Setari Cookie-uri

ma intreb de ce

ne-am despartit dupa 2 ani.a venit la mine si mi-a zis ca vrea sa ne despartim.de fapt eu l-am intrebat daca a venit sa vorbim sau sa ne despartim.nu era prea hotarat.sdi imi tot zicea prostii de genul ca decizia lui e posibil sa fie gresita,ca daca plec pot sa ma intorc,ca il intereseaza de mine.a plecat fara sa zica nimic.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu ce motiv a avut sa faca asta.mi-a zis ca nu are timp pentru o relatie serioasa,si ca deja e cu altcineva,cu o colega de munca.asta a fost tare.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber ca vrea sa isi traiasca viata si alte prostii.dar ma intreb cat de tampit poti sa fii sa lasi o fata care face totul pentru tine si care esti constient ca nu e ca celelelte.ca e altceva,ca e atat de buna.ce naiba are?va intelege cat a gresit sau prostia nu are limite?va regreta macar o secunda cat m-a facut sa sufar?am facut tot pentru el si m-am ales cu o bataie de joc....poate e doar o criza existentiala si ii va trece
kudika199806
Postat pe 1 Iulie 2010 14:39
si acum intrebarea ta de fapt care e??? daca sa il mai astepti sa se intoarca la tine sau ce?eu zic sa-l lasi si tot sa-l lasi,ca nu te merita,daca tinea la tine nu facea una ca asta..ti-ar placea sa traiesti toata viata asteptand un astfel de om,care nu stie ce vrea,care pune orice pe primul loc in afara de tine?draga mea,trezeste-te! e doar un sfat ,tu oricum faci ce vrei...numai bine!
ella_tody
Postat pe 1 Iulie 2010 17:16
"Nu are timp pt o relatie serioasa,dar e deja cu o colega de munca"???
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 17:19
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 17:19:35"Nu are timp pt o relatie serioasa,dar e deja cu o colega de munca"???



muncesc din greu oamenii

Barbie
anastasia_m
Postat pe 1 Iulie 2010 17:26

Fata si cand te gandesti ce muncitor e tipul,saracutul de el nu stiu cum mai face fata la atata munca....
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 17:30
Dar un lucru e bine pentru ea,ca nu face spate tipul ca altfel socul era mai mare
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 17:30
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:39:21ne-am despartit dupa 2 ani.a venit la mine si mi-a zis ca vrea sa ne despartim.de fapt eu l-am intrebat daca a venit sa vorbim sau sa ne despartim.nu era prea hotarat.sdi imi tot zicea prostii de genul ca decizia lui e posibil sa fie gresita,ca daca plec pot sa ma intorc,ca il intereseaza de mine.a plecat fara sa zica nimic.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu ce motiv a avut sa faca asta.mi-a zis ca nu are timp pentru o relatie serioasa,si ca deja e cu altcineva,cu o colega de munca.asta a fost tare.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber ca vrea sa isi traiasca viata si alte prostii.dar ma intreb cat de tampit poti sa fii sa lasi o fata care face totul pentru tine si care esti constient ca nu e ca celelelte.ca e altceva,ca e atat de buna.ce naiba are?va intelege cat a gresit sau prostia nu are limite?va regreta macar o secunda cat m-a facut sa sufar?am facut tot pentru el si m-am ales cu o bataie de joc....poate e doar o criza existentiala si ii va trece


daca postezi de 2 ori aceeasi chestie ... te astepti sa primesti mai multe raspunsuri?

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/37690/barbatii-trec-prin-crize-existentiale-vor-sa-fie-liberi-cu-una-si-cu-alta.html/#post-1035612

cristina_xxx2006
Postat pe 1 Iulie 2010 17:36
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 17:19:35"Nu are timp pt o relatie serioasa,dar e deja cu o colega de munca"???


cand se vor trezi femeile astea!!!!!!!!!!!??????????????????????
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 01:26
De la: sweet_heart, la data 2010-07-03 01:26:33
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 17:19:35"Nu are timp pt o relatie serioasa,dar e deja cu o colega de munca"???


cand se vor trezi femeile astea!!!!!!!!!!!??????????????????????



Veci:) unele asa se nasc.......cred ca-s concepute in vis
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 01:30
Mai, fata. Barbatii sunt intr-o stare de cautare si de cucerire tot timpul. Tu oferindu-i totul pe tava nu i-ai mai lasat nimic de cucerit si la tine. Asa ca a trecut la alta. Invata macar din greseala asta! Nu te mai oferi pe tava unui barbat, nu te mai deskide ca o carte. Lasa un pic de mister. Iubind la maxim un barbat nu garantezi o relatie de durata.
Acum sfatul meu e sa il lasi in pace o vreme. Sa nu il mai cauti. Nu poti sa pui lanturi unui om. Deci n-ai ce face!. E cu alta si basta. "Ascunde te" o vreme de el. Poate te va cauta naucit fiind ca nu mai dai niciun semn! Bafta!
Plopia
Postat pe 3 Iulie 2010 09:37
ati zic ceva oameni buni nu au noroc bafta
kudika200775
Postat pe 3 Iulie 2010 18:08
Mai, fata. Barbatii sunt intr-o stare de cautare si de cucerire tot timpul. Tu oferindu-i totul pe tava nu i-ai mai lasat nimic de cucerit si la tine. Asa ca a trecut la alta. Invata macar din greseala asta! Nu te mai oferi pe tava unui barbat, nu te mai deskide ca o carte. Lasa un pic de mister. Iubind la maxim un barbat nu garantezi o relatie de durata.
Acum sfatul meu e sa il lasi in pace o vreme. Sa nu il mai cauti. Nu poti sa pui lanturi unui om. Deci n-ai ce face!. E cu alta si basta. "Ascunde te" o vreme de el. Poate te va cauta naucit fiind ca nu mai dai niciun semn! Bafta!

Subscriu.Daca vei fi suficient de puternica sa faci asta,se va intoarce la tine.Nu stiu insa daca e bine sa-ti doresti asta!Nu stiu ce asteptari sa ai de la un astfel de om pe termen lung...
Bafta!
cerasela_tancu
Postat pe 6 Iulie 2010 10:35
De la: stem_29, la data 2010-07-03 01:30:21
De la: sweet_heart, la data 2010-07-03 01:26:33
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 17:19:35"Nu are timp pt o relatie serioasa,dar e deja cu o colega de munca"???


cand se vor trezi femeile astea!!!!!!!!!!!????????????????????



Veci:) unele asa se nasc.......cred ca-s concepute in vis
concepute in vis???/ tare
crissty_doi
Postat pe 8 Iulie 2010 10:30
De la: kudika200775, la data 2010-07-03 18:08:15ati zic ceva oameni buni nu au noroc bafta


iti zic altceva, da' sa nu ti ienervezi pi mini.
se scrie "iti".
pashi tzaie!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Iulie 2010 12:01

jeo,nuj jtiu de undi ati gajesti replijile astiea
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 12:08
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 12:08:07
jeo,nuj jtiu de undi ati gajesti replijile astiea


circula prin aer. io doar intind mana, sau dup caz buzele , si la folosesc
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Iulie 2010 16:34
vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.
kudika199806
Postat pe 11 Iulie 2010 01:21
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 01:21:51vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.

daca omul e "ocupat" la serviciu..vrea sa-si traiasca viata..ce ai tu cu el?
traieste-ti-o si tu pe a ta, nu mai pierde energie intrebandu-te "de ce a ales-o p-aia, daca eu sunt perfecta, painea lui dumnezeu?"...poate cauta defecte si om care nu face atat de multe compromisuri pt o relatie, poate cauta o personalitate mai cu foc, cu sange in ea...
"mai vbm" e pt tine si el sau pt tine si noi?
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 10:01
Mda..am trecut si eu printr-o situatie putin asemanatoare...dupa 3 ani ne-am despartit...dar nu numai el a fost de vina...gresisem amandoi.el isi gasise pe altcineva...eu la fel.am stat despartit aprox 2 ani.in tot acest timp el ma cauta mereu,desi era cu fata respectiva...eu crezusem ca l-am uitat..pana intr-o zi cand ma certasem cu actualul si a aparut din nou in viata mea.atunci se despartise si el de tipa aia...si ne-am impacat...suntem foarte fericiti...ne e mult mai bine decat in anii trecuti.. ne-am mai maturizat...numai facem prostiile din tinerete

ce vreau sa spun e ca nu are rost sa te gandesti la chestii de genu "oare isi va da seama ca a gresit" ptr ca nu ai de unde sti ca el nu a facut alegerea buna...nu e buna ptr tine...dar ptr el o fi, nu are rost nici sa devii razbunatoare...poate el nu era fericit cu tine...si e fericit cu tipa aia...lasa trecutul in urma si mergi mai departe...nu te mai uita inapoi. o sa treaca totul.si daca intr-adevar este scris sa fiti impreuna o sa fiti...e greu la inceput sa treci peste...gandeste-te numai la tine,lasa-l pe el!
emmyley
Postat pe 11 Iulie 2010 10:03
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 01:21:51vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.


Daca el a ales sa te lase si sa se combine cu alta,e clar ca pentru el nu esti perfecta.
"nimeni nu va mai fi ca mine" aici cred ca exagerezi.
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 10:09
numai eu si cu el stim ce a fost intre noi.asta e partea pe care o vad eu,el poate o vede altfel.ideea e ca am apelat la voi pentru ca in erau prea multe confuzii si despartirea a fost asa deodata,adica nu m-am asteptat.mereu zicea ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt considerata una din familie,ca ii pasa de mine si in ziua in care a venit mi-a zis ca nici nu stie daca m-a iubit.adica,scuzati-ma dar ce pot sa mai cred?si alte chestii:adica vii sa ne despartim si imi zici ca iti pasa de mine,ca poate o sa mai fim impreuna, ca e posibil sa fi luat o hotarare gresita.....oricum multumesc pentru sfaturi.
kudika199806
Postat pe 11 Iulie 2010 13:35
stai linistita , nu te mai strofoca gandindu-te de ce cum si in ce fel . asta e , el a ales asa pentru ca asa a vrut. viata merge inainte cu sau fara el.
fata_healthy
Postat pe 12 Iulie 2010 13:12
Intr-o buna zi va intelege cat a gresit,dar atunci poate va fi prea tarziu iti doresc sa intalnesti pe cineva care sa te merite cu adevarat
bumbu83
Postat pe 12 Iulie 2010 13:19
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:39:21 dar ma intreb cat de tampit poti sa fii sa lasi o fata care face totul pentru tine si care esti constient ca nu e ca celelelte.ca e altceva,ca e atat de buna.ce naiba are?va intelege cat a gresit sau prostia nu are limite?va regreta macar o secunda cat m-a facut sa sufar?am facut tot pentru el si m-am ales cu o bataie de joc....poate e doar o criza existentiala si ii va trece


Poate ai facut mult prea multe pentru el. Sunt multe femei care isi pun barbatii pe un piedestal si se uita la ei ca la soare. Gresit...S-ar putea sa fi incercat prea mult si sa te fi straduit prea tare in relatie ca sa mearga totul bine si se poate sa nu fi fost atenta la ce-si dorea defapt omul.

Eu zic sa lasi lucrurile sa treaca de la sine si considera acest esec un sut un fund pentru un pas inainte. Barbati sunt pe toate drumurile si sunt convinsa ca iti vei gasi barbatul care sa te iubeasca si care sa te puna el pe un piedestal si sa se uite la tine ca la soare.
_Cryssa_
Postat pe 12 Iulie 2010 13:20
".dar ma intreb cat de tampit poti sa fii sa lasi o fata care face totul pentru tine si care esti constient ca nu e ca celelelte.ca e altceva,ca e atat de buna.ce naiba are?va intelege cat a gresit sau prostia nu are limite?va regreta macar o secunda cat m-a facut sa sufar"



imi place ca esti tare "modesta"."nu esti ca toate celelalte,esti atat de buna"...de diferita de restul lumii,intr-un cuvant esti perfectiunea intruchipata.nu ar strica sa te analizezi putin si pe tine,inainte de a arunca cu pietre.poate ar trebui sa stii ca nu exista oameni perfecti.fiecare avem cate un defect...
suflet_calator
Postat pe 12 Iulie 2010 13:35
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 01:21:51vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.


Daca ai avut atitudinea asta si fata de el, eu unul inteleg de ce te-a lasat.
_fantoma_
Postat pe 12 Iulie 2010 13:56
De la: _fantoma_, la data 2010-07-12 13:56:05
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 01:21:51vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.


Daca ai avut atitudinea asta si fata de el, eu unul inteleg de ce te-a lasat.
_Cryssa_
Postat pe 12 Iulie 2010 13:58
"Perfectele" astea sunt sufocante...si iau mereu suturi in fund....
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 23:01
DIN CATE IMI DAU SEAMA AM FOST GRESIT INTELEASA.TOT CE VREAU SA SPUN DE FAPT E CA L-AM IUBIT ENORM SI AM FACUT MULTE PENTRU EL SI NU INTELEG DE CE NU A VAZUT ASTA.NU AM ZIS CA SUNT PERFECTA CI DOAR CA A FOST O IUBIRE PENTRU CARE AM FACUT DESTULE SI CA NIMENI NU AR MAI FACE.SI MAI CRED CA CINE NU TRECE PRIN ASTA NU ARE CUM SA INTELEAGA CE SIMT.PROBABIL ACUM CREZI CA ITI DORESC ACELASI LUCRU.GRESIT!!!!ASA CUM AI INTELES GERSIT CA EU AS FI AIA PERFECTA.VREAU DOAR SFATURI SA TREC MAI REPEDE PESTE SI MULTUMESC CELOR CARE MA FAC SA AM MAI MULTA INCREDERE IN MINE.TU CAND AI AVEA TOTUL LA O PERSOANA DE CE TE-AI MAI DUCE LA ALTA? BINE ASTA DACA O IUBESTI.TOTUSI AM AUZIT VARIANTE CA EL AR FI FOST CU ACEA COLEGA DE MUNCA IN TIMP CE ERAM NOI IMPREUNA SI CRED SI EU ASTA PENTRU CA LUI NU II PLACE SA SE DESPARTA DECI TREBUIA SA FIE SIGUR DE RASPUNSUL ACELEI COLEGE CA SA IMI DEA MIE PAPUCII.
kudika199806
Postat pe 14 Iulie 2010 15:48
De la: kudika199806, la data 2010-07-14 15:48:07DIN CATE IMI DAU SEAMA AM FOST GRESIT INTELEASA.TOT CE VREAU SA SPUN DE FAPT E CA L-AM IUBIT ENORM SI AM FACUT MULTE PENTRU EL SI NU INTELEG DE CE NU A VAZUT ASTA.NU AM ZIS CA SUNT PERFECTA CI DOAR CA A FOST O IUBIRE PENTRU CARE AM FACUT DESTULE SI CA NIMENI NU AR MAI FACE.SI MAI CRED CA CINE NU TRECE PRIN ASTA NU ARE CUM SA INTELEAGA CE SIMT.PROBABIL ACUM CREZI CA ITI DORESC ACELASI LUCRU.GRESIT!!!!ASA CUM AI INTELES GERSIT CA EU AS FI AIA PERFECTA.VREAU DOAR SFATURI SA TREC MAI REPEDE PESTE SI MULTUMESC CELOR CARE MA FAC SA AM MAI MULTA INCREDERE IN MINE.TU CAND AI AVEA TOTUL LA O PERSOANA DE CE TE-AI MAI DUCE LA ALTA? BINE ASTA DACA O IUBESTI.TOTUSI AM AUZIT VARIANTE CA EL AR FI FOST CU ACEA COLEGA DE MUNCA IN TIMP CE ERAM NOI IMPREUNA SI CRED SI EU ASTA PENTRU CA LUI NU II PLACE SA SE DESPARTA DECI TREBUIA SA FIE SIGUR DE RASPUNSUL ACELEI COLEGE CA SA IMI DEA MIE PAPUCII.


Multumesc lui D-zeu, eu nu am trecut prin asa ceva.

Insa, tu cu "degetelele" tale ai tastat: "TU CAND AI AVEA TOTUL LA O PERSOANA DE CE TE-AI MAI DUCE LA ALTA?"
Poate din punctul lui de vedere, nu esti ceea ce cauta el.... altfel nu se explica
Dragoste cu sila nu se poate. Degeaba ai facut tu totul pentru el, daca el nu a stiut sa aprecieze.

Sfatul meu ar fi sa-ti gasesti alte ocupatii cu care sa-ti umpli timpul liber, sa iti mai ia gandurile de la aceasta relatie esuata.

cristina_xxx2006
Postat pe 14 Iulie 2010 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa il fac sa sufere macar jumatate din cat sufar eu acum? 100 De la: inna25 16 Iunie 2014 13:26
viata/casnicia in "curtea " parintilor ( socrilor) 62 De la: G_I_JOE 22 Decembrie 2009 10:36
Una dintre sursele problemelor 18 De la: Kidutsa 1 August 2010 14:54
Despre sinceritate 17 De la: miss_darine 10 Noiembrie 2010 20:09
merita sai mai dau o sansa? 8 De la: Silvie 5 Aprilie 2009 11:20