Setari Cookie-uri

INcertitudine...relatie la distanta

Stiu ca sunt doar u pustoaica ce urmeaza sa implineasca 18 ani peste doua saptamani ,si poate ca eu gandesc prea mult. Sa las pentru inceput amanuntele despre mine si sa o iau cu inceputul.
El e mai mic ca mine cu un an si 7 luni, insa e foarte cu capul pe umeri, uneori mai mult ca mine... ne-am cunoscut in urma cu un an si doua saptamani prin intermediul unui joc. Am inceput treptat sa comunicam mai mult iar acea simpatie si sentiment de nou inceput ne-a prins bine amandorura, el mai retras, eu mai directa. In urma unor jocuri de cunoastere ( gen mici inertogatorii) am inceput sa ne cunoastem idealurile propri si sa vedem ca semanam mult exact pe 20 noiembrie anul trecut sa intamplat seara magica : amandoi emotionati , eu pe internet pe telefon , el in fata calculatorului tremuram de bucurie ca doi soricei, era asa timid si nu stia cum sa o faca pana la urma , indemnat putin de mine "nu ma mai intrebi odata? ca mor aici de emotie" , . La inceput ai mei erau impotriva: " ce faci tu cu el mai mic? il iei sa il cresti? ...", dar ai lui au acceptat cu mare incantare:"> , dupa 7 luni de relatie consecutiva inevitabilul sa produs...stiu ca am gresit petru ca il faceam gelos...mare prostie din partea mea...cu timpul a devenit posesiv, ce fac , unde ma duc, cu cn ma joc...etc...iar "bunele mele prietene" sau cel putin asa ziceau ele ca sunt, erau probabil invidioase: nu o sa mearga relatia asta, gaseste-ti unul aici...nu vezi cum arata? ( tin sa precizez ca e umpik mai plinut dar eu il iubesc asa cum e, nici eu nu sunt mare frumusete) ... si sa mai adaugat si faptul ca intr-o zi la liceu, la repetita pentru piesa de teatru, un coleg tot de la clasa mai mica...a 10 eu fiind a 11 , ii semana identic, am fost practic orbita .In mintea mea era "Romeo al meu din Botosani", eu fiind din Bucuresti.
toate astea s-au adunat si la inceputul vacantei de vara ne-am despartit...in acest timp ne-am simtit oribil amandoi...eu pentru ca nu fusesem capabila sa imi scult glasul interior si il alscultam pe al altora rau intentionate, si el se simtea tradat, pierduse tot ce "avea"...si mai ales ne simteam lipsa amandoi
In acest timp cat a durat vacanta "devenise un zombie" nu-l mai recunosteam....nu mai era el cum a fost la inceput..era rece , insensibil..si nu ii mai pasa de nimic. Pana aproape de sfarsitul vacantei , tin minte si acum era seara de 9 august cand am stat cu el si am vorbit, imi cerea o a 2 sansa insa nu puteam sa i-o ofer pana nu eram capabila sa imi ofer mie asta....( el toata vara a fost plecat in afara la parintii lui)...iar cand s-a intors in tara , din ziua in care a plecat nu am mai stiut nimik de el o saptamana....nu puteam sa mananc si adormeam plangand...ma rugam sa nu fi patit nimik...nu mai puteam sa ma gandesc la altveva, era numai el in mintea mea :( si ma simteam rau stiind ca ma rugase sa ne impacam si nu i-am putut oferi sansa insa cu prima ocazie cand am vorbit cu el, pe 13 septambrie, chiar in prima zi de scoala iam zis : "iubitule ce ai zice daca ne-am acorda amandoi o sansa si am lua-o de la inceput? mi-a fost asa de greu fara tine. "
Acum si ai mei l-au acceptat, mama vorbeste de el ca fiind baiatul ei... ne leaga multe clipe frumoase si momente speciale. Iar acum vorbim de o eventuala logodna.
Voi ce parere aveti?

circusprincess
Postat pe 31 Octombrie 2010 01:43
De cate ori v-ati vazut face to face?
Barbie30
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:16
De la: circusprincess, la data 2010-10-31 01:43:53Stiu ca sunt doar u pustoaica ce urmeaza sa implineasca 18 ani peste doua saptamani ,si poate ca eu gandesc prea mult. Sa las pentru inceput amanuntele despre mine si sa o iau cu inceputul.
El e mai mic ca mine cu un an si 7 luni, insa e foarte cu capul pe umeri, uneori mai mult ca mine... ne-am cunoscut in urma cu un an si doua saptamani prin intermediul unui joc. Am inceput treptat sa comunicam mai mult iar acea simpatie si sentiment de nou inceput ne-a prins bine amandorura, el mai retras, eu mai directa. In urma unor jocuri de cunoastere ( gen mici inertogatorii) am inceput sa ne cunoastem idealurile propri si sa vedem ca semanam mult exact pe 20 noiembrie anul trecut sa intamplat seara magica : amandoi emotionati , eu pe internet pe telefon , el in fata calculatorului tremuram de bucurie ca doi soricei, era asa timid si nu stia cum sa o faca pana la urma , indemnat putin de mine "nu ma mai intrebi odata? ca mor aici de emotie" , . La inceput ai mei erau impotriva: " ce faci tu cu el mai mic? il iei sa il cresti? ...", dar ai lui au acceptat cu mare incantare:"> , dupa 7 luni de relatie consecutiva inevitabilul sa produs...stiu ca am gresit petru ca il faceam gelos...mare prostie din partea mea...cu timpul a devenit posesiv, ce fac , unde ma duc, cu cn ma joc...etc...iar "bunele mele prietene" sau cel putin asa ziceau ele ca sunt, erau probabil invidioase: nu o sa mearga relatia asta, gaseste-ti unul aici...nu vezi cum arata? ( tin sa precizez ca e umpik mai plinut dar eu il iubesc asa cum e, nici eu nu sunt mare frumusete) ... si sa mai adaugat si faptul ca intr-o zi la liceu, la repetita pentru piesa de teatru, un coleg tot de la clasa mai mica...a 10 eu fiind a 11 , ii semana identic, am fost practic orbita .In mintea mea era "Romeo al meu din Botosani", eu fiind din Bucuresti.
toate astea s-au adunat si la inceputul vacantei de vara ne-am despartit...in acest timp ne-am simtit oribil amandoi...eu pentru ca nu fusesem capabila sa imi scult glasul interior si il alscultam pe al altora rau intentionate, si el se simtea tradat, pierduse tot ce "avea"...si mai ales ne simteam lipsa amandoi
In acest timp cat a durat vacanta "devenise un zombie" nu-l mai recunosteam....nu mai era el cum a fost la inceput..era rece , insensibil..si nu ii mai pasa de nimic. Pana aproape de sfarsitul vacantei , tin minte si acum era seara de 9 august cand am stat cu el si am vorbit, imi cerea o a 2 sansa insa nu puteam sa i-o ofer pana nu eram capabila sa imi ofer mie asta....( el toata vara a fost plecat in afara la parintii lui)...iar cand s-a intors in tara , din ziua in care a plecat nu am mai stiut nimik de el o saptamana....nu puteam sa mananc si adormeam plangand...ma rugam sa nu fi patit nimik...nu mai puteam sa ma gandesc la altveva, era numai el in mintea mea :( si ma simteam rau stiind ca ma rugase sa ne impacam si nu i-am putut oferi sansa insa cu prima ocazie cand am vorbit cu el, pe 13 septambrie, chiar in prima zi de scoala iam zis : "iubitule ce ai zice daca ne-am acorda amandoi o sansa si am lua-o de la inceput? mi-a fost asa de greu fara tine. "
Acum si ai mei l-au acceptat, mama vorbeste de el ca fiind baiatul ei... ne leaga multe clipe frumoase si momente speciale. Iar acum vorbim de o eventuala logodna.
Voi ce parere aveti?

Daca scriiai mai putin sa mor daca nu citeam tot
Valy90
Postat pe 7 Noiembrie 2010 21:01
eu am "citit" toate figurinele, ultima m-a cam intristat, fata draga nu trebuie sa plangi, nu se merita
ipahebirowtnod
Postat pe 7 Noiembrie 2010 21:05
De la: circusprincess, la data 2010-10-31 01:43:53Stiu ca sunt doar u pustoaica ce urmeaza sa implineasca 18 ani peste doua saptamani ,si poate ca eu gandesc prea mult. Sa las pentru inceput amanuntele despre mine si sa o iau cu inceputul.
El e mai mic ca mine cu un an si 7 luni, insa e foarte cu capul pe umeri, uneori mai mult ca mine... ne-am cunoscut in urma cu un an si doua saptamani prin intermediul unui joc. Am inceput treptat sa comunicam mai mult iar acea simpatie si sentiment de nou inceput ne-a prins bine amandorura, el mai retras, eu mai directa. In urma unor jocuri de cunoastere ( gen mici inertogatorii) am inceput sa ne cunoastem idealurile propri si sa vedem ca semanam mult exact pe 20 noiembrie anul trecut sa intamplat seara magica : amandoi emotionati , eu pe internet pe telefon , el in fata calculatorului tremuram de bucurie ca doi soricei, era asa timid si nu stia cum sa o faca pana la urma , indemnat putin de mine "nu ma mai intrebi odata? ca mor aici de emotie" , . La inceput ai mei erau impotriva: " ce faci tu cu el mai mic? il iei sa il cresti? ...", dar ai lui au acceptat cu mare incantare:"> , dupa 7 luni de relatie consecutiva inevitabilul sa produs...stiu ca am gresit petru ca il faceam gelos...mare prostie din partea mea...cu timpul a devenit posesiv, ce fac , unde ma duc, cu cn ma joc...etc...iar "bunele mele prietene" sau cel putin asa ziceau ele ca sunt, erau probabil invidioase: nu o sa mearga relatia asta, gaseste-ti unul aici...nu vezi cum arata? ( tin sa precizez ca e umpik mai plinut dar eu il iubesc asa cum e, nici eu nu sunt mare frumusete) ... si sa mai adaugat si faptul ca intr-o zi la liceu, la repetita pentru piesa de teatru, un coleg tot de la clasa mai mica...a 10 eu fiind a 11 , ii semana identic, am fost practic orbita .In mintea mea era "Romeo al meu din Botosani", eu fiind din Bucuresti.
toate astea s-au adunat si la inceputul vacantei de vara ne-am despartit...in acest timp ne-am simtit oribil amandoi...eu pentru ca nu fusesem capabila sa imi scult glasul interior si il alscultam pe al altora rau intentionate, si el se simtea tradat, pierduse tot ce "avea"...si mai ales ne simteam lipsa amandoi
In acest timp cat a durat vacanta "devenise un zombie" nu-l mai recunosteam....nu mai era el cum a fost la inceput..era rece , insensibil..si nu ii mai pasa de nimic. Pana aproape de sfarsitul vacantei , tin minte si acum era seara de 9 august cand am stat cu el si am vorbit, imi cerea o a 2 sansa insa nu puteam sa i-o ofer pana nu eram capabila sa imi ofer mie asta....( el toata vara a fost plecat in afara la parintii lui)...iar cand s-a intors in tara , din ziua in care a plecat nu am mai stiut nimik de el o saptamana....nu puteam sa mananc si adormeam plangand...ma rugam sa nu fi patit nimik...nu mai puteam sa ma gandesc la altveva, era numai el in mintea mea :( si ma simteam rau stiind ca ma rugase sa ne impacam si nu i-am putut oferi sansa insa cu prima ocazie cand am vorbit cu el, pe 13 septambrie, chiar in prima zi de scoala iam zis : "iubitule ce ai zice daca ne-am acorda amandoi o sansa si am lua-o de la inceput? mi-a fost asa de greu fara tine. "
Acum si ai mei l-au acceptat, mama vorbeste de el ca fiind baiatul ei... ne leaga multe clipe frumoase si momente speciale. Iar acum vorbim de o eventuala logodna.
Voi ce parere aveti?


NU LASA PE NIMENI SI NIMIKSA STRICE ACEASTA BUCURIE SI ACSTE SENTIMENTE ALE ADOLESCENTEI, PT CA SUNT UNICE SI O DATA CU TIMPUL VOR FI SUB ALTA FORMA ASA CA NU PIERDE ACESTA SANSA, AM O VB NU LASA PE MAINE CE POTI FACE AZI SI NU DA CIOARA DIN MANA PE AIA DE PE GARD, AM FOST CA U , AM IUBIT CA U AM GRESIT SIA CUM REGRET.LASA TI ORGOLIUL ADOLESCENTEI SI PROVOCAT DE GANDURI NEGATIVE SAU DE ANTURAJ , DEOPARTE SI LUATI VA!


E GREU SA GASESTI PE CINEVA DE INCREDERE N ZIUA DE ASTAZI... DIN PACATE!

EU UNUL MA CONFRUNT DE CEVA TI P CU NESANSA DE A SELECTA SI DEA FI NUMAI SINGUR PRIN PRISMA FAPTULUI MENTIONAT ANTERIUOR`` E GREU SA GASESTI PE CINEVA CU CAPUL PE UMERI SI CARE SA VREA CEVA CONCRET SI SERIOS IN ZIUA DE ASTAZI``, MULT SUCCES VA DORESC!
ionut_daniel
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:21
va multumesc mult pentru rabdarea Pe care a.ti avut.o sa cititi si pentru amabilitatea de a raspunde. fakand o mika paranteza, mentionez ca scriu dupa telefon. pc e strikat. acum sa revin la subiect cu niste raspunsuri la intrebari. pana acum face 2 face nu ne.am vazut, inka nu am avut ocazia. as putea merge la el, dar nu vreau sa deranjez, momentan sta cu bunici,dar nu.mi permite nici timpul. urmeaza sa dau bac.ul in vara, si sunt cu pregatirea. dar in rest vb f mult la telefon,ne vedeam la web cam.
circusprincess
Postat pe 12 Februarie 2011 00:41
Cam rarut treci p'acilea
Valy90
Postat pe 12 Februarie 2011 00:48
imi pare foarte rau, cu scoala pe cap,am uitat complet d topic
circusprincess
Postat pe 12 Februarie 2011 01:00
De la: circusprincess, la data 2011-02-12 01:00:49imi pare foarte rau, cu scoala pe cap,am uitat complet d topic
Faci bine ca nu iti pierzi timpul pe aici si te tii de scoala
Scoala e cea mai importanta si pe urma restul
Valy90
Postat pe 12 Februarie 2011 01:10
ce.i drept e foarte greu uneori. sunt momente kand ne simtim foarte mult lipsa si am vrea sa fim aproape unul de celalalt. sper ca in vara asta,dupa bac, sa reusim sa ne vedem. e greu de descris sentimentul care ne leaga. poate vi se va parea o aberatie ce voi zice, dar simt ca doar cu el pot fi. nu putem sta o zi sau mai mult de doua fara sa vorbim chiar si 5 minute daka nu mai mult.
circusprincess
Postat pe 12 Februarie 2011 01:10
Da asa e. scoala e cea mai importanta. asta ne spunem amandoi. ne indemnam unul pe celalalt la invatatura si ne ajutam. uneori fake mai rau ka mama daka se intampla sa iau vreo nota mika,pentru k in functie de scoala ne fakem si viitorul. ultima data, kand am luat un doi,ptr arunkatu ku privirea p net, la o lucrare, la geogra, norok k nu mi l.a trecut, mi.a tinut o morala construktiva.
circusprincess
Postat pe 12 Februarie 2011 01:16
De la: circusprincess, la data 2011-02-12 01:16:19Da asa e. scoala e cea mai importanta. asta ne spunem amandoi. ne indemnam unul pe celalalt la invatatura si ne ajutam. uneori fake mai rau ka mama daka se intampla sa iau vreo nota mika,pentru k in functie de scoala ne fakem si viitorul. ultima data, kand am luat un doi,ptr arunkatu ku privirea p net, la o lucrare, la geogra, norok k nu mi l.a trecut, mi.a tinut o morala construktiva.


dupa textul pus de tine aici... as pune pariu ca voi chiuliti de la ore ca sa va pupati in veceu
battleofwits
Postat pe 12 Februarie 2011 08:57
De la: battleofwits, la data 2011-02-12 08:57:56
De la: circusprincess, la data 2011-02-12 01:16:19Da asa e. scoala e cea mai importanta. asta ne spunem amandoi. ne indemnam unul pe celalalt la invatatura si ne ajutam. uneori fake mai rau ka mama daka se intampla sa iau vreo nota mika,pentru k in functie de scoala ne fakem si viitorul. ultima data, kand am luat un doi,ptr arunkatu ku privirea p net, la o lucrare, la geogra, norok k nu mi l.a trecut, mi.a tinut o morala construktiva.


dupa textul pus de tine aici... as pune pariu ca voi chiuliti de la ore ca sa va pupati in veceu


mimi_ca29
Postat pe 12 Februarie 2011 09:06
De la: battleofwits, la data 2011-02-12 08:57:56
De la: circusprincess, la data 2011-02-12 01:16:19Da asa e. scoala e cea mai importanta. asta ne spunem amandoi. ne indemnam unul pe celalalt la invatatura si ne ajutam. uneori fake mai rau ka mama daka se intampla sa iau vreo nota mika,pentru k in functie de scoala ne fakem si viitorul. ultima data, kand am luat un doi,ptr arunkatu ku privirea p net, la o lucrare, la geogra, norok k nu mi l.a trecut, mi.a tinut o morala construktiva.


dupa textul pus de tine aici... as pune pariu ca voi chiuliti de la ore ca sa va pupati in veceu
si se pupa doar cand trag apa sa nu auda vreun profesor
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Februarie 2011 09:11
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-02-12 09:11:06si se pupa doar cand trag apa sa nu auda vreun profesor


vorbesti din experienta?
battleofwits
Postat pe 12 Februarie 2011 09:43
De la: battleofwits, la data 2011-02-12 09:43:36
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-02-12 09:11:06si se pupa doar cand trag apa sa nu auda vreun profesor


vorbesti din experienta?

asa am auzit si eu
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Februarie 2011 09:53
adica tot se aude,chiar daca tragi apa?
nicossia
Postat pe 12 Februarie 2011 09:55
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-02-12 09:53:49...asa am auzit si eu

tu unde te ascundeai cand vroiai sa faci prostii in liceu?
battleofwits
Postat pe 12 Februarie 2011 09:57
De la: battleofwits, la data 2011-02-12 09:57:04
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-02-12 09:53:49...asa am auzit si eu

tu unde te ascundeai cand vroiai sa faci prostii in liceu?

mai faza e ca eu nu am facut prostii deci nu ma ascundeam
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Februarie 2011 09:57
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-02-12 09:57:51...mai faza e ca eu nu am facut prostii deci nu ma ascundeam

tocilara mica ....
battleofwits
Postat pe 12 Februarie 2011 10:05
De la: battleofwits, la data 2011-02-12 10:05:06
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-02-12 09:57:51...mai faza e ca eu nu am facut prostii deci nu ma ascundeam

tocilara mica ....

ipahebirowtnod
Postat pe 12 Februarie 2011 10:06
As vrea eu sa ne fi pupat la scoala,dar cum am mai zis e o relatie la distanta:((
circusprincess
Postat pe 12 Februarie 2011 10:48
nu stii tu ce-ai pierdut... !
nicossia
Postat pe 12 Februarie 2011 20:40
eu una consider k nu am pierdut nimik. am avut parte si d asa cv, kand aktualul meu iubit, era gelos,posesiv, si ne.am desp in vara kum am specifikat prima data, nu am fost kapabila sa.mi iau propria decizie si m.am luat dupa " prietene bune intentionate" eskapada nu a durat mai mult d 3 sapt, dar m.a fakut sa realizez multe. eu il vedeam pe iubitul meu, in cel d la sc. cu kare la inkeput nu prea am vrut sa fiu. insa dupa 2 sapt in kare am fakut sal resping, a 4 sapt kand kat d kat ma akomodasem,am auzit zvonuri kare s.au dovedit a fi adv, l.am prins ku buna lui prietena cika, d mana, in vazul tuturor. asa k mi.am spalat img cu un skandal, sa ma tina minte. el akm e cu fosta mea buna prietena kare ma sfatuise cika s renunt la rel mea la distanta kare at avea 7 luni. akm slava domnului, m.am impakat ku el, kiar io ziua kand a inceput sc si pe 20 feb fakem un an si 3 luni. cititi primul post ku kard a inkeput topikul. asa k tineti minte, tinetiva dusmanii aproape iar prietenii si mai aproape!
circusprincess
Postat pe 13 Februarie 2011 01:13
relatia la distanta continua. ne.am dat alta sansa. si totul merge fb. Te iubesc ingerasul meu, si iti multumesc ca esti mereu alaturi de mine.
circusprincess
Postat pe 13 Februarie 2011 01:19
Ai dreptate,nu neg,dar ai citit c s.a zis mai sus?
circusprincess
Postat pe 13 Februarie 2011 11:08
De la: circusprincess, la data 2011-02-13 01:19:32 relatia la distanta continua. ne.am dat alta sansa. si totul merge fb. Te iubesc ingerasul meu, si iti multumesc ca esti mereu alaturi de mine.


Tu vorbesti acum cu tipul de pe net?
Barbie30_
Postat pe 13 Februarie 2011 11:21
Da,asta am tot spus pana acum.
circusprincess
Postat pe 14 Februarie 2011 00:36
Si copii o sa faceti tot virtual? Stiu, o sa faceti sex prin sms... Tu la 18 ani, ar trebui sa fii putin mai matura si sa incerci sa iti gasesti un prieten real cu care sa te plimbi de mana, alea alea. P.S. m-a amuzat partea cu logodna Ar trebui sa faca astia si-o biserica virtuala, ca sa ne putem casatori fara sa ne mai deplasam. Dai un click si gata, esti insurat. E mai ieftin, nu necesita eforturi prea mari, nu ai nevoie de rochie de mireasa etc.
Micael
Postat pe 16 Februarie 2011 15:50
De la: Micael, la data 2011-02-16 15:50:30Si copii o sa faceti tot virtual? Stiu, o sa faceti sex prin sms... Tu la 18 ani, ar trebui sa fii putin mai matura si sa incerci sa iti gasesti un prieten real cu care sa te plimbi de mana, alea alea. P.S. m-a amuzat partea cu logodna Ar trebui sa faca astia si-o biserica virtuala, ca sa ne putem casatori fara sa ne mai deplasam. Dai un click si gata, esti insurat. E mai ieftin, nu necesita eforturi prea mari, nu ai nevoie de rochie de mireasa etc.


dar poate ca e urata si online e singura modalitate de a avea prieten
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor! :) 42 De la: aiai 24 Mai 2014 21:30
Ce sa mai fac?am ajuns la exasperare 12 De la: ionelaela 15 Martie 2010 21:33
Caut....noi prieteni :) 7 De la: portulica 15 Septembrie 2013 19:21
Nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac... 33 De la: valy90 26 Octombrie 2010 21:28
BOYFRIENDS 24 De la: d_soara_Criss 18 August 2009 13:56