Setari Cookie-uri

Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase?

Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,
cami_goanga10
Postat pe 25 Martie 2010 20:20
Sigur ca exisa, din ce in ce mai putini dar sunt...numai ca nu i-ai intalnit tu. Si eu am avut probleme de genul in relatiile anterioare...la inceput totul era perfect apoi incetul cu incetul incepeam sa ii descopar defectele si...altul la rand :)) In ultima vreme chiar nici nu mai asteptam sa treaca timpul pentru ca cu cat trece mai mult timp ne implicam mai mult si dupa suferim si mai tare...cum nu imi convenea ceva cum puneam punct...asta pana a aparut domnul meu si mi-a pus capac
kudika_10
Postat pe 26 Martie 2010 19:44
jigneau*,job-uri*


Sper sa gasesc si eu acea persoana deosebita:(.
cami_goanga10
Postat pe 26 Martie 2010 22:56
RABDARE... si cu siguranta o vei intalni
kudika_10
Postat pe 27 Martie 2010 14:35
>:D
cami_goanga10
Postat pe 27 Martie 2010 20:51
se esista bre, cum sa nu
acuma serios , nu-ti pierde increderea , nu ai avut inca norocul sa-i gasesti dar , nu renunta
poate ai si tu o parte de vina, cand incepi figurile, taiele scurt si de la radacina boticul
northstar
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:32
Incep cu figurile?,,
..se vede ca nu ma cunosti:)
..problema este ca sunt multi care dau peste o fata normala, prea buna pt mintea lor stramba.
cami_goanga10
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:26
ai dreptate, sunt extrem de multi barbatii care nu stiu sa pretuiasca femneia de langa ei .
dar nu toti sunt asa
northstar
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:59
Ai o dreptate sunt tot mai putini baieti de treaba toti incep sa se poarte ca niste animale.
Poate nu cauti unde trebuie .
Si apropo a fost o persoana care a avut tot cea ce iti doresti dar se pare ca voi fetele in proportie de
90% nu stiti sa apreciati ce aveti .
Voi vreti : avuti , aventuri ; asai ca cand dai peste un baiat care este bun si intelegator , si ar face tot ce vrei numa ca sa fie bine, iar dupa ce descoperiti cateva defecte voi vreti mai bun.
Eu inca cred ca undeva exista ptr fiecare o pereche potrivita , dar ca sa gasesti trebuie sa cauti f mult.
Si apropo exista barbati mult mai seriosi ca voi fetele , numa ca acestia dau peste fete dornice numa de aventuri iar respectivi isi pierd increderea ca este bine sa fie buni si incet cu incet devin tot mai rai.
De mult nam vazut o fata sa posteze asa ceva.
cosmin120189
Postat pe 4 Aprilie 2010 12:16
De la: cosmin120189, la data 2010-04-04 12:16:13....."ca cand" dai peste un baiat care este bun si intelegator.......

bravos natiune! deci fetelor ati imteles ce aveti de facut daca vreti sa dati peste un baiat bun si intelegator! Ar fi bine sa fie si inteligent eventual.....
marceltuky
Postat pe 4 Aprilie 2010 17:43
si eu abia am ieshit dintr-o relatie.scurta dar intensa...si s-a dus de tot increderea in a gasi acea persoana potrivita pt mine...nu mai sunt dispusa sa risc...sa ma atashez.....cred ca incep, iar, sa ma concentrez in a ma face fericita singura, fara sa am nevoie de un partener...cu toatele suntem in stare.... eu una nu cred ca ma pot.....
masline
Postat pe 4 Aprilie 2010 17:49
Aceeasi intrebare mi-o pun si eu, dar vreau sa cred ca totusi exista. Intre timp m-am obisnuit cu singuratatea si mi-am impus sa am rabdare pentru ca nu vreau sa fiu cu cineva doar de dragul de a nu fi singura. Vorba aia: speranta moare ultima. ;)
Ioana_bebe
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:33
nu
symona_maria
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:05
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,


sunt sigur ca nu esti pregatita pentru un asemenea barbat, dar e doar o prezumtie pentru ca nu te cunosc. uite ca sa te fac sa te simti bine eu sunt unul dintre acesti barbati sau cel putin ma straduiesc din rasputeri sa fiu. ca sa te fac sa te simti rau: sunt al alteia.
leo_
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:51
De la: leo_, la data 2010-04-06 01:51:17
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,




sunt sigur ca nu esti pregatita pentru un asemenea barbat, dar e doar o prezumtie pentru ca nu te cunosc. uite ca sa te fac sa te simti bine eu sunt unul dintre acesti barbati sau cel putin ma straduiesc din rasputeri sa fiu. ca sa te fac sa te simti rau: sunt al alteia.





Sunt pregatita pentru o asemenea persoana!
Esti super comic. .nu ma faci sa ma simt bine daca-mi spui ca esti unul din barbatii aceia ...sti de ce?pentru ca am mai cunoscut,insa nu mi-au placut(ori erau prea vorbareti si ma innebuneau,ori nu aveau nimic care sa ma atraga.etc..).NU ma faci sa ma simt nici rau pentru ca nu ma interesezi ca persoana;). Insa ma bucur ca incerci sa fii perfect pentru iubita ta.Felicitarii!
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:07
De la: cosmin120189, la data 2010-04-04 12:16:13Ai o dreptate sunt tot mai putini baieti de treaba toti incep sa se poarte ca niste animale.
Poate nu cauti unde trebuie .
Si apropo a fost o persoana care a avut tot cea ce iti doresti dar se pare ca voi fetele in proportie de
90% nu stiti sa apreciati ce aveti .
Voi vreti : avuti , aventuri ; asai ca cand dai peste un baiat care este bun si intelegator , si ar face tot ce vrei numa ca sa fie bine, iar dupa ce descoperiti cateva defecte voi vreti mai bun.
Eu inca cred ca undeva exista ptr fiecare o pereche potrivita , dar ca sa gasesti trebuie sa cauti f mult.
Si apropo exista barbati mult mai seriosi ca voi fetele , numa ca acestia dau peste fete dornice numa de aventuri iar respectivi isi pierd increderea ca este bine sa fie buni si incet cu incet devin tot mai rai.
De mult nam vazut o fata sa posteze asa ceva.







Mai Cosmin..sa-ti zic o chestie,nu ma baga in aceiasi oala cu toate.Sa-ti zic de ce:
-nu ma intereseaza aventurile,am avut 2 relatii,desi am 22 ani si acelea serioase,
-nu ma intereseaza bogati(asta nu inseamna sa-l intretin eu,sa aiba cu ce supravietui),spun asta pentru ca am avut prieten din mediul rural,care avea o dacie(nici un lux),
-nu descopar cateva defecte ,ci schimbarii..cand incepe sa te jigneasca,sa nu mai comunice,sa fie indiferent,sa nu se implice in relatie,te lasa pe tine(ca fata)sa te ocupi de toate,,astea nu sunt draga mici defecte sunt schimbari de comportament.Defectele se pot remedia,iti poti ajuta partenerul sa scape de micile chesti care deranjeaza partenera.
Multi sunt prosti de aia dau peste fete care vor aventuri,nu cauta sa le cunosca sufletul,se uita sa vada daca sunt bine imbracate,daca sunt tupeiste,bine machiate si alte prostii.
Eu cred ca nu trebuie sa cauti un partener,soarta te aduce fata in fata cu el.
NU are sens sa generalizam,sunt si fete si baieti seriosi,nu toate fetele sunt usoare si nici toti baieti golani.













cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:22
da exista baieti seriosi care-si doresc relatii serioase...al meu spre exemplu stiu ca nu m-ar insela si nu m-ar minti niciodata,n-ar face nimic prin care sa ma piarda si lupta pentru relatia noastra,insa diferenta de varsta dintre noi doi isi pune amprenta,e posesiv si gelos tocmai pentru ca e mai mare decat mine cu 11 ani si cum ai zis si tu in topicul meu,ma tine din scurt de teama ca ma voi indragosti de altul mai tanar insa eu nu ma simt libera langa el...uneori nu e bine ca un baiat sa fie prea serios pentru ca devine posesiv si nu te lasa sa respiri...iar ceea ce cauti tu cred ca se numeste perfectiune ...oricum din descrierea ta ne asemanam foarte tare
laura10203
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:25
Buna tot eu sunt . SCZ MESAJU ANTERIOR ERAM UN PIC CAM SUPI PE FETE IN GENERAL . SI SA STI CA SUNT BAIETI F BUNI POATE F BUNI DAR PROBLEMA ESTE CA ACELE PERSOANE DAU PESTE FETE CARE LE RANESC SENTIMENTELE , IAR DUPA AIA SE TEM SA MAI DEA TOT CE AU EI MAI BUN . DE EXEMPLU SUNT CHIAR EU . ORICUM BAFTA ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI SA GASESTI CEA CE CAUTI .
cosmin120189
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:34
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase?,



Hm...si eu care credeam ca sunt din ce in ce mai multi "baieti seriosi"...

Si nu, nu glumesc, chiar cred asta.

Mai cauta.
Si vezi daca nu cumva problema e la tine. Poate ceva ii indeparteaza.
Poate te atasesi prea mult, prea repede...
Sau poate ca oferi prea mult si atunci ei se lenevesc si te lasa pe tine sa fii persoana care ofera in relatie.
AndreiD
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:22
din cum te-ai descris tu aici,pari o persoana super care stii sa apreciezi o relatie,...cei de care aminteai nu-si doreau asta si pt ca tu erai sincera si aratai de la inceput ce vrei ,ei speculau asta si iti spuneau ceea ce vroiai tu sa auzi....pacat....mie mi se intampla invers,simt nevoia de ceva serios,dar fetele peste care dau vor iesiri in cluburi,cadouri scumpe ,plimbari,lucruri care mie imi plac dar nu ca inainte....cum de n-am dat eu de tine????
npsphy
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:35
Hmm, te superi sau nu, dupa felul in care ai raspuns celor ce ti-au facut cinstea (pentru ca da, este o cinste ca un topic unde iti spui pasul sa fie citit si sa capete raspunsuri) cred ca ai uitat sa mentionezi ceva in descrierea pe care ti-ai facut-o. Si anume: nu ai deloc simtul umorului, nu ai deloc rabdare sa-ti asculti interlocutorul, sa-l intelegi, sa ceri lamuriri cand nu pricepi ceva.
Si-or mai fi, cu siguranta!
Dar cand am vazut raspunsul tau incepand cu "MAI, cutarica sa-ti zic o chestie" sau "NU ma faci sa simt nimic"... (desi omul vroia doar sa te faca sa zambesti...
rashela
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:11
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-03 16:26:55Incep cu figurile?,,
..se vede ca nu ma cunosti:)
..problema este ca sunt multi care dau peste o fata normala, prea buna pt mintea lor stramba.


Nu exista prea bun sau prea rau, prea destept sau prea prost.Oamenii , femei si barbati , au si defecte si calitati .

Postat pe 7 Aprilie 2010 11:44
De la: rashela, la data 2010-04-07 09:11:53Hmm, te superi sau nu, dupa felul in care ai raspuns celor ce ti-au facut cinstea (pentru ca da, este o cinste ca un topic unde iti spui pasul sa fie citit si sa capete raspunsuri) cred ca ai uitat sa mentionezi ceva in descrierea pe care ti-ai facut-o. Si anume: nu ai deloc simtul umorului, nu ai deloc rabdare sa-ti asculti interlocutorul, sa-l intelegi, sa ceri lamuriri cand nu pricepi ceva.
Si-or mai fi, cu siguranta!
Dar cand am vazut raspunsul tau incepand cu "MAI, cutarica sa-ti zic o chestie" sau "NU ma faci sa simt nimic"... (desi omul vroia doar sa te faca sa zambesti...





Sunt f vesela:))...Felul meu de a fii probabil ii atrage atat de tare cred (spun asta pentru ca amici mei,colegi de facultate,chiar si 2 verisori, vor sa fie cu mine..nu zic asta sa ma laud,dar uneori ma simt si prost pentru ca nu pot sa ma apropi de nimeni ca amic pentru ca dupa o perioada aud chesti de genu:imi placi,m-am indragostit de tine..si sa zic sincer nu's nici urata,am un corp pe care multe si l-ar dori..
Rabdare am prea multa,,,imi doresc sa mi se povesteasca non-stop daca se poate,si mereu ascult cu atentie...(mi-as fi dorit sa fiu psiholog)
Lamuriri cer cat este nevoie;))..
Mda ,poate am fost un pic acida cu acel baiat,imi pare rau,am fost intr-o pasa proasta..
Ai zis ca am omis ceva in povestea mea: Problema vine de la faptul ca de cativa ani stau singura,nu ma mut cu iubitul pentru ca nu se poate(ne-am impacat,pare ca s-a schimbat,,nu stiu pentru cat timp)..si daca stau singura imi place sa ies afara,sa povestesc,sa ne vedem des(daca se poate zilnic),sa dormim impreuna,sa-l ascult ,sa fac papa bun si sa manacam impreuna,,mai restrans :nu am rudele aproape si toata iubirea ,energia "mi-o vars pe prieten" ...acum ce sa zic ,baiatul s-a cam invatat sa fac eu tot si asta nu este bine,iar urmatoarea problema este ca se joaca f mult pe calculator,are o mica dependenta de jocuri,deci practic,il deranjeaza daca-l iau :hai sa vedem ce facusi azi,ce facui eu,ma place asa cum sunt(spune ca sunt ceea ce si-a dorit,frumoasa,buna.iubitoare,vesela,jucausa,etc),dar totul sa se invarta langa calcuator,mai putin iesit afara,vorba mai putina(ca'i distrag atentia de la joc),gatit mai putin impreuna,venit mai putin la mine.Practic toate calitatile mele devin defecte cand se joaca.

Are si momente in care este exact cum mi-l doresc eu,dar si momente in care-si iese imediat din fire.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:54
De la: kudika_10, la data 2010-03-27 14:35:51RABDARE... si cu siguranta o vei intalni







>:D<
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:54
De la: Ioana_bebe, la data 2010-04-05 23:33:11 Aceeasi intrebare mi-o pun si eu, dar vreau sa cred ca totusi exista. Intre timp m-am obisnuit cu singuratatea si mi-am impus sa am rabdare pentru ca nu vreau sa fiu cu cineva doar de dragul de a nu fi singura. Vorba aia: speranta moare ultima. ;)





Asa este
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:55
De la: laura10203, la data 2010-04-06 20:25:27da exista baieti seriosi care-si doresc relatii serioase...al meu spre exemplu stiu ca nu m-ar insela si nu m-ar minti niciodata,n-ar face nimic prin care sa ma piarda si lupta pentru relatia noastra,insa diferenta de varsta dintre noi doi isi pune amprenta,e posesiv si gelos tocmai pentru ca e mai mare decat mine cu 11 ani si cum ai zis si tu in topicul meu,ma tine din scurt de teama ca ma voi indragosti de altul mai tanar insa eu nu ma simt libera langa el...uneori nu e bine ca un baiat sa fie prea serios pentru ca devine posesiv si nu te lasa sa respiri...iar ceea ce cauti tu cred ca se numeste perfectiune ...oricum din descrierea ta ne asemanam foarte tare




Si eu stiu ca nu ma inseala(de primul iubit am fost inselata) ,dar ma enerveaza jocurile,fumatul(in conditiile in care s-a lasat de fumat si acum le-a reluat tigarile) ,dusul la club...Nu stiu daca am pus intrebare bine,probabil era mai bine sa zic familist nu serios..pentru actualul meu iubit (adica cel cu care am stat 2 ani si ne-am impacat recent) este f serios ca si persoana,dar simt ca ma neglijeaza prea mult datorita jocurilor..
Eu merg pe ideea :daca eu nu te mint tu de ce sa ma minti,daca eu nu te jignesc tu de ce sa ma jignesti..adica daca eu iti ofer ceva tu sa imi oferi acelas lucru,nu stiu daca perfectiune este cuvantul potrivit..asta ar insemna ca eu sunt perfecta??

glumeam...
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:04
De la: cosmin120189, la data 2010-04-06 20:34:44Buna tot eu sunt . SCZ MESAJU ANTERIOR ERAM UN PIC CAM SUPI PE FETE IN GENERAL . SI SA STI CA SUNT BAIETI F BUNI POATE F BUNI DAR PROBLEMA ESTE CA ACELE PERSOANE DAU PESTE FETE CARE LE RANESC SENTIMENTELE , IAR DUPA AIA SE TEM SA MAI DEA TOT CE AU EI MAI BUN . DE EXEMPLU SUNT CHIAR EU . ORICUM BAFTA ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI SA GASESTI CEA CE CAUTI .






Ai dreptate:asta se intampla in general,un baiat este ranit de o fata si apoi incepe sa ranesca si el,fara sa vrea se razbuna,am patit-o si eu...dupa ce primul prieten m-a inselat ,al 2-lea prieten in primele 3-4 luni nu a benefieciat de toata atentia mea,pentru ca eu credeam ca toti sunt la fel,oarecum incercam sa ma razbun pe el pentru tot ce mi-a facut fostul.
Nu mai fii suparat pe fete,nu toate sunt la fel!
Si eu iti doresc la fel:tot ceea ce poate fii mai bun.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:09
De la: AndreiD, la data 2010-04-06 21:22:31
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase?,



Hm...si eu care credeam ca sunt din ce in ce mai multi "baieti seriosi"...

Si nu, nu glumesc, chiar cred asta.

Mai cauta.
Si vezi daca nu cumva problema e la tine. Poate ceva ii indeparteaza.
Poate te atasesi prea mult, prea repede...
Sau poate ca oferi prea mult si atunci ei se lenevesc si te lasa pe tine sa fii persoana care ofera in relatie.





Ai super dreptate,cand te vad prea buna,profita si te lasa sa faci tu tot,asta mi s-a intamplat.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:11
De la: scorpio67, la data 2010-04-07 11:44:44
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-03 16:26:55Incep cu figurile?,,
..se vede ca nu ma cunosti:)
..problema este ca sunt multi care dau peste o fata normala, prea buna pt mintea lor stramba.


Nu exista prea bun sau prea rau, prea destept sau prea prost.Oamenii , femei si barbati , au si defecte si calitati .






Da ,suntem plini de defecte,insa cred ca trebuie conscientizate si remediate.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:12
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-06 20:07:18
Sunt pregatita pentru o asemenea persoana!
Esti super comic. .nu ma faci sa ma simt bine daca-mi spui ca esti unul din barbatii aceia ...sti de ce?pentru ca am mai cunoscut,insa nu mi-au placut(ori erau prea vorbareti si ma innebuneau,ori nu aveau nimic care sa ma atraga.etc..).NU ma faci sa ma simt nici rau pentru ca nu ma interesezi ca persoana;). Insa ma bucur ca incerci sa fii perfect pentru iubita ta.Felicitarii!



da, insa iti dai seama ca daca ai si pretentii la cum trebuie sa fie pe langa ceea ce ceri scade mult procentul persoanelor-target. mai ales ca teoretic 60% din cei care ti s-ar potrivi exigentelor nu ar fi interesati din diverse motive (de exemplu au o slujba care nu lasa loc unei relatii romantice, sunt impreuna cu altcineva, sufera dupa o relatie anterioara, au varsta incompatibila etc). este ca si cum mi-as fixa tinta pe marile vedete ale lumii. sanse mici, iar daca exista trebuie sa le sustin cu resurse proprii. greu. te inhami la ceva dificil mai ales ca dupa experienta mea sunt cam 20-30 de femei foarte frumoase la un singur barbat bun (ma refer la romania, nu stiu nimic de alte locatii).

barbatii seriosi tind sa dispara o data cu aparitia societatii de consum (consuma si oameni si caractere pe langa factorii de productie) si a unor elemente ale sale: emanciparea prost inteleasa a femeii, pierderea personalitatii de catre ambele sexe, curente nefaste (manele, rock, coca, pitzi), orientarea multor femei pe avantaje materiale, axarea femeilor pe frumusete (fapt ce determina barbatii sa le catalogheze doar utile pentru sex datorita unei programari sociale care va mai dainui un secol zic eu), acutizarea gandirii gen informatie/eticheta (aflu ceva despre x si pun o eticheta in mod superficial, lucru care a determinat multi barbati sa nu mai ofere nici macar o floare). In alta ordine de idei femeile NU CAUTA barbati seriosi. sau ii cauta doar pentru o relatie avansata/casatorie (pe care o face o singura data in viata - preferabil). In relatiile de scurta durata prefera barbatii cam neseriosi si indiferenti ceea ce ii determina pe majoritatea sa se orienteze spre acest gen de personalitate.

leo_
Postat pe 9 Aprilie 2010 02:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
flirt sau? 59 De la: Albatross 16 Mai 2013 07:14
De ce credeti ca Dumnezeu l-a izgonit pe Adam din rai? 202 De la: extravagant 3 Noiembrie 2010 22:19
oare e iubire? 7 De la: issa12 29 Septembrie 2009 13:53
buna..:) 22 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 17:25
Ajutorrrrrr...am nevoie de ajutor 1 De la: manumarius 22 Mai 2010 10:42