Setari Cookie-uri

Iubit VS Amant

Am observat ca majoritatea persoanelor, si aici nu fac diferenta intre barbati si femei, considera inselatul, venind din partea sexului opus ca o maaare greseala...dar daca vine din partea unei persoane de acelasi sex, incercati sa ii oferiti "scuze"...eu una, am descoperit faptul ca poti sa iubesti, sa vrei sa fi cu omul de langa tine toata viatza, dar sa il inseli...sunt doua sentimente contradictorii, dar exista.Raspunsul?
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:14
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:14:07Am observat ca majoritatea persoanelor, si aici nu fac diferenta intre barbati si femei, considera inselatul, venind din partea sexului opus ca o maaare greseala...dar daca vine din partea unei persoane de acelasi sex, incercati sa ii oferiti "scuze"...eu una, am descoperit faptul ca poti sa iubesti, sa vrei sa fi cu omul de langa tine toata viatza, dar sa il inseli...sunt doua sentimente contradictorii, dar exista.Raspunsul?

te cam inseli. nu stiu cate ai citit tu pe aici dar marea majoritate e impotriva inselatului. eu sunt femeie si acuz deopotriva femeia si barbatul daca inseala.............
poti sa explici cum ai descoperit tu ca poti sa-l iubesti sa-l vrei mereu langa tine da sa ti-o tragi cu alt p*larau pe la spate?(le) actualului? ce iubire e asta?
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:20
Se poate, cand viata sociala este foarte activa, atunci cand partenerul nu iti mai ofera tot ce iti doresti...si aici nu ma refer la faptul ca intr'o zi a uitat sa'ti spuna ca te iubeste...dar totusi, consideri ca el e barbatul perfect pt tine...
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:24
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:24:52Se poate, cand viata sociala este foarte activa, atunci cand partenerul nu iti mai ofera tot ce iti doresti...si aici nu ma refer la faptul ca intr'o zi a uitat sa'ti spuna ca te iubeste...dar totusi, consideri ca el e barbatul perfect pt tine...


e ceva ce ma depaseste....... eu cand am trecut prin asa ceva m-am despartit, adica am divortat, si... life goes on.. eu nu concep sa am o relatie si sa joc la doua maciuci....
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:28
Tocmai asta e ideea,doar JOCI la doua "maciuci", cum ii spui tu... nu am spus ca imi iubesc amantul...doar ca...nu cred ca cei care inseala ar trebui judecati...fiecare dintre noi avem o "buba"...
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:32
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:32:15Tocmai asta e ideea,doar JOCI la doua "maciuci", cum ii spui tu... nu am spus ca imi iubesc amantul...doar ca...nu cred ca cei care inseala ar trebui judecati...fiecare dintre noi avem o "buba"...

sotul tau te inseala?
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:33
joaca si el la doua scorburi?
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:33
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:14:07Am observat ca majoritatea persoanelor, si aici nu fac diferenta intre barbati si femei, considera inselatul, venind din partea sexului opus ca o maaare greseala...dar daca vine din partea unei persoane de acelasi sex, incercati sa ii oferiti "scuze"...eu una, am descoperit faptul ca poti sa iubesti, sa vrei sa fi cu omul de langa tine toata viatza, dar sa il inseli...sunt doua sentimente contradictorii, dar exista.Raspunsul?

eu vreau sa aud raspunsul cand vei descoperi ca si el insala si ca va inselati reciproc ......atunci vreau sa vad cat de mult va mai iubiti si cat mai vrei sa fii cu el
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:33
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:32:15Tocmai asta e ideea,doar JOCI la doua "maciuci", cum ii spui tu... nu am spus ca imi iubesc amantul...doar ca...nu cred ca cei care inseala ar trebui judecati...fiecare dintre noi avem o "buba"...


daca exista "o buba"...cel mai corect e sa te desparti ...si asta e ! my opinion
blaa
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:36
Asta este, nu tin sa fac o mare tragedie cu nimic din viata...doar ca SE INTAMPLA si nu'i o drama....
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:41
..si Blaa, ca "buba", ma refeream la orice obsestie, fetish, vicii are un om pe lumea asta...pt ca nu pot sa cred ca exista o persoana perfecta...ci doar oameni care iti accepta defectele si calitatile...
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:43
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:41:27Asta este, nu tin sa fac o mare tragedie cu nimic din viata...doar ca SE INTAMPLA si nu'i o drama....


iti imaginezi tu ca interesa pe cineva viata ta ......dar daca ai vrut sa ai topic personal ai primit si pareri
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:43
mai..nush ce sa zic... nu sunt de acord cu ce faci tu dar daca tie iti e bine asa cine sunt eu sa ma apuc sa obiectez... daca aveti copii bine ar fi sa nu se afle sau sa nu le oferiti asa exemplu pt ca ii cam derutati, copilul pana nu si-o ia in freza de la viata crede ca tot ce zboara se mananca.
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:43
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:32:15Tocmai asta e ideea,doar JOCI la doua "maciuci", cum ii spui tu... nu am spus ca imi iubesc amantul...doar ca...nu cred ca cei care inseala ar trebui judecati...fiecare dintre noi avem o "buba"...


Tu ai 2 "bube" : una la cap care ti-a papat neuronii si una intre picioare care te mananca rau.

Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:44
De la: valivieru96, la data 2010-01-29 17:43:19
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:41:27Asta este, nu tin sa fac o mare tragedie cu nimic din viata...doar ca SE INTAMPLA si nu'i o drama....


iti imaginezi tu ca interesa pe cineva viata ta ......dar daca ai vrut sa ai topic personal ai primit si pareri


Sincer, am vrut sa aflu niste pareri cu privire la subiectul asta, acuma, daca tot nu gasesti nimic interesant si nu te intereseaza viata altora, fara suparare, de ce a trebuit sa postezi, neaparat?
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:46
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:46:48
De la: valivieru96, la data 2010-01-29 17:43:19
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:41:27Asta este, nu tin sa fac o mare tragedie cu nimic din viata...doar ca SE INTAMPLA si nu'i o drama....


iti imaginezi tu ca interesa pe cineva viata ta ......dar daca ai vrut sa ai topic personal ai primit si pareri


Sincer, am vrut sa aflu niste pareri cu privire la subiectul asta, acuma, daca tot nu gasesti nimic interesant si nu te intereseaza viata altora, fara suparare, de ce a trebuit sa postezi, neaparat?

oare iti imaginezi ca cele care au postat le interesa viata ta ?

in viata sunt lucruri care ar trebui sa le stii numai tu ......poate asta iti spune ceva
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:51
Da, e adevarat, dar e o tara democratica, si la fel cum eu am ales sa postez, tu poti sa alegi sa faci contrariul..in definitiv, nu sunt eu vinovata pentru esecurile si deceptiile altora...fiecare cu ceea ce vrea, dar mai ales, cu ceea ce poate!
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:55
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:43:09..si Blaa, ca "buba", ma refeream la orice obsestie, fetish, vicii are un om pe lumea asta...pt ca nu pot sa cred ca exista o persoana perfecta...ci doar oameni care iti accepta defectele si calitatile...



ok,nimeni nu e perfect ,dar odata ce esti cu altu'( sau doresti/esti) inseamna ca ceva nu merge in relatia actuala nu ?si dc sa te complaci intr-o relatie care ...no sens ?! atunci ,cand iubesti ...accepti /iubesti persoana aia asa cum e ...cu defecte si calitati !
anyway,eu nu inteleg..tu ai sotz si ai si un amant?sau care e treaba ?
blaa
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:56
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:55:07Da, e adevarat, dar e o tara democratica, si la fel cum eu am ales sa postez, tu poti sa alegi sa faci contrariul..in definitiv, nu sunt eu vinovata pentru esecurile si deceptiile altora...fiecare cu ceea ce vrea, dar mai ales, cu ceea ce poate!


pai daca e democratie cu ce te deranjaza postarile mele?......iti dai seama ce poti tu la 20 de ani sa ai putere sa poti si mai mult ca aici nu este nimeni ividios pe tine ......tine o tot asa
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:59
Se pare ca s'a inteles total gresit rostul ( sau ma rog, daca are vreun rost) topicului...nu sunt casatorita, am un amant.... totul tine de sex...e pur fizic.
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:59
De la: valivieru96, la data 2010-01-29 17:59:22
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:55:07Da, e adevarat, dar e o tara democratica, si la fel cum eu am ales sa postez, tu poti sa alegi sa faci contrariul..in definitiv, nu sunt eu vinovata pentru esecurile si deceptiile altora...fiecare cu ceea ce vrea, dar mai ales, cu ceea ce poate!


pai daca e democratie cu ce te deranjaza postarile mele?......iti dai seama ce poti tu la 20 de ani sa ai putere sa poti si mai mult ca aici nu este nimeni ividios pe tine ......tine o tot asa


nu ma deranjeaza cu absolut nimic postarile tale, nu o lua personal, " fiecare cu ce vrea, dar cu ce poate" este o chestie generala, nu m'am referit la tine, la mine sau la cineva in special...
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:02
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:59:43Se pare ca s'a inteles total gresit rostul ( sau ma rog, daca are vreun rost) topicului...nu sunt casatorita, am un amant.... totul tine de sex...e pur fizic.


pai daca nu esti casatorita nu se numeste "amant" nu ?
ori ai un IUBIT..si mai ai INCA UNU cu care faci sex ?
si care e de fapt intrebarea ? dilema? rostu' timbicului ?
blaa
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:03
Cand esti de cativa ani buni cu persoana de langa tine, sau esti logodita, cred ca se poate numi amant deja...sau ma rog, rostul topicului era acela de a " consuma " parerile celorlati cu privire la a iubi, dar totusi, a insela...
godesshera
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:07
De la: godesshera, la data 2010-01-29 17:14:07Am observat ca majoritatea persoanelor, si aici nu fac diferenta intre barbati si femei, considera inselatul, venind din partea sexului opus ca o maaare greseala...dar daca vine din partea unei persoane de acelasi sex, incercati sa ii oferiti "scuze"...eu una, am descoperit faptul ca poti sa iubesti, sa vrei sa fi cu omul de langa tine toata viatza, dar sa il inseli...sunt doua sentimente contradictorii, dar exista.Raspunsul?



tu si adrian enache ce ati ridicat adulterul la rang de arta!
geo_xx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:35
De cand sant casatorit am facut sex cu mute prietene dar nu mi-am renegat niciodata sotia !!!
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:39
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 18:39:05 De cand sant casatorit am facut sex cu mute prietene dar nu mi-am renegat niciodata sotia !!!

Si sotia nu te-a renegat??????
alina02
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:42
De la: alina02, la data 2010-01-29 18:42:15
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 18:39:05 De cand sant casatorit am facut sex cu mute prietene dar nu mi-am renegat niciodata sotia !!!

Si sotia nu te-a renegat??????


nuuu! cred ca sotia ii contorizeaza intrarile in alte gauri!!
geo_xx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:43
aaaaaaaaaaaaa...prietenele sunt mute , nu au ciripit, nu stie nici pamantul...
alina02
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:43
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 18:39:05 De cand sant casatorit am facut sex cu mute prietene dar nu mi-am renegat niciodata sotia !!!

mie imi miroase a lauda totusi nu cred ca-ti va ridica nevasta statuie pt faptul ca ai facut sex doar cu prietene! am o vaga banuiala ca atunci cand va afla, vei deschide un topic cat de curand pe aici
miss_darine
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:49
De la: alina02, la data 2010-01-29 18:43:40aaaaaaaaaaaaa...prietenele sunt mute , nu au ciripit, nu stie nici pamantul...


da' si cand or ciripiiiiiiiiii.... sa vezi croncaneala ... !![img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
coldwind
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tot despre infidelitate... 18 De la: steffy91 19 Decembrie 2009 18:04
Am nevoie de ajutor! 4 De la: gina_alexa4u 24 Noiembrie 2010 14:18
silita sa intru intr-o relatie 69 De la: Flowers 12 Mai 2011 19:02
Exista dragoste la distanta? 35 De la: contesina 8 Februarie 2011 19:54
GELOZIA 3 De la: gugulina74 9 Septembrie 2009 16:24