Setari Cookie-uri

FEMEIE SERIOASA , IUBITOARE?

O femeie divortata 43 ani, si un barbat divortat 52 ani ambii cu cite 1 copil, in relatie de 3 ani, dar nelocuind impreuna. (S-AU CUNOSCUT PE NET)
Femeia ii spune la inceput ca vrea o relatie serioasa, vorbeste despre ultimele relatii ale ei, si spune ca ambele au dezamagit-o,le a pus punct uneia de peste 1 an, alteia de citeva luni. chair e scarbita de ultimii 2 iubiti si la final i a detestat. EA DECLARA MEREU CA IL IUBESTE SI CA VREA SA SE CASATOREASCA CU EL, CA EL ESTE BARBATUL CU CARE VREA SA IMBATRANEACSA, CA ESTE LA FEL DE IMPORTANT CA FIUL EI.
CA ALT BARBAT NU O MAI INTERESEAZA


Ce face femeia in aceasta perioada:
- dupa citeva luni , inoculind incredere partenerului actula, ii spune ca a fost contactata telefonic de ultimul iubit pt o solicitare si l a refuzat.
DAR, se dovedeste ca a discutat si pe mail cu el, ceea ce nu mai spune, si ca i a dat accept de prietenie pe un site raspunzand invitatiei lui.
-dupa 1 an , este contactata de penultmul iubit, si ea iar spune partenerului, dar il si ajuta pe respctivul sa castige reciproc cu ea niste bani
tot atunci partenerul descopera ca pe o adresa de mail necunsicuta lui, femeia primea corespondenta de la acest penultim iubit

- in aceatsa perioada se descopera ca femeia povestea, se confesa, pe net cu 2 barbati despre relatia ei cu partenerul (cecea ce facuse si in trecut cu relatiile anterioare )

-tot femeia ii da un cadou partenerului zicand ca este din partea tatalui ei, dar se dovedeste ulterior ca tatal ei nici nu stia de existenta lui, ea ascunzand in toata perioada tatalui ei ca are o relatie !!!

-tot femeia care declarase ca a incheiat activitatea pe site urile de 'socializare", acum avand partenerul dorit, isi face in decursul acestor 3 ani , fiiind in relatie si cuplata deci, 8 conturi pe diverse site-uri , postand poze personale si in profil include citate de dragoste

Toate acestea ea le a ascuns in acesti ani .

- femeia mereu decalra ca si doreste sa fie cit mai mult cu partenerul ei.
dar , cind gaseste un job part time (pe linga jobul de baza) , platit cu 4.5 ron/ora , taie intalnirile cu partenerul , este lesinata de castige cit mai multi banuti pt deziderate strict personale , dispare dorinta de mai fi cu el cit mai mult, niciodata nu renunta la nici la 2ore ( 9 ron) ca sa fie impreuna




INTREBARE :
-ASA PRODEDEAZA O FEMEIE SERIOASA?
-ASA FACE O FEMEIE CARE IUBESTE ?
-ATI MAI AVEA INCREDRE INTR O ASTFEL DE RELATIE ?
-CE CREDETI CA A INSEMNAT RELATIA SI PARTENERUL PT EA ?






Postat pe 23 Decembrie 2010 17:22
pentru mine un lucru e clar, cand iubesti nu minti, e imposibil ...

si dupa cum spune o vorba din popor: "daca azi furi un ou maine furi un bou"; e clar ca maine de la minciuna trece la alte "specialitati" specifice oamenilor fara integritate
battleofwits
Postat pe 23 Decembrie 2010 18:07
De la: grumelt, la data 2010-12-23 17:22:24O femeie divortata 43 ani, si un barbat divortat 52 ani ambii cu cite 1 copil, in relatie de 3 ani, dar nelocuind impreuna. (S-AU CUNOSCUT PE NET)
Femeia ii spune la inceput ca vrea o relatie serioasa, vorbeste despre ultimele relatii ale ei, si spune ca ambele au dezamagit-o,le a pus punct uneia de peste 1 an, alteia de citeva luni. chair e scarbita de ultimii 2 iubiti si la final i a detestat. EA DECLARA MEREU CA IL IUBESTE SI CA VREA SA SE CASATOREASCA CU EL, CA EL ESTE BARBATUL CU CARE VREA SA IMBATRANEACSA, CA ESTE LA FEL DE IMPORTANT CA FIUL EI.
CA ALT BARBAT NU O MAI INTERESEAZA


Ce face femeia in aceasta perioada:
- dupa citeva luni , inoculind incredere partenerului actula, ii spune ca a fost contactata telefonic de ultimul iubit pt o solicitare si l a refuzat.
DAR, se dovedeste ca a discutat si pe mail cu el, ceea ce nu mai spune, si ca i a dat accept de prietenie pe un site raspunzand invitatiei lui.
-dupa 1 an , este contactata de penultmul iubit, si ea iar spune partenerului, dar il si ajuta pe respctivul sa castige reciproc cu ea niste bani
tot atunci partenerul descopera ca pe o adresa de mail necunsicuta lui, femeia primea corespondenta de la acest penultim iubit

- in aceatsa perioada se descopera ca femeia povestea, se confesa, pe net cu 2 barbati despre relatia ei cu partenerul (cecea ce facuse si in trecut cu relatiile anterioare )

-tot femeia ii da un cadou partenerului zicand ca este din partea tatalui ei, dar se dovedeste ulterior ca tatal ei nici nu stia de existenta lui, ea ascunzand in toata perioada tatalui ei ca are o relatie !!!

-tot femeia care declarase ca a incheiat activitatea pe site urile de 'socializare", acum avand partenerul dorit, isi face in decursul acestor 3 ani , fiiind in relatie si cuplata deci, 8 conturi pe diverse site-uri , postand poze personale si in profil include citate de dragoste

Toate acestea ea le a ascuns in acesti ani .

- femeia mereu decalra ca si doreste sa fie cit mai mult cu partenerul ei.
dar , cind gaseste un job part time (pe linga jobul de baza) , platit cu 4.5 ron/ora , taie intalnirile cu partenerul , este lesinata de castige cit mai multi banuti pt deziderate strict personale , dispare dorinta de mai fi cu el cit mai mult, niciodata nu renunta la nici la 2ore ( 9 ron) ca sa fie impreuna




INTREBARE :
-ASA PRODEDEAZA O FEMEIE SERIOASA?
-ASA FACE O FEMEIE CARE IUBESTE ?
-ATI MAI AVEA INCREDRE INTR O ASTFEL DE RELATIE ?
-CE CREDETI CA A INSEMNAT RELATIA SI PARTENERUL PT EA ?








-NU
-NU
-NU
-Nimic
mimi_ca29
Postat pe 23 Decembrie 2010 19:12
De la: grumelt, la data 2010-12-23 17:22:24
- in aceatsa perioada se descopera ca femeia povestea, se confesa, pe net cu 2 barbati despre relatia ei cu partenerul (cecea ce facuse si in trecut cu relatiile anterioare )
<


se mai plangea unu' ca prietena/amanta/concubina, ca nici el nu era sigur de relatie, cum ca ea le povesteste pe net despre ce nebunii fac ei in dormitor.
tot tu esti taica!!?
geo_resuscitat
Postat pe 23 Decembrie 2010 23:40
eu nu inteleg o chestie : o femeie serioasa , dupa ce intra intr-o relatie trebuie sa-si puna cenusa in cap ? trebuie sa renunte la toti prietenii , cunostintele , absolut tot , de dragul catorva nopti ? si kudica e un site de socializare ........ asta inseamna ca toate femeile maritate sau in relatii stabile inscrise aici , sunt neserioase ? ca de , mai vb si cu barbati , nu numai cu femei . si de ce nu ar mai vb cu barbatii pe care i-a cunoscut inainte ? ar fi trebuit sa-si programeze stergerea memoriei cand te-a cunoscut ? te deranjeaza ca isi respecta munca (!) chiar daca e part time si nu cea de baza ? tu ai renunta la servici , doar ca sa te intalnesti cu ea ? si nu in ultimul rand ......... cum iti permiti sa-i cotrobai prin mail-urile ei ? tu de intimitate si auzit ? fie si numai ptr asta si ti-as fi dat papucii de mult .
parerea mea ? tu nu ai nevoie de o femeie , ci de o toanta care sa-ti fie menajera gratuita , sa stea cu picioarele desfacute de cate ori ai tu chef , sa gandeasca cu creierul tau si sa-ti mai fie si recunoscatoare pentru toate astea . asa ca lasa femeia in pace si cauta-ti una conform dorintelor ; din pacate , inca e plina Romania de astfel de specimene
perce_neige
Postat pe 26 Decembrie 2010 07:00
De la: perce_neige, la data 2010-12-26 07:00:14eu nu inteleg o chestie : o femeie serioasa , dupa ce intra intr-o relatie trebuie sa-si puna cenusa in cap ? trebuie sa renunte la toti prietenii , cunostintele , absolut tot , de dragul catorva nopti ? si kudica e un site de socializare ........ asta inseamna ca toate femeile maritate sau in relatii stabile inscrise aici , sunt neserioase ? ca de , mai vb si cu barbati , nu numai cu femei . si de ce nu ar mai vb cu barbatii pe care i-a cunoscut inainte ? ar fi trebuit sa-si programeze stergerea memoriei cand te-a cunoscut ? te deranjeaza ca isi respecta munca (!) chiar daca e part time si nu cea de baza ? tu ai renunta la servici , doar ca sa te intalnesti cu ea ? si nu in ultimul rand ......... cum iti permiti sa-i cotrobai prin mail-urile ei ? tu de intimitate si auzit ? fie si numai ptr asta si ti-as fi dat papucii de mult .
parerea mea ? tu nu ai nevoie de o femeie , ci de o toanta care sa-ti fie menajera gratuita , sa stea cu picioarele desfacute de cate ori ai tu chef , sa gandeasca cu creierul tau si sa-ti mai fie si recunoscatoare pentru toate astea . asa ca lasa femeia in pace si cauta-ti una conform dorintelor ; din pacate , inca e plina Romania de astfel de specimene


daca asa iti place sa fi tratata intr-o relatie ...
battleofwits
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:17
De la: battleofwits, la data 2010-12-26 08:17:24
De la: perce_neige, la data 2010-12-26 07:00:14eu nu inteleg o chestie : o femeie serioasa , dupa ce intra intr-o relatie trebuie sa-si puna cenusa in cap ? trebuie sa renunte la toti prietenii , cunostintele , absolut tot , de dragul catorva nopti ? si kudica e un site de socializare ........ asta inseamna ca toate femeile maritate sau in relatii stabile inscrise aici , sunt neserioase ? ca de , mai vb si cu barbati , nu numai cu femei . si de ce nu ar mai vb cu barbatii pe care i-a cunoscut inainte ? ar fi trebuit sa-si programeze stergerea memoriei cand te-a cunoscut ? te deranjeaza ca isi respecta munca (!) chiar daca e part time si nu cea de baza ? tu ai renunta la servici , doar ca sa te intalnesti cu ea ? si nu in ultimul rand ......... cum iti permiti sa-i cotrobai prin mail-urile ei ? tu de intimitate si auzit ? fie si numai ptr asta si ti-as fi dat papucii de mult .
parerea mea ? tu nu ai nevoie de o femeie , ci de o toanta care sa-ti fie menajera gratuita , sa stea cu picioarele desfacute de cate ori ai tu chef , sa gandeasca cu creierul tau si sa-ti mai fie si recunoscatoare pentru toate astea . asa ca lasa femeia in pace si cauta-ti una conform dorintelor ; din pacate , inca e plina Romania de astfel de specimene


daca asa iti place sa fi tratata intr-o relatie ...


MIEEEEEEEEE ?!!!!!!!!!!
ce-i cu tine ? inca nu ti-ai baut cafeaua si nu intelegi sensul propozitiilor ?
perce_neige
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:36
De la: perce_neige, la data 2010-12-26 08:36:43
MIEEEEEEEEE ?!!!!!!!!!!
ce-i cu tine ? inca nu ti-ai baut cafeaua si nu intelegi sensul propozitiilor ?


eu asta am inteles ca ...
intr-o relatie ca a celui de mai sus ...tie ti-ar place sa stai cu un barbat cu care sunte-ti de ceva timp impreuna, iar desi el iti spune ca sunte-ti intr-o relatie ... el sa continue pe site-uri de agatat si alte faze de genul asta.

ps, eu nu beau facea, nu face bine

battleofwits
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:43
De la: battleofwits, la data 2010-12-26 08:43:26
De la: perce_neige, la data 2010-12-26 08:36:43
MIEEEEEEEEE ?!!!!!!!!!!
ce-i cu tine ? inca nu ti-ai baut cafeaua si nu intelegi sensul propozitiilor ?


eu asta am inteles ca ...
intr-o relatie ca a celui de mai sus ...tie ti-ar place sa stai cu un barbat cu care sunte-ti de ceva timp impreuna, iar desi el iti spune ca sunte-ti intr-o relatie ... el sa continue pe site-uri de agatat si alte faze de genul asta.

ps, eu nu beau facea, nu face bine



nici eu nu beau cafea . nu era vorba de agatat , ci de site-uri de socializare ( cel putin eu asa am inteles ) ceea ce e cu totul altceva . nu se pune problema sa imi placa sau nu ; daca nu ii este suficient doar cu mine , e liber - scurt si fara drept de apel . dar in nici un caz nu ma apuc sa ii cotrobai pe mess , e-mail , telefon , etc si cu atat mai mult sa-i fac scene ca alege sa munceasca in loc sa stea cu mine ; ar fi o lipsa de respect si o dovada de nesiguranta in primul rand fata de propria persoana si abia apoi fata de cel de langa mine .
perce_neige
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:01
De la: perce_neige, la data 2010-12-26 09:01:52
nici eu nu beau cafea . nu era vorba de agatat , ci de site-uri de socializare ( cel putin eu asa am inteles ) ceea ce e cu totul altceva . nu se pune problema sa imi placa sau nu ; daca nu ii este suficient doar cu mine , e liber - scurt si fara drept de apel . dar in nici un caz nu ma apuc sa ii cotrobai pe mess , e-mail , telefon , etc si cu atat mai mult sa-i fac scene ca alege sa munceasca in loc sa stea cu mine ; ar fi o lipsa de respect si o dovada de nesiguranta in primul rand fata de propria persoana si abia apoi fata de cel de langa mine .


daca mai citesti inca o data, ceea ce a scris omul in primul post si incerci sa te imaginezi in locul lui ..iar barbatul cu care "credeai" ca ai o relatie ti-ar face aceleasi lucruri...nu stiu cum ti-ar pica
battleofwits
Postat pe 26 Decembrie 2010 12:18
De la: grumelt, la data 2010-12-23 17:22:24O femeie divortata 43 ani, si un barbat divortat 52 ani ambii cu cite 1 copil, in relatie de 3 ani, dar nelocuind impreuna. (S-AU CUNOSCUT PE NET)
Femeia ii spune la inceput ca vrea o relatie serioasa, vorbeste despre ultimele relatii ale ei, si spune ca ambele au dezamagit-o,le a pus punct uneia de peste 1 an, alteia de citeva luni. chair e scarbita de ultimii 2 iubiti si la final i a detestat. EA DECLARA MEREU CA IL IUBESTE SI CA VREA SA SE CASATOREASCA CU EL, CA EL ESTE BARBATUL CU CARE VREA SA IMBATRANEACSA, CA ESTE LA FEL DE IMPORTANT CA FIUL EI.
CA ALT BARBAT NU O MAI INTERESEAZA


Ce face femeia in aceasta perioada:
- dupa citeva luni , inoculind incredere partenerului actula, ii spune ca a fost contactata telefonic de ultimul iubit pt o solicitare si l a refuzat.
DAR, se dovedeste ca a discutat si pe mail cu el, ceea ce nu mai spune, si ca i a dat accept de prietenie pe un site raspunzand invitatiei lui.
-dupa 1 an , este contactata de penultmul iubit, si ea iar spune partenerului, dar il si ajuta pe respctivul sa castige reciproc cu ea niste bani
tot atunci partenerul descopera ca pe o adresa de mail necunsicuta lui, femeia primea corespondenta de la acest penultim iubit

- in aceatsa perioada se descopera ca femeia povestea, se confesa, pe net cu 2 barbati despre relatia ei cu partenerul (cecea ce facuse si in trecut cu relatiile anterioare )

-tot femeia ii da un cadou partenerului zicand ca este din partea tatalui ei, dar se dovedeste ulterior ca tatal ei nici nu stia de existenta lui, ea ascunzand in toata perioada tatalui ei ca are o relatie !!!

-tot femeia care declarase ca a incheiat activitatea pe site urile de 'socializare", acum avand partenerul dorit, isi face in decursul acestor 3 ani , fiiind in relatie si cuplata deci, 8 conturi pe diverse site-uri , postand poze personale si in profil include citate de dragoste

Toate acestea ea le a ascuns in acesti ani .

- femeia mereu decalra ca si doreste sa fie cit mai mult cu partenerul ei.
dar , cind gaseste un job part time (pe linga jobul de baza) , platit cu 4.5 ron/ora , taie intalnirile cu partenerul , este lesinata de castige cit mai multi banuti pt deziderate strict personale , dispare dorinta de mai fi cu el cit mai mult, niciodata nu renunta la nici la 2ore ( 9 ron) ca sa fie impreuna




INTREBARE :
-ASA PRODEDEAZA O FEMEIE SERIOASA?
-ASA FACE O FEMEIE CARE IUBESTE ?
-ATI MAI AVEA INCREDRE INTR O ASTFEL DE RELATIE ?
-CE CREDETI CA A INSEMNAT RELATIA SI PARTENERUL PT EA ?







Eu inteleg lucrurile cam asa :

-femeia "serioasa" a trecut printr-un divort deci nu-si doreste o relatie serioasa si de lunga durata
-femeia respectiva adora sa-i manipuleze pe barbatii din viata ei ceea ce nu mi se pare deloc rau
-partenerul ei e un individ moale care cred ca asa ar fi patit si cu o alta femeie
-individa asta din poveste vrea sa-si traiasca viata ceva mai aventuros , nu impletind fulare la gura sobei asa ca e treaba ei ce face , doar zici are 43 de ani nu 83 de ani.

Postat pe 26 Decembrie 2010 17:59
De la: scorpio67, la data 2010-12-26 17:59:23
Eu inteleg lucrurile cam asa :

-femeia "serioasa" a trecut printr-un divort deci nu-si doreste o relatie serioasa si de lunga durata
-femeia respectiva adora sa-i manipuleze pe barbatii din viata ei ceea ce nu mi se pare deloc rau
-partenerul ei e un individ moale care cred ca asa ar fi patit si cu o alta femeie
-individa asta din poveste vrea sa-si traiasca viata ceva mai aventuros , nu impletind fulare la gura sobei asa ca e treaba ei ce face , doar zici are 43 de ani nu 83 de ani.


te-ai resuscitat?

mi se pare normal ca un om fara integritate sa aprecieze nonintegritatea
battleofwits
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:38
De la: battleofwits, la data 2010-12-26 18:38:04
De la: scorpio67, la data 2010-12-26 17:59:23
Eu inteleg lucrurile cam asa :

-femeia "serioasa" a trecut printr-un divort deci nu-si doreste o relatie serioasa si de lunga durata
-femeia respectiva adora sa-i manipuleze pe barbatii din viata ei ceea ce nu mi se pare deloc rau
-partenerul ei e un individ moale care cred ca asa ar fi patit si cu o alta femeie
-individa asta din poveste vrea sa-si traiasca viata ceva mai aventuros , nu impletind fulare la gura sobei asa ca e treaba ei ce face , doar zici are 43 de ani nu 83 de ani.


te-ai resuscitat?

mi se pare normal ca un om fara integritate sa aprecieze nonintegritatea


Ce e batalia mintii pierduta, te regasesti in rolul fraierului manipulat de te lansezi in afirmatii fara nici un suport real ?

Postat pe 26 Decembrie 2010 19:13
De la: scorpio67, la data 2010-12-26 19:13:41... te regasesti in rolul fraierului manipulat de te lansezi in afirmatii fara nici un suport real ?


de ce sa nu ma regasesc, e ceva rau sa ai pretentia de la persoana iubita sa aibe integritate?

daca in trealitatea ta toata lumea trebuie sa se muste de fund, ca sa se simta bine ...
battleofwits
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:21
De la: battleofwits, la data 2010-12-26 19:21:34
De la: scorpio67, la data 2010-12-26 19:13:41... te regasesti in rolul fraierului manipulat de te lansezi in afirmatii fara nici un suport real ?


de ce sa nu ma regasesc, e ceva rau sa ai pretentia de la persoana iubita sa aibe integritate?

daca in trealitatea ta toata lumea trebuie sa se muste de fund, ca sa se simta bine ...



trealitatea ?

Ai inceput sa inventezi cuvinte noi? Traducere te rog!
Dragutza , muscatul de fund e sportul tau preferat , nu al meu, dovada cum te tii bine de al meu cu dintii pe toate topicurile.Pacat ca nu e mai mare , poate te ineci si crapi de apoplexie!

Postat pe 27 Decembrie 2010 20:03
De la: scorpio67, la data 2010-12-27 20:03:08...cum te tii bine de al meu cu dintii pe toate topicurile...:


ti-am dat impresia ca ma tin cu dintii?

PS. eu iti recomand bicicleta ca sa-l mai micsorezi
battleofwits
Postat pe 27 Decembrie 2010 20:06
La 43 de ani cred ca stii ce vrei de la viata! Tipei ii cam place sa se joace si sa faca cati mai multi bani!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Decembrie 2010 20:13
Pt "DOAMNA" >"pierce_niege"


1. "DE DRAGUL CITORVA NOPTI" > spune multe depsre dvs
2. "cenusa in cap" > este cind incetezi dfinitiv si irevocabil relatiile anterioare intime?

3 . VA referiti la site -uri de socializare, da in ce am descris sunt si alte faze (recititi va rog) , pe care voit cred ca le omiteti si care intr-un tot unitar .............

Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:37
TOT PT STIMABILA "DOAMNA " CE A SCRIS :

eu nu inteleg o chestie : o femeie serioasa , dupa ce intra intr-o relatie trebuie sa-si puna cenusa in cap ? trebuie sa renunte la toti prietenii , cunostintele , absolut tot , de dragul catorva nopti ? si kudica e un site de socializare ........ asta inseamna ca toate femeile maritate sau in relatii stabile inscrise aici , sunt neserioase ? ca de , mai vb si cu barbati , nu numai cu femei . si de ce nu ar mai vb cu barbatii pe care i-a cunoscut inainte ? ar fi trebuit sa-si programeze stergerea memoriei cand te-a cunoscut ? te deranjeaza ca isi respecta munca (!) chiar daca e part time si nu cea de baza ? tu ai renunta la servici , doar ca sa te intalnesti cu ea ? si nu in ultimul rand ......... cum iti permiti sa-i cotrobai prin mail-urile ei ? tu de intimitate si auzit ? fie si numai ptr asta si ti-as fi dat papucii de mult .
parerea mea ? tu nu ai nevoie de o femeie , ci de o toanta care sa-ti fie menajera gratuita , sa stea cu picioarele desfacute de cate ori ai tu chef , sa gandeasca cu creierul tau si sa-ti mai fie si recunoscatoare pentru toate astea . asa ca lasa femeia in pace si cauta-ti una conform dorintelor ; din pacate , inca e plina Romania de astfel de specimene


4. SITE-URI DE SOCIALIZARE SUNT MULTE, depinde ce faci pe ele .
5. DVS cind sunteti implicata intr o relatie , cu fostii barbati continuati telefoane, poate si vizite si corespondenta , si spijin ? FRUMOS "DOAMNA" , AVETI ETICA !
6 . OARE de ce cele care tipa de "intimitate" au o mentalitate de panarama?
7. FARA sa fie cazul in povestea mea, am vazut ca ati spus

" tu nu ai nevoie de o femeie , ci de o toanta care sa-ti fie menajera gratuita "
SA INTELEG CA O "FEMEIE" care nu e "toanta" , face menajul contra cost?

HALAL "SPECIMEN" SUNTETI !

Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:52
'grumelt' ...care e continuarea povestii?
battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 13:33
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 13:33:32'grumelt' ...care e continuarea povestii?
Pot sa-ncerc eu (continuarea) ?
Dna-din-poveste,amatoare de net,a intrat intamplator pe Kudika si s-a recunoscut.De-atunci,sta si gandeste : 'as mai face ce-am facut,da-mi sar astia-n cap,ii necajesc pe oameni...naspa.N-as mai face,da-i dezamagesc p'aia de m-au sustinut...naspa.Ce sa ma fac,ca doar n-o sa ma fac asa,deodata,femeie serioasa,iubitoare, (si ce mai era p-acolo).Ca cine s-a gandit ca daca zic ca-s asa de sfanta ,ma si crede cineva?'
nicossia
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:59
Asta nu--i telenovela?ca sincer asa am crezut cand am citit..........vaide capu meu...domnule draga eu zic
sa-i zici ''la revedere'' doamnei cat mai ai timp si nu te transforma in ex-ul pe care-l''detesta mult'' daca intelegi ce vreau sa zic...
jeanpierre
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:00
De la: grumelt, la data 2010-12-23 17:22:24O femeie divortata 43 ani, si un barbat divortat 52 ani ambii cu cite 1 copil, in relatie de 3 ani, dar nelocuind impreuna. (S-AU CUNOSCUT PE NET)
Femeia ii spune la inceput ca vrea o relatie serioasa, vorbeste despre ultimele relatii ale ei, si spune ca ambele au dezamagit-o,le a pus punct uneia de peste 1 an, alteia de citeva luni. chair e scarbita de ultimii 2 iubiti si la final i a detestat. EA DECLARA MEREU CA IL IUBESTE SI CA VREA SA SE CASATOREASCA CU EL, CA EL ESTE BARBATUL CU CARE VREA SA IMBATRANEACSA, CA ESTE LA FEL DE IMPORTANT CA FIUL EI.
CA ALT BARBAT NU O MAI INTERESEAZA


Ce face femeia in aceasta perioada:
- dupa citeva luni , inoculind incredere partenerului actula, ii spune ca a fost contactata telefonic de ultimul iubit pt o solicitare si l a refuzat.
DAR, se dovedeste ca a discutat si pe mail cu el, ceea ce nu mai spune, si ca i a dat accept de prietenie pe un site raspunzand invitatiei lui.
-dupa 1 an , este contactata de penultmul iubit, si ea iar spune partenerului, dar il si ajuta pe respctivul sa castige reciproc cu ea niste bani
tot atunci partenerul descopera ca pe o adresa de mail necunsicuta lui, femeia primea corespondenta de la acest penultim iubit

- in aceatsa perioada se descopera ca femeia povestea, se confesa, pe net cu 2 barbati despre relatia ei cu partenerul (cecea ce facuse si in trecut cu relatiile anterioare )

-tot femeia ii da un cadou partenerului zicand ca este din partea tatalui ei, dar se dovedeste ulterior ca tatal ei nici nu stia de existenta lui, ea ascunzand in toata perioada tatalui ei ca are o relatie !!!

-tot femeia care declarase ca a incheiat activitatea pe site urile de 'socializare", acum avand partenerul dorit, isi face in decursul acestor 3 ani , fiiind in relatie si cuplata deci, 8 conturi pe diverse site-uri , postand poze personale si in profil include citate de dragoste

Toate acestea ea le a ascuns in acesti ani .

- femeia mereu decalra ca si doreste sa fie cit mai mult cu partenerul ei.
dar , cind gaseste un job part time (pe linga jobul de baza) , platit cu 4.5 ron/ora , taie intalnirile cu partenerul , este lesinata de castige cit mai multi banuti pt deziderate strict personale , dispare dorinta de mai fi cu el cit mai mult, niciodata nu renunta la nici la 2ore ( 9 ron) ca sa fie impreuna




INTREBARE :
-ASA PRODEDEAZA O FEMEIE SERIOASA?
-ASA FACE O FEMEIE CARE IUBESTE ?
-ATI MAI AVEA INCREDRE INTR O ASTFEL DE RELATIE ?
-CE CREDETI CA A INSEMNAT RELATIA SI PARTENERUL PT EA ?





Asta-mi miroase a FAPTA EMINAMENTE REALA ! "Ce naste din pisici,soarici mananca" spunea Nicolae Filimon ...si cutuma poporului roman !...Mi-a placut de tine "grumelt" cum ai pus denumirea topicului: " Femeie serioasa..iubitoare ?"... Trebuia sa-i pui titlul : Mama si carpa de sters pe jos , sfideaza "anii tineretii" !...postand in "modernismul" celui mai usuratic si vechi narav
crysis
Postat pe 7 Ianuarie 2011 09:10
Nici nu stiu cu ce sa incep, pentru ca mesajul nu mi se pare foarte clar, insa am inteles ca femeia asta de care tu povestesti are mai multe relatii, o viata dubla. Asta este ea, nu ai cum sa o judeci, Ce ai tu de facut, este sa te intrebi daca ea este ceea ce tu cauti sau te gandesti ca tu sa o faci o femeie serioasa. Care sunt nevoile tale de la o relatie? cum vrei sa fie femeia langa care iti doresti sa traiesti? Dupa ce vei stabili fi afla toate astea, vreau sa stii ca poti sa faci alegeri, pentru ca noi oamenii de regula uitam ca in viata avem de facut alegeri. Mie daca cineva nu imi raspunde asteptarilor, plec...si in plus de asta tine cont de faptul ca nu ai cum sa dai mana cu cineva care tine pumnul strans...succes

Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro
kudika109274
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:31
De la: kudika109274, la data 2011-01-07 11:31:11Nici nu stiu cu ce sa incep, pentru ca mesajul nu mi se pare foarte clar, insa am inteles ca femeia asta de care tu povestesti are mai multe relatii, o viata dubla. Asta este ea, nu ai cum sa o judeci, Ce ai tu de facut, este sa te intrebi daca ea este ceea ce tu cauti sau te gandesti ca tu sa o faci o femeie serioasa. Care sunt nevoile tale de la o relatie? cum vrei sa fie femeia langa care iti doresti sa traiesti? Dupa ce vei stabili fi afla toate astea, vreau sa stii ca poti sa faci alegeri, pentru ca noi oamenii de regula uitam ca in viata avem de facut alegeri. Mie daca cineva nu imi raspunde asteptarilor, plec...si in plus de asta tine cont de faptul ca nu ai cum sa dai mana cu cineva care tine pumnul strans...succes

Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro


La multi ani , nicoletaaa!!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:20
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 13:33:32'grumelt' ...care e continuarea povestii?

a stat si l-a asteptat in van pe mos craciun...iar de revelion s-a pupat singur in oglinda,sub vasc!
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:38
alo d-na ai pierdut undeva pe drum esenta stiu ca te asemeni cu ea dar minciuna asta este problema .Asa ca nu mai sari de fund in sus nimeni nu a spus ca trebuie sa inceteze cu ceva doar....
mortul
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:18
De la: kudika070295, la data 2011-01-07 13:18:03alo d-na ai pierdut undeva pe drum esenta stiu ca te asemeni cu ea dar minciuna asta este problema .Asa ca nu mai sari de fund in sus nimeni nu a spus ca trebuie sa inceteze cu ceva doar....

exista un boton acolo sus...citeaza...ca sa nu sar io de fund in sus
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:21
De la: miss_darine, la data 2011-01-07 13:21:03.... sa nu sar io de fund in sus




battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:43
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 13:33:32'grumelt' ...care e continuarea povestii?


Pentru ca nu-mi plac magarii mincinosi si speculanti care pozeaza in victime si deformeaza voit realitatea in favoarea lor, iata mai jos completarea povestii, scrisa de femeia in cauza, nu inainte de a-i adresa cateva cuvinte individului care a deschis topicul:
Daca atat de mult iti doresti sa dresezi pe cineva, ti-as sugera un caine dar cred ca nici un biet animal nu merita asa un stapan, deci ai putea incepe prin a te dresa pe tine! Exerseaza pentru inceput comenzile ´´sezi mumos, grumelt´´ si ´´cuminte, baiatu´!´´ Si neaparat botnita!

´´Vad ca eu am devenit subiect de dezbatere pe acest forum !!!
... dar ce a omis domnul ´´grumelt´´ sa spuna este altceva ; ca in vreme ce era cu mine mai flirta si cu alte domnite pe net , ca a fost vazut de vecina mea cu o duduie de mana intrand intr-un bar , ca a schimbat mail-uri nu..,, nevinovate '' cu o alta buna prietena de-a mea...ca mi-a ascuns numele real si multe altele ; astea au fost la inceput , eu am trecut peste toate ; am crezut ca trecerea timpului consolideaza relatia si nu vom ajunge in impas pt ca imi sprijin copilul , ca ii accept copilului meu relatia cu fata de care e indragostit si ca muncesc in plus la inca o firma pt ca viata este grea ; nu am cerut nimic de la nimeni , nu am vrut decat sa am pe cineva responsabil si serios langa mine ; dar discutiile au continuat , am ajuns sa jur prin biserica , am ajuns sa am probleme cu inima , sa implor liniste . acum el mi-a dat papucii , cum se spune , pentru ca nu am spus pe 1 decembrie ca plec in carrefour cu fiul meu , de fapt nu am spus pana sa ies din casa ; din casa si pana la parcare sunt 20 m , m-am urcat in masina , nu am apucat sa-l sun pt ca sunat el plecat fara sa-l anunt si asta se numeste lipsa de respect ; am incercat sa-l sun doua zile..sa-i explic..degeaba !
Judecati voi acum , dragi cititori , sunteti oameni cu capul pe umar , trageti de concluzie vreti ! ´´
mika76
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOIE DE UN SFAT!!! 2 De la: nadiuta25 21 Martie 2015 07:40
cata incredere poti avea intr-un barbat...? 71 De la: camelyta_camy 20 Iulie 2010 01:02
Ce sa cred??? 31 De la: dolcik1 3 Iulie 2009 20:04
infidelitate 64 De la: kudika106673 31 Ianuarie 2010 20:55
Inselatul duce numai la rele 30 De la: iulia069834 29 Ianuarie 2010 13:02