Setari Cookie-uri

Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?

Incearca o perioada sa nu te mai intalnesti cu nici unul,si atunci iti vei da seama pe care dintre cei doi il iubesti cu adevarat.
kudika130743
Postat pe 4 Aprilie 2010 16:38
cred ca pe tine nu te satura una si o mai vrei si pe a 2!
daria88
Postat pe 4 Aprilie 2010 16:44
De la: chris_marie, la data 2010-03-13 14:00:45de cateva luni am doua relatii serioase.. cu fostul, si cu actualul meu prieten... suna ciudat... este... si devine din ce in ce mai rau.. l-am cunoscut acum un an de zile, a fost dragoste la prima vedere..ne-am iubit mult, foarte mult...am fost cea mai fericita.. ne vedeam in fiecare zi.. cu timpul insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des, din orice... ne iubeam, dar nu era potrivirea aia, suntem foarte diferiti...ne tot certam..ne-am despartit de cateva ori, dar nu puteam sa stam unul fara celalalt, asa k asta nu dura decat o zi..apoi ne impacam, si o luam iar de la capat.eram iar noi, fericiti..dar nu dura mult..iar ne certam..am inceput sa nu purtam urat unul cu celalat, ii vb mai urat, nu mai eram eu cea dragostoasa de la inceput...dar tot il iubeam. intre timp, am cunoscut un alt baiat...imi placea sa vorbesc cu el..avea acel ceva care ma facea sa imi doresc sa stau cat mai mult in prejma lui...dar, problema, si el avea prietena, de vreo 2 ani si ceva..stateau impreuna...nu a indraznit nicunul din noi sa spuna ceva...eram prieteni si atat..eu nu stiam ce simte el, el nu stia ce simt eu fata de el... pana intr-o zi, cand mi-a spus...ne-am pierdut capul amandoi..am terminat prin a ne desparti fiecare de perechea lui, pt a fi impreuna... nu mi-a fost deloc usor, caci ink tineam la prietenul meu, aveam mustrari de constiinta...k si el ma iubea..am incercat sa vb cu el, sa-i spun k m-am saturat de atatea certuri, si k vreau sa luam o pauza... nu a inteles..si, intr-o seara, m-a vazut cu noul meu prieten...a fost ingrozitor...de atunci nu ne-am mai vazut o perioada.m-am indragostit de noul meu iubit.am vrut sa ne mutam impreuna..mi-a fost bine vreo doua luni..pana cand am inceput sa ma gandesc la fostul...la prima mea dragoste...l-am sunat.ne-am vazut, m-a iertat, si am inceput sa ne vedem iar... ma intalneam cu amandoi...nshu cum am reusit...dar acum simt k nu mai pot...nshu cum sa ies din situatia asta, si nici la care sa renunt...ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint??nu ma pot dedica intru totul niciunuia, pt k inima mea e impartita in doua...fostul ma atrage, imi place tare de el, imi place k iesim, nshu de ce, dar nu pot sa il las..sa fie oare mila??dar daca e asa, dc nu pot sa stau fara el?dc ink mai plang pt el??mereu zic k il las, apoi ma suna, si nu pot sa il refuz...iar actualul imi ofera siguranta, e tot ce vroiam eu de la viata..e atent, dragostos, pot vorbi despre orice cu el..nu m-am gandit nicioadata sa ma despart de el..dar, cu toate astea, lipseste ceva...nshu ce..ce sa fac? simt k innebunesc..plang in fiecare seara..nshu pe care sa il aleg...ii vreau pe amandoi, dar nici nu mai pot continua asa...o sa ii pierd pe amandoi..as merita asta, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea..

...Ce faci atunci cand iubesti doi barbati? ..... de sex in trei ai auzit draga mea....ia incearca sa vezi cum te simti....si ne mai povestesti dupa.....
gratuit89
Postat pe 4 Aprilie 2010 16:53
Un prieten adevarat se straduieste sa-ti fie alaturi sufleteste, sa te ajute sa te intelegi, sa te cunosti, sa-ti intelegi sentimentele, sa stii ce vrei de la viata!
Dar pentru asta trebuie sa fii sincera si sa iti deschizi sufletul fata de el!
Acum ai posibilitatea sa vezi care iti poate fi cu adevarat prieten, care isi doreste sa fii cu adevarat fericita si este capabil sa te puna mai presus decat propriile sale interese!
Fii totalmente sincera cu ei, deschide-ti sufletul fata de ei, descrie-le dilema ta explicandu-le ce calitati apreciezi la fiecare dintre ei si cere-le ajutorul, cere-le sa te sfatuiasca ....
Daca sunt persoane de calitate vor aprecia sinceritatea ta!
Iar daca nu sunt capabile sa aprecieze si sa respecte sinceritatea ta nu-ti fa griji, nu ai pierdut nimic!
O persoana care te forteaza sa traiesti in minciuna si care nu este capabil sa-ti fie prieten adevarat oricum nu merita iubirea ta!
marceltuky
Postat pe 4 Aprilie 2010 18:07
In viata ai nevoie de siguranta! Ce simti tu fata de primul este... nostalgie! Nu cred ca merita un barbat bun, ca cel cu care esti, sa-i faci una ca asta, sa te joci cu viata lui...; gandeste-te ca ti-ar face tie cineva asta.....Sa stii ca un barbat cu care poti discuta orice si in preajma caruia doresti sa fii tot mai mult este o comoara si este exact ceea ce ai nevoie in viata; gandeste-te ca poate veni un copil, si alte lucruri noi mai traziu..., ca asa e in viata; cu celalalt ce-ai face? v-ati certa mereu intr-o situatie noua! doar in pat va veti simti bine, dar asta nu-i de ajuns; eu stiu cum e, am trait cu un astfel de om, si am divortat si foarte greu de el (ca s-a opus divortului) ; ne certam tot timpul, era de o violenta verbala ce ma seca, ma impiedica sa mai fiu normala; Doamne si mai vedea si copilul unele... ; ti-ar placea sa vada copilul certurile voastre? daca-ti imaginezi ca un copil le-ar diminua, te inseli, cum m-am inselat si eu.
Ramai cu cel cu care esti; lucrurile grele pe care le faci, si urate, iti raman pe constiinta; daca te desparti de cel cu care esti acum, vei suferi mai mult si va suferi si el, care este nevinovat, si vei cadea foarte rau in ochii tuturor. Stii ce mare lucru este sa gasesti barbatul cu care sa te potrivesti? Acum eu sunt singura de 3 ani, si nu gasesc ce ai tu.....; sigur, la varsta mea e mai greu, dar totusi, comunic cu destule persoane, si... nu gasesc ce-mi doresc; nu da cu piciorul la ceva bun ce ai acum; ii vrei pe amandoi? nu se poate; trebuie sa deschizi bine ochii ACUM ; in viata nu putem avea totul dupa fanteziile noastre....
Trebuie sa fii realista. Sper sa te ajute Dumnezeu sa nu iei o decizie dupa care sa plangi in pumni; zicea bine cineva: ce ai terminat , terminat sa ramana; ca cu primul nu ai face decat sa harai o relatie , el nu este un om matur daca va certati prosteste...
Numai bine iti doresc!
Liliana_41
Postat pe 4 Aprilie 2010 19:24
Ok...e aiurea. Si eu am trecut prin asta...sau poate inca mai trec...ideea este ca trebuie sa fii extrem de puternica si sa renunti la unul dintre ei...sau la amandoi. Inca o dilema: cei doi stiu unul de celalalt? Ai grija, si fa ce e mai bine ptr. TINE nu pentru ei! Asculta-ti putin inima...
kudika090513
Postat pe 5 Aprilie 2010 10:31
Te inteleg si ce spui tu are sens, nu lua in seama comentariile rautacioase ale unor persoane care nu au avut respectul de a citi tot ce ai scris inainte sa comenteze.

Sunt multe teorii psihologice cu privire la aceste duble iubiri. Una ar fi ca intr-o iubire iubim cu "inconstientul" si intr-una cu "constientul" Adica, probabil, in relatia cu fostul tu regasesti fara sa iti dai seama un model de comportament si atasament pe care l-ai experimentat in copilarie cu unul din parinti sau cu alta persoana importanta din viata ta. Ti-e greu sa te desprinzi de acel model pentru ca psihicul tau este obisnuit cu el si il considera parte din viata ta. Cu actualul insa decoperi ceea ce constient ti-ai dorit de la o relatie, in mod rational si deliberat, ceea ce ti-ai imaginat tu ca ar trebui sa ti se intample cu un partener.
Este foarte greu sa faci o alegere in acest caz. Singrele solutii pe care le vad sunt: sa le ceri ambilor o pauza in care tu sa iti pui sentimentele in ordine si in acea pauza sa te concentrezi pe tine, nu pe ei si pe ce simti pentru ei; doar pe tine, pe hobby-urile tale, pe dorintele tale si incet-incet lucrurile se vor aseza in mintea si sufletul tau si se vor clarifica si vei sti ce ai de facut...e foarte posibil sa nu il alegi pe niciunul dintre ei; a doua solutie care poate merge mana in mana cu prima sau nu, este aceea de a merge la un psihoterapeut, care va face acest travaliu de cunoastere si luare a unei decizii impreuna cu tine.
Iti doresc sa reusesti!
marevna
Postat pe 5 Aprilie 2010 11:29
Iubirea...nu are limite...
II iubesti pe amndoi...si cine te opreste sa ii iubesti in continuare?
La un moment dat iti vei da singura seama pe cine iubesti mai mult...adica in ideea in care...vrei sa ramai doar cu unul...Iubirea are itele incurcate ...iar caile ei sunt uneori complicate...
Daca te simti fericita k ii iubesti pe amandoi atunci...iubeste-i...nimeni nu are dreptul sa te judece...noi oamenii nu suntem perfecti asa ca nu avem dreptul sa ne judecam unii pe altii...
Daca iubindu-i pe amandoi suferi...atunci cel mai bine ar trebui sa renunti la amandoi...in felul asta vei fi impacat cu tine insati...
Oricum depinde foarte mult...de ceea ce iti doresti tu...
Indiferent ce faci...atat vreme cat te face fericita...fa-o in continuare...si urmeaza aceeasi cale..
Cineva a spus...daca esti fericit asta inseamna ca ai ceea ce iti doresti...ca tot Universul este in armonie cu tine...doar daca esti nefericit trebuie sa schimbi ceva...asa ca...vezi ceea ce te face fericita...
Cat despre lume...lumea oricum vorbeste...asa k...nu-i baga in seama...
barbie78
Postat pe 5 Aprilie 2010 13:57
nimic nu e sigur niciodata...asa k din punctul meu de vedere fazacu siguranta ...cade...daca vrei sa te simti in siguranta...mie mi se pare k incerci sa folosesti...pe cineva...
nimic nu e sigur...totul se transforma si nimik nu moare...
Exista tipuri de persoane...ciudate...care nu se regasesc intr-o singura iubire...si atunci au nevoie de mai multe iubiri...Este adevarat ca fiecare iubire in esenta este diferita...insa bazele sunt cam aceleasi...Eu urasc aia cu...dragostea trece prin stomac...sau in viata ai nevoie de siguranta...
Poti sa ai pe cineva langa tine...si sa nu fii sigur de nimik...sau poate sa nu fie langa tine si sa stii k te iubeste...acolo unde e...
important este sa iti lasi sufletul sa zboare...si sa fii fericit...nu neaparat sa fii sigur de ceva...
Iubirea...ar trebui sa fie ceva neconditionat...adica pur si simplu sa iubesti pentru k asa iti spune sufletul...restul...mutatul impreuna...conviatuirea...siguranta...sunt doar accesorii...
Iubesti pur si simplu...cu toata fiinta ta...cu toata inima ta...cu tot ce esti tu...restul...vine de la sine
barbie78
Postat pe 5 Aprilie 2010 14:06
te inteleg cred ca cel mai bine.mai bine vorbesti cu oameni straini decat cu prieteni.te sustin
gabrieliaa
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:43
daca primul te-a iertat cand te-a vazut cu al doilea ,incearaca si cu al doilea la fel ,cauta un al treilea fa in asa fel sa te vada cu el al doilea daca te iarta si el,ceeace nu cred ,primul te-a iertat acum dar mai tarziu cu siguranta ti-o va reprosa la prima cearta ,consulta-ti inima ea stie sa decida mai bine decat mintea ,fa o lista cu amandoi pune calitati si defecte si la unul si la celalalt si atunci sigur vei decide cand o finalizezi scrie sincer nu le pune numai calitati ,nu lua in seama ratatile spuse pe aici ,noi din exterior nu putem vedea obiectiv situatia ne dam doar cu parerea tu esti singura in putere sa iei decizia corecta ,nu ar fi cinstit fata de nici unul sa continui asa .
floriana48
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:57
-decat sa nu iubesti nici unul mai bine iubeste-i pe amandoi.incerca sa te simti tu bine si nu te mai condamna.e frumos ce ti se intampla,profita de situatie cat vei putea.si baietii au mai multe relatii stai linistita,nu te mai gandi la ei ,gandestete la tine.bafta!si traieste viata asa cum e.sa traiesti inseamna sa iubesti.era mai rau daca ii urai.mergi inainte.te pup.esti o norocoasa.
kudika127260
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:44
De la: Shhh, la data 2010-03-13 14:20:15"Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?" ti'o tragi cu al treilea



TARE!
goanga2000
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:59
De la: goanga2000, la data 2010-04-08 14:59:41
De la: Shhh, la data 2010-03-13 14:20:15"Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?" ti'o tragi cu al treilea



TARE!

RUY_BLAS
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:19
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:23
daca dupa primul plangi inseamna ca il vrei si ai sa poti sa treci peste momentele grele daca nu ai sa ai pretentii prea multe de la el, siguranta nu vine dini nici o parte daca te gandesti mai bine
wait_sign
Postat pe 10 Aprilie 2010 04:48
am trecut si eu prin asa ceva acum 7 luni.nu ai cum sa traiesti o viata dubla,trebuie sa te hotarasti la unul. eu,din fericire nu l-am ales pe fostul si bine am facut.acum is foarte fericita, simt k am gasit barbatul perfect
oana_gabi
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:12
...menage a trois ?
pseudonius
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:18
Cind iubesti 2 barbati...hmm e greu foarte greu pt ca nu stii pe cine vrei...si ce iti doresti cu adevarat ci chear daca ai stii parca nu ai vrea sa-l lasi pe celalalt;)) ....si eu am vb cu un baiat 1 an si 7 luni ne.am certat ne.am despartit..eu am cunoscut pe cineva imediat is cu el si acuma ...dar imi este dor de celalalt si inca mai vb cu el pe mmess...na nush ce sa zic...faci ce te duce capu..:P
kudika374340
Postat pe 6 Martie 2011 21:19
De la: oana_gabi, la data 2010-04-10 10:12:02am trecut si eu prin asa ceva acum 7 luni.nu ai cum sa traiesti o viata dubla,trebuie sa te hotarasti la unul. eu,din fericire nu l-am ales pe fostul si bine am facut.acum is foarte fericita, simt k am gasit barbatul perfect






... o sa fie ''perfect'' pina afla de trecutul tau ... si asta nu o sa dureze mult (asta daca vrei sa spui ca ai noroc) ... asta in cazul in care nu s-a hotarit, prosteste de altfel, sa te foloseasca pe post de gonflabila si apoi sa isi gaseasca alta ... astfel de curvarasii nu duc niciodata la nimic bun ... oricum ai privi-o si indiferent cit de destept/a te crezi ...

marco918
Postat pe 6 Martie 2011 21:25
buna...cand am citit povestea ta, am avut impresia ca e scrisa de mine...sunt in aceeasi situatie aproape...numai ca eu nu m-am despartit inca de prietenul meu(deja logodnic), dar am cunoscut o persoana deosebita. nu mi-am inselat iubitul niciodata. persoana pe care am cunoscut-o acum, imi ofera ceva ce nu credeam ca exista...nu sa intamplat nimic intre noi decat discutii interminabile la telefon...stie ca sunt intr-o relatie, dar spera ca intr-o zi vom fi impreuna...am incercat sa rup legatura cu el, sa nu mai vorbim, dar nu ppot...este insuportabil sa nu vorbim o zi...relatia cu iubitul meu nu a fost afectata, si nu s-a schimbat nimic intre noi...il iubesc in continuare la fel...nu mai suport ...este chinuitor...
assana
Postat pe 11 Mai 2011 21:41
Stiu cum e!!!nu ai cum sa intelegi pana cand nu treci printr-o situatie asemanatoare! e intr-adevar chinuitor...eu pe unu l-as alege cu ratiunea iar pe celalalt cu sufletul...
Laura_girl19
Postat pe 15 Noiembrie 2011 02:51
De la: Laura_girl19, la data 2011-11-15 02:51:36Stiu cum e!!!nu ai cum sa intelegi pana cand nu treci printr-o situatie asemanatoare! e intr-adevar chinuitor...eu pe unu l-as alege cu ratiunea iar pe celalalt cu sufletul...

Si pe al 3-lea cu kuru nu ?
PRALEA_
Postat pe 15 Noiembrie 2011 08:56
Parerea mea este ca "fostul tau iubit" este insurat.
Pt ca altfel nu vad de ce va certati tot timpul, certurile vin cam 99% de la gelosie.
Poate erai geloasa pe sotia lui sau fiindca este un curvar si te supara tot timpul.
dar sa nu uiti tu pe asta din prezent nu-l iubesti si fiindca nu o sa-l uiti pe fostul sa zicem asa, nu o sa-l poti iubi.
iti place de el dar nu-l iubesti, fiindca totul este prea simplu...te excita mai mult lucrurile mai complicate!! Tu il iubesti pe fostul si daca nu vei reusi sa-l uiti nu vei putea sa mergi inainte..iubitul de acum nu o sa-l poata sa-l inlocuiasca niciodata...pe fostul il iubesti fffffff mult si pana nu il vei putea uita, nu vei putea iubi o alta persoana... doua persoane in acelasi timp nu se poate iubi..in inima are loc doar unul...alalalt este Timp pierdut..,o iluzie! Dragostea este o boala grea greu se vindeca..iti doresc succes!
kudika_976134
Postat pe 9 Noiembrie 2014 05:13
De la: Shhh, la data 2010-03-13 14:20:15"Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?" ti'o tragi cu al treilea
NEGRUTTTT
Postat pe 9 Noiembrie 2014 08:44
Daca ma crezi sunt in aceeasi situatie cu tine..aproape.. nici eu nush ce sa fac. il cheama Radu . a fost prima mea dragoste adevarata. el e din Sibiu dar eu din Galati. uneori mie dor de el cu distanta asta si plang uneori di cauza asta. dar a inceput sa imi placa de un coleg , Tavi . ma face sa rad mereu , imi ridica moralu si cand i-am zis ce simt pt el printr-un biletel ...el a tot evitat sa imi raspunda daca si el ma place. totusi colegii ne cred un cuplu iar eu nu le zic nimic. ii las sa creada asta. Tavi mereu ma asteapta cand iesim de la scoala pt a merge amandoi spre casa. petrec mmult timp cu el pt ca ma face fericita. am mii de fluturasi in stomac cand stau cu el dar apoi ma gandesc la Radu.. am un infinit de fluturi in stomac..sunt cu el de 8 luni si il iubesc nespus . nu pot renunta la niciunul . si nush ce sa fac ! eu zic ca ar trebui sa te gandesti adanc..sa te calmezi si sa stai oleaca sa te pui in locul partenerilor tai. sau chiar sa-i intrebi ei ce ar face in locul tau . vorbeste cu ei despre asta! Lamureste-o ! iar cel care te va asculta si iti va da importanta si te va intelege, pe acela alege-l . :)
kudika_976753
Postat pe 21 Noiembrie 2014 20:49
Ce faci atunci cand iubesti doi barbati ?----pai cand e unul suparat , te iubesti cu celalalt cand dai de dracu , fugi pe kudika si te victimizezi
kudykkka
Postat pe 25 Noiembrie 2014 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 baietii?:-?? 51 De la: Razv 16 Ianuarie 2012 18:32
Blog unde poți obține sfaturi pentru relații! 1 De la: kudika_5837 24 Aprilie 2012 07:18
Ce fel de barbati merg la astfel de saloane ? 18 De la: YullyNar3 29 Aprilie 2010 17:27
Povestea mea 5 De la: kudika_pudika 1 Noiembrie 2011 22:54
cum se comporta romanul intr-un supermarcket? 13 De la: Summer_ 8 Aprilie 2010 16:54