Setari Cookie-uri

prinsa la mijloc

buna..
viata mea e atat de complicata incat nici nu stiu de unde sa incep...nici macar nu stiu unde e adevarata problema..

sunt casatorita de 7 ani si am o fetita de 6ani. de foarte mult timp nu imi mai iubesc sotul , viata mea e un chin alaturi de el , chiar daca el este un barbat minunat . ma iubeste si noi fetita si eu suntem viata lui. eu am plecat sa lucrez pe vas , tocmai pentru a gasi o scuza sa nu mai stau langa el.imi este totusi foarte greu pentru ca nu sunt langa fetita mea in felul asta.am pierdut toate etapele frumoase din viata ei si probabil ca nu mi-o voi ierta niciodata.in acelasi timp am reusit sa ma indragostesc din nou , de un barbat minunat , dar care nu accepta faptul ca sunt casatorita.
as vrea sa divortez, si nu din cauza altui barbat ci pur si simplu ca nu mai am nici un fel de sentiment pentru sotul meu..imi e greu sa iau aceasta hotarare pentru ca fetita este la mijloc ,si nu cred ca am puterea sa o iau de la capat fara copilul meu , care in caz ca as divorta ar ramane in mod sigur la sotul meu...

poate cineva sa inteleaga ce e cu viata mea??? pentru ca eu nu am reusit inca...
kudika137713
Postat pe 6 Martie 2010 00:16
Ai incercat toate variantele de impacare cu sotul tau si nu mai merge ? Pai atunci refa-ti viata, ca doar nu te plateste nimeni daca faci pe martira aiurea. Mai ales daca situatia dureaza de extrem de mult timp, banuiesc ca si el a simtit ca ceva nu e in regula intre voi...asta daca nu te-ai apucat sa faci pe sotia iubitoare cand nu era cazul.
Si de ce spui ca ramane fetita la el ? Din cate stiu eu, copiii raman la mama in majoritatea cazurilor de divort...asa ca bafta in ce vrei sa fci in continuare .
anissya
Postat pe 6 Martie 2010 11:50
De ce este un chin viata alaturi de sotul tau daca spui ca te iubeste si ca tu si fetita sunteti viata lui? aici nu inteleg? ce anume tia facut de nu mai simpti nimic ptr. el?
Eu cred ca la tine e ca ai intilnit pe alcineva si ti-au disparut sentimentele ptr.sot.Ar trebui sa pui pe primul plan copilul si fericirea lui.Va suferi enorm, si te asigur ca daca dupa ce divortezi si sa zicem ca fata va ramine la tine, acel barbat cu care tu vrei sa-ti incepi o viata noua, nu o va iubi niciodata ca tatal ei, niciodata, gindestete.E viata ta tu decizi .Atit iti spun inainte de a lua o hotarire ginteste-te de 10 ori inainte.
kudika098645
Postat pe 6 Martie 2010 12:00
De la: kudika098645, la data 2010-03-06 12:00:15De ce este un chin viata alaturi de sotul tau daca spui ca te iubeste si ca tu si fetita sunteti viata lui? aici nu inteleg? ce anume tia facut de nu mai simpti nimic ptr. el?
Eu cred ca la tine e ca ai intilnit pe alcineva si ti-au disparut sentimentele ptr.sot.Ar trebui sa pui pe primul plan copilul si fericirea lui.Va suferi enorm, si te asigur ca daca dupa ce divortezi si sa zicem ca fata va ramine la tine, acel barbat cu care tu vrei sa-ti incepi o viata noua, nu o va iubi niciodata ca tatal ei, niciodata, gindestete.E viata ta tu decizi .Atit iti spun inainte de a lua o hotarire ginteste-te de 10 ori inainte.



Deci tu vrei sa stea acolo ca o "buna sotie " cand ea a si specificat ca situatia nu a inceput acum, recent, ci dureaza de foarte multa vreme ? Serios ??? Deci...inteleg sa-i tii morala daca ar fi avut o casnicie super pana acum si ar fi mers totul ca uns iar acuuuuuum, bruuuuusc, s-ar fi gandit ca nu-i mai place. Dar in situatia in care a plecat numai ca sa nu il mai vada... ?
Oamenii isi mai si refac viata.
anissya
Postat pe 6 Martie 2010 12:05
Si de unde stii cat te va tine iubirea asta fata de cel de-al doilea barbat minunat din viata ta, pt ca eu am senzatia ca te plictisesti cam repede de ei.
miss_darine
Postat pe 6 Martie 2010 12:07
cred ca de fapt, pe tine te-a lovit monotonia....el daca e minunat asa cum spui tu, deci in consecinta nu ai ce sa-i reprosezi, inseamna ca ai renuntat prea usor... faptul ca ai plecat pe un vas, doar ca sa nu mai stai acasa, sa infrunti situatia , iar nu e bine....
dydy88
Postat pe 6 Martie 2010 12:53

mda!ti s-a urat de prea mult bine ...
blaa
Postat pe 6 Martie 2010 13:09
eu zic sa te mai gandesti.
BadeaMihaela8
Postat pe 26 Martie 2010 07:39
Interesant. Ai un barbat "minunat", dar renunti la el si la copilul tau pentru ca ai gasit un alt barbat "minunat". Amandoi te iubesc. Amnadoi sunt perfecti.
In fine, asta nu-i o problema. E viata ta si meriti sa fii fericita.
Dar de ce renunti la copil? De unde pana unde esti atat de sigura ca legea i-o da lui? Doar pentru ca ai plecat sa muncesti pe un vas? Banuiesc ca esti ospatarita. Sau nu?
rashela
Postat pe 26 Martie 2010 09:18
Pãi dacã ai plecat de lângã copil pe motiv cã te plictiseai lângã soþ, cred cã nici copilul nu-l prea iubeºti ºi ai sã suporþi în continuare sã trãieºti departe de fata ta!
Ana_Armanca
Postat pe 27 Martie 2010 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A plecat , desi avea totul langa mine..... 10 De la: Muse__ 18 Septembrie 2013 14:09
nu stiu ce vrea de la mine... 122 De la: lusha_ubitik 27 Iulie 2011 22:00
buna 10 De la: alexia_ela 25 Iulie 2010 22:23
Am o problema cam mare 17 De la: stem_29 6 August 2010 11:28
totu despre Racii..!:X 21 De la: TIGRA 25 Februarie 2011 11:40