Setari Cookie-uri

help mee!!! please..kiar am nevoie de pareri

vreau si eu o parere..eu kiar nu stiu ce sa fac m`am despartit pe prietenu meu dupa o rel de 1 an..el a plecat in strainatate si intre timp eu am fost la un kef unde am iesit afara si am stat de vb cu un fost(cu care am fost 11 luni)..Cand a venit din strainatate a aflat si ma considera vinovata pt ca el crede k intre mn si ala s`a ''intamplat ''cv..dar nu e asa..kiar nik,doar am vb..el a incercat sa ma sarute dar l`am respins...i`am spus k nu s`a intamplat nik dar nu ma prea crede..e si afectat putzin poate din cauza k la keful ala erau si prieteni de`a lui si se simte nasol..dar il iubesc ft mult...am gresit k am iesit sa satu de vb cu el dar nu credeam k se va exagera asa.. m`am gandit sa nu`l mai caut de ce nu are incredere in mn,dar nu vreau nici sa`l pierd pe degeaba,pt cv ce nu s`a intamplat..va rog ziceti`mi si mie cum sa procedez..sa`l caut si sa mai vb cu el pt k il iubesc???stiu k si el ma iubeste..mi`o dovedit..de`aia nu vreau sa ne desp pt totdeauna
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 19:54
in legatura cu ce ?
ella_c
Postat pe 30 Martie 2010 19:55
parerea mea, deocamdata e buna
miss_darine
Postat pe 30 Martie 2010 19:56
De la: babydoll_didy, la data 2010-03-30 19:54:10vreau si eu o parere..eu kiar nu stiu ce sa fac


in legatura cu ce vrei o parere?
masline
Postat pe 30 Martie 2010 19:56
ce sa fac?sa`l mai caut,sa incerc sa vb cu el?sau sa renunt si eu?
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 20:01
ne face kudika giumbuslucuri deabia acum ti se afiseaza tot topicul!
On topic: poti sa-l cauti si sa-i spui varianta ta, daca intelege bine, daca nu, asta este
miss_darine
Postat pe 30 Martie 2010 20:03
i`am spus varianta mea,dar nu ma crede...zice k si`o skimbat tottal parerea despre mn
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 20:05
De la: babydoll_didy, la data 2010-03-30 19:54:10..va rog ziceti`mi si mie cum sa procedez..sa`l caut si sa mai vb cu el pt k il iubesc???stiu k si el ma iubeste..mi`o dovedit..de`aia nu vreau sa ne desp pt totdeauna


Daca te iubeste , si ti-a dovedit ...atunci o sa treaca peste.
Este un pic suparat , mai asteapta un pic.O sa-i treaca.

Asta daca nu cumva cauta nod in papura ...
ella_c
Postat pe 30 Martie 2010 20:09
nod in papura nu cred ca ar cauta..pt k de aproape fiecare data el a fost cel care a incercat sa ne impacam knd ne certam,k nah eu sunt putzin orgolioasa si eu am crezut k ii va trece dar cred k asculta si de anuumitzi prieteni de`ai lui care nu ma prea au la inima
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 20:13
poi daca i-=ai explicat cum sta treaba.....sa-si intrebe si prietenii sa afle de la aia daca lor li s-a parut ceva suspect sau s-a intamplat cum ai spus tu..."doar ati vorbit".........acum la umra urmei nimeni nu te poate ingradi in a purta conversatii, ar trebui sa aiba mai multa incredre in tine daca tot zici ca te iubeshte...si probabil ii va trece..... tu ai putea doar sa-i mai spui o data ce s-a intamplat, ce ai gandit, de ce nu ar trebui sa isi faca griji, poate ca ai gresit, sa-i spui ce simti pt el, si sa-l lasi pe el apoi sa evalueze situatia ca tu nu poti trage de el...... cand o sa-si dea seama ce pierde o sa te caute...tu numai nu calca stramb....si o sa te caute repede...tu nu-l presa;) parerea mea:D
masline
Postat pe 30 Martie 2010 20:13
prietenii lui i`au spus ca a fost foarte suspect..pt k am sttat cam vreo juma de ora afara si ei au spus k o ora.. stiu k nu trebuie sa`l presez el nu se astepta la kestia asta,pt k stia k eu i`am dat papucii la ala cu care am stat afara deoarece m`a ranit prea mult..nu credea k o sa accept sa stau de vorba cu el..kiar si pe parcursul relatiei imi mai batea apropouri despre el,cred k se temea putin k nu cumva sa ma intalnesc cu el ms pt sfaturi ella
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 20:24
ms pt sfaturi zambet
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 20:25
mie mi se pare absurd sa va certati ca ai stat de vorba cu un tip afara fie si o ora!
maine poimaine de va interzice si privitul!
doamne feri!lasa fata draga ca ai sa gasesti pe unu care sa aibe capul pe umeri!
one_size
Postat pe 30 Martie 2010 20:28
De la: one_size, la data 2010-03-30 20:28:16mie mi se pare absurd sa va certati ca ai stat de vorba cu un tip afara fie si o ora!
maine poimaine de va interzice si privitul!
doamne feri!lasa fata draga ca ai sa gasesti pe unu care sa aibe capul pe umeri!




nu ne`am certat din cauza asta,,am zis k ne`am despartit iar apoi el a plecat dincolo..cand a venit a aflat si normal k mi`a zis ce a auzit deoarece vroia sa stie daca ii adevarat..sincer si pe mn m`ar fi deranjat k el sa stea in masina cu fosta o juma de ora sau o ora..si eu m`as fi gandit k s`a intamplat cv intre ei..mai ales ca am fost cu acel fost 11 luni si stie k si akuma la acel baiat ma cauta kiar daca are prietena
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 20:34
dragostea incepe la intalonirea a doua libertati...e incorect6 sa-ti interzica sau sa-ti limiteze socializarea.......adik pana la urma urmei e vorba de incredere..... la fel ca si gelozia....si chestia asta ingradesc libertati..... si nimeni nu se simte bine intr-o relatie in care se simte din ce in ce mai incatusat....mai poimaine iti interzice sa te vezi cu prietenii, apoi iti interzice sa respiri...ce e asta...ar trebui sa aiba incredere in tine...si tu ar trebui sa stii care-ti sunt limitele incat sa nu0i tradezi increderea, iar daca tu stii ca ai fost corecta fata de el.....spune0i ca exagereaza...si sa nu mai asculte idioteniile prietenilor.....la urma urmei o astfel de persoana ai vrea sa ai langa tine in continuare....care sa-ti puna cate o bariera la fiecare pas? ...stiu ca-l iubeshti.....dar? chiar este el ce-ti doresti?
masline
Postat pe 30 Martie 2010 20:40
stiu ca il iubesc ft mult,kiar am fost fericita alaturi de el..pot sa spun k este ce imi doresc,doar k akuma knd am vaz k nu are incredere in mn m`a dezamagit ft tare,,nu credeam k ar putea sa creada asa cv,,stie k l`am iubit pe acela cu care m`am intalnit atunci,si ma gandesc k il deranjeaza,poate se gandeste k mai tzin la acela pfuii ce complicata`i viata
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 21:19
poi......incearca sa astepti putin sa-si puna ordine in ganduri....daca nu poate trece peste asta mai tare ai strica daca ai insista, daca tine al tine si vrea sa va fie bine va incepe sa aiba din nou incredere in tine....dar lasa-l putin sa realizeze ce e cu el.........tu incearca sa te iei cu alte chestii, cu prietenii, scoala/facultatea/serviciul, nu sta si ashtepta cu sufletul la gura ora de ora reactii de la el.....te-ai consuma degeaba....stiu ca e foarte greu......si eu trec printr-o starea asemanatoare...e complicata viata...da-s foarte activa pe kudika....am ocupatie.....il las pe el sa hotarasca daca ma mai vrea langa el...da sau nu.....e alegerea lui, nu putem lua decizii in locul altora...eu mi-am facut datoria si i0-am dat toate motivele...restu depinde doar de el
masline
Postat pe 30 Martie 2010 21:32
da ai dreptate..eu il las sa se hotareasca,dar ma gandesc k poate ia decizia gresita ,crezand ceva gresit ma tem in fiecare moment k imi va trm mesaj sau ma va suna sa`mi zik ca dak am facut kestia pe kre crede el k am facut`o sa raman cu acel baiat,sa ma indeparteze din viata lui..imi pare rau si pt tn ca treci prin cv asemanator..noi fetele tot prin de`astea trecem,punem prea mult suflet la un baiat
babydoll_didy
Postat pe 30 Martie 2010 21:43
De la: babydoll_didy, la data 2010-03-30 20:13:16nod in papura nu cred ca ar cauta..pt k de aproape fiecare data el a fost cel care a incercat sa ne impacam knd ne certam,k nah eu sunt putzin orgolioasa si eu am crezut k ii va trece dar cred k asculta si de anuumitzi prieteni de`ai lui care nu ma prea au la inima


Ai doar 17 ani!! Acum inteleg de ce faci o drama din asta...Tiii!!!
Iti spun eu ce sa faci .Supara-te si tu pe el !

ella_c
Postat pe 30 Martie 2010 21:50

Ai doar 17 ani!! Acum inteleg de ce faci o drama din asta...Tiii!!!


Nu cred k fac o drama,dar as regreta sa nu mai fim impreuna din cauza unei prostii..
babydoll_didy
Postat pe 31 Martie 2010 12:41
Aici iti dau dreptate , chiar ca este o prostie !
Nu trebuie sa-ti para rau ,nu ai gresit cu nimic .La el este problema.
ella_c
Postat pe 31 Martie 2010 12:54
nu-mi ia mesajul ..
ella_c
Postat pe 31 Martie 2010 12:56
ella_c
Postat pe 31 Martie 2010 12:56
stiu k nu am gresit..dak ar crede si el asta bn ar fi..
babydoll_didy
Postat pe 31 Martie 2010 13:05
asa faceti mai toate omul pleaca sa faca ceva si voi?
aurelconstantin
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:34
si tu ai face la fel banuiesc nu?
aurelconstantin
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:37
bune sfaturi va dati voi fetele.si apoi noi santem cei rai
aurelconstantin
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:42
cu tot
aurelconstantin
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:44
De la: zambet88, la data 2010-03-30 19:56:43
De la: babydoll_didy, la data 2010-03-30 19:54:10vreau si eu o parere..eu kiar nu stiu ce sa fac


in legatura cu ce vrei o parere?
aurelconstantin
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:45
toate santeti la fel.fara suparare acum!
aurelconstantin
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru iubitorii de animale... 15 De la: oryxbeissa 18 Noiembrie 2009 14:48
am nevoie de putin ajutor, va rog. 7 De la: 10 Iunie 2012 13:47
Se va mai intoarce si de data asta? 6 De la: kudika_12726 24 Iulie 2012 18:54
lorycika 21 De la: geo_resuscitat 7 Noiembrie 2010 17:49
M-a inselat cu fosta! 50 De la: Flowers 12 Mai 2011 20:48