Setari Cookie-uri

Cele 2 intrebari, pe care orice femeie vrea sa le stie despre barbati

De la: valibuculei, la data 2010-01-03 04:30:24CE CAUTA?
CE OFERA?
lavynya_rxn
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:56
ai casa ta? ai servici? eu cred ca astea ar fi cele doua intrebari pe care le-as pune:D
dyadya
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:06
M-i inelat vreodata?
pyssy_yoana
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:09
De la: pyssy_yoana, la data 2010-01-03 14:09:01M-i inelat vreodata?
inselat*
pyssy_yoana
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:09
1.Stii sa fii tandru?
a doua... :-??

hajimemasho
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:11
Sorelpaul,

esti psiholog sau e doar pasiune studiu relatiilor de cuplu, modul de gandire al femeilor si barbatilor, iubirea, pasiunea etc? Felicitari! Daca toti barbatii ar cauta raspusuri ca tine, viata de cuplu ar fi mai frumoasa. Din pacate, unii actioneaza doar dupa impuls (rau sau bun) fara sa se gandeasca ca fac rau celei pe care sustin ca o iubesc. Si apoi gasesc o explicatie pt sufletul lor: FEMEIA ESTE DIFICILA. Acum sa nu credeti ca nu exista si femei dificile, dar raspunsul nu ar trebui sa fie valabil pentru toate, dragi barbati.

...si totusi sunt atatea intrebari fara raspuns...

De ce unii barbati considera o slabiciune, o lipsa de barbatie daca se manifesta tandru si afectuos cu o femeie?
De ce unii considera ca pentru esecurile lor vinovata e doar femeia? (Daca se frige cu ciorba vinovata e nevasta ca nu i-a spus ca frige . )

Adriana40
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:24
O singura intrebare: cate numere poate sa dea unul dupa altul? Chiar i-am pus aceasta intrebare si a fost foarte fericit sa-mi arate...
darksukkubus69
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:34
uhmmmm...
Uhm... pentru ca suntem dificile
Nici eu nu le pot intelege pe fete, dar saracii baieti. Mi-e mila de ei
hajimemasho
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:39
Foarte adevarat...
hajimemasho
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:46
De la: sorelpaul, la data 2010-01-03 11:28:06 FEMEIA ....in "creierasul "ei il vede pe barbat ca "timpul probabil " Babele mai sunt asa :cand e vara si cald, tanjesc dupa racoare ,iar cand afara e frig, tanjesc dupa zilele calduroase .Si asa trece viata !
Un psiholog celebru ,dupa ce studiase toata viata ,femeia -in esenta ei a pus o intrebare:..." si totusi ce vor femeile ?"
Dar daca doriti sa vedeti 150 de intrebari si raspunsuri la ce vor femeile si barbatii va recomand o carte de la Ed. POLIROM ,o carte de psihologie practica ,scrisa de Serge Ciccotti :' 150 de experimente pentru cunoasterea sexului opus "
Il recomand tuturor feministelor ,femeilor care cred inca in dragostea romantica si in ideea ca partenerul este ales dupa "creierasul "lor si nu de pulsiuni ,cum ar zice un mare psihnalist ,nu prea agreat de catre femei .


nenea psihanalistul ala nu e prea agreat nici de barbati (vezi disputa lui cu Adler); are meritele lui, dar numai in ceea ce priveste anumite teorii, cand o da in detalii, mai bine treci peste...

Ideea e alta: femeile si barbatii gandesc diferit, pentru ca sunt construiti diferit si educati diferit. Daca am intelege in ce consta diferentele si am incerca sa le acceptam (si unii si altii), am fi mult mai fericiti si impliniti.
kitty_krieger
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:54
1) "ce fantezii ai?"
2) "inseli des?"
Vickyutza
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:55
De la: freakbabe, la data 2009-12-15 23:10:49 de ce lasa mereu capacul ridicat la baie?....
iar a doua intrebare e......
de ce se scarpina mereu intre picioare...


Good questions
ingrid_kid
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:03
De la: Enigmaticul, la data 2009-12-15 22:22:57si raspunsurile la aceste doua intrebari sunt
Iuliutzza_31
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:08
De la: miss_darine, la data 2009-12-15 22:26:05cat are in cont si cate camere are vila in care sta


viseaza in continuare
softexia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:09
De la: freakbabe, la data 2009-12-15 23:10:49 de ce lasa mereu capacul ridicat la baie?....
iar a doua intrebare e......
de ce se scarpina mereu intre picioare...


ai prefera sa stai pe un capac ud? alege varianta potrivita pentru tine.

incearca sa-ti bagi doua oua intre picioare si ne spui dupa aia cum te simti.

softexia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:15
De la: iacinta, la data 2009-12-16 09:09:17ce IQ are
si
cate sacose cu cumparaturi din mall poate duce


mama ce IQ are

daca platesti tu cred ca poate duce multe sacose.
softexia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:18
De la: Anatoile, la data 2009-12-26 23:38:52Daca m-ar lua de nevasta
Cat de pervers este


nu te-ar lua.....pentru ca esti prea perversa.
softexia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:19
1. De ce incercati sa ne protejati de adevar? D-ar putea sa va suprinda faptul ca multora ne place mai mult daca sunteti directi si sinceri! Asa ca daca ne inselati mai bine ziice-ti-ne in fata ca ati facut-o si gata asa ne scutiti de multe griji.
2. Ce va face sa va pierdeti rspectul fata de partenera voastra?
R3dAng3l
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:23
De la: softexia, la data 2010-01-03 15:19:57
De la: Anatoile, la data 2009-12-26 23:38:52Daca m-ar lua de nevasta
Cat de pervers este


nu te-ar lua.....pentru ca esti prea perversa.


Geniale raspunsurile tale...toate, dar l-am citat doar pe asta!!! !!!

La capitolul intrebari... De ce sunt prea orgoliosi si nu accepta ca si ei pot gresi?!?! Si in plus daca ii contrazici sar ca arsi!!!
kid_girl
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:31
Pai daca barbatul ar recunoaste ca s-a 'indulcit "prin alte parti ,fiti sincere "si-ar da singur foc la valiza ".
Fiecare barbat stie ca femeia e din nastere razbunatoare ,si......i-ar raspunde cu aceeasi moneda .Asa macar spera ca...nu.
sorelpaul
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:33
Respectul ? Nu respectul il pierde un barbat ,ci ...dorinta !!!.Nu e dorinta ,e ca si la voi ,nu mai e ...nimic.
sorelpaul
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:35
De la: sorelpaul, la data 2010-01-03 15:33:22Pai daca barbatul ar recunoaste ca s-a 'indulcit "prin alte parti ,fiti sincere "si-ar da singur foc la valiza ".
Fiecare barbat stie ca femeia e din nastere razbunatoare ,si......i-ar raspunde cu aceeasi moneda .Asa macar spera ca...nu.



Depinde de femeie. De ex eu nu as raspunde cu aceeasi moneda. NU m-as culca cu altul doar sa-i fac in necaz lui sau sa ma razbun pe el. In fond e corpul meu si nu-l folosesc in felul acesta. Tine de respectul de sine.
Adriana40
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:40
De la: R3dAng3l, la data 2010-01-03 15:23:451. De ce incercati sa ne protejati de adevar? D-ar putea sa va suprinda faptul ca multora ne place mai mult daca sunteti directi si sinceri! Asa ca daca ne inselati mai bine ziice-ti-ne in fata ca ati facut-o si gata asa ne scutiti de multe griji.
2. Ce va face sa va pierdeti rspectul fata de partenera voastra?
Nu cred ca un barbat care inseala o face pentru ca nu-si respecta partenera! O face pentru ca barbatii sunt bigami.........si apoi voi sunteti mai multe asa ca trebuiesc fertilizate toate femeile......altfel cum am mai sta cu perpetuarea speciei? Ar trebui un pic de compatimire din partea voastra nu?
Trecatorul
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:40
De la: albazapada, la data 2010-01-03 15:40:10
De la: sorelpaul, la data 2010-01-03 15:33:22Pai daca barbatul ar recunoaste ca s-a 'indulcit "prin alte parti ,fiti sincere "si-ar da singur foc la valiza ".
Fiecare barbat stie ca femeia e din nastere razbunatoare ,si......i-ar raspunde cu aceeasi moneda .Asa macar spera ca...nu.



Depinde de femeie. De ex eu nu as raspunde cu aceeasi moneda. NU m-as culca cu altul doar sa-i fac in necaz lui sau sa ma razbun pe el. In fond e corpul meu si nu-l folosesc in felul acesta. Tine de respectul de sine.



Ai dreptate cu ce ai spus u...pana la urma depinde numai de tine daca vrei sa-i platesti cu aceeasi moneda sau nu...insa parerea mea e k a da o a doua sansa dupa ce te-a inselat o data este ca si cum ii mai dai inca o sansa sa te insele!!! Parerea mea!!!
kid_girl
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:42
De la: Trecatorul, la data 2010-01-03 15:40:27
De la: R3dAng3l, la data 2010-01-03 15:23:451. De ce incercati sa ne protejati de adevar? D-ar putea sa va suprinda faptul ca multora ne place mai mult daca sunteti directi si sinceri! Asa ca daca ne inselati mai bine ziice-ti-ne in fata ca ati facut-o si gata asa ne scutiti de multe griji.
2. Ce va face sa va pierdeti rspectul fata de partenera voastra?
Nu cred ca un barbat care inseala o face pentru ca nu-si respecta partenera! O face pentru ca barbatii sunt bigami.........si apoi voi sunteti mai multe asa ca trebuiesc fertilizate toate femeile......altfel cum am mai sta cu perpetuarea speciei? Ar trebui un pic de compatimire din partea voastra nu?


vin' la mama sa -ti faca un masaj....ca poate oi fi obosit de atata munca in folosul.....perpetuarii speciei !!.....
etta
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:43
De la: etta, la data 2010-01-03 15:43:39
De la: Trecatorul, la data 2010-01-03 15:40:27
De la: R3dAng3l, la data 2010-01-03 15:23:451. De ce incercati sa ne protejati de adevar? D-ar putea sa va suprinda faptul ca multora ne place mai mult daca sunteti directi si sinceri! Asa ca daca ne inselati mai bine ziice-ti-ne in fata ca ati facut-o si gata asa ne scutiti de multe griji.
2. Ce va face sa va pierdeti rspectul fata de partenera voastra?
Nu cred ca un barbat care inseala o face pentru ca nu-si respecta partenera! O face pentru ca barbatii sunt bigami.........si apoi voi sunteti mai multe asa ca trebuiesc fertilizate toate femeile......altfel cum am mai sta cu perpetuarea speciei? Ar trebui un pic de compatimire din partea voastra nu?


vin' la mama sa -ti faca un masaj....ca poate oi fi obosit de atata munca in folosul.....perpetuarii speciei !!.....
VINEEEEEEE BAIATUUUUUUUUU !
Trecatorul
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:44
De la: yogeolove, la data 2009-12-27 18:26:01Cele 2 intrebari: a)De ce cad asa usor tentatiei ? b) De ce nu'si arata suferinta si se ascund mereu de asta ?:D


esti tentanta dar nu o sa-ti arat nimic
softexia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:48
Intrebare: -Ce credeti, cine sunt mai inteligenti: femeile sau barbatii?
Raspuns: -Desigur, femeile! Ati vazut vreodata o femeie care sa se casatoreasca cu un barbat numai pentru faptul ca alesul sau are picioare lungi?

miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:53
daca vrea, e , sau a terminat vreo facultate si care...
daca raspunde cum imi place ii pun si alte intrebari daca nu...:-??
andrelicious
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:53
De la: albazapada, la data 2009-12-27 20:58:011. De ce vor sa faca doar sex si nu stiu sa iubeasca? (am evitat multi barbati doar de teama ca ei se folosesc de o femeie doar pentru necesitati -sex -fara se se implice emotional, fara sa iubeasca.. de teama dezamagirii de a ma simti folosita ... desi nu am trait acest sentiment il urasc ... din experienta altor femei din jurul meu)
2. De ce sunt imaturi si orgoliosi in unele situatii cand nu ar trebui sa fie? ( desi nu au dreptate sustin niste aberatii doar de dragul de a dovedi ca sunt barbati?)
3. De ce fug de responsabilitati?
4. De ce li se pare ca ei intorc pamantul cand de fapt nici nu pot sa-l miste?
5. De ce vor sa para ceea ce nu sunt?
6. De ce nu sunt in stare sa recunoasca ca te-au inselat cu o alta femeie? (spun ceva de genul... draga mea, nu e ceea ce crezi.. desi il prinzi in pat cu amanta)
.... si mai sunt intrebari...


1. exista si femei care vor sex fara iubire. am intalnit destule
2. daca e prea matur iar nu e bine. orgoliul e universal
3. fug si ei de ce pot
4. nu stiu, dar groparii pot
5. cu totii avem momente cand vrem sa parem altfel
6. exista si lasi. femeia care are unul din asta inseamna ca il merita.

va continua.
softexia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un bou... 34 De la: dulcyka 21 August 2009 17:02
De ce vorbesc barbatii despre relatiile lor cu alte femei? 5 De la: anastasia_m 21 Septembrie 2010 18:54
Oare este un rost fara rost? 42 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:46
Un articol extrem de bun 1 De la: kudika147642 18 Martie 2010 19:11
CUM PROCEDEZI CAND AFLI CA FIUL TAU SE DROGHEAZA? 33 De la: bee_bee 12 Noiembrie 2017 12:06