Setari Cookie-uri

un sfat.....orice....

De la: deea2xad, la data 2010-03-09 20:15:22Buna ALEX...asa este, nu stiu daca trebuia sa-mi ofere trandafiri rosii...sunt si alte flori pe lumea asta....acele flori au insemnat un martisor...(le-am primit pe 3 martie cand ne-am intalnit pentru ultima oara...).imi doresc din tot sufletul sa nu fie pentru ultima data...
.....apropo de asta ieri de 8 martie ,mi-a trimis sms cu urarea de ..la multi ani si o primavara frumoasa...nu stiu ce sa fac....il iubesccccc... nu ma vad in stare sa-l sun sa il invit intr-o cafenea.
CHIAR NU STIU CE O SA FAC...tot sper ca timpul in care v-a diminua din durere,dar pe zi ce trece este mai rau....


....da...eu zic ca te place din moment ce ti-a trimis mesaj cu la multi ani...hai, sa fim seriosi..tinand cont ca dpdv profesional cu mai aveti nimic de tranzactionat....un sfat: incearca sa creezi subiecte de discutie...apropo ia-i raspuns la mesaj?...sper ca nu i-ai raspuns doar cu un clasic multumesc, ca mor de ciuda....
cotyca
Postat pe 10 Martie 2010 13:30
Tind sa cred ca cu cat inaintam in varsta cu atat ne comportam mai nebuneste in dragoste. Daca tu la 28 de ani n-ai curajul sa-i spui in fata unui om care te place probabil ca vrei o relatie cu el, atunci ma scuzi, da esti proasta.
Eu am lucrat pentru o perioada scurta si intr-o agentie imobiliara, si baietii nu se duceau cu buchetul de trandafiri rosii la gagica/femeie/doamna, etc.
Spunea cineva mai sus, ca sa-i spui inainte sa te indragostesti prea tare. SI-ti spunea bine.
Eu am lasat vreo 5 ani sa ii zic cuiva ca mi place de el. Si a venit raspunsul: M-am insurat anul trecut, de ce n-ai zis pana acum, ca si tu imi erai draga.
Vrei sa patesti ca mine? Nu cred.
Bafta
Alinutzz
Postat pe 10 Martie 2010 17:11
"Fii barbata" si ia initiativa de a-i propune o iesire undeva!
Cu ocazia asta, te mai lamuresti si tu de una-de alta
ice_flower
Postat pe 10 Martie 2010 19:31
De la: miss_darine, la data 2010-03-01 22:36:35- Alo? Buna ziua, d-nul x de la agentia imobiliara y?
- Da, buna ziua!
- Eu sunt donshoara cu care ati incheiat tranzactia imobilului din str.z
- Da donshoara, cu ce va mai pot fi de folos? Mai aveti un apartament de vanzare?
pauza
- Aaaaaa nu! As dori daca puteti si doriti si d-voastra, sa ne intalnim la o cafea!
bla bla bla...acum raspunsul poate fi de doua feluri:
1.sunt insurat donshoara!
2.sigur ca da, doriti sa ne vedem dupa amiaza la ora 19.00, la.....?

imi place sfatul
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 10 Martie 2010 20:46
Pe internet circula o poveste:un baiat care era bolnav si care numai iesise demult din casa de cand avusese un accident. Langa casa lui era un magazin unde vindea o fata frumoasa. Numai ca el nu avusese curajul sa o invinte sa mearga impreuna la un film sau altceva. Mergea la magazin doar pentru a cumpara niste CD-uri. De fiecare data fata mergea si le impacheta in spate si ii punea inauntrul un bilet in care ii spunea ca il place si sa iasa amandoi. Baiatul cand ajungea acasa punea Cd-urile sus in dulap. A doua zi, se intampla la fel, pana cand a strans cateva CD-uri. Intr-o zi s-a intamplat ca baiatul sa nu mai mearga sa ia obisnuitul CD. Atunci fata a intrebat ce s-a intamplat cu el, maica-sa i-a spus: nu stii a murit. I-a spus fetii ca baiatul ei o placea, fata i-a raspuns la fel. Cand s-a uitat la CD-urile stranse si le-a despachetat a gasit in fiecare cate un biletel :imi placi, vrei sa iesim ?".

Asa ca nu lasa timpul sa treaca, spune-i pana nu e prea tarziu. Daca e casatorit sau are logodnica atunci situatia se schimba, insa daca e liber .....actioneaza.
Bafta !!
quantex
Postat pe 11 Martie 2010 10:07
Sa fiu sincera, de cand am citit povestea asta, ma tot framanta ceva. Am o curiozitate. NU am intalnit si nici auzit in viata mea pana acum ca, intr-o afacere de genul asta (persoana fizica cu persoana juridica) firma (agentia imobiliara in cazul nostru) sa incheie o tranzactie fara a-si lua comisionul inainte de toate. Sa te lase sa pleci acasa si sa astepte telefonul tau .. cand ai tu chef sa le platesti drepturile mi se pare . Si vorba lui Iris, daca asta o fi adevarat...... atunci a innebunit lupul.
rashela
Postat pe 11 Martie 2010 10:20
Daca nu avea verigheta pe deget,poti sa-l suni sa-l inviti la o cafea .
cami_goanga10
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:58
helloooooooo! Deeaaaa!!! ce ai mai facut cu iubirea ta?
maiii, mor pe genul asta: posteaza ceva, ne mai arunca cate-un os si apoi ne lasa cu ochii in ceatza! parca nu as citi finalul la o carte...ma simt frustrata...vreau noutati...acum le mai inteleg si pe "telenoveliste"!
g_1969
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:51
da..si eu asteptammmmm
mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 14:24
BUNA. scuze ca v-am lasat in asteptare cu raspunsul meu ,dragele mele am fost in spital,in urma unui accident de masina ,ultima luna acolo am petrecut-o.Refeitor la povestea mea ,Y...m-a contactat pe mail acum ceva timp,doar atat nimic deosebit.Mi-am luat gandul de la el.Vreau sa va multumesc ca v-ati gandit la mine,din pacate nu am ce sa fac in aceasta poveste,daca ar fi fost interesat si el cel putin ,m-ar fi cautat.
deea2xad
Postat pe 8 Mai 2010 20:35
Nu stiu ce parere au altii....dar mi se pare absurd il vezi nu sti multe despre el si spui ca te ai indragostit.....hellloooo ai 28 de ani? asa faceai la 20.....is curioasa de aflai ca e insurat si cu copii...mai erai indragostita de el?deci u nu sti nimic de el si poti sa spui ca il iubesti? poate ca te simti atrasa e altceva.....si atunci spune asa....dar ca te ai indragostit doar din discutii....si despre lucruri legate de servici....prea putin ....cred
in fine...nu vad de unde atat disperare....daca el te cauta....daca el incerca...mai mult...sau ceva inteleg...parerea mea pe viitor////fi ma realista si nu te lasa dusa de ....aceea atractie....sa spui ca te ai indragostitcunoaste omul...vezi ce face....si apoi sa te gandeti....la altceva
bianca_bb82
Postat pe 9 Mai 2010 09:31
TI-A CERUT CINEVA TIE PAREREA.????????????? MA INDRAGOSTESC CUM VREAU SI CAND VREAU,SI LA 20 DE ANI SI LA 28 SI LA 105 ANI.REALISTA FI TU.MA LASA RECE PAREREA TA.
deea2xad
Postat pe 9 Mai 2010 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help me ! 26 De la: kudika071516 4 Noiembrie 2009 00:18
Planuri.. 5 De la: Macika00 12 Ianuarie 2014 07:43
HELP! Sunt femeie, ma consideram hetero, dar m-am indragostit de o alta femeie 90 De la: kudika_5823 8 Mai 2012 20:47
confuza!!!!!!! 12 De la: kentfarafiltru 4 Decembrie 2009 09:31
oameni casatoriti care inseala 134 De la: nucuta 1 Iulie 2010 11:40