Setari Cookie-uri

Cele 2 intrebari, pe care orice femeie vrea sa le stie despre barbati

De la: k_lng, la data 2010-01-04 04:00:24de fapt stiti ce vreti...dar credeti ca puteti schimba

multumesc...dar nu am fcaut altceva decat sa spun adevarul!!!vad ca deja a generat intr-un razboi si nu este corect!!!noi femeile ar trebui sa ne gandim mai bine la ce vrem nu la ce am putea obtine!!!
kudika078980
Postat pe 4 Ianuarie 2010 10:18
Vreau si eu sa stiu 2 lucruri:

1. Ceea ce spune este intr-adevar ceea ce simte si ceea ce gandeste cu adevarat sau joaca teatru?
2. Cand are de gand sa insele (indiferent daca doar se uita, flireaza, gandeste bla bla blaaa) are de gand sa-mi spuna si mie ca a facut-o/ o face ca sa ma simt si eu libera sa fac la fel? Nu ca as simti nevoia sa o fac vreodata dar asa, sa stiu si eu cam pe unde stau si peste 15 ani de acum incolo. Reformulez intrebarea: are de gand sa poarte pantaloni mereu sau asa pe parcurs se va transforma in fetita cu fustita?
liliana2005
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:55
De la: albazapada, la data 2009-12-27 20:58:011. De ce vor sa faca doar sex si nu stiu sa iubeasca? (am evitat multi barbati doar de teama ca ei se folosesc de o femeie doar pentru necesitati -sex -fara se se implice emotional, fara sa iubeasca.. de teama dezamagirii de a ma simti folosita ... desi nu am trait acest sentiment il urasc ... din experienta altor femei din jurul meu)
2. De ce sunt imaturi si orgoliosi in unele situatii cand nu ar trebui sa fie? ( desi nu au dreptate sustin niste aberatii doar de dragul de a dovedi ca sunt barbati?)
3. De ce fug de responsabilitati?
4. De ce li se pare ca ei intorc pamantul cand de fapt nici nu pot sa-l miste?
5. De ce vor sa para ceea ce nu sunt?
6. De ce nu sunt in stare sa recunoasca ca te-au inselat cu o alta femeie? (spun ceva de genul... draga mea, nu e ceea ce crezi.. desi il prinzi in pat cu amanta)
.... si mai sunt intrebari...


Ma lasi? voi fimeile aveti impresii gresite despre noi
heroes
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:03
De la: kudika085573, la data 2010-01-04 01:18:40deshi sunt milioane de intrebari p kre am vrea s le punem barbatilor..intrebarile mele sunt..1 dc sunt prosti?
2 dc isi bat joc de femei?


1.prosti suntem ca avem incredere in voi
2.nu noi ne batem ci voi inseva ascultand tot felul de baliverne despre barbati si uitati sa fiti partenere
heroes
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:08
De la: heroes, la data 2010-01-04 13:08:30
De la: kudika085573, la data 2010-01-04 01:18:40deshi sunt milioane de intrebari p kre am vrea s le punem barbatilor..intrebarile mele sunt..1 dc sunt prosti?
2 dc isi bat joc de femei?


1.prosti suntem ca avem incredere in voi
2.nu noi ne batem ci voi inseva ascultand tot felul de baliverne despre barbati si uitati sa fiti partenere


Bine zis!

Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:19
De la: scorpio67, la data 2010-01-04 14:19:21
De la: heroes, la data 2010-01-04 13:08:30
De la: kudika085573, la data 2010-01-04 01:18:40deshi sunt milioane de intrebari p kre am vrea s le punem barbatilor..intrebarile mele sunt..1 dc sunt prosti?
2 dc isi bat joc de femei?


1.prosti suntem ca avem incredere in voi
2.nu noi ne batem ci voi inseva ascultand tot felul de baliverne despre barbati si uitati sa fiti partenere


Bine zis!

corect de parca femeile nu-si bat joc de barbati.....sunt multe femei care se victimizeaza si nu vad realitatea cateodata mi-e rusine mie de prostia alteia
taiko_delia
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:22
De la: taiko_delia, la data 2010-01-04 14:22:54
De la: scorpio67, la data 2010-01-04 14:19:21
De la: heroes, la data 2010-01-04 13:08:30
De la: kudika085573, la data 2010-01-04 01:18:40deshi sunt milioane de intrebari p kre am vrea s le punem barbatilor..intrebarile mele sunt..1 dc sunt prosti?
2 dc isi bat joc de femei?


1.prosti suntem ca avem incredere in voi
2.nu noi ne batem ci voi inseva ascultand tot felul de baliverne despre barbati si uitati sa fiti partenere


Bine zis!

corect de parca femeile nu-si bat joc de barbati.....sunt multe femei care se victimizeaza si nu vad realitatea cateodata mi-e rusine mie de prostia alteia


Si unde mai pui ca merg tot timpul pe tiparul aceleiasi greseli si tot ele se plang ca sunt nefericite si dau de parteneri nepotriviti.Ce alegi, aia culegi!

Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-04 01:12:14^^ sau nu poti face ca nu te vrea nici dracu si atunci trebuie sa te justifici si tu cumva


Buna dimineatza!!
Clar ca lumina zilei!

Cati barbati de varsta lui mai gasesti tu pe forumul asta?
Stii de ce?
Pentru ca-s ocupati cu o sotie, cu copii, cu nepoti, cu amici, cu rude, cu vecini, cu un film, cu un pahar de vorba, cu o carte, cu amicii copiilor, cu o petrecere, cu o iesire din Bucuresti, cu atatea altele care se intampla in mod normal in viata unui om implinit.
Iti suna tie amaratul asta a ceva de gen?
Eu nu'sh ce va mai pierdeti timpul cu el, zau!

Cat timp din timpul tau realmente liber, nu cel de la birou ti-l petreci tu pe kudika? Eu - cam 15 minute pe saptamana. Ce sanse are unu' care sta gramada pe un site sau altul sa aiba si viata personala?Si inca una implinita!
(kudika nu e singurul pe care-si varsa el neputintza si ratarea, cu sigurantza)


Elementary, my dear Watson!


Dor_a
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:45
Eu nu am nici o intrebare, le stiu deja raspunsurile ;)
scratty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:28
De la: marco918, la data 2010-01-04 04:17:21
De la: k_lng, la data 2010-01-04 04:00:24de fapt stiti ce vreti...dar credeti ca puteti schimba





... hai bre, ca nici cu multi dintre masculi nu mi-e rusine !!!, si-au pierdut instintele de vinatori veritabili (dau rateuri dupa rateuri si mai se fac si de risul curcilor) ... multi nu au curajul sa isi ia ''pantofi'' noi din prima, iar cind capata curaj nu mai au de unde alege si ramin cu second-hand-urile ... ... intr-un fel se complac cu ''moda'' actuala si nu isi mai dau seama ca devin niste trintori veritabili ... unii si putin betivani, altii putin agresivi, altii fara prea multe principii, altii putin fara caracter, altii putin mai lasi, altii confunda putin familia cu anturajul, altii o confunda putin cu mamitza si taticu, ... ... cite ''putin'' din fiecare ...


ca in cazul femeilor ...nu putem sa generalizam ..d-asta se vorbeste despre indivizi..la nivel global
ionelaela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 18:38
De la: scratty, la data 2010-01-04 17:28:02Eu nu am nici o intrebare, le stiu deja raspunsurile ;)
ionelaela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 18:41
ce prostie.............
daiiela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:47
De la: daiiela, la data 2010-01-04 19:47:51ce prostie.............


si inteligenta ta a salvat topicul.............
softexia
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:13
De la: marco918, la data 2010-01-04 03:29:16.
... ce vrei sa cunosti intim la barbat si cit timp a durat acomodarea ? ... zile, luni, ani ? ... ... nu ti se pare ca e suficient sa vezi (sa zicem asa) odata ca sa te lamuresti despre acest fantastic ''mod intim'' al barbatului (sau femeii) ... ai avut parte de surprize ... ... ai gasit altceva ? ...

... cit ti-a trebuit ca sa cunosti diverse tipologii ? ... ... de unde atita panica fetitza ? ... dragostea e ca mersul pe jos, il inveti odata si il perfectionezi pe parcurs ... mai un flip-flap, mai un spagat, mai o pirueta ... o poti face cu un partener, dar daca insisti poti ''repeta'' cu citi vrei ... nu ai nevoie de carti si antrenor pentru asta ... poate nu ai stiut dar pina sa se traduca cartii de sexi in romania, amaritii astia de romani nu se reproducea prin fotosinteza ...

... ce ai inteles din psihologia masculina ? ... ... iti spun eu ... NIMIC ... ca si femeile, si barbatii sint diferiti ... psihologia masculina, sau feminina, nu o ''inveti'' pe citeva persoane ... ... ca nu e reprezentativa ... e vorba de tine si un gigel ... sau un alt gigel ... si citeva situatii pe care trebuie sa ai si obiectivitate pentru ale intelege ... dar sint atitea alte situatii si atiti de diverse incit nici in 100 de ani nu vei intelege NIMIC ... e bine sa te uiti in jurul tau si asculti vorbele din batrini ... e tot ce poti face ... tu poti continua sa ''intelegi'' psihologia masculina ... ... sa nu te usture de atita ''studiat'' ...

... spui ca dupa atita ''studiat'' vei capata ''experienta'' si, culmea, ''inteleciune ? ... pai mai fetitza, cu 2-3 parteneri, sau chiar cu 100 nu vei intelege nimic ... cu atit vei fi mai confuza ... dar te vei blaza si vei cauta un looser ca si tine cu care sa va ascundeti greselile sub aparente ... dar te anunt, ca timpul e limitat ...

... de ce imi faci impresia ca esti o feminista pacalita de ea insasi ? ... ... apropo, cite ''bonusuri'' ai luat pina acum in cursul ''cercetarilor'' tale ... ... e un fel de - must to get ...



multumesc ca-mi dai dreptate: esti prost de dai pe dinafara. Habar n-ai de diferentra dintre dragoste si sex si asta se vede in primul tau comentariu. Hai ca daca ma pun la mintea ta, iti spun si de ce forma de psihoza suferi.
Apropo, cred ca iti pot gasi cel putin 50 de comentarii in care te contrazici singur de mama focului. Inchipuie-ti ca nu dau nici o ceapa degerata pe eculubratiile mintii tale.

Dar, distreaza-ma in continuare :)
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:42
... pisiiiiii ... ce surpriza !!! ... nu ziceai tu ca nu imi citesti comentariile ? ... ... si de fiecare data nu uiti sa spui ca nu dai doi bani si ''termini'' cu mine ... ... hai, distreaza-ma, fa-mi un profil psihologic, ca un ''profiler'' ce esti, si iti dedic o melodie !!! ... ... cu favoritii tai ...

http://www.youtube.com/watch?v=vSXQZ-Z12Zc


marco918
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:48
Razboiul sexelor pana la urma...Bine ca noi barbatii nu punem nici macar o intrebare. De ce? simplu, femeile au toate raspunsurile la orice intrebare dar, .... care le convin lor
Ideea e acceptarea celuilalt asa cum este INCA DE LA INCEPUT! Am auzit multe femei care se plangeau mai ales dupa despartire ( si pe propria piele) cum ca barbatii sunt niste porci Pai...daca e asa...si nu vreau sa jignesc pe nimeni femeile care au stat cu ei ce au fost? Sau barbatii joaca in ,,Transformer'' cumva si eu nu stiam?
Daca acum catva timp era bun dintr-o data e cel mai rau lucru posibil? Parerea si sfatul meu pt femei e sa lase atatea intrebari si daca accepta o relatie cu un barbat si le convine de la inceput asa cum este acel barbat sa lase mandria si ideea preconceputa cum ca femeile sunt perfecte si au dreptate tot timpul
heroes
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:24
Adevarul e ca nimic din toate astea nu conteaza,nici vila ,nici bani,nici obiceiurile...nimic...ceea ce conteaza cu adevarat nu poate fi denumit si este acel ceva care face o relatie sa mearga(scanteia,charmul....).Un barbat trebuie sa fie inteligent si sa aibe acel ceva,care te face sa -i tolerezi restul...
kudika074119
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:09
De la: kudika074119, la data 2010-01-05 13:09:02Adevarul e ca nimic din toate astea nu conteaza,nici vila ,nici bani,nici obiceiurile...nimic...ceea ce conteaza cu adevarat nu poate fi denumit si este acel ceva care face o relatie sa mearga(scanteia,charmul....).Un barbat trebuie sa fie inteligent si sa aibe acel ceva,care te face sa -i tolerezi restul...


Hmmm..esti maritata? Nu de alta dar insfarsit vad si eu ceva adevarat la o femeie
heroes
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:12
De la: heroes, la data 2010-01-05 13:12:32
De la: kudika074119, la data 2010-01-05 13:09:02Adevarul e ca nimic din toate astea nu conteaza,nici vila ,nici bani,nici obiceiurile...nimic...ceea ce conteaza cu adevarat nu poate fi denumit si este acel ceva care face o relatie sa mearga(scanteia,charmul....).Un barbat trebuie sa fie inteligent si sa aibe acel ceva,care te face sa -i tolerezi restul...


Hmmm..esti maritata? Nu de alta dar insfarsit vad si eu ceva adevarat la o femeie

Tot acel "ceva" e valabil si in cazul femeilor pt ca nici noi nu suntem perfecte si au si ei de tolerat destule...
Dar parca totusi obiceiurile si...banii sau macar potentialul de a-i face rapid conteaza
ocs
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:04
Si acum intrebarile
1. ce-mi poate oferi (atat in prezent cat si in perspectiva)?
2. ce pretentii are de la mine (acum si-ntr-un eventual viitor)?
Ups....au iesit un fel de clauze contractuale
ocs
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:12
1.De ce simt nevoia sa tina legatura cu toate fostele...........
2.De ce, se iubesc mai mult pe ei si nu pe noi cele mai gingase fiinte de pe pamant...........
Karma83
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:32
De la: Karma83, la data 2010-01-05 18:32:331.De ce simt nevoia sa tina legatura cu toate fostele...........
2.De ce, se iubesc mai mult pe ei si nu pe noi cele mai gingase fiinte de pe pamant...........

Ai avut asa multi narcishi? io cred ca ai tu lipici la hahalere narcisiste
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:40
De la: heroes, la data 2010-01-05 09:24:22Razboiul sexelor pana la urma...Bine ca noi barbatii nu punem nici macar o intrebare. De ce? simplu, femeile au toate raspunsurile la orice intrebare dar, .... care le convin lor
Ideea e acceptarea celuilalt asa cum este INCA DE LA INCEPUT! Am auzit multe femei care se plangeau mai ales dupa despartire ( si pe propria piele) cum ca barbatii sunt niste porci Pai...daca e asa...si nu vreau sa jignesc pe nimeni femeile care au stat cu ei ce au fost? Sau barbatii joaca in ,,Transformer'' cumva si eu nu stiam?
Daca acum catva timp era bun dintr-o data e cel mai rau lucru posibil? Parerea si sfatul meu pt femei e sa lase atatea intrebari si daca accepta o relatie cu un barbat si le convine de la inceput asa cum este acel barbat sa lase mandria si ideea preconceputa cum ca femeile sunt perfecte si au dreptate tot timpul






... nu exista un razboi ... ci doar o CRUNTA LIPSA DE VALORI ...

marco918
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:43
De la: Karma83, la data 2010-01-05 18:32:331.De ce simt nevoia sa tina legatura cu toate fostele...........
2.De ce, se iubesc mai mult pe ei si nu pe noi cele mai gingase fiinte de pe pamant...........


care cele mai gingase de pe pamant? aiurea !!! sa te fereasca al de sus de una cu gura mare !!
coldwind
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:43
De la: kudika074119, la data 2010-01-05 13:09:02Adevarul e ca nimic din toate astea nu conteaza,nici vila ,nici bani,nici obiceiurile...nimic...ceea ce conteaza cu adevarat nu poate fi denumit si este acel ceva care face o relatie sa mearga(scanteia,charmul....).Un barbat trebuie sa fie inteligent si sa aibe acel ceva,care te face sa -i tolerezi restul...


Ai scris niste adevaruri acolo dar se mai poate adauga ceva.
Oamenii sunt pana la urma niste animale iar programarea genetica cateodata o invinge pe cea sociala, sau gandirea logica. O femeie, chiar daca este deja partenera unui barbat, ea intotdeauna ca cauta, inconstient-desigur, un barbat cu o valoare mai mare decat al actualului.
Lucrul acesta se intampla deobicei cand femeia este in acea perioada de fertilitate maxima, cand probabilitatea de a concepe un copil este cea mai mare. De ce tot auziti femei spunand: nu stiu cum m-am culcat cu el, m-am simtit foarte atrasa si am cedat. A fost ceva de moment, a fost o greseala.
mihaib
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:55
hmmm... 1.de ce fug de responsabilitati? 2.de ce sunt atit de orgoliosi,de ce nu sunt in stare sa renunte ptr. nimic in lume, la orgoliu????
Gipsy_Ramy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 22:05
De la: mihaib, la data 2010-01-05 20:55:00
De la: kudika074119, la data 2010-01-05 13:09:02Adevarul e ca nimic din toate astea nu conteaza,nici vila ,nici bani,nici obiceiurile...nimic...ceea ce conteaza cu adevarat nu poate fi denumit si este acel ceva care face o relatie sa mearga(scanteia,charmul....).Un barbat trebuie sa fie inteligent si sa aibe acel ceva,care te face sa -i tolerezi restul...


Ai scris niste adevaruri acolo dar se mai poate adauga ceva.
Oamenii sunt pana la urma niste animale iar programarea genetica cateodata o invinge pe cea sociala, sau gandirea logica. O femeie, chiar daca este deja partenera unui barbat, ea intotdeauna ca cauta, inconstient-desigur, un barbat cu o valoare mai mare decat al actualului.
Lucrul acesta se intampla deobicei cand femeia este in acea perioada de fertilitate maxima, cand probabilitatea de a concepe un copil este cea mai mare. De ce tot auziti femei spunand: nu stiu cum m-am culcat cu el, m-am simtit foarte atrasa si am cedat. A fost ceva de moment, a fost o greseala.






... ... de CURVASARIE ai auzit ? ... e o notiune mai simpla ... ce procreere, fertilitate maxima ? ... habar nu ai cit sint de minutios pregatite ''atractiile'' astea ...


... ai uitat sa precizezi ca ''femeia'' pe care o descrii tu nici macar nu isi da seama cind a inceput si s-a terminat totul ... magie ... extraterestri ...

... habar nu ai cit sint de minutios pregatite ''atractiile'' astea ...
marco918
Postat pe 7 Ianuarie 2010 04:44
chiar asa? doar atat ne poate duce capul?????
manao
Postat pe 7 Ianuarie 2010 15:22
cred ca astea provin din ADN-ul lor... ...e greu cu ei dar mai greu fara ei deci iti raman 3 variante :taci si inghiti,comentezi sau "go bi"
mosquita
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:08
1. Ma iubesti?

2. Ce ai face sa imi arati ca ma iubesti >?
daiana_sargan94
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help, ceva idei 2 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:30
Daca m-a lovit o data sa il iert? 89 De la: cathysailor 3 Iunie 2009 00:49
barbati astia 13 De la: Sibel_16 15 Ianuarie 2011 08:47
barbatul smecheras 68 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
iubire sau intelegere? voi ce ziceti? 28 De la: erikahd2008 17 Februarie 2009 19:44