Setari Cookie-uri

Relatie "fara obligatii".

De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-14 21:25:19
Nu-i asa.Sunt doar consternat cand observ ca viata ta este atat de fada, probabil, de plictisitoare, incat suprapui existenta ta, reala, cu una imaginara, pe forumurile din Romania, in care tu esti si fat-frumos si balaurul cu 7 capete si rambo si bug mafia si terente si ...si...si tot asa.

Iarasi nu inteleg cum te poate preocupa mai mult VIATA ALTORA decat VIATA TA;cred ca-i tipic "zonei"...




a naibii proiectia asta (e un procedeu in psihanaliza, ca tot esti tu smecher si le stii pe toate)

foarte interesent autoportret
kitty_krieger
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:58
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-14 18:50:53Va salut...iubite Domnisoare!

Cateva intrebari:

1) Cum "definiti" voi o relatie "fara obligatii"?

2) Traiti, in prezent, o astfel de relatie?

3) Va tenteaza astfel de relatii?

4) Vi s-a intamplat ca o relatie "fara obligatii" sa devina o relatie completa, stabila si serioasa?

5) Vi s-a intamplat ca o relatie "fara obligatii" sa se transforme intr-o relatie oficiala (casatorie)?

(Si) pentru ca cineva mi-a reprosat ca postez subiecte fara ca eu sa imi exprimi opinia vis-a-vis de ele, iata cum "privesc" eu o relatie "fara obligatii":

A) "DEFINITIE": o relatie cu toate deliciile, placerile, trairile unei relatii autentice (calatorii, distractie, sex, comunicare, etc) cu sigura diferenta fata de o relatie autentica...ca-i lipsesc GELOZIILE si ANGAJAMENTELE fata de un viitor comun...fiecare este LIBER sa-si gaseasca un partener "de viitor", cu singura conditie a informarii partenerei/partenerului...de moment.

B) Conditii MINIME pentru "declansarea" unei relatii "fara obligatii": atractie fizica/sexuala evidenta+minime compatibilitati intelectuale si spirituale.

Asadar, va multtumesc anticipat pentru, sper, interesul vostru!



Post scriptum: Rog respectuos si insistent, fara "OFF-TOPIC";userii cu apetit pentru "can-can" si scandal, au o infinitate de "subiecte" pe care pot sa..."zburde".




Mah,paralelipipedule,iar te tii de sondaje...mai bine te tii de altceva!!!
bl_de
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:37
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-14 19:11:50
De la: geo_xx, la data 2009-11-14 18:55:44iar aberezi!
il stii pe ceausescu?


Tu si alti cativa de pe forum faci parte din cei 0,006546% din total membri de pe forum (daca stii putina artitmetica, poti verifica) cu un probabil comportament agresiv, psihopat predispus la infractiuni.

Tu si alti cativa de pe forum (aceiasi de mai sus) probabil ca sunteti capabili de a face lucruri marsave precum acesta:

http://hayky.wordpress.com/2009/04/01/stop-hartuirii-pe-internet/










Shit the road!!!
bl_de
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:38
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-14 21:25:19
De la: geo_xx, la data 2009-11-14 21:11:20
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-14 21:09:44
De la: geo_xx, la data 2009-11-14 21:06:50"amice, esti idiot"
e o replica dintrun autor de satira si humor social, care a stapanit ironizarea intr-o forma deosebita.
s-ar potrivii perfect topicului.
cum spunea scorpio mai sus, nu exista relatie fara obligatiii!
in situatia in care cel putin unul dintre protagonisti este implicat intro alta relatie, se numeste relatie extraconjugala.
in situatia cand amandoi sunt liberi de conjuctura, relatia ia forma de fuckbuddy. in 99, 99 % ( ca sa citez un contemopran vecin de pat cu vadim tudor) cel putin unu' dintre protagoniste se indragosteste. ceea ce disipieaza orice urma de "fara obligatii"
asa ca ciucurel , daca vrei sa fu.ti gratis de sentimente, cauta-ti o partenera oarba de filinguri!


asta ca sa vezi de ce nu-ti postez on topic si consider ca-i un subiect venit din cenusa gandirii tale!


CIU-KUR-ASS,

...e limpede, cumva, ca te regulezi singur, de cand te-ai nascut si pana la zi ?






nu-i asa ca nu suporti cand altii iti dau peste nas!??


Nu-i asa.Sunt doar consternat cand observ ca viata ta este atat de fada, probabil, de plictisitoare, incat suprapui existenta ta, reala, cu una imaginara, pe forumurile din Romania, in care tu esti si fat-frumos si balaurul cu 7 capete si rambo si bug mafia si terente si ...si...si tot asa.

Iarasi nu inteleg cum te poate preocupa mai mult VIATA ALTORA decat VIATA TA;cred ca-i tipic "zonei"...

Doar nu inteleg.Dar intelege ca nu ma intereseaza raspunsul tau.Reactiile tale de pe forumurile din Romania sunt, deja, foarte plictisitoare si previzibile;ai, mereu, de carcotit cate ceva, de fiecare neesential si pagubos pentru tine si ceilalti;incearca o schimbare;iti va prinde bine;ofera IUBIRE oamenilor din jurul tau, din viata ta REALA, in situatia in care ai, totusi, o viata REALA si nu doar o existenta FANTEZISTA si ELECTRONICA.



cata profunzime razbate din postarea asta a ta nenea neogen,nenea hi 5,nenea yuppi,nenea kudika si cate altele or mai fi
Dontyyy
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:28
o mai gad ... sunt si eu noua pe aici si am intrat crezand ca voi gasi ceva interesant , dar de fapt vad ca va certati mai rau decat copiii aia mici si ce tot il bagati pe Calandrinon sau cum o fi intre voi ? e tatal vostru ? nu vreau sa scriu OFF topic , dar chiar sunteti penibili ! sunteti oameni maturi mai , are lumea anumite pretentii de la voi !!
karynutza18
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:22
Referitor la Calandrinon , imi cer scuze , nu stiam k femeie
karynutza18
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:27
Incerc sa inteleg aceasta relatie dar mi-e tare greu !
Fara obligatii dar totusi impreuna,fiecare face ce doreste ,dar suntem oameni cum sa faci sex si sa nu simti nimic !
Ma depaseste ,mai bine singura .
kudika417975
Postat pe 10 August 2011 14:55
De la: kudika417975, la data 2011-08-10 14:55:36 Incerc sa inteleg aceasta relatie dar mi-e tare greu !
Fara obligatii dar totusi impreuna,fiecare face ce doreste ,dar suntem oameni cum sa faci sex si sa nu simti nimic !
Ma depaseste ,mai bine singura .

ti-ai facut cont nou pentru aceasta filozofie scoasa din putul gandirii?
pickard
Postat pe 10 August 2011 15:01
De la: kudika417975, la data 2011-08-10 14:55:36 Incerc sa inteleg aceasta relatie dar mi-e tare greu !
Fara obligatii dar totusi impreuna,fiecare face ce doreste ,dar suntem oameni cum sa faci sex si sa nu simti nimic !
Ma depaseste ,mai bine singura .


Si nu e singurul lucru care te depaseste....
Barbie30_
Postat pe 10 August 2011 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impreuna,dar separati....o curiozitate... 20 De la: halm 2 Iulie 2009 18:55
Psiholog 303 De la: felixcat 25 Martie 2011 13:41
'agatatul' pe net 66 De la: kudika_941598 10 Iulie 2014 13:42
Minciuni 45 De la: Andreea3 10 Iunie 2009 10:22
o mica problema 15 De la: marco918 4 Decembrie 2011 00:07