Setari Cookie-uri

infricosator!!! ati avut experiente similare?

hei...nu te speria o sa ai mereu asa ceva cand esti obosita. Mama este psiholog si am discutat cu ea despre aceasta chestie...Si mi mi se intampla destul de des. Ea spune ca ma gandesc la prea multe chestii, ma consum cu lucruri inutile, nu dorm suficient(4 ore/noapte), imi petrec timpul prea mul in fata pc'ului si a tv'ului.
Intr-o noapte m-am trezit zgariata...adica aveam sange pe abdomen....dar si sub unghii aveam sange...mai mult ca sigur eu mi-am facut zgarieturile....
si sa nu te mai gandesti la diavoli ei nu o sa te sperie astfel...
cozy
Postat pe 13 Februarie 2010 11:02
e doar un vis. am avut si eu asa cva. nu ai dc sa-ti faci griji
Cosopt
Postat pe 13 Februarie 2010 11:12
si eu am trecut prin asa ceva, am avut o perioada in care noapte de noapte visam aceleasi ciudatenii, deja incepusem sa ma obisnuiesc si sa lupt impotriva lor.Cel mai infricosator vis a fost cel in care credeam ca sunt treaza iar ceva mergea pe mine incepand de la picioare exact cum ar merge o pisica, a continuat spre fata mea iar cand am deschis ochii sa vad cine e...un fum negru mi-a intrat in gura si m-am trezit imediat, problema e ca atunci cand visezi asa ceva nu-ti dai seama daca e vis sau realitate, esti prins la mijloc.
gagaliciu
Postat pe 13 Februarie 2010 11:12
Da,pe vremuri am trait experiente similare de cateva ori si stiu ce insemna si ce simti in acele momente de cosmar.
alimacri49
Postat pe 13 Februarie 2010 11:16
mi s-a intamplat si mie....poate sa fie pe sistem nervos....atunci cand mi s-a intamplat treceam printr-o perioada foarte stresanta. Daca ti se mai intampla fa tot posibilul sa te trezesti.....si inca ceva...din pc de vedere al perceperii lucrurilor la nivelul logicului s-a schimbat ceva...ai raspunsuri la unele intrebari??
kudika021794
Postat pe 13 Februarie 2010 11:23
totul se petrece doar in mintea ta. Dormi mai mult si sa incerci sa nu te mai stresezi atata.
LucianNuta
Postat pe 13 Februarie 2010 11:24
MERGI LA UN PSIHOLOG!!!!!!!!!!!

SAU MAI TRECI SI TU PE LA BISERICA. ORI TE UIRI LA PREA MULTE FILME DE GROAZA SI SF SI TI-AU RAMAS PROSTII IN CAP.:))))))))))))0 NU CRED IN ASA CEVA.DECI MAI DA O FUGA SI TU LA O BISERICA. SAU LA MEDICd:d:d:d:
ankarita
Postat pe 13 Februarie 2010 11:34
infricosator!!!!!!! mi s-a intamplat si mie ceva de genul asta,dar o singura data cand eram mai mica!i-am povestit mamei si mi-a spus k dak aud chestii suspecte sau nelalocul lor sa tac si sa nu strig,chiar dak e un vis....sau ce o fi!!!oricum dak ti s mai intampla si iti auzi vreodata numele sa nu raspunzi k nu e bine.nu stii ce s poate intampla!!! cu lucrurile astea nu e de joaca,asa ca du-te la un preot si spune-i ce ti s intampla. e posibil sa t poata ajuta!!!! si inca ceva,daca mai ai astfel de expierente incearca sa t rogi!!!!
caliste
Postat pe 13 Februarie 2010 11:37
Nu am stat foarte mult sa citesc ce au raspuns si ceilalti, dar iti recomand sa mergi la un psihoterapeut. Posibil sa te fi afectat ceva: vreo problema, un caz asimilar sau chiar un film, etc. . Din cele scrise de tine trag concluzia ca suferi de narcolepsie (o tulburare a somnului).
Nu-ti fa griji, totul se vindeca!
CCorlna
Postat pe 13 Februarie 2010 11:39
dragutza mea,ceea ce ai experimentat tu se numeste dedublare. pot sa spun ca esti o norocoasa. In momentul ala tu te afli intr-o alta stare "de somn"..in starea alpha. Cand ti seintampla sa te dedublezi u iesi cu sufletul din corp ,sufletul fiind legat de corp cu un cordon de aur si unul de argint. Nu-ti fie frica ,poarta tot timpul la gat o cruce sau o pentagrama ca sa ai protecctie. Sferele albe micute sunt entitati benefice,daca vezi si negre alea sunt malefice.Incearca sa-ti constientizezi ingerul pazitor sau inainte de culcare roaga-l sa te pazeasca si multumeste=i. Cand intri in aceasta stare incearca sa te urci pe pereti,asta te ajuta sa constientizezi in ce stare esti,si daca poti sa faci asta inseamna ca poti sa calatoresti in astral. Doar trebuie sa te gandesti la un loc unde vrei sa ajungi(oriunde in timp si spatiu) si intr-o clipa vei fi acolo. Iti urez experimente placute..si....fara frica.
turcbazat
Postat pe 13 Februarie 2010 11:40
gagaliciu.....ce spui u este un episod de poltergeist...nu sunt vise... lucrurile se petrec in realitate dar intr-o stare mai sus decat cea constienta ,o stare numita Alpha.
turcbazat
Postat pe 13 Februarie 2010 11:43
hmmm....dragul meu (cred ca esti barbat), parerea mea, de medic, mergi la un psihiatru. A aparut in Romania, o noua ramura a medicinei si anume, medicina somnului. Fa-ti o programare si vezi exact ce se petrece cu psihicul tau! Stai calm, nu esti nici bantuit, nici rapit de extraterestri...
roxxxanabt
Postat pe 13 Februarie 2010 11:46
Va rog nu mai postati tot felul de bazaconii daca nu sunteti in cunostiinta de cauza...Ce i se intampla ei este ceva foarte real si se numeste DEDUBLARE!!!! Poate sa ti se intampla cand esti obosit pentru ca intri mult mai usor in stare Alpha ,sau poate Ingerul tau pazitor sa te scoata la o plimbare in Astral!!
turcbazat
Postat pe 13 Februarie 2010 11:47
daca vrei sa stii mai multe ...turc_bazat@yahoo.com
dai mail ca mess nu folosesc
turcbazat
Postat pe 13 Februarie 2010 11:50
am citit atat de multe prostii pe topicul asta ! fratilor mergeti la doctor ! vorbiti cu psihologul si psihiatrul ! sunt mai in masura sa va ajute !
coldwind
Postat pe 13 Februarie 2010 11:54
nu cred ca trebuia sa o numesti nesimtita..si nu cred k a mintit..si daca aa facut-o nu trebuia sa faci comentariul ala.. daca nu crezi trebuia sa treci peste tema pe care a deschis-o si gata.. ignorati ce nu va convine! nu fiti voi nesimtitii!
dr10mady
Postat pe 13 Februarie 2010 11:58
Hey, nu trebuie sa crezi in prostii!! stiai ca asa-numitele vraji se prind de cei care cred in ele? si de cei care n-au celalalt tip de credinta? Am patit si eu dar nu am simtit atingeri sau ceva de genu ci pur si simplu eram intre somn si trezie, eram constienta ca daca ma misc zgomotul care-mi vuia in cap, in urechi si starea de neliniste vor disparea..era ca un cosmar in care eu eram constienta ca e un cosmar dar nu ma puteam misca..E aiurea, intr-adevar, dar in momentul in care-ti impui linistea si iti inoculezi gandul ca daca te misti, trece, o sa chiar treaca! O rugaciune inainte de culcare te poate ajuta mult cu linistea pe care vrei si trebuie s-o dobandesti! Deasemenea, daca nu esti atee, poti merge la biserica, nu neaparat duminica, ci asa..intr-o seara, dimineata, oricand vrei tu, intra intr-o biserica si stai cateva clipe, roaga-te pt linistea ta, multumeste pt lucrurile bune pe care le-ai primit de la El si totul va fi bine. Cel mai probabil esti nelinistita pt ceva, ai stari de anxietate si alte minuni de genul! Eu zic sa nu crezi in vraji si prostii! Multa liniste sufleteasca iti doresc!!
Shtrupy
Postat pe 13 Februarie 2010 12:00
Trebuie ca oamenii sa-si aduca aminte din timpuri uitate ca fiinta noastra nu se opreste la corpul fizic; aceasta "viziune" este numai modul nostru de perceptie in trei dimensiuni.
O alta conceptie gresita sau mai degraba zis subiectiva, a umanitatii este notiunea de "timp" care dispare in somn.
Dupa parerea mea, in timpul noptii ai avut o perceptie a unei alte dimensiuni. Cum zic "amicii" tai care iti raspund de maniera populara, ai fost "bantuita". :)Eu cred ca esti o fiinta foarte "sensibila" vis-a-vis de astfel de fenomene, si ca ar trebui sa te interesezi mai indeaproape asupra istoriei casei in care locuiesti, a locurilor, etc.
dorinel13
Postat pe 13 Februarie 2010 12:04
mai fi serios! u chiar crezi prostiile astea? cine te-a pacalit ca exista asa ceva?

Si ca un sfat pentru fata in cauza eu cred ca ar trebui sa te mai duci si u pe la biserica si sa te mai spovedesti. Si daca nu crezi in preotii de pe la bisericile apropiate iti recomand sa te duci pe la vre-o manastire.
Si app. a venit vremea sa crezi si u in Dumnezeu nu crezi? Sunt unele lucruri pe care nu ni le putem explica si chiar nici stiinta nu o poate face.


De la: turcbazat, la data 2010-02-13 11:40:20dragutza mea,ceea ce ai experimentat tu se numeste dedublare. pot sa spun ca esti o norocoasa. In momentul ala tu te afli intr-o alta stare "de somn"..in starea alpha. Cand ti seintampla sa te dedublezi u iesi cu sufletul din corp ,sufletul fiind legat de corp cu un cordon de aur si unul de argint. Nu-ti fie frica ,poarta tot timpul la gat o cruce sau o pentagrama ca sa ai protecctie. Sferele albe micute sunt entitati benefice,daca vezi si negre alea sunt malefice.Incearca sa-ti constientizezi ingerul pazitor sau inainte de culcare roaga-l sa te pazeasca si multumeste=i. Cand intri in aceasta stare incearca sa te urci pe pereti,asta te ajuta sa constientizezi in ce stare esti,si daca poti sa faci asta inseamna ca poti sa calatoresti in astral. Doar trebuie sa te gandesti la un loc unde vrei sa ajungi(oriunde in timp si spatiu) si intr-o clipa vei fi acolo. Iti urez experimente placute..si....fara frica.
emanuell18
Postat pe 13 Februarie 2010 12:08
in primul rand, fantomele si toate prostiile de genul asta nu exista in realitate. in al doilea rand, exista o explicatie stiintifica pt toate astea. am vazut mai sus explicatia. stai chill, ca nu esti posedata sau ceva de genul. nu te du pe la preoti, ca doar rau o sa iti faca cu exorcizari si toate tampeniile pt a te scapa de "demon." mai bine mergi la un doctor si vezi ce ai. fa o radiografie la creier, imi scapa numele acum. si vezi daca poti sa petreci o noapte in spital si sa iti monitorizeze activitatea creierului pe timp de noapte, ca sa afle ce ai cu exactitate
kudika067504
Postat pe 13 Februarie 2010 12:14
yumy
Postat pe 13 Februarie 2010 12:16
fantomele au putere mica aproape 10000000 wati si cu siguranta nu i-si permit sa iroseasca propria energie , de aceea ar putea intra in oameni si sa traiasca in ei fara sa deranjeze omul posedat.Asa ca te gindeai degeaba , nu va arunca pe nimeni pe fereastra ca are nevoie de oameni vii.
Aurel_inventatorul
Postat pe 13 Februarie 2010 12:19
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 16:00:16nu ma droghez, nu fumez ierburi si alte chestii, si cu mama am vorbit dar nu ma ia in serios. La preoti nu ma duc pt ca nu cred in ei si sunt extrem de falsi. Va rog nu imi povestiti de marii preoti cu har si alte chestii ca nu ma convingeti. ramaneti va rog doar pe subiectul pe care l am deschis

Parerea mea e ca ne uitam la prea mlte filme de groaza si documentare pe discovery (si eu ma uit recunosc, si mai am cosmaruri uneori),si exageram prea mult cu chestiile astea..Experiente de genu tin minte ca am avut si eu cand eram mai mica, cineva ma urmarea si eu nu puteam sa ma misc, un pas doar ca sa ma salvez...si nu puteam sa fac nimic... eu zic sa faci o rugaciune inainte de culcare,sau macar o crucita si poate trece
kudika022312
Postat pe 13 Februarie 2010 12:20
pai parerea mea fata mergi la un psihatru ,eu zic k e un inceput de schizofrenie si nu e prea bine sa te lasi asa k maine ,poimaine cine stie ce o sa faci....bafta
kudika115356
Postat pe 13 Februarie 2010 12:22
De la: aurelia, la data 2010-02-13 10:53:20Parerea mea este ca ar fi mai bine sa te duci la un psihiatru si sa-i explici exact ceea ce ai scris aici. Nu te speria ca te si interneaza si, gata, iti pune diagnosticul de "nebun(a)". Poate isi da seama ce se intampla si-ti recomanda un tratament. In ceea ce priveste preotii, e bine sa spui si unui preot ce ti se intampla, dar cel mai bine te va diagnostica un medic. Rugaciunea este recomandata mai ales pentru a putea gasi un medic bun care sa-ti puna un diagnostic foarte corect. Mult succes iti doresc.



psihiatrul chiar este pentru oameni nebuni. la psiholog ar trebui sa mearga, ca doar nu-i nebuna
kudika067504
Postat pe 13 Februarie 2010 12:23
Stai linistita, nu e nimic grav. Sunt multi care ar dori sa aibe experimente asemanatoare, legate de spiritualitate, esoterism.Singura pb in cazul de fata e atacul de panica.Incearca sa lasi teama de o parte si analizeaza ce se intampla cu tine in astfel de momente.Tu iti faci singura rau, lasand frica sa te cuprinda, de aici si halucinatiile malefice. Sunt simpla proiectie a gandurilor tale, coplesite de frica.Noi suntem fiinte energetice,energia vibreaza si circula continuu prin si in corpul nostru.Senzatiile de "apasare" pe anumite parti ale corpului nu sunt decat perceptii ale unui anumit flux de energie.Faptul ca te simti neputincioasa,nu te mai poti misca in stare constienta este explicat prin decorpolarizare.Posibil sa ai anumite blocaje energetice la nivelul anumitor chakre, nadisuri. De asemeni este posibil sa traversezi o perioada in cadrul evolutiei tale spirituale.Te poti considera o norocoasa.Documenteaza-te putin despre ce inseamna anatomia subtila si ce reprezinta energia datorita careia noi putem exista si functiona in stare materiala, solida.Lasa "sfaturile" neinstruitilor, nu fac decat sa-ti alimenteze si mai mult fricile.Cu astfel de experiente reusesti (in cazul in care esti deschisa spre spiritualitate)sa-ti schimbi perceptia asupra a ceea ce inseamna lumea inconjuratoare.Repet, esti o norocoasa.Renunta la teama si frica,nu-ti faci decat rau.Mult succes!
francesca20
Postat pe 13 Februarie 2010 12:25
De la: francesca20, la data 2010-02-13 12:25:10Stai linistita, nu e nimic grav. Sunt multi care ar dori sa aibe experimente asemanatoare, legate de spiritualitate, esoterism.Singura pb in cazul de fata e atacul de panica.Incearca sa lasi teama de o parte si analizeaza ce se intampla cu tine in astfel de momente.Tu iti faci singura rau, lasand frica sa te cuprinda, de aici si halucinatiile malefice. Sunt simpla proiectie a gandurilor tale, coplesite de frica.Noi suntem fiinte energetice,energia vibreaza si circula continuu prin si in corpul nostru.Senzatiile de "apasare" pe anumite parti ale corpului nu sunt decat perceptii ale unui anumit flux de energie.Faptul ca te simti neputincioasa,nu te mai poti misca in stare constienta este explicat prin decorpolarizare.Posibil sa ai anumite blocaje energetice la nivelul anumitor chakre, nadisuri. De asemeni este posibil sa traversezi o perioada in cadrul evolutiei tale spirituale.Te poti considera o norocoasa.Documenteaza-te putin despre ce inseamna anatomia subtila si ce reprezinta energia datorita careia noi putem exista si functiona in stare materiala, solida.Lasa "sfaturile" neinstruitilor, nu fac decat sa-ti alimenteze si mai mult fricile.Cu astfel de experiente reusesti (in cazul in care esti deschisa spre spiritualitate)sa-ti schimbi perceptia asupra a ceea ce inseamna lumea inconjuratoare.Repet, esti o norocoasa.Renunta la teama si frica,nu-ti faci decat rau.Mult succes!


sincer nu cred ca se considera cineva de aici neinstruit. esti doctor cumva? esti instruita? multi de pe site au zis sa mearga la doctor. mi se pare o tampenie ca e norocoasa, si mi se pare si mai aiurea chestia cu energiile si toate alea. mai bine sa mearga la doctor si sa nu mai citeasca tot ce scrie lumea pe aici
kudika067504
Postat pe 13 Februarie 2010 12:28
Imi pare rau sa aud ca se intampla lucruri din astea,dar daca esti interesata sa vezi ce se intampla,priveste emisiunea aceea de pe discovery chanel (haunted) adica bantuit, la 8 seara si vei vedea ca ai spirite fara odihna in casa ta si esti in pericol de a fi posedata.Asa cum scria mai jos,ori faci rost de un parapsiholog bun sa te indrume ce sa faci,ori mergi la un preot cu putere care sa-ti exorcizeze casa.De obicei doar cei din manastiri alinga demonii.Vorbeste si cu mama ta sa stie prin ce treci.Iti doresc curaj si sa reusesti sa treci cu bine peste asta.
1973stargirl
Postat pe 13 Februarie 2010 12:35
am trecut si eu prin asa ceva cand eram mai mica...nu mi s-a mai intamplat de 4 sau 5 ani. inainte era ceva normal ma obisnuisem.Cel mai des mi se intampla la bunici dupa ce a murit bunicul meu(practic aceste cosmaruri au inceput in ziua inmormantarii bunicului meu) spre deosebire de tine eu nu puteam deschide nici ochii...este groaznic si te asigur k sunt multi in situatia ta...cel mai bine este sa ai credinta(nu in preoti ci in dumnezeu)
pisicutza22
Postat pe 13 Februarie 2010 12:38
Buna, ceva din senzatiile descrise de tine le-am simtit si eu, dar intr-un cu totul alt context, eu eram pe masa de operatii, amortita inca nu ma taiasera, si am intrat in soc anafilactic (colaps) atunci ma simteam exact asa cum ai spus tu , singurele membre care as fi putut sa le misc erau mainile,dar nici alea nu puteam, auzeam medicii care ma strigam, eu eram constienta ii vedeam clar,ii auzeam..ii simteam cand imi atingeau mainile, dar tot asa...n-am putut sa vorbesc,ma chinuiam dar nu puteam deschide gura, apoi ... a urmat o perioada in care mi-am pierdut cunostiinta si am patit si chestia cu luminita de la capatul tunelului, in fine sa-ti zic ce vroiam de la bun inceput, dupa ce mi-am recapatat constiinta tot asa eram nu puteam vorbii ma simteam ca intr-o "transa" cum ai spus si tu, aveam 4 perfuzii in maini si asa in sinea mea m-am enervat , cum sa nu le pot eu raspunde.. nu stiu de unde mi-am adunat atata putere, dar.. am inclestat pumnii si tot asa ca si tine am spus in soapta ca nu pot vorbii si nu pot respira, si dupa ce am zis acele cuvinte am cazut din nou in acea "transa" probabil alte cuvinte nici nu mai puteau auzii de la mine,caci eram extenuata, de zici ca cine stie cat efort am facut eu.. sfatul meu desi poate ti se par doar vorbe, cand patesti asa.. impune-ti ca trebuie sa vorbesti ca nimic nu trebuie sa iti stea in cale.. aduna-ti puterile din cele mai adanci locuri si fa-o pentru ca asta tine si de autocontrol , pare aiurea dar nu te lasa. Pune-ti ambitia si incapatanarea la bataie.. eu sunt Berbeaca am incapatanare si ambitie din plin, poti incerca sa dormi o perioada in alta camera si cum a zis cineva aici sa dormi cu cineva sa vezi daca se repeta scenariile. pupici
ChrissZapacita
Postat pe 13 Februarie 2010 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alegere 1 De la: kudika_1037748 3 Iulie 2019 09:15
Prieten adevarat! 11 De la: Fulg-de-nea 17 Octombrie 2016 22:29
Instructorul auto perfect?! 13 De la: lumimari 16 Iulie 2009 07:44
Cine e Kudika? 26 De la: anka77 22 Februarie 2009 23:57
Licenta nota 10 9 De la: 4Life 7 Ianuarie 2011 09:32