Setari Cookie-uri

E posibil ca pe timpul casatoriei sotul sa fie fidel sotiei?

De la: geo_xx, la data 2009-12-29 11:26:52
De la: arahnida, la data 2009-12-29 10:10:37 ...ia!..de data asta sa fiu si eu serioasa ...daca acel "sot"..da peste o nebuna k mine...nu ca este "posibil"....ci OBLIGAT!! sa fie fidel....acum na!...cu gandul m-o insela..nu zic nu,dar real-nu!!....asta in cazul meu


de ce?
i-ai pus contoar!!??
...ee...spuneam si eu ....dar n-am de gand sa ma marit vreodata...nu de alta.dar...daca imi cere si el mie sa-i fiu fidela??? ....concluzia o tragi sg!
arahnida
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:08
De la: geo_xx, la data 2009-12-29 14:41:21
De la: Ochi_albastri, la data 2009-12-29 14:29:14
De la: geo_xx, la data 2009-12-27 21:40:27
De la: marco918, la data 2009-12-27 20:29:21
De la: kudika078425, la data 2009-12-27 20:24:17un barbat niciodata nu-i este fidel sotiei, oricat de mult s-ar stradui aceasta sa-l faca sa stea cuminte




... dupa logica asta si o minim calcul matematic rezulta ca nici femeile cu astfel de barbati nu le sint fidele sotilor ... ... un ''mic'' cerc al curvasariei ... cine pe cine ... ... asa ca ce sa ne mai miram de unde vin atitea si atitea pretentii ... de ambele parti ...


morco, o intrebare personala.
ai fost fidel/a ( ca inca esti incert sexual!)?


Marco este bãrbat!!! Ca sã nu mai ai....incertitudini


nu cred pana nu pune o poza, cu el si cu ciucurelu' alaturi, tinandu-se de gat!


Crezi cã-ºi taie Marco ciucurelu' doar sã-ºi punã foto la avatar?! Vai cã mã doare burta de râs...întotdeauna "vizualizez"...când îmi imaginez ceva...
Ochi_albastri
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:18
hm!...kiar m-am enervat citind niste tampenii pe aici...cum k daca nu inseli...ai fi om de calitate.....adika...sa fim realisti...dupa niste ani buni de stat cu o persoana,intervine rutina...si oare partida de sex..mai este de calitate??...parerea mea.. ...si fidelitatea asta te plafoneaza,expiri inainte de termen....in viata fi putin egoist/a..si ofera-ti ce-ti cere inima...si pe urma sa vezi ce om de calitate esti.
arahnida
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:30
De la: kudika082146, la data 2009-12-29 18:23:16da ce ''draguta'',prietenul tau daca ai unul,o are altfel decit o au alti o are mai mica si nu te satura tunteti penibile,una este sa nu te intelegi cu el alta este sail inseli pentru ca el nu o face cum vrei tu.eu sunt de parere ca atunci cind vrei sa fi cu un baiat despartate de celalalt,este valabil si pentru barbati,nu suport curvele si curvari si in special mincinosi,fiti sinceri ,dar nu puteti sau nu vreti va place sa treceti in carnet ,azi am fost cu unul miine cu altul si tot asa si ce va iesi ,te-ai gindit si tu macar un pic,va place sa vi se arate cu degetul,o vezi pe aia am fututo'',nu va place o relatiestrinsa sa faceti o familie,va place sa inselati,singure va faceti...C...........E,mai ales cind aveti o familie si chiar si un prieten,la fel si pentru barbati ,degeaba spui te iubesc si la spate esti cu alta ,de ce nu aveti curaj sa spuneti in fata nu mai vreau sa fiu cu tine si dupa aceia te duci la altul,sa sti ca eu imi iubesc sotul mult si el pe mine avem si un baiat,dar niciodata nu am sal insel ca NU MERITAasa ceva.nu mai mintiti............. ....iubita mea...tot respectul pt tine...ai sa ajungi in Rai!...dar ia gandeste-te tu...asemenea mentalitate a existat....de muuult. timp...sau niciodata ...si nu vad legatura de marime,largime,grosime..ups! .....atata ai inteles tu? I'm sorry!
arahnida
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:31
De la: geo_xx, la data 2009-12-29 11:26:52
De la: arahnida, la data 2009-12-29 10:10:37 ...ia!..de data asta sa fiu si eu serioasa ...daca acel "sot"..da peste o nebuna k mine...nu ca este "posibil"....ci OBLIGAT!! sa fie fidel....acum na!...cu gandul m-o insela..nu zic nu,dar real-nu!!....asta in cazul meu


de ce?
i-ai pus contoar!!??


Geo, pana si cu contoarul se inseala !
Summer_
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:32
De la: kudika082146, la data 2009-12-29 18:23:16da ce ''draguta'',prietenul tau daca ai unul,o are altfel decit o au alti o are mai mica si nu te satura tunteti penibile,una este sa nu te intelegi cu el alta este sail inseli pentru ca el nu o face cum vrei tu.eu sunt de parere ca atunci cind vrei sa fi cu un baiat despartate de celalalt,este valabil si pentru barbati,nu suport curvele si curvari si in special mincinosi,fiti sinceri ,dar nu puteti sau nu vreti va place sa treceti in carnet ,azi am fost cu unul miine cu altul si tot asa si ce va iesi ,te-ai gindit si tu macar un pic,va place sa vi se arate cu degetul,o vezi pe aia am fututo'',nu va place o relatiestrinsa sa faceti o familie,va place sa inselati,singure va faceti...C...........E,mai ales cind aveti o familie si chiar si un prieten,la fel si pentru barbati ,degeaba spui te iubesc si la spate esti cu alta ,de ce nu aveti curaj sa spuneti in fata nu mai vreau sa fiu cu tine si dupa aceia te duci la altul,sa sti ca eu imi iubesc sotul mult si el pe mine avem si un baiat,dar niciodata nu am sal insel ca NU MERITAasa ceva.nu mai mintiti.


Corect!
Problema este cã în mileniul III, cicã moralitatea nu mai este la "modã"....trebuie sã fii cât mai defazat....
Oricum, mã bucur cã mai sunt ºi persoane pentru care familia înseamnã ceva!
Ochi_albastri
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:33
Nu ca as fi o mare Sfanta, dar constat cu stupoare ca desfraul isi are locul sau bine meritat. Nimeni nu se mai gandeste si la Dumnezeu. Sunt de acord ca in ziua de azi tentatiile sunt la orice pas, dar Stop , incercati macar sa va ganditi ca a fi fidel cuiva nu e neaparat dovada de "om prost ....." sau alt ceva.Vreti sa reusiti in viata, sa fiti sanatosi, sa aveti tot ce va doriti,......... , dar ganditi-va ca fara ajutorul lui D-zeu nu veti reusi. Desfraul este al deavolului.

kudika041854
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:49
vaaai!..am agitat rau spiritele....dar am si eu o intrebare...ce are familia,sotul copii....cu placerea care si-o ofera o pers......repet peste ani si ani..(cunosc f multe cupluri)..intervine rutina...te saturi...nu crezi k ceva nou te re-monteaza!?..psihic,fizic...nu vb sa-ti lasi familia...nici n-am pomenit asa ceva...aoleu!!!!....calmati-va!
arahnida
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:50
Salut,i'm doctor Greenthomb,cine nu stie de unde am numele asta inseamna ca nu ascultam aceeasi muzica. Am agenda full,lucrez si de revelion asa ca nu-mi permit sa intru decit pe topicurile unde pacientii pun intrebari serioasa.Ca a ta brother!Vrei sa stii daca o sa fii fidel tot restul vietii.Asta da intrebare.Altceva nu te macina pe criza asta?Le ai pe toate?Ea stie de framintarile tale?Sau...stai,femeile pun altfel problema...Stii cum fac ele cind le chinuie intrebarile fara raspuns ca a ta? Fac un V mare de tipar cu picioarele si baga un fraier care pune mai putine intrebari decit tine acolo si dupa vreo 15-20 de minute afla raspunsul.Daca tot nu te-ai prins iti zic eu:toate zic cam la fel.nu,nu se poate,am incercat dar e greu al dreaq!Dar tu tii mortis sa fii pe invers.Al mai breaz si mai fidel din rezervatie.Ooook,de-asta sint aici,Dr Greenthomb te va salva,ia un pix in mina...am zis pix...ce ai tu in mina acum n-o sa scrie in veci...Acum fii atent,barbatii ca si bunaciunile de femei care ne dilata narile cind trec la mai putin de 1m de noi nu sintem facuti sa murim fideli.Bine,ce vorbim noi acum ramine aici,daca dai din casa murim amindoi.Normal ca toti bagam carbuni la greu cu juramintele alea dar daca nu ne-am minti ca chiorii in biserici ne-am mai intreba noi oare acum...aici...fara Andreea Marin...daca o sa fim fideli pina moartea ne va desparti?Neeeaaaah...Daca intrebi asta presupun ca te maninca curiozitatea,nu?Ai vrea o savarina cu alt gust nu-i asa proaspat insuratelule? Mmmmm...Yummy...sa stii ca si frisca are alt gust laaaa...stii tu...the others...ca sa zic asa!Sa vedem simptomele...nu te pun sa zici 33 ca sigur o sa zici 69 si n-am facut nimic,n-o sa-ti dau termometrul sub limba pt ca imi pari putin stresat si mi-e sa nu imi faci praf singurul termometru pe care-l am,nu-ti dau pastile ca nu au nici un efect,am trecut prin asta si crede-ma ca n-ai scapare.Pina nu-ti faci o galeata de salata din fructe oprite n-o sa te opresti din a te intreba idiot daca tu...retine...tu...o sa rezisti o viata sa-i fi fidel sotiei.Pentru ca nu cred ca te interesa asa ca pe analistii de meserie o atare statistica...Adica daca tii s-ar fi raspuns ca barbatii pot sa ramina fideli unei singure femei tu te-ai fi alaturat turmei de impotenti si cu iq-ul beat mort ai fi crezut asta?Zau...m-ai fi dezamagit,daca nu puneai intrebarea asta aici chiar credeam ca vei ajunge un mare constructor cind te vei fi facut mare...ca acum...in loc sa te joci te tii de prostii cu oamenii mari si necunoscuti pe net?La ora asta?Inainte sa trec la niste sfaturi care sa te ajute vreau sa-ti marturisesc ca si femeile se intreaba acelasi lucru ca si tine.Uite,o prietena de familie,casatorita cu un frai...scuze,cu un tovaras de-al meu m-a intrebat intr-o seara chestia asta...daca ea...sau femeile din lumea intreaga pot ca sa fie fidele o viata unui singur barbat... I-am raspuns in timp ce ea-mi punea prezervativul cu gura ca da...pot si e absolut normal...dar e mai misto sa fii fidela in 3...in grup,in 69 sau in lift...Mi-aduc aminte parca ar fi fost aseara,ca eram pe bancheta din spate a masinii mele.Stii ce cred eu acum?Ca femeile sint grele de cap.Pai cum iti explici tu prietene ca de atunci m-a mai intrebat acelasi lucru si la mine acasa pe masa din bucatarie,si la ea in cada cu masaj...si la un prieten comun unde eram mai multe perechi care ne intrebam in draci unii pe altii despre fidelitati si alte pozitii noi...si in lift si o data m-a intrebat pe bloc...erau 40 de grade afara si am avut senzatia ca nu aude bine ca ma tot punea sa-i spun la ureche diverse chestii murdare in timp ce-i mototoleam lobul urechii cu tot cu cercel in dinti.N-ai nici o familie vecina si prietena?N-ai vazut si tu diferenta?Pai daca nu asculti pe la usi...Stai puitin ca nu e ceva rau,rau e sa intri in casa,sa faci zgomot,sa zbieri,dar sa iei o bere si sa stai cuminte in banca ta cu urechile facute antene parabolice pe usa vecinului fara sa deranjezi pe nimeni nu e nimic anormal.Mai ales daca-ti saluti vecinii cind trec pe linga tine.Nu e frumos sa nu-i bagi in seama,eu nu suport genul asta de oameni.Eu de fiecare data cind vine cite un sot acasa obosit dupa o zi de munca,nu stau ca nesimtitul infipt in nevasta-sa...ca nu moare si aia citeva ore pina-l ia somnul pe fidel,nu frate,eu ma dau jos de pe iubirewa vietii lui si defilez asa in curuletul gol prin fata fidelului,ma duc singur la frigider...nu astept ca zdrentele alea sa fiu servit...si-mi iau singurel berea,ca doar am si eu maini iar omul e rupt de intrebari fara raspuns.Chiar pot sa spun cu mina pe inima ca daca nu mai e decit o bere o fac jumate cu el...ca pe nevasta-sa.Nu dar asa e frumos si apoi nu stii niciodata cum se intoarce roata si dai de vreun mustacios calic si nervos si mai ales prost crescut la tine-n batatura si care-i trage raspunsuri prin spate nevestei tale vis a vis de fidelitate.Si stii ce e cel mai dureros sa vezi atunci?Cum ala-ti bea singur ultima bere din frigider.In fine vorbeam de ascultat la usa vecinilor tai.Ai vazut ce liniste e cind e el acasa?Normal,totul e sub control,oamenii se iubesc,se uita impreuna la aceeasi porcarie de film cu plingaciosi si happy end apoi se spala pe dinti...asta nu se aude dar se subintelege...iar in final isi lasa papucii de casa cu cap de iepure prost sub pat si dorm ca pruncii.Da ia asculta fratioare la usa cind el plecat in delegatie...eh? Alta muzica...de la r'n'b cind e el acasa la trance psychedelic cind e-n delegatie nu e o diferenta?Da da stiu...cineva tipa acolo...si se acordeaza viori...mda si nu prea.Nu tipa nimeni fratioare,e ea nevasta singura care geme punind intrebarea secolului...aia cu fidelitatea si alea nu sint viori ci arcuri de pat maltratate de atitea intrebari.Vezi?Singura sansa ca sa va fiti fideli e sa urmati indeaproape sfaturile mele:
1.Nu aduceti prietenii in casa.Faceti petreceri impreuna,voi in casa ei jos in fata blocului.Combinati-va la cite o cartela si platiti mai putin factura telefonica. Prin telefon ei de jos or sa va ceara haleala iar voi le aruncati de la balcon chiftele si alte bunataturi.
2.Nu faceti concedii la mare.E cutit in inima asa ceva.Mergeti in desert sau la Polul Nord.
3.Nu lucrati la vreo firma unde oamenii se imbraca frumos si sint parfumati in exces.Mai bine insirati margele acasa sau faceti plicuri.Nu sint multi bani dar daca nu dormiti ca lenesii noaptea o sa vedeti ca incet incet ajungeti sa va permiteti niste papuci de casa noi...cu ursuleti!Visul vostru!
4.Eliminati din alimentatie mincaruri picante,cu efect afrodisiac sau euforic si nu puneti gura pe asa zisele bunatati care se ling sau se sug.
5.Atentie mare la imbracaminte...daca vrei sa-i fi fidel poarta izmene vara la 40 de grade...iar ei da-i chiloti flausati pina la genunchi.Va protejeaza de tentatii dar pe tine n-or sa te fereasca de omorul pe care or sa ti-l dea eventualii violatori dezamagiti de perspectiva de a le muri la intrare din cauza chilotilor uriti cu spume ai femeii.
6.Daca nici asa nu va abtineti...inoada-i ei trompele,capseaza-i labiile,pune-i dop de pluta la popou,fermoar cu lacat la gura iar tie tatueaza-ti un soarece mort pe tentatie.O vreme va functiona.In sensul ca te vei abtine sa mai pui intrebari idioate.Nu pune la inima ce-am scris,n-o lua personal,be a man si incearca sa te amuzi.Crezi ca poti?
Saxon
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:52
... aoleu!...ce-a fost asta?..de unde ai aparut? ...ca muuult am avut de citit .....dar sper k s-a inteles!!
arahnida
Postat pe 29 Decembrie 2009 23:35
De la: arahnida, la data 2009-12-29 18:50:00 vaaai!..am agitat rau spiritele....dar am si eu o intrebare...ce are familia,sotul copii....cu placerea care si-o ofera o pers......repet peste ani si ani..(cunosc f multe cupluri)..intervine rutina...te saturi...nu crezi k ceva nou te re-monteaza!?..psihic,fizic...nu vb sa-ti lasi familia...nici n-am pomenit asa ceva...aoleu!!!!....calmati-va!





... bai frate ... ce stictir aveti in voi ... de unde atita rutina, monotonie ??? ... ce faceti, fratilor toata ziua ? ... ca pareti plictisiti de voi in primul rind si apoi de ceea ce va inconjoara ... parca singura relaxare e refugiul in filozofia curvasariei ... cite beri sa bei cu vecinul, prietenul ... cum si de ce ajungi sa sari la capra(sau tapul) ... vecinului, colegului sau prietenului ... fratilor, se pare ca traiti intr-un borcan ... singura grija pare aceea de a va bate de muste ... aoleuuuu ce natie de PLICTISITI ...
... v-ati gindit vreodata ca puteti face un rahat din atita plictisela ? ... sau ca puteti primi vreun ''bonus'' cu care sa nenorociti tot ce ati facut pina atunci ? ... chiar atita nesimtire zace in unii ? ...
marco918
Postat pe 29 Decembrie 2009 23:49
De la: geo_xx, la data 2009-12-29 14:41:21
De la: Ochi_albastri, la data 2009-12-29 14:29:14
De la: geo_xx, la data 2009-12-27 21:40:27
De la: marco918, la data 2009-12-27 20:29:21
De la: kudika078425, la data 2009-12-27 20:24:17un barbat niciodata nu-i este fidel sotiei, oricat de mult s-ar stradui aceasta sa-l faca sa stea cuminte




... dupa logica asta si o minim calcul matematic rezulta ca nici femeile cu astfel de barbati nu le sint fidele sotilor ... ... un ''mic'' cerc al curvasariei ... cine pe cine ... ... asa ca ce sa ne mai miram de unde vin atitea si atitea pretentii ... de ambele parti ...


morco, o intrebare personala.
ai fost fidel/a ( ca inca esti incert sexual!)?


Marco este bãrbat!!! Ca sã nu mai ai....incertitudini


nu cred pana nu pune o poza, cu el si cu ciucurelu' alaturi, tinandu-se de gat!






... jeo ... nebunatic micutz ... iti saliveaza bucile, aaaaa buzele, dupa un ciucurel ... hotomanule ... spune-mi si mie ... cum si ce tii de git ? ... asa-i ca te bulversezi numai cind scrii - ciucurel ...

marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:05
Eu ,dupa 13 ani de casatorie,inca nu am ajuns sa zic despre casnicia noastra ca e intr-o stare de amorteala si traiesc eu si sotia intr-o monotonie si ca mi-ar trebui o partida cu alta ca sa reinviu.Sunt cu destule idei si cu destule de facut intr-o zi ca nu apare rutina.Cat despre sex se poate practica cu femeia cu care te casatoresti si fara sa te gandesti la alta sau sa spui ca esti nesatisfacut.Comunicarea e f.importanta si se poate cladi o relatie pe asta pe langa iubire si intelegere si respect.Sa fiti voiosi si intelepti!
florin_c76
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:10
De la: florin_c76, la data 2009-12-30 00:10:11Eu ,dupa 13 ani de casatorie,inca nu am ajuns sa zic despre casnicia noastra ca e intr-o stare de amorteala si traiesc eu si sotia intr-o monotonie si ca mi-ar trebui o partida cu alta ca sa reinviu.Sunt cu destule idei si cu destule de facut intr-o zi ca nu apare rutina.Cat despre sex se poate practica cu femeia cu care te casatoresti si fara sa te gandesti la alta sau sa spui ca esti nesatisfacut.Comunicarea e f.importanta si se poate cladi o relatie pe asta pe langa iubire si intelegere si respect.Sa fiti voiosi si intelepti!




... florine ... problema multora este ca isi imagineaza viata ca pe un film american unde totul e numai frisca si priviri languroase ... multi nu isi realizeaza, constientizeaza putin si asta ii face si mai agresivi, cum ar arata ei pe la 60 si ceva de ani (sau chiar mult mai putin)... ce rahat isi vor spune atunci ? ... inclusiv despre ''aventurile'' pe care cred ca doar ei le stiu ... sa vezi atunci babete care zboara pe geam si mosnegi dormind prin canale ... sau ''traditionala'' familie romaneasca de senili care urla unul la altul escapadele facute si lucrurile nerealizate ... ... ca si astia de acum ... au suferit de prea multa rutina si monotonie ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:18
De la: florin_c76, la data 2009-12-30 00:10:11Eu ,dupa 13 ani de casatorie,inca nu am ajuns sa zic despre casnicia noastra ca e intr-o stare de amorteala si traiesc eu si sotia intr-o monotonie si ca mi-ar trebui o partida cu alta ca sa reinviu.Sunt cu destule idei si cu destule de facut intr-o zi ca nu apare rutina.Cat despre sex se poate practica cu femeia cu care te casatoresti si fara sa te gandesti la alta sau sa spui ca esti nesatisfacut.Comunicarea e f.importanta si se poate cladi o relatie pe asta pe langa iubire si intelegere si respect.Sa fiti voiosi si intelepti!


Si tot tu vii si spui

Poate daca intre ei exista o relatie indestructibila din exterior.Conteaza mult ca sotia sa fie mereu deschisa la nou deoarece se stie ca barbatul este in general un cuceritor.Parerea mea este ca in casatorie trebuie sa fie multa intelegere,iubire ,respect si multa comunicare intre cei doi.Spun ca e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei(cazuri rare).

Esti capabil sa intelegi ca te contrazici singur....tare te mai chinuie neintelegerea ta....incearca sa fii macar fata de tine sincer, daca cu noi nu poti....
cotyca
Postat pe 30 Decembrie 2009 08:17
De la: florin_c76, la data 2009-12-30 00:10:11Eu ,dupa 13 ani de casatorie,inca nu am ajuns sa zic despre casnicia noastra ca e intr-o stare de amorteala si traiesc eu si sotia intr-o monotonie si ca mi-ar trebui o partida cu alta ca sa reinviu.Sunt cu destule idei si cu destule de facut intr-o zi ca nu apare rutina.Cat despre sex se poate practica cu femeia cu care te casatoresti si fara sa te gandesti la alta sau sa spui ca esti nesatisfacut.Comunicarea e f.importanta si se poate cladi o relatie pe asta pe langa iubire si intelegere si respect.Sa fiti voiosi si intelepti!

eu dupa 15 ma gandesc cat de proasta am fost inainte de a ma marita...
Lucia38
Postat pe 30 Decembrie 2009 08:32
De la: Lucia38, la data 2009-12-30 08:32:45
De la: florin_c76, la data 2009-12-30 00:10:11Eu ,dupa 13 ani de casatorie,inca nu am ajuns sa zic despre casnicia noastra ca e intr-o stare de amorteala si traiesc eu si sotia intr-o monotonie si ca mi-ar trebui o partida cu alta ca sa reinviu.Sunt cu destule idei si cu destule de facut intr-o zi ca nu apare rutina.Cat despre sex se poate practica cu femeia cu care te casatoresti si fara sa te gandesti la alta sau sa spui ca esti nesatisfacut.Comunicarea e f.importanta si se poate cladi o relatie pe asta pe langa iubire si intelegere si respect.Sa fiti voiosi si intelepti!

eu dupa 15 ma gandesc cat de proasta am fost inainte de a ma marita...



Asta da concluzie...... esti super tare!
cotyca
Postat pe 30 Decembrie 2009 08:45
De la: Saxon, la data 2009-12-29 21:52:00Salut,i'm doctor Greenthomb [quote]

I have no clue who's the person. However, funny stuff.

On topic... Habar nu am ce sa zic. Astept sa implinesc 'shpe ani de casnicie...
Oricum, felicitari celor ce au putut fi fideli fara zvarcoliri si regrete. Nu neaparat ca nu ar fi flirtat cu cineva, ba mai mult, cei care au fost capabili sa flirteze dar sa pastreze o anumita limita, sunt de laudat. Inseamna ca au avut ocazia, dar au zis "pas"... That's the hard thing. Sa ti se ofere si sa zici "Nu". Daca nu-ti ofera niminea... Poti sa strigi "Da" de pe garduri, ca tot nef..., scuze, fidel ramai... "Fidel" ( a se citi nef... ), frustrat, complexat si plin de venin ca tanti Marco (ia fa o pirueta tanti Marco, sa te vaza lumea ce frumos improsti venin si spui cum toata lumea asta care se distreaza, rade, se amuza, danseaza, rade, plange, se cearta, se impaca... toata lumea asta in care tu n-ai loc, e o lume nemernica si tu esti perfect ... Hai, un-doi-trei, si!! ... Sa inchidem paranteza, i-am facut bucuria de a-l baga in seama pe tanti Marco. Sa mai zica cineva ca nu-s generoasa de sarbatori! )

Cei fideli (in conditiile in care au avut de ales si au ales fidelitatea, repet!! ), ei bine, ei intr-adevar au reusit sa-si gaseasca acea persona care-i completeaza si au putut sa creasca la fel si in acelasi timp cu ea. Two thumbs up!

Pe de alta parte... Daca exista o aventura sau alta nu inseamna neaparat ca totul a fost minciuna, totul e in ruina s.a.m.d.
Ma gandesc ca important e cat de buna echipa sunt cei doi, cum se simt unul alaturi de celalalt... Imi amintesc de ceea ce-mi spunea un tip despre o individa cu care a stat el ani buni (ea fiind cam cinshpe anishori mai in varsta ca el!!): " Era de ajuns sa fie in aceeasi camera cu mine, ca sa ma simt bine."
Great stuff!
Dor_a
Postat pe 30 Decembrie 2009 10:18
De la: Saxon, la data 2009-12-29 21:52:00Salut,i'm doctor Greenthomb [quote]

I have no clue who's the person. However, funny stuff.

On topic... Habar nu am ce sa zic. Astept sa implinesc 'shpe ani de casnicie...
Oricum, felicitari celor ce au putut fi fideli fara zvarcoliri si regrete. Nu neaparat ca nu ar fi flirtat cu cineva, ba mai mult, cei care au fost capabili sa flirteze dar sa pastreze o anumita limita, sunt de laudat. Inseamna ca au avut ocazia, dar au zis "pas"... That's the hard thing. Sa ti se ofere si sa zici "Nu". Daca nu-ti ofera niminea... Poti sa strigi "Da" de pe garduri, ca tot nef..., scuze, fidel ramai... "Fidel" ( a se citi nef... ), frustrat, complexat si plin de venin ca tanti Marco (ia fa o pirueta tanti Marco, sa te vaza lumea ce frumos improsti venin si spui cum toata lumea asta care se distreaza, rade, se amuza, danseaza, rade, plange, se cearta, se impaca... toata lumea asta in care tu n-ai loc, e o lume nemernica si tu esti perfect ... Hai, un-doi-trei, si!! ... Sa inchidem paranteza, i-am facut bucuria de a-l baga in seama pe tanti Marco. Sa mai zica cineva ca nu-s generoasa de sarbatori! )

Cei fideli (in conditiile in care au avut de ales si au ales fidelitatea, repet!! ), ei bine, ei intr-adevar au reusit sa-si gaseasca acea persona care-i completeaza si au putut sa creasca la fel si in acelasi timp cu ea. Two thumbs up!

Pe de alta parte... Daca exista o aventura sau alta nu inseamna neaparat ca totul a fost minciuna, totul e in ruina s.a.m.d.
Ma gandesc ca important e cat de buna echipa sunt cei doi, cum se simt unul alaturi de celalalt... Imi amintesc de ceea ce-mi spunea un tip despre o individa cu care a stat el ani buni (ea fiind cam cinshpe anishori mai in varsta ca el!!): " Era de ajuns sa fie in aceeasi camera cu mine, ca sa ma simt bine."
Great stuff!
Dor_a
Postat pe 30 Decembrie 2009 10:23
frumos spus
the_only
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:52
Vreau sa iti dau o veste buna. Exista parteneri care nu au inselat niciodata. Eu sunt cu acelasi barbat de 12 ani si nu l-am inselat niciodata. Pt. el nu bag mana in foc, dar cel putin eu nu am aflat. Nu pot sa spun ca relatia e tot timpul lapte si miere, dar nici rea nu e.
duti
Postat pe 30 Decembrie 2009 17:20
Depinde si cat dureaza casatoria cred ca un an va fi fidel... I´m Joking, paiii posibil sa fie fidel, posibil sa nu, si... Daca nu e fidel depinde pana la urma cel mai mult cum e in casa fata de tine, si... Daca nu e fidel depinde de asemenea si la ce se rezuma infidelitatea lui: chestii de o noapte care nu neaparat se simt sau alte relatii in paralel, respectiv daca e vorba de alte relatii in paralel DUCA-SE ii dau si flori
Dar sa nu subestimez totusi fidelitatea, stiu cazuri unde a existat fidelitate pe viata si au facut si nunta de aur, am mers la petrecerea lor cu ai mei, si iata ca se poate
oana84onutza
Postat pe 30 Decembrie 2009 18:59
De la: arahnida, la data 2009-12-29 18:50:00 dar am si eu o intrebare...ce are familia,sotul copii....cu placerea care si-o ofera o pers......


se numeste respect!
kitty_krieger
Postat pe 30 Decembrie 2009 22:23
De la: Dor_a, la data 2009-12-30 10:18:34
De la: Saxon, la data 2009-12-29 21:52:00Salut,i'm doctor Greenthomb [quote]

I have no clue who's the person. However, funny stuff.

On topic... Habar nu am ce sa zic. Astept sa implinesc 'shpe ani de casnicie...
Oricum, felicitari celor ce au putut fi fideli fara zvarcoliri si regrete. Nu neaparat ca nu ar fi flirtat cu cineva, ba mai mult, cei care au fost capabili sa flirteze dar sa pastreze o anumita limita, sunt de laudat. Inseamna ca au avut ocazia, dar au zis "pas"... That's the hard thing. Sa ti se ofere si sa zici "Nu". Daca nu-ti ofera niminea... Poti sa strigi "Da" de pe garduri, ca tot nef..., scuze, fidel ramai... "Fidel" ( a se citi nef... ), frustrat, complexat si plin de venin ca tanti Marco (ia fa o pirueta tanti Marco, sa te vaza lumea ce frumos improsti venin si spui cum toata lumea asta care se distreaza, rade, se amuza, danseaza, rade, plange, se cearta, se impaca... toata lumea asta in care tu n-ai loc, e o lume nemernica si tu esti perfect ... Hai, un-doi-trei, si!! ... Sa inchidem paranteza, i-am facut bucuria de a-l baga in seama pe tanti Marco. Sa mai zica cineva ca nu-s generoasa de sarbatori! )

Cei fideli (in conditiile in care au avut de ales si au ales fidelitatea, repet!! ), ei bine, ei intr-adevar au reusit sa-si gaseasca acea persona care-i completeaza si au putut sa creasca la fel si in acelasi timp cu ea. Two thumbs up!

Pe de alta parte... Daca exista o aventura sau alta nu inseamna neaparat ca totul a fost minciuna, totul e in ruina s.a.m.d.
Ma gandesc ca important e cat de buna echipa sunt cei doi, cum se simt unul alaturi de celalalt... Imi amintesc de ceea ce-mi spunea un tip despre o individa cu care a stat el ani buni (ea fiind cam cinshpe anishori mai in varsta ca el!!): " Era de ajuns sa fie in aceeasi camera cu mine, ca sa ma simt bine."
Great stuff!

Hello my name is dr. Greenthumb...Cauta Cypress Hill-Dr. Greenthumb....e de prin 97-98 sau pe acolo
Saxon
Postat pe 31 Decembrie 2009 09:32
Sanatate si virtute sa ai bani si zile multe/Fericire si noroc sa ai bafta-n orice loc/La multi ani cu bucurie viata usoara sa-ti fie/Si in noul an ce vine chefuieste cat mai bine! LA MULTI ANI!
florin_c76
Postat pe 31 Decembrie 2009 10:27
The layout of this topic is f** up...


Nu se poate citi nimic
Dor_a
Postat pe 31 Decembrie 2009 10:41
Un an nou fericit!
florin_c76
Postat pe 31 Decembrie 2009 14:31
Va doresc un an de vis pe planeta paradis! Sanatate, spor in toate,de bucurii s-aveti parte,belsug in casa,bucate alese pe masa!Multa fericire si noroc s-aveti in orice loc! LA MULTI ANI!!!!
florin_c76
Postat pe 1 Ianuarie 2010 10:01
Sanatate si virtute sa ai bani si zile multe/Fericire si noroc sa ai bafta-n orice loc/La multi ani cu bucurie viata usoara sa-ti fie/Si in noul an ce vine chefuieste cat mai bine! LA MULTI ANI!
Mihaela Florin: Iti doresc un an de vis pe planeta paradis! Sanatate, spor in toate,de bucurii sa ai parte,belsug in casa,bucate alese pe masa!Multa fericire si noroc sa ai in orice loc! LA MULTI ANI!!!!
Mihaela Florin: Sorcova vesela sa traiti sa infloriti ca merii ca perii in mijlocul verii tare ca piatra iute ca sageata tare ca fierul iute ca otelul.La anu'si la multi ani!!!
florin_c76
Postat pe 1 Ianuarie 2010 16:39
barbat monogam=no way,=pleonasm
monalisa81
Postat pe 1 Ianuarie 2010 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbat FARA fantezii sexuale...PLZ HELP! 191 De la: Trecatorul 20 Aprilie 2010 15:22
jocuri de cuplu 5 De la: Alexandru_Cirnaru_1 20 Martie 2012 00:17
mai sunt virgina? 51 De la: eu_ovidiu 15 Mai 2011 13:17
Relatie discreta si placere reciproca 45 De la: kudika_13295 16 August 2012 18:41
Cat sunt de sigure testele de sarcina in ciuda faptului ca scrie ca sunt sigure 99%???As dori tareee muult niste raspunsuuuri va roogg!!!! 26 De la: Narcisa_tesfio 1 Octombrie 2010 01:33