Setari Cookie-uri

sunt virgina...don't worry nu se ia :))

depinde de tine,tu alegi...dar eu una,nu as face-o cu oricine,mai ales dupa timpul pe care il ai tu cu respectivul,caci il consider destul de putin...ar trebui ceva timp sa ne cunoastem aproape perfect,si dupa aia nu o sa ramai cu remuscari,sau chestii de genul,stii tu...
oricum,sper ca faci alegerea buna,si ai multa grija,ca s-ar putea sa-si bata joc de tine!
Alee11
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:00
De la: dece_deaia, la data 2010-03-19 04:23:34da sunt virgina...am 20 de ani...am cunoscut un tip...



greu, greu
eu cunosc pe cineva trecuta de 30 de ani care nu face nimic pana nu se va marita.
deci e o varianta si la tine...marita-te si fa-o
sau pur si simplu...fa-o
kudika099660
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:04
eu nu ii iteleg pe cei care spun ca daca incerci cu mai multi nu da bine la imagine. pai daca e sa ne traim viata dupa ce spune lumea unde mai ajungem?de parca fericirea sta in virginitatea cuiva....e o mare prostie. un barbat daca te iubeste, pur si simplu te iubeste si gata nu conteaza daca inaintea lui ai mai avut si alte experiente. nu zice nimeni sa te duci sa faci sex cu 10 pe marginea drumului dar daca simti o atractie fizica puternica si simti k e momentul sa treci la o alta etapa din viata ta nu vad ce trebuie sa te impiedici de atatea prejudecati. eu am o relatie de1 an cu un barbat care ma iubeste si ne intelegem foarte bine. stie ca am mai avut 2experiente inaintea lui si chiar se bucura ca nu o sa traiesc tot timpul cu intrebarea: oare cum este si cu altcineva...
deepika
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:15
dar du-te draga si fa-o , pune-ti-o ... ca doar nu pierzi nimic ! fii cool !!!! ( sau poate s-a intmplat .... nu am citit toate coment. )
alen79
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:18
buna,
scuze ca ma bag si eu in seama dar sa stii ca am 21 de ani si la 20 mi-am inceput si eu viata sexuala numai ca la mine a fost cu un tip cu care am o relatie de 5 ani si p care il iubesc( stiu ca a asteptat putin mult dar pentru asta il respect mai mult )!!nu mi-am propus nicodata sa imi pierd virginitatea la 15 17 sau 30 de ani dar am zis sa o fac atunci cand voi simti ca nu imi pare mie rau a doua zi.puteam sa o fac repede repede ca si mie mi-au placut o groaza de baieti si in general eu sunt prietena cu baieti dar nu am simtit ca nu voi regreta dupa, si sa stii ca a fost f bine ca am asteptat.sa stii ca a fi virgina nu e o povara si nu e rusine pur si simplu nu a fost acel cineva si momentul potrivit sa mai rezovi si aceasta treaba dar sa stii ca pana la urma se rezolva si asta..
in primul rand lasa faptul ca el isi doreste asta fiindca toti isi doresc sa mai adauge la cv-ul lor inca una virgina sa se laude, si nu te mai gandi ca vai esti virgina si fug altii de u mai ales barbatii fiindca asa au ei gura mare ca vai ce rusine ca esti virgina dar daca ai fi prietena lor in relatie de lunga durata ar fi cei mai fericiti sa fie primii si sa simta ca esti doar a lor(mai fac si ei asa p dansii din cand in cand ca na doar sunt barbati) si gandeste-te la ce vei simti dupa u(in sensul sa fii fericita ca ai facut asta nu ca ai scapat si de asta ca dupa vreo luna doua cand gasesti p unu care il iubesti si iti place sa mori de ciuda si sa iti fie rusine cu u ca ai facut asta pentru ca au mai existat si cazuri din acestea).sper sa fii fericita si sa gasesti un raspuns bun printre toate mesajele de la noi astia care ne dam cu parerea!!
symonyc_18
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:24
deci...desi sunt genul care vrea sa ramana cu un singur barbat...sunt totusi si de parerea ca in cazul in care nu o sa se intample asta , macar prima data cand o faci sa fie ceva frumos...pentru ca sunt momente in viata in care o sa iti aduci aminte de acest moment...si e foarte frumos sentimentul cand te gandesti ca a fost frumos sau ca ai facut-o cu cineva care ti-a placut...pe care l-ai iubit cat de cat...sincer care e problema daca mai astepti cateva luni?...ai putut astepta atata timp...nu mai poti cateva luni?....eu cred ca poti...oricat de mult ti-ai dori...
oricum e doar alegerea ta...dar e bine sa nu traiesti cu pareri de rau...iar ziua de dupa...o sa te simti foarte putin diferita din cauza ca stii ca ai pierdut o bucatica de carne si putin sange care ti-a schimbat statutul ca fata...nu in rau...dar o sa te simti putin diferit ...in orce caz nu in rau....
dar daca nu pui pret pe tot ce ti-am scris mai sus...fa-o ... pentru ca acum nu mai merita nimeni ca stai virgina pentru el...majoritatea nu mai stiu sa mai pretuiasca o femeie/fata asa cum trebuie...
daca o faci sau nu e decizia ta si sper sa o alegi pe cea buna...la o adica nu e nimic atat de grav incat sa iti fie frica daca sa faci sau sa nu faci asta...bafta oricare e decizia ta
argint_viu
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:26
imi place cum ai inceput comentariul
zgriptzu
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:33
E normal sa te intrebi cum o sa fie..dar iti zic din experienta..si daca o faci cu cineva cu care esti intr-o relatie,nu iti garanteaza nimeni ca o sa fie bine...asa ca dk simti k vrei sa o faci si esti atrasa...eu zic sa traiesti clipa..viata e prea scurta ca sa te stresezi....in orice caz bafta..;)
ioanarojdy
Postat pe 3 Aprilie 2010 22:55
Daca tu ai ajuns sa scrii pe forum despre asta, inseamna ca nu esti pregatita. Daca iti doreai asa mult,ai fi facut-o deja. NU te culca cu nimeni pt o simpla atractie fizica,sperand ca o sa te iubeasca dupa. In cazul in care va veti desparti,si se va intampla mai devreme sau mai tarziu,vei avea un gust amar in privinta sexului pt muuuuult timp. Asteapta ca macar sa traiesti o poveste de dragoste garantat reciproca ca sa-ti dai ce ai mai nobil.
felina07
Postat pe 3 Aprilie 2010 23:35
Nu stiu daca ti-a mai raspuns cineva cu asta, pt ca n-am avut rabdare sa citesc 6 pagini, mai ales ca la un moment dat a inceput si-o mica cearta. Ideea e ca eu am fost in situatia ta, cu 'mica' exceptie ca eu nu eram prietena cu individul respectiv, ci doar exista atractia aia fizica de care spui si tu. M-am culcat cu el dupa vreo 4 zile dupa ce ne-am cunoscut, am incercat sa fim impreuna, dar nu a mers, ne-am despartit si gata. Nu am plans dupa el, nu m-am atasat in vreun mod special pt ca a fost primul.
Dupa mine, toata chestia asta cu primul de care te indragostesti iremediabil e o prostie. Se creaza o legatura dupa o prima noapte de sex doar daca mai exista si alte sentimente. Si tind sa cred ca la tine nu e doar atractie fizica.
Sau poate sunt doar eu insensibila si folosesc barbatii dupa propria-mi placere :))
azraele_mpl
Postat pe 4 Aprilie 2010 00:37
sint virgina..don't worry nu se ia????....ha ha ha,..stai linistita,TRECE,toate am trecut prin asta,..fireste ,cel mai bine e s-o,,treci''cu cel pe care-l doresti tu,nu cu cel care te doreste pe tine,...dar,in fond,nimeni n-o sa-ti multumeasca ca te-ai pastrat virgina pentru el,..asa ca,..daca tot te-ai saturat de eticheta asta,da-i drumul,..oricum,..nu e o vorba goala,experienta te transforma pe tine in primul rind,si,..ai nevoie de evolutie,..ai 20 de ani,e timpul sa te transformi in femeie,..fa-o pentru tine.sfat?primul tau partener e bine sa fie muuuuuuuuuult mai experimentat in domeniu,lasa-te bine curtata inainte,observa-i gesturile,sa fie galant si manierat,..nu lua un neanderthalist in pat prima oara,pentru ca tu ai nevoie sa inveti sa simti..si deschide-ti mintea,..in pat,orice-ti aduce placere e permis,indiferent cit de kinky pare la inceput,..clar,nu te vei casatori cu primii,...5-6?deci nu-ti fa iluzii,..experimenteaza,..cizeleaza-te,..fa tot ce simti ca-ti place,cere-le si lor acelasi lucru,..asta e ,,munca''in doi,...daca doar unul o face,celalalt se va refula,..totul se face in doi,..si nu-ti fie frica,..n-ai de ce,..poate fi al dracului de minunat,ha ha ha ,..succes!
kudika008548
Postat pe 4 Aprilie 2010 08:51
Deea ideea e k multi barbati.. se sperie de o relatie... si cum ai zis k a iesit intr-o rel mai lunga.. poate vrea o rel cu tine.. si a doua zi poate k te vei simti k o printesa.. dar va pune tot timpul la indoiala sexul femini... Si chiar daca a doua zi nu va mai fi nimik.. in primul rand gandeste`te k la cate ai spus k simti despre el ,k iti face bn intr-un cuvant compania lui, e logic k daca nu va vrea o rel cu tine prietenia aceea ce ati construit-o se va duce.Mie una imi plac prieteniile intre un barbat si o femeie.. doar k adevaru de cum gandeste prietenul despre tine.. nu il vei sti nici o data din cauza k ii este teama sa ti-l spuna pt a nu te rani sau cine stie.
Deea faci pana la urma ce simti.. dar gandeste`te atunci cand o faci... pune ambele obtinui in fatza,,Da va continua relatia dupa'' si ,,Nu ,se va alege prafu '' Good luck girl
j0_pink
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:14
vreau sa te cunosc sii poate vom ramine in preuna
kudika088242
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:44
nu inteleg de ce majoritatea virginelor se vad de parca e un defect in a fi virgina...voua nu vi se pare ca sunteti deosebite de majoritatea femeilor,sa fii dezvirginata se poate intampla oricand,insa cel mai frumos este cand o faci cu baiatul potrivit care iti demonstreaza ca te respecta...off in ziua de azi sexul e ca si cum ai manca sau ai bea apa...baietii care nu vor o relatie cu o fata virgina sunt niste tampiti care au numai sex in cap si nu stiu sa aprecieze ce e cu adevarat frumos in viata asta...eu vad cu mult mai frumoase intalnirile alea romantice intre 2 persoane sau faptul k se inteleg decat sexul...zic astea si n-am 70 de ani ci 19 ani...
freedom123
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:01
daca simti ca vrei sa o faci...fa o//....protejati va..si e ok.....eu zic ca daca e sa regreti.....mai bn regreti k ai facut o.....eu tot la 20 am facut o...am vrut sa fie ceva frumos...si a fost...fara sange...doar putina durere...suportabila...nu l atepta p fat frumos..ca imbatranesti...multe zic ca o fac dupa nunta....hmmmm,,,,,sa inventat si divortu....fericirea absoluta nu exista...multi nu se casatoresc cu jumatatea lor........dar..poate ca si au tras o cu ea.....
porumbita00
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:08
De la: kudika088242, la data 2010-04-04 10:44:25 vreau sa te cunosc sii poate vom ramine in preuna


Invata mai intai sa scrii...!
Micael
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:24
De la: dydyuka, la data 2010-03-31 11:26:22Salut...mai nush ce sa zic...si eu sunt in aceeasi situatie ca tine...doar ca eu sunt cu baiatul de aproape 2 ani...si am vb mult cu el despre asta...doar ca el ma place mai mult asa si nu m-ar obliga niciodata sa fac ceva ce eu nu simt...si mi-a zis si el si am vazut la mai multi baieti...o fata virgina face cat 1000 de fete care au experienta...chiat dak ei nu recunosc asa din prima:P
Eu sunt de parere sa il mai cunosti pe tipul respectiv si asa o sa stii dak merita sau nu sa o faci sau nu cu el..


foarte bine spus o fata virgina face cat 1000 de fete care au experienta ...si intr-adevar baietii nu recunosc asta de fata cu o femeie,insa intre ei,baietii,sunt mandri cand prietena lor e virgina sau au dezvirginat-o ei
freedom123
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:34
Buna. Iti vorbesc din perspectiva unei fete virgine pana la 20 de ani.:) So...am facut-o...stiam ca nu el este alesul, dar mi-am dorit si eu, si-a dorit si el. Consecinte? Nici una..o zi, doua dupa ne-am inteles de minune...era super entuziasmat de "chestia asta", apoi vroia din ce in ce mai mult...si cum eu nu vroiam, din diverse motive, ne-am despartit.
Morala: Eu zic sa faci ce-ti spune inima, apoi chiar daca regreti, gandeste-te ca ai avut de invatzat ceva din asta si te va ajuta pe viitor. Stii cum e vb aia: traieste prezentul, nu viitorul. Te pup si sper sa iei cea mai buna decizie pt tine.
kudika090909
Postat pe 4 Aprilie 2010 13:22
parerea personala pt ca nu-ti pot spune sa o faci sau sa nu...asta e decizia ta...pot doar sa-ti zic din experienta proprie ca daca o faci mai mult ca sigur o sa incepi sa ai sentimente pt el pt ca e inevitabil...si eu am facut-o prima data cu un tip asa numai ca am zis ca oricum vorba ta sa scap de povara dar credema ca chestia a escalat la mai multe...si azi imi pare rau pt ca am langa mine o persoana care chiar merita sa o fac cu el prima data si chiar regret ca nu am asteptat pt ca in situatia mea chiar a existat fat-frumos...dar repet este alegerea ta...ce pot sa te sfatuiesc este sa te gandesti un timp sa nu te grabesti in luarea deciziei si dupa sa regreti
Ella2904
Postat pe 4 Aprilie 2010 13:25
ai perfecta dreptate la tot ceea ce ai zis....eu am patit exact asa cum ai zis, l-am intalnit pe el, dar dupa ce o facusem si regret.... dar poate asa a fost sa fie...
madalina_morcan
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:03
Nici nu stiu daca sa rad sau sa dau cu tristete si mila din cap... no comment!
AnotherWay
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:09
in primul rand te anuntz k ai dat numai peste prosti din moment ce nu incepeau o relatzie cu tine pt faptul ca esti virgina...care e problema??dumnezeulee...fete virgine la 20 de ani nu prea mai gasesti...iar tuh ar trebui sa te mandresti cu asta!nu o fa aiurea,doar pt faptul ca simti o "atractie nebuna" pt tipul ala...asteapta-ti fat frumosul si fa-o asa cum se cuvine....din cate spui tu tipul ala nu prea pare serios,ar vrea sa o faca cu tine dar fara sa aveti o relatie!e cu gandul inca la aia...vezi doar sa nu se foloseasca de tine!stiu ca suna aiurea dar e plin de nesimtiti din astia!take care shi bafta!
aleks_baby_blue
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:25
draga, daca simtiti amandoi acea atractie fizica" nebuna" ce mai stai? da-i bataie! stii ceva? traieste clipa, chiar daca maine vei spune ca regreti. dar nu vei regreta, pentru ca in dragoste nu poti sa spui ca-ti pare rau. niciodata. ramane acel "ceva frumos" de care iti vei aminti cu drag toata viata.ma bucur pentru tine, pt faptul ca esti o fire sociabila. chiar daca vei avea o deziluzie(ceea ce nu cred) sper sa treci usor peste tot. deci daca vrei sa-l pastrezi -nu te grabi, daca vrei sa traiesti doar clipa,fara alte implicatii-fa-o! si faptul ca esti virgina la 20 de ani, cinste tie! halal de ce-i ce fug ca prostii. te pup.
tyly73
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:48
salut!

Ei bine... am crezut ca eu sunt singura virgina de 20 de ani in lumea asta :))
Te inteleg perfect, deoarece sunt in aceeasi situatie.
Pe de o parte cred in chestia ca daca un barbat te iubeste cu adevarat are rabdare, si asteapta momentul, relatii adevarate, sex cu o singura persoana in toata viata, etc. Sunt constienta de faptul ca nu exista relatie perfecta nici barbat perfect, si daca nu as fi vazut relatii inaintea mea, care sa-au bazat pe aceste considerente si sunt pana aceasta zi fericiti in relatie, m-as considera total deplasata. Sunt putini, dar exista. A, si mi-e cam frica sa nu raman insarcinata, dar e mai degraba un complex stupid.
Pe de alta parte imi doresc foarte mult sa am parte de sex, ii vad pe cei din jur cum nu au nici o treaba cu chestiile de-ale sufletului, respect, etc. si totusi o duc bine.
Ca sa iei aceasta deicizie, trebuie sa iti clarifici si sa-ti definesti principiile. Suna o prostie, dar te ajuta foarte mult cand pui chestiile astea in balanta, pe o hartie.
Orice decizie ai lua, sa stii pentru tine insati de ce ai luat decizia respectiva, care au fost motivele pentru care ai considerat-o corecta si sa nu regreti. Sa fii sincera cu tine insati, si fii matura emotional.
Daca iti incepi viata sexuala, sa fii constienta de ce ai facut-o, si dupa parerea mea, nu astepta nimic de la baiat, deoarece am o presimtire ca te va folosi ca si un mijloc de satisfacere a nevoilor lui, dupa ce isi va gasi pe altcineva isi ia adio indata. Daca te simti foarte atrasa de el fizic, s-ar putea ca acest lucru sa fie valabil si din partea ta. Este totusi doar o parere, nu va cunosc... dar o relatie care incepe cu sex... nu prea duce la lucruri bune.
Virginitatea nu e casa, nici masina, cum zicea cineva, dar este una singara, este demnitatea ta intr-un fel, iar daca te ranesti emotional, te-ar putea dura mult mai mult decat pierderea locuntei.
Depinde cat accent pui pe lucruri materiale vs. sufletesti.
Iti doresc sa gasesti calea cea mai buna pentru tine, daca cumva vrei sa mai vorbim, ma gasesti in privat.

ps: nu am citit toooate posturile, scuze daca am repetat aceeasi idei.
Lessien
Postat pe 4 Aprilie 2010 15:11
observ ca se vorbeste despre pierderea asta a ..virginitatii ca despre decizia ..de a te sinucide sau nu!!...ca desi sunt femeie ..avand copil...io am impresia ca nu stiu la ce se refera fetele astea...de pun atata accent pe un lucru...poate nu la fel de important pentru toata lumea!!
...adica din titlul topicului nu stiu ce a vrut sa zica...fata aia...cu ..//.don/t worry nu se ia!..//
...da! probabil ca traiesc eu pe alta lume...de nu mai inteleg nimic
andreea_n_x
Postat pe 4 Aprilie 2010 15:28
De la: andreea_n_x, la data 2010-04-04 15:28:26observ ca se vorbeste despre pierderea asta a ..virginitatii ca despre decizia ..de a te sinucide sau nu!!...ca desi sunt femeie ..avand copil...io am impresia ca nu stiu la ce se refera fetele astea...de pun atata accent pe un lucru...poate nu la fel de important pentru toata lumea!!
...adica din titlul topicului nu stiu ce a vrut sa zica...fata aia...cu ..//.don/t worry nu se ia!..//
...da! probabil ca traiesc eu pe alta lume...de nu mai inteleg nimic


Stai linistita, madam este deja fu.... si rasfu...., dar a aflat si ea ca rarele domnisoare care se mai gasesc virgine ar beneficia de oarecare respect fata de altele (...). Citeste-i cu atentie topicul si imagineaza-ti-o pe ea ca-ti vorbeste, gandeste-te la tonalitate . Nu ia in serios ideea pe care o supune atentiei si face pe virgina saracuta care nu stie domle' ce sa faca cu necazu' asta. Fie nu este iesita in lume fie e proasta rau de tot.
ndaniela83
Postat pe 4 Aprilie 2010 16:19
....te-ai gandit ca nu tre sa le spui de la inceput ca esti ?? Lucrul asta ar trebui sa il afle dupa ce relatia deja exista, pt ca parerea mea relatiile intime ar trebui sa apara dupa ce relatia dintre voi e formata, pt ca implica multe aspecte: comunicare, intelegere, respect, afectiune, prietenie etc.Dupa ce astea sunt consolidate, abia at se trece la ,,the next level'' si iti spun sigur ca nu ar mai fugi.
barbie_is_a_bitch
Postat pe 4 Aprilie 2010 16:46
daca simti atractie pentru el stii ce vei simti a doua zi dupa ce o"faci"?ce "batuta in cap"(scuze)am fost ca nu am facut-o pana acum!sa iubesti si sa te simti iubita este un lucru greu de gasit,iar gospodina care stie sa "faca" de toate oare crezi ca la mama acasa le-a invatat?oricum,avand in vedere ca iti pasa mult de ce cred altii despre tine,timpul nu lucreaza in favoarea ta,asa ca gandeste-te cum sa o "faci" sa iti placa tie cat mai mult si treci la noi experiente pentru a putea avea un termen de comparatie,altfel te vei gandii continuu cum ar fi daca?stii ce ar mai trebui sa ai in vedere?sunt cazuri cand si-au pierdut virginitatea,doar spaland-o si atunci sa vezi ce o sa mai gandesti a doua zi
nicolae39sb
Postat pe 4 Aprilie 2010 18:41
Eu am ftrecut prin asta. Imi placea mult un tip si cat a incercat nu vroiam pt k eram virgina, tot asa fara sa avem o relatie. Dar intr-un final mi-am luat inima in dinti sh am facut-o sh sa stii k nu am regretat pt k am vrut sa o fac. Sh ce dak nu am avut o relatie . Pana la urma e ceva normal. Sh am intalnit multi baieti care se feresc de prima oara. Deci eu una zi c " go for it". Cel mai bine e sa iti urmezi instinctele
giorgia13
Postat pe 4 Aprilie 2010 19:32
Am fost prieten cu o fata virgina la 19 ani, am fost impreuna 1 an si un pic. Nu ne-am hotarit sa o facem,asta nu a dus la despartire. Insa gindurile ei erau indreptate spre ceva mai ne-emotiv, s-a interesat daca se poate pierde virginitatea la Ginecolog. Si se poate. Astfel, trauma fizica si psihica se rasfringe asupra unui personaj neutru. Cred ca ideea ei era buna. Daca esti in dubiu, psihic vorbind, gindeste-te si la asa ceva. apoi, daca prietenul tau e capabil sa astepte decizia ta 1 an sau mai mult, cred ca merita sa ii acorzi atentie,cu putina atentie,puteti avea grija de voi pina atunci.
kudika143020
Postat pe 4 Aprilie 2010 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
orga de lumini 1 De la: firelyonne 14 Ianuarie 2009 20:02
Ajutor. Sangerari, posibila sarcina? 1 De la: Diana_Ionn_1 5 Iulie 2015 18:28
DE CE LE PLACE BARBATILOR SEXUL ORAL 266 De la: roscatika23 5 Iunie 2009 05:56
Un sfat daca se poate... 8 De la: kudika_9146 6 Iunie 2012 20:59
Complexele...in pat si nu numai! 201 De la: ninushk 19 Octombrie 2008 22:00