Setari Cookie-uri

Un soc din care nu imi pot reveni..

Eu inteleg ca exista acel moment de surpriza (de soc, daca vrei tu)... cand, dupa pregatiri de nunta esti anuntata ca totul s-a sfarsit. DAR, daca dupa prima intrebare: Marine, esti sigur ca nu e un banc prost?... raspunsul lui ramane acelasi.. scuipà-l intre ochi si pleaca cu capul sus. Ce atatea lacrimi, ce atatea solutii gasite de tine, ce atatea intrebari: "Da, cu ce am gresit, zeule?".. Mi-ar fi sila sa mai privesc in ochi un asemena barbat... Poate ca vei suferi, dar fa-o cu demnitate intre 4 pereti.. Ajunge cu umilirea. Pana la urma ai 23 de ani si, asa cum ai realizat prima data.. ca mai poti iubi.. o sa mai iubesti. Vino acasa! Asta e tot ce iti pot spune... si uita.
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:28
Of...alt roman plecat in germania si disperat ca prietenii lui sunt insurati si el e tot singur...si nu ii plac strainele ca sunt emancipate...de altfel nici lor nu le place de el...asa ca isi aduce una mai tanara din tara (asta pana isi da seama ca de fapt nu vrea sa fie insurat). draga mea, imi pare rau ca tu ai fost fata asta, si ca suferi asa. sunt convinsa ca nu ai gresit cu nimic care sa declanseze asa ceva din partea lui. fa-ti cruce, si treci peste. e un egoist si nu merita nici un gand in plus. chiar daca nu stiu povestea, comportarea lui de la sfarsit arata clar cat de egoist e. fii bucuroasa ca ai mai avut timp sa iti dai examenul si sa reiei lucrurile de unde le-ai lasat, ca puteai sa iti pierzi si mai multa vreme cu el. uneori nu cunosti omul o viata, darmite dupa 1 an.
ce trebuie sa nu uiti din povestea asta: niciodata, sub nici o forma si pentru nimeni nu iti lasa prietenii. iubirile vin si trec dar prieteniile raman. mult noroc iti doresc
DayC
Postat pe 27 Ianuarie 2010 21:05
buna draga mea! imi pare nespus de rau sa aud ca cineva mai trece prin ceea ce trec si eu..si eu am fost impreuna cu un barbat 2 ani, 2 ani in care am renuntat la multe pt el, m-am schimbat total pt el, am devenit dragalasa, iubitoare, tandra, cum zicea el "sotia perfecta", totul mergea minunat, planuiam sa ne logodim in vara si la putin timp dupa logodna sa ne si casatorim, asta cam la sf anului sau cel tarziu anul viitor..dar...mi-a spus dintr-o data ca "nu stiu ce simt pt tine, nu stiu daca pot duce la capat relatia asta", dupa 2 ani nu stie daca ma iubeste, stie k ii sunt draga si ca tine la mine dar nu stie daca e chiar indragostit, nu stie daca vrea o familie cu mine. numai saraca mama mea stie cate lacrimi am varsat pt el, cate nopti nedormite am avut, iar...lui nu ii pasa..mergea in clib, la bere cu baietii..iar eu plangeam ca o fraiera incercand sa-mi dau seama cu ce am gresit, desi imi zicea ca nu i-am gresit cu nimic si ca am fost prea rabdatoare si prea intelegatoare cu el si ca apreciaza asta, imi zice ca e confuz.el crede ca poate gasii alta mai buna ca mine, care sa-i faca mai multe mofturi, dar se inseala, pt el m-am schimbat enorm, i-am facut toate mofturile si poftele (nu ma refer sexual).noi nu ne-am certat niciodata, daca aveam ceva de discutat ajungeam la un numitor comun si amandoi eram multumiti, mi-a fost alaturi in cele mai grele momente ale vietii, dar nu inteleg de ce s-a schimbat asa, peste noapte...asa sunt baietii, niste lasi impocriti care prefera sa ne faca sa plangem decat sa infrunte situatia si decat sa ne spuna ce gandesc cu adevarat. draga mea daca ai nevoie de ceva idu meu de mess e kyty_byencutza, te pot ajuta cu orice sfat, pe care ti-l pot da din proprie experienta.ai grija de tine si de sufletul tau si incearca sa crezi ca e o proba a vietii prin care trebuie sa treci si sa nu te lasi invinsa
kyty_katy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 21:12
la 34 cat are, oricine s-ar astepta la mai multa minte din partea unui barbat (ca cica barbatii sunt mai rationali). dar el te-a pus pe drumuri, te-a facut sa-ti lasi mama, cunoscutii si tzara, te-a supus la cheltuieli cu transportul (inclusiv al bunurilor personale), te-a facut sa visezi la un viitor Fals! E uimitor cata imaturitate are in el si cata lipsa de responsabilitate. Practic si-a batut joc de tine la un mod grosier, sinistru. E vai de capul lui. Peste cativa ani o sa te uiti inapoi si ai sa multumesti cerului ca ti-a dat papucii la timp, n-aveai nevoie de el, crede-ma!
woman33
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:51
Vroiam numai sa va anunt ca sunt de 2 saptamani in tara..Acum 1 saptamana am avut examenul la facultate.Am reusit,cu ajutorul unui coleg de facultate si al unui profesor intelegator sa citesc ceva cu 1 zi inainte de examen,fara calmante sau alte medicamente.Azi am aflat rezultatul si am trecut examenul cu brio:).Sunt un pic mai linistita acum pentru ca imi voi putea da licenta in iunie.Am inceput deja sa caut si oferte pentru master.Am si foarte multe propuneri de joburi.Rude,prieteni,mi-au fost alaturi si toti incearca sa ma ajute in felul lor...De cand sunt in tara el nu a dat nici un semn de viata.Azi l-am sunat eu pentru ca nu mi-a trimis hainele si l-am rugat sa mi le trimita...Cand am vorbit cu el la telefon am simtit iar durerea aceea mare ca atunci cand ne-am despartit...Ii auzeam vocea rece si ma durea.Stiu insa ca nu il voi mai revedea vreodata si acum incerc sa imi pun ordine in viata si sa ma preocupe mai mult cariera.
Multumesc tuturor pentru sfaturi...si pentru vorbele de incurajare...
Kittty_kat
Postat pe 1 Februarie 2010 23:45
De la: Kittty_kat, la data 2010-02-01 23:45:58Vroiam numai sa va anunt ca sunt de 2 saptamani in tara..Acum 1 saptamana am avut examenul la facultate.Am reusit,cu ajutorul unui coleg de facultate si al unui profesor intelegator sa citesc ceva cu 1 zi inainte de examen,fara calmante sau alte medicamente.Azi am aflat rezultatul si am trecut examenul cu brio:).Sunt un pic mai linistita acum pentru ca imi voi putea da licenta in iunie.Am inceput deja sa caut si oferte pentru master.Am si foarte multe propuneri de joburi.Rude,prieteni,mi-au fost alaturi si toti incearca sa ma ajute in felul lor...De cand sunt in tara el nu a dat nici un semn de viata.Azi l-am sunat eu pentru ca nu mi-a trimis hainele si l-am rugat sa mi le trimita...Cand am vorbit cu el la telefon am simtit iar durerea aceea mare ca atunci cand ne-am despartit...Ii auzeam vocea rece si ma durea.Stiu insa ca nu il voi mai revedea vreodata si acum incerc sa imi pun ordine in viata si sa ma preocupe mai mult cariera.
Multumesc tuturor pentru sfaturi...si pentru vorbele de incurajare...





... welcome in romania ... ... da-ti ceasul cu 50 de ani in urma ... lasa naibii masterul si gaseste-ti un job ca sa mai socializezi ... masterul poti face oricind daca ai avea atit de multa nevoie ... dar sint atitia masteranzi in romania !!! ... te uiti in jurul tau si iti dai seama cita inteligenta zace ascunsa ...

... lasa-l si mergi mai departe ... nu uita sa ii dai m_ie cind o sa te caute ... dupa muuuult timp ...
marco918
Postat pe 1 Februarie 2010 23:52
mikiduta39
Postat pe 2 Februarie 2010 10:57
salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(
marianlex
Postat pe 3 Februarie 2010 09:57

la 18 ani ai sai, e normal sa gandeasca asa.....pt ca ea il iubeste si acum pe primul , poate a fost si primul barbat al ei ....si stiti si voi cum e , prima oara, si primul barbat nu se uita niciodata!!! asa ca las-o sa-si revina, sa vada singura ca acel baiat nu mai are nimic cu ea si va veni singura la tine!!! mai mult ca sigur!!!!
mult succes!!!! ca o paranteza , nu prea o meriti!!!!
dani_pisi
Postat pe 3 Februarie 2010 11:49
ce nu merita, pe fata sau pe .. "succes"? si de ce
woman33
Postat pe 3 Februarie 2010 22:27
De la: Alralex, la data 2010-02-03 09:57:27salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(




sincer eu iti spun lupta pentru ea incearca sa-i deschizi ochi! si-a batut joc de ea, ala e un nenorocit eu una l-as ucide:D...succes!
alynutzaaa
Postat pe 5 Februarie 2010 08:59
imi pare rau pt ce ti s-a intamplat si imi imaginez ca este ingrozitor.nu stiu ce as putea sa-ti spun mai mult decat au spus ceilalti!ai incredere in tine.o sa treaca tot..mai greu,dar nu e sfarsitul lumii.esti foarte tanara!!
citind comentariile voastre,m-a apucat teama..eu sunt cu iubitul meu de aprox 3 luni si ne iubim foarte mult.am decis ca saptamana viitoare sa ne mutam impreuna.chiar maine vom merge sa vedem o casa.ideea e ca ati bagat spaima in mine ..daca peste cateva luni imi zice "pa"?poate o sa zica la fel ca voi..m-am grabit bla bla..ce sa fac?un sfat va rog
missscorpyo
Postat pe 13 Februarie 2010 15:37
Bucura te ca ti a aratat cine este. Ai numai 22 de ani, incearca sa ti faci o cariera, sa fi stapana pe tine si ignora l, desi la inceput iti va fi greu. N are sens sa suferi ptr nici un barbat. Viata este atat de frumoasa si nu merita sa fi trista.
ioana_l
Postat pe 13 Februarie 2010 16:59
buna kitty,numele meu este Denisa,si eu sunt plecata din tara tot pentru a locui impreuna cu barbatul pe care il iubesc,povestile noastre sunt foarte asemanatoare si mi=ar face mare placere daca ai fi de acord sa ma consideri o prietena si sa stam de vorba putin,sunt sigura ca te-ar face sa te simti mai bine.
casey_cat
Postat pe 13 Februarie 2010 20:22
Pot spune ca te inteleg perfect dupa ce am trecut si eu prin ceva asemanator.Ce sfat iti pot da :trebuie sa fii puternica si sa treci peste ,viata ne pune la multe incercari.Ai grija de tine !
Bulyna
Postat pe 14 Februarie 2010 15:15
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-17 01:47:21nenea asta ar trebui castrat, legat cu lantul de penis si lasat in frig vreo 2 zile, uns cu miere pe piele si dus langa un stup....
cat de tampit poate sa fie sa rupa o relatie de un an dintr-o data?!? te nenoroceste pe viata! iti distruge increderea in tine si in oameni!

ce retard, accident al naturii

acum vin eu si te intreb: la 34 de ani, el a mai fost casatorit vreodata? sau macar logodit? ar putea sa-ti dea indicii in legatura cu comportarea lui. Care e istoricul relatiilor lui? Stii?
Tot ce-mi vine in minte e faptul ca poate e deja casatorit, dar poate e doar sociopat.
Cand un om iti spune dupa doar o intalnire ca nu poate trai fara tine si vrea sa te muti cu el, sa stii ca ceva e in neregula. Desigur, la o varsta mai inaintata, e posibil sa arzi etape cand intalnesti persoana potrivita, pentru ca se presupune ca deja stii ce vrei. Insa nici chiar asa, dupa prima intalnire. Cat apuci sa vezi din persoana de langa tine?

Eu nu pot decat sa te sfatuiesc sa reiei legatura cu prietenii tai si sa nu o mai rupi din cauza nici unui barbat vreodata... de asemenea, intreaba-ti prietenele, cunostintele cu relatii de succes, ce fac, cum fac si cum sunt iubitii lor. Eu una, daca as fi prietena ta, te-as arunca direct in noi intalniri (ca sa nu devii calugarita) , dar tu poti sa cauti un psiholog in orasul tau pentru consiliere si un umar pe care sa plangi.


dacã mai îmi ceri nr de tel în pvt, te raportez la administrator,hãrþuirea se pedepseºte ºi în românia.
misoginu
Postat pe 14 Februarie 2010 16:21


f@@@k!!!!!
urasc oamenii astia!!!!!!!!
stai linistita,mai devreme sau mai tarziu va veni si explicatia
tu gandeste-te la fundul tau si incearca sa te aduni ca nu e chiar atat de negru
[/quote]

dacã-mi permiþi...tu nu te-ai sãturat sã fi singura care se gândeºte la fundul tãu?
misoginu
Postat pe 14 Februarie 2010 16:27
De la: marco918, la data 2010-02-01 23:52:45
De la: Kittty_kat, la data 2010-02-01 23:45:58Vroiam numai sa va anunt ca sunt de 2 saptamani in tara..Acum 1 saptamana am avut examenul la facultate.Am reusit,cu ajutorul unui coleg de facultate si al unui profesor intelegator sa citesc ceva cu 1 zi inainte de examen,fara calmante sau alte medicamente.Azi am aflat rezultatul si am trecut examenul cu brio:).Sunt un pic mai linistita acum pentru ca imi voi putea da licenta in iunie.Am inceput deja sa caut si oferte pentru master.Am si foarte multe propuneri de joburi.Rude,prieteni,mi-au fost alaturi si toti incearca sa ma ajute in felul lor...De cand sunt in tara el nu a dat nici un semn de viata.Azi l-am sunat eu pentru ca nu mi-a trimis hainele si l-am rugat sa mi le trimita...Cand am vorbit cu el la telefon am simtit iar durerea aceea mare ca atunci cand ne-am despartit...Ii auzeam vocea rece si ma durea.Stiu insa ca nu il voi mai revedea vreodata si acum incerc sa imi pun ordine in viata si sa ma preocupe mai mult cariera.
Multumesc tuturor pentru sfaturi...si pentru vorbele de incurajare...





... welcome in romania ... ... da-ti ceasul cu 50 de ani in urma ... lasa naibii masterul si gaseste-ti un job ca sa mai socializezi ... masterul poti face oricind daca ai avea atit de multa nevoie ... dar sint atitia masteranzi in romania !!! ... te uiti in jurul tau si iti dai seama cita inteligenta zace ascunsa ...

... lasa-l si mergi mai departe ... nu uita sa ii dai m_ie cind o sa te caute ... dupa muuuult timp ...


cât despre tine marco dacã ajungi în românia io-þi fur ceasu sã-mi finalizez masteratele.
misoginu
Postat pe 14 Februarie 2010 16:38
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...


nu vei gãsi rãspunsuri pe kudika,sau printre psihologi,ci afarã printre oameni ca tine.
misoginu
Postat pe 14 Februarie 2010 16:40
intradevar este destul de urat ce ai patit!!!!!dar nu trebuie sa il lasi sa iti distruga viata!!!!exista si alti barbati !!!!daca el e un nemernic!!!!!el v-a platii pt asta!
miharose
Postat pe 19 Februarie 2010 19:32
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...


foarte trista si dezolanta poveste ... ce pot spune.. din pacate si eu si tu si multe alte persoane au trecut prin dastea si sper ca pentru tine sa fie prima si singura experienta neplacuta de genul asta, nu am o poveste identica dar se aseamana , din diverse nimicuri iti intorce spatele zice nu si unde ti jura iubire vesnica si afirmati ca nu vrea sa te piarda, iti zice nu te mai vrea asa de pe o zi pe alta.... ce sa facem.. unde nu i cap vai de picioare , iar unde nu i suflet vai de trup.... daca vrei sa vb lasi un mesaj pe privat.. mai multe ce pot spune aici, cuvintele sunt de prisos... oricum TOT RAUL IN SPRE BINE EU NU SUNT LA PRIMUL ESEC DE GENUL ASTA ..CAND VREI CEVA SERIOS SI PUI SUFLET TE DARUIESTI TOTUAL VISEZI CU OCHII DESCHISI DAR PLAUZIBIL SI TOTUSI DEVINE UN COSMAR...
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 15:55
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...



ASTEPTATE SI LA CRITICI PE AICI PENTRU CA SUNT TOT FELUL DE CARACTERE SI CUM GRADINA LUI DUMNEZEU E MARE...E DE INTELES. CE L PUTIN EU AM AVUT EXPERIENTA ASTA NEPLACUTA SA PRIMESC DE LA HANTE DIVERSE CRITICI , SI TOTUL IN NECUNOSTINTA DE CAUZA... DA ASTA E TOTI AVEM OCHI ,MAINE SI GURA..NU AM CITIT TOATE POSTARILE PENTRU SUBIECTUL TAU DAR SINGUR SUNT CRITICI .,SI O SA CITESC PT CA SINGUR SUNT INTERESANTE SI PARERILE ALTORA.. AM OMIS UN SFAT ANTERIOR DACA EL NU TE VREA TU DE CE SA L MAI VREI?
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 15:56
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...



O ALTA PRECIZARE. ULTIMA MEA RELATIE A FOST CU O TIPA CUNOSCUTA PE ACEST FORUM, CARE A PATIT 99%ACEESI INTAMPLARE N VIATA CA SI U.

Din pacate cred ca a marcato enorm adik sunt 1000% ca si asta a contribuit in a mi face ea mie aceeasi faza , invocand niste pretexte care nu sunt plauzibile pentru un cuplu si o relatie de viitor cu perspectiva..(vezi doamne eu vb urat cu ea`` in tlefon`` si i mai ziceam ca meriota batuta sau o palma , in cvonteztul in care ce mi spunea erau niste lucruri sau fapte de neacceptat care te faceau sa spui acele vorbe) evident ca omu e om si n usi recunaoste vina si evident ca se vedea neindreptatita si persecutata , incepuse sa i se pare tot ce vorbesc ca niste acuze aberatii si asa mai departe.

Toate astea datorita faptului ca a trecut prin aceeasi poveste dar uite ca mi a facut o ea mie ... a zis ciao asa mai din senin. Nici eu nu stiu ce sa mai intelegt cu femeile astea , mai ales ca deschisesem unsubiect pe acest forum unde eram f criticat deoarece ma plangeam de caracterele fetelor din ziua de azi si de lasitatea lor si lipsa de personalitate..
SPER SA NU FIE CAZUL TAU SA NU FACI ASA PENTRU CA VB AIA : CE TIE NU TI PLACE ALTUIA NU I FACE ~
O SA TE REGASESTI INTR O BUNA ZI , STIU CA E GREU STIU CA E DUREROS, STIU CE STARI ITI DA DIN PROPRIE EXPERIENTA PENTRU CA NICI EU NU SUNT LA PRIMA EXPERIENTA NEPLACUTA CU EXEMPLARE DASTEA....

INSA NU TE NEGLIZA PE TINE, STI VB AIA FACEREA DE BINE E FUTERE DE MAMA , DACA OSA CONTINUI SAL ASTEPTI SIS A VISEZI CU OCHII DESCHISI O SA SUFERI IN CONTINUARE SI O SA TI PRELUNGESTI STAREA DE DURERE, CAUTA SA CUNOSTI ALTE PERSOANE, PENTRU CA VIATA E FOARTE SCURTA, SI CA UN ULTIM SFAT , NU VA MAI HAZARDATI FRATE LA 18 22 DE ANI CU DASTIA PESTE 30.. CE NAIBA...VB UNEIA CE A POSTAT ANTERIOR :TREBUIA SA GANDESTI BAIO ASTA PANA LA 34 DE ANI CE MAMA MASI A FACUT DC E SINGUR , EVIDENT CA TOTI NE TINEM PARTE DAR TOTUSI E GERMNIA ARE 3 4 DE ANI . UNA 2 GATA TE VROIA PE TINE. NU CUMVA A VRUT SA TE FOLOSESCA INTR UN SCOP SI SA ATASAT DE TINE PE PARCURS SIA ESUAT PLANULUI LUI.POATE TOCMAI DE ASTA NU VREA PE CINEVA...EU ZIC CA E CEVA DUBIOS SI SA NU TI PARA RAU CA SA INTAMPLAT ASTA, PENTRU CA LA FEL DE BINE TI AR FI PUTUT FACE ASTA DUPA NUNTA SAU IN ZIUA NUNTI SAU DUPA CE AVEATI UN COPIL 2 3 , EU STIU , ITI COMPROMITEA VIITORUL NECONDITIONAT, TOT RAUL IN SPRE BINE , MA REPET
..APP CREZI CA PRIN AFARA SUNT CAINI CU CIOVRIGI IN COADA, MAJORITATEA SUNT NISTE DEPRAVATI CARE FUG DE VIATA DURA , DE REALITATE NU FAC FATA AICI SI FUG CU COZILE INTRE PICIOARE... SA FIM SERIOSI....SUCCES ORICUM
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 16:27
pffffffff........imi pare rai pentru tine,cred ca ai dat peste un imbecil..... ai doar 22 de ani ... si dintr-un lucru rau poti invata ceva ... cere toate garantiile inainte de a investi in cineva ... cred ca esti o fata care are ce oferi si de aceea trebuie sa fii optimista .. in timp o sa ti revii doar ca de acm inainte cu siguranta o sa ti perzi increderea in barbati. ai grija de tn.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 23 Februarie 2010 17:54
De la: Alralex, la data 2010-02-03 09:57:27salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(


nu ca il scot pe ala sau ii iau parte dar nici nu l condam, sti dc?
Crezi ca ala afacut ce a facut degeaba? a avut el motivele lui cine stie ce hanta a fost pana in acel moment la viata ei....am avut sieu o experinta cu o asa zisa youg de 18 ani in urma cu cateva luni si totto se plagea de fostu cu care era de 4 ani ca se poarta inuman, o tine d, o amenintae scur, ea fii , o bate...saraca*(sa aflu ulterior prin niste cunostiinte comune ,la o bere ca ea era o mik curvulita si ca vb la telefon cu altii de fata cu el, si asa mai departe)...din pacate pentru mine era km tarziu vestea deoarece o prinsesem si eu cu o gasca pe la poarta casei unde locuia) si nu in ultimul rand sa fuga de mine sa se ascunda, toate astea dupa ce a tras de mine sa fiu cu ea (sincer nu am vrut sa ma bag aiurea in relatiea ei pt ca stiu cum e) insa ma ``prostit``-RECUNOSC`-,MA IMPLORA CU IUBIRI CU AFCETIUNI CU TELEFOANE CU ATENTII CU SIRETLICURI...

A cautat p..a si eu cum aveam pciorul rupt si am facut prostia sa nu stau nici in gips cu el pt a beneficia marita de integritatea ema fizica in ``bunastare``...``virgina fiind`` MA ROG ASA PRETINDEA EA SI REFUZANDO DINTR UN MOTIV CARE MIA PRODUS UN FEL DE URA ,SCARBA CAND A FOST SA FIE M
,Deci aOMENTULm refuzato si la 1 sapatamana era cu altul , unde zic atenti iau peste tot iau cu tine duo peste tot , atenti etc/TARFELE DE MICI NAI CUM SA LE MAI SCHIMBI , LASO FRATE ..AM AVUT NEPLACUTA EXPERIENTA SA CUNOSC MULTE HANTE DASTEA DE LA 16 ANI LA 23... O APA SI UN PAMANT , CAND AM POSTAT AICI UN SUBIECT AU SARITI TOATE PE MINE DAR STIU EU CE STIU , SI IAR AM APTIT ASA.:))) SUNT FEMEI DESTULE, NU ERA PT TINE.. MULTA BAFTA TI UREZ
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 18:24
Daca ce ai scris tu a fost TOT ce s-a intamplat, eu zic ca tipului ii lipseste o doaga si sa zici mersi ca ai scapat de el !!
Incearca din rasputeri sa iti revii
ice_flower
Postat pe 23 Februarie 2010 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incertitudine... Sfat! Relatie de dragul copilului sau NU. 13 De la: Angel13 18 Iunie 2014 20:06
MERITA SA REIEI O RELATIE? 18 De la: kudika181175 23 Octombrie 2010 00:20
Buna.. 7 De la: mimi_ca29 19 Martie 2011 12:35
Un sfat va rog ca nu stiu ce sa fac 12 De la: kudika071535 29 Septembrie 2009 16:55
Ce ar fi mai bine sa fac? 10 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 14:24