Setari Cookie-uri

Nu credeti ca uneori fetele care arata bine traiesc o drama?

De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 18:38:59Da, asa este, scorpio. Stiu ca esti un partener veritabil de dialog si astfel ti-am putut zice asta fara sa ma gindesc ca te vei supara. Mie imi pare doar rau ca expresia asta este prost folosita si sensul ei este deturnat, devenind unul negativ. Deturnat, bineinteles, de o folosire gresita in societate. :)


Nu ma supar cand aflu lucruri pe care nu le stiu.initial de asta am intrat pe forumul asta, sa ma mai destup la minte , de fapt sa incerc sa tin pasul cu ce mai e nou prin frumoasa "fauna "romaneasca.

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:45
De la: scorpio67, la data 2010-02-16 13:46:01
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-16 12:21:18Iar eu ma incadrez cu succes in categorie... din motive obiective nu am de gand sa-ti demonstrez chestia asta... deci, care o fi drama?! Ca eu am profitat din plin de aspect, daca am putut... de ce nu?!

Mama ei de modestie! Si cand s-o duce poleiala si toate formele or sa urmeze gravitatia tot asa de ingamfata ai sa fii?

pana atunci profita din plin de ce i-a dat mama natura si o va duce tot bine.....
Gyselle
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:26
De la: Gyselle, la data 2010-04-08 19:26:20
De la: scorpio67, la data 2010-02-16 13:46:01
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-16 12:21:18Iar eu ma incadrez cu succes in categorie... din motive obiective nu am de gand sa-ti demonstrez chestia asta... deci, care o fi drama?! Ca eu am profitat din plin de aspect, daca am putut... de ce nu?!

Mama ei de modestie! Si cand s-o duce poleiala si toate formele or sa urmeze gravitatia tot asa de ingamfata ai sa fii?

pana atunci profita din plin de ce i-a dat mama natura si o va duce tot bine.....


Si , ma rog cui ii pasa?

Postat pe 8 Aprilie 2010 19:28
De la: soraderazboi, la data 2010-04-07 01:43:34Ce chestie, leo ... Pe linga lucrurile ok pe care le-ai spus in raspunsul anterior acestei postari, au iesit si alte citeva despre care pot sa-ti spun ca sint pe muchie de cutit.
1. Zici ca partea proasta este ca noi interpretam gresit balivernele barbatilor. Ca nu le interpretam logic. Hmmm ... poate ca nu le interpretam in logica voastra, pentru ca atunci n-am mai fi femei, ci barbati.
2. Mai zici tu ca persoana careia ii raspunzi este emotionala, deci nu are demnitate. Asta mi se pare o gogorita mare cit casa. Nu exista act pe care sa-l realizam la modul implicat fara sa fie sustinut de partea emotionala. Chiar si japonezul ala care isi face harakiri ca sa-si salveze onoarea, deci sa-si pastreze demnitatea, are o motivatie emotionala. Nu exista dedicatie fara emotie. Sint sigura ca vei putea gasi in cartile de psihologie si argumente in acest sens.
Daca le insumam pe astea doua, rezulta ca femeia perfecta pentru tine este femeia-barbat. Adica logica de barbat, dominind total emotionalul, intr-un corp de femeie. Damn, tu chiar crezi ca asa ceva exista?


da exista si am intalnit-o. si exista destule. sunt femei independente, care de multe ori sperie barbatii cu deciziile pe care le iau si care te uimesc prin felul in care se descurca fara a lasa majoritatea sarcinilor pe umerii tai. sunt femei care atunci cand apare o problema la orizont spun "hai sa gasim o solutie" si nu "esti barbat, descurca-te".
genul acesta de femeie mie imi ofera confort si siguranta si ma face competitiv (e greu sa controlezi oameni independenti altfel decat fiind deasupra mediei calitatilor celorlalti). dupa parerea mea (si aici pot avea dreptate sau pot sa ma insel) femeile astea sunt singurul tip de partenere care ofera o experienta completa intr-o relatie (puteti juca amadoi toate rolurile: copil cand va simtiti vulnerabili, adult cand aveti responsabilitati de indeplinit si parinte atunci cand trebuie sa minimizati vulnerabilitatea celuilalt). majoritate relatiilor cad datorita incapacitatii partenerilor de a juca cele 3 roluri, lucru pe care l-am testat pe pielea mea de atatea ori.
leo_
Postat pe 9 Aprilie 2010 02:28
Mai "doamnelor" v-am mai spus dak am vocabular limitat nu mai vb cu mn,sau sunteti amnezice?
Crek v-ati ramolit de la atata "frumusete"!
why_M3
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:41
leo, ai facut slalom si ai evitat sa raspunzi la a doua parte a problemei. Cea legata de emotional.
A juca mereu rolul partii vulnerabile si a te sustrage de la responsibilitate n-are nimic de a face cu emotionalul si cu gindirea feminina. Barbatii practica cu succes ei insisi acest "sport".
soraderazboi
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:45
De la: soraderazboi, la data 2010-04-09 11:45:59leo, ai facut slalom si ai evitat sa raspunzi la a doua parte a problemei. Cea legata de emotional.
A juca mereu rolul partii vulnerabile si a te sustrage de la responsibilitate n-are nimic de a face cu emotionalul si cu gindirea feminina. Barbatii practica cu succes ei insisi acest "sport".


depinde ce numesti tu barbati. lumea e plina de baieti mari, dar e o diferenta intre ei si barbati. o persoana de sex masculin este un mascul si nu un barbat. un barbat isi asuma responsabilitati pentru ca asta este scopul lui in viata.
leo_
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:41
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:35:58
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 18:30:51scorpio, crede-ma ca faza cu cei saraci cu duhul ai folosit-o gresit. Ai luat sensul ei asa cum il intelege tot poporeanul neinformat. Uite, iti spun eu ca sensul teologic al acestei forumari se refera la umilinta. Adica aceia care in sufletul lor nu se mindresc, ci se poarta ca si cum ar fi saraci si n-ar avea nimic-nimic. Iti zic de la sursa.


Se prea poate, nu ma dau in vant dupa religie, am folosit expresia in sensul cel mai uzitat de toata lumea.

tz tz tz....un "mea culpa"....."da,ai dreptate,omu' cat traieste,invata",si eventual un "multumesc"...ma asteptam sa aud de la o persoana care se pretinde a fi culta....trebuie sa stii si sa-ti recunosti greseala daca tot iti place asa mult sa dai in cap la altii....
Gyselle
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:43
De la: Gyselle, la data 2010-04-09 12:43:29
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:35:58
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 18:30:51scorpio, crede-ma ca faza cu cei saraci cu duhul ai folosit-o gresit. Ai luat sensul ei asa cum il intelege tot poporeanul neinformat. Uite, iti spun eu ca sensul teologic al acestei forumari se refera la umilinta. Adica aceia care in sufletul lor nu se mindresc, ci se poarta ca si cum ar fi saraci si n-ar avea nimic-nimic. Iti zic de la sursa.


Se prea poate, nu ma dau in vant dupa religie, am folosit expresia in sensul cel mai uzitat de toata lumea.

tz tz tz....un "mea culpa"....."da,ai dreptate,omu' cat traieste,invata",si eventual un "multumesc"...ma asteptam sa aud de la o persoana care se pretinde a fi culta....trebuie sa stii si sa-ti recunosti greseala daca tot iti place asa mult sa dai in cap la altii....


parere mea este ca sarac cu duhul are o singura explicatie adica prost, si este intentionat folosit termenul acolo. explicatia cu faptul ca ar insemna umil este doar de suprafata. sa nu uitam ca biblia este o carte eficienta de razboi psihologic. din categoria respectiva ""Si tu, mireasa, marita sa fii ca Sara, sa te veselesti ca Rebeca, sa te inmultesti ca Rahela.." acum cred ca stiti cu ce se ocupau personajele.
leo_
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:55
leo, exagerezi si speculezi prea mult. Scopul unui om este sa-si asume responsabilitati.
Dar probabil ca trebuie sa faci asta ca sa nu te dezici de ce ai spus atunci cind ai luat-o pe laturi.
soraderazboi
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:59
Ai vreo specializare in teologie ca sa stii despre ce vorbesti? Sau arunci si tu cu parerea asa cum faci cu batul in balta, doar pentru a spune si tu ceva?
Pareri putem avea toti despre orice. Pareri avizate, mai greu. Daca ne impanam cu pareri neavizat si interpretari dupa ureche, senzationaliste, de scandal, ne facem mai degraba un deserviciu.
soraderazboi
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:01
De la: soraderazboi, la data 2010-04-09 13:01:37Ai vreo specializare in teologie ca sa stii despre ce vorbesti? Sau arunci si tu cu parerea asa cum faci cu batul in balta, doar pentru a spune si tu ceva?
Pareri putem avea toti despre orice. Pareri avizate, mai greu. Daca ne impanam cu pareri neavizat si interpretari dupa ureche, senzationaliste, de scandal, ne facem mai degraba un deserviciu.


nu am specializare in misticism de nici un fel si nici nu vreau una. insa am citit biblia, coranul (cateva variante ale lor; momentan invat araba ca sa pot citi coranul de la sursa intrucat prezinta niste lucruri foarte curioase pentru cine le intelege), Bhagavad Gita, vedele si alte scrieri religioase si legende. cred ca pot sa imi fac o idee si nu o parere despre ceea ce am citit. in plus nu lansez pareri ci subliniez ce este scris in biblie. si in plus ce te face sa crezi ca daca as avea o diploma in teologie as avea o parere avizata iar daca nu am as avea una neavizata?
leo_
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:55
De la: leo_, la data 2010-04-09 12:55:16
De la: Gyselle, la data 2010-04-09 12:43:29
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:35:58
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 18:30:51scorpio, crede-ma ca faza cu cei saraci cu duhul ai folosit-o gresit. Ai luat sensul ei asa cum il intelege tot poporeanul neinformat. Uite, iti spun eu ca sensul teologic al acestei forumari se refera la umilinta. Adica aceia care in sufletul lor nu se mindresc, ci se poarta ca si cum ar fi saraci si n-ar avea nimic-nimic. Iti zic de la sursa.


Se prea poate, nu ma dau in vant dupa religie, am folosit expresia in sensul cel mai uzitat de toata lumea.

tz tz tz....un "mea culpa"....."da,ai dreptate,omu' cat traieste,invata",si eventual un "multumesc"...ma asteptam sa aud de la o persoana care se pretinde a fi culta....trebuie sa stii si sa-ti recunosti greseala daca tot iti place asa mult sa dai in cap la altii....


parere mea este ca sarac cu duhul are o singura explicatie adica prost, si este intentionat folosit termenul acolo. explicatia cu faptul ca ar insemna umil este doar de suprafata. sa nu uitam ca biblia este o carte eficienta de razboi psihologic. din categoria respectiva ""Si tu, mireasa, marita sa fii ca Sara, sa te veselesti ca Rebeca, sa te inmultesti ca Rahela.." acum cred ca stiti cu ce se ocupau personajele.



http://www.profamilia.ro/intrebi.asp?id=49


Gyselle
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:10
Diploma in teologie am, am fost si sefa de promotie, deci cred ca am o parere avizata.
Ai facut o confuzie grava intre religie si misticism.
Stii ca mistica si misticismul nu sint unul si acelasi lucru, asa-i?
soraderazboi
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:19
De la: Gyselle, la data 2010-04-09 12:43:29
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:35:58
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 18:30:51scorpio, crede-ma ca faza cu cei saraci cu duhul ai folosit-o gresit. Ai luat sensul ei asa cum il intelege tot poporeanul neinformat. Uite, iti spun eu ca sensul teologic al acestei forumari se refera la umilinta. Adica aceia care in sufletul lor nu se mindresc, ci se poarta ca si cum ar fi saraci si n-ar avea nimic-nimic. Iti zic de la sursa.


Se prea poate, nu ma dau in vant dupa religie, am folosit expresia in sensul cel mai uzitat de toata lumea.

tz tz tz....un "mea culpa"....."da,ai dreptate,omu' cat traieste,invata",si eventual un "multumesc"...ma asteptam sa aud de la o persoana care se pretinde a fi culta....trebuie sa stii si sa-ti recunosti greseala daca tot iti place asa mult sa dai in cap la altii....


Nu situ ce vrei , nu m-am pretins in nici un fel si te-as pofti sa bazai pe la fundul altcuiva daca te mananca sa provoci .N-am facut nici o alta gresela decat sa dau atentie unora ca tine& compania pe care o aperi , sub nivelul meu, greseala pe care nu o s-o mai repet.Individele care se bazeza pe aspect sunt superficiale, fade dupa ce omul se obisnuieste cu imaginea , nu au educatie , principii , papusi si atat decat, agresiviatatea si aroganta data de aspect.Vanitatea si orgoliul nu aduc decat victorii scurte pe care de multe ori nici nu apuci sa le savurezi.Construiti voi mai departe castele in Spania eu raman cu picioarele pe pamant .

Postat pe 10 Aprilie 2010 09:42
De la: why_M3, la data 2010-04-09 09:41:30Mai "doamnelor" v-am mai spus dak am vocabular limitat nu mai vb cu mn,sau sunteti amnezice?
Crek v-ati ramolit de la atata "frumusete"!


Mai ai inca rabufniri sau s-a zgariat placa?

Postat pe 10 Aprilie 2010 09:46
De la: soraderazboi, la data 2010-04-09 14:19:13Diploma in teologie am, am fost si sefa de promotie, deci cred ca am o parere avizata.
Ai facut o confuzie grava intre religie si misticism.
Stii ca mistica si misticismul nu sint unul si acelasi lucru, asa-i?


MÍSTICÃ s. (FILOZ., BIS.) misticism. (Catedra de ~.)
Sursa: Sinonime | Adãugatã de siveco | Greșealã de tipar

MÍSTICÃ1 f. Ansamblu de practici și credințe legate de misticisim. /
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:09
De la: soraderazboi, la data 2010-04-09 14:19:13Diploma in teologie am, am fost si sefa de promotie, deci cred ca am o parere avizata.
Ai facut o confuzie grava intre religie si misticism.
Stii ca mistica si misticismul nu sint unul si acelasi lucru, asa-i?


MÍSTICÃ s. (FILOZ., BIS.) misticism. (Catedra de ~.)
Sursa: Sinonime | Adãugatã de siveco | Greșealã de tipar

MÍSTICÃ1 f. Ansamblu de practici și credințe legate de misticisim

MÍSTICÃ s.f. Doctrinã și practicã religioasã care tinde prin ascezã, meditație etc. sã determine un contact direct sau o comuniune între om și divinitate; misticism. [Gen. -cii. / cf. fr. mystique].
Sursa: DN | Adãugatã de LauraGellner | Greșealã de tipar

nu nu stiu. si care e diferenta reala dintre religie si misticism? nu e o diferenta reala, ci tine doar de nuanta.
sa trecem insa pe langa lucrurile astea. poate discutam ceva ce ne poate ajuta pe amandoi, despre subiect dar in alta parte ca suntem off topic.
intr-o alta ordine de idei traducerile gen sarac cu duhul=umilinta sunt moderne. intr-un popor salbatic cum era cel din zona respectiva (toate religiile existente au aparut in zone foarte sarace si cu populatie inapoiata asta cred ca ai observat-o deja) nu exista zeci de sinonime pentru cuvinte si sintagme, iar limba nu era dezvoltata. nici conceptele nu erau cele din zilele noastre. de exemplu cuvantul "foc" insemna vreo 100 de lucruri diferite. imi este greu sa cred oricat de ingaduitor as fi ca asemenea populatie facea jocuri de cuvinte. de asemenea imi este greu sa cred ca un trimis al lui d-zeu, care avea si intentii bune, iisus, ar fi folosit cuvintele astea stiind ca vor induce in eroare si persoane care au facut o scoala, de pilda pe mine. nu se leaga. mie mi se par incercari gen nu e alba ci neagra. si oricum ar fi sa o dam eu nu cred intr-un d-zeu care ma vrea umil si cred ca nici El nu cred. d-zeu mi-a dat destule abilitati ca sa fac ceva cu ele nu sa le folosesc sa imi ajung la maximul de umilinta.
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:10
De la: scorpio67, la data 2010-04-10 09:46:52
De la: why_M3, la data 2010-04-09 09:41:30Mai "doamnelor" v-am mai spus dak am vocabular limitat nu mai vb cu mn,sau sunteti amnezice?
Crek v-ati ramolit de la atata "frumusete"!


Mai ai inca rabufniri sau s-a zgariat placa?
Acum sa trezit din beutura ! Si dai si dai !
Trecatorul
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:12
De la: leo_, la data 2010-04-11 01:10:48
De la: soraderazboi, la data 2010-04-09 14:19:13Diploma in teologie am, am fost si sefa de promotie, deci cred ca am o parere avizata.
Ai facut o confuzie grava intre religie si misticism.
Stii ca mistica si misticismul nu sint unul si acelasi lucru, asa-i?


MÍSTICÃ s. (FILOZ., BIS.) misticism. (Catedra de ~.)
Sursa: Sinonime | Adãugatã de siveco | Greșealã de tipar

MÍSTICÃ1 f. Ansamblu de practici și credințe legate de misticisim

MÍSTICÃ s.f. Doctrinã și practicã religioasã care tinde prin ascezã, meditație etc. sã determine un contact direct sau o comuniune între om și divinitate; misticism. [Gen. -cii. / cf. fr. mystique].
Sursa: DN | Adãugatã de LauraGellner | Greșealã de tipar

nu nu stiu. si care e diferenta reala dintre religie si misticism? nu e o diferenta reala, ci tine doar de nuanta.
sa trecem insa pe langa lucrurile astea. poate discutam ceva ce ne poate ajuta pe amandoi, despre subiect dar in alta parte ca suntem off topic.
intr-o alta ordine de idei traducerile gen sarac cu duhul=umilinta sunt moderne. intr-un popor salbatic cum era cel din zona respectiva (toate religiile existente au aparut in zone foarte sarace si cu populatie inapoiata asta cred ca ai observat-o deja) nu exista zeci de sinonime pentru cuvinte si sintagme, iar limba nu era dezvoltata. nici conceptele nu erau cele din zilele noastre. de exemplu cuvantul "foc" insemna vreo 100 de lucruri diferite. imi este greu sa cred oricat de ingaduitor as fi ca asemenea populatie facea jocuri de cuvinte. de asemenea imi este greu sa cred ca un trimis al lui d-zeu, care avea si intentii bune, iisus, ar fi folosit cuvintele astea stiind ca vor induce in eroare si persoane care au facut o scoala, de pilda pe mine. nu se leaga. mie mi se par incercari gen nu e alba ci neagra. si oricum ar fi sa o dam eu nu cred intr-un d-zeu care ma vrea umil si cred ca nici El nu cred. d-zeu mi-a dat destule abilitati ca sa fac ceva cu ele nu sa le folosesc sa imi ajung la maximul de umilinta.
Salut Leo ! Pot intreba ceva ?
Trecatorul
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:14
ok. hai ca am luat-o razna cu religia si cred ca daca intereseaza cineva exista asezaminte carora li se poate adresa, nu de altceva dar le luam painea de pe masa, ca prin strainatate deja au facut baruri in unele. sa nu facem si la noi la fel!

ca sa intram on topic am sa corectez titlul cu "unele fete care arata bine traiesc o drama". de ce? din experienta mea umila (ca sa folosesc si cuvintele discutate pe ultima pagina) am observat ca multe dintre femeile care arata bine se opresc la atat din pacate. aplica perfect regula "daca in satul tau se vorbeste romaneste ce rost are sa stii engleza?". in felul asta ajung, sa zic sarace cu duhul? nu, as fi prea rau. ajung sa nu aiba altceva de oferit decat o companie placuta si poate doar sex (desi unele nu pot sa ofere ultima cu succes ca si acolo se invata, cine cunoaste, stie). in felul asta vor semnaliza intr-un sfarsit barbatilor din viata lor ca nu sunt partenere de durata. ca o paranteza, femeile impart barbatii in iubiti si amici, iar barbatii impart femeile in "sexy si/sau ok", "doar pentru o noapte" si "cine, ea?". intr-un cuvant frumusetea este o binecuvantare doar pentru cine o foloseste alaturi de creier, altfel are multe inconveniente, unul fiind prietenele care o vor ura pe femeia respectiva ca le agata toti barbatii (am avut saptamanile trecute un astfel de spectacol intr-un grup in care intru ocazional).

mai mult aceste femei isi fac parerea gresita ca barbatii nu sunt interesati de nimic altceva decat de sex si continua in greseala de a nu se dezvolta. adevarul este ca nici un barbat de calibrul femeii respective nu o va parasi dupa o noapte daca observa ca exista ceva substanta in ea (nu ma refer la alcool aici ). in defintiv femeile bune sunt o specie din ce in ce mai rara.
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:28
De la: Trecatorul, la data 2010-04-11 01:14:25: Salut Leo ! Pot intreba ceva ?


poti pana nu adorm ca am terminat exercitiile fizice si imi e un sooomn....
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:30
Si eu am facut teologie, m-a ajutat Dumnezeu, si Arhiepiscopul a fost dragut, practic ne-a platit studiile. Licenta la teologie nu am dat-o. M-a ajutat Dumnezeu sa aflu niste lucruri frumoase, si a fost bine pt. mine. De fapt, nu prea am inteles bine, cam despre ce ar fi fost vorba? Am vazut de exemplu si ceva legat de modestie. Acuma, nu stiu, toti mai gresim. Dar vrei sa-ti dau eu un exemplu absolut veritabil de modestie? Unul care nici nu uita cateodata de demniatea lui de fiinta creata de Dumnezeu.Uite, de exemplu, motanelul meu. Este modest, asa de modest ca zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient," "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", ca animalele nici nu stiu ca exista. Deci puisorul meu motan nici macar nu stie ca exista, sau, nu stiu, poate nici nu se gandeste prea mult la asta.
kudika081126
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:38
Acuma, nu stiu, daca vorbeai despre religie si despre sex, asta nu e voie decat intre oameni casatoriti religios unul cu altul, bineinteles, barbat cu femeie. Normal, stii. Scuza-ma ca-ti spun, nu de altceva, dar am intalnit si persoane, foarte simpatice, de exemplu, un barbat, care avea verigheta, am crezut ca e casatorit, el de fapt, saracutul de el, avea un prieten, ai inteles. Sa ne rugam pt. salvarea sufletelor. Oricum zicea Sf. Paul ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi, adica, necasatorit. Depinde cum vrea Dumnezeu pt. fiecare. Oricum Isus este Mirele tuturor creaturilor, si pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti.
De fapt, mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
Tot preotul catolic respectiv mi-a spus, nu stiu daca la ortodsocsi se stie, si eu am fost ortodoxa, am trecut la catolici in 2001, mi-a spus ca nu este bine sa te atingi prea mult, si nici sa te saruti pe gura pana cand nu te-ai cununat. El imi zicea cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile...
kudika081126
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:51
da' de ce nu deschidetzi voi un topic in care sa dezbatetzi teme religioase si o faceti aici??
daca o sa ne intereseze subiectul o sa va cautam pe acolo!
pana atunci ati cam luat-o pe "pe langa" subiectul acestui topic asa ca.... rugamintea mea este sa va etalatzi cunostinshtintzele si studiile religioase prin alte partzi !!

hai , zau.....ca devine neinteresant ceea ce pana acum fusesera discutzii interesante!!
kudika132368
Postat pe 11 Aprilie 2010 08:10
Pe fetele care arata bine le doare in cot de viata! le sucesc mintile barbatilor cu bani si multor alti prosti, ajung unde isi doresc cu minimum de efort, sfideaza pe toata lumea si au tot ce vreau! asta daca stiu cum sa "valorifice" ceea ce e meritul naturii si al metodelor moderne de infrumusetare, sigur nu al lor! Toate tzoapele se siliconeaza in ziua de azi! pentru ce? ca sa manipuleze prin fizicul lor pe toti care le ies in cale! sincer, chiar nu sunt de compatimit, dar mai sunt si exceptii, normal!
SweetRoxanne
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:24
De la: Trecatorul, la data 2010-04-11 01:12:50
De la: scorpio67, la data 2010-04-10 09:46:52
De la: why_M3, la data 2010-04-09 09:41:30Mai "doamnelor" v-am mai spus dak am vocabular limitat nu mai vb cu mn,sau sunteti amnezice?
Crek v-ati ramolit de la atata "frumusete"!


Mai ai inca rabufniri sau s-a zgariat placa?
Acum sa trezit din beutura ! Si dai si dai !


"Si dai si lupta , neicusorule, ca la '48! "Of , de mai traia Caragiale ce subiecte de top pentru schitele lui ar fi avut!

Postat pe 11 Aprilie 2010 12:27
De la: SweetRoxanne, la data 2010-04-11 12:24:21 Pe fetele care arata bine le doare in cot de viata! le sucesc mintile barbatilor cu bani si multor alti prosti, ajung unde isi doresc cu minimum de efort, sfideaza pe toata lumea si au tot ce vreau! asta daca stiu cum sa "valorifice" ceea ce e meritul naturii si al metodelor moderne de infrumusetare, sigur nu al lor! Toate tzoapele se siliconeaza in ziua de azi! pentru ce? ca sa manipuleze prin fizicul lor pe toti care le ies in cale! sincer, chiar nu sunt de compatimit, dar mai sunt si exceptii, normal!



crede-ma ca sunt barbat, iar fizicul unei persoane imi suceste mintea maxim 2 luni pana ma obisnuiesc. hai sa zicem ca dureaza 6 luni sau un an la persoane mai slabe. si dupa? altul? si unde se opresc? trebuie mai mult decat frumusete. mai ales ca la barbatii cu bani este vorba de concurenta. frumusetea nu poate pluti deasupra concurentei de una singura.
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:28
De la: kudika132368, la data 2010-04-11 08:10:38da' de ce nu deschidetzi voi un topic in care sa dezbatetzi teme religioase si o faceti aici??
daca o sa ne intereseze subiectul o sa va cautam pe acolo!
pana atunci ati cam luat-o pe "pe langa" subiectul acestui topic asa ca.... rugamintea mea este sa va etalatzi cunostinshtintzele si studiile religioase prin alte partzi !!

hai , zau.....ca devine neinteresant ceea ce pana acum fusesera discutzii interesante!!


dar tu de ce continui? eu revenisem la subiect...
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:29
pai,daca propria frumusete le ataca cerebelul...intr-adevar o drama!!
aly_b
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: anad3nisa 5 Septembrie 2008 22:07
Compromisuri 4 De la: erikahd2008 11 Februarie 2009 15:24
Dupa cat timp ne mutam impreuna? 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:04
SOARTA si DESTIN, DOUA LUCRURI DISTINCTE? 16 De la: Moonlight_Shadow 11 Iulie 2010 10:47
ajutati`ma!!! 18 De la: anastasia_m 4 Octombrie 2009 20:04