Setari Cookie-uri

...impas...

Te inteleg atat de bine.,...am trecut si eu prin aceeasi treaba numai ca ai mei au fost de acord cu mutarea la inceput desi stiau ca nu va fi bine deloc...am fost oarba si nu mi-am dat seama ca relatia scartaia si dinainte si prin faptul ca l-as avea aproape nu as rezolva nimic...ajunsesem sa fiu o studenta izolata,doar eu cu el intr-un apartament de o camera, in acelasi pat...ajunsesem sa-mi fie frica de el.,.sa nu-mi mai exprim nici un gand,nici o dorinta de frica..era f gelos si ma controla tot timpul.Cu o singura prietena aproape ,parintii in strainatate ,care nu stiau decat ca astept sa treaca 2 luni sa ma pot muta altundeva dar viata mea era un iad...plecam de acasa numai sa nu-l vad..sa nu-l simt langa mine...m-am eliberat in final.Am invatat multe din experienta asta dar acum mi-am refacut viata langa altcineva...nu suntem de f mult timp impreuna, dar el deja viseaza ca la anul sa ne mutam impreuna..stie de celalalt,il deranjeaza si il doare doar ca ezit cu mutarea pentru simplul fapt ca nu as avea incredere..imi zice ca el ma respecta si niciodata nu ar lasa totul pe umerii mei..nici nu stiu daca as avea tupeul sa le zic alor mei ca m-as muta iar cu un baiat doamne n-as vrea sa stiu ce fata ar baga desi il cunosc si sunt de acord cu el..incearca totusi sa vb cu parintii poate o sa te certe la inceput dar s-ar putea sa gasesti sprijin ....scapa cumva de el ca sa nu ajungi sa innebunesti...ai grija sa nu afle de planurile tale...te va ajuta Dumnezeu si vei trece peste....sa inveti totusi ca atunci cand relatia chiar nu merge mutatul nu e o soltie,dimpotriva...calvar curat...eu astept sa treaca timpul si sa vad cum e noul iubit...daca o sa se merite poate o sa ne dam o sansa..sper sa nu gresesc din nou...mi-e foarte frica...am incredere totusi ca nu toti sunt la fel..ai sa treci si tu cu bine peste asta, dar rabdare si nervi tari sa ai!!!
Lady_Gaga9
Postat pe 4 Noiembrie 2009 00:08
De la: kudika076850, la data 2009-10-25 13:27:58 Sunt mai veche pe acest forum,am ales sa imi fac alt cont pentru a-mi expune gandurile,ceea ce simt..si poate vreuna din voi reuseste sa fie suficient de empatica incat sa inteleaga/sa vina cu vreun sfat...
De cateva luni m-am mutat cu iubitul meu,in orasul acestuia,locuim numai noi 2,fara vreun fel de „ influente„(soacra).Relatia noastra e una foarte tensionata:el,foarte gelos,nu recunoaste in ruptul capului,iar atunci cand ne certam vine cu tot felul de cuvinte urate,jigniri...nu suporta sa am ceva de zis,trebuie sa tac mereu...eu sunt cea vinovata totdeauna(dupa spusele lui).Am momente cand nu stiu p c ton sa ii vorbesc...cum sa ma port sa fie bine,sa nu isi ia foc...etc etc
Repet,sunt intr-un oras nou,sunt singura si nu cunosc p nimeni.Incerc sa imi gasesc ceva de munca,si astfel sa imi pot permite o chirie,insa...e foarte greu.Acasa la mine nu ma pot intoarce intrucat in trecut am trecut printr-o casnicie esuata,ai mei m-au primit inapoi si stiu(mi s-a spus) ca nu va mai exista o data viitoare..
Nu am prietene aici,nu am cu cine sa vorbesc toate aceste lucruri asa ca va rog mult fara off topicuri,vreau pe cineva langa mine in aceste momente.
VA MULTUMESC!


gaseste-ti neaparat un job si paraseste-l pe nemernic. un astfel de individ te va distruge psihic, cu timpul.
franziska_eu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:53
multumesc mult,fetelor.M-am angajat intr-un call center,deocamdata sunt in probe,sa vad ce iese.El s-a mai linistit,chiar am facut remarca asta in fata lui...si mi-a zis ca e normal,nu i-am mai dat motive...,mai am putin si incep sa cred ca eu chiar sunt de vina,doar ca trebuie sa imi dau si seama cu ce...Cert e ca..e greu sa fii singura...
kudika076850
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:39
si am incercat si eu sa ies din casa,sa nu-l mai aud....insa nu m-a lasat nicodata sa ies.Altadata cand el era plecat,am iesit intr-un parc din apropiere,simteam ca inebunesc.M-a gasit si mi-a facut un scandal monstru,se oprea lumea si se uita,m-a bagat in masina fortat...iar in casa a inceput sa urle intr-un mod foarte isteric.Plangeam si il rigam sa ma lase sa plec..incepuse sa imi fie frica de el...am adormit plangand,iar dimineatza..de parca nu se intamplase nimic...normal,dupa parerea lui,eu gresisem ca am iesit din casa fara el(m-am intalnit cu alt barbat...scenarii,regie..etc)
de un lucru sunt sigura acum...sunt absolut scarbita de barbati si am doar 23 de ani...
kudika076850
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:46
De la: kudika076850, la data 2009-11-07 16:46:43 si am incercat si eu sa ies din casa,sa nu-l mai aud....insa nu m-a lasat nicodata sa ies.Altadata cand el era plecat,am iesit intr-un parc din apropiere,simteam ca inebunesc.M-a gasit si mi-a facut un scandal monstru,se oprea lumea si se uita,m-a bagat in masina fortat...iar in casa a inceput sa urle intr-un mod foarte isteric.Plangeam si il rigam sa ma lase sa plec..incepuse sa imi fie frica de el...am adormit plangand,iar dimineatza..de parca nu se intamplase nimic...normal,dupa parerea lui,eu gresisem ca am iesit din casa fara el(m-am intalnit cu alt barbat...scenarii,regie..etc)
de un lucru sunt sigura acum...sunt absolut scarbita de barbati si am doar 23 de ani...


Omul asta e un monstru!!!
Nu are nici un drept sa te tina in casa!!!
Vorbeste cu parintii tai. Nu le ascunde lucrurile astea. Daca ar sti prin ce treci tu nu ar refuza intoarcerea ta in casa lor.
Sper sa fii puternica si reusesti sa scapi de el cat mai repede posibil.
Va aparea soarele si pe strada ta.


Ce maniac!!!
wews
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:02
De la: kudika076850, la data 2009-11-07 16:39:10 multumesc mult,fetelor.M-am angajat intr-un call center,deocamdata sunt in probe,sa vad ce iese.El s-a mai linistit,chiar am facut remarca asta in fata lui...si mi-a zis ca e normal,nu i-am mai dat motive...,mai am putin si incep sa cred ca eu chiar sunt de vina,doar ca trebuie sa imi dau si seama cu ce...Cert e ca..e greu sa fii singura...


Nu esti tu de vina!
Asta se numeste spalare de creier!!!
wews
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bãrbatul din zodia Peºti 2 De la: kudika149722 18 Aprilie 2010 12:58
cum sa ajung la un barbat dificil??? 17 De la: pamela_1 15 Iulie 2009 12:40
ajutor fetelor! 5 De la: SfDuminica 16 Octombrie 2010 23:32
Ne facem "rare"? 10 De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA 30 Aprilie 2010 16:28
Haideti sa barfim barbatii! 174 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 02:57