Setari Cookie-uri

Greseli ...

Buna fetelor! Am intrat de mai multe ori dar nu am postat niciodata un subiect nou! Acum sunt curioasa de cateva raspunsuri de la voi!
Ati avut vreodata impresia ca va chinuiti din toate puterile sa indreptati o greseala , grava din trecut , fata de partener , fara sa reusiti?
Eu am gresit fata de iubitul meu acum ceva timp ... eram intr-o relatie serioasa , insa am gresit destul de mult fata de el ...
A spus ca m-a iertat dupa ce i-am recunoscut tot ... a spus mai tarziu ca a trecut peste acest lucru si are din nou incredere in mine!
Recunosc ca il iubesc enorm si de la momentul in care am decis sa trecem peste acest lucru , am incercat din rasputeri sa imi indrept greseala si sa ii dovedesc ca m-am schimbat , ca imi doresc o familie si ca nu l-as inlocui cu nimic ... am ramas gravida si am decis sa pastram copilul ... acum sunt in 8 luni jumate ... cand dintr-o neatentie a mea s-a produs o adevarata incurcatura ... care l-a facut sa creada ca am gresit din nou ... ideea este ca mai sunt si gravida ... si uite asa am pierdut tot .... ne-am despartit de data asta fara sa mai fi facut nimic ...
Toti ar spune ca o sa ne impacam ... eu spun sigur ca nu este asa ... stiu ca il iubesc , stiu ca o sa avem un bebelus , stiu unde am gresit , am recunoscut , insa nu e drept sa imi ia o viata sa imi indrept greseala ... adica ... pot trece cativa ani si de la o nelamurire , se poate rupe tot definitiv ... el uita tot ce am facut pentru relatia asta si tot ce conteaza este ca am gresit!
Parerea mea este ca nu ma va crede niciodata ca m-am schimbat si nu mai are rost sa il implor sa ma creada ... ar dura acest lucru la nesfarsit nu? Voi ce credeti? Ati gresit vreodata?
miruna09
Postat pe 6 Decembrie 2009 02:12
EU CRED CA EL NU VA MAIAVEA NICIODATA INCREDERE IN TINE SI ACEST LUCRU IL IMPIEDICA SA CREADA CA TU TE-AI SCHIMBAT.E GREU SA CREZI IN PERSOANA CARE TE-A TRADAT.SI EU AM GRESIT FATA DE FOSTUL MEU SOT, CHIAR DACA EU AM INCERCAT SA FAC TOT POSIBILUL SA IL FAC SA INTELEAGA CA ERA SINGURA DATA CAND AM GRESIT, EL NU M-A IERTAT NICIODATA, CUM NICI EU NU L-AM IERTAT PENTRU CA M-A INSELAT.INTELEGI?EU CRED CA VA FI MEREU ACEA LIPSA DE INCREDERE SI ACELE AMINTIRI , CHIAR DACA EL SPUNE CA E OK. ASTA E PAREREA MEA.
alinuza73
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:52
hm....mie imi pare a motiv asteptat! e limpede ca te-a iertat...dar nu te-a uitat! pacat ca a fost de-acord sa faceti un copil....ca acum sa te lase singura cu el...
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:55
Deci cel mai bine este sa nu ne mai impacam , nu? Adica asta oricum o sa dureze toata viata ... de ce sa ne chinuim asa?
miruna09
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:25
A fost de acord ca ma iubeste insa cred ca s-a razgandit intre timp! Si eu m-am gandit ca ar fi putut astepta momentul , insa nu sunt eu in masura sa spun asta , pentru ca eu am gresit! Ideea este in final ca nu ar trebui sa fac nimic sa ne impacam si sa imi vad de viata mea .... cu bebelusul meu! Asta nu este greu ... ca am un copil , este greu dar nu e capatul pamantului , abia astept sa se nasca .... oricum in orice situatie are si mama si tata ....
miruna09
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:28
De la: miruna09, la data 2009-12-06 21:25:45Deci cel mai bine este sa nu ne mai impacam , nu? Adica asta oricum o sa dureze toata viata ... de ce sa ne chinuim asa?



...eu cred ca numai cineva cu un caracter puternic....si fara prejudecati poate ierta si uita....dandu ti a 2 a sansa....insa imi pare rau ca ati plecat pe un drum sa faceti un bebe si totul se termina aici....dar acel copil va trebuii sa aiba si un tata....deci orgolile sunt f mari....insa el micutul nu a gresit cu nik si este rodul dragostei voaste....mai ganditiva....dati va timp si rabdare mare.....
gratuit89
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:32
De la: miruna09, la data 2009-12-06 21:28:47 A fost de acord ca ma iubeste insa cred ca s-a razgandit intre timp! Si eu m-am gandit ca ar fi putut astepta momentul , insa nu sunt eu in masura sa spun asta , pentru ca eu am gresit! Ideea este in final ca nu ar trebui sa fac nimic sa ne impacam si sa imi vad de viata mea .... cu bebelusul meu! Asta nu este greu ... ca am un copil , este greu dar nu e capatul pamantului , abia astept sa se nasca .... oricum in orice situatie are si mama si tata ....

Eu zic sa lasi timpul sa hotarasca. Totusi, mi se pare extraordinar faptul ca acest copil va avea si mama si tata, indiferent de relatia ta cu iubitul tau.
Lucia38
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:38
De obicei pt barbati estmult mai greu decat pentru femei sa ierte greselile partenerei,mai ales cand e vorba de infidelitatea.Nu cred ca este vorba de sentimente cat este vorba de orgoliu.Dar,situatia voastra este mult mai coplicata pentru ca o sa aveti un copil.Ceea ce nu am inteles eu este dak el isi doreste copilul si dak o sa-si asume aceasta responsabilitate?
annk48
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:04
adevarul este ca noi, majoritatea barbatilor la aceasta faza suntem ca rigizi, are legatura si de instincte si intradevar orgoliu, trebuie sa il faci sa cedeze psihic sa isi iubeasca acel copil, si poate ai vreo sansa, oricum cam nasoala situatie, chiar nu stiu ce as face in locul lui dar m'as gandii ca am fost de acord sa fac un copil si e cazul sa ii dau importanta acestui lucru.
felixcat
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:51
De la: miruna09, la data 2009-12-06 21:28:47 A fost de acord ca ma iubeste insa cred ca s-a razgandit intre timp! Si eu m-am gandit ca ar fi putut astepta momentul , insa nu sunt eu in masura sa spun asta , pentru ca eu am gresit! Ideea este in final ca nu ar trebui sa fac nimic sa ne impacam si sa imi vad de viata mea .... cu bebelusul meu! Asta nu este greu ... ca am un copil , este greu dar nu e capatul pamantului , abia astept sa se nasca .... oricum in orice situatie are si mama si tata ....

Mda, se pare ca te-ai hotarat si ma aplec in fata ta! Nu e deloc usor sa recunosti ca ai gresit si sa ai puterea de a trece mai departe cu demnitate. Nu pot decat sa-ti urez sanatate, putere sa-ti cresti copilul si sa fii iubita!
miss_darine
Postat pe 8 Decembrie 2009 09:35
Isi doreste si isi iubeste copilul , nu aici este problema! Ideea este ca noi poate ne-am impaca insa imi este teama de o eventuala relatie stricata ... de asta imi e frica!
Acum pe moment poate ne-am impaca insa poate revenii problema! Si de aceea ma intreb daca are rost sa mai facem ceva.
miruna09
Postat pe 10 Decembrie 2009 05:22
Mercy mult de tot .... dar uneori cred ca sunt mai avantajate persoanele care nu recunosc nici in al 9-lea cer ... sti tu ... o tin pe a lor ca nu au facut nimic! Eu daca mi-am acceptat greseala si mi-am cerut iertare , e posibil sa fi pierdut mai mult!
miruna09
Postat pe 10 Decembrie 2009 05:24
orice om greseste,timpul o sa le rezolve pe toate.Tu fii fericita ca o sa dai nastere unui copil care e facut cu omul iubit.O sa-si dea el seama ce pierde.Un lucru foarte important fii si tu mai indiferenta adica sa nui arati ca esti inebunita sa va inpacati,va venii el singur,iar daca nu va veni asata e nu esti singura.Sanatate multa bebelusului care va veni pe lume
kudika094290
Postat pe 16 Decembrie 2009 11:41
De la: miruna09, la data 2009-12-06 02:12:04Eu am gresit fata de iubitul meu acum ceva timp ... eram intr-o relatie serioasa , insa am gresit destul de mult fata de el


cu ce ai gresit?
geo_xx
Postat pe 16 Decembrie 2009 11:44
Da, chiar asa, cu ce ai gresit?
Fii mai explicita !!!!
Cer_instelat
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajuta`ma!..Da`ti cu parerea :X 9 De la: krisutza 26 Martie 2010 02:11
cum dracu scap de el din mintea mea 24 De la: Barbie30_ 8 Ianuarie 2011 09:02
sa il iert sau nu ? 6 De la: tzvetociki 10 Iunie 2011 17:06
e ingrozitor sa aflii ca cel pe care-l iubesti te inseala...dar mai ingrozitor e sa aflii cu cine... 272 De la: citystella 26 Mai 2010 00:01
Am renuntat la o relatie minunata ! 9 De la: alexutzab 24 Septembrie 2008 11:32