Setari Cookie-uri

iubire sau obsesie??

in primul rand buna ziua tuturor ,stiu ca am lispit ceva vreme de pe aici...dar sa nu o lungesc prea mult..
pentru mine e ceva foarte ciudat, si nu pot intelege mai nimic.., din caracterul unei femei...si poate e cineva pe aici care ma poate face sa inteleg.. Sunt impreuna cu sotul meu din 2005, inainte sa fim impreuna el a locuit cu o alta pers din 2002 pana la sf anului 2003,... si de aici mi se trag toate problemele... La inceput erau foarte multe telefoane cu nr necunoscut atat in timpul zilei cat si in miezul noptii, suna doar sa vada dak e cu mine sau nu..asculta atat...puteai sa o injuri de toti sfintii degeaba...sms-uri toate adresate chipurile, din dragoste..,apoi au aparut scrisori prin posta, vorbe de tot felul la prieteni...Sincer in clipele alea, am crezut ca nu a depasit momentul despartirii, si nu m-a deranjat prea tare..apoi am inceput cu schimbatul nr de tel...ne-am mutat ...toate bune si frumoase pana acum un an ,cand a facut iar rost de nr de tel...a sunat sa vb cu el,dar el a refuzat,si de atunci, aceleasi tel anonime...acelasi mod..., si mai nou mesaje pe internet, ca el e prima dragoste si nu are cum sa-l uite, apoi ca langa el a trait cea mai urata perioada din viata ei si multe altele( in care vezi pur si simplu ca se contrazice singura)....Am incercat sa stau de vb cu ea, la modul cel mai serios ...sa ii explic ca avem o fam frumosa ,ca pe el nu il mai intereseaza ,in curand vom avea si un bebe , dar degeaba ea tot insista...problema e ca are deja 31 de ani si nu inceteaza cu copilariile astea. Din toata povestea asta sunt sigura ca el nu o mai vrea in nici un fel,dar in rest nu inteleg nimik.... ce vrea??? de ce mai suna, atata timp cat el nu o cauta??? ce e in capul ei?? ce gandeste??
baby_kiss
Postat pe 20 Iulie 2011 15:40
Obsedata
El a vorbit cu ea?
Daca nu se potoleste poti merge la politie...asta daca esti sigura ca sotul tau nu-i da apa la moara
_oktober_
Postat pe 20 Iulie 2011 15:44
a rasp prima data cand a sunat ... era cu nr necunoscut si nu se astepta sa fie tocmai ea...si i-a zis sa nu-l mai deranjeze... de atunci nu a mai avut nici o legatura.. el a renuntat la nr ala de tel...acum il am eu..
baby_kiss
Postat pe 20 Iulie 2011 15:54
Cu cat discuti mai mult cu ea, cu atat ii alimenetezi obsesia. Pentru ca ea aude doar ce vrea si gaseste ea o interpretare care sa-i convina.
O solutie ar fi ignorarea completa, daca puteti sau plangere la politie pentru hartuire.
kudika_pudika
Postat pe 20 Iulie 2011 16:29
sigur e obsesie...dar in curand daca nu luati masuri..ve-ti ajunge sa va certati voi din cauza ei sau ..."motivul "fiind ea.trebuie discutat cu ea la modul serios...inclusiv cu parintii ei...si cu politia.
de la astfel de cazuri s-a ajuns la multe necazuri.
PRALEA_
Postat pe 20 Iulie 2011 17:06
cu ea nu se poate ajunge la nici un compromis , iar ca sa mai vb cu parintii..mi se pare un pic cam incomod..cel putin pt mine,avand in vedere ca ea nu mai e un copil,poate ca aveti dreptate cu plangerea la politie,va multumesc
baby_kiss
Postat pe 21 Iulie 2011 09:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-20 16:29:54Cu cat discuti mai mult cu ea, cu atat ii alimenetezi obsesia. Pentru ca ea aude doar ce vrea si gaseste ea o interpretare care sa-i convina.
O solutie ar fi ignorarea completa, daca puteti sau plangere la politie pentru hartuire.

stiu ca asa e ,sincer in ultimul timp am lasat-o ca pe ea,fara nici un fel de raspuns..
baby_kiss
Postat pe 21 Iulie 2011 09:14
De la: baby_kiss, la data 2011-07-21 09:11:04cu ea nu se poate ajunge la nici un compromis , iar ca sa mai vb cu parintii..mi se pare un pic cam incomod..cel putin pt mine,avand in vedere ca ea nu mai e un copil,poate ca aveti dreptate cu plangerea la politie,va multumesc


Batem pariu ca mersul la politie(avem si din astia in Romania,ca eu ma indoiesc)nu rezolva nimic?
The_Exile
Postat pe 21 Iulie 2011 09:16
De la: Yharr, la data 2011-07-21 09:16:01
De la: baby_kiss, la data 2011-07-21 09:11:04cu ea nu se poate ajunge la nici un compromis , iar ca sa mai vb cu parintii..mi se pare un pic cam incomod..cel putin pt mine,avand in vedere ca ea nu mai e un copil,poate ca aveti dreptate cu plangerea la politie,va multumesc


Batem pariu ca mersul la politie(avem si din astia in Romania,ca eu ma indoiesc)nu rezolva nimic?


Asa e.
all_red21
Postat pe 21 Iulie 2011 09:29
chiar asa...hai sa nu facem nimic..poate ii trece
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2011 09:33
De la: baby_kiss, la data 2011-07-20 15:40:27in primul rand buna ziua tuturor ,stiu ca am lispit ceva vreme de pe aici...dar sa nu o lungesc prea mult..
pentru mine e ceva foarte ciudat, si nu pot intelege mai nimic.., din caracterul unei femei...si poate e cineva pe aici care ma poate face sa inteleg.. Sunt impreuna cu sotul meu din 2005, inainte sa fim impreuna el a locuit cu o alta pers din 2002 pana la sf anului 2003,... si de aici mi se trag toate problemele... La inceput erau foarte multe telefoane cu nr necunoscut atat in timpul zilei cat si in miezul noptii, suna doar sa vada dak e cu mine sau nu..asculta atat...puteai sa o injuri de toti sfintii degeaba...sms-uri toate adresate chipurile, din dragoste..,apoi au aparut scrisori prin posta, vorbe de tot felul la prieteni...Sincer in clipele alea, am crezut ca nu a depasit momentul despartirii, si nu m-a deranjat prea tare..apoi am inceput cu schimbatul nr de tel...ne-am mutat ...toate bune si frumoase pana acum un an ,cand a facut iar rost de nr de tel...a sunat sa vb cu el,dar el a refuzat,si de atunci, aceleasi tel anonime...acelasi mod..., si mai nou mesaje pe internet, ca el e prima dragoste si nu are cum sa-l uite, apoi ca langa el a trait cea mai urata perioada din viata ei si multe altele( in care vezi pur si simplu ca se contrazice singura)....Am incercat sa stau de vb cu ea, la modul cel mai serios ...sa ii explic ca avem o fam frumosa ,ca pe el nu il mai intereseaza ,in curand vom avea si un bebe , dar degeaba ea tot insista...problema e ca are deja 31 de ani si nu inceteaza cu copilariile astea. Din toata povestea asta sunt sigura ca el nu o mai vrea in nici un fel,dar in rest nu inteleg nimik.... ce vrea??? de ce mai suna, atata timp cat el nu o cauta??? ce e in capul ei?? ce gandeste??


dar de ce tii neaparat sa mai ai nr ala...schimba l si scapi de stres
ad__83
Postat pe 21 Iulie 2011 09:36
De la: baby_kiss, la data 2011-07-21 09:11:04cu ea nu se poate ajunge la nici un compromis , iar ca sa mai vb cu parintii..mi se pare un pic cam incomod..cel putin pt mine,avand in vedere ca ea nu mai e un copil,poate ca aveti dreptate cu plangerea la politie,va multumesc

pentru a avea toti asii in maneca trebuie parcurse toate caile legale...(adcerea la cunostinta la rude si prieteni , politie,...etc),de asemeni vazut daca nu chiar sotul tau ii "da nas " cum se spune.fata de tine e nevinovat si neprihanit,,,nici usturoi nu a mancat nici gura nu-i miroase...iar in realitate e tocmai invers...(mai cunoastem cazuri).
nu se fac compromisuri cu astfel de oameni (obsedati)...nu ai baza in ei...trebuie luate masuri dure dar legale.
orice nas isi are nasul...
PRALEA_
Postat pe 21 Iulie 2011 11:14
de dat nas , nu prea cred,..., mai ales ca ea este plecata din tara..,
baby_kiss
Postat pe 21 Iulie 2011 14:53
De la: ad__83, la data 2011-07-21 09:36:21
De la: baby_kiss, la data 2011-07-20 15:40:27in primul rand buna ziua tuturor ,stiu ca am lispit ceva vreme de pe aici...dar sa nu o lungesc prea mult..
pentru mine e ceva foarte ciudat, si nu pot intelege mai nimic.., din caracterul unei femei...si poate e cineva pe aici care ma poate face sa inteleg.. Sunt impreuna cu sotul meu din 2005, inainte sa fim impreuna el a locuit cu o alta pers din 2002 pana la sf anului 2003,... si de aici mi se trag toate problemele... La inceput erau foarte multe telefoane cu nr necunoscut atat in timpul zilei cat si in miezul noptii, suna doar sa vada dak e cu mine sau nu..asculta atat...puteai sa o injuri de toti sfintii degeaba...sms-uri toate adresate chipurile, din dragoste..,apoi au aparut scrisori prin posta, vorbe de tot felul la prieteni...Sincer in clipele alea, am crezut ca nu a depasit momentul despartirii, si nu m-a deranjat prea tare..apoi am inceput cu schimbatul nr de tel...ne-am mutat ...toate bune si frumoase pana acum un an ,cand a facut iar rost de nr de tel...a sunat sa vb cu el,dar el a refuzat,si de atunci, aceleasi tel anonime...acelasi mod..., si mai nou mesaje pe internet, ca el e prima dragoste si nu are cum sa-l uite, apoi ca langa el a trait cea mai urata perioada din viata ei si multe altele( in care vezi pur si simplu ca se contrazice singura)....Am incercat sa stau de vb cu ea, la modul cel mai serios ...sa ii explic ca avem o fam frumosa ,ca pe el nu il mai intereseaza ,in curand vom avea si un bebe , dar degeaba ea tot insista...problema e ca are deja 31 de ani si nu inceteaza cu copilariile astea. Din toata povestea asta sunt sigura ca el nu o mai vrea in nici un fel,dar in rest nu inteleg nimik.... ce vrea??? de ce mai suna, atata timp cat el nu o cauta??? ce e in capul ei?? ce gandeste??


dar de ce tii neaparat sa mai ai nr ala...schimba l si scapi de stres


E na, hai sa ne schimbam toata ziua numerele de telefon, ca o distrusa obsesionata ma suna mereu.Ii va afla numarul daca vrea, deci n-are rost sa si-l schimbe.
doi_ochi_caprui
Postat pe 21 Iulie 2011 15:08
Buna ziua,

am citit randurile tale,in totalitate reprezinta obisnuita poveste de dragoste a unei femei care constata ca,aceasta ii este tulburata de existenta unei alte femei ce a facut parte din viata sotului sau.Nimic neobisnuit pana acum!Iti pui fel si fel de intrebari dar,raspunsul il vei gasi numai la sotul tau.Discuta cu el si gasiti impreuna o solutie.Exista rezolvari in astfel de situatii dar,afla mai multe lucruri din viata intima si nespusa a partenerului tau. Numai la el o sa afli rezolvarea!
Barbatii raman barbati pana la moarte si nu se dezmint de calitatea de aventurieri decat foarte rar!
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 15:13
Si cum "betia" este o stare permanenta la peste 90% din populatia formata din asazisul sex puternic,nu prea poti sa pui baze trainice, pe ce zic distinsii.Pe de alta parte,ai dreptate in afirmatia facuta ,dar este valabila si actuala doar pentru reprezentantele care se dedau la parteneriate cu astfel de indivizi.Cine se aseamana ,se aduna!Mai sunt si exceptii, atat in randul femeilor cat si in cel al barbatilor.Sa nu generalizam!
Important este cu cine te inhami la caruta vietii! Cu un "OM" sau cu un ANIMAL,indiferent de pe ce parte a baricadei discuti!
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 15:47
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 15:47:09Si cum "betia" este o stare permanenta la peste 90% din populatia formata din asazisul sex puternic,nu prea poti sa pui baze trainice, pe ce zic distinsii.


:)) iti dai seama cat de greu o sa`ti gaseseti perechea?
Alvin
Postat pe 21 Iulie 2011 15:55
Si cum fac parte dintr-o zodie care pe langa faptul ca este foarte romantica,beneficiaza si de mult noroc,sunt extrem de fericita in acest moment! Ma simt foarte bine in pielea mea si nu ascund faptul ca fac parte din procentajul minim de populatie feminina ce are sansa unui parteneriat onorabil.
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 16:08
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 16:08:33Si cum fac parte dintr-o zodie care pe langa faptul ca este foarte romantica,beneficiaza si de mult noroc,sunt extrem de fericita in acest moment! Ma simt foarte bine in pielea mea si nu ascund faptul ca fac parte din procentajul minim de populatie feminina ce are sansa unui parteneriat onorabil.


wow...si care e zodia ? da` totusi cred ca o sa`ti fie greu, daca 9 barbati din 10 sunt intr-o stare permanenta de betie

ps: daca ma luasi cu zodii romantice si norocoase... eu ma retrag! succes

Alvin
Postat pe 21 Iulie 2011 16:19
Pana acum eram convinsa ca oltenii sunt oameni inteligenti si politicosi dar iata cum viata iti demonstreaza,ca de multe ori dealtfel,contrariul.Altii sunt "fruncea"!
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 16:33
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 16:33:50Pana acum eram convinsa ca oltenii sunt oameni inteligenti si politicosi dar iata cum viata iti demonstreaza,ca de multe ori dealtfel,contrariul.Altii sunt "fruncea"!

unde ai vazut tu din astia ...(olteni)...asa cum ii descrii nu stiu. pate ai avut de a face doar cu exceptiile...
PRALEA_
Postat pe 21 Iulie 2011 16:41
Intotdeauna am vrut sa cred ca ,oamenii,necontand zona de sorginte,pot fi frumosi daca vor! Sunt si exceptii printre conationalii nostri!Asa cum am mai spus-o anterior, exista dar,este adevarat,mai mult pe latura feminina.In ceea ce ma priveste,sunt o nationalista convinsa si trebuie,este obligatoriu chiar,sa ne respectam si sa ne aparam unii pe altii daca nu vrem sa fim "mancati" de etniile inconjuratoare!O vorba buna nu strica nimanui!
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 16:55
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 16:33:50Pana acum eram convinsa ca oltenii sunt oameni inteligenti si politicosi dar iata cum viata iti demonstreaza,ca de multe ori dealtfel,contrariul.Altii sunt "fruncea"!


de unde ai dedus ca nu`s inteligent si/sau nepoliticos? ca nu cred in zodii ? Daca remarci ca eu sunt prost, tu cat de inteligenta trebuie sa fii sa ma asociezi cu toti oltenii?

Sunt convins ca "fruncea" e acolo de unde esti tu...nici nu te mai intreb, la fel cum faci parte din "procentajul minim de populatie feminina ce are sansa unui parteneriat onorabil" si 90% din barbati "e niste porci"

Alvin
Postat pe 21 Iulie 2011 17:02
Este adevarata ultima parte a discursului tau,cea cu calificativul adresat barbatilor,mie imi este jena sa ma exprim in asemenea mod necunoscand interlocutorul,in conditiile in care reactionezi astfel si asa cum discutam cu un bun amic,nobletea sufleteasca se mai gaseste doar foarte rar in sufletele romanilor!Si asta nu tine de nicio zodie,se invata in primii ani de viata constientizata de catre individ,dar se pare ca unii doar s-au nascut!o zi buna iti doresc sau doar un simplu "somn usor" nascut de aburii bahici!
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 17:32
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 17:32:38Este adevarata ultima parte a discursului tau,cea cu calificativul adresat barbatilor,mie imi este jena sa ma exprim in asemenea mod necunoscand interlocutorul,in conditiile in care reactionezi astfel si asa cum discutam cu un bun amic,nobletea sufleteasca se mai gaseste doar foarte rar in sufletele romanilor!Si asta nu tine de nicio zodie,se invata in primii ani de viata constientizata de catre individ,dar se pare ca unii doar s-au nascut!o zi buna iti doresc sau doar un simplu "somn usor" nascut de aburii bahici!


hmm...ce sa zic...probabil ai suferit mult din cauza barbatior, imi pare rau pt tine (uite...am si eu suflet ) dar nu inteleg de ce spui ca "tie jena sa te exprimi in asemenea mod" cand tu deja ai facut`o...inaintea mea
Alvin
Postat pe 21 Iulie 2011 17:46
Barbatii reprezinta de la Geneza inca,suferinta in carne si oase si nu vad de ce as suferi din aceasta cauza!Sunt si vor ramane un rau necesar! Trebuie sa iei de la ei numai ceea ce au bun.Problema este alta,orice dialog online si nu numai,trebuie sa aiba loc intr-o maniera civilizata,vulgaritatile imi repugna,jignirile cu atat mai mult,deci, discutiile sunt benefice doar atunci cand sunt constructive.In rest,chiar daca nu te cunosc personal,iti doresc numai realizari incununate de bine! Si aceste urari le fac tuturor!" MULTI SUNT,PUTINI ALESI!"
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 18:21
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 18:21:11Barbatii reprezinta de la Geneza inca,suferinta in carne si oase si nu vad de ce as suferi din aceasta cauza!Sunt si vor ramane un rau necesar! Trebuie sa iei de la ei numai ceea ce au bun.Problema este alta,orice dialog online si nu numai,trebuie sa aiba loc intr-o maniera civilizata,vulgaritatile imi repugna,jignirile cu atat mai mult,deci, discutiile sunt benefice doar atunci cand sunt constructive.In rest,chiar daca nu te cunosc personal,iti doresc numai realizari incununate de bine! Si aceste urari le fac tuturor!" MULTI SUNT,PUTINI ALESI!"


Alvin
Postat pe 22 Iulie 2011 08:49
De la: justforfun84, la data 2011-07-22 08:49:37
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 18:21:11Barbatii reprezinta de la Geneza inca,suferinta in carne si oase si nu vad de ce as suferi din aceasta cauza!Sunt si vor ramane un rau necesar! Trebuie sa iei de la ei numai ceea ce au bun.Problema este alta,orice dialog online si nu numai,trebuie sa aiba loc intr-o maniera civilizata,vulgaritatile imi repugna,jignirile cu atat mai mult,deci, discutiile sunt benefice doar atunci cand sunt constructive.In rest,chiar daca nu te cunosc personal,iti doresc numai realizari incununate de bine! Si aceste urari le fac tuturor!" MULTI SUNT,PUTINI ALESI!"




THANK YOU!
HAVE NICE DAY!
kudika414141
Postat pe 22 Iulie 2011 08:59
De la: kudika414141, la data 2011-07-22 08:59:48
THANK YOU!
HAVE NICE DAY!


Somniq? incearca cu o cafeluta
Alvin
Postat pe 22 Iulie 2011 09:11
De la: justforfun84, la data 2011-07-22 09:11:55
De la: kudika414141, la data 2011-07-22 08:59:48
THANK YOU!
HAVE NICE DAY!


Somniq? incearca cu o cafeluta


Mesajul era pentru tine,chiar daca este usor distorsionat.Unii mai si muncesc la aceasta ora!
kudika414141
Postat pe 22 Iulie 2011 09:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog din tot sufletul,ajutati.ma cu un sfat 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:36
femeia capricorn - barbatul varsator? 2 De la: andra_ale 15 Aprilie 2009 08:45
Iubitul Nebun sau Iubitul Bun... 5 De la: mada_iuby 6 Septembrie 2009 16:25
Dilema 12 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:45
de la dragoste la ura 9 De la: kudika083965fericita 15 Aprilie 2012 13:08