Setari Cookie-uri

nepasarea lui=suferinta mea!

Am o relatie cu acest tip de 2 luni(ASTA DUPA UN AN DE ZILE DE CAND M AM DESPARTIT DE EX MEU CU CARE AM STAT 4 ANI).In aceste doua luni m am atasat extraordinar de mult de el....acuma cateva zile am vrut s ai fac o surpriza si am fost cu 2 prietene langa orasul lui la baie.Planul meu era ca at knd ajung la destinatie s al sun sa vina si el dupa care sa mergem la el acasa sa stau 2 zile datorita faptului k eram libera de la servici.Problema este k el mi a luat o inainte si ma sunat inainte sa ajung eu la destinatie si mi a urat "disctactie placuta "inchinzandu mi telefonul in nas,iar dupa aprox 10 min mi a trimis msg k nu mai am ce discuta cu pers lui sa l las in pace si sa nu l mai sun.Inevitabil l am sunat inapoi dar nu mi a rasp.A doua zi i am spus de planul meu (vb prin msg k de rasp nu vroia sa rasp la tel)si mi a spus k treb s ai zic d la inceput cum stau lucrurile nu sa fac de capul meu .Alaltaieri mi a trimis MSG SA DAU TIMP TIMPULUI PT ASTFEL DE SITUATII si sa l las 2 -3 zile sa si innece amarul!Intrebarea mea este:ce amar sa si innece??unde am gresit ?eu vroiam doar sa ii fac o surpriza!credeti k merita sa merg mai departe asta in cazul in care ma voi impaca cu el??sau ii doar o strategie de a lui de a ma indeparta de el??tin sa precizez k ii extraordinar de gelos(1 ex ar fi k am fost la un restaurant cu el si nu ma lasat sa merg la baie k se uitau 2 barbati la mine si multe alte ex).Eu am 23 de ani ,el are 28 ,stam in orase diferite dar inainte de acest incident ne vedeam de 2 ori pe sapt.
partagas
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:07
io stau si ma intreb ...de unde a aflat el ce vroiai tu sa faci??...cum adica ti/a luat/o inainte...e ca si cum a ghicit ce vroiai sa faci...dar din ce povestesti o astfel de ghiceala nu e posibila ...decat daca aveti o cunostinta comuna care l/a informat imediat ce a aflat, ce aveai tu de gand sa faci si a mai si inflorit informatia....ca altfel nu vad de unde putea sti el asta ...inainte sa se intample...si apoi..treaba asta nu ar fi fost o chestie negativa!!..daca a reactionat asha...in primul rand cauta sa aflii de unde a aflat el!!!....si pe urma vezi ce hotarare iei tu!
andreea_n_x
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:35
De la: andreea_n_x, la data 2010-04-01 11:35:44io stau si ma intreb ...de unde a aflat el ce vroiai tu sa faci??...cum adica ti/a luat/o inainte...e ca si cum a ghicit ce vroiai sa faci...dar din ce povestesti o astfel de ghiceala nu e posibila ...decat daca aveti o cunostinta comuna care l/a informat imediat ce a aflat, ce aveai tu de gand sa faci si a mai si inflorit informatia....ca altfel nu vad de unde putea sti el asta ...inainte sa se intample...si apoi..treaba asta nu ar fi fost o chestie negativa!!..daca a reactionat asha...in primul rand cauta sa aflii de unde a aflat el!!!....si pe urma vezi ce hotarare iei tu!

nu aflase d la nimeni..pur si simplu m a sunat sa ma intrebe ce fac si unde sunt(cum o face de obicei)i ar eu i am spus adevarul unde sunt ...dar el sa suparat!!!
partagas
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:44
De la: partagas, la data 2010-04-01 11:07:32Am o relatie cu acest tip de 2 luni(ASTA DUPA UN AN DE ZILE DE CAND M AM DESPARTIT DE EX MEU CU CARE AM STAT 4 ANI).In aceste doua luni m am atasat extraordinar de mult de el....acuma cateva zile am vrut s ai fac o surpriza si am fost cu 2 prietene langa orasul lui la baie.Planul meu era ca at knd ajung la destinatie s al sun sa vina si el dupa care sa mergem la el acasa sa stau 2 zile datorita faptului k eram libera de la servici.Problema este k el mi a luat o inainte si ma sunat inainte sa ajung eu la destinatie si mi a urat "disctactie placuta "inchinzandu mi telefonul in nas,iar dupa aprox 10 min mi a trimis msg k nu mai am ce discuta cu pers lui sa l las in pace si sa nu l mai sun.Inevitabil l am sunat inapoi dar nu mi a rasp.A doua zi i am spus de planul meu (vb prin msg k de rasp nu vroia sa rasp la tel)si mi a spus k treb s ai zic d la inceput cum stau lucrurile nu sa fac de capul meu .Alaltaieri mi a trimis MSG SA DAU TIMP TIMPULUI PT ASTFEL DE SITUATII si sa l las 2 -3 zile sa si innece amarul!Intrebarea mea este:ce amar sa si innece??unde am gresit ?eu vroiam doar sa ii fac o surpriza!credeti k merita sa merg mai departe asta in cazul in care ma voi impaca cu el??sau ii doar o strategie de a lui de a ma indeparta de el??tin sa precizez k ii extraordinar de gelos(1 ex ar fi k am fost la un restaurant cu el si nu ma lasat sa merg la baie k se uitau 2 barbati la mine si multe alte ex).Eu am 23 de ani ,el are 28 ,stam in orase diferite dar inainte de acest incident ne vedeam de 2 ori pe sapt.



are dreptate andreea cu ce a spus mai sus...
important e de unde a aflat el si poate ce i s+a mai spus..

lasa+l cateva zile nu`l mai cauta daca vrea ceva serios o sa te sune asta cu sa nu isi innece amaru..mi se pare strategie...
nu e un lucru grav ceea ce ai vrut sa faci un gest de afectiune de interes fata de relatia voastra..
aqm face si el pe orgoliosu..
_PrInTzEs_
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:44
De la: partagas, la data 2010-04-01 11:07:32Am o relatie cu acest tip de 2 luni(ASTA DUPA UN AN DE ZILE DE CAND M AM DESPARTIT DE EX MEU CU CARE AM STAT 4 ANI).In aceste doua luni m am atasat extraordinar de mult de el....acuma cateva zile am vrut s ai fac o surpriza si am fost cu 2 prietene langa orasul lui la baie.Planul meu era ca at knd ajung la destinatie s al sun sa vina si el dupa care sa mergem la el acasa sa stau 2 zile datorita faptului k eram libera de la servici.Problema este k el mi a luat o inainte si ma sunat inainte sa ajung eu la destinatie si mi a urat "disctactie placuta "inchinzandu mi telefonul in nas,iar dupa aprox 10 min mi a trimis msg k nu mai am ce discuta cu pers lui sa l las in pace si sa nu l mai sun.Inevitabil l am sunat inapoi dar nu mi a rasp.A doua zi i am spus de planul meu (vb prin msg k de rasp nu vroia sa rasp la tel)si mi a spus k treb s ai zic d la inceput cum stau lucrurile nu sa fac de capul meu .Alaltaieri mi a trimis MSG SA DAU TIMP TIMPULUI PT ASTFEL DE SITUATII si sa l las 2 -3 zile sa si innece amarul!Intrebarea mea este:ce amar sa si innece??unde am gresit ?eu vroiam doar sa ii fac o surpriza!credeti k merita sa merg mai departe asta in cazul in care ma voi impaca cu el??sau ii doar o strategie de a lui de a ma indeparta de el??tin sa precizez k ii extraordinar de gelos(1 ex ar fi k am fost la un restaurant cu el si nu ma lasat sa merg la baie k se uitau 2 barbati la mine si multe alte ex).Eu am 23 de ani ,el are 28 ,stam in orase diferite dar inainte de acest incident ne vedeam de 2 ori pe sapt.


Nu fiecare persoana este adeptul/a surprizelor, chiar daca ele sunt placute.

Tind sa-i dau dreptate ca asemenea surprize nu se fac ci se discuta impreuna. Nu va cunoasteti de atata timp, sa-ti permiti sa dispui de timpul lui liber de capul tau si sa apari tam-nesam pentru 2 zile la el. Poate avea alt plan, poate nu avea chef sau nu e obisnuit cu asa ceva.

Dealtfel nici mie mi-ar prea place ca partenerul meu sa dispuna de timpul meu liber, sa planifice ceva fara sa ma intrebe inainte. La fel procedez si eu.

Poate tie ti-ar place o asemenea surpriza, dar nu poti deduce ca si altora le place;-)

Urmatorul aspect ar fi gelozia. El este o persoana geloasa. Daca dupa 2 luni se supara ca se uita barbatii dupa tine la restaurant, sau nu te-a lasat la baie (nu prea am inteles nu te-a lasat sa mergi la WC??? intr-un restaurant???????????? si multe alte exemple..Cum crezi ca va proceda in cazul in care va hotarati sa locuiti impreuna????Sau in cazul in care te intalneste pe strada discutand cu un coleg?

Tu stii daca poti convietui cu o persoana geloasa.

Mie personal imi displac persoanele geloase in felul descris de tine. Faza cu inchiderea telefonului in nas denota lipsa bunului simt...Ce naiba sa ma tina langa un nesimtit gelos?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:43
Mai, sincer, nici mie nu-mi plac surprizele de genul asta ...si am patit la un moment dat sa fiu anuntata: "stii, sunt in oras", cand eu stiam ca e cu totul altundeva si imi facusem planuri cu fetele, cu familia, cu totul altceva decat sa stau cu el . Poate s-a simtit verificat si din cauza asta a reactionat aiurea.
Pe de alta parte, daca el e un om posesiv si cu mania geloziei, asteapta-te la faze mult mai urate decat cea descrisa aici, pentru ca vei fi nevoita sa ii dai socoteala pentru tot ce faci si tot ce vrei sa faci. Nu iti recomand, mai degraba vezi-ti de drum, nu ai de ce sa regreti cele 2 luni petrecute cu el. Decat sa te trezesti ca locuiti impreuna si el te suna de 20 de ori pe ora sa te intrebe unde esti si ce faci ....
anissya
Postat pe 1 Aprilie 2010 13:00
da el ii o persoana extraordinar de geloasa!!dar eu una ma gandesc k la un moment dat se va schimba,sper sa reusesc sa l schimb macar putin...asta in cazul in care ne vom impaca!lui ii plac surprizele dar el se referea la fatul ca ce caut eu la ora 23 noaptea cu 2 fete la cateva sute de km de locuinta mea...(vroiam doar sa i fac o surpriza si logic k treb sa ajung in orasul lui care ii destul de departe)!
partagas
Postat pe 1 Aprilie 2010 15:53
Aaaa, asta era problema ? Ce cautai tu nu stiu unde cand de fapt tot la el te duceai ? Geez, eu zic sa pleci cat inca mai poti, pentru ca un om gelos nu se schimba niciodata. Nici macar nu ai cum sa il intelegi, daramite sa il schimbi. Asa e el, probabil stie cam ce ar face el si reflecta toata tarasenia asupra ta.
anissya
Postat pe 1 Aprilie 2010 18:55
nu inteleg de ce s`a suparat asa rau cred k ii cam dificil un baiat din cate am inteles eu..ce amar?poate e un motiv ca sa se desparta de tine si nu stia cum.. lasa`l sa`si inece amarul,nu`l cauta,,daca va vrea te va cauta el,iar daca kiar nu te va cauta atunci kiar nu a avut alt motiv sa te indeparteze de el si l`a gasit pe asta bun
babydoll_didy
Postat pe 2 Aprilie 2010 12:58
stii de ce oameni curati sufleteste, deschisi si sinceri niciodata nu-si dau seama ca sunt inselati decat atunci cand vad cu ochii lor?
pentru ca ei cred ca daca ei sunt sinceri si fideli iubitul /iubita este asa...

stii de ce unii barbati / unele femeisunt fff gelosi/geloase din cel mai mic motiv? au impresia ca daca iesi sa cumperi apa ..gata ai inselat.? ptr ca si ei cu prima ocazie calca stramb

get my point?
anachronism
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:58
lasa-l gelozia e boala rea...!!!
daria88
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:17
Daca erati despartiti de ce vorbeati la telefon ?
daca erati despartiti , de ce l-ai cautat pt surprize si alte chestii ?
ai uitat motivul pt care v ati despartit ?

Scuze ca ti zic direct dar vina este numai a ta.
Practic te-ai bagat unde nu-ti fierbe oala si el s-a suparat s-a simtit controlat si etc.. si in loc sa vina alergand la tine , te ignora. Si tot tu te superi?!!
Trebuia sa ti vezi de viata ta si uiti de el si eventual daca venea el sa te caute cuprins de remuscari si dorinte de impacari surpriza, atunci sa te mai gandesti daca mai vrei sa fii cu el... si sa analizezi de ce v ati despartit si daca se va schimba ceva..sau ajungeti in aceeasi situatie dupa inca 6 luni ..

Of doamne !cum nu va dati seama ca timpul trece cand sunteti tinere si anii se duc si in loc sa incercati sa cunoasteti cat mai multe persoane noi si cat mai inteligente, sa va deschideti orizonturi de care nu stiati ca exista, sa experimentati cat mai multe lucruri ( nu neaparat relatii )cand sunteti tinere , va tineti de un singur exemplar cu dintii si incercati ori sa va schimbati pt el ori sa -l schimbati pe el pana in final irositi cei mai frumosi ani in icnecari disperate de a-i face pe plac si a-l intelege ..

Multa intelepciune in viata !

kudika052198
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:45
De la: kudika052198, la data 2010-04-06 17:45:15Daca erati despartiti de ce vorbeati la telefon ?
daca erati despartiti , de ce l-ai cautat pt surprize si alte chestii ?
ai uitat motivul pt care v ati despartit ?

Scuze ca ti zic direct dar vina este numai a ta.
Practic te-ai bagat unde nu-ti fierbe oala si el s-a suparat s-a simtit controlat si etc.. si in loc sa vina alergand la tine , te ignora. Si tot tu te superi?!!
Trebuia sa ti vezi de viata ta si uiti de el si eventual daca venea el sa te caute cuprins de remuscari si dorinte de impacari surpriza, atunci sa te mai gandesti daca mai vrei sa fii cu el... si sa analizezi de ce v ati despartit si daca se va schimba ceva..sau ajungeti in aceeasi situatie dupa inca 6 luni ..

Of doamne !cum nu va dati seama ca timpul trece cand sunteti tinere si anii se duc si in loc sa incercati sa cunoasteti cat mai multe persoane noi si cat mai inteligente, sa va deschideti orizonturi de care nu stiati ca exista, sa experimentati cat mai multe lucruri ( nu neaparat relatii )cand sunteti tinere , va tineti de un singur exemplar cu dintii si incercati ori sa va schimbati pt el ori sa -l schimbati pe el pana in final irositi cei mai frumosi ani in icnecari disperate de a-i face pe plac si a-l intelege ..

Multa intelepciune in viata !






scuze s-a postat gresit , era in alta parte , fara intentie !
kudika052198
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:47
De la: partagas, la data 2010-04-01 15:53:09da el ii o persoana extraordinar de geloasa!!dar eu una ma gandesc k la un moment dat se va schimba,sper sa reusesc sa l schimb macar putin...asta in cazul in care ne vom impaca!lui ii plac surprizele dar el se referea la fatul ca ce caut eu la ora 23 noaptea cu 2 fete la cateva sute de km de locuinta mea...(vroiam doar sa i fac o surpriza si logic k treb sa ajung in orasul lui care ii destul de departe)!


Nu se va schimba niciodata...orice ai face. Gandeste-te k nu e singurul barbat de pe planeta. Poti gasi un barbat care sa te iubesca si sa aiba incredere in tine.
AyLiN_aylin
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:53
De la: partagas, la data 2010-04-01 15:53:09da el ii o persoana extraordinar de geloasa!!dar eu una ma gandesc k la un moment dat se va schimba,sper sa reusesc sa l schimb macar putin...asta in cazul in care ne vom impaca!lui ii plac surprizele dar el se referea la fatul ca ce caut eu la ora 23 noaptea cu 2 fete la cateva sute de km de locuinta mea...(vroiam doar sa i fac o surpriza si logic k treb sa ajung in orasul lui care ii destul de departe)!

Speranta moare la sfarsit
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:56
In primul rind nu cred ca ai facut ceva esit din comun.Ai vrut doar, sai faci o surpriza placuta si nu vad greseala ta aici.In al doilea rind, e din calea afara de gelos.E groaznic si inacceptabil.Tu vrei asa ceva? eu nu cred. Inteleg . sa fie si un pic gelos, ca te iubeste dar el exagereaza.Si ultima, ar fi ca poate sia gasit pe alta si nui decis pe cine sa aleaga din voi doua.De asta vrea citeva zile de ragaz.Dupa mine as spune sa te indepartezi de el..Dar faci cum crezi, decizia iti apartine .
kudika098645
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:10
Draga mea,daca in 2 luni ai reusit sa te atasezi extraordinar de mult de acesta,cu siguranta vei reusi sa te atasezi la fel de rapid de altul.
abrry_s
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:35
Nu neaparat...dar tot cei posibil!
oricum m am impacat cu el si va multumesc tuturor pt sfaturile acordate!Deocamdata ii la fel de gelos si treb sa recunosc k incep sa vad cu alti ochi acesta relatie...adik fiecare zi ma face sa ma gandesc dak as putea trai langa un om pe care il iubesc nespus de mult dar care imi ingradeste si libertatea mea individuala!!???...DE RESTUL LUCRURILOR NICI NU MAI VB K NU INDRAZNESC(SI AICI MA REFER LA IESIRI CU FETELE SI MICI ALTE CHESTII PE CARE LE FACE ORICE OM)!!!
partagas
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:07
Draga mea aceeasta este doar o strategie de a lui !! Cu siguranta avea pe cineva acasa ...o alta femeie ..ceva ..el a facut asta sa iti ascunda teama de a fii prins !!!
Lasa-le fals !!!
kudika161928
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:14
stii de ce oameni curati sufleteste, deschisi si sinceri niciodata nu-si dau seama ca sunt inselati decat atunci cand vad cu ochii lor?
pentru ca ei cred ca daca ei sunt sinceri si fideli iubitul /iubita este asa...

stii de ce unii barbati / unele femeisunt fff gelosi/geloase din cel mai mic motiv? au impresia ca daca iesi sa cumperi apa ..gata ai inselat.? ptr ca si ei cu prima ocazie calca stramb

get my point?



total de acord !!!
dyanna19890
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:47
nepasare
GYPSI
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:49
sti cum e? in general oamenii orgoliosi si gelosi sunt inchisi la minte ...mai pe romaneste ... incuiati . persoane cu care nu poti conversa normal...se enerveaza repede..si etc..
am cunoscut si eu unul...eu zik ca asta nu merita efortul...asa m'am indragostit si eu si in 2 luni eram disperata..si regret ca nu am pus punct.
Daca el nu a stat si a judevat lucrurile ca u ai venit pt el in orasul lui , inseamna ca e incuiat si nepasator. Fii mai desteapta ca mine , ca o sa regreti . Nu te lua dupa inima , ia'te dupa creier.
dyanna19890
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:54
nu inteleg la ce mai vrea sa se gandeasca...pff baietii astia au un orgoliu prostesc...mesaje din astea q nu mai ma cauta si asa mai departe primeam si eu numai pt faptul k vb la tel...nu se merita si plus de asta sunteti de putin timp impreuna gandeste-te la ce o sa patesti mai tarziu dk o ti tot asa...o sa stai intr-un stres cu el...parerea mea e sa cauti pe unu care chiar sa te merite
jolly
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:06
nu se merita, mergi inainte. daca te iubea ar fi fost super incantat sa te aiba aproape 2 zile. sau i-ai stricat cumva lui planurile. esti sigur ce face el, daca nu are pe cineva? si de gelos nu ai cum sa il schimi, e boala grea , fara leac, care se amplifica cu trecerea timpului. plus ca e grosolan cu tine. daca dupa 2 luni e asa...imi inchipui in timp cum o sa fie. eu zic sa iti vezi de drum. cand ai de la ibceput mesaje negative trebuie sa tii cont. pt ca vor aprea cu trecerea timpului si altele. te pup
delicacy
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:50
Buna fetelor,

Desi nu e cel mai bun moment din viata unei fete, daca se ajunge la divort poti trece mult mai usor daca ai langa tine un avocat care sa te inteleaga si sa fie alaturi de tine. Eu cu asta ma ocup si sunt aici sa va ajut. Pentru mai multe informatii legate de divort intrati pe site-ul meu, http://divort-rapid-si-ieftin.ro .

Va pup
avocat_divort
Postat pe 23 Aprilie 2010 11:12
De la: avocat_divort, la data 2010-04-23 11:12:02Buna fetelor,

Desi nu e cel mai bun moment din viata unei fete, daca se ajunge la divort poti trece mult mai usor daca ai langa tine un avocat care sa te inteleaga si sa fie alaturi de tine. Eu cu asta ma ocup si sunt aici sa va ajut. Pentru mai multe informatii legate de divort intrati pe site-ul meu, http://divort-rapid-si-ieftin.ro .

Va pup

te rog, lasa-ne. la orice tema de pe aici apari si tu, percum corbii la un cadavru. esti penibila, fa-ti reclama in alta parte, aici oamenii au nevoie de sprijin, opinii, nu sa ii ajuti tu sa se desparta, ce naiba
delicacy
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:15
sai spui iubitului tau sa nu mai fie gelo ptc gelozia e mai rau decit prostia
kudika194813
Postat pe 9 Iunie 2010 22:32
buna...am si eu o rel de 2 ani..tocmai ne am desp si asta pt k ne certam mereu,eu il iubesc foarte mult,chiar mult prea mult,el de ceva timp se comporta f ciudat ,nu l mai interesa ce fac,nu ma mai cauta la fel k inainte,desi spune k ma iubeste f mult si k nu poate sta fara mn a luat decizia de a ne desp..imi spune k vrea libertate,eu nu pot sa.l vad langa alta,il iubesc foarte mult,suntem si vecini si imi va fi foarte greu sa ma departez de el pt k va fi mereu langa mn,nu stiu ce sa fac sa il uit...plang zi de zi si chiar numai stiu ce sa fac...
kudika175970
Postat pe 13 Iunie 2010 13:42
De la: kudika175970, la data 2010-06-13 13:42:59buna...am si eu o rel de 2 ani..tocmai ne am desp si asta pt k ne certam mereu,eu il iubesc foarte mult,chiar mult prea mult,el de ceva timp se comporta f ciudat ,nu l mai interesa ce fac,nu ma mai cauta la fel k inainte,desi spune k ma iubeste f mult si k nu poate sta fara mn a luat decizia de a ne desp..imi spune k vrea libertate,eu nu pot sa.l vad langa alta,il iubesc foarte mult,suntem si vecini si imi va fi foarte greu sa ma departez de el pt k va fi mereu langa mn,nu stiu ce sa fac sa il uit...plang zi de zi si chiar numai stiu ce sa fac...


Imi pare foarte rau, stiu cat de greu este, din pacate nu ai ce sa faci, in astfel de situatii nu prea ai cum sa-l faci sa se razgandeasca, si chiar daca ai putea...il vrei inapoi? sa stai mereu cu frica ca iar o sa ii vina chef de libertate si iar scapa de tine ? vrei sa stai cu o persoana care nu isi doreste atat de mult sa fie cu tine cat iti doresti tu sa fii cu el? e groaznic. O femeie trebuie sa se simta apreciata, iubita....dupa chestia asta chiar daca va impacati tu o sa te simti mai bn doar la inceput

E greu acum dar o sa treaca si vei gasi pe cineva care sa te doreasca in viata lui foarte mult!
anachronism
Postat pe 25 Iunie 2010 21:57
dak s-a suparata asa k ai ajuns acolo fara sa-l anunti inseaman k are cv de ascuns si nu era pregatit pt sosirea ta........eu alta explicatie nu vad
kudika149571
Postat pe 15 Iulie 2010 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire pierduta... sau nu... 5 De la: anutzzaa 8 Septembrie 2010 17:38
Casnicie terminata 3 De la: stevler 7 Decembrie 2016 10:51
cum sa dau 5 kg jos ?cum sa slabesc,,,?, 5 De la: kudika198172 26 Iulie 2010 10:27
Salut 5 De la: kudika_973702 14 Septembrie 2014 17:37
eu 29 De la: dandanaua_reloaded 8 Septembrie 2009 22:18