Setari Cookie-uri

De ce nu sunt capabili sa recunoasca ca inseala???

mai frateee....deci dc nu puteti fi asa de barbati sa recunoasteti......adik in cazul meu concret.....suntem impreuna de 2 ani ....stam impreuna...totul a fost super in primul an...pana cand...dintr-o data nu mai simte nevoia sa ma sarute....imi spune ca nu mai suntem ca la inceput sa ne sarutam....un pupic mic si discret o data pe zi ajunge.....de relatii intime nu mai vorbesc ca au loc o data la 1 luna jumate...chiar 2.....si scuza e ca nu are chef ba e obosit....ba nush ce...tot timpul este o scuza....acuma fara suparare....eu la ce as putea sa ma gandesc knd prietenul meu imi spune asa cva...clarr ca are pe alta....si nu mai pun la socoteala....ca...in fiecare seara o duce acasa pe colega de servici...ca ii da bani impreumut......coelga il suna samb si duminica...sa vada ce face......dar...el imi spune ca pe mine ma iubeste si ca nu ma inseala.....poate nu ma inseala nu zic ca da.....dar cred ca orice alta fata ar gandi la fel ca mine.......sau nu????

Postat pe 27 Octombrie 2009 12:11
De la: , la data 2009-10-27 12:11:04mai frateee....deci dc nu puteti fi asa de barbati sa recunoasteti......adik in cazul meu concret.....suntem impreuna de 2 ani ....stam impreuna...totul a fost super in primul an...pana cand...dintr-o data nu mai simte nevoia sa ma sarute....imi spune ca nu mai suntem ca la inceput sa ne sarutam....un pupic mic si discret o data pe zi ajunge.....de relatii intime nu mai vorbesc ca au loc o data la 1 luna jumate...chiar 2.....si scuza e ca nu are chef ba e obosit....ba nush ce...tot timpul este o scuza....acuma fara suparare....eu la ce as putea sa ma gandesc knd prietenul meu imi spune asa cva...clarr ca are pe alta....si nu mai pun la socoteala....ca...in fiecare seara o duce acasa pe colega de servici...ca ii da bani impreumut......coelga il suna samb si duminica...sa vada ce face......dar...el imi spune ca pe mine ma iubeste si ca nu ma inseala.....poate nu ma inseala nu zic ca da.....dar cred ca orice alta fata ar gandi la fel ca mine.......sau nu????


Nu stiu daca ar gandi la fel ca tine,poate ar incerca sa scrie mai corect romaneste!
bl_de
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:25
De la: , la data 2009-10-27 12:11:04mai frateee....deci dc nu puteti fi asa de barbati sa recunoasteti......adik in cazul meu concret.....suntem impreuna de 2 ani ....stam impreuna...totul a fost super in primul an...pana cand...dintr-o data nu mai simte nevoia sa ma sarute....imi spune ca nu mai suntem ca la inceput sa ne sarutam....un pupic mic si discret o data pe zi ajunge.....de relatii intime nu mai vorbesc ca au loc o data la 1 luna jumate...chiar 2.....si scuza e ca nu are chef ba e obosit....ba nush ce...tot timpul este o scuza....acuma fara suparare....eu la ce as putea sa ma gandesc knd prietenul meu imi spune asa cva...clarr ca are pe alta....si nu mai pun la socoteala....ca...in fiecare seara o duce acasa pe colega de servici...ca ii da bani impreumut......coelga il suna samb si duminica...sa vada ce face......dar...el imi spune ca pe mine ma iubeste si ca nu ma inseala.....poate nu ma inseala nu zic ca da.....dar cred ca orice alta fata ar gandi la fel ca mine.......sau nu????



Eu sunt barbat si iti spun in fata ,fara menajamente ca esti jalnica! Enough?
bl_de
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:27
De la: bl_de, la data 2009-10-27 12:27:32

Eu sunt barbat si iti spun in fata ,fara menajamente ca esti jalnica! Enough?

mi-ai frant inima cat esti de dur!
one_size
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:29
De la: , la data 2009-10-27 12:11:04mai frateee....deci dc nu puteti fi asa de barbati sa recunoasteti......adik in cazul meu concret.....suntem impreuna de 2 ani ....stam impreuna...totul a fost super in primul an...pana cand...dintr-o data nu mai simte nevoia sa ma sarute....imi spune ca nu mai suntem ca la inceput sa ne sarutam....un pupic mic si discret o data pe zi ajunge.....de relatii intime nu mai vorbesc ca au loc o data la 1 luna jumate...chiar 2.....si scuza e ca nu are chef ba e obosit....ba nush ce...tot timpul este o scuza....acuma fara suparare....eu la ce as putea sa ma gandesc knd prietenul meu imi spune asa cva...clarr ca are pe alta....si nu mai pun la socoteala....ca...in fiecare seara o duce acasa pe colega de servici...ca ii da bani impreumut......coelga il suna samb si duminica...sa vada ce face......dar...el imi spune ca pe mine ma iubeste si ca nu ma inseala.....poate nu ma inseala nu zic ca da.....dar cred ca orice alta fata ar gandi la fel ca mine.......sau nu????

Sexualitatea in cuplu depinde de ambii parteneri...Ca nu o face des, nu depinde doar de el, depinde si de tine, dar asta este un alt aspect...Asta nu inseamna neaparat ca are pe altcineva.
Daca te gandesti ca te inseala, atunci poti gasi metode sa verifici suspiciunile tale...
Cunosti personal colega in cauza?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:30
Am vazut-o de vreo 2 ori...insa personal nu o cunosc.....problema e ca am incercat toate metodele...am incercat si sa-l astept cu lumanari si petale....a zis ca nu are chef....sa le strang...imbracaminte sexi....si plus de asta eu nu m-am schimbat fizic...deci sunt la fel ca acum 1 an...cand totul era perfect
kudika077226
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:39
De la: , la data 2009-10-27 12:11:04mai frateee....deci dc nu puteti fi asa de barbati sa recunoasteti......adik in cazul meu concret.....suntem impreuna de 2 ani ....stam impreuna...totul a fost super in primul an...pana cand...dintr-o data nu mai simte nevoia sa ma sarute....imi spune ca nu mai suntem ca la inceput sa ne sarutam....un pupic mic si discret o data pe zi ajunge.....de relatii intime nu mai vorbesc ca au loc o data la 1 luna jumate...chiar 2.....si scuza e ca nu are chef ba e obosit....ba nush ce...tot timpul este o scuza....acuma fara suparare....eu la ce as putea sa ma gandesc knd prietenul meu imi spune asa cva...clarr ca are pe alta....si nu mai pun la socoteala....ca...in fiecare seara o duce acasa pe colega de servici...ca ii da bani impreumut......coelga il suna samb si duminica...sa vada ce face......dar...el imi spune ca pe mine ma iubeste si ca nu ma inseala.....poate nu ma inseala nu zic ca da.....dar cred ca orice alta fata ar gandi la fel ca mine.......sau nu????

Acuma dupa intrebare nu ai avut alta treaba decat sa-ti stergi contul...Deci defapt te doare direct in fund de o discutie...Mi se pare ca ai reactionat ca un copil care s-a imbufnat ca nu a primit in momentul oportun exact jucaria dorita, iar alta o tranteste de pamant...Te-a deranjat ca ti s-a reprosat stilul scris...Daca real tot asa de impulsiv reactionezi, ma mir ca ai mai stat cu prietenul atata timp, daca tot te gandesti ca te inseala...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:40
De la: kudika077226, la data 2009-10-27 12:39:06Am vazut-o de vreo 2 ori...insa personal nu o cunosc.....problema e ca am incercat toate metodele...am incercat si sa-l astept cu lumanari si petale....a zis ca nu are chef....sa le strang...imbracaminte sexi....si plus de asta eu nu m-am schimbat fizic...deci sunt la fel ca acum 1 an...cand totul era perfect

Sorry, vad ca doresti sa discuti normal...
Incearca sa o cunosti...Invit-o la masa dupa servici sau sa iesiti impreuna in oras ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:41
Daca dupa doar doi ani l-ai facut sa-si piarda interesul in asa masura incat relatiile voatre de cuplu sa se reduca la un pupic si sex la 2 luni, imi pare rau sa-ti spun dar e vina ta. Daca tu ai fi stiut sa-i mentii interesul crescut, cu siguranta nu ar fi devenit atat de delasator. Sincer, mie nu-mi vine sa cred ca intre doi oameni tineri si la inceput de drum sa existe relatii intime o data la 2 luni. Si mai spui ca e iubire la mijloc?
Ca sa nu mai spun de colega de la servici....cum poti fi atat de impacata cu prezenta ei in relatia voastra? E prea mult ptr puterea mea de intelegere a unei relatii intre doi oameni care se iubesc
ffbianca85
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:44
pai de fiecare data cand incerc sa discut cu el imi spune ca sunt copila ...ma intreaba dc tot insist pe discutia asta.....imi spune ca eu caut motiv de cearta...cand incerc sa vb cu el de relatia noastra intima...mi se raspunde ...cauti scandal iar...ce nu intelegi k nu mai am chef...asa cum aveam inainte...dk il intreb dc....iar nu raspunde....si tot asa.....deci am incercat sa si vb cu el....si moptivul pentru care sunt cu el...este ca il iubesc....
kudika077226
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:25
Atunci totusi as incerca varianta sa cunosc colega de servici...Fara sa-i par lui suspicioasa...Cum ar reactiona?
Iar in discutiile "gen nu am chef de relatii intime" as pune punctul pe i...Nu are el, dar ai tu, si daca el nu este in stare sa-ti satisfaca "obligatiile" de partener, atunci anunta-l ca iti vei cauta altul care este in stare...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:34
am incercat si asa....si a zis ca sunt libera sa-mi caut pe altcineva dk eu asta vreau....si a intors discutia in asa fel incat la final eu m-am simtit cea vinovata ca il tot intreb
kudika077226
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:56
daca este atat de impacat cu gandul ca te-ar putea pierde si nici nu se chinuie sa te retina....inseamna ca nu-i mai pasa. Iubirea lui s-a pierdut pe undeva pe drum iar o relatie nu poate fi fericita atata timp cat sentimentele nu sunt reciproce.
ffbianca85
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:56
Draga mea cu siguranta te insala si nu-i mai pasa de aceasta relatie,oricat ai incerca tu sa discuti cu el n-are rost,cel mai bine ar fi sa te indepartezi de el,nu e absolut deloc normal ca intre doi tineri sa existe sex odata la doua luni,e absolut dezastru,pai ce faceti peste 10 ani.Lasa-l si continuati viata alaturi de cineva care chiar merita.
rahela11
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:23
esti idiot
bb_89
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:39
hmmmm....din punctul meu de vedere e chiar ciudat ceea ce spui....si eu am o relatie de 2 ani si ne comportam k in prima zi.....ahhh k au fost zile knd se presupune k ma durea capul sau pe el plamanii.....da.dar nimic mai mult...ar trebui sa pui punct relatiei si sa o iei de la capat,barbati gasesti pe toate drumurile dar ai mare grija pe cine alegi...nu tot ce zboara se si papa...analizeaza bine situatia...si data viitoare nu te mai grabi sa va mutati impreuna...
julyyya
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:06
In primul rand barbatii nu inseala decat atunci cand nu sunt multumiti de ce au acasa sau atunci cand au o relatie asa ptr. sex nu ca iubesc femeia care este alaturi de ei. Si atunci cand sexul nu mai inseamna nimic ptr. ei atunci cauta altceva.
Parerea mea ca nu te-a iubit niciodata ci a fost o relatie pasagera...pacat ca tu il iubesti, desi eu n-as iubi pe cineva care m-a folosit chiar daca la inceput l-am iubit. Iubirea trebuie meritata si INTRETINUTA de ambii parteneri. Asa ca mai bine cauta un barbat adevarat care sa te iubeasca ptr. totdeauna.
Benu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:34
De la: Benu, la data 2009-11-06 10:34:46In primul rand barbatii nu inseala decat atunci cand nu sunt multumiti de ce au acasa sau atunci cand au o relatie asa ptr. sex nu ca iubesc femeia care este alaturi de ei. Si atunci cand sexul nu mai inseamna nimic ptr. ei atunci cauta altceva.


Mie raspunsurile de genul asta imi provoaca frisoane! Chiar asa de intelepti am ajuns, incat de fiecare data ne minunam cand roata se invarte? Gandeste-te numai cati barbati sunt pe lumea asta care inseala!
miss_darine
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:51
De la: Benu, la data 2009-11-06 10:34:46In primul rand barbatii nu inseala decat atunci cand nu sunt multumiti de ce au acasa sau atunci cand au o relatie asa ptr. sex nu ca iubesc femeia care este alaturi de ei. Si atunci cand sexul nu mai inseamna nimic ptr. ei atunci cauta altceva.
Parerea mea ca nu te-a iubit niciodata ci a fost o relatie pasagera...pacat ca tu il iubesti, desi eu n-as iubi pe cineva care m-a folosit chiar daca la inceput l-am iubit. Iubirea trebuie meritata si INTRETINUTA de ambii parteneri. Asa ca mai bine cauta un barbat adevarat care sa te iubeasca ptr. totdeauna.

asta era din categoria "din putzul gandirii"?
Lucia38
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:52
Pai tocmai ca m-am gandit mult (asta ptr. ca am o expierenta de viata) cand am spus lucrurile acestea... nu stiu de ce v-ati suparat, eu personal am avut multi prieteni care s-au despartit din cauza ca au inselat sau el sau ea, dar pot sa va spun sigur ca partenerul inselat era de vina. In cazul barbatilor ele devenisera f. grase sau f. enervante in cazul femeilor barbatii care-i aveau acasa devenisera "papagali".
Asa ca din categoria " din putzul gandirii" faceti-va autocritica sau analizati-va iubirea si atunci o sa va dati seama ca nimeni nu inseala din curiozitate ci din NEMULTUMIRE.
Benu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:12
Da-mi voie sa-ti spun, din experienta MEA de viata, ca exista nenumarati barbati si femei care inseala pentru ca pur si simplu vor ceva nou. Da, ai si tu dreptate, dar nu alea sunt singurele motive. cat despre despartire, sa stii ca exista si persoane suficient de destepte care fac in asa fel incat sa nu afle partenerul/a de viata.
Lucia38
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:15
De la: kudika077226, la data 2009-10-27 13:25:20pai de fiecare data cand incerc sa discut cu el imi spune ca sunt copila ...ma intreaba dc tot insist pe discutia asta.....imi spune ca eu caut motiv de cearta...cand incerc sa vb cu el de relatia noastra intima...mi se raspunde ...cauti scandal iar...ce nu intelegi k nu mai am chef...asa cum aveam inainte...dk il intreb dc....iar nu raspunde....si tot asa.....deci am incercat sa si vb cu el....si moptivul pentru care sunt cu el...este ca il iubesc....


din pacate, cand iti pasa prea mult de cineva si-o ia in cap.
esti prea buna.
iesi cateva seri la rand in club cu fetele, evita-l ....fa-l sa creada ca nu te mai intereseaza persoana lui .
beyoance
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:20
Pai draga cand doresti ceva nou...cand iti ei tu o poseta noua sau ohaina de blana noua cand nu mai esti multumita de cea veche, ptr. ca asta s-a uzat...asa si cu partenerul/a nu mai e de actualitate s-a uzat si nu te mai multumeste .

"O femeie, daca-si da osteneala, poate pastra un barbat, cu o conditie: sa-l iubeasca. Numai dragostea poate inventa mijloace de convingere. Dragostea sau santajul". – Ileana Vulpescu
Benu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:38
si cum ii poti arata mai bine ca il iubesti decat lasandu-l liber sa faca ce vrea? ... sa nu-l mai bati la cap, sa-ti vezi de treaba ta, sa fii fericita tu cu tine, si pe el sa-l lasi sa fie fericit cu el?!
beyoance
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:42
De la: Benu, la data 2009-11-06 11:38:09Pai draga cand doresti ceva nou...cand iti ei tu o poseta noua sau ohaina de blana noua cand nu mai esti multumita de cea veche, ptr. ca asta s-a uzat...asa si cu partenerul/a nu mai e de actualitate s-a uzat si nu te mai multumeste .

"O femeie, daca-si da osteneala, poate pastra un barbat, cu o conditie: sa-l iubeasca. Numai dragostea poate inventa mijloace de convingere. Dragostea sau santajul". – Ileana Vulpescu

Asta e versiunea scurta... Dar sa iubesti un barbat sau o femeie presupune atat de multe lucruri, incat unii obosesc uneori si-si cauta odihna pentru mai scurta sau mai lunga vreme in alta parte.
Lucia38
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:52
pai mai fata u pune-te putin in pielea lor u daca ai fi barbat si ti-ai insela femeia te-ai duce si i-ai spune acesteia sau intai te-ai gandi ca poate aceasta ar suferi daca ar sti adevarul
horry
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:08
De la: kudika073327, la data 2009-11-06 12:08:33 pai mai fata u pune-te putin in pielea lor u daca ai fi barbat si ti-ai insela femeia te-ai duce si i-ai spune acesteia sau intai te-ai gandi ca poate aceasta ar suferi daca ar sti adevarul

ei nu spun, dar se poate afla...
Lucia38
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:10
Dragele mele credeti-ma ca daca veti fi inselate vreodata va fi numai din cauza voastra.
Cand m-am casatorit eu, Mama soacra mi-a dat un sfat pe care eu l-am urmat si-l urmez incontinuare si sa stiti ca am 30 de ani de casatorie f.f.f. fericiti chiar daca in viata noastra au fost si greutati.
Iata sfatul: "draga daca ai de spalat, de calcat, de facut mancare sau te doare capul si sotul tau vrea sa mergeti in oras, la meci (nu a fost cazul ca nu ia placut fotbalul) sau sa faceti dragoste indiferent de ce faci si la ce ora lasi totul balta si esti alaturi de el"...spuneti-mi cate femei mai fac lucrul acesta ? cate nu le doare capul cand sotul, iubitul, prietenul vrea sa faca dragoste cu ele?...si atunci ce mai vreti cauta si ei femei dornice de iubire in alta parte
Asa ca nu va mai victimizati mai bine incercati sa va intelegeti sotul ca atunci cand el se simte iubit si inteles va intoarce dragostea inzecit
Cat despre cele care-si asculta "mamele" binevoitoare si incearca sa-si tina sotul sub papuc, mai devreme sau mai tarziu raman cu "mamele" adica singure.
Benu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:29
bravo iti dau dreptate asa este femeilor daca vrem sa fim intelese sa intelegem si noi ca totusi putea lasa putin de la noi si vom castiga maio mult
horry
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:27
orgoliul lui este prea mare sa recunoasca
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51
Ce cauta barbati pe kudika?? 223 De la: F_L_R 19 Martie 2009 08:41
babratii....niste ofticati... 70 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 21:55
stiu ca relatia nu va duce nicaieri...si, totusi... 20 De la: kudika083394 30 Noiembrie 2009 20:12
Barbatul ideal...exista?! 27 De la: SweetDadyD 22 Aprilie 2009 09:07