Setari Cookie-uri

Nu credeti ca uneori fetele care arata bine traiesc o drama?

De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:30:06
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 12:25:47
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:11:41
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


cine te-a mintit?
adu-l sa il impusc


Esti haioasa. :)



poate sunt dar imi sustin parerea ,dramele le traiesc femeile cu capul in aer.......nu conteaza daca arata bine sau nu
totul tine de firea fiecaruia si de materia cenusie......
ce vrei tu de la viata ,mai exact
sa atragi doar prin frumusete sau si prin inteligenta?


Incearca sa nu judeci in asemenea hal incit sa negi trairile altuia doar pentru ca tu nu le-ai experimentat. Uneori, viata ne face sa traim tocmai ce negam cu tarie si, din pacate, pentru ca am ales sa vedem lucrurile doar intr-un singur fel, avem toate sansele sa nu invatam nimic nici chiar cine ne luam cite o lectie peste nas.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:38
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 12:38:12
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:30:06
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 12:25:47
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:11:41
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


cine te-a mintit?
adu-l sa il impusc


Esti haioasa. :)



poate sunt dar imi sustin parerea ,dramele le traiesc femeile cu capul in aer.......nu conteaza daca arata bine sau nu
totul tine de firea fiecaruia si de materia cenusie......
ce vrei tu de la viata ,mai exact
sa atragi doar prin frumusete sau si prin inteligenta?


Incearca sa nu judeci in asemenea hal incit sa negi trairile altuia doar pentru ca tu nu le-ai experimentat. Uneori, viata ne face sa traim tocmai ce negam cu tarie si, din pacate, pentru ca am ales sa vedem lucrurile doar intr-un singur fel, avem toate sansele sa nu invatam nimic nici chiar cine ne luam cite o lectie peste nas.




a fi frumos nu este o drama ,e o calitate de care trebuie sa profiti ........
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:42
De la: why_M3, la data 2010-04-08 12:04:19Imi exprim parerea!

... ce ai facut ?ai reusit sa iti pui pe toata lumea in cap... e o performanta...iar voi (scz.d-voastra... ) ca sa nu folosesc cuvinte care ar putea sa va lezeze (zgindare,intepe )in personalitate...daca tot aveti "pareri "pertinente raspunde=ti si la ce v-am intrebat eu.sunt curios chiar ce parere aveti ...si nu numai voi ...si postare asta nu mi-o luati iar ca pe un afront...
RUY_BLAS
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:04
asta-i pretul frumusetii,chiar nu le poti avea pe toate,
utad
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:43
De la: why_M3, la data 2010-04-03 16:40:48Vai de silicoanele voastre... ,mai bine sa va puneti silicoane in cap...


Prostul moare de grija altuia si tu de grija la silicoane.Eu nu cred ca frumusetea mai nou are ca unitate de masura daca ai sau nu implanturi si cat de mari sunt.

Postat pe 8 Aprilie 2010 17:41
De la: why_M3, la data 2010-04-03 16:38:50Cele care va credeti frumoase...nu auziti si cum canta greierasii la voi in cap? vad k piticii s-au instalat bine la voi in tartacua...



Cine iti citeste postarea asta o sa creada ca crapi de ciuda si invidie pe alea mai aratoase decat tine.

Postat pe 8 Aprilie 2010 17:43
Pai dak pt. tn conteaza cantitatea si nu calitatea,ce sa cer de la tn?
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:48
Si mai repet pt. a nu stiu cata oara...nu exista femei urate si/sau frumoase...
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:49
De la: why_M3, la data 2010-04-08 17:48:26Pai dak pt. tn conteaza cantitatea si nu calitatea,ce sa cer de la tn?


Ori nu stii sa citesti ori sa scrii.Dupa cum spuneam nu am cu cine discuta , esti limitata si cum ti s-a mai spus nu stii sa-ti sustii parerea cu argumente .Du-te fata sa mai cresti , chiar ai nevoie de ceva mai multa educatie si incearca sa te mai calmezi.Cantiitatea de ce? Nu vorbim de ugere de vaca aici , frumusetea unei femei nu sta numai in aspectul fizic , dar tu ai o obsesie cu implanturile.Daca ai intalni-o pe Bianca Dragusanu( sani falsi, par fals, buze false, gene false, unghii false, etc) in mod sigur ai zgaria-o pe ochi .....sau i-ai intzepa silicoanele?

Postat pe 8 Aprilie 2010 17:58
mai.....sincer nu stiu ce drama poate trai o fata frumoasa ..poate aceeasi ca orice fata normala...........drama ....... e dramatic sincer . prea mult spus poate temeri , nelinisti....
anabriana
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:58
De la: why_M3, la data 2010-04-08 17:49:57Si mai repet pt. a nu stiu cata oara...nu exista femei urate si/sau frumoase...


Si ma rog , cum sunt femeile dupa tine ?

Postat pe 8 Aprilie 2010 17:59
Bai fata...tu cre'k ar trebui sa mergi la spitalu' 9,ori esti cu capu' ori esti proasta.Ma-ta e limitata in cuvinte si dak n-ai ce discuta cu mn k-s "asa limitata" du-te fata cu vaca la pascut .Ce ma mai intrebi? Du-te si pup-o pe Bianca in dos poate o sa-ti dea si tie niste botox din dosu' ei!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:09
doamne ce lume exploziva

de ce te-ar supara adevaru fiecare are parerea lui/ei si e liber/libera sa o spuna]

si daca ai venit pe topic sa postezi un limbaj ce nu e adecvat mai bine lasa`te

_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:14
De la: why_M3, la data 2010-04-08 18:09:22Bai fata...tu cre'k ar trebui sa mergi la spitalu' 9,ori esti cu capu' ori esti proasta.Ma-ta e limitata in cuvinte si dak n-ai ce discuta cu mn k-s "asa limitata" du-te fata cu vaca la pascut .Ce ma mai intrebi? Du-te si pup-o pe Bianca in dos poate o sa-ti dea si tie niste botox din dosu' ei!


Iata ca am demonstrat ce am spus mai inainte: lipsa de educatie, exprimare de maidan, tupeu care frizeaza nesimtirea, prosta crestere.Cand pleci la drum cu astfel de "calitati"nici daca esti frumoasa sau urata n-ai sa prea ai loc pe nicaieri.

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:14
Poi tot au de comentat la cat de limitat sau nelimitat e vocabularul meu.Dak n-are ce vb cu mn sa nu se mai bage k musca-n lapte k n-a invitat-o nimeni!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:15
E fix problema ta ce crezi! Nu esti o persoana importanta incat sa ascult ce ai tu de zis despre mine!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:17
De la: why_M3, la data 2010-04-08 18:15:44Poi tot au de comentat la cat de limitat sau nelimitat e vocabularul meu.Dak n-are ce vb cu mn sa nu se mai bage k musca-n lapte k n-a invitat-o nimeni!


nu int pe nimeni vocabularul tau...

ideea era ca esti exploziva pt ca nu toata lumea e de parere cu tine si..sincer aqm dak stay bine sa cauti sunt multe topicuri unde scorpio a postat si sincer multa lume o apreciaza pt sinceritatea sa si lucrurile care le spune pe fata...

dar de te0ai gasit tu sa faci pe incapatanata..in fine nu ma int

doar ca detest persoanele care nu vor s accepte anumite lucruri enumerate mai sus sau in alte comentarii postate
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:19
De la: why_M3, la data 2010-04-08 18:15:44Poi tot au de comentat la cat de limitat sau nelimitat e vocabularul meu.Dak n-are ce vb cu mn sa nu se mai bage k musca-n lapte k n-a invitat-o nimeni!


E un forum daca n-ai obsevat , nu trebuie invitatie.Limitata esti in gandire nu numai la vocabular, nici atat n-ai inteles.Poate daca te injur ai intelege, dar nu-ti fac placerea sa-ti vorbesc pe limba ta.

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:19
nici nu stiu ce m`a apucat sa postez poate ma deranjat nesimtirea persoanelor in cauza

si respectu care ar trebui sa il aiba...

dar e fix problema lor
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:21
De la: _PrInTzEs_, la data 2010-04-08 18:19:14
De la: why_M3, la data 2010-04-08 18:15:44Poi tot au de comentat la cat de limitat sau nelimitat e vocabularul meu.Dak n-are ce vb cu mn sa nu se mai bage k musca-n lapte k n-a invitat-o nimeni!


nu int pe nimeni vocabularul tau...

ideea era ca esti exploziva pt ca nu toata lumea e de parere cu tine si..sincer aqm dak stay bine sa cauti sunt multe topicuri unde scorpio a postat si sincer multa lume o apreciaza pt sinceritatea sa si lucrurile care le spune pe fata...

dar de te0ai gasit tu sa faci pe incapatanata..in fine nu ma int

doar ca detest persoanele care nu vor s accepte anumite lucruri enumerate mai sus sau in alte comentarii postate


Lasa , dragalasa , o sa mai creasca , o sa se calmeze cand o constate ca tupeul si jignirile nu o ajuta sa obtina nimic.Mai stii, poate se trezeste mai tarziu sau.... niciodata.
Stii vorba aia: Ferciti cei saraci cu duhul.

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:24
ea a vrut sa sublinieze ceva si a subliniat bine ,ca ftl frumoase sunt considerate un obiect mai ales de barbati nu de fete ,n ati inteles nm din ce a vrut sa zica ,unele d p acest forum au o varsta si o au degeaba
kudika004836
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:26
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:24:04
De la: _PrInTzEs_, la data 2010-04-08 18:19:14
De la: why_M3, la data 2010-04-08 18:15:44Poi tot au de comentat la cat de limitat sau nelimitat e vocabularul meu.Dak n-are ce vb cu mn sa nu se mai bage k musca-n lapte k n-a invitat-o nimeni!


nu int pe nimeni vocabularul tau...

ideea era ca esti exploziva pt ca nu toata lumea e de parere cu tine si..sincer aqm dak stay bine sa cauti sunt multe topicuri unde scorpio a postat si sincer multa lume o apreciaza pt sinceritatea sa si lucrurile care le spune pe fata...

dar de te0ai gasit tu sa faci pe incapatanata..in fine nu ma int

doar ca detest persoanele care nu vor s accepte anumite lucruri enumerate mai sus sau in alte comentarii postate


Lasa , dragalasa , o sa mai creasca , o sa se calmeze cand o constate ca tupeul si jignirile nu o ajuta sa obtina nimic.Mai stii, poate se trezeste mai tarziu sau.... niciodata.
Stii vorba aia: Ferciti cei saraci cu duhul.



cum isi asterne asa doarme

_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:27
De la: why_M3, la data 2010-04-08 18:09:22Bai fata...tu cre'k ar trebui sa mergi la spitalu' 9,ori esti cu capu' ori esti proasta.Ma-ta e limitata in cuvinte si dak n-ai ce discuta cu mn k-s "asa limitata" du-te fata cu vaca la pascut .Ce ma mai intrebi? Du-te si pup-o pe Bianca in dos poate o sa-ti dea si tie niste botox din dosu' ei!


Auzi, fetita, dar tu si fata in fata ti-ai permite sa te stropsesti asa la o femeie straina? Daca da, sa stii de la mine ca ai un comportament vulgar, de PITIPOANCA. Auzi, sa injuri de mama pentru ca ti s-a spus ca ai un vocabular limitat.
Gata, nu mai irosesc vorbe pe tine. Sa fii sanatoasa. Nu meriti sa-ti acord atentie si sa am rabdare cu tine asa cum am avut pina acum. Nu dupa iesirea asta de mahala.
Si mai ai pretentii sa fii luata in serios.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:28
De la: kudika004836, la data 2010-04-08 18:26:41ea a vrut sa sublinieze ceva si a subliniat bine ,ca ftl frumoase sunt considerate un obiect mai ales de barbati nu de fete ,n ati inteles nm din ce a vrut sa zica ,unele d p acest forum au o varsta si o au degeaba


e grav

nu s-a luat nimeni de ceea ce a vrut sa sublinieze ideea era ca fiecare are pareri diferite pe care doreste sa le sustina,
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:29
scorpio, crede-ma ca faza cu cei saraci cu duhul ai folosit-o gresit. Ai luat sensul ei asa cum il intelege tot poporeanul neinformat. Uite, iti spun eu ca sensul teologic al acestei forumari se refera la umilinta. Adica aceia care in sufletul lor nu se mindresc, ci se poarta ca si cum ar fi saraci si n-ar avea nimic-nimic. Iti zic de la sursa.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:30
De la: kudika004836, la data 2010-04-08 18:26:41ea a vrut sa sublinieze ceva si a subliniat bine ,ca ftl frumoase sunt considerate un obiect mai ales de barbati nu de fete ,n ati inteles nm din ce a vrut sa zica ,unele d p acest forum au o varsta si o au degeaba


Mai , papusa , de ce n-ai venit sa ne luminezi mai devreme? Vai, ne-ai lasat sa ne contrazicem , cand tu aveai adevarul absolut si nu ni-l spuneai si noua .N-a inteles nimeni , in afara de tine! Domne , cata desteptaciune!

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:33
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 18:30:51scorpio, crede-ma ca faza cu cei saraci cu duhul ai folosit-o gresit. Ai luat sensul ei asa cum il intelege tot poporeanul neinformat. Uite, iti spun eu ca sensul teologic al acestei forumari se refera la umilinta. Adica aceia care in sufletul lor nu se mindresc, ci se poarta ca si cum ar fi saraci si n-ar avea nimic-nimic. Iti zic de la sursa.


Se prea poate, nu ma dau in vant dupa religie, am folosit expresia in sensul cel mai uzitat de toata lumea.

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:35



serios aqm sunt uimita cum de se ajunge aproape la fiecare topic deschis de la titlul lui sa se ajunga la cine stye ce balarii si jigniri fara rost si sens,din cauza unor persoane nestiutoare sau incapabile de a sustine subiectul de a-si exprima parerea si de a nu judeca parerea altora si vorbesc in general aqm

_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:38
Sora de razboi, n-are rost , stii si tu prea bine ! Unde Dumnezeu n-a dat, nici lumea nu cere ....sau poate o mai cer cateodata

Si ca sa revin la topic , eu am o chestie :
1. Femeie frumoasa - in perceptia barbatului : ustensila
- in perceptia femeii : competitie ( nejustificata :-) pt unele )
2. Femeie inteligenta - in perceptia barbatului : camarad, partener de afacer, s.a.m.d dupa caz
- in perceptia femeii : involutar geloasa pe o femei inteligenta, dar un pic spre spectrul nepasarii

3. Femeie frumoasa si inteligenta - in perceptia barbatului + femeii = deja e periculoasa :-)

Acuma, fiecare interpreteaza cum vrea "inteligenta" ...
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:38
Da, asa este, scorpio. Stiu ca esti un partener veritabil de dialog si astfel ti-am putut zice asta fara sa ma gindesc ca te vei supara. Mie imi pare doar rau ca expresia asta este prost folosita si sensul ei este deturnat, devenind unul negativ. Deturnat, bineinteles, de o folosire gresita in societate. :)
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce esti pe forum 13 De la: Mike_Dex 17 August 2014 13:52
Greu sa impaci ratiunea cu ceea ce vrea inima... 8 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:37
sunt prea impulsiva!!! 8 De la: Quarelin 30 Ianuarie 2009 11:41
AJUTOOOOR 7 De la: kudika1993 31 Mai 2010 12:39
'D&G LIGHT BLUE -100 ml Sephora TEST original - 170 lei' 1 De la: reluparfumelu 25 Iunie 2010 10:43