Setari Cookie-uri

sunt virgina...don't worry nu se ia :))

kudika041214
Postat pe 20 Martie 2010 23:07
ah.atata tambalau..pentru ce?doar nu ti se taie capul..
btw.pana la urma ce ai facut ?
blondiewishes
Postat pe 20 Martie 2010 23:39
De la: dece_deaia, la data 2010-03-19 05:24:09auzi...ia zi-mi sincer...cati barbati...ar accepta un inceput de relatie fara sex...putini tot mai putini din cate vad...cum le zic ca-s virgina fug de n-ai vazut dinalea...acum le deschis si usa s-o n-o mai scoata din balamale in fuga


pai depinde cum le zici ca esti virgina, virgina in sensul ca accepti provocari sau virgina in sensul ca nu are sanse. unii barbati vor accepta daca stiu ca o data vor avea sanse. eu ti-as da, de exemplu, next rapid pt ca nu am timp sa ma complic cu femei cu sexualitate nedezvoltata (nu o spun ca pe o jignire ci asa gandesc). totusi, atunci cand eram virgin am invatat cel mai bine sa fac un preludiu. il faceam ore intregi cu prietena mea, iti imaginezi: saruturi care tineau si o ora fara sa te dezlipesti, atingeri care poate durau si 2 ore. fara perioada aia nu as sti ce sa fac cu o femeie. deci, oricum ai face-o ai si placeri si neplaceri mai tarziu, tu alegi: senzual sau sexual?

PS: daca o faci nu te indragosti imediat dupa asta, cum faceti toate. Ca sa nu suferi daca totul nu merge ok. si nu deveni pisaloaga un timp, lasa-l sa se obisnuiasca cu noua postura pe care o are in viata ta, adica nu iti schimba felul in care te porti cu el nici in + si nici in -
leo_
Postat pe 21 Martie 2010 09:23

PS: daca o faci nu te indragosti imediat dupa asta, cum faceti toate. Ca sa nu suferi daca totul nu merge ok. si nu deveni pisaloaga un timp, lasa-l sa se obisnuiasca cu noua postura pe care o are in viata ta, adica nu iti schimba felul in care te porti cu el nici in + si nici in -


Deci...NU....
_oktober_
Postat pe 21 Martie 2010 10:05
n-am stat sa citesc toate posturile.....Eu cred ca ar trebuie s-o faci pana la urma e doar sex....dragostea o sa faci tu mai incolo. Nu te astepta sa fie ceva magic prima oara pt ca n-o sa fie.....cel putin asa am auzit. Eu ma referesc de Virgine pt ca nu-mi plac bataile de cap.


Concluzia: fa ce crezi tu ca va fi bine pentru tine....si atat, ENJOY LIFE
anderson
Postat pe 22 Martie 2010 23:59
Macar sa stie sa se poarte tipul tau,sa nu dai peste-un complexat -un pic mai multa experienta nu strica! Apoi,dac-ai asteptat pana acum,ce-ai cautat si nu gaseai ?Si da,femeile au obiceiul sa se-ndragosteasca,nu sa considere asta 'simpla tragere'.
Ma gandeam la o faza din 'Memoriile unei gheise" cand se liciteaza pentru prima noapte...ia vezi
nicossia
Postat pe 25 Martie 2010 20:14
poate el nici nu e convins ca tu spui adevarul.sunt convinsa ca dupa aceea o sa te aprecieze mult mai mult si o sa vezi ca se va apropia pe zi ce trece mai mult de tine.in cazul meu asa a fost si e minunat
kudika078425
Postat pe 26 Martie 2010 17:12
oare ce s-a intamplat pana la urma...
ce a ales...? ca nu am vazut raspunsuri de la ea...
kudika86
Postat pe 27 Martie 2010 17:12
Salut...mai nush ce sa zic...si eu sunt in aceeasi situatie ca tine...doar ca eu sunt cu baiatul de aproape 2 ani...si am vb mult cu el despre asta...doar ca el ma place mai mult asa si nu m-ar obliga niciodata sa fac ceva ce eu nu simt...si mi-a zis si el si am vazut la mai multi baieti...o fata virgina face cat 1000 de fete care au experienta...chiat dak ei nu recunosc asa din prima:P
Eu sunt de parere sa il mai cunosti pe tipul respectiv si asa o sa stii dak merita sau nu sa o faci sau nu cu el..
dydyuka
Postat pe 31 Martie 2010 11:26
Daca vrei sa o faci doar asa, ca sa scapi de un complex...mai bine o lasi balta, crede-ma, pentru ca s-ar putea sa-ti para rau pe urma. Cunosc pe cineva care a procedat exact asa: s-a culcat cu primul venit, pentru ii era teama, vezi bine, sa nu ramana fata batrana. Dupa poveste, respectivul a disparut in ceata desigur, fiindca nu vroia sa se lege la cap cu o "fata cuminte"... Eu nu zic sa astepti pana la casatorie dar nici asa, sa o faci cu primul care-ti iese in cale nu se merita. Asigura-te ca baiatul acela chiar valoreaza ceva.. Nu de alta...dar s-ar putea sa ramai cu un gust foarte amar dupa aceasta experienta... Si fetelor, ce naiba?! De ce va e rusine ca sunteti virgine? De pitipoance cu silicoane in loc de creier, e plina lumea asta...
Micael
Postat pe 31 Martie 2010 12:05
draga,fa-te perversa,mimeaza ca nu mai esti virgina,atit timp cat milioane de femei mimeaza orgasmul dece sa nu mimezi ca nu esti virgina,oricum n-o sa te creada
utad
Postat pe 31 Martie 2010 20:28
iaca eu am stat virgina pina la 21 de ani si cind m-am hotarit sa o fac,in 6 luni am schimbat 3 barbati,iti place adevarul?
utad
Postat pe 31 Martie 2010 20:31
am fost virgina pana la 22, acum am 25, pentru k imi doream sa scap de eticheta asta am intalnit un tampit si gata "am scapat si de asta", o prostie.chiar tu faci misto "nu se ia" nu e o boala de care sa-ti fie rusine.argumente pro de la barbati vei auzi mii, parerea mea nu te grabi.
depinde si de tine daca vei intalnii printul sau nu si atitudinea baiatului asta e cam ciudata.nu mai vrea relatie, deci e ca si cum LOGIC vrea numai sa ti-o puna.mai vin si altii dont worry, si toti vor acelasi lucru.
amna_com
Postat pe 3 Aprilie 2010 02:43
...
Aleria
Postat pe 3 Aprilie 2010 02:49
la inceput nu vrei....da dupa nu mai poti sta fara....asa e cu pierderea virginitatii si cu sexul in general :p fao totusi cu cap ,chiar daca e BINE rau :P
maxidanny
Postat pe 3 Aprilie 2010 04:09
Citesc din cand in cand cate ceva de p-aici si nu ma prind,desi a trecut ceva timp,cine va pune astfel de subiecte pe masa tratativelor? Pe cine intereseaza ce se-ntampla cu o virgina de 20 de ani care-si traieste drama vietii ei: s-o puna sau nu. Si daca o s-o puna, care va fi urmatorul subiect de discutie? Desigur, "e bine ce-am facut sau nu?"
Nu vine nimeni cu ideea geniala de mai face putina gramatica? Poate o sa se prinda ceva si de pustimea asta care si-a facut scoala la mc donalds...si-or sa afle si ei,extra scoala, cum e cu nenorocitii astia de "i",care ba e unul, ba sunt doi ba trei!
.
.
.
Daca dupa ce cititi mesajul asta considerati ca-s sarita din tiparele voastre, nu va faceti griji,nici asta nu se ia.
lucia40
Postat pe 3 Aprilie 2010 04:29
vino la mine k te rezolv eu si iti promit k nu o sa ai nici un regret
jipy
Postat pe 3 Aprilie 2010 04:40
o sa-ti para rau dac-o faci.nu mai are nici un farmec cand te-ntrebi
kudika112735
Postat pe 3 Aprilie 2010 04:48
ca de la virgina.. la virgina. Total gresit nu cred ca e, avand in vedere ca tot simti, dar gresit e.. parerea mea. sa stai pana la 20 de ani asa si s'o faci pt o chestie de moment, fara sa stii ce o sa fie maine cu voi? atractie reciproca pt ambalaje? na.. e decizia ta. si numai a ta.. da cv imi spune k un tip de genu, mai ales dupa o relatie de 4 ani terminata extenuant (nu mai vrea batai de cap) , nu o sa aiba calumea grija de a ta "prima data" ... momentele de nebunie de o clipa pt k asa simteam, le'am cam pus in categoria "mai bine nu erau" . deci, parerea mea e ca nu se merita.. nu e lumea gata maine, si cred k nici in 2012 :). si mai ales is de acord cu ce spui.. nu e un handicap. dc sa scapi asa usor de ea? lasa in pace timpu si ce simti pe moment... tre' sa mai fie si cv stabil in viata nu numa cv ce fuge si cv ce se grabeste pt kateva ore de oau si alte 1000 de intrebari dupaia, intrebari ce ti'or fura somnu... gandeste optimist, da nu rapid, nu doar pe moment :p . Ai grija pe cn faci sa zambeask, da gandeste'te si la zambetul tau de dupaia :). bye :)
punctshyd3lakpat
Postat pe 3 Aprilie 2010 05:14
trebuie sa o faci cu el daca exista atractia fizica si dupa vedeti voi ce o sa faceti ca in ziua de azi nu prea se mai gasesc fete virgine la 20 de ani.eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani fara sa ma gandesc ca o sa raman toata viata cu tipul respectiv .pana acum am avut 2 relatii de lunga durata dar nici unul din doi nu ma intrebat cine a fost primul ptr ca deja traim in alta generatie . acum trebuie sa fim bune la toate ca doar e secolul vitezei.....
sorinaaa
Postat pe 3 Aprilie 2010 05:17
nu mai sta pe ganduri, Fa-ti viata pentru ca o meriti din plin atat tu, cat si
cei ce te inconjoara.
gargarel
Postat pe 3 Aprilie 2010 06:08
Nu o fga draga.....nu se merita.....o sa-ti para rau....
smalbergher
Postat pe 3 Aprilie 2010 06:20
Sal.Parerea mea este sa te gandesti bine la ce hotarare vei lua.S-ar putea sa regreti a doua zi,deci gandeste-te bine.
narcisaisa
Postat pe 3 Aprilie 2010 06:51
uite un raspuns sincer....sotia mea a spus dupa deflorare ,,daca stiam caci este asa de bine o faceam mai demult,,BAFTA
dorinta_cp
Postat pe 3 Aprilie 2010 07:22
salut. sunt ludmila.as dori sa-ti dau un sfat..daca nu doreste sa fiti impreuna,atunci mergi mai departe..pina iti vei gasi persoana potrivita pentru casatorie..el vrea sa se foloseasca de tine,si pe urma o sa fii aratata cu degetul....totul e inainte.. nu sau terminat baetii...........
kudika106094
Postat pe 3 Aprilie 2010 07:58
Daca toate femeile puneau asa problema, cred ca si eu ramaneam virgin.

Sfatul medicului: du-te la un sociolog, roaga-l sa-ti faca un chestionar de 200 de pagini, pune-l pe iubitul tau sa-l faca, te intorci cu foile la sociolog si el iti va interpreta testul. Asa vei afla sigur (sau aproape sigur) daca a doua zi el va mai fi langa tine.

Sau, poti sa astepti doi ani, sa apelezi la intuitia ta feminina, sa-l banuiesti, spionezi, sa-i cotrobai prin pantaloni si geaca, sa-i citesti sms-urile si poate vei afla.

Incercand sa ii ignor pe cocalarii care incearca sa se rupa in replici prefabricate in speranta ca vor lua ei cireasa de pe tort, iti pot spune ca problema ta e foarte simpla: Daca vrei sa te culci cu el... culca-te cu el.

Ai luat vreodata pastile de slabit? Te-ai gandit: "Daca ficatul meu o sa sufere?"; "Daca o sa devin dependenta?"; "Aoleu, s-ar putea sa ajung anorexica!". Nu! Come on girl sex is sex.

Pun punct aici ca nu vreau sa ma intind pe zeci de pagini. Concluzia ar fi ca nu incercand sa atragi atentia pe forumuri iti vei rezolva problema.
MSK
Postat pe 3 Aprilie 2010 08:18
kudika087539
Postat pe 3 Aprilie 2010 08:22
Chestia asta cu eticheta este o prostie. Multi oameni sunt atat de prosti incat nu pot percepe o persoana care a ajuns la o anumita varsta, sa zicem 20 de ani, ca fiind normala, daca nu a facut sex.Daca afla ca ai 20 de ani si nu ai facut-o, se uita la tine de parca ar trebui sa fii la Spitalul de nebuni sau la manastire. Ridicol, nu? Eu asa cred. Mai avem mult pana o sa ajungem sa ne deschidem mintea si sa acceptam ca normale, acele persoane diferite de noi, pana sa intelegem ca fiecare este liber sa-si traiasca viata asa cum vrea si sa faca alegerile pe care le considera cele mai bune pentru viata lui (ei).
Chestia cu "traieste clipa", "just do it", nu ar fi ea total gresita, dar nici in totalitate corecta. Trebuie sa te gandesti si la consecinte. Am cunoscut fete care au suferit si au fost epave emotionale, luni si luni de zile dupa barbati. Bine, acum nu trebuie s-o dai nici in extrema cealalta, adica sa-ti inchizi sufletul, sa nu ai incredere in nimeni, sa-ti fie frica sa iubesti, etc.
Gandeste-te foarte bine la ceea ce vrei tu. Daca simti ca vrei cu adevarat s-o faci, ca asta te-ar face fericita, atunci, fa-o. Daca nu, mai asteapta.
Un ultim sfat, nu te lasa influentata de altii si nu face niciodata ce spun altii si aici nu ma refer la sex, ci la deciziile pe care trebuie sa le iei in viata, in general. E viata ta, deci tu trebuie s-o traiesti.
Goodluck.
kudika121297
Postat pe 3 Aprilie 2010 08:29
ce-ati facut frate azi noapte ati haladuit prin topicuri sau ati framintat cozonaci///?lasa fata in pace ca e inca virgina;barbatii astia toti vor sa-ti faca un bine ,ia scoate si tu virginitatea la licitatie doar asa macar sa simti si tu ceva!!
utad
Postat pe 3 Aprilie 2010 08:39
FETITZO , DACA NU TE-AI GRBIT PANA ACUM.....CE TE-OI FI GRABIND ASA DE TARE ACUMA.....?
kudika131529
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help me girls !! 34 De la: rondina 6 Septembrie 2013 16:38
sa am incredere? 4 De la: miss_darine 5 Ianuarie 2011 18:55
anticonceptionalele 46 De la: butterflylili 25 August 2009 08:22
Voi stiati ca nu toti cateii fac pipi in acelasi fel ? 34 De la: Baiat_virgin 25 Noiembrie 2012 09:03
salut la totzi 19 De la: luchianramona 9 Februarie 2011 14:53