Setari Cookie-uri

Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?

Cauti pe Number 3
jojo86
Postat pe 26 Martie 2010 21:24
eu din kte am inteles, ai fost atrsa de nou, pt k t saturasei d c era vechi. normal era sa vorbesti cu primul tau prieten , sa ajungeti la o concluzie, kre sa fie definitiva. apoi sa incepi o noua relatie.gandeste-te putin, dak am renuntza tot mereu la cva pt k ne e greu, incepem altceva, apoi iar revenim la c a fost, k nu mai pare asa greu si etc unde am ajunge? clarifik lucrurile, apoi mergi mai departe. de iubit, nu stiu dak iubesti p vreunul dintre ei. poate k la fiekre t atrage kte cva. am prieten d 4 ani, si il iubesc. dar sa mai simt asa cva, sau makr cva asemanator pt ink cineva, crede-ma k e imposibil.
diabv
Postat pe 27 Martie 2010 01:09
eu zic ca ti-ai raspuns singura :
"ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint?"
northstar
Postat pe 27 Martie 2010 11:58
sincera sa fiu si eu am patzit aproape acelash lucru,dar am intrerupt legatura k aman2,si cu timpu mi-am dat seama pe cine iubesc!!
andreea_ofely
Postat pe 27 Martie 2010 22:02
mai bine incearca sa iei o pauza,in care sa stai singura si sa vezi p care ai tendinta sa-l suni,sa vezi cine lipseste din viata ta: fostul sau actualul! e ce-a mai buna metoda;)
iazmina20
Postat pe 28 Martie 2010 16:04
mi s-a intamplat si mie sa ma indragostesc de doi baieti de o data dar ca si tine ce gaseam la unul ii lipsea celuilalt.Solutia ca si cea de dinainte :gaseste unul care sa aibe ambele atractii ale tale: mai precis tandrete si sex.Pentru ca fara sa spui mi-am dat seama ca la unul , cel cu care te certai era patul cel mai bun lucru dintre voi doi dar discutiile nu. La cel de-al doilea te intelegea discutand frumos cu tine.Cauta un tip care discuta bine si face si sex super.Unde il gasesti spune-mi si mie, ca eu pana acum desi am 44 de ani inca nu le-am gasit pe ambele deodata.Elena
atunel652yahoo_ca
Postat pe 28 Martie 2010 16:40
Mai , dar ce inimi largi avetzi! Catzi va incap in ele dintr-un foc?

Postat pe 28 Martie 2010 18:40
De la: northstar, la data 2010-03-27 11:58:16eu zic ca ti-ai raspuns singura :
"ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint?"


Ei, asta nu se mai pune la socoteala ! Iubeste pe dracu! Pun pariu ca habar nu are ce-i aia dragoste!

Postat pe 28 Martie 2010 18:49
...poate ca ..ATRACTIA...e singura iubire pe care o cunosc unii....vai ca nu iubeste...e doar atrasa...pai aia e iubirea....ce dracului e mai mare decat atractia??....poate atasamentul....dar asta e discutabil....atractia e indiscutabila!!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 18:58
iar simt ca...murdaresc topicul cu parerile mele....dar nu mai contraziceti lumea pe care nu o cunoasteti....ca nu toata lumea simte la fel!!!....fiecare stie ce simte si peste asta....s/ar putea ca pentru ei....sa nu mai existe nimic peste acea simtire pe care ei o numesc iubire si voi nu!!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 19:01
De la: scorpio67, la data 2010-03-28 18:49:18
De la: northstar, la data 2010-03-27 11:58:16eu zic ca ti-ai raspuns singura :
"ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint?"


Ei, asta nu se mai pune la socoteala ! Iubeste pe dracu! Pun pariu ca habar nu are ce-i aia dragoste!

...poate ca nu are habar ce e aia dragoste...la care te referi tu....dar poate nici nu are de unde afla!!!...si poate ca nici nu trebuie sa afle!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 19:03
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-28 19:01:39iar simt ca...murdaresc topicul cu parerile mele....dar nu mai contraziceti lumea pe care nu o cunoasteti....ca nu toata lumea simte la fel!!!....fiecare stie ce simte si peste asta....s/ar putea ca pentru ei....sa nu mai existe nimic peste acea simtire pe care ei o numesc iubire si voi nu!!!!


Bla, bla, bla, bla! Daca mai faci mizerie pe topic te amendeaza primaria!

Postat pe 28 Martie 2010 19:03
De la: scorpio67, la data 2010-03-28 19:03:16
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-28 19:01:39iar simt ca...murdaresc topicul cu parerile mele....dar nu mai contraziceti lumea pe care nu o cunoasteti....ca nu toata lumea simte la fel!!!....fiecare stie ce simte si peste asta....s/ar putea ca pentru ei....sa nu mai existe nimic peste acea simtire pe care ei o numesc iubire si voi nu!!!!


Bla, bla, bla, bla! Daca mai faci mizerie pe topic te amendeaza primaria!

...ia stai asha!!!...tu n/ai ce face de te iei de postarile mele??...ca daca nu ai iti dau eu ceva de facut!!!...sa te duci la dracu!!!...asta e ceva de facut pentru tine!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 19:12
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-28 19:12:01
De la: scorpio67, la data 2010-03-28 19:03:16
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-28 19:01:39iar simt ca...murdaresc topicul cu parerile mele....dar nu mai contraziceti lumea pe care nu o cunoasteti....ca nu toata lumea simte la fel!!!....fiecare stie ce simte si peste asta....s/ar putea ca pentru ei....sa nu mai existe nimic peste acea simtire pe care ei o numesc iubire si voi nu!!!!


Bla, bla, bla, bla! Daca mai faci mizerie pe topic te amendeaza primaria!

...ia stai asha!!!...tu n/ai ce face de te iei de postarile mele??...ca daca nu ai iti dau eu ceva de facut!!!...sa te duci la dracu!!!...asta e ceva de facut pentru tine!!


Uite ca nu m-a primit , dar a zis ca te asteapta pe tine cu cartea de limba si literatura romana la poarta iadului.

Postat pe 28 Martie 2010 19:18
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-28 19:03:10
De la: scorpio67, la data 2010-03-28 18:49:18
De la: northstar, la data 2010-03-27 11:58:16eu zic ca ti-ai raspuns singura :
"ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint?"


Ei, asta nu se mai pune la socoteala ! Iubeste pe dracu! Pun pariu ca habar nu are ce-i aia dragoste!

...poate ca nu are habar ce e aia dragoste...la care te referi tu....dar poate nici nu are de unde afla!!!...si poate ca nici nu trebuie sa afle!!


Filozofie de 2 bani: daca era si nu era cand era , cum putea sa fie , dar n-a fost.Esti geniala .Te-ar invidia si Confucius pentru asa" ïntelepciune".
Help , ma doare burta de ras!

Postat pe 28 Martie 2010 19:20
dati-mi un sfat. nu ma mai inteleg cu sotu, si in viata mea a aparut o alta persoana pt care ceea ce simt nu poate fi descris in cuvinte. ce sa fac?? cu sotul am un copil de 5 ani.
sexyloover
Postat pe 29 Martie 2010 07:00
Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?'

Alegi doar unul pentru ca bigamia se pedepseste prin lege sau il alegi pe al 3-lea.

Postat pe 29 Martie 2010 08:01
Sigur nu-i iubesti pe amandoi.
Stai putin si te gandeste.
Fata de unul simti atractie, iar fata de celalalt simti stabilitate.
Pe primul zici ca-l iubesti pentru ca-i prima dragoste si prima dragoste nu se uita.
Desparte-te o perioada de amandoi, perioada in care trebuie sa te decizi ce vrei si cu cine vrei.
BAFTA!
anastas
Postat pe 29 Martie 2010 08:28
De la: simyblonda, la data 2010-03-29 07:00:12dati-mi un sfat. nu ma mai inteleg cu sotu, si in viata mea a aparut o alta persoana pt care ceea ce simt nu poate fi descris in cuvinte. ce sa fac?? cu sotul am un copil de 5 ani.


Incearca sa-ti rezolvi problemele in familie.
Ok, nu te mai intelegi cu sotul, dar ai stat sa discuti cu el sa vedeti motivul?
Amantul iti ofera ceea ce nu-ti ofera sotul.
Ai ajums in situatia asta ca nu stii sa comunici cu sotul tau.
Daca insa ai comunicat si el este atat de incapatanat ca nu vrea ca relatia voastra sa mearga ca inainte, atunci nu sta pe ganduri si divorteaza.
Multa bafta in luarea deciziei!
anastas
Postat pe 29 Martie 2010 08:31
Ori esti destul de puternica sa-i "impaci"pe amandoi,ori lasa-i pe amandoi.Tu nu te gandesti ca,daca intradevar ii iubesti,la fel de tare poti sa-i ranesti?Eu cred ca tie iti trebuie alt partener de fapt,care sa intruneasca toate calitatile care iti plac la cei doi,abia atunci ai sa simti ca iubesti cu adevarat.In orice caz,ia-ti o pauza deocamdata.
vyvyana
Postat pe 29 Martie 2010 08:48
Incearca sa te comporti cu sotul asa cum te comporti cu CELALALT.La asta te-ai gandit?
vyvyana
Postat pe 29 Martie 2010 08:52
De la: vyvyana, la data 2010-03-29 08:52:22Incearca sa te comporti cu sotul asa cum te comporti cu CELALALT.La asta te-ai gandit?
vyvyana
Postat pe 29 Martie 2010 08:53
De la: kudika133704, la data 2010-03-13 20:07:29doamne ma revolta pana la culme atitudinea asta agresiva a oamenilor la adresa ta de parca toti ar fi perfecti iar tu o haimana, nu cauta nimeni sa vada ce i in sufletul tau



parerea mea ca este ca nu meriti nici unul!!!!!!!!!!

ce e in sufletul tau???????o varza !!!!
anastasia_m
Postat pe 29 Martie 2010 09:40
De la: kudika272966, la data 2010-03-25 14:55:38
De la: chris_marie, la data 2010-03-13 14:00:45de cateva luni am doua relatii serioase.. cu fostul, si cu actualul meu prieten... suna ciudat... este... si devine din ce in ce mai rau.. l-am cunoscut acum un an de zile, a fost dragoste la prima vedere..ne-am iubit mult, foarte mult...am fost cea mai fericita.. ne vedeam in fiecare zi.. cu timpul insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des, din orice... ne iubeam, dar nu era potrivirea aia, suntem foarte diferiti...ne tot certam..ne-am despartit de cateva ori, dar nu puteam sa stam unul fara celalalt, asa k asta nu dura decat o zi..apoi ne impacam, si o luam iar de la capat.eram iar noi, fericiti..dar nu dura mult..iar ne certam..am inceput sa nu purtam urat unul cu celalat, ii vb mai urat, nu mai eram eu cea dragostoasa de la inceput...dar tot il iubeam. intre timp, am cunoscut un alt baiat...imi placea sa vorbesc cu el..avea acel ceva care ma facea sa imi doresc sa stau cat mai mult in prejma lui...dar, problema, si el avea prietena, de vreo 2 ani si ceva..stateau impreuna...nu a indraznit nicunul din noi sa spuna ceva...eram prieteni si atat..eu nu stiam ce simte el, el nu stia ce simt eu fata de el... pana intr-o zi, cand mi-a spus...ne-am pierdut capul amandoi..am terminat prin a ne desparti fiecare de perechea lui, pt a fi impreuna... nu mi-a fost deloc usor, caci ink tineam la prietenul meu, aveam mustrari de constiinta...k si el ma iubea..am incercat sa vb cu el, sa-i spun k m-am saturat de atatea certuri, si k vreau sa luam o pauza... nu a inteles..si, intr-o seara, m-a vazut cu noul meu prieten...a fost ingrozitor...de atunci nu ne-am mai vazut o perioada.m-am indragostit de noul meu iubit.am vrut sa ne mutam impreuna..mi-a fost bine vreo doua luni..pana cand am inceput sa ma gandesc la fostul...la prima mea dragoste...l-am sunat.ne-am vazut, m-a iertat, si am inceput sa ne vedem iar... ma intalneam cu amandoi...nshu cum am reusit...dar acum simt k nu mai pot...nshu cum sa ies din situatia asta, si nici la care sa renunt...ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint??nu ma pot dedica intru totul niciunuia, pt k inima mea e impartita in doua...fostul ma atrage, imi place tare de el, imi place k iesim, nshu de ce, dar nu pot sa il las..sa fie oare mila??dar daca e asa, dc nu pot sa stau fara el?dc ink mai plang pt el??mereu zic k il las, apoi ma suna, si nu pot sa il refuz...iar actualul imi ofera siguranta, e tot ce vroiam eu de la viata..e atent, dragostos, pot vorbi despre orice cu el..nu m-am gandit nicioadata sa ma despart de el..dar, cu toate astea, lipseste ceva...nshu ce..ce sa fac? simt k innebunesc..plang in fiecare seara..nshu pe care sa il aleg...ii vreau pe amandoi, dar nici nu mai pot continua asa...o sa ii pierd pe amandoi..as merita asta, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea..



Nu vei putea continua la nesfarsit astfel...Intreaba-ti sufletul...el ce doreste, siguranta sau iubirea?!..si atunci vei sti ce sa pastrezi aproape de tine...analizeaza-te mai intai pe tine...dar fa-o cu mare atentie,nu trece superficial peste ceea ce simti,analizeaza tot pe toate partile si vezi unde inclina mai mult balanta....urmeaza-ti instinctele...

'"Ce faci atunci cind iubesti doi barbati?"...pai cred ca poti face bataturi laaa... limba,laaa buci...etc .poti face multe daca nu esti atenta
RUY_BLAS
Postat pe 29 Martie 2010 09:47
taiko_delia
Postat pe 29 Martie 2010 09:52
De la: taiko_delia, la data 2010-03-29 09:52:34
la ce te gandesti delia la celalalt barbat?;))
yumy
Postat pe 29 Martie 2010 10:29
De la: Shhh, la data 2010-03-13 14:20:15"Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?" ti'o tragi cu al treilea


cata perversitate in atat de putine cuvinte :)) imi place
leo_
Postat pe 29 Martie 2010 13:40
De la: simyblonda, la data 2010-03-29 07:00:12dati-mi un sfat. nu ma mai inteleg cu sotu, si in viata mea a aparut o alta persoana pt care ceea ce simt nu poate fi descris in cuvinte. ce sa fac?? cu sotul am un copil de 5 ani.


daca nu poate fi descris in cuvinte incearca sa desenezi si poate asa vei gasi singura raspunsul
Dontyyy
Postat pe 29 Martie 2010 13:43
Kris_marie,TREBUIE sa renunti la amandoi!de ce?Pt ca de fapt tu nu iubesti pe niciunul,de primul tau prieten esti obisnuinta si asta nu inseamna dragoste si fata de al 2 lea nu simti decat atractie.Catgoric nu este iubire ce spui tu.Dragostea este profunda,inseamna daruire totala si devotament si respect,ceea ce tu nu ai fata de nici unul din ei 2.Daca preferi sa te complaci in aceasta situatie te vei invartii in acelsi cerc ..continuu.Atractia fata de o persoana cu timpul se stinge si daca nu exista dragoste ,atunci totul este deja apus.Iar obisnuinta te dispera,te satura,ajungi la disperare ,totul devine anost,pt ca de fapt nu mai exista nici atractie si nici iubire.Succes!
SERENA_SOCACIU
Postat pe 30 Martie 2010 08:07
Ce faci? Iti dau eu solutia: iti faci un dus rece si apoi bei bromura... Serios vorbind, nu cred ca ii iubesti... Daca i-ai iubi cu adevarat (sau ti-ar pasa de ei cat de cat) nu i-ai mai minti. Lasa-i liberi, sa-si refaca viata alaturi de cineva care sa le ofere o iubire reala ( si nu jumatati de masura, cum faci tu).
Micael
Postat pe 30 Martie 2010 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA ROG AJUTATI-MI FETITA SI VOTATI 1 De la: adria_ana 4 Noiembrie 2010 08:05
Ce parere aveti 28 De la: ayuly08angel 26 Septembrie 2009 04:13
fecioara & fecioara 30 De la: pamela_1 29 Mai 2009 16:28
am nevoie de un sfat... 26 De la: mimi_ca29 6 Decembrie 2010 08:23
Relatie interzisa.AJUTOR! 3 De la: kudika_22127 26 Noiembrie 2012 16:11