Setari Cookie-uri

E posibil ca pe timpul casatoriei sotul sa fie fidel sotiei?

De la: florin_c76, la data 2009-12-22 01:14:22De ce multi cred in destin dar ei nu pot crede in afirmatia ca exista barbati fideli(fizic)?


De la: florin_c76, la data 2009-12-22 01:14:22De ce multi cred in destin dar ei nu pot crede in afirmatia ca exista barbati fideli(fizic)?


Spuneai mai sus ca doresti doar pareri pe acest topic... Daca tot nu ai formulat o intrebare clara, cu DA sau NU.. e cam greu sa ne dam cu parerea despre OM in general. Fiecare are proriile-i valori, experiente traite si caractere intalnite. Un barbat poate insela 10 femei si sa nu insele niciodata pe a 11-a. Candva circula o vorba.. "O fosta coorva e cea mai buna nevasta. Dupa ce se satura... se cuminteste".
Daca as fi pusa doar sa aleg intre da si nu. atunci as alege: nu, barbatul nu poate fi fidel unei singure femei pana la moarte. Asa cum spunea si un barbat mai sus: "am fost fidel, dar.. ce-i drept, nici n-am avut ocazia". Asa cum spui si tu.... "m-am ferit de situatiile limita".
Si nici mai mult nici mai putin... acum ne atentionezi ca e vorba DOAR de a insela fizic. De fapt, pentru voi. fizic inseamna doar penetrare, nu? In rest... puteti face cam orice cu o alta femeie... nu?
rashela
Postat pe 22 Decembrie 2009 02:50
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 14:11:38Poate daca intre ei exista o relatie indestructibila din exterior.Conteaza mult ca sotia sa fie mereu deschisa la nou deoarece se stie ca barbatul este in general un cuceritor.Parerea mea este ca in casatorie trebuie sa fie multa intelegere,iubire ,respect si multa comunicare intre cei doi.Spun ca e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei(cazuri rare).






... jiji ... atita timp cit vor exista PAPAGALI ca tine niciodata nu se vor termina astfel de ineptii ... in doar 4 rinduri ai reusit sa afirmi ca unii/unele se comporta ca si animalele(doar pe baza simturilor si nu ca ar fi ireal), sa enunti o contradictie si sa pretinzi cam mult de la o presupusa ''jumatate'' ... spui, sotia sa fie intotdeauna deschisa la nou ??? ... dar barbatul la ce trebuie sa fie deschis ? ... sau presupui, ca el se naste ca o culme a noului si caracterului ? ... spui, barbatul este in general un cuceritor ??? ... atunci ce rost mai au cliseele despre iubire, respect si comunicare, daca presupui ca barbatul e in mod ''natural'' (adica fara prea multe din calitatile de mai inainte) un cuceritor (sau cum se spunea pe vremuri, mai simplu si clar, un curvar) ? ... spui, e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei ??? ... atunci de ce se insoara daca nu e convins de asta ? ... cred ca ai reusit sa definesti foarte bine in doar 4 rinduri ''dilemele'' multor PAPAGALI care se considera ''barbati'' astazi ... sex(nu dragoste ca implica o apropiere umana), pretentii prostesti, multa prostie, putin caracter si barbatie ...

... ca sa vezi si reversul medaliei unor astfel de ineptii, intreaba-te - E posibil ca pe timpul casatoriei sotia sa fie fidela sotului? ... reversul, in astfel de cazuri, e perfect valabil indiferent citi pumni cred unii ca pot da propriei neveste ...
marco918
Postat pe 22 Decembrie 2009 03:14
De la: florin_c76, la data 2009-12-22 01:14:22De ce multi cred in destin dar ei nu pot crede in afirmatia ca exista barbati fideli(fizic)?


Cred ca pe undeva te inseli.Sa fii doar fidel fizic nu are foarte multa valoare.Se zice despre creier ca este cel mai sexual organ al omului, ca de acolo pleaca toate impulsurile nervoase care prin reactii chimice sa determine dorinta sexuala.Daca nu exista si acolo dorinta de fidelitate , cam greu sa pastrezi fidelitatea doar fizic.Si apoi la ce bun cand cu trupul e langa tine si cu mintea la N kilometri visand ca face dragoste cu altcineva?

Postat pe 22 Decembrie 2009 07:18
depinde,datorita iubirii fata de sotie daca este slaba nu ar putea fi fidel,daca iubirea este ft puternica i ft multa incerdere sa-r putea sa fie fidel dar asta depinde si de om
bombonikk
Postat pe 22 Decembrie 2009 12:20
Daca tu vrei sa fi un sot fidel poti incerca nu te lasa descurajat de sceptici

vei fi un pionier in materie
the_only
Postat pe 22 Decembrie 2009 16:22
De la: scorpio67, la data 2009-12-22 07:18:57
De la: florin_c76, la data 2009-12-22 01:14:22De ce multi cred in destin dar ei nu pot crede in afirmatia ca exista barbati fideli(fizic)?


Cred ca pe undeva te inseli.Sa fii doar fidel fizic nu are foarte multa valoare.Se zice despre creier ca este cel mai sexual organ al omului, ca de acolo pleaca toate impulsurile nervoase care prin reactii chimice sa determine dorinta sexuala.Daca nu exista si acolo dorinta de fidelitate , cam greu sa pastrezi fidelitatea doar fizic.Si apoi la ce bun cand cu trupul e langa tine si cu mintea la N kilometri visand ca face dragoste cu altcineva?




... cine zice ca - ''' creierul este cel mai important organ sexual ''' ??? ... ... de ce nu ma mira deloc astfel de ''afirmatii'' romanesti ... pur romanesti ... ... ar mai fi de observat TIMPUL pe care unii romani isi permit sa il PIARDA visind la o gaurica mai blonda sau mai bruneta decit ceea ce au acasa ... ... timp pe care se vede ca il poseda si il consuma la discretie in ciuda vaitaturilor despre saracia care ii apasa ... sml-happy0044: ... unii romanashi (barbati si femei) nu pun prea mare pret pe diferenta care ii deosebeste de animale si devin foarte bulversati cind cineva se joaca putin cu procesele lor chimice care ii fac sa uite in secunda doi orice morala, etica, promisiune, juramint ... ... sex si mincare e tot ce trebuie unor dobitoci perfecti ...
marco918
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:52
Asa cum amprentele nu se aseamana la doi barbati nici ei nu pot fi la fel in gandire.Vor fi mereu curvari si fideli.Deosebirea e ca cei curvari trebuie sa minta iar cei fideli stau linistiti.Si de multe ori cei curvari(papagalii)cauta ceva mai bun dar tot acasa se intorc cu coada intre picioare.
florin_c76
Postat pe 24 Decembrie 2009 01:55
De la: florin_c76, la data 2009-12-24 01:55:00Asa cum amprentele nu se aseamana la doi barbati nici ei nu pot fi la fel in gandire.Vor fi mereu curvari si fideli.Deosebirea e ca cei curvari trebuie sa minta iar cei fideli stau linistiti.Si de multe ori cei curvari(papagalii)cauta ceva mai bun dar tot acasa se intorc cu coada intre picioare.




... corect ... as mai adauga o mica chestie ''linistitoare'' pentru papagali ... matematica simpla arata ca nu sint atitea femei disponibile si complet necunoscute pentru toate escapadele lor ... in cercul vicios al ''placerilor'' cica, intra, aproape obligatoriu ca si masura de represalii, propriile neveste ... asa ca isi cam transmit ''bonusurile''(citeodata ceva bts sau chiar ceva mai de soi, alteori o scirba sau o ura profunda pentru jumatatea legala, altadata niste poze si putin santaj, altadata niste minciuni - standard as putea spune, ...) unul/una de la altul/alta ... ... si cam tot astia sint cei carora niciodata, nimic nu le ajunge ... tot ei sint cei speriati de orice in viata ... si e aproape normal ... TOTUL SE PLATESTE ... de data asta la propriu, nu la figurat ...
marco918
Postat pe 24 Decembrie 2009 02:15
De la: the_only, la data 2009-12-22 16:22:26Daca tu vrei sa fi un sot fidel poti incerca nu te lasa descurajat de sceptici

vei fi un pionier in materie




... e rau sa confunzi ''realismul'' cu pesimismul ... dar parca si mai rau este sa fii convinsa ca tu apartii celor ''realisti'' ... spune multe nu despre calitatea relatiilor fizice in familie, ci despre non-valoarea propriei atitudini si a celui care ar trebui sa te respecte cel mai mult ... dar se pare ca multi se nasc ''politicieni'' ...
marco918
Postat pe 24 Decembrie 2009 02:28
nup....nu e posibil..........asta e tristu adevar......hai lasa k nici femeia nu e usa de biserica......da oricum ei fac mai mult ...........jegosiii......am fost la un baieram ..si era unu insurat si cu copil......bai frate m-a disperat......recunosc nush cum a reusit de m-a pupat ....dar vai de mn imi venea sa-i dau cu ceva in caaap.....si dc vedeati cum o barfea pe nevasta sa k e urata k are nush ce...........mai rau....dupa ce k te inseala mai si te boscorodesc .................kill them all ;))))
kagome_kudika
Postat pe 24 Decembrie 2009 02:49
De la: Biank_kudika, la data 2009-12-24 02:49:32nup....nu e posibil..........asta e tristu adevar......hai lasa k nici femeia nu e usa de biserica......da oricum ei fac mai mult ...........jegosiii......am fost la un baieram ..si era unu insurat si cu copil......bai frate m-a disperat......recunosc nush cum a reusit de m-a pupat ....dar vai de mn imi venea sa-i dau cu ceva in caaap.....si dc vedeati cum o barfea pe nevasta sa k e urata k are nush ce...........mai rau....dupa ce k te inseala mai si te boscorodesc .................kill them all ;))))






... problema nu e cine face mai mult !!! ... problema (lor) este ca nu dau doi bani pe celalat ... nu se maturizeaza (sau nu au fost niciodata) ca sa inteleaga ca au trecut intr-o alta etapa a vietii ... in care au alte prioritati, responsabilitati ... si mai ales trebuie sa demonstreze ca au caracter si demnitate ... e valabil si pentru femei si pentru barbati ... curvarii nu ar exista fara curve ... iar termenii nu sint deloc exagerati din punctul de vedere al unei femei sau barbat care chiar isi respecta familia si trag pentru ea ...
marco918
Postat pe 24 Decembrie 2009 03:54
De la: marco918, la data 2009-12-24 02:28:35
De la: the_only, la data 2009-12-22 16:22:26Daca tu vrei sa fi un sot fidel poti incerca nu te lasa descurajat de sceptici

vei fi un pionier in materie




... e rau sa confunzi ''realismul'' cu pesimismul ... dar parca si mai rau este sa fii convinsa ca tu apartii celor ''realisti'' ... spune multe nu despre calitatea relatiilor fizice in familie, ci despre non-valoarea propriei atitudini si a celui care ar trebui sa te respecte cel mai mult ... dar se pare ca multi se nasc ''politicieni'' ...


Da am observat ca tu le "stii' pe toate, cel mai periculos mi se pare faptul ca depui foarte multa munca in exprimari fara a avea o baza in ceea e spui.
the_only
Postat pe 24 Decembrie 2009 19:52
Mos Craciun soseste indata/Cu desaga indesata/Va dorim numai de bine/Fericire cat cuprinde/Bucurie in toata casa/Bunatati pe toata masa/S-aveti spor in toate/LA MULTI ANI cu sanatate!!!!! SARBATORI FERICITE!!!
florin_c76
Postat pe 25 Decembrie 2009 00:37
Inca mai exista parteneri fideli si sunt multi...inca mai exista persoane care sa se gandeasca si la celalalt, nu doar la sine.
Mi-e lene sa dau detalii si exemple, pt ca oricum ar fi in zadar, in zilele noastre egoismul primeaza si nu face echipa buna cu loialitatea+respectul !

Summer_
Postat pe 25 Decembrie 2009 01:16
doar uneori...asta era cidva...in conditiile de azi doar fraierii mai sunt.dar de ce nu ai pus intrebarea si invers?pentru ca doar asa poate vei afla un raspuns satisfacator.
RUY_BLAS
Postat pe 25 Decembrie 2009 11:38
RE MAI MULTE SOTII .LA PRIMELE DOUA AM FOST FIDEL..SI ELE ,DE FAPT A DOUA MA INSSELAT.LA A TREIA ..NU AM MAI FOST
kudika027955
Postat pe 25 Decembrie 2009 13:45
DACA SOTIA ESTE FIGELA ,SI SOTUL SIMTE PERMANENT DRAGOSTEA EI ..NU O VA INSELA..SAU MACAR NU VA CAUTA O AVENTURA..DAR..NU SE STIE DACA VA REZISTA AVANSURILOR FACUTE FARA A INTERVENI DE SEXUL FRUMOS...ACUM TREBUIE SA INTERVINA DIN NOU SOTIA SA-I OFERE MAI MULT DECAT CREDE EL CA-I VA OFERI VIITOAREA PARTENERA .
kudika027955
Postat pe 25 Decembrie 2009 13:56
fiecare din cei doi ,soti ,au nevoi proprii ,care desigur se modifica in timp .Daca vom intelge asta ,vom intelege si ca iubirea de azi nu poate tine o vesnicie daca nu ne sunt satisfacute nevoile:de comunicare,de tandrete ,de sprijin,...etc.si atunci alegem sa le primin de la cel/cea care este dispus sa ni le satisfaca..................A te lega de o relatie-casatorie- in care nu esti fericit ,cu gandul ,ca poate maine se va schimba ceva ,sau ca sunt copii ................inseamna in primul rand ca tu nu crezi ca meriti sa fii fericit/fericita si in al doile rand ca iti place sa-ti chinui partenerul/partenera tinandu-l prin in in aceasta relatie .Iubesti cu adevarat pe cineva ,cand ii doresti lui /ei binele si fericirea inainte sa te gandesti la binele si fericirea ta........In fiecare clipa prezenta suntem altii decat in calipa precedenta.....si doar pentru juramintele facute intr-un anumit moment al vietii noastre ,nu merita sa fim nefericiti si egoisti pentru tot restul vietii noastre .............CAND TE CASATORESTI NU-TI CUMPERI UN PARTENER PE CARE APOI IL UITI INTR-O CAMERA/PAT ,CI ESTE PRIMUL PAS INTR-UN LUNG SI ANEVOIOS DRUM DE ACCEPTARE/REDESCOPERIRE/LUPTA/SACRIFICII/IUBIRE
lilianab
Postat pe 25 Decembrie 2009 14:01
ai dreptate...sunt cazuri..f...f..rare...din pacate,,,eu pot sa zic ca ma numar printre ele...desi suntem la mii de km departare,,,,dar daca exista dragoste si respect in primul rand....restul se rezolva
kudika090121
Postat pe 25 Decembrie 2009 20:15
Da, e posibil ! Dar depinde cat dureaza casatoria !
Dupa 10 ani dejaaaa... isi pune problema, iar dupa 20 de ani eu nu cred ca un barbat n-a fost infidel... asa ca eu as reformula :
Cat timp un barbat poate fi fidel sotiei?
Cer_instelat
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:30
De la: marco918, la data 2009-12-22 03:14:07
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 14:11:38Poate daca intre ei exista o relatie indestructibila din exterior.Conteaza mult ca sotia sa fie mereu deschisa la nou deoarece se stie ca barbatul este in general un cuceritor.Parerea mea este ca in casatorie trebuie sa fie multa intelegere,iubire ,respect si multa comunicare intre cei doi.Spun ca e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei(cazuri rare).






... jiji ... atita timp cit vor exista PAPAGALI ca tine niciodata nu se vor termina astfel de ineptii ... in doar 4 rinduri ai reusit sa afirmi ca unii/unele se comporta ca si animalele(doar pe baza simturilor si nu ca ar fi ireal), sa enunti o contradictie si sa pretinzi cam mult de la o presupusa ''jumatate'' ...



iti dai seama daca scria mai mult!!!!
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:36
De la: Cer_instelat, la data 2009-12-26 21:30:40Da, e posibil ! Dar depinde cat dureaza casatoria !
Dupa 10 ani dejaaaa... isi pune problema, iar dupa 20 de ani eu nu cred ca un barbat n-a fost infidel... asa ca eu as reformula :
Cat timp un barbat poate fi fidel sotiei?


daca sunt fidel intre 15 si 20....seara, ebine!?
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:39
De la: geo_xx, la data 2009-12-26 21:39:10
De la: Cer_instelat, la data 2009-12-26 21:30:40Da, e posibil ! Dar depinde cat dureaza casatoria !
Dupa 10 ani dejaaaa... isi pune problema, iar dupa 20 de ani eu nu cred ca un barbat n-a fost infidel... asa ca eu as reformula :
Cat timp un barbat poate fi fidel sotiei?


daca sunt fidel intre 15 si 20....seara, ebine!?



Nuuuu, nu e bine... pai dupa 20 seara ce faci? Unde pleci?
Hai fii si tu rezonabil... intre 15 si 23 seara... apoi mai vezi tu in care pat te trezesti dimineata !
Cer_instelat
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:45
buna sugestie!
iote ca nu ma gandisem pana acum la varianta asta. hm! uite ca-i bun forumu' de informare.
nu-mi ramane decat sa-i multumesc!
acu' trebuie sa ma ridic din pat.........si sa plec acasa!
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:48
De la: brunette_girl, la data 2009-12-20 17:34:12nu exista barbat fidel!!!!! Toata lumea stie asta...asa ca nu mai lungiti vorba aiurea


ok!
ce faci maine papusa!?
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:49
De la: geo_xx, la data 2009-12-26 21:48:10buna sugestie!
iote ca nu ma gandisem pana acum la varianta asta. hm! uite ca-i bun forumu' de informare.
nu-mi ramane decat sa-i multumesc!
acu' trebuie sa ma ridic din pat.........si sa plec acasa!


hai mai... ca nu-i inca 23 !!! Ce te grabesti asa de tare?
Cer_instelat
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:52
ai dreptate. iar!
mai am timp de...................
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:53
De la: geo_xx, la data 2009-12-26 21:53:00ai dreptate. iar!
mai am timp de...................


De.... cate... macar de un nr....
Pai, tineretea bat-o vina... ce norocos esti !
Cer_instelat
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:56
De la: Cer_instelat, la data 2009-12-26 21:56:18
De la: geo_xx, la data 2009-12-26 21:53:00ai dreptate. iar!
mai am timp de...................


De.... cate... macar de un nr....
Pai, tineretea bat-o vina... ce norocos esti !


io ma gandeam ca mai am timp de o tigara.
da' imi place cum gandesti
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:58
De la: geo_xx, la data 2009-12-26 21:58:13
De la: Cer_instelat, la data 2009-12-26 21:56:18
De la: geo_xx, la data 2009-12-26 21:53:00ai dreptate. iar!
mai am timp de...................


De.... cate... macar de un nr....
Pai, tineretea bat-o vina... ce norocos esti !


io ma gandeam ca mai am timp de o tigara.
da' imi place cum gandesti


Si mie mi-e drag de mine.... gandesc constructiv ?
Cer_instelat
Postat pe 26 Decembrie 2009 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla cu el? 30 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 08:20
Problema Urgenta 55 De la: nicossia 30 Iunie 2010 18:20
e normal?? 11 De la: melycrys 19 Septembrie 2008 00:03
sa am incredere? 4 De la: sexosu 16 Ianuarie 2011 09:15
Am si eu o nelamurire:D 9 De la: fante_de_dorobanti 27 Iulie 2010 14:14