Setari Cookie-uri

Nu credeti ca uneori fetele care arata bine traiesc o drama?

"leo"...nu am energia necesara sa postez pagini intregi numai ca sa-ti demonstrez tie ca esti un negativist convins si care ai luat-o putin razna facand prea multa filozofie!

"soraderazboi" in cele doua postari ale ei a spus destul ca sa intelegi ca nu esti obiectiv ci esti mai mult subiectiv si cauti sa scotzi in evidentza doar ce este negativ! si mai ales ca nu ai dreptate in tot ceea ce spui!! psihologia femeii .... VAX ALBINA!! femei adevarate sant o gramada ....peste tot ...e plina lumea ....numai ca tu nu le descoperi decat pe cele din discoteci .....si dupa aia faci conferintze pe marginea acestui detaliu.

lasa ROM. unde pustoaicele din cauza saraciei si a nivelului de trai scazut intr-o tara cu un balans economic instabil viseaza sa se imbogateasca peste noapte punindu-si ...stii tu ce la bataie...
astea sant exemple de duzina !! si dupa aia spui ca ..femeia si psihologia femeii crede tot felul de baliverne si se emotzioneaza de pe urma lor....

Numai animalele nu se pot emotiona ... dar noi fiind HOMO SAPIENS si avand circumvolutii si sistem nervos santem afectatzi de ceea ce vedem si ne inconjoara .....daca tie iti lipsesc asta este alta problema ..dar pe mine nu ma lasa sa vad decat un individ fara culoare ...

Un singur lucru pot sa-ti spun ...psihologia ta in ceea ma priveste este complect gresita!! si nu am sa-ti argumentez de ce pt. ca nu vreau! si de aici pot sa-ti spun ca si ce concluzionezi tu pe baza unor exemple din cartzi sau din viatza ta reala este la fel de gresit!


kudika132368
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:25
Mai mie nu-mi trebuie silicoane,sunt multumita asa cum sunt,k doar nu-s pitipoanca...mesajul pe care am vrut sa vi-l transmit era altul,dar cum am mai spus la voi canta greierii si nu intelegeti nimic.Sunteti blonde sub acoperire
why_M3
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:01
De la: why_M3, la data 2010-04-07 19:01:05Mai mie nu-mi trebuie silicoane,sunt multumita asa cum sunt,k doar nu-s pitipoanca...mesajul pe care am vrut sa vi-l transmit era altul,dar cum am mai spus la voi canta greierii si nu intelegeti nimic.Sunteti blonde sub acoperire





ai serios??? nu esti??? da vorbesti ca o pitzipoanca sub acoperire!!
care era mesajul pe care ai vrut sa-l transmiti dar nu ai reusit?

acela ca ..cine se siliconeaza , e blonda si e frumoasa nu are nimic in cap decat greieri!! nu-i asa??

nu te mai obosi ..ca am perceput ....insinuarile tale....vin de la cineva care este fizic nu prea aratoasa si se simte complexata cand vede o alta mult mai dotata decat ea ......

sa nu-mi spui ca tu cunosti toate capacitatzile intelectuale si IQ-ul tuturor frumoaselor ...ca nu te cred......vorbesti si judeci dupa aparentze! in profunzime, ceva palpabil ..nimic...dar cred ca varsta isi spune cuvantul asa ca ..am sa te las in pace ...intr'ale tale....sa crezi ca in general femeile care arata bine nu sant decat niste "pitzipoance" .......
kudika132368
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:50
Mare dreptate ai, domnisorica asta care a dezvoltat o obsesie cu greieri scrie ca o pitipoanca. Adica foloseste prescurtari de fetita cu capacitati reduse de exprimare.
Ca multa lume pe internet, ea critica la altele ceea ce nu poate vedea la ea insasi. Este un proces psihologic foarte simplu: sa incerci sa-ti rezolvi problemele pasind pisica moarta in curtea altuia. Doar ca asta nu este decit o rezolvare superficiala si mincinoasa.
In plus, postarile ei mustesc de o dorinta de a parea foarte sigura pe sine. Atentie, a parea. Pentru ca de obicei oamenii cu adevarat siguri pe sine nu simt nevoia sa trimbiteze asta pe toate drumurile, ca si cum ar avea nevoie ca ecoul sa le confirme cine sint cu adevarat.
soraderazboi
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:44
Da..ma asteptam sa primesc replici de " blonde"...
why_M3
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:13
Nu va mai atacati atat,imi exprimam parerea referitor la frumusete la fel k voi.Si stati voi "nelinistite" k n-am IQ-ul scazut pt .k scriu prescurtat.
why_M3
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:23
Intrebati-va copiii ce prescurtari folosesc pe internet si apoi mai comentati dak au sau nu exprimari verbale reduse...
why_M3
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:26
Si da,cred k fetele care arata bine traiesc o adevarata drama pt k sunt anumite persoane care impun anumite standarde de frumusete...FIECARE OM E FRUMOS IN FELEUL SAU,nu trebuie sa-ti schimbi infatisarea doar pt. k niste cretini promoveaza "frumusetea"!
why_M3
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:59
De la: soraderazboi, la data 2010-04-07 20:44:12Mare dreptate ai, domnisorica asta care a dezvoltat o obsesie cu greieri scrie ca o pitipoanca. Adica foloseste prescurtari de fetita cu capacitati reduse de exprimare.
Ca multa lume pe internet, ea critica la altele ceea ce nu poate vedea la ea insasi. Este un proces psihologic foarte simplu: sa incerci sa-ti rezolvi problemele pasind pisica moarta in curtea altuia. Doar ca asta nu este decit o rezolvare superficiala si mincinoasa.
In plus, postarile ei mustesc de o dorinta de a parea foarte sigura pe sine. Atentie, a parea. Pentru ca de obicei oamenii cu adevarat siguri pe sine nu simt nevoia sa trimbiteze asta pe toate drumurile, ca si cum ar avea nevoie ca ecoul sa le confirme cine sint cu adevarat.


why M3 ia aminte la ce a postat "soraderazboi" ca mare adevar a grait !baga la cap ca poate mai scapi de greierashi!
si dupa cum vad ..nici macar nu esti in stare sa dai o replica pe masura "blondelor"!!
batzi campii cu replici de 2bani!!
nimic interesant ....de fapt doar te repetzi ...!
nu ne aratzi decat ca esti o imitazie ....adica vrei sa pari ceea ce nu esti! si cu asta .....am incheiat!
sincer ..ma obosesti!

kudika132368
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:24
De la: why_M3, la data 2010-04-07 21:59:43Si da,cred k fetele care arata bine traiesc o adevarata drama pt k sunt anumite persoane care impun anumite standarde de frumusete...FIECARE OM E FRUMOS IN FELEUL SAU,nu trebuie sa-ti schimbi infatisarea doar pt. k niste cretini promoveaza "frumusetea"!


nu mai crede ca esti credula....dar asta se poate vindeca..daca te straduiesti!
kudika132368
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:27
De la: why_M3, la data 2010-04-07 21:26:01Intrebati-va copiii ce prescurtari folosesc pe internet si apoi mai comentati dak au sau nu exprimari verbale reduse...


Nu am copii. De ce te agiti sa raspunzi de atitea ori, cliseistic si fara noima? Simti ca ti s-a ridicat putin masca si esti mai goala pe dedesubt decit vrei sa crezi?
Poate ai face mai bine sa cauti sa te afirmi fata in fata, acolo unde, daca ti-ai permite sa mirii asa cum o faci aici, te-ai trezi imediat ostracizata. Dar tu faci ce crezi ca-ti prinde bine, adevarat.
soraderazboi
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:39
Pai cum,tu dak crezi cu adevarat in ceva nu-ti sustii punctul de vedere? Repeti dupa altii precum papagalul?
why_M3
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:08
Punctul tau de vedere este minuscul in cazul de fata. Este situat exact pe virful nasului tau. Stii de ce? Pentru ca are doua coordonate: celelalte, care nu striga in cor cu tine, sint blonde si aud greierasi (cum ai scornit-o pe asta cu ginganiile nu stiu, dar este asa puerila).
In cazul de fata ai avut doar acuze prin care ai incercat de fapt sa te afisezi pe tine insati. Gen "vai ce grozava sint si cine nu crede ca mine e nustiucum". Vino cu ceva sustinut, argumentat, pertinent si ti se va acorda o cu totul alta pozitie ca interlocutor.
soraderazboi
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:55
De la: soraderazboi, la data 2010-04-07 23:55:31Punctul tau de vedere este minuscul in cazul de fata. Este situat exact pe virful nasului tau. Stii de ce? Pentru ca are doua coordonate: celelalte, care nu striga in cor cu tine, sint blonde si aud greierasi (cum ai scornit-o pe asta cu ginganiile nu stiu, dar este asa puerila).
In cazul de fata ai avut doar acuze prin care ai incercat de fapt sa te afisezi pe tine insati. Gen "vai ce grozava sint si cine nu crede ca mine e nustiucum". Vino cu ceva sustinut, argumentat, pertinent si ti se va acorda o cu totul alta pozitie ca interlocutor.





corect! cred ca ai lasat-o in NO COMMENT!!
cred ca o sa aiba nevoie de niste proptele....pentru maxilare.....ca sa nu ramana cu gura cascata...permanent!
kudika132368
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:12
Mai eu nu stiu cum vad unii frumusetea...prin faptul k majoritatea fetelor sunt influentate sa fie "frumoase" tind sa se autodistruga,iar pe mn ma uimiti cum sustineti acest lucru cu tarie.Am avut o colega care doar pt. a "arata bn" tinea cura de slabire si lesinase pe strada.Cat despre mn tin sa te informez k nu as avea dc sa ma afirm,imi spun punctul de vedere si dak tu privesti inainte precum calul e problema ta! O seara buna!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:14
Vad k tu ai ramas cu gura cascata,inchide-o sa nu intre musca!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:18
Ce sustinem "noi" cu tarie, draguta? Si cine sintem "noi"?
Din pacate, desi ai facut pasul inapoi si ai incercat sa-ti aduci un punct de vedere argumentat, ti-a iesit inca destul de slabut. Dar s-ar putea sa-ti iasa data viitoare mai bine.
Stii de ce a tinut acea fata cura de slabire atit de drastica incit a lesinat pe strada? Fiindca ii lipsea increderea reala in sine. Acel lucru care nu se trimbiteaza pe toate drumurile, dimpotriva. De obicei trimbitarea incearca sa acopere chiar carentele. Daca fata avea mai multa incredere in sine, n-ar fi putut-o influenta nici o mie de barbati care i-ar fi soptit la ureche ca trebuie sa moara de foame ca sa fie atragatoare. Poate ca, daca ar fi avut putin mai multa cultura generala, ar fi stiut ca aceste cure drastice de slabire te fac doar praf si nu ajuta la nimic. Sportul, determinarea si rabdarea ajuta, precum si increderea ca poti ajunge acolo unde-ti doresti.

Tocmai mi-am amintit ce mi-a spus prietenul meu la un moment dat. Pentru ca nimeni din familia lui nu a prea folosit vreodata farduri, nu-l incinta ideea de machiaj. Mai ales fardurile de pleoape ii par o aiureala. Cu toate acestea, mi-a spus la un moment dat ca, daca atunci cind ma fardez eu ma simt bine cu ceea ce fac, voi lasa stralucirea multimirii de sine sa iasa in afara.
Un om multumit de sine straluceste, pur si simplu. Slab sau gras, scund sau inalt, atlet sau cardiac, de exemplu, va atrage atentia pur si simplu.

Poate ca acele fete frumoase au avut niste experiente nu tocmai placute in adolescenta. Poate ca parintii lor le-au crescut ca pe niste printese, pe principiul "esti frumoasa, adorabila, scumpa, dragalasa, nu-ti trebuie altceva". Poate asa au fost tratate mereu. Iar apoi au constatat cu stupoare ca acea dragalasenie nu le aduce totul si in societate, asa cum tatii lor le faceau toate voile doar pentru ca ele se mitiiau. Isi pierd increderea in sine si incearca sa compenseze ...
Sa nu mai vorbim de situatia oamenilor care traiesc intr-o superficialitate totala si isi invata fetele ca, de fapt, asta este femeia: un corp frumos ce trebuie sa se ofere ca sa fie intretinuta.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:58
Sora de razboi, bun punct de vedere :-) M-am racorit instant, merci mult ! Am vazut si eu , intr-un final , o opinie mai belicoasa, in sensul bun !
Salutari barbatului care te are....asa-i spun once in a while barbatului meu "reverente barbatului care ma are".... De ce nu exista mai multe specimene d-astea ca imi vine sa ma urc pe pereti ?

Zboopici !
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 02:07
De la: why_M3, la data 2010-04-07 21:13:24Da..ma asteptam sa primesc replici de " blonde"...


Alltceva decat placa asta zgariata cu blondele nu esti in stare sa folosesti? Devii obositoare si arati ca esti limitata rau , cel putin in exprimare.

Postat pe 8 Aprilie 2010 07:28
De la: why_M3, la data 2010-04-07 23:08:13Pai cum,tu dak crezi cu adevarat in ceva nu-ti sustii punctul de vedere? Repeti dupa altii precum papagalul?



Singura care repeta obsesiv replica cu blonde si ganganii nu esti decat tu!Fa-ti maica un insectar daca te procupa insectele atat de mult.

Postat pe 8 Aprilie 2010 07:31
Ehey...stiti k am dreptate,dar nu recunoasteti.
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:25
Vezi, exact cum ti-am spus. Dai dovada ca, de fapt, ai probleme cu stima de sine. Stii tu, ciinele care latra nu musca.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 11:03
Nu,de fapt fiecare cu conceptiile sale.As putea crede si eu multe despre tn,k doar tastam din fata unui monitor si ne dam cu parerea doar dupa felul cum fiecare abordeaza subiectu'.Dak n-ati vrut sa vedeti ceea ce am vrut sa transmit si ati inteles doar partea cu "greierasii" sau alte minuni e partea a doua,poate am fost putin rautacioasa,dar pe langa greieri mai erau si altele de inteles.
E adevarat k fiecare parinte isi creste si-si educa copilul diferit,avem 5 degete la o mana si nu se aseamana k forma si marime unul cu altul si asa e si cu frumusetea.Deci concluzia este:k nu exista femei urate sau frumoase, ci persoane care sunt placute de unii oameni,iar de altii nu....k asta nu intelegeti voi.
Ink ceva ce s-a inteles gresit,cik ma cred "tare","desteapta" si altele si cu asta eu doresc sa ma afirm, n-am zis asa ceva,voi insinuati toate astea! Incercati si voi sa faceti referire la subiect,nu la persoana mea!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 11:48
De la: why_M3, la data 2010-04-08 10:25:00Ehey...stiti k am dreptate,dar nu recunoasteti.


Pai , tocmai , fiecare cu conceptiile sale .De ce ne impui tu sa-ti dam dreptate, daca nu gandim la fel.
Vezi-ti tu de "greierii"tai si noi de-ai nostri.Esti prea vehementa, suferi de vreun complex de inferioritate?

Postat pe 8 Aprilie 2010 11:59
Imi exprim parerea!
why_M3
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:04
Si restul lumii la fel .So?

Postat pe 8 Aprilie 2010 12:10
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


cine te-a mintit?
adu-l sa il impusc
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:11
De la: why_M3, la data 2010-04-08 11:48:37 Nu,de fapt fiecare cu conceptiile sale.As putea crede si eu multe despre tn,k doar tastam din fata unui monitor si ne dam cu parerea doar dupa felul cum fiecare abordeaza subiectu'.Dak n-ati vrut sa vedeti ceea ce am vrut sa transmit si ati inteles doar partea cu "greierasii" sau alte minuni e partea a doua,poate am fost putin rautacioasa,dar pe langa greieri mai erau si altele de inteles.
E adevarat k fiecare parinte isi creste si-si educa copilul diferit,avem 5 degete la o mana si nu se aseamana k forma si marime unul cu altul si asa e si cu frumusetea.Deci concluzia este:k nu exista femei urate sau frumoase, ci persoane care sunt placute de unii oameni,iar de altii nu....k asta nu intelegeti voi.
Ink ceva ce s-a inteles gresit,cik ma cred "tare","desteapta" si altele si cu asta eu doresc sa ma afirm, n-am zis asa ceva,voi insinuati toate astea! Incercati si voi sa faceti referire la subiect,nu la persoana mea!


Ti-a trecut macar o secunda prin minte ca poate te-ai exprimat tu gresit? Ca poate ti-ai incarcat mesajele cu atita balast incit nu s-a mai vazut parerea ta? (balast = blonde si greierasi) Ca ti-ai ingropat postarile in atita vehementa incit nu a mai ramas si altceva de vazut?
Daca un om are o opinie inteligenta, dar tuna si fulgera si zbiara si da cu pumnul in masa si se manifesta a la Vadim Tudor, mesajul lui nu va ajunge niciodata la receptor. Pentru ca asta inseamna comunicarea: sa transmiti intr-o forma care sa ajunga cit mai bine la receptor. Insa cind iti iei interlocutorii de sus fara ca macar sa fi schimbat vreo vorba cu ei inainte nu te astepta sa fie dispusi sa te asculte.
Si eu am invatat toate astea pe propria mea piele, poate tu ai ocazia sa le inveti mai repede decit mine, am inteles ca ai doar 20 de ani.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:24
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:11:41
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


cine te-a mintit?
adu-l sa il impusc


Esti haioasa. :)
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:25
De la: soraderazboi, la data 2010-04-08 12:25:47
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:11:41
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


cine te-a mintit?
adu-l sa il impusc


Esti haioasa. :)



poate sunt dar imi sustin parerea ,dramele le traiesc femeile cu capul in aer.......nu conteaza daca arata bine sau nu
totul tine de firea fiecaruia si de materia cenusie......
ce vrei tu de la viata ,mai exact
sa atragi doar prin frumusete sau si prin inteligenta?
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Innebuneste-l 4 De la: piper 19 August 2009 15:11
durere in suflet 19 De la: bemm 5 Iulie 2011 10:46
Infidelitate sau nu ? 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:35
Jurnal Mr.S v2.0 108 De la: Nebunatik91 11 Octombrie 2010 02:54
despre oameni si iubire 18 De la: bella_ghe 30 Iulie 2009 21:47