Setari Cookie-uri

Ati accepta sa faceti sex cu fostul sot sau sotie dupa ce ati divortat

sun multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte...ati cunoscut asemenea cazuri.. astept parerile voastre
kudika029282
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:31
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 17:31:15sun multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte...ati cunoscut asemenea cazuri.. astept parerile voastre

Nu cunosc exemple din astea, doar cupluri unde ambii accepta sa ramana casatoriti din diferite motive, fara sa mai intretina relatii sexuale.
Nu as accepta o relatie sexuala cu fostul sot in nici un caz.
Parere despre cei care o fac? Treaba lor;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Ianuarie 2010 18:42
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-24 18:42:02
Nu cunosc exemple din astea, doar cupluri unde ambii accepta sa ramana casatoriti din diferite motive, fara sa mai intretina relatii sexuale.
Nu as accepta o relatie sexuala cu fostul sot in nici un caz.
Parere despre cei care o fac? Treaba lor;-)

pup metalista mea scumpa
on tipic: E chiar aiurea topicul tau sa inteleg ca tu cunosti multe asemenea cupluri, sau chiar tu esti in aceasta situatie? Ideea este ca nimeni nu divorteaza de prea mult bine si daca mai sunt niste copii la mijloc, n-au cum sa faca abstractie unul de celalalt. Dar de la asta, pina la prietenie si reluarea vietii sexuale, e cale lunga.
miss_darine
Postat pe 24 Ianuarie 2010 18:51
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 18:51:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-24 18:42:02
Nu cunosc exemple din astea, doar cupluri unde ambii accepta sa ramana casatoriti din diferite motive, fara sa mai intretina relatii sexuale.
Nu as accepta o relatie sexuala cu fostul sot in nici un caz.
Parere despre cei care o fac? Treaba lor;-)

pup metalista mea scumpa
on tipic: E chiar aiurea topicul tau sa inteleg ca tu cunosti multe asemenea cupluri, sau chiar tu esti in aceasta situatie? Ideea este ca nimeni nu divorteaza de prea mult bine si daca mai sunt niste copii la mijloc, n-au cum sa faca abstractie unul de celalalt. Dar de la asta, pina la prietenie si reluarea vietii sexuale, e cale lunga.
miss
yumy
Postat pe 24 Ianuarie 2010 18:52
pup de seara yumi
miss_darine
Postat pe 24 Ianuarie 2010 18:54
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 18:51:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-24 18:42:02
Nu cunosc exemple din astea, doar cupluri unde ambii accepta sa ramana casatoriti din diferite motive, fara sa mai intretina relatii sexuale.
Nu as accepta o relatie sexuala cu fostul sot in nici un caz.
Parere despre cei care o fac? Treaba lor;-)

pup metalista mea scumpa
on tipic: E chiar aiurea topicul tau sa inteleg ca tu cunosti multe asemenea cupluri, sau chiar tu esti in aceasta situatie? Ideea este ca nimeni nu divorteaza de prea mult bine si daca mai sunt niste copii la mijloc, n-au cum sa faca abstractie unul de celalalt. Dar de la asta, pina la prietenie si reluarea vietii sexuale, e cale lunga.

Imi place faza cu "on tipic" aiurea topicul. Missi ai dreptate, de la o relatie civilizata intre fosti parteneri, mai ales daca este vorba de copii e drum lung pana ajungi in patul fostului...Ca de bine nu divorteaza nimeni...Dar poate vine cu povestea lui Fat Bogat, care mosteneste 10 milioane daca divorteaza Si e clar la asa o circumstanta ipotetic ne parasesc principiile
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Ianuarie 2010 19:05
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 18:51:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-24 18:42:02
Nu cunosc exemple din astea, doar cupluri unde ambii accepta sa ramana casatoriti din diferite motive, fara sa mai intretina relatii sexuale.
Nu as accepta o relatie sexuala cu fostul sot in nici un caz.
Parere despre cei care o fac? Treaba lor;-)

pup metalista mea scumpa
on tipic: E chiar aiurea topicul tau sa inteleg ca tu cunosti multe asemenea cupluri, sau chiar tu esti in aceasta situatie? Ideea este ca nimeni nu divorteaza de prea mult bine si daca mai sunt niste copii la mijloc, n-au cum sa faca abstractie unul de celalalt. Dar de la asta, pina la prietenie si reluarea vietii sexuale, e cale lunga.

eu cunosc un astfel de cuplu care au ramas prieteni apropiati dupa ce au divortat dar sant fara copii dar eu nu sunt in aceasta situatie
kudika029282
Postat pe 24 Ianuarie 2010 19:09
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 19:09:41
eu cunosc un astfel de cuplu care au ramas prieteni apropiati dupa ce au divortat dar sant fara copii dar eu nu sunt in aceasta situatie

Pai de la un cuplu pina la "multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte",iarasi e cale lunga. Nu trebuie sa generalizezi, aceia pe care-i cunosti tu, probabil ca s-au casatorit prea de tineri,au divortat si dupa aceea au realizat ca se iubesc mai mult dupa ce au obtinut actele. Aiurea oricum, nebanuite sunt caile domnului!
miss_darine
Postat pe 24 Ianuarie 2010 19:18
ce intrebare....intrebatoare ...n-as face sex...poate dragoste
freakbabe
Postat pe 24 Ianuarie 2010 19:20
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 19:18:53
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 19:09:41
eu cunosc un astfel de cuplu care au ramas prieteni apropiati dupa ce au divortat dar sant fara copii dar eu nu sunt in aceasta situatie

Pai de la un cuplu pina la "multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte",iarasi e cale lunga. Nu trebuie sa generalizezi, aceia pe care-i cunosti tu, probabil ca s-au casatorit prea de tineri,au divortat si dupa aceea au realizat ca se iubesc mai mult dupa ce au obtinut actele. Aiurea oricum, nebanuite sunt caile domnului!
nu am generalizat cupluri iar aceia pe care eu ii cunosc nu sau casatorit de tineri el avea 40 de ani iar ea 32 si totusi sunt impreuna de cand au divortat..si nici nu cred ca au realizat ca se iubesc dupa ce au divortat cu acte..dar mai sunt si iresponsabili care se joaca dea divortul
kudika029282
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:49
depinde cum ne-am despartit
DON_LUCIANO
Postat pe 25 Ianuarie 2010 09:05
De la: DON_LUCIANO, la data 2010-01-25 09:05:39depinde cum ne-am despartit
pai daca va iubiti de ce v-ati mai despartit si cu acte...e ceva tare ciudat
kudika029282
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:01
sa stii ca nu e chiar asa ciudat. In fond si la urma urmei cei care au format un cuplu se cunosc, stiu ce preferinte au fiecare si atunci cand au nevoie de o "descarcare" rapida ajung in aceasta situatie, trecind peste lugu-lugu..cico si floricele.
Iradiatu_
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:46
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-25 12:46:49sa stii ca nu e chiar asa ciudat. In fond si la urma urmei cei care au format un cuplu se cunosc, stiu ce preferinte au fiecare si atunci cand au nevoie de o "descarcare" rapida ajung in aceasta situatie, trecind peste lugu-lugu..cico si floricele.
mai degraba cred ca cei care au format un cuplu si apoi se despart la tribunal daca stiu ce preferinte au si se cunosc ata de bine atunic cand au nevoie de o descarcare rapida nu isi gasesc pe cineva mai bun si ajung sa se roage tot de fosta nevasta de dragul vremurilor trecute
kudika029282
Postat pe 25 Ianuarie 2010 14:21
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 17:31:15sun multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte...ati cunoscut asemenea cazuri.. astept parerile voastre


ca au fost luati sau nu,mai intalnim si cupluri care continua cu freky freky in continuare de dragul vremurilor de odinioara
astia is prea de tot
kudika109268
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:09
multa lume se insoara doar ca sa divorteze
Shhh
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:12
De la: kudika109268, la data 2010-01-25 16:09:32
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 17:31:15sun multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte...ati cunoscut asemenea cazuri.. astept parerile voastre


ca au fost luati sau nu,mai intalnim si cupluri care continua cu freky freky in continuare de dragul vremurilor de odinioara
astia is prea de tot
sigur ca sau luat ca doar altfel cum ar fi divortat..dar ca mai continua si cu sexul astia swe joaca cu divortul sau nu stiu inca ce vreau unul de la altul
kudika029282
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:16
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 20:49:47
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 19:18:53
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 19:09:41
eu cunosc un astfel de cuplu care au ramas prieteni apropiati dupa ce au divortat dar sant fara copii dar eu nu sunt in aceasta situatie

Pai de la un cuplu pina la "multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte",iarasi e cale lunga. Nu trebuie sa generalizezi, aceia pe care-i cunosti tu, probabil ca s-au casatorit prea de tineri,au divortat si dupa aceea au realizat ca se iubesc mai mult dupa ce au obtinut actele. Aiurea oricum, nebanuite sunt caile domnului!
nu am generalizat cupluri iar aceia pe care eu ii cunosc nu sau casatorit de tineri el avea 40 de ani iar ea 32 si totusi sunt impreuna de cand au divortat..si nici nu cred ca au realizat ca se iubesc dupa ce au divortat cu acte..dar mai sunt si iresponsabili care se joaca dea divortul

ca Bahmu cu Prigoana
iacinta
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:43
da......asta inseamna ca ne intelegem mai bine daca nu suntem legati de o hartie....sau daca stim ca nu mai sunem ooficial inmpreuna...
nu stiu sa descriu sentimentul dar......ai o mare sadisfactie atunci cand faci asta.....nu mai esti lega cu omu....si totusi vrei incontinuare sa fi cu el....:)))))0
maya21ro
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:00
De la: maya21ro, la data 2010-01-25 19:00:49da......asta inseamna ca ne intelegem mai bine daca nu suntem legati de o hartie....sau daca stim ca nu mai sunem ooficial inmpreuna...
nu stiu sa descriu sentimentul dar......ai o mare sadisfactie atunci cand faci asta.....nu mai esti lega cu omu....si totusi vrei incontinuare sa fi cu el....:)))))0
nu as crede ca un divort ar fi o satisfactie..daca s-a ajuns acolo precis ca ceva nu mergea bine..dar sa mai fi impreuna cu omul pe care l-ai aruncat de rau si dupa ce ai divortat sa zici ca e mai bun e ceva de necrezut
kudika029282
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:52
De la: iacinta, la data 2010-01-25 18:43:31
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 20:49:47
De la: miss_darine, la data 2010-01-24 19:18:53
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 19:09:41
eu cunosc un astfel de cuplu care au ramas prieteni apropiati dupa ce au divortat dar sant fara copii dar eu nu sunt in aceasta situatie

Pai de la un cuplu pina la "multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte",iarasi e cale lunga. Nu trebuie sa generalizezi, aceia pe care-i cunosti tu, probabil ca s-au casatorit prea de tineri,au divortat si dupa aceea au realizat ca se iubesc mai mult dupa ce au obtinut actele. Aiurea oricum, nebanuite sunt caile domnului!
nu am generalizat cupluri iar aceia pe care eu ii cunosc nu sau casatorit de tineri el avea 40 de ani iar ea 32 si totusi sunt impreuna de cand au divortat..si nici nu cred ca au realizat ca se iubesc dupa ce au divortat cu acte..dar mai sunt si iresponsabili care se joaca dea divortul

ca Bahmu cu Prigoana
kudika029282
Postat pe 26 Ianuarie 2010 17:27
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 17:31:15sun multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte...ati cunoscut asemenea cazuri.. astept parerile voastre

fiecare face cum vrea si cum crede....parerea mea e ca daca cineva ajunge la divort inseamna ca e groasa treaba si ca nu e cale de impacare. nu inteleg care-i chestia cu statul impreuna dupa...pai dc au mai divortat atunci?nu zice nimeni ca nu pot fi prieteni, cel putin dupa un timp, cand dispar anumite animozitati....dar eu prin divort inteleg o ruptura...ruptura unei familii. sigur ca, daca sunt copii la mijloc, nu e cu putinta ignorarea celuilalt...dar de aici si pana la a avea o relatie cu fostul e cale lunga...
mkdisk
Postat pe 11 Februarie 2010 11:03
De la: kudika029282, la data 2010-01-24 17:31:15sun multe cazuri de cupluri care accepta sa divorteze numai pe hartie si se hotarasc sa ramana si in continuare prieteni apropiati dupa ce sau despartit cu acte...ati cunoscut asemenea cazuri.. astept parerile voastre

aaa..acuma am citit mai bine, era vorba despre prietenie...pai cred ca o explicatie ar fi ca cei 2 se cunosc foarte bine.candva, la urma urmelor, au format o familie....
mkdisk
Postat pe 11 Februarie 2010 11:06
Personal nu am cunoscut dar o parere pot sa-mi expun.Da mai ramin inpreuna, ori ca au copii si sa n-ui desparta s-au pur si simplu ptr. ca inca se mai iubesc.
kudika098645
Postat pe 11 Februarie 2010 11:09
De la: kudika098645, la data 2010-02-11 11:09:52Personal nu am cunoscut dar o parere pot sa-mi expun.Da mai ramin inpreuna, ori ca au copii si sa n-ui desparta s-au pur si simplu ptr. ca inca se mai iubesc.
eu pot sa spun ca am avut un fost prieten divortat care continua sa aiba o relatie de prietenie cu fosta lui nevasta dupa ce a divortat numai pe hartie.nu aveau copii..in rest acesti doi divortati se comportau ca si cum nu erau divortati...in sensul ca vorbeau la telefon....se vizitau..se plimbau impreuna..si mergeau impreuna chiar si la fosta soacra a ei...si asta insemna ca inclusiv faceau si sex dupa ce au divortat...eu m-am retras din aceasta murdarie a acestor divortati pot sa zic chiar iresponsabili care sau jucat cu divortul...chiar daca el a mai avut si alte relatii dupa ce a divortat de ea...el tot a fost primit de fosta lui nevasta care abia astepta sa se intoarca la ea fostul ei sot..de asta ce ziceti..???
kudika029282
Postat pe 11 Februarie 2010 19:31
cumnata mea a fost casatorita 7 ani cu un tip, dupa aceea s-au despartit, dar ei au ramas foarte buni amici,el locuia in acelasi bloc cu ea.cand ea termina serviciu trecea prima data pe la el isi spuneau totul ca doi buni prieteni si apoi se ducea acasa. erau doi prieteni, eu nu am inteles niciodata relatia lor.se intelegeau mai bine acum ca erau prieteni ca atunci cand erau casatoriti.toata istoria a durat pana cand el si-a facut o prietena noua si foarte geloasa.deci se poate avea o relatie cu fostul tau sot, nu e o persoana straina e un "fost sot".
alinuza73
Postat pe 11 Februarie 2010 23:20
De la: alinuza73, la data 2010-02-11 23:20:51cumnata mea a fost casatorita 7 ani cu un tip, dupa aceea s-au despartit, dar ei au ramas foarte buni amici,el locuia in acelasi bloc cu ea.cand ea termina serviciu trecea prima data pe la el isi spuneau totul ca doi buni prieteni si apoi se ducea acasa. erau doi prieteni, eu nu am inteles niciodata relatia lor.se intelegeau mai bine acum ca erau prieteni ca atunci cand erau casatoriti.toata istoria a durat pana cand el si-a facut o prietena noua si foarte geloasa.deci se poate avea o relatie cu fostul tau sot, nu e o persoana straina e un "fost sot".
depinde foarte mult de motivele pentru care au divortat...daca cei doi fosti soti pot sa fie prieteni dupa ce au divortat parerea mea e ca au divortat doar pe hartie ..in rest se comporta si fac tot ce faceau inainte de divort...in cazul meu am avut un fost prieten divortat care mi-a spus ca el a ramas si dupa divort in relatii de prietenie intima cu fosta nevasta..care desi stia ca el avea o noua relatie cu mine..nu era geloasadeloc...ba mai mult il primea ori de cate ori el se intorcea la ea dupa ce se despartea de mine...eu cred ca astefel de relatie se numeste:"TIGANIE" nu prietenie...ce parere aveti e asa sau nu..??
kudika029282
Postat pe 12 Februarie 2010 10:56
buna intrebare
ACCEPTARE sa a FACE?
Cu fostul -fosta , care e diferenta intre fosti soti sau fosti prieteni pentru cativa ani?
Daca unul din ei are o alta relatie si o face cu ex..., nu se mai cheama ca isi inseala partenerul ???????????

Daca am avut 3 soti sau 3 relatii de lunga durata pot sa o fac cu toti ?
malascusalfa
Postat pe 31 Martie 2010 22:48
Femeia asta a mai deschis inca un topic cu exact acest subiect. Cel despre prietenie ca inceput al unei relatii de dragoste. Acolo povestea ca iubitul ei, care nu se mai culca cu ea pentru ca ea nu voia sa-i faca sex oral (dar cica ei tot sint impreuna) face sex cu fosta nevasta.
Cita obsesie sa ai si cit sa tot incerci sa-ti rezolvi problemele si sa-ti cauti confirmari pe internet?
Doamne, ce plictisitori pot fi unii ...
soraderazboi
Postat pe 1 Aprilie 2010 00:31
De la: soraderazboi, la data 2010-04-01 00:31:19Femeia asta a mai deschis inca un topic cu exact acest subiect. Cel despre prietenie ca inceput al unei relatii de dragoste. Acolo povestea ca iubitul ei, care nu se mai culca cu ea pentru ca ea nu voia sa-i faca sex oral (dar cica ei tot sint impreuna) face sex cu fosta nevasta.
Cita obsesie sa ai si cit sa tot incerci sa-ti rezolvi problemele si sa-ti cauti confirmari pe internet?
Doamne, ce plictisitori pot fi unii ...
mai duduie iar faci razboi pe aici...ce te intereseaza pe dumneata care cu cine se culca .esti obsedta de sex...sau nu are cine sa tio mai traga si esti disperata.....
kudika029282
Postat pe 1 Aprilie 2010 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 14 De la: Gabriela_iubita 29 Iulie 2009 20:04
i neea some help! 18 De la: Aphrodite 22 Decembrie 2009 19:31
Hello my dear 34 De la: perce_neige 24 Noiembrie 2010 20:49
ma ameninta ca se omoara 116 De la: Sonya77 26 Februarie 2012 07:55
nu stiu ce sa fac:( 23 De la: Narcisa_Ana 4 Decembrie 2009 21:31