Setari Cookie-uri

Am fost inselata de sotul meu!

As vrea un sfat de la voi..simnt nevoia sa vb cu cineva.Sunt impreuna cu sotul meu de 8 ani si avem 2 copii..El lucreaza pe tren este insotitor la vagon de dormit si cuseta si este plecata cate 2-3 zile prin tara 2 le sta acasa si tot asa,deci este plecat de acasa jumatate de luna.De cand stam impreuna in aceasi casa ma inselat de nenumarate ori acum 2 ani am gasit in geanta lui prezervative(noi nu folosim)si o foaie pe care era notat un nr de telefon am sunat si am reusit sa o trag de limba pe acea fata sa-mi spuna ce se intampla mi-a spus cum la cunoscut adik pe tren dupa au fost sa ia masa in oras sa culcat cu ea apoi au urmat alte 2 intalniri cand el a mai ajuns in orasul ei,ma durut simteam ca imi fuge pamanutul de sub picioare ma asezasem pe covor nu imi venea sa cred ce imi aud urechile...tin minte k in acea seara aveam o st de vin care o pastram noi in vitrina am desfacuto si am bauto de suparare..nu stiam cum sa ma calmez.el a recunoscut si-a cerut iertare dar a spus ca asa sunt toti conductori ca majoritatea 80%din ei sunt divortati ca tentatia e mare atunci cand ti se iveste ocazia cu cate o gagica si ca pt el nu sunt dekt niste aventuri.De cand suntem casatoriti cred ca am plecat la mama cu copilul de vreo 5-6 ori din diferite motive si m-am reantors mereu pacalita de el mereu crezand ca o sa se schimbe..ieri m-am uitat pe desfasuratorul de la tel si mi-a sarit in ochii faptul ca erau trim vreo 20 msg la un anumit nr de tel.si cum el nu scrie mes de felul lui mi sa parut ceva ciudat am sunt cu nr ascuns nu mi-a rasp.i-am luat tel lui el era in fata la calc si am format..a aparut flory i-am aratat si l-am intrebat cine este.a inceput sa tipe ca sunt nebuna ca nu e nimic mi-a smulg facura din mana a rupto ,apoi intr-un sfarsit recunoaste ca sa intamplat doar odata,dar spunand cu foarte mare usurinta ca si cum nu sa intamplat nimic..nu am mai vb cu el din acel moment este plecat la serviciu acum...nu stiu ce sa fac ma simnt foarte rau ma gandesc mereu la copii sa nu sufere ei ca si eu i-am avut pe ai mei despartiti si nu mi-a fost bine pe cealata parte ma gandesc ca copii cresc oricum conteaza ani mei petrecuti langa un om care ma inseala de cate ori are ocazia care nu stie sa-si aprecieze familia sunt multe de spus..eu nu stiu dekt copii, mancare..gradinita si inapoi m-am saturat imi vine sa plec undeva sa nu mai stiu de nimeni.au fost mult mai multe primul copil nu a fost dorit dekt d mne am fost la 2 doctori sa fac chiuretaj si am fugit de acolo si datorita mie traieste fetita mea acum in varsta de 4 ani.imi cer scz ca o dau dintruna intra alta dar mi-am petrecut cei mai frumosi ani ai mei(sunt cu el de la 16 ani)alaturi de un om care nu isi apreciaza familia faptul ca are doi copii minunati si sanatosi o sotie care ii gateste il calca il spala si ii ofera aproape orce si-ar dori un barbat......
nicoleta_ralu
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:30
tu iti dai seama ca deja la 24 de ani ai nu numai grijile unei...hmmm..leidi de 38 de ani,dar si mentalitatea ei??
nu te speria sa o iei de la capat,chiar si cu 2 copii
mitura
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:36
De la: mitura, la data 2010-01-23 23:36:42tu iti dai seama ca deja la 24 de ani ai nu numai grijile unei...hmmm..leidi de 38 de ani,dar si mentalitatea ei??
nu te speria sa o iei de la capat,chiar si cu 2 copii


SUBSCRIU
Kitty_the_cat
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:38
Sunt de acord cu ce spun fetele...sa nu te temi de un nou inceput....nu pot insa sa nu-mi amintesc de un topic nu de mult deschis in care chiar reprezentante ale sexului frumos sustineau ca nu ar creste copilul altcuiva....m-am abtinut de la comentarii atunci daaar.....nu ne contrazicem atunci chiar noi?
_oktober_
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:48
cred ca stii si singura ce ai de facut. Curaj!
kitty_krieger
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:58
De la: _oktober_, la data 2010-01-23 23:48:06nu pot insa sa nu-mi amintesc de un topic nu de mult deschis in care chiar reprezentante ale sexului frumos sustineau ca nu ar creste copilul altcuiva....m-am abtinut de la comentarii atunci daaar.....nu ne contrazicem atunci chiar noi?

scuze, chiar nu vad nici o legatura cu acest topic
kitty_krieger
Postat pe 24 Ianuarie 2010 01:00
o va face din nou, pentru ca de fiecare data tu il ierti din nou
nu iti dai seama ca nici macar nu isi ascunde aventurile?????
asta spune foarte multe de spre respectul pe care il are fata de tine.....efectiv nu ii pasa, deoarece tu nu vei pleca.....si va continua tot asa
intrebarea se pune daca tu esti dispusa sa te lasi tarata in noroi in continuare.....sau dovedesti ca tu te rspecti pe TINE si iei atitudine...
bafta
LYla_2803
Postat pe 24 Ianuarie 2010 11:23
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-24 01:00:22
De la: _oktober_, la data 2010-01-23 23:48:06nu pot insa sa nu-mi amintesc de un topic nu de mult deschis in care chiar reprezentante ale sexului frumos sustineau ca nu ar creste copilul altcuiva....m-am abtinut de la comentarii atunci daaar.....nu ne contrazicem atunci chiar noi?

scuze, chiar nu vad nici o legatura cu acest topic

Io vad:P
Daca "emancipatele" nu vor educa si creste "copii" alteia, nu astepta de la un barbat roman sa creasca "plozii*" altuia...*In acele remarci se vorbea de plozi;-)
Deci doamna din topic, chiar daca reuseste sa gaseasca un nou inceput cu copii, cu greu v-a gasi un barbat caruia sa-i placa circumstantele ei...De buna seama ca exista femei si barbati care gandesc altfel despre "plozii" partenerului.
Am un amic, care s-a casatorit cu o femeie cu doi copii...Si l-am intrebat la gluma" Nu-i asa ca e perfect, macar asta are copii, deci nu o sa te bata la cap, sa-i mai faci si tu...Amicul face parte din persoanele care considera ca nu e nevoie ca fiecare sa-si inmulteasca genele pe lume;-)Dar asta e alta tema...Vreiam doar sa exemplific.

On topic...Nu te sfatui nici sa pleci nici sa ramai, deoarece nu stiu ce fel de persoana esti...Exista cupluri care se inseala, se impaca si se iubesc, se bat se impaca si se iubesc...Poti sa-ti racesti gura degeaba, tot actioneaza cum vor...Asa vei actiona si tu indiferent de parerea mea...
Eu as fi plecat demult, nu mi-ar fi placut din start jobul lui, etc...Sfaturile mele sunt incompatibile pentru personalitatea ta...Sunt departe de idea sa te jignesc dar gandim si suntem altfel...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:12
exact asta incercam sa spun full...
_oktober_
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:15
Bine,eu personal nu am pus problema asa...ma refeream la un nou inceput departe de mizeria in care traieste acum.Asta nu inseamna neaparat o alta relatie,cel putin nu pe moment.Uneori iti este bine si singur.
Si referitor la ce spuneati voi-Full si Okto de un iubit sau o iubita venita cu "pachet", o relatie stransa se cladeste in timp si uneori cu multe sacrificii.Daca tu iubesti persoana de langa tine si o respecti si simti ca vrei sa ii fii alaturi tot timpul, nu vad cum nu ai accepta si "pachetul".
mitura
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:28
eu am pus problema si asa....nu doar sa ma scap de ea cu un sfat rapid,sa o ia de la capat etc....la varsta ei sigur va dori sa o ia de la capat,sigur va dori si va simti nevoia de a avea un barbat langa ea....si noi ii vom condamna daca nu o vor vrea cu copii cu tot....cand tocmai noi suntem cele care ne batem cu caramida in piept pe un topic ca nu vrem un barbat cu copil....ca nu ne-ar conveni sa il crestem....cand spun noi,nu ma refer la cineva anume....
_oktober_
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:36

Primul pas este sa fie singura, dar nu fiecare poate ramane singur/a si pentru unii mizeria ei este mai usoar de suportat decat frica singuratatii;-), instabilitatea materiala...Drept sa spun pe mine m-ar omora idea sa am de ales doar dintre mizeria de casnicie si mizeria de a sta cu parintii...Trece peste conceptia mea de a avea o viata acceptabila, de a te simti bine etc...Dar astea sunt blabla langa subiect...ca nu-i vorba de mine;-)

Nu stiu daca ai remarcat, ca nici okto nici eu nu am spus ca nu am accepta pachetul. Vorbeam in general de ideea ca nu se accepta. Nu stiu pe ce topic se discuta despre asta, unde intradevar aparusera tot felul de remarci de la utilizatoare ca nu ar accepta asta.
Daca o femeie care se considera emancipata, aici ma refer si io la una anume:P nu accepta ideea asta, cum poti astepta de la un misogin sa fie altfel;-)

Exista destule femei care se confrunta cu problema "Nu mai gasesc pe nimeni"...Am copii, divortata etc...Nu stiu unde-s topicele, dar sunt...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:54
va multumesc petru sfaturi la fiecare dintre voi.as fi plecat de mult, copii au fost si sunt cei care ma tin langa el...mi-am pierdut increderea in barbati nu cred ca exista barbat care sa nu insele mai mult sau mai putin si atunci ce fac??ma despart de el si ma duc la mama,unde locuieste fratele meu cu sotia si fetia lor ,mama cu tatal meu vitreg. nu am un serviciu nu am nici-un venit nici macar indemnizatia pentru cresterea copilului asta pentru ca la ultimul loc de munca nu am avut dekt 10luni pe cartea de munca si nu am putut sa beneficiez.sunt la mana lui si el profita de asta nu mai zic ca fetia mea este foarte atasata de bunici ei(parinti lui si sora lui)si ea isi peterece cel mai mult timp acolo daca ar fi dupa ea nici nu ar mai veni aksa.este usor de spus greu de facut... as vrea o zi de la D-zeu sa pot avea puterea sa plec si sa nu ma mai intorc sa fiu pusa in fata faptului implinit si atunci sau iau decizii, stiu ca exista solutii dar imi trebuie curaj.
nicoleta_ralu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:57
tu, de fapt, ce vrei?
ai vrut doar sa-ti spui oful, sa vezi cum ar face altele, sau ce?
dupa cat timp te-ai maritat cu el?
beyoance
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:09
acum am citit ultimul tau comment.
ai grija ce faci. gandeste te bine ce optiuni ai si ce vrei, si fa ceva in sensul asta, pt ca altfel o sa fii amarata toata viata. THINKKKKKKKKKK bine de tot.
beyoance
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:09
Te rog sa-mi raspunzi sincer la urmatoarea intrebare: tu iti doresti sa fi toata viata o casnica? Ok, am inteles ai doi copii,nu ai unde sa pleci, nu ai un job,esti linga un sot care profita, dar nu crezi ca ai putea sa-ti recapeti independenta? Ai putea sa faci niste cursuri de calificare intr-o meserie, copii pot fi dusi la cresa sau gradinita, pt ca tu sa-ti gasesti un job.Ai sa vezi ca ti se va schimba optica total, atunci cand vei avea propriul tau venit,vei putea divorta iar el oricum va fi obligat sa plateasca pensie alimentara.So, chill, esti tanara,totul se poate rezolva, numai sa-ti doresti sa fi o luptatoare si atunci sigur iti vei gasi propriul fagas!
miss_darine
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:22
simnteam nevoia de a vb cu cineva adik cu voi oameni care nu ma cunoasteti, nu prietene nu cunostinte nu vreau sa stie despre problemele mele .multe poate se bucura(m-am convin eu de asa zisele mele prietene)un sfat de la voi sau cum ati fi procedat voi ma ajuta foarte mult.dupa 4 ani de relatie m-am casatorit cu el.
nicoleta_ralu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:23
at daca nu vrei sa vb cu cun si d astea de ce iti pui poze cu tine, copiii .????

poti face o chestie: ai grija de copii, iti vezi de treaba ta - te inseala bine, nu, nu...iti gasesti mai incolo un job, te pui pe picioare, eventual gasesti si pe altcineva....gabdeste te FOARTE BINE ce vrei.


beyoance
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:27
Eu am lucrat mereu am avut primul job la varsta de 17 ani cand fetita mea avea 8 luni eu m-am dus la serviciu ia a stat cu soacra mea nu se pune problema ca eu voi fi casnica toata viata nu imi place sa fiu intretinuta intodeauna mi-a placut sa am banu meu dar acum am 2 copii si soacra mea nu poate sta si cu cel mic are o varsta are si probleme de sanatate si trebuie sa ma ocup eu de el(are 1an)si nici nu mi-ar fi conveit sa-l creasca ea ..consider ca in primii ani de viata copilul are ce mai mare nevoie de mama si daca eu m-as fi dus la serviciu trebuia sa-l las si noaptea.
nicoleta_ralu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:32
De la: joana_rise, la data 2010-01-24 13:27:51at daca nu vrei sa vb cu cun si d astea de ce iti pui poze cu tine, copiii .????

poti face o chestie: ai grija de copii, iti vezi de treaba ta - te inseala bine, nu, nu...iti gasesti mai incolo un job, te pui pe picioare, eventual gasesti si pe altcineva....gabdeste te FOARTE BINE ce vrei.


si daca ma vede cineva cunoscut asta e...la asta m-am gandit si eu sa astept sa ma angajez sa ma pun pe picioare si cand sunt sigura pe mine ca pot sa le ofer copiilor mei tot ce au nevoie atunci fac pasul.in orce caz langa acest barbat nu voi ramane mi-a facut mult rau
nicoleta_ralu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:41
simt ca esi o fata buna...si ti se intampla toate astea mult prea repede....dar din tot ce am trait eu pana acum--si eu am avut o viata nu tocmai fericita--am invatat un lucru: timpul nu se intoarce, si suntem direct raspunzatori pentru alegerile pe care le facem...daca tu cauti scuze cum ar fi copilul,relatia lui cu bunicii, sa stai si sa te autodistrugi,atunci nici macar nu mai e vina lui.....el asa e....un dobitoc, si nu se va schimba, trust me..
trebuie sa gasesti in tine puterea sa mergi mai departe si sa nu ingadui nimanui,intelegi???? NIMANUI .....sa te calce in picioare si sa te trateze cu indiferenta...
nu exista pe lumea asta lucruri pe care sa nu le putem face....trebuie doar sa vrem.....si sa vrem cu adevarat....
LYla_2803
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:52
De la: nicoleta_ralu, la data 2010-01-24 13:41:16
De la: joana_rise, la data 2010-01-24 13:27:51at daca nu vrei sa vb cu cun si d astea de ce iti pui poze cu tine, copiii .????

poti face o chestie: ai grija de copii, iti vezi de treaba ta - te inseala bine, nu, nu...iti gasesti mai incolo un job, te pui pe picioare, eventual gasesti si pe altcineva....gabdeste te FOARTE BINE ce vrei.


si daca ma vede cineva cunoscut asta e...la asta m-am gandit si eu sa astept sa ma angajez sa ma pun pe picioare si cand sunt sigura pe mine ca pot sa le ofer copiilor mei tot ce au nevoie atunci fac pasul.in orce caz langa acest barbat nu voi ramane mi-a facut mult rau

Ca ti-ai pus pozele te face mai simpatica, mai reala...Si daca te vede vreun cunoscut, spui si tu ca altele, mi-a furat cineva pozele, a postat cineva pe contul meu...Asa cum o fac si altele;-) cu succes;-)
Problema este in alegerea asta (sa mai ramai sub acelasi acoperis cu el pana te refaci - nu suna rau;-) practica, moartea fiecarei teorii bune;-) Ma refer la sexualitate. ..Ori te culci mai departe cu persoana care ti-a facut rau, poate mai faci si al treilea copil...In cazul in care nu o faci, incepe scandalul poate si violenta...Nu cred ca vei reusi sa ajungeti la un consens fiecare cu sexualitatea sa sub acelasi acoperis...Sau o relatie pro forma de dragul copiilor din ambele parti...Amandoua variante exista, dar mai rar si nu asta este rostul unei casnicii...Cei 24 de ani ai tai mi se par prea devreme sa ajungi la compromise de genul asta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:18
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-24 12:54:10
Primul pas este sa fie singura, dar nu fiecare poate ramane singur/a si pentru unii mizeria ei este mai usoar de suportat decat frica singuratatii;-), instabilitatea materiala...Drept sa spun pe mine m-ar omora idea sa am de ales doar dintre mizeria de casnicie si mizeria de a sta cu parintii...Trece peste conceptia mea de a avea o viata acceptabila, de a te simti bine etc...Dar astea sunt blabla langa subiect...ca nu-i vorba de mine;-)

Nu stiu daca ai remarcat, ca nici okto nici eu nu am spus ca nu am accepta pachetul. Vorbeam in general de ideea ca nu se accepta. Nu stiu pe ce topic se discuta despre asta, unde intradevar aparusera tot felul de remarci de la utilizatoare ca nu ar accepta asta.
Daca o femeie care se considera emancipata, aici ma refer si io la una anume:P nu accepta ideea asta, cum poti astepta de la un misogin sa fie altfel;-)

Exista destule femei care se confrunta cu problema "Nu mai gasesc pe nimeni"...Am copii, divortata etc...Nu stiu unde-s topicele, dar sunt...


Si eu tot la general vorbeam.
mitura
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:25
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 13:22:37 Te rog sa-mi raspunzi sincer la urmatoarea intrebare: tu iti doresti sa fi toata viata o casnica? Ok, am inteles ai doi copii,nu ai unde sa pleci, nu ai un job,esti linga un sot care profita, dar nu crezi ca ai putea sa-ti recapeti independenta? Ai putea sa faci niste cursuri de calificare intr-o meserie, copii pot fi dusi la cresa sau gradinita, pt ca tu sa-ti gasesti un job.Ai sa vezi ca ti se va schimba optica total, atunci cand vei avea propriul tau venit,vei putea divorta iar el oricum va fi obligat sa plateasca pensie alimentara.So, chill, esti tanara,totul se poate rezolva, numai sa-ti doresti sa fi o luptatoare si atunci sigur iti vei gasi propriul fagas!


Miiiiiiisssssyyyyy ,neatza,duaaaamnaaaa!!
mitura
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:27

e trist ce ti se intampla...divorteaza si i-ati viata de la capat...va fi bine
luiza_georgiana
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:34
sa sti ca am 24 de ani si 2 copii,la 16 ani am stat cu un prost pe care l-am lasat acum un an pt ca ma insela si ma batea....in fine nu conteaza....am plecat la mama cu copiii si mi-am reinceput liceul pe care nu il terminasem la seral si am unloc de munk bun si am reusit si fara el fii sigura ca vi reusii si u totul e sa ai incredere in tine gandestete ca o faci pt copii tai care mai tarziu o sa iti multumeasca
si sa sti ca nu toti inseala eu mi-am gasit si jumatatea care imi accepta copii si ne itelegem super
deci fa-o nu mai sta pe ganduri ai o viata inainte
anca_naty
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:37
il iubesti?stiu k ti-e greu,din dragoste ierti orice
kudika110196
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:54
De la: kudika110196, la data 2010-01-24 14:54:00il iubesti?stiu k ti-e greu,din dragoste ierti orice
bineanteles k am sentimente pentru el dar parca pe zi ce trece incep sa ma racesc de el sa nu mai am ce am avut la inceput pentru el...cred este mai mult obisnuinta.
nicoleta_ralu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:07
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-24 12:12:00
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-24 01:00:22
De la: _oktober_, la data 2010-01-23 23:48:06nu pot insa sa nu-mi amintesc de un topic nu de mult deschis in care chiar reprezentante ale sexului frumos sustineau ca nu ar creste copilul altcuiva....m-am abtinut de la comentarii atunci daaar.....nu ne contrazicem atunci chiar noi?

scuze, chiar nu vad nici o legatura cu acest topic

Io vad:P
Daca "emancipatele" nu vor educa si creste "copii" alteia, nu astepta de la un barbat roman sa creasca "plozii*" altuia...*In acele remarci se vorbea de plozi;-)
Deci doamna din topic, chiar daca reuseste sa gaseasca un nou inceput cu copii, cu greu v-a gasi un barbat caruia sa-i placa circumstantele ei...De buna seama ca exista femei si barbati care gandesc altfel despre "plozii" partenerului.

da, da, imi aduc aminte
nu stiu de ce eu ma gandeam la un topic despre adoptie :p
kitty_krieger
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:24
pai ai doua posibilitati:
ori actionezi, adica pleci sau te pui pe picioare cat de cat(din punctul meu de vedere asta inseamna o viata mai buna pt tine si copiii tai)
ori nu actionezi si nu-ti ramane decat sa te plangi in continuare

Alegerea e numai a ta.
kitty_krieger
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa mai am incredere intr-un viitor in doi? 19 De la: steffy91 8 Iulie 2011 16:39
noi astea mai pinute cu ce ne inbracam de 8 martie 17 De la: mika76 1 Martie 2011 11:22
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
Sa iubesti un barbat casatorit... 359 De la: 11 August 2012 02:45
DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE 27 De la: Barbie30_ 18 Mai 2011 07:38