Setari Cookie-uri

Scoala vietii vs. scoala ca institutie !!!

ptiu ptiu sa nu fie de deochi! hai felix sa treaca supararea si sa vina bucuria!
greierash_is_back
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:41
bucurie maxima luna asta nu ma baga in concediu fara plata
felixcat
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:46
ahaaaa...lucrezi la stat!! urat...sa numai faci!
greierash_is_back
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:49
De la: one_size, la data 2010-01-08 21:36:24
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 21:33:52
De la: one_size, la data 2010-01-08 21:24:49
De la: marco918, la data 2010-01-08 21:20:01
De la: one_size, la data 2010-01-08 20:48:19
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 20:35:18caracter gratuit ? m-ai facut sa rad, aici nu suntem la desene animate ,, iar copil asa cum ai zis tu a fost fortat sa se maturizeze la o varsta la care tu abia acum incepi, si daca consideri ca a invata sa supravietuiesti singur inseamna a-ti coase o gaura in soseta e clar cu lumea ta..


hai sa le facem o statuie celor cu care viata a fost nedreapta...hai sa ii compatimim non-stop...nu draga mea ii felicitam si incercam sa invatam ceva din viata lor...
iar tu...degeaba ai sa faci o facultate caci nu esti in stare sa fii om si sa accepti parerile celorlalti!






... haoleuuu ... iar ma ia plinsul ... ... da tu accepti si parerile altora ? ... ... lasa fata in pace ca si asa a avut ce face din tinerete ... si sper sa nu puna la inima nimic din acuzele cu care o gratuiti ...



logic ca accept si parerile altora... este normal sa gandim diferit caci altfel am fi precum oile..dimineata pasune..la pranz somn...apoi iar pasune..si seara iar somn..si toate in grup!


ai vazut cine stie ce inseamna sa fii oaie ? si stii chiar si programul


incearca sa te opresti deja devii penala sa ma urmaresti de pe un topic pe altul si sa ma comentezi!
dar alegerea iti apartine..te cam tii dupa turma!



urmaream replicile de fapt dar daca tu te afli intr-o turma sedere placuta atunci..
yogeolove
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:53
eu sunt asa de specializat si calificat si extraordinar inca nu exista posturi deschise pt anagajare momentan
dar sa fac voluntariat ma primesc cu bratele deschise
felixcat
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:54
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:29:55pai tu ma acuzi pe mine ca m-am contrazis tot topicul , dar tu ma rog ce ai facut acuma... "in ziua de azi orice prost poate sa aiba o diploma" ..


Discutia a deviat putin si s-a ajuns la cei care au diplome si nu stiu ce sa faca ( asta tu ai spus=o )

Poti sa te interesezi sa vezi cate facultati se infiinteaza in toate orasele ! Gandeste-te cum fac aia facultate !
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 17:47
De la: one_size, la data 2010-01-08 19:36:45
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:28:35
Insa cum mentalitatea romanului este de ex sa aiba si el o facultate, e o mandrie pt ei sa fie la orice facultate de 2 bani si sa iasa mai prosti decat au intrat !




da tu nu esti romanca nu?

crezand ca facultatea ta este za best...te anunt ca sunt multe facultati bune!
si apropo daca ajuti oamenii...ii vei ajuta oare gratis? de parca ai face un bine lumii intregi ca faci o facultate!
nu fata draga faci facultatea ...caci nu vrei sa muncesti cine stie pe unde, vrei sa ai un loc stabil de munca..si un salariu decent!



Sunt multe facultati bune, nu am scris nicaieri ca a mea este cea mai buna, dar ma rog, stiu ca este o moda sa comentezi doar pt a te afla in treaba ( pekudika, al modul general nu neaparat tu - asta ca sa nu imi mai interpretezi vorbele )

Facultatea o fac in primul rand pt ca imi place ! Si da..LOGIC..Cine nu vrea un loc stabil si un salariu de la decent in sus ?
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 17:51
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:52:04
De la: rashela, la data 2010-01-08 19:37:24Voi va tot contraziceti.. dar fara a da definitia a ceea ce inseamna un om cu scoala vietii. Unii sunteti impotriva scolii (ca institutie).. dar una nu o exclude pe cealalta. Cineva spunea il aleg pe cel cu scoala vietii... Ce o fi insemnand asta la 20 de ani.. habar n-am?!
Daca vorbim de bunicu´(al meu, al vosru, al nostru)... atunci da, va avea scoala vietii chiar daca nu are decat 4 clase. Dar nu cred ca pe el il va alege o domnisoara..
A fi scolit prin viata.... insemana a trece cam prin toate, inseamna a sti sa discerni binele de rau, sa gasaesti solutiile cele mai bune, sa fii diplomat, sa te strecori printre probleme fara vaiete etc etc. Ori la 20 de ani, daca de la 14 bati maidanul si inveti alea-alea.. esti doar un golan scolit pe strazi.. nu "in viata". A avea 320 cabrio la 20 de ani ... nu e deloc de admirat.
Dar, probabil ca... doar cine are scoala vietii.... poate recunoaste pe cel asemeni lui.



daa ai spus-o "tare" aici ... dar ce mai zici de o persoana care la 13 ani se trezeste deodata singur in casa, mama moarta de la varsta de 9 ani iar tatal il paraseste si pleaca din tara,, si de la 13 ani invata cum sa-si faca mancare, cum sa intretina un apartament, cum sa plateasca darile la stat si asta fara a da in capul nimanui si fara a sparge nu stiu ce banca este tot un golan scolit pe strazi ? si acum are 20 de ani si nu este bunic si mai mult ca sigur experienta lui de viata si gandirea lui e mult mai mare ca cea pe care o ai tu acuma.. ma scuzi ca ti-o spun dar se pare ca tu ai alta realitate iar viata ta pluteste pe...



Daca n eintrecem in povesti din astrea...se alege praful !

Uite mai, verisor de-al meu, in clasa a 3a ( eram cu el in clasa ) mama lui a murit, taica-so nu l-a vrut ! Bunica lui amurit dupa un an de zile ! A fost crescut pe la mai multe familii, si in afara de faptul ca este n baiat cu f mult bun simt, a invatat de a rupt si este super realizat !
El nu se mai lauda cu experienta de viata, eu nu ma mai laud cu a mea, sau altii, ca oricine a trecut prin multe, dar nu sta oricine sa se laude ca are el experienta de viata..

Totul este relativ si a mai scris la inceputul topicului ca cele 2, scoala ca institutie si scoala vietii, se imbina armonios, deci nu prea exista una fara cealalta ! Poti sa nu ai diploma, si sa te duca capul, poti sa ai diploma si sa fii prost de bubui ! ( amjustificat termenul de relativ )

Si nu esti in masura sa vb despre vietile altora de pe forum, doar pt ca au de comentat la ce scrii tu !
Tu nici nu citesti comentariile si te apuci sa scrii povesti ca la ,,Surprize''////

Ihhh
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 17:58
De la: felixcat, la data 2010-01-08 21:39:41asta cu scoala vietii e o scuza pt persoanele care ar fii dorit sa faca dar nu au reusit din diferite motive, dar incearca sa isi ofere o explicatie care sa le aline supararea.


Bun
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 18:00
De la: Summer_, la data 2010-01-09 17:58:48
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:52:04
De la: rashela, la data 2010-01-08 19:37:24Voi va tot contraziceti.. dar fara a da definitia a ceea ce inseamna un om cu scoala vietii. Unii sunteti impotriva scolii (ca institutie).. dar una nu o exclude pe cealalta. Cineva spunea il aleg pe cel cu scoala vietii... Ce o fi insemnand asta la 20 de ani.. habar n-am?!
Daca vorbim de bunicu´(al meu, al vosru, al nostru)... atunci da, va avea scoala vietii chiar daca nu are decat 4 clase. Dar nu cred ca pe el il va alege o domnisoara..
A fi scolit prin viata.... insemana a trece cam prin toate, inseamna a sti sa discerni binele de rau, sa gasaesti solutiile cele mai bune, sa fii diplomat, sa te strecori printre probleme fara vaiete etc etc. Ori la 20 de ani, daca de la 14 bati maidanul si inveti alea-alea.. esti doar un golan scolit pe strazi.. nu "in viata". A avea 320 cabrio la 20 de ani ... nu e deloc de admirat.
Dar, probabil ca... doar cine are scoala vietii.... poate recunoaste pe cel asemeni lui.



daa ai spus-o "tare" aici ... dar ce mai zici de o persoana care la 13 ani se trezeste deodata singur in casa, mama moarta de la varsta de 9 ani iar tatal il paraseste si pleaca din tara,, si de la 13 ani invata cum sa-si faca mancare, cum sa intretina un apartament, cum sa plateasca darile la stat si asta fara a da in capul nimanui si fara a sparge nu stiu ce banca este tot un golan scolit pe strazi ? si acum are 20 de ani si nu este bunic si mai mult ca sigur experienta lui de viata si gandirea lui e mult mai mare ca cea pe care o ai tu acuma.. ma scuzi ca ti-o spun dar se pare ca tu ai alta realitate iar viata ta pluteste pe...



Daca n eintrecem in povesti din astrea...se alege praful !

Uite mai, verisor de-al meu, in clasa a 3a ( eram cu el in clasa ) mama lui a murit, taica-so nu l-a vrut ! Bunica lui amurit dupa un an de zile ! A fost crescut pe la mai multe familii, si in afara de faptul ca este n baiat cu f mult bun simt, a invatat de a rupt si este super realizat !
El nu se mai lauda cu experienta de viata, eu nu ma mai laud cu a mea, sau altii, ca oricine a trecut prin multe, dar nu sta oricine sa se laude ca are el experienta de viata..

Totul este relativ si a mai scris la inceputul topicului ca cele 2, scoala ca institutie si scoala vietii, se imbina armonios, deci nu prea exista una fara cealalta ! Poti sa nu ai diploma, si sa te duca capul, poti sa ai diploma si sa fii prost de bubui ! ( amjustificat termenul de relativ )

Si nu esti in masura sa vb despre vietile altora de pe forum, doar pt ca au de comentat la ce scrii tu !
Tu nici nu citesti comentariile si te apuci sa scrii povesti ca la ,,Surprize''////

Ihhh


ok sunt de acord cu tine .. esti multumit ? oricum mi-am dat seama de aseara ca majoritatea persoanelor de pe acest forum nu comenteaza ci doar se dau in spectacol pe aici si pe deasupra mai si jignesc alte persoane apoi se dau marile destepte.. o lasam asa nu mai deschidem dosarele..
yogeolove
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:58
Scuza-ma ca nu am aceeasi parere cu tine, data viitoare cand deschizi un topic, te rog frumos sa specifici faptul a accepti doar parerri asemanatoare cu ale tale !
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:33
De la: Summer_, la data 2010-01-09 21:33:52Scuza-ma ca nu am aceeasi parere cu tine, data viitoare cand deschizi un topic, te rog frumos sa specifici faptul a accepti doar parerri asemanatoare cu ale tale !


eu zic sa fii putin mai atent si la alte topicuri si daca analizezi putin ai sa observi ca majoritatea fac acelasi lucru ba mai mult incep sa si jigneasca .. ironia ta in momentul asta este zero..
yogeolove
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:55
De la: yogeolove, la data 2010-01-09 21:55:02
De la: Summer_, la data 2010-01-09 21:33:52Scuza-ma ca nu am aceeasi parere cu tine, data viitoare cand deschizi un topic, te rog frumos sa specifici faptul a accepti doar parerri asemanatoare cu ale tale !


eu zic sa fii putin mai atent si la alte topicuri si daca analizezi putin ai sa observi ca majoritatea fac acelasi lucru ba mai mult incep sa si jigneasca .. ironia ta in momentul asta este zero..


Cum ai fost jignita ?
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:06
De la: Summer_, la data 2010-01-09 22:06:48
De la: yogeolove, la data 2010-01-09 21:55:02
De la: Summer_, la data 2010-01-09 21:33:52Scuza-ma ca nu am aceeasi parere cu tine, data viitoare cand deschizi un topic, te rog frumos sa specifici faptul a accepti doar parerri asemanatoare cu ale tale !


eu zic sa fii putin mai atent si la alte topicuri si daca analizezi putin ai sa observi ca majoritatea fac acelasi lucru ba mai mult incep sa si jigneasca .. ironia ta in momentul asta este zero..


Cum ai fost jignita ?


cu grija si cu atentie
yogeolove
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:19
De la: Summer_, la data 2010-01-09 17:51:58
De la: one_size, la data 2010-01-08 19:36:45
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:28:35
Insa cum mentalitatea romanului este de ex sa aiba si el o facultate, e o mandrie pt ei sa fie la orice facultate de 2 bani si sa iasa mai prosti decat au intrat !




da tu nu esti romanca nu?

crezand ca facultatea ta este za best...te anunt ca sunt multe facultati bune!
si apropo daca ajuti oamenii...ii vei ajuta oare gratis? de parca ai face un bine lumii intregi ca faci o facultate!
nu fata draga faci facultatea ...caci nu vrei sa muncesti cine stie pe unde, vrei sa ai un loc stabil de munca..si un salariu decent!



Sunt multe facultati bune, nu am scris nicaieri ca a mea este cea mai buna, dar ma rog, stiu ca este o moda sa comentezi doar pt a te afla in treaba ( pekudika, al modul general nu neaparat tu - asta ca sa nu imi mai interpretezi vorbele )

Facultatea o fac in primul rand pt ca imi place ! Si da..LOGIC..Cine nu vrea un loc stabil si un salariu de la decent in sus ?


uofff....
am verificat din nou postarile..si la un moment dat ea te-a citat in momentul in care spuneai de facultatea ta...si n-a scris nimic si am crezut ca ea a scris postarea ...de asta am comentat!
o confuzie
one_size
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:07
De la: yogeolove, la data 2010-01-09 21:55:02
De la: Summer_, la data 2010-01-09 21:33:52Scuza-ma ca nu am aceeasi parere cu tine, data viitoare cand deschizi un topic, te rog frumos sa specifici faptul a accepti doar parerri asemanatoare cu ale tale !


eu zic sa fii putin mai atent si la alte topicuri si daca analizezi putin ai sa observi ca majoritatea fac acelasi lucru ba mai mult incep sa si jigneasca .. ironia ta in momentul asta este zero..

masori ironia online?
one_size
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:07
De la: one_size, la data 2010-01-12 13:07:07
De la: Summer_, la data 2010-01-09 17:51:58
De la: one_size, la data 2010-01-08 19:36:45
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:28:35
Insa cum mentalitatea romanului este de ex sa aiba si el o facultate, e o mandrie pt ei sa fie la orice facultate de 2 bani si sa iasa mai prosti decat au intrat !




da tu nu esti romanca nu?

crezand ca facultatea ta este za best...te anunt ca sunt multe facultati bune!
si apropo daca ajuti oamenii...ii vei ajuta oare gratis? de parca ai face un bine lumii intregi ca faci o facultate!
nu fata draga faci facultatea ...caci nu vrei sa muncesti cine stie pe unde, vrei sa ai un loc stabil de munca..si un salariu decent!



Sunt multe facultati bune, nu am scris nicaieri ca a mea este cea mai buna, dar ma rog, stiu ca este o moda sa comentezi doar pt a te afla in treaba ( pekudika, al modul general nu neaparat tu - asta ca sa nu imi mai interpretezi vorbele )

Facultatea o fac in primul rand pt ca imi place ! Si da..LOGIC..Cine nu vrea un loc stabil si un salariu de la decent in sus ?


uofff....
am verificat din nou postarile..si la un moment dat ea te-a citat in momentul in care spuneai de facultatea ta...si n-a scris nimic si am crezut ca ea a scris postarea ...de asta am comentat!
o confuzie



No problem
Summer_
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:45
De la: Summer_, la data 2010-01-09 17:51:58
De la: one_size, la data 2010-01-08 19:36:45
De la: yogeolove, la data 2010-01-08 19:28:35
Insa cum mentalitatea romanului este de ex sa aiba si el o facultate, e o mandrie pt ei sa fie la orice facultate de 2 bani si sa iasa mai prosti decat au intrat !




da tu nu esti romanca nu?

crezand ca facultatea ta este za best...te anunt ca sunt multe facultati bune!
si apropo daca ajuti oamenii...ii vei ajuta oare gratis? de parca ai face un bine lumii intregi ca faci o facultate!
nu fata draga faci facultatea ...caci nu vrei sa muncesti cine stie pe unde, vrei sa ai un loc stabil de munca..si un salariu decent!



Sunt multe facultati bune, nu am scris nicaieri ca a mea este cea mai buna, dar ma rog, stiu ca este o moda sa comentezi doar pt a te afla in treaba ( pekudika, al modul general nu neaparat tu - asta ca sa nu imi mai interpretezi vorbele )

Facultatea o fac in primul rand pt ca imi place ! Si da..LOGIC..Cine nu vrea un loc stabil si un salariu de la decent in sus ?







... loc stabil si salariu decent inseamna ... PLAFONARE ... si anumite atitudini pe care le urasti cind le vezi la altii ...

marco918
Postat pe 13 Ianuarie 2010 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia la distanta.. 40 De la: cristinablackeyes 20 Octombrie 2009 16:11
Intalnirea mea cu un Iranian 51 De la: kudika_981982 25 Aprilie 2015 20:00
Barbati vs femei 18 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:44
Help!!! 1 De la: unreal17 14 Septembrie 2009 21:35
iubire sau orgoliu? 5 De la: XOXO_GG_ 20 Mai 2009 23:29