Setari Cookie-uri

Ce inseamna/presupune pentru voi "prietenie virtuala"?

De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-13 09:40:31
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-12 16:34:08
De la: _curly, la data 2009-11-10 14:43:24o mare minciuna.
din 20 prietene virtuale,daca 2 din ele se dovedesc a fi si adevarate,maaare lucru.

corect...erau vreo 3...insa restul ma respect cel putin pina acum
ramane nr 8


Raman 8-uri?Pardon, 8?Dar, nu cumva, "8-ul" poate sa contina, uneori, un flirt...o discutie telefonica..de pilda?


8) Pur si simplu FUN si DIVERTISMENT;
pt mine never....de cind sunt pe kudika nu ma tentat niciodata...si nu ma tenteaza...am acasa tot ce imi trebuie ..aici imi pierd decit timpul....uneori este liniste la munca...atit de liniste incit ma plictisesc....daca observi doar intr 9-5 de luni-vineri postez aici... acasa nu stau pe net..nu ma tenteaza
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:14
si nu cred in povesti de dragoste pe net..cuceriri..si altele...nici daca mai aveam 20..si eram singura..nu ma tenta intilnirea cu o persoana de pe net
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:15
nu-i dati nici o speranta ca poate agata pe cineva p-aici, ntz ntz
kitty_krieger
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:35
E u am intrat aici din plictiseala, curiozitate si nu fac din asta un viciu.
INTREBARE :POATE DEVENI UN VICIU STATUL PE INTERNET?
Astept argumentari de la voi.
kudika090185
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:28
De la: kudika090185, la data 2009-12-14 10:28:13E u am intrat aici din plictiseala, curiozitate si nu fac din asta un viciu.
INTREBARE :POATE DEVENI UN VICIU STATUL PE INTERNET?
Astept argumentari de la voi.


niciun dependent de "ceva" n-o sa recunoasca vreodata ca e dependent

si daca ma insel acum, mai socializeaza tu 3-4 luni si ai sa vezi atunci dependenta.
badgirl
Postat pe 1 Februarie 2010 15:37
De la: kudika090185, la data 2009-12-14 10:28:13E u am intrat aici din plictiseala, curiozitate si nu fac din asta un viciu.
INTREBARE :POATE DEVENI UN VICIU STATUL PE INTERNET?
Astept argumentari de la voi.

DA si e grav.crede-ma.cunosc persoana care e in stare sa si fure bani numa sa stea la net caffe macar o ora.
Shhh
Postat pe 1 Februarie 2010 15:40
De la: kudika090185, la data 2009-12-14 10:28:13E u am intrat aici din plictiseala, curiozitate si nu fac din asta un viciu.
INTREBARE :POATE DEVENI UN VICIU STATUL PE INTERNET?
Astept argumentari de la voi.



Poate sa fie un viciu cel putin pt un timp...asa mi s-a intamplat mie cu statul pe K..la inceput era fun pt ca trebuia sa stau mult in fata calculatorului si imi pierdeam timpul, mai radeam de unii care deschideau tot felul de subiecte..Prieteni, virtuali, nu mi-am facut si nici nu mi-as face pt ca nu am ce sa fac cu ei ! Am prieteni in viata reala, cu care ies in oras, la film, la cafea, la o petrecere...
Asa sa stau toata ziua in fata calc si sa fac glume de rahat cu unii care mai mult se prefac si isi creeaza personalitati imaginare nu imi doresc si nici nu m-a atras vreodata...

ERu cred ca unii abuzeaza rau de statul asta pe net, mai ales pe forum, isi pierd timpul inutil....

Summer_
Postat pe 1 Februarie 2010 16:29
De la: , la data 2009-11-10 14:32:29
Buna ziua, iubite Doamne si Domnisoare!

As vrea sa va intreb, pe fiecare dintre voi (in naivitatea mea astept un raspuns particular de la fiecare membra a forumului) ce inseamna/presupune "PRIETENIA VIRTUALA"?

Ca sa fiu mai precis, ofer variante de raspuns.Sigur, nu am pretentia ca voi acoperi toata gama de "expectatii".

Si mai concret, in momentul in care pe un site (pe acesta sau oricare altul, inclusiv de dating, inclusiv pe forum) ati ACCEPTAT sau ati SOLICITAT "prietenia virtuala" - acel "ADD"- ce va asteptati sa urmeze, in "relatia cibernetica respectiva"?As fi incantat sa raspundeti FIE SINCER, fie SA NU RASPUNDETI!

Deci, variante de raspuns:

1) Nu asteptati NIMIC;
2) NIMIC in mod special;
3) Continuarea unor discutii pe PRIVAT;
4) Continuarea unor discutii pe MESSENGER;
5) Continuarea unor discutii, chiar TELEFONICE;
6) Tentatia unei INTALNIRI REALE, face-to-face, de la caz;
7) Deja sperante pentru o RELATIE ADEVARATA;
8) Pur si simplu FUN si DIVERTISMENT;
9) FLIRT, fara consecinte;
10) FLIRT, cu posibilitatea teoretica a unei aventuri sexuale;
11) O posbila relatie FARA OBLIGATII.

....lista o puteti UPDATA/UPGRADA voi, insotita, eventual, de explicatii.

Va multumesc, anticipat, pentru raspunsuri si va doresc o zi frumoasa.





deci prietenie amoroasa , sau prietenie cum sunt eu cu misses, darine, etta etc?
greierash_is_back
Postat pe 1 Februarie 2010 16:44
De la: kudika090185, la data 2009-12-14 10:28:13E u am intrat aici din plictiseala, curiozitate si nu fac din asta un viciu.
INTREBARE :POATE DEVENI UN VICIU STATUL PE INTERNET?
Astept argumentari de la voi.


da..cu siguranta da poate devenii viciu. inainte stateam pe kudika de cand veneam la serviciu, pana plecam, nu si acasa. dar ideea este ca abia asteptam sa intru pe kudika.insa am observat ca sunt persoane care posteaza pe kudika de dimineata , pana seara..ceea ce asta denota,clar, vitziu.

sa fiu on topic: 8 cu siguranta...nu spun ca nu mi-ar placea sa intalnesc cateva persoane de pe kudika...in special pe rashela, nimic legat de sex, sau altceva ce s-ar putea intzelege. imi place modul de gandire si ata.
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Discovery Channel departeaza cumva oameni de dumnezeu,,voit sau ne 92 De la: Thais13 23 Octombrie 2011 09:58
Fantezii diverse cu o fata foarte fierbinte si pasionala... 56 De la: kudika467548 22 Mai 2012 17:37
nu mai inteleg ce vrea 10 De la: Barbie30 8 Iulie 2010 10:59
Nu`i suport prietenii:) 9 De la: Nicoleta01 2 Septembrie 2010 15:31
E cel mai greu moment 10 De la: iubi7a_lui 27 Octombrie 2009 01:15