Setari Cookie-uri

el iubeste, ea isi bate joc

Buna..am nevoi de niste sfaturi.Prietena mea Alexandra i-a dat papucii lui Gabi din motivul ca nu tine la el.Gabi acum sufera ca prostul, si pe Alexandra o doare in cot. Gabi se tot gandeste sa se sinucida,sa se lase de scoala (ii e greu sa o vada mereu stiind ca nu mai este cu ea), cand o vede vai de el:|..Ea nu-l baga in seama,el sufera incontinuu.Practic, el e un baiat de nota 10.In cazul acesta, as dori niste sfaturi pt el , ce sa faca , sa uite de suparare.( a incercat orice lucru care, pana acum, il facea fericit, nu mai e persoana care era, nu reuseste sa o uite).


va multumesc.
mistikid
Postat pe 19 Februarie 2010 23:14
De la: mistikid, la data 2010-02-19 23:14:12Buna..am nevoi de niste sfaturi.Prietena mea Alexandra i-a dat papucii lui Gabi din motivul ca nu tine la el.Gabi acum sufera ca prostul, si pe Alexandra o doare in cot. Gabi se tot gandeste sa se sinucida,sa se lase de scoala (ii e greu sa o vada mereu stiind ca nu mai este cu ea), cand o vede vai de el:|..Ea nu-l baga in seama,el sufera incontinuu.Practic, el e un baiat de nota 10.In cazul acesta, as dori niste sfaturi pt el , ce sa faca , sa uite de suparare.( a incercat orice lucru care, pana acum, il facea fericit, nu mai e persoana care era, nu reuseste sa o uite).


va multumesc.





... pai ... baga-te ... simplu ...


marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 23:32
Tratament:

Sa inceapa cu un serial lung, sa-l tina ocupat un timp.

Dupa ce il termina, cat mai multe fete, si nu ma refer la relatii serioase.

Dupa un numar considerat de el "Ok" de fete, va ajunge in punctul in care va spune: "Ma mai gandesc la ea din cand in cand, dar sunt, Ok."

Va dori pe cineva langa el, sa aiba o relatie.. acolo trebuie sa aleaga bine, sa nu faca exact aceeasi greseala, pe care a facut-o prietena lui Alexandra.

Succes!
De_Nereprosat
Postat pe 20 Februarie 2010 19:51
?da ce varsta aveti voi copilasi? 13-14??
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 20:52
De la: Shhh, la data 2010-02-20 20:52:00?da ce varsta aveti voi copilasi? 13-14??


pufani
freakbabe
Postat pe 20 Februarie 2010 20:55
De la: mistikid, la data 2010-02-19 23:14:12Buna..am nevoi de niste sfaturi.Prietena mea Alexandra i-a dat papucii lui Gabi din motivul ca nu tine la el.Gabi acum sufera ca prostul, si pe Alexandra o doare in cot. Gabi se tot gandeste sa se sinucida,sa se lase de scoala (ii e greu sa o vada mereu stiind ca nu mai este cu ea), cand o vede vai de el:|..Ea nu-l baga in seama,el sufera incontinuu.Practic, el e un baiat de nota 10.In cazul acesta, as dori niste sfaturi pt el , ce sa faca , sa uite de suparare.( a incercat orice lucru care, pana acum, il facea fericit, nu mai e persoana care era, nu reuseste sa o uite).


va multumesc.


ok si de unde pana unde atata tentativa de sinucidere?????
inteleg si eu iubirile astea adolescentine dar.... nu prea inteleg atata inversunare pt opersoana care i-a spus gata... paifrate ce alta nu mai exista????
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Februarie 2010 21:18
De la: mistikid, la data 2010-02-19 23:14:12Buna..am nevoi de niste sfaturi.Prietena mea Alexandra i-a dat papucii lui Gabi din motivul ca nu tine la el.Gabi acum sufera ca prostul, si pe Alexandra o doare in cot. Gabi se tot gandeste sa se sinucida,sa se lase de scoala (ii e greu sa o vada mereu stiind ca nu mai este cu ea), cand o vede vai de el:|..Ea nu-l baga in seama,el sufera incontinuu.Practic, el e un baiat de nota 10.In cazul acesta, as dori niste sfaturi pt el , ce sa faca , sa uite de suparare.( a incercat orice lucru care, pana acum, il facea fericit, nu mai e persoana care era, nu reuseste sa o uite).


va multumesc.

si cum anume isi bate ea joc? ca nu sta cu el, doar pentru ca el nu mai poate dupa ea, desi ea nu-l place? ca nu spune "vai, saracu de tine ca ti-am dat papucii", ci isi vede de viata ei?
Tu ai sta cu un baiat doar de mila?

Gabi ar trebui sa se trezeasca nitel la realitate si sa treaca peste, sa lase prostiile gen "ma sinucid" si sa vorbeasca eventual cu un consilier (majoritatea scolilor au unul in ziua de azi).
kitty_krieger
Postat pe 20 Februarie 2010 21:36
nu conteaza varsta, conteaza ca sentimentele exista .Multe persoane au trecut prin asa ceva, Si chestia asta cu " se sinucide" e un fel de dovada de dragoste, cum era in filmele cu printi si printese ( "sunt in stare sa-mi dau si viata pentru tn").Pur si simplu, fiecare persoana gandeste in felul sau.Cand te indragostesti nu mai esti tu.Alexandra stie ca el sufera dupa ea si ei nu-i pasa deloc, de abea daca ii zice ceva,practic e indiferenta.Acest lucru il raneste mai mult.Probabil ca sunt copilarii, dar totusi suferinta exista si doream niste sfaturi ceva, sa-l ajute.
mistikid
Postat pe 20 Februarie 2010 21:47
De la: mistikid, la data 2010-02-20 21:47:14nu conteaza varsta, conteaza ca sentimentele exista .Multe persoane au trecut prin asa ceva, Si chestia asta cu " se sinucide" e un fel de dovada de dragoste, cum era in filmele cu printi si printese ( "sunt in stare sa-mi dau si viata pentru tn").Pur si simplu, fiecare persoana gandeste in felul sau.Cand te indragostesti nu mai esti tu.Alexandra stie ca el sufera dupa ea si ei nu-i pasa deloc, de abea daca ii zice ceva,practic e indiferenta.Acest lucru il raneste mai mult.Probabil ca sunt copilarii, dar totusi suferinta exista si doream niste sfaturi ceva, sa-l ajute.


di care parte din "sfaturi" nu le-ai inteles????
fiecare dintre noi are vreo poveste adolescentina, treaba "prietenelor" este sa nu-i lasam pe sinucigasi sa-si atinga scopul... adica... maiiiii invata-l tu pe nefericit ca alexandra nu il vrea dar ca exista probabil alta care l-ar gasi interesant. am zis...!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Februarie 2010 22:11
O iubire se uita cu alta.
kudika098645
Postat pe 20 Februarie 2010 22:18
Am inteles sfaturile si va multumesc pentru ele.Doar ca parca e usor de zis si greu de pus in practica.Poate ca timpul va vindeca ranile si cu ajutorul prietenilor va trece peste
mistikid
Postat pe 20 Februarie 2010 22:31
De la: mistikid, la data 2010-02-20 21:47:14nu conteaza varsta, conteaza ca sentimentele exista .Multe persoane au trecut prin asa ceva, Si chestia asta cu " se sinucide" e un fel de dovada de dragoste, cum era in filmele cu printi si printese ( "sunt in stare sa-mi dau si viata pentru tn").Pur si simplu, fiecare persoana gandeste in felul sau.Cand te indragostesti nu mai esti tu.Alexandra stie ca el sufera dupa ea si ei nu-i pasa deloc, de abea daca ii zice ceva,practic e indiferenta.Acest lucru il raneste mai mult.Probabil ca sunt copilarii, dar totusi suferinta exista si doream niste sfaturi ceva, sa-l ajute.

ai de capu' meu.cum adica sinuciderea e o demonstratie de dragoste?????
Shhh
Postat pe 21 Februarie 2010 06:28
De la: Shhh, la data 2010-02-21 06:28:35
De la: mistikid, la data 2010-02-20 21:47:14nu conteaza varsta, conteaza ca sentimentele exista .Multe persoane au trecut prin asa ceva, Si chestia asta cu " se sinucide" e un fel de dovada de dragoste, cum era in filmele cu printi si printese ( "sunt in stare sa-mi dau si viata pentru tn").Pur si simplu, fiecare persoana gandeste in felul sau.Cand te indragostesti nu mai esti tu.Alexandra stie ca el sufera dupa ea si ei nu-i pasa deloc, de abea daca ii zice ceva,practic e indiferenta.Acest lucru il raneste mai mult.Probabil ca sunt copilarii, dar totusi suferinta exista si doream niste sfaturi ceva, sa-l ajute.

ai de capu' meu.cum adica sinuciderea e o demonstratie de dragoste?????

Am spus ca e un fel de dovada, pentru ca, daca nu ar tine la ea nu ar spune nimic legat de sinucidere.oricum nu mai are de gand sa faca asa ceva.Multe persoane s-au sinucis din chestii de genul, desi nu e bn spus ca este o "dovada de dragoste", presupun ca ne putem da seama si dupa aceste fapte.Si nu vreau sa fie criticata orice parere persoanala.dupa cum bine stiti, fiecare cu parerea lui
mistikid
Postat pe 21 Februarie 2010 08:21
Daca intrati pe acest topic, va rog saveniti cu sfaturi,iar daca aveti chef de "misto" mai bn dati "X".AIci este prezentata o mica problema , nu loc de joaca.
mistikid
Postat pe 21 Februarie 2010 08:25
ma scuzi , aveam impresia ca sunt in parc si ma dau in leagan..si aud pe langa mine mucosi care vor sa se sinucida ca asa stiu ei sa demonstreze iubirea
Shhh
Postat pe 21 Februarie 2010 09:38
Mistikid,rezolvarea sta in mainile tale....ii dai doua palmi zdravene baietelului sa se trezeasca la realitate,dragoste cu sila nu se poate....daca A nu il vrea,asta e! Ar prefera sa se prefaca domnisoara?Ft bine ca e indiferenta! Macar nu e o prefacuta! Sau sa-i planga lui de mila? Si eu tot spun...si iar spun...NU SE UITA! SE TRECE PESTE!
_oktober_
Postat pe 21 Februarie 2010 10:34
De la: Shhh, la data 2010-02-21 09:38:58ma scuzi , aveam impresia ca sunt in parc si ma dau in leagan..si aud pe langa mine mucosi care vor sa se sinucida ca asa stiu ei sa demonstreze iubirea

Nu e vorba de mucosi, e vorba de o persoana care sufera.Probabil ca ai intalnit si tu persoane cu moralul la pamant si tot felul.Ei bine, eu consider ca aceste persoane trebuie ajutate, chiar daca sunt copilarii sau tot felul.Daca nu am ajuta persoanele respective unde am ajunge si in plus unii dintre noi,nu ne putem abtine cand vedem pe cineva in suferinta.Chiar daca "sinuciderea" nu e un mod bun de rezolvare a lucrurilor, totusi asta da dovada de tristete etc.Perfect de acord ca nu asa se demonstreaza iubirea, doar ca aceasta persoana vroia sa scape de cruda suferinta.
mistikid
Postat pe 21 Februarie 2010 10:52
Se pare ca a renuntat la chestia cu sinuciderea si ii e mai bn, categoric va trece peste.va multumesc pt sfaturi.(caz inchis
).Daca mai sunt si alte sfaturi va rog, sa le publicati, deoarece sunt multe persoane care trec prin asa ceva si poate din intamplare gasesc aceste sfaturi si vor tine cont de ele.

mistikid
Postat pe 21 Februarie 2010 10:56
De la: mistikid, la data 2010-02-19 23:14:12Buna..am nevoi de niste sfaturi.Prietena mea Alexandra i-a dat papucii lui Gabi din motivul ca nu tine la el.Gabi acum sufera ca prostul, si pe Alexandra o doare in cot. Gabi se tot gandeste sa se sinucida,sa se lase de scoala (ii e greu sa o vada mereu stiind ca nu mai este cu ea), cand o vede vai de el:|..Ea nu-l baga in seama,el sufera incontinuu.Practic, el e un baiat de nota 10.In cazul acesta, as dori niste sfaturi pt el , ce sa faca , sa uite de suparare.( a incercat orice lucru care, pana acum, il facea fericit, nu mai e persoana care era, nu reuseste sa o uite).


va multumesc.


PAI E SIMPLU- DACA TIE DRAG SI TIE MILA , COMBINATE CU EL SI TINE I LOCUL EI...:))
NU CA SUNT IRONIC DAR CE I POTI FACE E DESTUL DE IMATUR SI TRAUMATIZAT DACA SE GANDESTE SA SE OMOARE... OAMENI SLABI. EU AM PIERDUT O ANUMITA X PRIMA PT MINE SI PRIMUL PT EA DUPA 5 -6 ANI SI APOI AM PIERDUT MULTE ALTE ASA ZISE INLOCUITOARE CARE VB AIA MI AM PUS BAZA SI SPERANTA IN ELE UNA CATE UNA PE RAND, DAR SA MA OMOR DEPARTE DE MINE, .. DACA EA N UL VERA EL DC SA MAI SUFERE.. E INUTIL CE NAIBA... FAI CUNSOTITNA CU ALTCINEVA DACA TU NU POTI FI CU EL... CE NAIBA E BAIAT MARE SAU MAIMUTOI?:0.. CE NAIBA
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 20:22
Sa sti ca ma aflu in acei asi situatie cu cea a prietenei tale! si nici acum nu am decis ce vreau sa fac .. iti spun sigur ca el nu se va sinucide! doar sa isi gaseasca o ocupatie care sa ii ocupe timpul .. cat despre fata.. o admir ca a avut taria si curajul de a face lucrul asta! nu o condamna .. daca ramanea cu el din mila il facea si mai mult sa sufere ,iar daca tie iti place de el si iti pasa de el .. ajutal sa treaca peste poate iese ceva frumos ;)
Si ar fi batut joc mai mult daca statea in continuare cu el crede ma! i a facut un bine .. il inteleg ca o iubeste dar .. nu s a sfarsit pamantul
DIMA_CRISTINA
Postat pe 8 Martie 2010 15:52
dar tie de ce-ti pasa de el/?
concordia
Postat pe 8 Martie 2010 19:43
iesi tu cu el in oras in locuri pe care le frecventeaza si ea si spune-i lui ca iesi cu el ca sa il ajuti(si cine stie pana la urma ce se intampla) ca sa incerce sa o fac geloasa pe prietena ta sarutati-va si asigurati-va ca ea va vede! succes!
MIMI1958
Postat pe 8 Martie 2010 19:44
nu ne dam seama de valorile ce le- am pierdut decat atunci cand dam peste peste ceva mult mai rau dar regretele sunt atunci tardive! Nu uitati aurul se gaseste in mal dar nu toata lumea il gaseste!!
MIMI1958
Postat pe 8 Martie 2010 19:55
nu ne dam seama de valorile ce le- am pierdut decat atunci cand dam peste peste ceva mult mai rau dar regretele sunt atunci tardive! Nu uitati aurul se gaseste in mal dar nu toata lumea il gaseste!!
MIMI1958
Postat pe 8 Martie 2010 19:55
imi pasa de el doar pt ca este un amic, nimic altceva, ea e din nou cu el , a acceptat sa fie cu el doar din impuls , fara sa simta cva aparte si acum iar vrea sa i dea papucii
mistikid
Postat pe 11 Martie 2010 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai sunt relatii normale? 2 De la: eizo84 12 Februarie 2009 09:56
Vrea sa se desparta de mine :( 235 De la: remus22 17 August 2013 23:50
ce e de facut cand iubitul imi spune sa lucrez cu fosta lui iubita 15 De la: sorina1972 2 Martie 2010 10:19
Simt ca mor, va rog ajutati-ma!!! 28 De la: kudika363904 8 Februarie 2011 22:22
vreau sfaturi.. 7 De la: veryny 30 Aprilie 2010 09:40