Setari Cookie-uri

sunt virgina...don't worry nu se ia :))

Eu zic sa astepti daca nu esti pregatitta pe urma sa nu regreti .Eu o sa ma daruiesc unui singur barbat dupa ce ma marit ca pe urma sa nu-mi scoata ochi ca am fost c..... Parerea mea!
SolangeRoxana
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:35
este posibil sa nu te alegi decat cu...prima ta experiemta sexuala din aceasta relatie mai ales ca el nu vrea sa se mai lege la cap. ai grija sa nu fii doar o relatie tampon si atat. nu e nimic anormal sa fii virgina la 20 de ani, dar e bine sa te gandesti daca nu vei suferi dupa ce o vei face ptr ca e posibil ca dupa aceea relatia sa nu mai fie. e sigur ca baiatul cu care esti va fi alaturi de tine si dupa aia? ideea e ca nu e prea placut sa intri in viata de adult asa, e un pas important in viata ta si e bine sa il faci cu cine trebuie.
kudika021451
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:47
mey daca esti o fire mai puternik mai libertina care trece usor peste anumite kestii e ok sa o faci cu el...dar daca el mai sta o luna cu tine si te lasa ce o sa faci mai ales k a fost primu din viata ta si asta o sa vezi k implica anumite sentimente....o sa fi foarte dezamagita....parerea mea e sa mai astepti......daca nu distractie placuta ce pot spune k mai mult de atat nu va fi nimic.
serkan
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:15
eu am facut-o prima data cu aceea persoana pe care mi s-a pus pata rau de tot la 21 ani. pur si simplu cu el am stiut k tre s-o fac. am stat 1 an impreuna dar nu ne-am inteles in fine ideea este ca niciodata nu am regretat ca el a fost primul desi relatia a fost 80%certuri. cert este ca la vremea respectiva credeam k el este oarecum perfect pt mine in pat insa dupa ce am mai avut si alte relatii mi - am dat seama k se poate din ce in ce mai bine mai ales sexual. cu primul e cam greu sa-ti dai seama de compatibilitatea sexuala. cand am facut-o nici eu nu-l iubeam, imi placea enorm si ma atragea plus ca nu ma inhiba ceea ce e o chestie esentiala.daca intuitia ta iti spune ca esti pregatita s-o faci dar nu din cauza k vrei sa scapi de virginitate, sau ca a ras x sau k a plans y atunci nu vad ce ai mai astepta. cat despre faptul k esti virgina sa stii k nici un barbat nu-ti da medalie sau te aseaza pe piedestal. da, te respecta dak este un barbat adevarat dar daca ar fi sa iau cazul meu sau al multor femei pe care le cunosc...faptul k au fost virgine nu a constituit premisa unei vieti fericite. e doar o chestie cred k de noroc pana la urma. bafta
deepika
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:19
Fã acest lucru numai daca tu simti ca esti pregatita, lasa in urma ceea ce cred altii, si pune pe primul plan persoana ta. In viata nu te gidezi dupa ceea ce fac sau cred alte persoane, faci ceea ce crezi ca este cel mai bine pt tine. Daca esti in dubii inseamna ca nu esti 100 % pregatita sa faci acest pas, cel putin nu inca, faci aceast pas daca sinti cu adevarat, nu pt ca trebuie sa-l faci pt a fi '' la fel ca ceilalti''.S -ar putea sa par o romantica incurabila , sau demodata dar eu una cand am dubii mai bine astept, iar daca el simte cu adevarat ceva pt tine, nu te preseaza, asteapta si el alaturi de tine.
tomescumrl
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:23
sa stii k fericirea nu sta in virginitatea nimanui. e o chestie de mentalitate. daca barbatul e barbat matur va intelege, daca e unul cu ochelari de cal nu merita daca iti scoate okii k nu esti virgina.
deepika
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:28
si eu am fost in situatia ta.am facut-o cu un baiat pt care ca simteam doar o atractie fizica incredibila si nu regret nimic.. ne-am despartit la 1 saptamana si am ramas prieteni , vorbim destul de des chiar dc s-a intamplat acum 2 ani..
lau_dea
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:42
eu am facut-o cu fostul meu prieten...am stat 7 ani impreuna...urma sa ne casatorim...apoi dupa 7 ani mi a zis k vrea sa luam o pauza ...am luat-o ...am jurat k nu il mai primesc inapoi...si duipa 2 luni s-a intors sa-si ceara iertare...am zis NU...si..akm sunt intr-o alta relatie de 2 ani si jum...ideea e ca nu o sa stii niciodata dak gasesti persoana potrivita sa o faci...stii kum e reclama aia de la Nike "Just do it"...and that's it :)
anne_marie2006
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:43
daca traiesti cu gandu ca nu exista jumatatea pentru tine mai buna decat cea actuala,sau nu esti sigura daca v-a simti ceva pentru tine daca o sa i te oferi...pregateste-te psihologic si dai drumu...cum ziceai si tu ,nu trebuie sa astepti sa o faci cu un singur baiat si cu ala sa ramai toata viata....Pana iti gasesti alesu...Nimeni nu e perfect...ne completam unu pe altu.......In concluzie pana la 24 de ani cand toate fetele simt nevoia sa se aseze la casa lor fa tot ce-ti trece prin cap :P :*
gabrybox88
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:08
cred ca cel mai bine ar fi sa te gandesti bine cum ai reactiona tu daca esti o fire mai sentimentala sau nu!! ca daca esti sentimentala si o faci si dupaaceia te lasa si nu iti mai vb atunci o sa devi cea ce nu esti cu adevarat,o sa te afecteze mult timp faptul acesta!, dar intr-un fel sau altul poate asa va fi mai bine o sa vrei dupaaceia sa te razbuni pe toti acei baieti care le vezi vreo asemanare cu el!! este parerea mea mie acest lucru mi sa intamplat si eu aveam mai putini ani ca tine aasa ca tu ai mai multe sanse sa-ti iasa ok fiindca esti mai cu capu pe umeri!!
valentinacristina
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:11
Prima data e nashpa pentru ca nu ai experienta. Asta se castiga in timp. Dupa multe repetari.Daca te simti pregatita io zic sa sari pe el. Si el pe tine. Vedeti voi. Daca nu te simti pregatita... Mai asteapta. Intr-o buna zi se va intampla. Se poate intampla sa o faci dupa o lunga asteptare a lui Harap Alb si sa-ti dai seama ca nu e cel pe care-l asteptai. Nu ai de unde sa stii cine este alesul.
E ca la loto. Multi se culca cu fete doar pentru ca sunt virgine. Pentru ei este un trofeu extraordinar s-o faca cu virgine. Dupa ce se consuma actul se prea poate sa nu mai dea doi lei pe tine.
Cite te iubeste... te iubeste oricum.
Cel mai important lucru este ca acea persoana sa merite. Chiar daca in timp iti va dovedii ca nu te merita. Totul e relativ. Fa-o dar doar daca vrei sa doar daca baiatul merita.
blueee
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:23
Ce de sugestii :)) Nu cred ca o sa rezolvi nimic pe astfel de forumuri...cate persoane atatea pareri. Nu stiu unde ii gasesti tu pe baietii aia de fug de virgine...poate sunt doar din cei care vor o aventura de o seara si atat si d'aia nu vor sa se streseze. Unul care va vrea o relatie de durata si va gasi la tine si altceva inafara de sex si de aspectul fizic te va aprecia, pt ca dupa un timp oricum in relatie te unesc alte lucruri si nu tine totul de sex (care cu timpul va deveni ceva monoton). Spre exemplu eu am o relatie de 4 ani...si prietena mea a fost virgina si am stat 1 si vreo 3 luni pana am reusit s-o conving sa avansam ca tot asa ii era frica, ca poate o parasesc dupaia si chestii de genul...Si te asigur ca mai exista si baieti care nu fug de virgine, care chiar s-ar bucura sa aiba o asemenea fata...dar sunt mai rari asa...cum sunt si fetele mai cuminti. Poate inca n-ai gasit asa ceva...la un baiat/fata trebuie sa vezi mai mult decat aspectul fizic si sexul...daca vrei ceva de durata, daca vrei ceva de 1,2,3 ori...nici nu trebuie sa vezi altceva. O sa-ti dai seama ca pe parcursul timpului or sa va tina impreuna alte chestii...modul lui de se purta cu tine, sinceritatea si increderea lui, faptul ca iti este fidel si nu-ti da motive sa crezi ca se da la altele, educatia, planuri de viitor, atentia pe care ti-o acorda...nu stiu...cehstii de genul...ca dragostea si atractia fizica se duc dupa jumate de an, un an...dupaia nu mai ai nimic nou de descoperit.
Si din nou nu sunt de acord cu chestii de genul "trebuie sa vezi cum e si cu ala si cu ala si cu ala" pana il gasesti pe Fat Frumos cu palosul gros, ca s-ar putea sa-i schimbi ca pe sosete tot cautandu-l pe ala perfect si sa ajungi sa nu mai ai degete sa-i numeri. Ceea ce pentru o fata nu prea da bine...iti faci imagine proasta. (asta in genral, nu ma refer la cazul tau)
Asa ca tu stii ce vrei sa faci si ce e cel mai bine pentru tine...daca stai sa te iei dupa toti si dupa toate...s-ar putea sa dai in extreme :))
bogdandbm
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:31
daca tu zici ca il cunosti de mult iti place de el, te simti atrasa fa'o dar nu programa ziua, ora , data.. las'o sa vina de la sine fara sa vorbesti cu el nimic.. ai zis ca el stie de virginitatea el isi va da seama daca se va intampla si fara sa vbesti cu el.. important este ca acea clipa sa fie de neuitat , sa te simti bine in acel moment si sa iti placa, depinde de el daca stie cum sa te ia.. u il cunosti mai bine..
yogeolove
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:40
Eu vad ca s-au scris atatea opinii si totusi ea nu mai zice nimic. POate deja s-a hotarat si nu mai scrie, poate a pus un subiect asa,la caterinca. Nu stiu daca intrebarile astea se pun la necunoscuti, si daca da nu stiu daca raspunsurile noastre ajuta in vreun fel. Cel mai interesant mi se pare sa citesti experientele alrora care n-o ajuta doar pe ea ci pe noi toti.
do_mi_cr1986
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:50
sincer,.... dute si fa sex. asa am fost si eu exact ca si tine la 22 de virgina. mi-am pus-o si cu un tip pe cae il placeam poate nici atat si dupa 5 luni l-am iubit si dupa 6 ani ne-am casatorit asa ca..... fa-o
alexandra2008
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:00
kudika140799
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:37
daca tu vrei o relatie si el NU,parerea mea e sa nu o faci....o sa regreti ft mult dupa.....dar mai e o varianta ..sa o faci cu el,lui sa ii placa si sa se consolideze ceva......hmmm e un risc pe care ti-l asumi tu.....tu decizi...orice decizie vei lua sa te gandesti mai mult la tine....pooop si ai grija
ramy_26
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:39
In primul rand bravo pentru faptul ka ti-ai pastrat virginitatea pina la o varsta la kare poti decide mai bine cu cine s-o faci prima oara , parerea mea este ka trebuie sa urmezi aceasta atraktie deoarece sunt sigura ka baiatul se va indragosti de tine sila putin timp dupa noaptea in doi. Mult noroc,
mariasimion
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:46
daca tot vrea sa o faceti,de ce n-ai face altceva?adica sa te mariti cu el,sa faci o nunta,sa fii o mireasa adevarata,de ce nu?ti-e frica?bine ar fi sa-ncerci o relatie cu el,dar daca nu vrea o relatie,ce rost are sa te implici?mai bine fao,success!
aligator_roz
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:46
Pe mine primul m-a asteptata un an jumate,am stat sase ani impreuna cu el si apoi ne-am despartit,dar a ramas special pt mine.
Sotul meu mi-a zis de multe ori ca si-ar fi sorit sa fie primul,deci un barbat adevarat nu fuge ca esti virgina,din contra multi barbati isi doresc sa fie primii in viata unei femei.
DydiG
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:55
Auzi la tine, cica nu vrei clisee. Pai tu esti in sinea ta un cliseu: fata care vrea sa faca sex cu un baiat pe care nu il iubeste dar de care e atrasa dar vezi ca e confuza, ca ce o fi a doua zi. Ca apoi tot tu sa zici ca nu il astepti pe printul.. ala de vine pe cal alb. Tu vrei numai putina atentie prin acest post. E cat se poate de clar ca raspunsul e: fa sex daca vrei, nu fa daca nu vrei. Ce se intampla a doua zi? Stii ce? Absolut nimic. Te trezesti, faci un dus, si iti continui viata exact ca inainte. Daca tipul vrea sa mai iesiti - bine, daca nu - tot bine. Stai linistita ca nu o sa scrie la ziar ca a facut sex cu tine. Asta se intampla. Mister elucidat.
ralucaeug
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:12
Draga mea, in primul rand, faptul k ai ajuns la varsta asta asa, nu e o problema asa cum vezi tu, ci un lucru de apreciat. In al2lea rand, nu exista optiunea in kre "se intampla si maine vom vedea ce se va intampla..." e imposibil sa ramai indiferenta si dupa... eu spun sa te gandesti bine, nimic in viata nu e intamplator, iar daca nu s-a intamplat pana acum, nu te grabi, pentru ca atunci cand va fi sa fie, va fi! Toti baietii isi doresc fete virgine chiar daca nu recunosc... parerea mea este k ar trebui sa astepti pana knd vei fi cu un baiat kre sa merite asta; faptul k esti virgina nu e deloc un lucru rau, ar trebui sa te simti ok in pielea ta, iar cand o sa simti cu adevarat k merita, o vei face fara sa te mai intrebi daca ar fi bine sau nu...Cand vei intalni un baiat pe kre il vei iubi cu adevarat si vei simti ca nu poti sa traiesti fara el, o sa ai pareri de rau pentru k o sa iti doresti ca el sa fi fost primul, pt k el chiar merita.
Mia
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:12
s eu st virgina,am 19 ani.cunosc sentimentul,e bn sa faci c crezi k e bn pt u,sa t gandesti dak p sa regreti sau nu.s as vrea sa o fac dar intro reletie destul de serioasa,am s eu cam aceeasi dilema ca s a ta
tedT
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:14
- Cica un barbat intr-o localitate mai rurala asa, avea o nevastaaaa ... buna - buna, rau de tot. Numai ca ii placea tare mult saaa ... stiti voi ce, ca eu sunt mai rusinos si n-as putea spune ca ii placea sa se frece. Tot timpul era coada la el la poarta cu barbati care isi asteptau randul. Odata cand vine acasa si gaseseste ca de obicei rand in fata portii lui, unul dintre oamenii de acolo il intreaba: "Bine mai, spune-mi si mie, tu cum te simti cand vii acasa si gasesti in fiecare zi asa o coada la tine la poarta? ... Te inteleg ca e frumoasa si iti place, dar explica-mi cum ... de ce o mai tii?" ... La care omul nostru raspunde: "Vezi, daca nu eram eu sotul ei, ar fi trebuit sa stau si eu la coada asa cum stati voi !" ...
supermiki
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:20
Invata sa scrii inainte sa dai sfaturi...
carcg
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:20
Eu ma ghidez dupa un principiu:in viata sa nu-ti para rau de nimic.Daca asa simti ca e bine,fa-o si bucura-te de moment.Va fi o noua experienta din viata ta.
lumynitza_0882
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:42
atunci fa-o!!! de ce ? pentru ca pina iti vei gasi persoana ideala va trece ceva timp iar tu vei ramine cu o frustrare ca ai pastrat virginitatea pentru cineva anume dar el te-a lasat....... dar daca o faci, fa-o intrun mod anume,,,,, cum ar fi un hotel de lux,,, ceva de genul asta dar deosebit sa fie (punel la cheltuiala putin ) si sa fii sanatoasa
Topmodelz
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:44
culmea e k si eu sunt in aceeasi situatie.:)))...20 ani si virgina, si-o gramada de incercari. dar care ma placeau nu-i placeam eu si care-i vroiam eu intervenea ceva de fiekre data(erau deja in alta relatie) si-am tot asteptat pe cineva pana am facut 20 de ani...dar nu-mi pare rau si nu regret nici un partener din trecut ..ideea este k si eu intentionez anul asta sa fac pasul makr cu cineva care ma atrage..k de asteptat pe cine sa astepti :-??......
kudika052443
Postat pe 3 Aprilie 2010 20:31
Nu inteleg motivul pentru care te grabesti?
Se termina cumva posibilitatile de a face sex?
Daca erai atrasa asa de mult de acest tip nu intrebai pe nimeni...
Mai exista si posibilitatea ca virgina fiind...si femeie..sa te indragostesti de el tocmai pentru ca ai facut dragoste cu el!
Si el nu vrea o relatie...ca ..etc...
In alte privinte ai incredere in el?
Adica il privesti ca fiind foarte apropiat?
Ca pana la urma e viata ta...de ce sa nu ai o amintire frumoasa despre acest inceput?
Ai grija de tine
elisa08
Postat pe 3 Aprilie 2010 20:41
Scumpa mea eu zic sa nu te grabesti! In fond ce castigi? Pentru cateva clipe de placere sa regreti apoi? Crede-ma k mai sunt in lume si barbati care apreciaza o fata virgina si toti iti vor oferi respect pentru ceea ce esti si mai ales k ai reusit sa te pastrezi pana acum. Nu fa pasul asta mai ales cu cineva care nu merita,care nu te merita! Multe ar dori sa fie in locul tau dar timpul inapoi nu mai poate fi dat! Ai grija de tine! Numai bine!
alinna_hd
Postat pe 3 Aprilie 2010 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Si cei de la NIVEA se tin de glume cu cartele reincarcabile??? 8 De la: kudika003676 22 Martie 2009 00:11
Saloane de masaj erotic-iti inseli partenerul?da sau nu? 165 De la: andrada82 26 Octombrie 2016 11:31
iubire fara atractie fizica? 43 De la: SfDuminica 17 Octombrie 2010 21:02
Sex 126 De la: PICCKARD 11 Ianuarie 2012 07:02
fantezie 22 De la: kudika029282 30 Decembrie 2010 10:26