Setari Cookie-uri

Se va mai intoarce si de data asta?

Buna,am fost impreuna cu prietenul meu un an jumate,dupa un an ne-am despartit dar s-a intors dupa o luna si ne-am impacat.Acum ne-am despartit din nou si nu stiu ce sa mai cred,nu stiu daca se va mai intoarce si de data asta,a spus ca nu mai vrea relatia asta dar exact acelasi lucru a spus si la prima despartire stiu ca inca ma iubeste dar nu stiu daca ajunge asta sa ne mai impacam.
kudika_12726
Postat pe 23 Iulie 2012 23:42
Daca nu dati un minim de detalii despre voi doi, despre relatia voastra si motivul despartirii, nu prea avem cum sa va ajutam.
kudika_10817
Postat pe 24 Iulie 2012 07:57
Dar ce esti tu...pe post de umbrela sau manta de vreme rea? Cand i se nazare pleaca si cand are "chef" de tine se intoarce?!
Oare cand te vei satura tu de o astfel de relatie? Cand vei afla ca de fiecare data cand te-a parasit el s-a binedispus cu alte femei si la durut fix in "pix" de tine?! Nu te mai gandi la un asemenea specimen instabil si nematurizat, care in mod sigur nu te iubeste! Doar tu te amagesti cu sentimentele...
rondina
Postat pe 24 Iulie 2012 12:18
De la: kudika_12726, la data 2012-07-23 23:42:38Buna,am fost impreuna cu prietenul meu un an jumate,dupa un an ne-am despartit dar s-a intors dupa o luna si ne-am impacat.Acum ne-am despartit din nou si nu stiu ce sa mai cred,nu stiu daca se va mai intoarce si de data asta,a spus ca nu mai vrea relatia asta dar exact acelasi lucru a spus si la prima despartire stiu ca inca ma iubeste dar nu stiu daca ajunge asta sa ne mai impacam.



Ceea ce ai postat ,nu face decat sa-mi intareasca convingerea ,ca nu iti cunosti partenerul,nu ai incredere ,nici in tine,nici in domnia sa!!!
Nici despre tanarul in cauza,nu am cuvinte de lauda,el,,pozand ,prin comportamentul afisat,intr-un barbatel indecis,inconstant in sentimente si actiuni,ceea ce ma duce la concluzia ca nu era indragostit de tine,,caci atunci cand iubesti,,te comporti corespunzator,si nicidecum plecand si revenind in relatie ,si iar parasind relatia respectiva!!!Normal,ar fi fost sa ne prezinti si motivele despartirii voastre,,ele pot fi definitorii,in ceea ce priveste evolutia ulterioara!!!

Remarc faptul ca l-ai acceptat dupa prima plecare!!! Pot sa te intreb de ce ai facut acest lucru??????Ai procedat gresit permitandu-i revenirea,caci a recidivat,si ,de data aceasta ,definitiv si irevocabil!!!Ai gafat umilindu-te in fata lui,reprimindu-l!!!Fii stapana pe tine,nu esti otreapa nimanui!!!! Sii ca te iubeste????Cum ai ajuns la aceasta concluzie,caci este eronata?Draga mea,atunci cand iubesti,nu iti parasesti partenerul,caci nu te lasa acea iubire,de care amintesti,ca ar exista intre voi doi!!!Iubirea uneste ,nu dezbina cuplurile!!!

Deci,,nu te baza pe revenirea lui,,nu te-a iubit si nici acum nu se manifesta coform regulilor impuse de iubire!!!Vezi-ti de viata ta,aceea care este!!!!

MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 12:54
De la: kudika_12726, la data 2012-07-23 23:42:38Buna,am fost impreuna cu prietenul meu un an jumate,dupa un an ne-am despartit dar s-a intors dupa o luna si ne-am impacat.Acum ne-am despartit din nou si nu stiu ce sa mai cred,nu stiu daca se va mai intoarce si de data asta,a spus ca nu mai vrea relatia asta dar exact acelasi lucru a spus si la prima despartire stiu ca inca ma iubeste dar nu stiu daca ajunge asta sa ne mai impacam.

Se va intoarca sigur.
PARTENERDEVIS
Postat pe 24 Iulie 2012 14:34
Dar ce esti tu, un fel de roata de rezerva? Daca a plecat, duca-se! trebuia sa-i faci tu bagajul!
Micaell
Postat pe 24 Iulie 2012 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiri 127 De la: kudika_8553 24 Iunie 2012 16:35
nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau! 141 De la: sonike 15 Iunie 2011 09:51
a 3 a despartire..mai are rost? 13 De la: camelusha83 10 Aprilie 2009 12:33
hello! 6 De la: Boca 26 Ianuarie 2010 11:23
Prieteni dupa ce am fost iubit..... 28 De la: kudika029282 25 Mai 2010 19:32