Setari Cookie-uri

Relatie sau sex?

As vrea sa va cer parerea in legatura cu situatia mea actuala. Ca sa incep cu inceputul am 20 de ani. Momentan am pus ochii pe un tip, el are 21 si am impresia ca si el pe mine. Pana acuma am fost prieteni foarte buni singura problema e ca el e genul de o noapte...si momentan eu caut o relatie...Ce parere aveti?
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:40
ia-ti ochii de pe el si pune-i pe altul!
one_size
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:43
Dezlipeste ochii... ca e grele cu barbatii de genul atata timp cat tu cauti o relatie nu o aventura
ankris
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:46
nu maaaaa! ofera-i o noapte de neuitat, daca-i place se intoarce si veti avea o relatie bazata pe sex. you both win
Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:50
Am mai postat odata dar vad ca nu mi-a iesit. Il cunosc destul de bine ca si om si e genul de persoana pe care daca o sun la 12 noaptea e acolo pt mine, si m-a ajutat mult ori de cate ori am avut nevie...si nu as putea sa zic ca nu e sentimental...insa are un trecut...Chiar nu credeti ca ar merita sa incerc? Cu sexul nu ma gandesc ca nu ar iesi bine:)) insa nu e tot ceea ce vreau...
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:54
pai.. am impresia ca tu astepti aici exact ceea ce vrei tu sa auzi, parca ai astepta o aprobare pt a face sex si a nu-ti pune mari sperante pt o relatie cu el. si o relatie bazata numai pe sex tot relatie se numeste
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:57
Ar mai trebui sa adaug ca nu mi-a dat de inteles ca ar vrea doar sex...cum stiu ca facea cu altele...acuma nu e nici prost sa o faca. Si sincera sa fiu chiar mi s-a pus pata puternic pe el. Eu momentan sunt iesit dintr-o relatie de 3 ani si el stie asta...Cred ca sunt intr-o mare dilema:)
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:58
De la: Shhh, la data 2010-01-27 11:57:49pai.. am impresia ca tu astepti aici exact ceea ce vrei tu sa auzi, parca ai astepta o aprobare pt a face sex si a nu-ti pune mari sperante pt o relatie cu el. si o relatie bazata numai pe sex tot relatie se numeste

Nu am nimic impotriva sexului...e foarte sanatos si placut. Insa nu vreau o relatie bazata doar pe sex, ca nu e genul meu
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:59
De la: deea90, la data 2010-01-27 11:58:24Ar mai trebui sa adaug ca nu mi-a dat de inteles ca ar vrea doar sex...cum stiu ca facea cu altele...acuma nu e nici prost sa o faca. Si sincera sa fiu chiar mi s-a pus pata puternic pe el. Eu momentan sunt iesit dintr-o relatie de 3 ani si el stie asta...Cred ca sunt intr-o mare dilema:)
Da tu nu poti sa faci ce-ti place tie ?!!!Fara sa faci ce fac altii sau altele ,fara sa faci ce se poarta ,mai simplu sa fii tu insati pentru tine si cel apropiat tie ...zii poti ?
cristinxxx
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:04
De la: cristinxxx, la data 2010-01-27 12:04:59
De la: deea90, la data 2010-01-27 11:58:24Ar mai trebui sa adaug ca nu mi-a dat de inteles ca ar vrea doar sex...cum stiu ca facea cu altele...acuma nu e nici prost sa o faca. Si sincera sa fiu chiar mi s-a pus pata puternic pe el. Eu momentan sunt iesit dintr-o relatie de 3 ani si el stie asta...Cred ca sunt intr-o mare dilema:)
Da tu nu poti sa faci ce-ti place tie ?!!!Fara sa faci ce fac altii sau altele ,fara sa faci ce se poarta ,mai simplu sa fii tu insati pentru tine si cel apropiat tie ...zii poti ?

Nu-i vorba de facut ce se poarta...momentan caut o relatie si daca m-as baga intr-una doar pt sex ulterior as fi daramata, pt ca si asa dupa o relatie de 3 ani nu mi-a fost prea usor.
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:08
Nu-i vorba de facut ce se poarta...momentan caut o relatie si daca m-as baga intr-una doar pt sex ulterior as fi daramata, pt ca si asa dupa o relatie de 3 ani nu mi-a fost prea usor.
vad ca ti-ai raspuns singura. eu nu inteleg exact ce vrei? daca iti e a face sex cu el fa-o daca nu vezi-ti de treaba.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:10
De la: deea90, la data 2010-01-27 12:08:53
De la: cristinxxx, la data 2010-01-27 12:04:59
De la: deea90, la data 2010-01-27 11:58:24Ar mai trebui sa adaug ca nu mi-a dat de inteles ca ar vrea doar sex...cum stiu ca facea cu altele...acuma nu e nici prost sa o faca. Si sincera sa fiu chiar mi s-a pus pata puternic pe el. Eu momentan sunt iesit dintr-o relatie de 3 ani si el stie asta...Cred ca sunt intr-o mare dilema:)
Da tu nu poti sa faci ce-ti place tie ?!!!Fara sa faci ce fac altii sau altele ,fara sa faci ce se poarta ,mai simplu sa fii tu insati pentru tine si cel apropiat tie ...zii poti ?

Nu-i vorba de facut ce se poarta...momentan caut o relatie si daca m-as baga intr-una doar pt sex ulterior as fi daramata, pt ca si asa dupa o relatie de 3 ani nu mi-a fost prea usor.






... duduitza ... nu te mai minti ... habar nu ai ce vrei ... si cea pe care ai terminat-o era pentru sex si asta va fi pentru sex ... si urmatoarea ... ce vrei sa te mai ''darime'' ? ... adevarul ? ... deveniti niste nimfomane si va irositi viata mintindu-va ca vreti altceva decit sex ... hai sa fim seriosi ...

marco918
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:13
Ce vreau? Mi-ar place sa am o relatie cu el...nu neaparat sa fac sex, pt ca e un om de nota 100. Insa nu stiu daca cu genu asta de tip e posibil
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:13
De la: marco918, la data 2010-01-27 12:13:15
De la: deea90, la data 2010-01-27 12:08:53
De la: cristinxxx, la data 2010-01-27 12:04:59
De la: deea90, la data 2010-01-27 11:58:24Ar mai trebui sa adaug ca nu mi-a dat de inteles ca ar vrea doar sex...cum stiu ca facea cu altele...acuma nu e nici prost sa o faca. Si sincera sa fiu chiar mi s-a pus pata puternic pe el. Eu momentan sunt iesit dintr-o relatie de 3 ani si el stie asta...Cred ca sunt intr-o mare dilema:)
Da tu nu poti sa faci ce-ti place tie ?!!!Fara sa faci ce fac altii sau altele ,fara sa faci ce se poarta ,mai simplu sa fii tu insati pentru tine si cel apropiat tie ...zii poti ?

Nu-i vorba de facut ce se poarta...momentan caut o relatie si daca m-as baga intr-una doar pt sex ulterior as fi daramata, pt ca si asa dupa o relatie de 3 ani nu mi-a fost prea usor.






... duduitza ... nu te mai minti ... habar nu ai ce vrei ... si cea pe care ai terminat-o era pentru sex si asta va fi pentru sex ... si urmatoarea ... ce vrei sa te mai ''darime'' ? ... adevarul ? ... deveniti niste nimfomane si va irositi viata mintindu-va ca vreti altceva decit sex ... hai sa fim seriosi ...


celalta relatie pe care am avuto chiar nu era pt sex. A fost o relatie frumosa pe care nu o regret. Si avand in vedere ca a fost singurul barbat cu care am facut sex...nu cred k asta caut de la o relatie
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:16
cred ca asta e dilema vietii tale.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:17
De la: deea90, la data 2010-01-27 12:13:24Ce vreau? Mi-ar place sa am o relatie cu el...nu neaparat sa fac sex, pt ca e un om de nota 100. Insa nu stiu daca cu genu asta de tip e posibil





... bai gainusha ... adica tu vrei sa stati pe banca si sa mincati impreuna sandvishuri ? ... dupa 3 ani de cracaneala ... vai de dosul vostru de ciuriburi ... de scoala nu va intereseaza ... peste 10 ani apari si declari rituos - barbatii e porci ... am experientza ...
marco918
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:17
cati ani ai?sincer
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:17
Probabil...insa nu mi-ati raspuns nici unul la intrebare. E posibil sa ai o relatie cu un astfel de tip?
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:18
20 am...cu asta am inceput. Nu vreau sa stam pe banca sa ne uitam unul la altu:)). Insa n-am momentan chef sa fac sex de dragu de a face sex. Ce e asa de condamnat ca vreau sa am pur si simplu pe cineva langa mine?
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:20
De la: deea90, la data 2010-01-27 12:13:24Ce vreau? Mi-ar place sa am o relatie cu el...nu neaparat sa fac sex, pt ca e un om de nota 100. Insa nu stiu daca cu genu asta de tip e posibil
Da...fara "reletii" nu poti trai. Sa fii o femeie independenta sa faci ce vrei cu cine vrei fara sa dai socoteala nimanui ....totusi ai 20 ani
cristinxxx
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:22
nu poate ca sexu e sanatos si ii place si apoi ar vrea si fara sex ca abia e iesita dintr-o relatie de 3 ani de cotzaiala...viata e grea la 20 de ani, e complicata tare.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:24
... bai gainusha ... adica tu vrei sa stati pe banca si sa mincati impreuna sandvishuri ? ... dupa 3 ani de cracaneala ... vai de dosul vostru de ciuriburi ... de scoala nu va intereseaza ... peste 10 ani apari si declari rituos - barbatii e porci ... am experientza ...[/quote]

Nu am declarat niciodata ca barbatii sunt niste porci...si nu am de gand prea curand, fiecare e unic in felul sau. Si nu cred ca nu imi pasa de scoala. Muncesc de imi sar capacele ca sa ma pot intretine la scoala ca nu toti suntem copii de bani gata. Asa ca nu te pune sa judeci oamenii daca nu sti nimic de ei. Nu toti suntem la fel
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:25
daca tu crezi ca il poti face sa isi doreasca o relatie cu tine atunci fa-o..daca nu.fa-o din nou..mai bine sa iti para rau pt ceva ce ai facut decat sa te gandesti ce-ar fi fost daca...
white_thoughts
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:25
si ce muncesti tu de-ti sar capacele? si azi nu ai ore la scoala?
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:26
Aproximativ sunt in sesiune...deci nu, nu am cursuri. si cred ca deviaza subiecutul...in fine cred ca reunt la discutie pt ca nu are sens. Majoritatea de aici sunteti doar ca sa judecati nu sa dati sfaturi.
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:29
De la: deea90, la data 2010-01-27 12:29:24Aproximativ sunt in sesiune...deci nu, nu am cursuri. si cred ca deviaza subiecutul...in fine cred ca reunt la discutie pt ca nu are sens. Majoritatea de aici sunteti doar ca sa judecati nu sa dati sfaturi.
Deea....orice cearta are'un rezultat pozitiv , doar din diversitatea opiniilor vei extrage esenta deciziei !!!
cristinxxx
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:37
nu cred mai ca poti avea o relatie cu el atat timp cat tot spui ca el e genul de o noapte, stii tu mai bine. e genul de tip care e mereu saritor si vb f frumos cu toate fetele pe toate le ajuta pe toate le asculta le da sfaturi etc etc pt ca stie ca vor cadea destule la vrajeala lui. daca vrei sa fii inca una pe care o trece pe lista lui n-ai decat sa te bagi. depinde de cat de mult te respecti tu ca persoana.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:38
Doar ca nu cu toate e asa. Adica nu are obiceiul sa faca pe intelegatorul care le asculta pe toate. Insa noi ne-am inteles foarte bine pana acuma si nu s-a pus problema ani de zile a unei posibile relatii intre noi. Si el mi-a povestit verzi si uscate si eu la fel...tocmai ca nu vreau sa fiu inca una pe lista lui si nu stiu ce are in cap ca daca ar vrea altceva as fi interesata dar asa...in fine mc de sfat
deea90
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:19
daca sunteti buni prieteni ai putea sa-i arunci asa o pastila cu "ce parere ai noi ne-am descruca intr-o relatie..." chestii de genu. si atrage-l intr-o discutie cu un astfel de subiect. in general intre doi prieteni buni fata si baiat intervine sexul mai devreme sau mai tarziu. tatoneaza terenul, b ate apropouri sau daca esti o fire mai directa spune-i in fata , nu ai ce pierde daca va intelegi bine.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:50
De la: deea90, la data 2010-01-27 12:13:24Ce vreau? Mi-ar place sa am o relatie cu el...nu neaparat sa fac sex, pt ca e un om de nota 100. Insa nu stiu daca cu genu asta de tip e posibil

da' te-ai gandit ca i s-a acrit de intalnirile de o noapte si poate isi doreste sa inceapa o relatie serioasa, chiar cu tine? Parerea mea: incearca
miss_darine
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te iubesc dar nu asa cum vrei tu !! 28 De la: eu_peste 11 Februarie 2011 11:48
cele mai faimoase si ingenioase scuze cand refuzam o ....."noapte fierbinte" 15 De la: roz5bule6lila7 23 Mai 2009 14:10
Realitatile vietii 8 De la: dragon_fly88 18 Iulie 2010 18:03
Inaltimea intr-o relatie 27 De la: mitura 1 Noiembrie 2009 22:42
un sfat 63 De la: cristinam27 24 Noiembrie 2010 23:13