Setari Cookie-uri

pe cine sa aleg???

m-am tot framantat atata timp si nu stiu ce sa aleg ..ce sa fac ... sunt confuza tare.. sunt cu actualul iubit de aproape 2 ani,el e o fire mai impulsiva si m-a facut sa sufar foarte mult.,m-a mintit in primul an mult..a fost violent in unele momente...cu toate astea am trecut peste.Dar de vreo 2 luni am inceput sa vad si sa realizez cam tot ce mi face..(acum trecandu-mi dragostea aia oarba) si tot i-am spus sa inceteze cu fazele si gesturile care mi le face,si iesirile si tot...insa n-a inteles,credea ca am sa trec cu vederea ca de obicei,dar la ultima cearta i-am zis ca vreau sa ne despartim si a inceput sa planga sa mi zica ca a realizat tot ce a facut si ca nu se va mai intampla niciodata.adevarul e ca nu l-am vazut niciodata asa plangand si facand juraminte asa,dar cum m-a mintit el si a vorbit pe ascuns cu o donsoara i-am intors si eu cu aceeasi moneda,cu un baiat care m-a curtat dinainte sa fiu cu actualul.am inceput sa tin legatura cu el si isi doreste sa fie cu mine,dar eu kiar nu stiu ce sa fac ..si sincer a inceput sa mi placa de el,si mi-as dori sa fim impreuna,dar iubitul meu cred ca ar muri daca ar afla,mi-a zis ca nu poate fara mine,si cred ca ar iesi dezastru daca s-ar afla...dati-mi un sfat..va rog ..o parere .negativa pozitiva orice.
kudikroxy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:02
Un santajist sentimental! Vrea sa se sinucida, daca-l parasesti? Fa-i un stoc de cutite, medicamente sau sfoara, vezi ce alege si lasa-l in plata domnului!
miss_darine
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:07
"cred ca ar muri daca ar afla,mi-a zis ca nu poate fara mine,si cred ca ar iesi dezastru daca s-ar afla"

in primul rand nu trebuie sa crezi aberatiile astea - sunt niste prostii. Nu trebuie sa mai stai langa un asemenea om. Stii cum se zice: dupa prima palma, sigur va veni si urmatoarea! Nimeni nu merita sa fie injosit, in nici un fel

ca bine zice miss darine

da-i o sansa celuilalt baiat: poate o sa va fie bine, poate o sa fie mai potrivit pt tine


adina_black
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:32
de ce zici ca ti-e frica de dezastrul care va urma? te referi doar la cearta sau ti-e ca iti va face ceva?

mai bine lasa-l! in ambele cazuri trebuie sa gandesti ca asta nu e un om cu care poti vorbi normal (poate exagerez astept sa ma contrazici daca e asa)
adina_black
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:37
daca iti place de tipul respective,de ce nu?hm?sa-ti dai o sansa tie ,o sansa de a cunoaste cu adevarat fericirea.?ptr k acest milog[actualul]este decat un scrum de la o tigara akm,dk era k adevarat barbat si te iubea,nu cred k ar fi avt iesiri din astea,sau sa te faca sa suferi.un barbat kre respecta o femeie,o iubeste.este in stare sa faca tot posibilul k rel sa decurga bn.si acel barbat kre isi respecta partenera nu o jigneste draga mea,nu o face sa sufere...intotdeauna cauta solutia .nu face pe interesantul asa aiurea.sincer da-ti o sansa tie de'a fi fericita.eu nu stiu km de ai inchis ochii atat timp,te inteleg il iubeai,dar dk u nu esti iubita k adevarat nu are rost .si dp km ti s'a mai zis.de la o palma va urma mai multe...asta este sigur..ptr k ti-a prins slabiciunea draga mea,k il iubesti si o sa treci cu vederea ..trebuie sa fi optimista sa lupti ptr fericirea ta,ptr ka nu cred k iti convine sa ai o viata plina de suferinta si lacrimi.banuiesc k iti doresti sa fi fericita alaturi de persoana pe care o iubesti,un barbat kre iubeste iti aduce numai lacrimi de bucurie,nu lacrimi de suferinta!!!asa k nu mai sta pe ganduri si baga'l pe unde a iesit din 2 cuvinte!pupik' !!!
giorgiana_viorica2000
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:32
kudikroxy - parerea mea e ca nu ai de ce sa stai sa te intrebi pe cine sa alegi... sunt de acord si cu restul fetelor care ti-au dat acelasi sfat...
ca test, gandeste-te de cate ori ai zis si tu ca nu mai faci ceva (care iti sta in fire), si cu adevarat nu ai mai facut? in principiu suntem creati intr-un anumit fel, si extrem de rare sunt persoanele care cu adevarat se schimba, iar actualul tau , din descrierea ta, nu pare genul...
si mai gandeste-te ca esti norocoasa ca ai pe cineva cu care sa-l schimbi... ai fi putut ramane singura, ceea ce ar fi si mai nasol!
asa ca , profita de ocazie si tine-n e a curent!
cineva2009
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:02
Chiar asa, nu-l lasa sa te santajeze, poti chiar sa ii dai o pauza si sa incerci cu o noua persoana sa vezi ce e si de capul celui nou, ca nu orice este nou inseamna ca e si mai bun decat precedentul, nu poti sti peste ce dai poate fi mai rau chiar, dar merita sa incerci decat sa stai sa induri, depinde ce noroc ai, mai ales ca actualul merita o lectie. Oricum in viata nimic nu e perfect, uneori pt a mentine o relatie mai trebuie sa si plecam capul, dar intr-adevar nu prea mult, pt ca daca ajungi bataia de joc a cuiva, nici asa nu e bine.
oana84onutza
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:37
draga kudiroky...eu iti sugerez sa te feresti de barbatii impulsivi si agresivi pt ca sunt cei mai periculosi....bataie de joc si santaj emotional+batai asta este viitorul alaturi de unul de genul asta!
te rog sa te gandesti cum va arata viitorul tau alaturi de acest "barbat" cam peste 3-4 ani??!! daca te sperie gandul atunci inseamna ca ai ochii deschisi...si te rog sa ii ti tot asa si sa iei masuri urgente.
te apreciez ca ai ajuns la stadiul in care iti pui intrebari....
....gandestete-te langa ce fel de barbat ai fi tu fericita......apoi incearca sa iti urmezi aceste ganduri.
sper sa ai puterea sa faci ceea ce trebuie..
paula27
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:44
De la: cineva2009, la data 2009-12-02 17:02:09kudikroxy - parerea mea e ca nu ai de ce sa stai sa te intrebi pe cine sa alegi... sunt de acord si cu restul fetelor care ti-au dat acelasi sfat...
ca test, gandeste-te de cate ori ai zis si tu ca nu mai faci ceva (care iti sta in fire), si cu adevarat nu ai mai facut? in principiu suntem creati intr-un anumit fel, si extrem de rare sunt persoanele care cu adevarat se schimba, iar actualul tau , din descrierea ta, nu pare genul...
si mai gandeste-te ca esti norocoasa ca ai pe cineva cu care sa-l schimbi... ai fi putut ramane singura, ceea ce ar fi si mai nasol!
asa ca , profita de ocazie si tine-n e a curent!


eu nu sunt deacord cu tine cineva2009....."esti norocoasa ca ai pe cineva cu care sa-l schimbi... ai fi putut ramane singura, ceea ce ar fi si mai nasol! "...este mult mai bine sa fii singura si impacata cu tine, sa inveti sa te iubesti, sa faci ce iti place, sa te cunosti pe tine pt a-i ajuta pe ceilalti sa te cunoasca, sa te apreciezi k femeie, sa fii sigura pe tine...de ceea ce iti doresti de la viata.....decat cu un "bolovan" care sa iti atarne la gat mai bine singura k pasarea cerului!
Slava domnului are balta peste destul.....
paula27
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:52
Cine a fost odata violent, va fi si a 2-a oara si a 3-a etc. Nu mai sta pe ganduri!!!!! Ramai cu cel care te curta!
Bafta!
puiut2001ro
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:47
fii convinsa ca nu va ajunge la suicid...e un escroc sentimental...fii convinsa ca va trai foarte bine fara tine...ba nu, va trai rau fara tine in sensul ca nu va mai gasi o femeie care sa ii suporte totul aºa cum ai facut tu...daca tu crezi ca celalalt merita, pãrerea mea este sa incepi cu el o relatie insa nu uita sa fii mai retinuta....
catalina69
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:40
daca as fi in situatia ta, cu siguranta l as alege pe cel de al doilea, poate iti ofera ceva mai bun decat primul.
ellyaisha
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:43
De la: kudikroxy, la data 2009-11-25 23:02:04m-am tot framantat atata timp si nu stiu ce sa aleg ..ce sa fac ... sunt confuza tare.. sunt cu actualul iubit de aproape 2 ani,el e o fire mai impulsiva si m-a facut sa sufar foarte mult.,m-a mintit in primul an mult..a fost violent in unele momente...cu toate astea am trecut peste.Dar de vreo 2 luni am inceput sa vad si sa realizez cam tot ce mi face..(acum trecandu-mi dragostea aia oarba) si tot i-am spus sa inceteze cu fazele si gesturile care mi le face,si iesirile si tot...insa n-a inteles,credea ca am sa trec cu vederea ca de obicei,dar la ultima cearta i-am zis ca vreau sa ne despartim si a inceput sa planga sa mi zica ca a realizat tot ce a facut si ca nu se va mai intampla niciodata.adevarul e ca nu l-am vazut niciodata asa plangand si facand juraminte asa,dar cum m-a mintit el si a vorbit pe ascuns cu o donsoara i-am intors si eu cu aceeasi moneda,cu un baiat care m-a curtat dinainte sa fiu cu actualul.am inceput sa tin legatura cu el si isi doreste sa fie cu mine,dar eu kiar nu stiu ce sa fac ..si sincer a inceput sa mi placa de el,si mi-as dori sa fim impreuna,dar iubitul meu cred ca ar muri daca ar afla,mi-a zis ca nu poate fara mine,si cred ca ar iesi dezastru daca s-ar afla...dati-mi un sfat..va rog ..o parere .negativa pozitiva orice.


Asa, Jeni ! Dar, spune si motivul pentru care este gelos posesiv ! Spune aici, ca sa stie toata lumea !
Radu_Mihai
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:46
De la: Radu_Mihai, la data 2009-12-03 14:46:33
De la: kudikroxy, la data 2009-11-25 23:02:04m-am tot framantat atata timp si nu stiu ce sa aleg ..ce sa fac ... sunt confuza tare.. sunt cu actualul iubit de aproape 2 ani,el e o fire mai impulsiva si m-a facut sa sufar foarte mult.,m-a mintit in primul an mult..a fost violent in unele momente...cu toate astea am trecut peste.Dar de vreo 2 luni am inceput sa vad si sa realizez cam tot ce mi face..(acum trecandu-mi dragostea aia oarba) si tot i-am spus sa inceteze cu fazele si gesturile care mi le face,si iesirile si tot...insa n-a inteles,credea ca am sa trec cu vederea ca de obicei,dar la ultima cearta i-am zis ca vreau sa ne despartim si a inceput sa planga sa mi zica ca a realizat tot ce a facut si ca nu se va mai intampla niciodata.adevarul e ca nu l-am vazut niciodata asa plangand si facand juraminte asa,dar cum m-a mintit el si a vorbit pe ascuns cu o donsoara i-am intors si eu cu aceeasi moneda,cu un baiat care m-a curtat dinainte sa fiu cu actualul.am inceput sa tin legatura cu el si isi doreste sa fie cu mine,dar eu kiar nu stiu ce sa fac ..si sincer a inceput sa mi placa de el,si mi-as dori sa fim impreuna,dar iubitul meu cred ca ar muri daca ar afla,mi-a zis ca nu poate fara mine,si cred ca ar iesi dezastru daca s-ar afla...dati-mi un sfat..va rog ..o parere .negativa pozitiva orice.


Asa, Jeni ! Dar, spune si motivul pentru care este gelos posesiv ! Spune aici, ca sa stie toata lumea !


Tu esti iubitul ?
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:05
De la: kudikroxy, la data 2009-11-25 23:02:04m-am tot framantat atata timp si nu stiu ce sa aleg ..ce sa fac ... sunt confuza tare.. sunt cu actualul iubit de aproape 2 ani,el e o fire mai impulsiva si m-a facut sa sufar foarte mult.,m-a mintit in primul an mult..a fost violent in unele momente...cu toate astea am trecut peste.Dar de vreo 2 luni am inceput sa vad si sa realizez cam tot ce mi face..(acum trecandu-mi dragostea aia oarba) si tot i-am spus sa inceteze cu fazele si gesturile care mi le face,si iesirile si tot...insa n-a inteles,credea ca am sa trec cu vederea ca de obicei,dar la ultima cearta i-am zis ca vreau sa ne despartim si a inceput sa planga sa mi zica ca a realizat tot ce a facut si ca nu se va mai intampla niciodata.adevarul e ca nu l-am vazut niciodata asa plangand si facand juraminte asa,dar cum m-a mintit el si a vorbit pe ascuns cu o donsoara i-am intors si eu cu aceeasi moneda,cu un baiat care m-a curtat dinainte sa fiu cu actualul.am inceput sa tin legatura cu el si isi doreste sa fie cu mine,dar eu kiar nu stiu ce sa fac ..si sincer a inceput sa mi placa de el,si mi-as dori sa fim impreuna,dar iubitul meu cred ca ar muri daca ar afla,mi-a zis ca nu poate fara mine,si cred ca ar iesi dezastru daca s-ar afla...dati-mi un sfat..va rog ..o parere .negativa pozitiva orice.


Lasa-l ! pt ce iti mai trebuie pareri de la unu sau altu ' eo nu stiu .
Cand esti cu o persoana,esti pt k te iubeste ,te respecta ,te intelege ..etc etc bla bla ...CA ESTI FERICITA LANGA EL ...NU CA TE BATE ,TE INJURA ...



blaa
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:19
De la: kudikroxy, la data 2009-11-25 23:02:04m-am tot framantat atata timp si nu stiu ce sa aleg ..ce sa fac ... sunt confuza tare.. sunt cu actualul iubit de aproape 2 ani,el e o fire mai impulsiva si m-a facut sa sufar foarte mult.,m-a mintit in primul an mult..a fost violent in unele momente...cu toate astea am trecut peste.Dar de vreo 2 luni am inceput sa vad si sa realizez cam tot ce mi face..(acum trecandu-mi dragostea aia oarba) si tot i-am spus sa inceteze cu fazele si gesturile care mi le face,si iesirile si tot...insa n-a inteles,credea ca am sa trec cu vederea ca de obicei,dar la ultima cearta i-am zis ca vreau sa ne despartim si a inceput sa planga sa mi zica ca a realizat tot ce a facut si ca nu se va mai intampla niciodata.adevarul e ca nu l-am vazut niciodata asa plangand si facand juraminte asa,dar cum m-a mintit el si a vorbit pe ascuns cu o donsoara i-am intors si eu cu aceeasi moneda,cu un baiat care m-a curtat dinainte sa fiu cu actualul.am inceput sa tin legatura cu el si isi doreste sa fie cu mine,dar eu kiar nu stiu ce sa fac ..si sincer a inceput sa mi placa de el,si mi-as dori sa fim impreuna,dar iubitul meu cred ca ar muri daca ar afla,mi-a zis ca nu poate fara mine,si cred ca ar iesi dezastru daca s-ar afla...dati-mi un sfat..va rog ..o parere .negativa pozitiva orice.


NU ramane langa un barbat doar de drasgu de a nu-l face sa ,,sufere'' ....nu-l iubesti lasa-l.....daca intr-o relatie eista gelozie sau violenta singura solutie nu e discutia si schimbare ci sa te desparti de un astfel de om
iulia069834
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:55
De la: miss_darine, la data 2009-11-25 23:07:28Un santajist sentimental! Vrea sa se sinucida, daca-l parasesti? Fa-i un stoc de cutite, medicamente sau sfoara, vezi ce alege si lasa-l in plata domnului!


Moare cineva? Se da coliva? Sau iar am ajuns prea tarziu
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Decembrie 2009 14:00
Aia care se bat in piept ca se omoara sunt , de cele mai multe ori, niste lasi.
Am o prietena care a trecut exact prin aceeasi situatie si l-a parasit. Dup-aia, a trebuit sa suporte faptul ca el o cauta zilnic, ca o santaja in continuare. Dar a trecut peste.
Daca nu merita, nu merita.
Regretele tardive sunt inutile.
adnanadenisa
Postat pe 19 Decembrie 2009 03:08
...chiar el o fi iubitu?ca prea a raspuns asa ciudat .....
otylika
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:57

poi de ce esti confuza ? avand in vedere ca ai trecut de dragostea oarba , iti este cam tot una. parerea mea ii ca ar trebui sa mergi cu al doilea ... poate ai norocu sa fie baiat cuminte.
pisicuta15
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:02
motive nu i-am dat niciodata asa serioase..doar vorbe au fost si atat din partea mea...dar el e gelos din orice,scz ca n-am raspuns dar n-am mai avut timp sa intru pe aici..va multumesc pt sfaturi ..acum sunt tot cu el..e mai bine decat inainte.. dar ma gandesc tot la celalalt...cu toate ca nu cred ca vom fi impreuna vreodata..dar cine stie..never say never..v-am pupat pa paa
kudikroxy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:51
Te gandesti la suferinta lui?
Dar la suferinta ta nu te gandesti?
Daca tot ii cum ii, de ce mai continui?
Ai dreptul sa fii fericita.
Barbatii sunt santajisti, mincinosi...............
anastas
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:55
pare un mincinos der prima clasa "iubitul" asta al tau...se iubeste prea mult sa faca vreo prostie dintr-asta ..mai bine distanteaza-te de mitea lui bolnavicioasa.niciun barbat nu are dreptul de a profita de puterea fizica in fata unei femei.este josnic,asa ca cu cel care te curteaza sau cu altcineva numai "iubitelul tau" mai bine nu .
ionelaela
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:58
Spunei-i care e cea mai inalta cladire din oras si ureaza-i calatorie placuta pana jos
anissya
Postat pe 9 Ianuarie 2010 17:30
s-au intamplat multe de atunci...insa n-am mai avut timp sa intru s amai scriu aici.... sunt inca cu actualul...dar m-am intanlit si cu cel care ma curta ... pe ascuns binenteles.. atractie a fost..dar nu am putut accepta eu sa continuam asa...am preferat sa rup acea legatura si sa raman la relatia actuala, cat tine ...tine cand nu mai merge , ne vom desparti. i-am promis celuilalt ca daca vom mai fi vreodata impreuna vom fi fara sa ne ascundem de nimeni si atat...pt ca eu cred ca este o legatura intre noi..chiar daca el e putin mai libertin. nu stiu ce o sa fie...:
kudikroxy
Postat pe 16 Martie 2010 17:30
am uitat sa va zic de ce sunt inca cu actualul.... pt ca s-a skimbat in bine.... si am trecut peste ...dar i-am jurat ca la urmatorul pas gresit ma va pierde definitiv
kudikroxy
Postat pe 16 Martie 2010 17:32
bine ai facut...te apreciez ca ai avut curajul sa ii mai dai totusi o sansa chiar daca ti-a gresit...e bine..ca fiecare merita o a doua sansa....si daca iti mai greseste atunci ai tot dreptul si toata dreptatea sa il lasi ipentru ca daca mai face ceva gresit inseamna ca nu te-a respectat si ca nu tine atat de mult la tine incat sa se schimbe...si nu merita oricum sa stai laga cineva care te face sa suferi.....

iar despre cel cu care te intalneai pe ascuns....e mai bine sa il lasi si sa te lase in pace ca nu e bine sa fii in doua relatii deodata...
argint_viu
Postat pe 16 Martie 2010 17:49
De la: kudikroxy, la data 2010-03-16 17:32:24am uitat sa va zic de ce sunt inca cu actualul.... pt ca s-a skimbat in bine.... si am trecut peste ...dar i-am jurat ca la urmatorul pas gresit ma va pierde definitiv

PT. CATT IMP S-A SCHIMBAT?
anastas
Postat pe 18 Martie 2010 14:28
De la: kudikroxy, la data 2010-03-16 17:32:24am uitat sa va zic de ce sunt inca cu actualul.... pt ca s-a skimbat in bine.... si am trecut peste ...dar i-am jurat ca la urmatorul pas gresit ma va pierde definitiv

asta daca vei mai afla!
one_size
Postat pe 18 Martie 2010 14:31
ce sa aflu? daca ma inseala e probabil sa nu aflu,dar daca imi greseste si se comporta urat sau vb urat sau d aste asi normal ca ma va pierde...mai mult la asta ma refeream...va multumesc pt mesajele voastre... apreciez mult
kudikroxy
Postat pe 19 Martie 2010 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orice sfat e bine venit. 11 De la: Silvia_Slv_1 27 Mai 2014 04:58
cum pot sa renunt la cineva care ma face fericita? 33 De la: kudika082955 15 Noiembrie 2009 18:58
Relatia imposibila din cauza banilor 26 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:41
Nu inteleg de ce mai vrea sa continuam. 5 De la: mimien 11 Februarie 2014 11:58
olla 25 De la: anamaria_brunetik 10 Septembrie 2009 16:52