Setari Cookie-uri

sunt virgina...don't worry nu se ia :))

pe mine m-a asteptat 7 luni si m-ar mai fi asteptat...atunci am vrut eu...aveam mult peste 20 de ani si nu mi-a placut deloc!!!!!!!!! Abia dupa vreo 2 luni a inceput cumva sa imi placa....Acum e sotul meu si imi place! si el si sa fac dragoste cu el!
kudika060122
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:03
Mi se pare ciudad nu faptul ca vrei sa o faci,asa cum spuneai dar idea de a iti incepe viata sexuala cu oricine mi se pare complect gresit.........ati pierde virginitatea este un moment f important in viata unei fete si de neuitat,,,,!!!! Nu am inteles fraza cu "nu vre sa intre in o relatie" si cum vrei sa o faci cand nici macar nu exista o relatie!!!! Mai. Fetelor ce se intampla??????
andourrr
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:06
Prima oara la mn a fost cu un tip care imi placea si nu vroia o relatie... Nici macar pt sex. A disparut in ceata, ca magaru', a doua zi. Dupa aia "nu stia" ce sa imi spuna. Asa ca ... asteapta pe cineva care vrea o relatie cu tine. Fie si pentru cateva luni sau un an. Eu am regretat enorm situatia. M-am mintit ca daca o fac cu el, il voi avea macar cateva saptamani sau cateva luni ... Daca stii clar ca nu vrea o relatie, mai bine renunta. Spui ca mergi prin cluburi si esti o persoana dezinvolta si sociabila. Prin urmare nu o sa treaca mult si iti gasesti pe altul. Poate ca data viitoare astepti sa vezi daca vrea o relatie si abia apoi il lasi sa descopere ca esti virgina. Nu e corect, dar ... Oricum, ai grija, regretul de a doua zi dureaza. Si nu numai. Pentru barbati e ceva normal, suferi si tu acolo cateva zile, si oricum trebuie sa iti pierzi virginitatea pana la urma! Ce mare lucru! (?!) Dar din punctul de vedere al unei femei: daca ar fi sa dau timpul inapoi nu as mai inchide ochii la faptul ca el nu mai vroia alta relatie si as mai astepta vreo 2 luni, cand am intalnt pe cineva care vroia safie cu mine. Si oricum nu am inteles mare lucru din seara aia ...
Daca nu se ia si nu te doare, mai ramai virgina, ca mai ai timp. Nu te grabi.
Pentru barbatii panicati ca femeile nu dau iama sa scape de virginitate (ca ei probabil), va trebui sa specific faptul ca emotional barbatiis i femeile sunt diferiti. Va inteleg punctul de vedere, dar nu dati cu parul si nu puneti biata fata sa scape mai repede de ceea ce si voi admiteti ca nu e o boala. Inteleg ca de suferit nu o sa suferiti voi, dar totusi, un pic de umanitate, daca este posibil! si cred ca ar ajuta-o mai mult lipsa ironiei si a mistourilor pe aceasta tema...
O zi placuta in continuare.
lilly
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:22
u stii cel mai bn daca acesta e tipul si momentul ...daca intr adevar simti asa cum spui...sunt chestiuni pe care nici mama ta, nici cea mai buna prietena si nici niste necunoscuti d pe un forum nu te vor ajuta sa le rezolvi cu atat mai mult cu cat parerile sunt impartite...indiferent daca o faci ca sa scapi de "eticheta" sau pentru ca asa simti risti ...or sa fie momente incredibile dar vor exista si deceptii...cel mai improtant insa in toata discutia e...protectia...daca se va intampla...sa nu existe discutii de genul "il pun sau nu l pun?", pune l si gata...esti propria stapana, singura responsabila de tn si deciziile pe care le iei
3uRaluca
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:50
hello ma bag si eu in seama:))) CA TREBUIE :)...deci totul esti bull shet...poate imi iau si ban la limbaj...deci..man..trebuie sa o faci cu cine iti place..si cand zic cine iti place...cand o sa simti tu ca te trateaza ca-n poveste..si ai grija sanu fie o iluzie..ca sa-ti poti aminti de asta...incerca sa fi mai pentru tine pe tema asta..daca n-ai de gand sa te tii tocmai dupa nunta.. in rest toate bune..dar cum mai zicea cineva..cand intalnesti unu de-ti place mult si etc..mai e si problema ti-ai fi dorit sa mai fi inca..e o problema ca si anii...ai mai vrea sa ai 15 ani :P..cam atat..pahste fericit..din perspectiva mea de mano :))) cand faci asta vii sa dai o bere aaaaaaaaaaaa
si nu uita daca nu-ti pune lumanari arunca-l la gunoi =))))paaa
kudika150696
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:52
Salut,

Unele conceptii sunt invechite si mult prea expirate.

Ideea este una simpla, daca te-ai gandit sa o faci asta inseamna ca vrei sau cel putin esti curioasa.

Tot ce pot face este sa te gandesti la urmatorul lucru: "Oare chiar merita?" Tot ce pot spune este ca nu se merita sa iti faci "cadou" virginitatea pentru cineva care lai cunoscut si cu care ai iesit de 2 ori in oras la un suculet.

Povestea mea e simpla: cunoscut baiat, dupa vreo doua luni tot auzeam idea ca doar nu o sa stea cineva cu mine pana ma voi hotara, intradevar a asteptat, pana la urma mam hotarat si am facuto. Prima oara a fost durere, a doua oara durere (da ma sunat si a doua oara si a treia oara, am fost un an de zile impreuna). Ideea e ca eu sunt mai....stramta asa ca pe mine ma durea de fiecare data...zici cas virgina every time...LOOL. In fine asta sa intamplat la aproape 19 ani, acum avand aproape 25 de ani si maritata de aproape 4, intradevar imi pare rau ca nu am mai asteptat, insa nu aveam de unde sa stiu ca imi voi cunoaste sotul in aproape 2 ani.

In fine, sotului meu iar fi placut sa fi fost virgina cand ma cunoscut, insa nu am regrete sau compleze...asta e...cand se intampla se intampla.

Nu te lua dupa gura lumii, sfaturile care le auzi de la unii sau de pe la altii, e trecuta ideea de a fi virgina cand te mariti. Daca fat frumos cu calu alb vine pe la 28 de ani ce naiba faci pana atunci? Esti tanara, traiesteti viata si ai grija la deciziile care le iei, asta e singurul meu sfat.

Mult noroc in decizia care o vei lua.
tanase_ileana
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:54
Buna....sfatul meu:fa-o doar daca iti doresti,daca iti place....nu astepta sentimente si nici sa te ridice pe vreun piedestal.......simte-te Tu bine.....be you...ca in cluburi
Sexul adevarat il gasesti intr-o relatie,bazata pe ce vrei tu.....
Merlucius
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:57
nu mi se pare o tragedie aceasta chestie , si eu am stat dupa o fata 7-8 luni si chestia cu babrbatul potrivit hmm e cu dus si intors e o chestie psihica de care iti vei aminti mai tarziu , asa e multi barbati nu au capacitatea de a intelege o "virgina" nu isi bat capul dar nu inteleg de ce , ideea este fa cum te taie capu acu nush si eu daca as fi fata nu m-as arunca in primul pat parerea mea
KRS
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:04
iti dau sfatul sa nu te culci cu el daca tu nu il iubesti si nici el pe tine....ar fi o mare prostie...si ai regreta, doarece el te-ar parasi daca nu te iubeste si tu ai avea de suferi....nu mai asculta ce spune lumea, lumea vorbeste, lasa-i sa vorbeasca...nu trebuie sa faci tot ce este la moda ca asa fac toate proastele
adelina85
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:04
eu ca baiat prefer o virgina nu de alta dar e mai bn first:P si sunt de parere ca mai bn o faci cu unu pt care nu ai sentimente ca sa nu vina mai apoi regretul despartirii:)
kudika114596
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:10
Ideea ar fi sa faci ce simti acum..sincer nu cred k mai are rost s astepti persoana care t va iubi si o vei iubi dak tu nu iti doresti asta...Pana la urma conteaza sa faci ce iti doresti tu sa faci..dak vrei s mai astepti mai asteapta..dak vrei s o faci,fa-o.Ai grija numai sa fie ceea ce iti dresti tu s faci pt k dak ai si cea mai mika urma de indoala,ar fi bine sa t opresti.Si a -2-a zi ce sa iti spun...ideal ar fi s mai dea un semn de viata..o s iti doresti asta ai sa vezi...Numai k de tine depinde dak vei lasa asta sa te afecteze sau nu...Oricum parerea mea e ca tu tre s iti faci ordine mai intai in ganduri si dupa s iei o hotarare asa de importanta
natalis
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:29
Nu stiu daca ai facut-o sau nu.... Dar daca nu ai facut-o inca, iti spun sa te mai gadesti... Asa spuneam si eu si apoi am regretat enorm. Dupa ce o faci prima data, te vei schimba in interior, vei avea nevoie de acel barbat sa fie langa tine, vei avea nevoie de sentimetele lui, si daca el nu vrea sa se implice, sentimentele tale de dupa sunt groaznice. Daca gandim dur... "ei.. si ce.. s-a rupt ceva acolo', dar daca gandim mai profund... Ceva in tine se schimba, vei fi o alta femeie... Nu vreau sa plictisesc cu detalii, dar stiu ca virginitatea e ceva important. Eu consider ca numai dupa ce ai ceva experienta sexuala, cand esti pregatita fizic si pshic, iti permiti o relatie doar de sex.Toate cele bune.
alice_kandia
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:37
pierderea virginitati e o treapta spre maturitate...tu decizi cand si cu cine vrei sa iti incepi viata sexuala...
daria88
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:41
Fa ceea ce simti.
A doua zi gandeste-te la ceea ce ti-a placut si ce nu.

Important e sa-ti stabilesti prioritatile. Vrei o relatie si dupa ce il supui la toate testele sa faci sex, sau...faci sex pt ca simti ca vrei s-o faci cu el, si mai apoi sa decideti amandoi daca va doriti ceva impreuna?

Nici nu stiu daca e potrivit sa primesti sfaturi. Nici unul de aici nu te cunoaste pe tine sau pe tipul de care vrei sa faci uz
Fiecare si-a inceput viata sexuala cum a gandit-o.
Nu neaparat persoanele care "te asteapta 7luni" sunt fidele in acele luni.
NumaiTu
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:44
buna! scz ca imi dau cu parerea pe aici...iti fac un sfat..prima oara fa.o cu cineva pe care sa nuh il iubesti...ca sa poti sa ii dai cu flit usor daca isi ia lumea in cap...::*:* SUCCES!
alle020892
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:47
fata eu zic sa o faci cu un baiat serios, responsabil care sa aprecieze ....iti spune o fata care regreta k s-a culcat cu un neica-nimeni ... am 23 de ani am facut-o la 18 si n-am avut nicio satisfactie si acum regret k n-am facut-o su un barbat care sa ma si ia de sotie mandru ca el a fost primul si sa am cu el o relatie bazata pe iubire si respect reciproc ..... Mai gandeste-te te rog .... nu face o prostie de care sa te caiesti dupa si sa-ti dai pumni in cap pt k n-ai gandit in momentul keie.... Paste fericit, si sper k lumina invierii Domnului sa te ghideze spre o decizie inteleapta...

PS: mai exista astfel de barbati .... cauta bine .... kiar dk esti nebunatica esti o fata buna tocmai pentru ca iti pui problema binelui si raului in aceasta situatie, altfel o faceai fara resentimente
dark_maria87
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:48
ar trebui sa fie mandru ca are o virgina langa el.mi-as fi dorit eu sa fiu in locul lui.mi-ar place sa dezverginez ,curiozitatea ma impinge,problema este ca e cam ne placut ,la inceput pana se termina toata chestia,si este si dureros.bafta ,lui .norocosule si tu ai grija ce faci
donadelo
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:48
te contrazic, nu toti barbatii isi doresc o virgina, toti baietii da :)
arafail
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:50
daca iti pui intrebarea "o fac, n-o fac" e clar ca nu simti ca vrei sa o faci. ratiunea iti spune ca trebuie sa scapi cat mai rpd de "eticheta" ta (chiar daca nu recunosti) si ai vrea ca asta sa se intample fara sa te simti ulterior vinovata ca te-ai folosit de el. te-ai simti vinovata tocmai pt ca il placi. it's your call. ar mai fi si varianta in care ai fi indragostita lulea de el (dar joci rolul tipei cu capul pe umeri care nu se arunca orbeste dupa cel care i-a luat mintile ) si ai retineri in a face pasul pt k stii k dupa vei vrea ceva mai mult cu el. poti sa o gandesti cat ai nevoie si sa inghiti povestile tuturor. tu esti tu. there is no right or wrong choice. it's YOUR choice. nu uita sa iei in calcul faptul ca oricat ai sta si ai rumega-o, intotdeauna va exista neprevazutul. sa fii iubita :)))) asteptam rezultatele "facerii" sau "nefacerii"
whitepaparuna
Postat pe 3 Aprilie 2010 10:50
Sper ca mai citesti si raspunsurile acestea..
Uite,daca nici tu,nici el nu mai aveti rabdarea aceea..el nu vrea o relatie,tu ai vrea,dar nici sigura nu esti de asta...(si exista atractie fizica,adica sexuala)eu zic ca trebuie sa mergi pe ceea ce te "dispera" pe tine cel mai mult: sa scapi de virginitate!
Sau daca nu..mai asteapta,caci cine stie ce persoana va mai intra in viata ta...si apoi sa nu regreti tu ca "i-ai dat lu` asta" si cel care tine la tine in prezent(si tu la el...),merita cu adevarat partida...
Dar,soarta...Uneori facem niste lucruri fara sa ne dam seama,si regretam sau nu mai tarziu.
Bafta!
vss
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:03
Si eu am tot 20 de ani merg pe 21, chiar, si sunt virgina, se pare ca nu esti singura ;))) ...
Cam ai dreptate ca oamenii cam fug de virgine, dar nu neaparat datorita faptului ca o fac cu virginele, ca stau cam mult pana cand penetrare are loc 100%, ci doar din faptul ca s-ar putea ca ele sa fie disperate sa il caute pe acela care le-a dezverginat, ca cica s-ar putea sa il iau de sot :))), sau ca nu mai scapa de ele. :))
Sincer am avut cateva "sanse", daca pot sa spun asa, de a nu mai fi cum ma facut mama :)), dar sincer nu prea am putut, probabil ca nu am fost pregatita.
Prima data am vrut sa o fac cu un tip din liceu de care mi-a placut vre-o 3 ani, dar nu am putut sa o fac cand a venit timpul, a doua zi la scoala frustrat cum era, ranit in propria mandrie nici macar un "Buna!" nu mi-a dat. foarte nasol!.
Mai nou am un tip care tot se tine se mine de ceva timp, cam de vre-o 2 ani maxim, dar ideea este ca eu nu prea sunt decisa, azi vreau posibil maine sa nu mai vreau. Eu sunt scorpion si probabil din cauza asta sunt asa, "indecisa (si la modul general vb, nu neaparat pe subiect).
As putea spune ca din 4 saptamani cat are o luna 3 saptamani sunt exitata, si nu fac prea mare lucru si cand stau pe scaun este grav :))), punctul "forte" al scorpionilor sunt organele genitale, adica nici macar nu pot purta tanga ptr ca risc sa imi intre, unde intra :))), si nu-i bine :))).

Daca esti pregatita ptr pasul asta eu cred ca ar trebui sa o faci cu tipul asta, si este un tip care nu fuge de virgine :))).

Eu una inca nu sunt pregatita ptr pasul asta, probabil nu am tupeu, sunt prea lasa nu stiu ce sa zic, dar mie imi este frica de durerea aia ;)). Am o frica pe care nu o pot stapanii. o fi psihologic sau nu. Ma aprind foarte repede cand sunt cu un tip si ne sarutam, tadreturi, magaieli etc ;)) si nu ma pot controla foarte greu ma controlez, si atunci se implemeneatza frica asta si nu pot duce la sf totul.

In ceea ce priveste indoiala de dupa, este ceva normal, dar cum spun unii iti faci si tie un bine dar si lui, si ce-ar urma dupa nu ar trebuii sa conteze extraordinar de mult, dar eu nu sunt de parerea asta. Conteaza foarte mult ce o sa urmeze dupa ptr psihicul tau.

Am vazut un film in care o tipa se dadea ca exemplu pe ea la 16 ani ca i-ar fi placut ca dupa pierderea virginitatii cel cu care a facut-o dimineatza sa fie acolo langa ea, si sa ii aduca macar o cafea la pat sau macar sa ii faca o cafea, in semn ca ceea ce se intamplase cu o seara in urma a insemnat ceva ptr el.
ptr mai multe detalii Gossip girl sezonul 3 printre episoadele 14-15.
cleopatra89
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:06
Sunt in aceeasi si situatie ca si tine, doar ca eu am 21 de ani. Nu o sa mearga iti zic sincer. Am incercat si eu cu un tip pe care il stiam de ani de zile si care ma iubea. Nu am facut altceva decat sa ajungem la momentul ala si eu sa zic nu. Iti dai seama cum s-a simtit La fel ca si tine nu tin cont de virginitate , sa astept printul sau mai stiu eu ceva, astept doar un moment, si momentul ala o sa vina cand nici nu te astepti. Nu-l planifica ca nu o sa iti iasa!

Te pup si tine-ma la curent
stivi
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:09
fetelor, am o propunere....cred ca ar trebui sa incercati cu femei daca tot nu reusiti cu barbati
vocea_inimii
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:13
Pai trebuie intai sa ne lamurim daca nu ne place cu baieti. Noi inca nu am apucat sa vedem asta
stivi
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:16
Plus, sa stii ca nu este o rusine sa fii virgina, asa ca nu incerca sa scapi de eticheta. Daca vrei sa nu ai eticheta nu spune oamenilor, pana la urma nu este treaba lor. Eu niici nu am ascuns, nici nu am spus in gura mare. Oricum, om fi noi in in vremuri moderne, dar nu cred ca am ajuns in acele vremuri cand virginitatea este o rusine. Fii mandra, pentru ca eu sunt. Vad acum fete care isi pierd capul si o data cu el si hainele de la 14 ani, iar fapul ca eu am reusit sa nu fiu asa mie pesonal imi spune multe despre caracterul meu.
stivi
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:21
asa e..dupa nu o sa-ti pui problema daca ai facut bine sau nu.o sa-ti dai seama ca nu e mare scofala...si ca te-ai ingrijorat prea mult.o sa capeti incredere in tine pentru ca daca ai facut-o pe asta acum poti face orice.plus ideea ca ai scapat da apasarea aia psihica.o sa vezi ca o sa fie bine:)sincer. eu de curand am trait toate astea si pot spune ca de atunci m-am schimbat putin..in bine:) si eu nu cred ca dupa o sa te ignore daca va stiti de atata timp.take a risk.cine stie dupa ce o sa fie.nu ai de unde sa stii niciodata.de aia e viata frumoasa...este imprevizibila ;))take care
kudika125143
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:21
Buna..de obicei nu dau rapunsuri la intrebari dupa site..dar povestea ta este atat de aseamanatoare cu a mea...apropae identica pot spune..si eu am avut numai relatii esuate,din motivul asta..ca sunt virgina..poate pentru ca ei nu au avut suficienta rabdare si si-au dorit doar sex..si cand in sfarsit credeam ca am intalnit un baiat asa cum mi-am dorit si totul era perfect..parea ca nu-i pasa de lucrul asta...si chiar credeam k vom avea o relatie de durata totul s-a terminat ca el nu vrea sa ma faca sa sufar si tot felul de scuze si de motive..eu chiar mi-am dorit sa se intample cu el..si el era foarte entuziasmat..dar indiferenta a fost mai puternica..si din tot ce a fost acum au ramas doar amintirile..care dor .de asta iti scriu..nu te multumi cu putin cand poti avea totul..si ceva sigur pe viitor...app eu am 22 de ani..deci nu iti face griji..nu esti nici prima nici ultima..gandeste-te bine daca merita cu adevarat sau nu..pune in balanta lucrurile bune care au fost si cele mai putin bune..si vezi care atarna mai greu....mult succes!!!
kudika059790
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:22
Sfatul meu e sa n-o faci. Tu vei suferi. Eu am avut vreo 3 astfel de relatii. E adevarat, se presupunea ca ei tin la mine, dar dc el nu e pregatit pt o relatie, eu zic sa n-o faci. Sincer! trebuie unu care sa-si ia angajament.
kudika075442
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:25
dece deaia esti chiar deaia dece. Fata hai, esti un pic cam mult dusa. Du-te tanti la psiholog. Chiar ai o problema. Imi lasi impresia ca ti-ai tras-o demult dar te dai aici o virgina super de 20 ani si astepti ca cei care iti citesc topicul sa iti adreseze numai respecte. Nu-i asa? Doar nu te cunoaste nimeni si nici-unul de aici nu te poate controla daca esti sau ba. O fata cuminte si cu minte nici nu s-ar crampona pe net ce sa faca ea cu virginitatea ei. Du-te soro in piata si intreaba-i si tu pe aia. Ia si o trambita cu tine.
ndaniela83
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:26
De la: kudika075442, la data 2010-04-03 11:25:50Sfatul meu e sa n-o faci. Tu vei suferi. Eu am avut vreo 3 astfel de relatii. E adevarat, se presupunea ca ei tin la mine, dar dc el nu e pregatit pt o relatie, eu zic sa n-o faci. Sincer! trebuie unu care sa-si ia angajament.

da....sa isi ia un angajament de care sa i para rau in timp
vocea_inimii
Postat pe 3 Aprilie 2010 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
preludiu (pt fete) 2 De la: lloremmy 9 Octombrie 2011 05:01
sex masturbare fotbal 21 De la: felixcat 25 Aprilie 2011 14:20
pastila de a2a zi dupa avort? 24 De la: danyelica 19 Noiembrie 2009 14:19
CURIOZITATE:X 21 De la: Diavolyta_ 29 Iunie 2009 23:47
SE POATE FACE SEX SAU NU?... 29 De la: eu21alex 8 Mai 2015 20:42