Setari Cookie-uri

Concurs: Castiga una dintre cele 7 biciclete oferite de Brillance

Reciclarea deseurilor, folosirea produselor ecologice, calatoriile cu bicileta.
Trebuie sa ne gandim la dezvoltarea durabila, deci la resursele epuizabile, la apa fara de care nu exista viata, la reciclarea deseurilor, la folosirea produselor ecologice, la sursele de energie neconventionale. Sa constientizam faptul ca o plimbare cu bicileta este mai frumoasa si mai sanatoasa decat o plimbare cu masina.Toate pentru a le permite generatiilor care vor veni sa se bucure de ceea ce ne-am bucurat si noi : apa, aer curat, soare, locuri minunate in care sa-ti petreci vacantele.
puiut05
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:59
economisiti apa si resursele energetice, mergeti mai mult pe jos, cu bicicleta sau folositi mijloacele de transport in comun,Reciclarea deseurilor
pescarul_sa
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:00
Nu arunc gunoaie pe jos si merg cat mai putin cu masina!
ACUBENS
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:18
Eu am inlocuit becurile vechi cu becuri eco pentru a economisi atat bani cat si energie(resura epuizabila a terrei), reciclez hartie si PET-urile si folosesc ambele fete ale unei foi, inchid apa cand ma spal pe dinti si fac dus nu baie in cada.
Totodata am spus nu facturilor pe hartie si fac platile online si refuz sa folosesc pungi de plastic care se degradeaza in 500 de ani.
UrsaMajor
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:25
save the planet. mersul pe jos sau pe biclicleta,folosirea becurilor economice, reciclarea deseurilor,economisirea apei si a a resurselor energetice, protejarea mediului
alexadri69
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:07
In primul rand merge pe jos pentru a fi mai sanantoasa si mai supla...mi-as dori insa sa invat sa merg pe bicicleta deoarece nu am avut aceasta ocazie pana acum.
Folosesc becuri economice in casa pentru a economisi energia electrica.
aanalis
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:53
imi place natura,de aceea incerc si eu pe cat posibil sa apar acest lucru: selectez hartia,plasticul,nu las gunoi in urma cand merg la iarba verde
uka13
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:53
Mersul pe jos, reciclarea, folosirealor becuri economice.
kudika075323
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:11
Reciclarea deseurilor, folosirea produselor ecologice, calatoriile cu bicileta.
Trebuie sa ne gandim la dezvoltarea durabila, deci la resursele epuizabile, la apa fara de care nu exista viata, la reciclarea deseurilor, la folosirea produselor ecologice, la sursele de energie neconventionale. Sa constientizam faptul ca o plimbare cu bicileta este mai frumoasa si mai sanatoasa decat o plimbare cu masina.Toate pentru a le permite generatiilor care vor veni sa se bucure de ceea ce ne-am bucurat si noi : apa, aer curat, soare, locuri minunate in care sa-ti petreci vacantele.
puiut05
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:56
economisiti apa si resursele energetice, mergeti mai mult pe jos, cu bicicleta sau folositi mijloacele de transport in comun,Reciclarea deseurilor
pescarul_sa
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:57
reciclez ,fac economie la apa ,la energie ,merg pe jos.e nevoie de "echipa" pentru protejarea mediului..
VIORICA27
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:52
Reciclez deseurile,economisesc apa si resursele energetice, mergeti mai mult pe jos, cu bicicleta ,plantez pomi si flori.
maryyyana10
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:11
incerc sa protejez natura ,sa invat copiii sa nu rupa florile,pomii,ii invat sa iubeasca tot ce e verde,sa arunce gunoaiele numai in locuri special amenajate...
moasas
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:37
eu particip la actiuni de colectare a deseurilor, merg prin locuri unde stau oamenii la iarba verde si lasa mizerie si fac curatenie din urma lor
mysa20
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:45
protejez natura, folosesc becuri ergonomice, reciclez deseuri,
cristisorinycs
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:56
Merg pe jos, folosesc produse biodegradabile, nu arunc gunoiul decat la cos...
sorystyle
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:07
Merg pe jos , folosesc produse biodegradabile , reciclez deseurile
ice_kiss
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:54
Reciclarea deseurilor, folosirea produselor ecologice, mers pe bicicleta mai rar pt ca nu posed asa ceva !
robert77
Postat pe 14 Noiembrie 2009 23:30
Economisesc apa si resursele energetice ... merg mai mult pe jos ... reciclez deseurile
johanaaT
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:05
Nu arunc niciodata pe jos, ba chiar fac observatii cand vad pe cineva ca face asta;
Reciclez pet-urille;
Adun in urma mea tot timpul , cand e vorba de un picnick; Nu risipesc energie electrica si apa;
Folosesc sacosa eco;
veronicadrobota
Postat pe 15 Noiembrie 2009 01:14
Economisire.reciclare,nepoluare.
petrutza_crinutza
Postat pe 15 Noiembrie 2009 07:27
am becuri economice,arunc gunoiul unde trebuie,nu las apa sa curga aiurea la robinet,merg pe jos la servici!
lenuu
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:57
Pai, in primul rind, maninc ecologic; intr-o buna masura suntem ceea ce mincam.
Nu-mi poluez vecinii cu fum de tigara, pentru ca nu fumez.
Nu dau bani decit pe produse cu multe calitati ecologice, de la mincare, haine, produse cosmetice si chiar mobilier.
Apoi, curat o data la doua luni gradina din spatele blocului unde locuiesc si unde oamenii arunca gunoaie in nestire, in ideea ca, daca nu anunt politia, facem impreuna un lung proces de educatie...
In al treilea rind, merg zilnic pe jos sau cu bicicleta.
Nu las obiectele invechite din casa la voia intimplarii, ci le ambalez frumos si le pun in strada, pentru toti cautatorii de lucruri de genul asta..
vasilica_o_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:52
BUNA ZIUA! FIUL MEU V-A IMPLINI 8 ANI IN DECEMBRIE SI STIE CAT DE SANATOS ESTE MERSUL PE JOS SAU CU BICICLETA,STIE CUM SA ECONOMISEASCA RESURSELE EPUIZABILE (APA,CURENTUL ELECTRIC,HARTIA).ASA CA NU NE RAMANE DECAT SA PUNEM IN PRACTICA CEEA CE STIM CA ESTE NECESAR -PENTRU BINELE COPIILOR NOSTRI SI AL NOSTRU, AL TUTUROR.
kudika081329
Postat pe 15 Noiembrie 2009 11:03
La orice iesire in natura am grija sa nu las in urma mea nimic,ba chiar strang si de la altii cat pot,nu fumez,merg pe bicicleta sau pe jos cat mai mult,economisesc apa si energia electrica.
saharrus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 11:32
Incerc sa folosesc cat mai multe produse ecologice. Imi plac florile, si plantez flori. Reciclez deseuri
maryoty
Postat pe 15 Noiembrie 2009 11:55
Ajut in fiecare zi prin impartirea deseurilor pentru o cat mai usoara reciclare, si evident le depozitez corespunzator.
Prefer mersul pe jos, apelez la masina doar cand este strict necesar, inchid robinetul camd ma spal pe dinti, si in general incerc sa fac economie de apa potabila. Strang uleiul in sticlute si il arunc corespunzator unei daune minime mediului.
In mod evidenti incurajez si oamenii din jurul meu sa faca la fel.
adriana_lolea
Postat pe 15 Noiembrie 2009 12:01
Merg zilnic 4km (dus-intors)pe jos la serviciu, nu fumez, cand merg la picnic imi place sa adun toate resturile si sa le pun in container, sting becurile cand vad ca ard inutil ziua in amiaza mare, nu va spun cat de nervoasa sunt cand gasesc, la serviciu, robinete unde apa curge aiurea, nu arunc pe jos ambalaje, nu calc spatiile verzi, folosesc sacose din panza.
gargaritavesela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 12:15
Eu contribui la protejarea mediului inconjurator prin mersul pe jos sau chiar ar fi buna o bicicleta ar fi buna si pentru a face un exercitiu fizic in fiecare zi si nu am mai polua aerul si pastrand curatenia sa nu mai aruncam gunoaie pe jos.
zamfiririna86
Postat pe 15 Noiembrie 2009 12:45
Reciclarea deseurilor, folosirea produselor ecologice, calatoriile cu bicileta.
Trebuie sa ne gandim la dezvoltarea durabila, deci la resursele epuizabile, la apa fara de care nu exista viata, la reciclarea deseurilor, la folosirea produselor ecologice, la sursele de energie neconventionale. Sa constientizam faptul ca o plimbare cu bicileta este mai frumoasa si mai sanatoasa decat o plimbare cu masina.Toate pentru a le permite generatiilor care vor veni sa se bucure de ceea ce ne-am bucurat si noi : apa, aer curat, soare, locuri minunate in care sa-ti petreci vacantele.
puiut05
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: bilete la fim! 16 De la: Kudika 17 Iulie 2009 14:57
Concurs! Cewe te premiaza! Castiga o super FotoCarte 55 De la: concursKudika 5 Februarie 2013 19:31
Be Precious te invita la concurs! 799 De la: dianacindy2526 14 Aprilie 2010 10:55
Concurs: Castiga o pereche de pantofi de primavara! 7044 De la: concursKudika 29 Martie 2010 18:00
Concurs Ivyshop.ro si Kudika.ro: castiga acum 2 vouchere de 500 RON oferite de IvyShop.ro! 762 De la: kudika379879 28 Octombrie 2013 06:23