Setari Cookie-uri

Forum pentru tinerele mamici

De la: kudika054561, la data 2010-03-26 18:12:31Buna ....Am doar 15 ani ...si am un proiect de facut pentru la scoala ...Pentru ora de "Educatie pentru sanatate " ...Si as vrea sa stiu,daca tot ati nascut,cati bani (aproximativ)ati cheltuit pe perioada sarcinii ...adica pentru doctori , ecografie si ce se mai face .....si dupa ce ati nascut ? ....Proiectu se numeste "Cat costa copilul meu ?" ..Multumesc :*:*





... practic si teoretic ... COPII NU COSTA NIMIC ... dar sint persoane, mai paranoice putin, care cred ca daca umplu buzunarele doctorilor acestia vor face mai mult decit ceea ce poate face natura ... si care mai au si diverse experientze in spate si o virsta nepotrivita ... atunci se poate spune de ... cheltuieli ... ca sa obtii un selectionaT ...

marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2010 14:48
De la: marco918, la data 2010-11-28 14:48:44
De la: kudika054561, la data 2010-03-26 18:12:31Buna ....Am doar 15 ani ...si am un proiect de facut pentru la scoala ...Pentru ora de "Educatie pentru sanatate " ...Si as vrea sa stiu,daca tot ati nascut,cati bani (aproximativ)ati cheltuit pe perioada sarcinii ...adica pentru doctori , ecografie si ce se mai face .....si dupa ce ati nascut ? ....Proiectu se numeste "Cat costa copilul meu ?" ..Multumesc :*:*





... practic si teoretic ... COPII NU COSTA NIMIC ... dar sint persoane, mai paranoice putin, care cred ca daca umplu buzunarele doctorilor acestia vor face mai mult decit ceea ce poate face natura ... si care mai au si diverse experientze in spate si o virsta nepotrivita ... atunci se poate spune de ... cheltuieli ... ca sa obtii un selectionaT ...



Poftim ce tema!
Cum mama dracului sa nu le iei astora 25% din salariu?!
Cum naiba sa-ti treaca prin cap ca profesoara sa gasesti un asa titlu?!
Vaiii, de era profesoara fiicei mele sa vezi ce costuri ii transmiteam la telefon!
Profesoara asta cu siguranta e vreo fata batrana care nu a facut copii pt. ca i se pareau mari costurile
De fapt decat cu urmasi ai unor oameni dinastia......mai bine singur intr-o padure.
stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:18
De la: stem_29, la data 2010-11-28 15:18:06
De la: marco918, la data 2010-11-28 14:48:44
De la: kudika054561, la data 2010-03-26 18:12:31Buna ....Am doar 15 ani ...si am un proiect de facut pentru la scoala ...Pentru ora de "Educatie pentru sanatate " ...Si as vrea sa stiu,daca tot ati nascut,cati bani (aproximativ)ati cheltuit pe perioada sarcinii ...adica pentru doctori , ecografie si ce se mai face .....si dupa ce ati nascut ? ....Proiectu se numeste "Cat costa copilul meu ?" ..Multumesc :*:*





... practic si teoretic ... COPII NU COSTA NIMIC ... dar sint persoane, mai paranoice putin, care cred ca daca umplu buzunarele doctorilor acestia vor face mai mult decit ceea ce poate face natura ... si care mai au si diverse experientze in spate si o virsta nepotrivita ... atunci se poate spune de ... cheltuieli ... ca sa obtii un selectionaT ...



Poftim ce tema!
Cum mama dracului sa nu le iei astora 25% din salariu?!
Cum naiba sa-ti treaca prin cap ca profesoara sa gasesti un asa titlu?!
Vaiii, de era profesoara fiicei mele sa vezi ce costuri ii transmiteam la telefon!
Profesoara asta cu siguranta e vreo fata batrana care nu a facut copii pt. ca i se pareau mari costurile
De fapt decat cu urmasi ai unor oameni dinastia......mai bine singur intr-o padure.

si tu crezi ce maninca asta pe aici...?
BEL_AMY1
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:22
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-28 15:22:18
De la: stem_29, la data 2010-11-28 15:18:06
De la: marco918, la data 2010-11-28 14:48:44
De la: kudika054561, la data 2010-03-26 18:12:31Buna ....Am doar 15 ani ...si am un proiect de facut pentru la scoala ...Pentru ora de "Educatie pentru sanatate " ...Si as vrea sa stiu,daca tot ati nascut,cati bani (aproximativ)ati cheltuit pe perioada sarcinii ...adica pentru doctori , ecografie si ce se mai face .....si dupa ce ati nascut ? ....Proiectu se numeste "Cat costa copilul meu ?" ..Multumesc :*:*





... practic si teoretic ... COPII NU COSTA NIMIC ... dar sint persoane, mai paranoice putin, care cred ca daca umplu buzunarele doctorilor acestia vor face mai mult decit ceea ce poate face natura ... si care mai au si diverse experientze in spate si o virsta nepotrivita ... atunci se poate spune de ... cheltuieli ... ca sa obtii un selectionaT ...



Poftim ce tema!
Cum mama dracului sa nu le iei astora 25% din salariu?!
Cum naiba sa-ti treaca prin cap ca profesoara sa gasesti un asa titlu?!
Vaiii, de era profesoara fiicei mele sa vezi ce costuri ii transmiteam la telefon!
Profesoara asta cu siguranta e vreo fata batrana care nu a facut copii pt. ca i se pareau mari costurile
De fapt decat cu urmasi ai unor oameni dinastia......mai bine singur intr-o padure.

si tu crezi ce maninca asta pe aici...?


Nu neaparat, insa am avut o tema la fel de banala ......a fiicei mele, am rezolvat-o la telefon, nu te teme:)).
Asa ca totul e posibil.
stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:34
De la: kudika331763, la data 2010-11-28 14:42:41
De la: Anonima_007, la data 2010-01-15 03:44:56Eu sunt o tanara mamica de doar 20 ani,cu un baietel de 7 luni care a fost si este in continuare judecata.Asa ca m-am hotarat sa deschid un forum pentru noi in care sa ne impartasim totul...gandurile,bucuriile,necazurile.Astept sa scrieti.Va pup


care e forumul ?


Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:38
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 15:38:08
De la: kudika331763, la data 2010-11-28 14:42:41
De la: Anonima_007, la data 2010-01-15 03:44:56Eu sunt o tanara mamica de doar 20 ani,cu un baietel de 7 luni care a fost si este in continuare judecata.Asa ca m-am hotarat sa deschid un forum pentru noi in care sa ne impartasim totul...gandurile,bucuriile,necazurile.Astept sa scrieti.Va pup


care e forumul ?


stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:41
eu nu sunt asa de tanara am 26 de ani si o fetiata minunata de 11 luni dar e lumina ochilor nostri,cine nu are copii nu stie ce inseamna sa fii mama,e cel mai frumos dar pe care il avem,lasa lumea sa te judece si sa te critice dar tu fii mandra de copilasul tau indruma-l si ajutal sa creasca mare...un copil uneste cel mai mult o familie,in momentul in care vine pe lume se formeaza o legatura ff stransa....te admir ca ai un copil la 20 ani,pt ca altele la anii tai merg in cluburi si se distreaza...iar bunicii la randul lor isi iubesc enorm nepotiii,ei trec pe primul loc in viata lor....iubiti-va mult...
chryssy23
Postat pe 14 Decembrie 2010 22:24
Este problema fiecareia la ce varsta considera ca este apta sa fie mama. Esti majora? Raspunzi de ceea ce hotarasti in privinta tuturor aspectelor din viata ta. Cui ii pasa de ceea ce zice societatea din moment ce tu nu incalci nici o lege si esti responsabila?

Am insa ceva "dinti" impotriva acelor asa-zise mame care nasc si-si parasesc bebelusii in scari de bloc doar intr-o paturica cu riscul de a muri inghetati, care comit pruncucideri, care isi arunca copii in tomberoane sau alte grozavii care iti fac parul maciuca. Exista atatea metode de contraceptie incat nu este permis ca la nivelul de civilizatie cu care ne laudam sa lasam sa se mai intample asa ceva.

In concluzie, nu varsta este cea importanta.
fantome
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:45
Buna, eu am 24 de ani si o fetita de aproape 2 ani; deci, aveam 22 cand am nascut-o pe Flavia, cu 3 saptamani inainte de a-mi da licenta, pe care de altfel am luat-o cu 9,50. Deci, copiii nu sunt o piedica ci doar o motivatie in plus sa reusesti in viata! Inainte cu curaj si zambetul pe buze!
muslim
Postat pe 26 Martie 2011 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prospect Yasmine 1 De la: Rocs 28 Noiembrie 2010 02:12
"mama surogat sau mama purtatoare" 36 De la: Indiana_Jones 2 Noiembrie 2011 15:45
Cum afli daca bebelusul tau se va naste prematur? 3 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:10
e posibil sa fiu insarcinata? 15 De la: kudika047783 7 Iulie 2009 09:42
Gimnastica pentru gravidute 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 01:52