Setari Cookie-uri

Va place sa va simtiti protejate?

Multe femei (ca sa nu zic toate) vor sa se simta protejate de barbatul pe care il au alaturi. M-ar interesa daca aveti parte de aceasta "protectie" si cum se manifesta... ce va face pe voi sa simtiti protejate, in siguranta?
baiat123
Postat pe 24 Martie 2010 14:38
De la: baiat123, la data 2010-03-24 14:38:18Multe femei (ca sa nu zic toate) vor sa se simta protejate de barbatul pe care il au alaturi. M-ar interesa daca aveti parte de aceasta "protectie" si cum se manifesta... ce va face pe voi sa simtiti protejate, in siguranta?



ai intr-adevar o dilema....cine a zis k in secolol 21 femeiele mai cauta afectiune...majoritatea si-au dat seama ce "rasa " sunt barbatii...si nu le mai cer asta pentru ca rezultatul e acelasi...femeile au nevoie sa fie intelese, si tratate de la egal la egal....dar pentru voi e uneori prea mult sa admiteti ca putem fi la nielul vostru
Eu as face un experiment ...cu proce barbat se incumeta...k sa pot sa demonstrez ca in foarte multe privinte femeile sunt mult mai puternice decat barbatii...sicred ca voi sunteti cei care aveti nevoie de protectie nu noi.
ioanam859
Postat pe 24 Martie 2010 14:50
in mod frecvent protejatul implica... siguranta zilei de maine. asta din punctul meu de vedere. aici e totul; sprijinul partenerului de orice fel neconditionat! totushi, eu sunt ceva lai bataioasa shi nu prea accept ajutorul sotului meu si imi place sa ma zbat singurica pentru a razbi in orice. asa m-am obisnuit de mica si inca nu reusesc sa ma dezbar de acest obicei. poate sunt un pic cam exagerata in ceea ce priveste nevoia mea de independenta financiara shi de orice fel, dar seara cand pun capul pe pieptul lui stiu ca mereu va fi acolo indiferent cat de nabadaioasa sunt. de ce? pentru ca stiu ca ii place ca sunt asha de"ma descurc, iubire!". m am gandit shi la ziua in care voi avea nevoie de ajutorul lui si stiu ca nu ma va refuza pentru ca isi doreste din tot sufletul sa ma ajute.

in cazul meu ma simt protejata in sensul ca am siguranta zilei de maine in ceea ce priveste simpla lui prezenta in viatza mea.
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 24 Martie 2010 14:53
Intr-adevar esti o femeie puternica, ce poate oferi protectie, felicitari!
Te-ai gandit vreodata ca inca mai sunt femei "foarte feminine", care chiar daca sunt la egalitate cu un barbat... isi doresc ca acesta sa fie "barbat"?

Imi plac femeile care sunt la egalitate cu barbatii, le apreciez si le respect! Dar asta nu inseamna ca trebuie sa isi piarda feminitatea ca sa fie... la egal cu ei.


As dori sa raspundeti strict legat de "cum sunteti voi protejate", cele care au nevoie sau care beneficiaza de ea. Daca nu iti doresti nu e nevoie sa raspunzi!
baiat123
Postat pe 24 Martie 2010 14:57
De la: ioanam859, la data 2010-03-24 14:50:35
De la: baiat123, la data 2010-03-24 14:38:18Multe femei (ca sa nu zic toate) vor sa se simta protejate de barbatul pe care il au alaturi. M-ar interesa daca aveti parte de aceasta "protectie" si cum se manifesta... ce va face pe voi sa simtiti protejate, in siguranta?



ai intr-adevar o dilema....cine a zis k in secolol 21 femeiele mai cauta afectiune...majoritatea si-au dat seama ce "rasa " sunt barbatii...si nu le mai cer asta pentru ca rezultatul e acelasi...femeile au nevoie sa fie intelese, si tratate de la egal la egal....dar pentru voi e uneori prea mult sa admiteti ca putem fi la nielul vostru
Eu as face un experiment ...cu proce barbat se incumeta...k sa pot sa demonstrez ca in foarte multe privinte femeile sunt mult mai puternice decat barbatii...sicred ca voi sunteti cei care aveti nevoie de protectie nu noi.



si eu sunt de parere k femeile pot mult mai multe decat barbatii motivul? sunt foarte ambitioase... shi ce le ambitioneaza? discriminarea asta sexuala eu nu suport sa fiu dependenta financiar de un barbat. de aceea refuz orice ajutor financiar din partea sotului meu. imi place sa ma descurc singurica. te contrazic doar la faza cu afectiunea: femeile inca mai cauta afectiune, doar ca acum isi manifesta aceasta nevoie altfel: cerand sa fie ascultate, intelese shi luate in serios cand au ceva important pt ele de spus. shi avem nevoie de protectie: dar nu fizica!!!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 24 Martie 2010 14:58
Femeile sunt intr-adevar extraordinare daca doresc si nu merita discriminate.
Nu vreau sa intru in astfel de polemici, vreau doar sa stiu cum v-ati dori sa fiti protejate/daca va doriti asta.

Si legat de discriminare, aveti totala dreptate dar raspundeti strict la intrebare!
baiat123
Postat pe 24 Martie 2010 15:02
De la: baiat123, la data 2010-03-24 14:57:10Intr-adevar esti o femeie puternica, ce poate oferi protectie, felicitari!
Te-ai gandit vreodata ca inca mai sunt femei "foarte feminine", care chiar daca sunt la egalitate cu un barbat... isi doresc ca acesta sa fie "barbat".

Imi plac femeile care sunt la egalitate cu barbatii, le apreciez si le respect! Dar asta nu inseamna ca trebuie sa isi piarda feminitatea ca sa fie... la egal cu ei.



dar nu mi-am pierdut din feminitate. inca ma mai pisicesc... pe langa sotul meu si il alint shi ma port ca o femeie delicata: port rochite.... bijuterii finute. si tinand cont ca in momentul de fata sunt o gravidutza... ma mai menajez shi fizic.... deci... sunt un pic neajutorata... shi sotul meu ma protejeaza cum poate el mai bine.... daca nu se descurca incerc sa nu ii sar in cap.... ci fac in urma lui: asha cum facea shi bunica dupa bunicul

dar un lucru e sfant la mine: independenta financiara! daca eu ash aduce bani mai multi k sotul meu: atunci ash fi "barbatul" in casa?

e adevarat ca uneori din prea multa obisnuinta cu independenta.... mai am momente de "barbata", dar imi trec repede pentru ca acum m-am casatorit shi la urma urmei sunt femeie
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 24 Martie 2010 15:04
De la: baiat123, la data 2010-03-24 15:02:48Femeile sunt intr-adevar extraordinare daca doresc si nu merita discriminate.
Nu vreau sa intru in astfel de polemici, vreau doar sa stiu cum v-ati dori sa fiti protejate/daca va doriti asta.

Si legat de discriminare, aveti totala dreptate dar raspundeti strict la intrebare!


strict la intrebarea ta: doresc sa il stiu alaturi de mine si cand ne vor creste copii mari si vor fi la casa lor! sa ma pot sprijini pe pieptul lui shi cand om avea amndoi 78 de ani! sa ma trezesc dimineata tot langa el! asta e modul meu de am simti protejata!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 24 Martie 2010 15:06
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2010-03-24 15:06:14
De la: baiat123, la data 2010-03-24 15:02:48Femeile sunt intr-adevar extraordinare daca doresc si nu merita discriminate.
Nu vreau sa intru in astfel de polemici, vreau doar sa stiu cum v-ati dori sa fiti protejate/daca va doriti asta.

Si legat de discriminare, aveti totala dreptate dar raspundeti strict la intrebare!


strict la intrebarea ta: doresc sa il stiu alaturi de mine si cand ne vor creste copii mari si vor fi la casa lor! sa ma pot sprijini pe pieptul lui shi cand om avea amndoi 78 de ani! sa ma trezesc dimineata tot langa el! asta e modul meu de am simti protejata!


da...cred si eu ca asta e singura protectie oferita de partener..protectie afectiva, cand raman doar ei doi, dupa ce se inchde usa la dormitor.....cad poti pune capul linistita pe pieptul lui fara sa ai dubii ca poate se gandeste la alta....certitudinea asta e protectia dezavarsita...
ioanam859
Postat pe 24 Martie 2010 15:16
aaaa...e foarte discutabila problema legata de ...aspectul asta!!!
andreea_n_x
Postat pe 4 Aprilie 2010 21:01
Pe mine ma face sa ma simt in siguranta relatia noastra, el, noi, asa cum suntem ! Nu suntem perfecti, pe mine ma plictiseste perfectiunea, ne mai certam din prostii pt ca asa cum pe de o parte ne asemananm mult, pt de alta parte suntem si f diferiti, de fapt..ne completam...Am trecut si prin momente grele, am invatat din ele, ne-am maturizat, am crescut impreuna, am evoluat, si imi place sa privesc in urma, sa imi aduc aminte cum eram in liceu si cum am rezistat, cum s-au adeverit vorbele unora, cum ca experienta te face sa inveti, experienta avuta impreuna, si chiar dupa aproape 4 ani de relatie, inca simt fluturasii indragostelii, inca sunt indragostita, visatoare...sper sa raman asa toata viata...iat alaturi de el am incredere ca asa va fi !
Summer_
Postat pe 4 Aprilie 2010 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Propun un joc!!! 160 De la: desert_plant 14 Octombrie 2009 15:28
As dori sfaturi 4 De la: Dadutza 31 Octombrie 2011 11:53
ajutor 8 De la: MaraDonna 30 Septembrie 2009 17:07
cat de mult ati sta fara persoana iubita ? 22 De la: _dulcik_ 25 Aprilie 2009 12:10
Fetelor am nevoie de ajutor 12 De la: diana1981 18 Martie 2009 17:01