Setari Cookie-uri

Un soc din care nu imi pot reveni..

Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...
Kittty_kat
Postat pe 16 Ianuarie 2010 22:54
one big hug coming right up!
greierash_is_back
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:47
nenea asta ar trebui castrat, legat cu lantul de penis si lasat in frig vreo 2 zile, uns cu miere pe piele si dus langa un stup....
cat de tampit poate sa fie sa rupa o relatie de un an dintr-o data?!? te nenoroceste pe viata! iti distruge increderea in tine si in oameni!

ce retard, accident al naturii

acum vin eu si te intreb: la 34 de ani, el a mai fost casatorit vreodata? sau macar logodit? ar putea sa-ti dea indicii in legatura cu comportarea lui. Care e istoricul relatiilor lui? Stii?
Tot ce-mi vine in minte e faptul ca poate e deja casatorit, dar poate e doar sociopat.
Cand un om iti spune dupa doar o intalnire ca nu poate trai fara tine si vrea sa te muti cu el, sa stii ca ceva e in neregula. Desigur, la o varsta mai inaintata, e posibil sa arzi etape cand intalnesti persoana potrivita, pentru ca se presupune ca deja stii ce vrei. Insa nici chiar asa, dupa prima intalnire. Cat apuci sa vezi din persoana de langa tine?

Eu nu pot decat sa te sfatuiesc sa reiei legatura cu prietenii tai si sa nu o mai rupi din cauza nici unui barbat vreodata... de asemenea, intreaba-ti prietenele, cunostintele cu relatii de succes, ce fac, cum fac si cum sunt iubitii lor. Eu una, daca as fi prietena ta, te-as arunca direct in noi intalniri (ca sa nu devii calugarita) , dar tu poti sa cauti un psiholog in orasul tau pentru consiliere si un umar pe care sa plangi.
kitty_krieger
Postat pe 17 Ianuarie 2010 01:47
... auzi .. nu v-a schimba prea mult ... dar ar trebui sa ii trimiti comentariile de aici ...
... ce sa spun ... un imbecil mucos care nu stie ce face cu viata lui ... un papagal fara ''bile'' functionale caruia ii este frica si de umbra lui ...
... sincer ... imi pare rau de faptul ca a avut ghinionul sa intilnesti un handicapat ca asta ...
... trebuie sa iti revii cit mai repede si sa nu faci comparatii intre ce a fost si ce este ...
marco918
Postat pe 17 Ianuarie 2010 01:57
Am citit cu parere de rau povestea ta si ma uitam ca ai numai 22 de ani!!!Acum e putin greu sa iesi din starea de soc ,dar viata va merge mai departe,trebuie sa iei lucurile usor,eventual sa gasesti singura un raspuns sau sa "intelegi" ca el are o mare problema.
O prietena buna de-a mea a trait o situatie aprox. la fel,s-a indragostit de un barbat complet imatur cu care azi a facut planuri de a sta impreuna si au vb despre copii,iar a doua zi n-a mai vrut sa raspunda la telefon,asta dupa o relatie de 1 an ,cu bune si rele.Iti doresc putere sa treci peste acest cosmar,nu toti barbatii sunt la fel de iresponsabili(mai ales la o asa varsta!!!) si intr-o zi sa-ti gasesti un om care sa te iubeasca asa cum vrei tu!
luyyzz
Postat pe 17 Ianuarie 2010 02:06
Multumesc pt incurajari.AM vazut ca cineva spunea ca poate ca e deja casatorit..Nu,nu este si nici nu a mai fost.A avut in trecut o relatie de vreo 6 ani care s-a terminat pt ca se certau destul de des si alta de 3 ani care s-a terminat pt ca tipa era casatorita,si el era pe planul 2...Este foarte greu sa ii inteleg decizia...Azi nu am mancat absolut nimic.Pur si simplu nu pot.Am baut un pahar cu apa si atat.Ma tot gandesc "De ce?".
Am inceput sa imi strang lucrurile,care nu sunt deloc putine...Dupa 1 an de zile am destule lucruri aduse aici.Azi mi-a adus si un "cadou"...3 cutii de carton in care sa imi pun lucrurile care nu imi incap in valize.
Revin in tara marti,si nici nu stiu ce voi face cu viata mea.Am terminat o facultate in Buc(SNSPA),insa din pacate am ramas cu un examen restanta.Pe 24 ianuarie am acel examen.Daca nu il iau,sunt sanse mari sa fiu exmatriculata pentru ca sunt deja an suplimentar pt acel examen.Si el stia cat de important este...Nu mai am puterea sa o iau de la capat si sa fac o alta facultate si nici resursele necesare.
Cand ne-am cunoscut stia ca nu am avut o viata roz.Tatal meu a murit cand aveam 2 ani si mama nu s-a mai recasatorit.Inainte sa am primul barbat in viata mea am trecut printr-o tentativa de viol care m-a marcat destul de tare...El stia toate lucrurile astea de cand ne-am cunoscut si mi-a promis ca nu voi mai suferi...
Cum sa mai am puterea sa merg mai departe?Nu am cerut mult niciodata...doar pe cineva care sa ma iubeasca si sa ma respecte.Nu am cautat bani,lucruri materiale sau cadouri scumpe.Doar iubire,intelegere si protectie.Ma simteam protejata cand eram cu el.Acum simt ca nu mai am nimic...
Nu imi plang de mila,si nici nu vreau mila nimanui.Insa simt nevoia sa vorbesc cu cineva despre asta...si nu cu un psiholog care este platit sa asculte(pentru ca multi mi-au zis sa merg la psiholog)...
Sper sa nu deranjez pe nimeni pe aici cu mesajele mele...
Kittty_kat
Postat pe 17 Ianuarie 2010 02:57
... ai doar 22 de ani ... si dintr-un lucru rau poti invata ceva ... cere toate garantiile inainte de a investi in cineva ... cred ca esti o fata care are ce oferi si de aceea trebuie sa fii optimista ... dar e posibil sa revina inapoi ... cit de curind ... NU UITA ... TOACA-L ...
marco918
Postat pe 17 Ianuarie 2010 03:03

Isus a zis:"Ia-ti patul tau, si umbla!"...
Eu nu sunt decat un om, dar iti spun sa te ridici, aduna-ti si ultima farama de putere, de vointa, de viata, si fa ceea ce trebuie!
Traieste,chiar daca pt asta va trebui sa iti inghiti lacrimile!
orice ti-am spune noi ,tu tot asa te vei simtii.(nu vei manca ,vei plange ,te vei gandii DE CE ,DE CE?)asa..a fost sa fie ...nimic nu e intamplator in primul rand,mananca ...cand te vei duce acasa,in romania,o sa-ti fie mai usor(cred) pt ca nu il vei avea acolo,sa te duci sa il cauti...apuca te de invatat pt examenul cel vei avea ...prieteni ,ziceai ca nu prea ai mai tinut legatura cu ei ,daca erau prieteni adevarati,iti vor fi alaturi...cand ajungi acasa,iesi cu ei fa diferite activitati sa iti tina mintea ocupata,sa nu te gandesti la individ.. esti tanara,ai toata viata inainte ,ia-o ca pe o experienta ,din astea invatam pan' la urma ....
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:17
Trebuie sa te aduni,fa tot posibilul sa iei examenul,trebuie sa fii invingatoare.
yza79
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:00
peste cateva luni o sa-ti treaca...si mai repede daca vrei;)
Kitty_the_cat
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:03
Pai inseamna ca tipul este sociopat atunci! Nu este in stare sa aiba o relatie normala, fuge de normalitate ca de dracu'. L-as trmite la psihiatru urgent!

Poveste adevarata (cred ca am citit-o intr-o revista din UK, Cosmo sau Company)-era despre regasirea unei prietene din copilarie: o femeie a cunoscut un barbat dupa divort, ea avand 2 copii. S-au indragostit nebuneste, s-au mutat impreuna dupa 2 saptamani, in cateva luni au stabilit data nuntii si tot cam la un an, el a rupt totul zicand ca si-a interpretat sentimentele gresit, ca nu o iubeste asa de mult, ca s-au grabit bla bla bla.... Deci se intampla peste tot in lume sa ecxista si pseudo-barbati d-astia. Povestea femeii continua cu depresii, tentative de sinucidere, pana cand s-a reintalnit absolut intamplator cu o prietena din copilarie si asta i-a dat avant sa mearga mai departe.

Tu acum te poti concentra pe examenul pe care il ai de dat, gandeste-te la viitorul tau (care e tot acolo). Ar trebui sa-ti ofere o motivatie cat de mica sa mergi mai departe. Sub nici o forma nu neglija acest examen.

Pot sa te intreb de ce nu vrei sa mergi la psiholog? Pentru ca e platit? Psihologul prin natura muncii lui, nu e un om fals; el/ea are pregatirea necesara sa te ajute; te poate indruma intr-un mod in care nu poate nici unul dintre noi (in primul rand pentru ca vei fi fata in fata cu el/ea, apoi pentru ca stie cum sa puna anumite probleme, stie cum sa te dirijeze spre a-ti gasi puterea de a merge mai departe). Oamenii devin psihologi, in general, tocmai pentru ca vor sa ajute. Sa inteleg ca nu te duci nici la medic cand ai o boala, pentru ca e platit sa te trateze? Psihologul e si el un medic, al sufletului.
Oricum, nu incerc sa te conving sa te duci la psiholog, ci incerc sa-ti schimb mentalitatea in legatura cu aceasta profesie... poate merge

Poate este prematur sa spun asta, dar din orice experienta trebuie sa inveti. Concluzia pe care o trag eu (da, recunosc ca s-ar putea sa ma insel), e ca te indragostesti destul de repede de fel. Insa faptul ca te indragostesti nu inseamna ca barbatul din fata ta chiar si merita. Trebuie sa inveti sa nu dai mai mult decat primesti si sa nu te pui pe tava din prima... si stiu ca nu se pupa cu idealul in dragoste sau ca suna "mecanic", insa te ajuta sa cunosti un om inainte de a te indragosti atat de tare, incat sa nu-i mai vezi nici un defect si chiar sa-i atribui calitati pe care nu le are... te ajuta sa-ti dai seama daca cel din fata ta merita sau nu, te ajuta sa-ti aperi sufletul de rani inutile (vorbesc aici la general). Repet, poate acest paragraf l-am adaugat cam prematur... nu stiu....

Sper ca, odata revenita in tara, sa incepi sa-ti revii usor-usor. Nu te mai gandi la ce ai facut sau n-ai facut tu, nu te mai invinovati, caci in acest caz, e clar ca el e dus cu pluta si ca are probleme serioase la mansarda.

kitty_krieger
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:49
nu imi pot imagina cum dupa atat timp post face asta..te pot ajuta cu un si cu un sfat:fa mult sport gaseste-ti o activitate care sa iti atraga atentia....si gaseste-ti o relatie ,,falsa''..adica sa gaesti pe altcineva ca sa uiti..pot sa apara sentimente pana la urma..iar daca nu apar lasa-te cat mai repde.succes..sa mai intri
iulia069834
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:03
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...


f@@@k!!!!!
urasc oamenii astia!!!!!!!!
stai linistita,mai devreme sau mai tarziu va veni si explicatia
tu gandeste-te la fundul tau si incearca sa te aduni ca nu e chiar atat de negru
mitura
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:33
De la: mitura, la data 2010-01-17 14:33:35
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...


f@@@k!!!!!
urasc oamenii astia!!!!!!!!
stai linistita,mai devreme sau mai tarziu va veni si explicatia
tu gandeste-te la fundul tau si incearca sa te aduni ca nu e chiar atat de negru



cel mai bine ptr tine cred k ar fii sa te gandesti k roata se va intoarce, fii sigura k isi va da seama ce a pierdut, cand o sa dea de femei care sa isi bata joc de el,,,o sa zik vai ce prost am fost k am lasat-o sa plece,ai at u o sa stii cum sa il abordezi

a_adinadaniela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:40
De la: a_adinadaniela, la data 2010-01-17 14:40:39
De la: mitura, la data 2010-01-17 14:33:35
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...


f@@@k!!!!!
urasc oamenii astia!!!!!!!!
stai linistita,mai devreme sau mai tarziu va veni si explicatia
tu gandeste-te la fundul tau si incearca sa te aduni ca nu e chiar atat de negru



cel mai bine ptr tine cred k ar fii sa te gandesti k roata se va intoarce, fii sigura k isi va da seama ce a pierdut, cand o sa dea de femei care sa isi bata joc de el,,,o sa zik vai ce prost am fost k am lasat-o sa plece,ai at u o sa stii cum sa il abordezi


excuse me??
mitura
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:43
De la: mitura, la data 2010-01-17 14:43:08
De la: a_adinadaniela, la data 2010-01-17 14:40:39
De la: mitura, la data 2010-01-17 14:33:35
De la: Kittty_kat, la data 2010-01-16 22:54:06Povestea mea pe scurt este urmatoarea...
L-am cunoscut pe internet,cand credeam ca nu imi mai doresc o relatie...Avusesem una de aroape 2 ani inainte,primul meu barbat...Apoi,la aproape 1 an,l-am intalnit pe S.(eu am 22 ani,el are 34 ani) Am inceput sa vorbim pe mess ca doi amici.Ma facea mereu sa rad si sa ies din starea mea monotona.Dupa multe luni am decis sa ne vedem real.A fost dragoste la prima vedere.Nici nu mai stiam ca avusesem inainte o relatie si ca imi spusesem sa nu mai iubesc...
La scurt timp dupa intalnirea reala S. mi-a spus ca nu mai poate sta fara mine si am decis sa ne mutam impreuna.
Totul era perfect si ne intelegeam foarte bine.Era barbatul perfect si imi arata mereu cat de mult ma iubeste.Dupa aproape 1 an,m-a cerut in casatorie cu un superb inel cu diamant.Visul oricarei fete...
Am mers in tara de Revelion(el este de 14 ani in Germania si aici m-am mutat si eu,dupa el..)si ne-am anuntat familiile de nunta.Nu vroia sa asteptam prea mult pana la marele eveniment asa ca mi-a propus sa facem nunta cat mai repede.Am ales nasii de cununie,am anuntat pe toata lumea...Am scos actele de casatorie si am decis sa ne programam cununia pe data de 5 februarie.Prietenii lui nu au fost prea incantati de nunta noastra pentru ca mereu ii spuneau ca merita ceva mai bun decat mine si mereu au incercat sa ne afecteze relatia(niciodata nu am inteles exact de ce).
Dupa ce am terminat de facut pregatirile de nunta in tara ne-am intors inapoi in Germania.Fericiti...
Am ajuns inapoi pe 11 ianuarie.Iar pe data de 12 ianuarie,mi-a spus ca vrea sa vorbim:"Nu sunt regatit de o casatorie si nici macar de o relatie.Vreau sa ne despartim"Atat mi-a spus...Nu imi venea sa cred...Am intrat imediat intr-o stare de soc.Nu realizam ce se mai intampla in jurul meu...Plangeam si nu ma puteam opri.Intrebam doar:"Cu ce am gresit?"Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic...ca totul a fost frumos dar s-a terminat...
Am ajuns acum 2 zile la spital cu dureri de inima...nu mai pot manca...Mi-au zis ca nu am nimic fizic,ci doar o depresie.
Nu pot sa inteleg cum un om se poate schimba asa.Nu am gresit cu nimic.L-am iubit s il iubesc mai mult ca orice.As da orice ca sa il fac fericit.A fost al doilea barbat in viata mea,deci nu am fost vreo usuratica.Parintii lui ma plac foarte mult...
Simt ca o iau razna...Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii dau tot felul de solutii,insa nu vrea.Spune ca nu stie ce vrea sa faca cu viata lui si pana nu isi va da seama nu isi mai doreste o relatie.I-am spus ca ii pot da timp,dar nu vrea sa fie asteptat.Marti am biletul de avion spre Romania.Mi-a spus ca marti va fi ultima data cand ne vom vedea.
Ma simt ca o leguma...Parca nu mai am viata in mine...Iau calmante toata ziua ca sa pot sa nu plang si sa nu ma mai gandesc...Vreau sa trec peste dar nu pot.Sunt inca in stare de soc si nu imi vine sa cred ce se intampla.Parca e un vis urat din care as vrea sa ma trezesc...El este foarte hotarat si nu vrea deloc sa se mai gandeasca.O alta femeie sunt aproape sigura ca nu exista.Tot timpul era cu mine...
Credeti ca un om asa de hotarat se va razgandi vreodata?Exista pe aici vreun psiholog care ar putea sa imi dea un sfat cum sa trec peste socul asta?...
Am postat aici pentru ca in momentul cand am decis sa plec in Germania,acum 1 an am rupt legatura cu toti prietenii din tara asa ca nu prea mai am cu cine sa impartasesc problema mea...


f@@@k!!!!!
urasc oamenii astia!!!!!!!!
stai linistita,mai devreme sau mai tarziu va veni si explicatia
tu gandeste-te la fundul tau si incearca sa te aduni ca nu e chiar atat de negru



cel mai bine ptr tine cred k ar fii sa te gandesti k roata se va intoarce, fii sigura k isi va da seama ce a pierdut, cand o sa dea de femei care sa isi bata joc de el,,,o sa zik vai ce prost am fost k am lasat-o sa plece,ai at u o sa stii cum sa il abordezi


excuse me??



pai mai pe scurt...cred k roata se va intoarce si dupa cv timp va venii inapoi,iar tu o sa stii cum sa il abordezi,cel mai important acum ptr u este sa te aduni...si sa te gandesti k poate lui acum nu ii pasa de starea ta,,,de aceea important e sa te pui pe picioare si sa ii arati ce a pierdut
a_adinadaniela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:51
nu cred ca e o strategie buna sa mearga mai departe cu gandul ca va veni inapoi si ca o sa-si dea ala seama si alte basme
chestiile astea nu o vor face decat sa se vindece mai greu.

nu am niciun sfat si imi pare rau. sper sa dea numai de curve care-l vor stoarce de vlaga si de bani.
Boca
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:05
Vad ca toata lumea impotriva cretinului, ca te-a lasat...Asta e o parte din povestea ta...Stiu ca o sa te superi pe mine ca nu-ti cant in struna si te compatimesc mult de tot... Nu de asta ai nevoie...AI nevoie de o mana care te ajuta sa iesi cat mai "netraumatizata" din acest eveniment. Ar fi cazul sa consulti un psiholog sa treci peste o experienta urata...Tabletele, depinde ce folosesti nu te ajuta decat periodic, mai mult ar putea creea dependenta...Iar acum te voi certa pentru naivitatea de care ai dat dovada...

Tu ce ai facut cu si din viata ta????
Pai la 22 de ani, mami esti tanara, termina scoala, cauta un job, sa ai un rost in societate, sa te indeplinesti pe un plan profesional...Ca ai la urma urmei destul timp de casnicie...
De ce ti-ai lasat facultatea sa mergi in germania? Ce ai facut sa lucrezi acolo?

Ai mizat pe o singura carte, ca vei fi fericita cu acel barbat, ca te casatoresti...A fost cartea gresita...Trebuia sa ai "planul B"...

Esti in soc acuma, fa o terapie sa treci peste depresie, mergi acasa, terminati facultatea sa te realizezi pe plan profesional...
Zi mersi ca s-a terminat acuma,situatia putea sa fie mai grava...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:37
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-17 15:37:51Vad ca toata lumea impotriva cretinului, ca te-a lasat...Asta e o parte din povestea ta...Stiu ca o sa te superi pe mine ca nu-ti cant in struna si te compatimesc mult de tot... Nu de asta ai nevoie...AI nevoie de o mana care te ajuta sa iesi cat mai "netraumatizata" din acest eveniment. Ar fi cazul sa consulti un psiholog sa treci peste o experienta urata...Tabletele, depinde ce folosesti nu te ajuta decat periodic, mai mult ar putea creea dependenta...Iar acum te voi certa pentru naivitatea de care ai dat dovada...

Tu ce ai facut cu si din viata ta????
Pai la 22 de ani, mami esti tanara, termina scoala, cauta un job, sa ai un rost in societate, sa te indeplinesti pe un plan profesional...Ca ai la urma urmei destul timp de casnicie...
De ce ti-ai lasat facultatea sa mergi in germania? Ce ai facut sa lucrezi acolo?

Ai mizat pe o singura carte, ca vei fi fericita cu acel barbat, ca te casatoresti...A fost cartea gresita...Trebuia sa ai "planul B"...

Esti in soc acuma, fa o terapie sa treci peste depresie, mergi acasa, terminati facultatea sa te realizezi pe plan profesional...
Zi mersi ca s-a terminat acuma,situatia putea sa fie mai grava...


Da,Metal,iti dau dreptate.Unele femei prefera sa se bazeze pe sprijinul financiar al unui barbat si,treptat isi pierd curajul de a infrunta viata,orice respect de sine,orice umbra de siguranta,devin intr-o mare masura dependente.
Insa,problema era ca el,e un pic cu-cu(parerea mea).
Adica,orice s-ar fi intamplat,se putea discuta,dezbate,combate.De asta ti-a dat D-zeu corzi vocale.Nu te porti ca un nebun.Eu asta nu o pot intelege
mitura
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:48
Ceva nu e in regula.Ceva sau cineva la facut sa ia aceasta hotarire. Incearca totusi daca mai poti sal faci macar sa-ti dea o explicatie de ce a facuto.Poate ai gresit tu undeva si nuti dai seama,dar el fiind sensibil a observat.
kudika098645
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:55
De la: kudika098645, la data 2010-01-17 15:55:58Ceva nu e in regula.Ceva sau cineva la facut sa ia aceasta hotarire. Incearca totusi daca mai poti sal faci macar sa-ti dea o explicatie de ce a facuto.Poate ai gresit tu undeva si nuti dai seama,dar el fiind sensibil a observat.


si uite, tocmai de-asta ai nevoie sa discuti problemele tale in cabinetul unui psiholog, ca vine un user oarecare si-ti spune ca tu esti de vina.

Bai asta, tu nu crezi ca ea nu se intreaba zi si noapte daca ea a gresit cu ceva?!?!?!?
kitty_krieger
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:18
De la: mitura, la data 2010-01-17 15:48:52
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-17 15:37:51Vad ca toata lumea impotriva cretinului, ca te-a lasat...Asta e o parte din povestea ta...Stiu ca o sa te superi pe mine ca nu-ti cant in struna si te compatimesc mult de tot... Nu de asta ai nevoie...AI nevoie de o mana care te ajuta sa iesi cat mai "netraumatizata" din acest eveniment. Ar fi cazul sa consulti un psiholog sa treci peste o experienta urata...Tabletele, depinde ce folosesti nu te ajuta decat periodic, mai mult ar putea creea dependenta...Iar acum te voi certa pentru naivitatea de care ai dat dovada...

Tu ce ai facut cu si din viata ta????
Pai la 22 de ani, mami esti tanara, termina scoala, cauta un job, sa ai un rost in societate, sa te indeplinesti pe un plan profesional...Ca ai la urma urmei destul timp de casnicie...
De ce ti-ai lasat facultatea sa mergi in germania? Ce ai facut sa lucrezi acolo?

Ai mizat pe o singura carte, ca vei fi fericita cu acel barbat, ca te casatoresti...A fost cartea gresita...Trebuia sa ai "planul B"...

Esti in soc acuma, fa o terapie sa treci peste depresie, mergi acasa, terminati facultatea sa te realizezi pe plan profesional...
Zi mersi ca s-a terminat acuma,situatia putea sa fie mai grava...


Da,Metal,iti dau dreptate.Unele femei prefera sa se bazeze pe sprijinul financiar al unui barbat si,treptat isi pierd curajul de a infrunta viata,orice respect de sine,orice umbra de siguranta,devin intr-o mare masura dependente.
Insa,problema era ca el,e un pic cu-cu(parerea mea).
Adica,orice s-ar fi intamplat,se putea discuta,dezbate,combate.De asta ti-a dat D-zeu corzi vocale.Nu te porti ca un nebun.Eu asta nu o pot intelege

Hai ca zic ceva de "cucu"...Incerc sa vad prin prisma lui problema;-).

Cucu traieste de 14 ani in occident. Plecat la 20,deci format ca "roman", dar plantat altundeva....In acest timp si-a schimbat un pic mentalitatea, e intr-o stare continua de a face spagatul intre doua identitati (in romania e un roman de dincolo,in occident e un emigrant- asta e un status quo care nu-l schimba), spagatul intre 2 modalitati/mentalitati/ritmuri etc... diferite de viata...Deci un om cu un bagaj foarte mare in personalitate/modul de viata..Nu stiu cum sa ma exprim...Iar in aceasta perioada nu a reusit la varsta lui nici macar sa fi fost casatorit si sa fi divortat...La o adica chiar asa o "bunaciune" nu poate fi tipul...Poate un pic nebun, introvertit, sociopat...unu dependent de prietenii lui, care nu o sufera...Si asta este un aspect relevant...Pentru el amicii sunt societatea lui, o baza spirituala sau un sprijin moral...

Stii cand isi aduce cucu una din romania in asemenea cazuri? In special cand nu e "compatibil" cu persoanele din preajma lui...Fie romance din germania sau alte nationalitati conlocuitoare...In cazul in care e ceva cu el "putred"...atunci are nevoie de una mai naiva...de una mai tanara pe care s-o educe cum vrea, sa nu zic manipuleze...
Si in tot talmes-balmesul, omul s-a razgandit, o fi avand si el motive pe care nu le stim, o fi mai nebun decat a scris ea....


Dar e una sa fii cucu, alta e sa te lasi aburita de cuci.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:34
Hey, vad ca e o intreaga dezbatere aici! Dreptatea ca si minciuna este undeva la mijloc intotdeauna, n-avem noi de unde sa stim cu exactitate ce a fost in mintea individului si nici macar a ei. Aici sunt prezentate doar franturi de viata si este normal sa fie asa, pt ca daca am avea de citit un roman, ne-am plictisi. Dar este tanara, are 22 de ani, a primit un sut puternic in dos de la viata, dar isi va reveni cu siguranta. Habar nu are la ora asta ce resurse zac in ea, dar le va constientiza pe parcurs.
Pup metalista mea duru duru
miss_darine
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:09
De la: miss_darine, la data 2010-01-17 17:09:40
Pup metalista mea duru duru

Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:57
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-17 16:34:58
Hai ca zic ceva de "cucu"...Incerc sa vad prin prisma lui problema;-).

Cucu traieste de 14 ani in occident. Plecat la 20,deci format ca "roman", dar plantat altundeva....In acest timp si-a schimbat un pic mentalitatea, e intr-o stare continua de a face spagatul intre doua identitati (in romania e un roman de dincolo,in occident e un emigrant- asta e un status quo care nu-l schimba), spagatul intre 2 modalitati/mentalitati/ritmuri etc... diferite de viata...Deci un om cu un bagaj foarte mare in personalitate/modul de viata..Nu stiu cum sa ma exprim...Iar in aceasta perioada nu a reusit la varsta lui nici macar sa fi fost casatorit si sa fi divortat...La o adica chiar asa o "bunaciune" nu poate fi tipul...Poate un pic nebun, introvertit, sociopat...unu dependent de prietenii lui, care nu o sufera...Si asta este un aspect relevant...Pentru el amicii sunt societatea lui, o baza spirituala sau un sprijin moral...

Stii cand isi aduce cucu una din romania in asemenea cazuri? In special cand nu e "compatibil" cu persoanele din preajma lui...Fie romance din germania sau alte nationalitati conlocuitoare...In cazul in care e ceva cu el "putred"...atunci are nevoie de una mai naiva...de una mai tanara pe care s-o educe cum vrea, sa nu zic manipuleze...
Si in tot talmes-balmesul, omul s-a razgandit, o fi avand si el motive pe care nu le stim, o fi mai nebun decat a scris ea....


Dar e una sa fii cucu, alta e sa te lasi aburita de cuci.


foarte bine zici de cucu asta .... e ceva de ordinul patologicului la el

insa fata l-a cunoscut la 21 de ani; eu una eram foarte "verde"la varsta aia, e posibil ca si ea sa fie "verde"
asa invatam, asa scapam de naivitate.
ideea e: ce va face ea? isi va plange de mila 5 ani de acum incolo sau va trece peste, devenind o femeie puternica si inteleapta?
kitty_krieger
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:25
Multumesc tuturor de sfaturi..Unele mai dure dar bune.
Vreau sa explic cateva lucruri care le-am citit mai sus.
Eu nu m-am lasat de facultate,ci doar am ramas cu o restanta care urma sa o dau acum.Ne planificasem totul foarte bine impreuna.Ca merg si imi dau examenul,apoi imi iau un job(dupa cununie in februarie).Pentru ca nu stiu daca multi stiu ca aici in Germania romanii nu au drept de munca pana in 2012.Doar daca gasesti pe cineva care sa vrea sa iti "faca acte"si asta e un pic mai greu.Majoritatea angajatorilor nu isi bat capul cu asa ceva si prefera sa angajeze persoane care sunt deja in legalitate.
Cat am stat in Romania am lucrat aproape pana am plecat in Germania.
Si poate multi nu ma intelegeti de ce la 22 de ani imi doresc atat de mult o familie.Eu nu mi-am cunoscut niciodata tatal.Am avut-o doar pe mama mea si atat.Si acum ca am "crescut",imi doresc foarte mult sa am familia aceea "intreaga"pe care nu am avut-o niciodata.Cand mergeam cu el la parintii lui in tara si se strangea toata familia lui la masa chiar eram mai fericita ca niciodata.Ma simteam f bine intr-o familie mare si unita.
Si zicea cineva ca ma indragostesc repede...Pai,nu ma indragostesc chiar repede si de aceea pana la 22 de ani m-am indragostit doar de 2 ori.Alte fete se indragostesc de zeci de ori.Eu am vb cu el pe mess foarte mult timp si pana sa ne vedem stiam deja foarte multe unul despre celalalt.Cand ne-am vazut prima data am petrecut cateva zile impreuna,apoi cand m-am intors inapoi acasa chiar simteam ca imi lipseste ceva.Si el simtea la fel...
Nu stiu de ce s-a ajuns in situatia asta insa sunt aproape sigura ca nu am gresit cu nimic.Adica,nu l-am mintit,nu l-am inselat si am incercat sa fac totul ca sa il fac fericit.Si el imi spune mereu ca eu nu am gresit cu nimic...Doar ca nu e pregatit de o relatie si nu stie cand va fi pregatit.Asta este si explicatia care a dat-o familiei lui...I-am spus ca il pot astepta oricat ar fi nevoie,si a zis ca nu vrea sa fie asteptat.Ca si daca ii va fi greu fara mine nu ma va cauta pentru ca se cunoaste si stie ca o data ce pune punct nu se mai intoarce...Totodata mi-a spus ca in momentul cand se va hotara ca e pregatit de o relatie va vrea ceva"nou"...
Azi am terminat de impachetat tot ce aveam si maine este ultima zi cand il mai vad...Am uitat sa mentionez ca acum e plecat la un party cu colegii de munca...
Dar am facut un progres in incercarea mea de a-mi reveni: am renuntat la calmantele care zilele astea le luam continuu...Am fost jos la o vecina,am baut impreuna un pahar de vin(cu toate ca nu obisnuiesc sa beau alcool),am plans impreuna...si ma simt cat de cat mai bine...
Merci inca o data pentru sfaturi tuturor...
Kittty_kat
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:50
da mi voie sa te felicit in primul rind pentru ca te ai exteriorizat. E bine s anu tii in tine durerea ca s eacumuleaza. E trist ca la o astfel d evirsta un barbat este imatur si nu stie c evre ad ela viata lui. Tot ce pot s aiti soun e s anu iti pierzi increderea si speranta in viata, in iubire si mai ale sin oa,meni. Capul sus si cu siguranta va veni ziua cind cel care te va iubi nu va sti ce s amai faca pentru a te pastra linga el pentru toata viata !
Aproape_eu
Postat pe 23 Ianuarie 2010 13:53
Eu am impresia ca l-ai cam sufocat cu dragostea ta, el fiind mai matur, probabil ca n-a fost obisnuit cu toate dulcegariile specifice varstei tale....
luciana2007
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:26
e 27. spune-ne ce-ai facut la examen. desi nu ti-am scris, ti-am tinut pumnii ieri
daniella_s
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:51
De la: daniella_s, la data 2010-01-27 16:51:19e 27. spune-ne ce-ai facut la examen. desi nu ti-am scris, ti-am tinut pumnii ieri


dupa ce am postat m-am mai uitat o data si vad ca am retinut prost. ai avut examenul duminica? oricum spune-ne ce ai facut :)
daniella_s
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spuneti-mi voi cum sa fac ca eu nu mai stiu 5 De la: piscolino 19 Septembrie 2011 16:45
Ma parasit..cred ca pentru altul 6 De la: kudika_1005350 30 Martie 2016 15:28
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16
barbat dependent de ma-sa 45 De la: kudika229638 1 August 2010 04:21
Dezamagire ... 6 De la: rashela 13 Aprilie 2010 19:52