Setari Cookie-uri

Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase?

De la: florinbfc, la data 2011-01-02 14:43:45
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..

Buna,
dupa cum povestesti pari o fata foarte sincera si care chiar isi doreste o relatie serioasa si de durata. Exact genul asta de fata caut si eu ... n-am avut noroc pana acum sa o gasesc. Vorbele tale m-au descris cel mai bine, sper sa nu sune a lauda, nu asta era intentia. Daca esti din Ploiesti, te invit sa luam masa in oras, sa ne cunoastem mai bine.
La multi ani, un an mai bun si sa ti se implineasca dorintele!
nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....
kudika029282
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:06
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....

urate experiente ai avut cu barbatii
miss_darine
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:21
De la: miss_darine, la data 2011-01-02 21:21:53
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....

urate experiente ai avut cu barbatii


Toata lumea are "bube",doar ea este pura.

La multi ani Darine!
Barbie30_
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:26
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05
De la: florinbfc, la data 2011-01-02 14:43:45
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..

Buna,
dupa cum povestesti pari o fata foarte sincera si care chiar isi doreste o relatie serioasa si de durata. Exact genul asta de fata caut si eu ... n-am avut noroc pana acum sa o gasesc. Vorbele tale m-au descris cel mai bine, sper sa nu sune a lauda, nu asta era intentia. Daca esti din Ploiesti, te invit sa luam masa in oras, sa ne cunoastem mai bine.
La multi ani, un an mai bun si sa ti se implineasca dorintele!
nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....


Ai descris o anumita categorie de barbati, dar nu sunt toti asa. Imi pare rau daca ai dat numai peste astfel de oameni, dar mai sunt si altfel de oameni, care vor altceva, vor ceva serios, oameni care au ganduri de viitor. Cel putin eu sunt unul dintre ei si sunt sigur ca mai sunt si altii.
Toate cele bune!
florinbfc
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:51
De la: miss_darine, la data 2011-01-02 21:21:53
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....

urate experiente ai avut cu barbatii
mai fomeie da proasta mai esti..n-ai inteles nimic..de unde ai scos ca am avut experiente urate cu barbatii...esti nebuna sau te faci..eu am numai experiente frumoase cu iubitul meu si ma respecta fara sa-i fac perversiuni (sex oral) poate tocmai pentru asta sunt si acum tot cu el...
kudika029282
Postat pe 3 Ianuarie 2011 17:45
De la: Barbie30_, la data 2011-01-02 21:26:37
De la: miss_darine, la data 2011-01-02 21:21:53
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....

urate experiente ai avut cu barbatii


Toata lumea are "bube",doar ea este pura.

La multi ani Darine!
muiere dumneata esti tare spurcata si la gura si la trup..asa-i??/
kudika029282
Postat pe 3 Ianuarie 2011 17:46
Pt cami_goanga10:

Eu zic sa nu disperi. Esti inca tanara si ai toata viata inainte. Va veni si alesul tau atunci cand te astepti mai putin. Oricum niciodata nu va fi totul lapte si miere intr-o relatie (sper ca nu visezi la iubiri ca-n filme), dar vei simti ca el te completeaza si te face sa te simti implinita.
Eu stiu baieti seriosi, dar de cele mai multe ori ei aleg fete care nu-i merita. EX: fratele meu (23ani) e de un an si ceva cu o tipa care a amenintat ca se omoara dc o paraseste.... Relatia lor nu merge, dar in acelasi timp e teama de ce ar putea face ea, asa ca uite cum si baietii buni au probleme...
Nu conteaza daca suntem fete sau baieti, cu totii avem aceasi dorinta (fericirea) si ne lovim de cam aceleasi probleme...gasim oameni care nu ne ofera ce ne dorim, si ne tin prizonieri intr-o "relatie" care exista doar in capul lor.
Cu calm si rabdare eu zic ca se vor rezolva toate...fii mai selectiva si studiaza-i mai bine inainte de le oferi inima ta!
Te pup si ai grija de tine
kudika094914
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:43
De la: kudika094914, la data 2011-01-03 23:43:38Pt cami_goanga10:

Eu zic sa nu disperi. Esti inca tanara si ai toata viata inainte. Va veni si alesul tau atunci cand te astepti mai putin. Oricum niciodata nu va fi totul lapte si miere intr-o relatie (sper ca nu visezi la iubiri ca-n filme), dar vei simti ca el te completeaza si te face sa te simti implinita.
Eu stiu baieti seriosi, dar de cele mai multe ori ei aleg fete care nu-i merita. EX: fratele meu (23ani) e de un an si ceva cu o tipa care a amenintat ca se omoara dc o paraseste.... Relatia lor nu merge, dar in acelasi timp e teama de ce ar putea face ea, asa ca uite cum si baietii buni au probleme...
Nu conteaza daca suntem fete sau baieti, cu totii avem aceasi dorinta (fericirea) si ne lovim de cam aceleasi probleme...gasim oameni care nu ne ofera ce ne dorim, si ne tin prizonieri intr-o "relatie" care exista doar in capul lor.
Cu calm si rabdare eu zic ca se vor rezolva toate...fii mai selectiva si studiaza-i mai bine inainte de le oferi inima ta!
Te pup si ai grija de tine
ai mare dreptate numai ca in ziua de azi e foarte greu sa gasesti un om serios care sa te respecte iar cei care sunt seriosi deja sunt luati adica nu sunt liberi...
kudika029282
Postat pe 5 Ianuarie 2011 15:54
De la: cosmin120189, la data 2010-04-06 20:34:44Buna tot eu sunt . SCZ MESAJU ANTERIOR ERAM UN PIC CAM SUPI PE FETE IN GENERAL . SI SA STI CA SUNT BAIETI F BUNI POATE F BUNI DAR PROBLEMA ESTE CA ACELE PERSOANE DAU PESTE FETE CARE LE RANESC SENTIMENTELE , IAR DUPA AIA SE TEM SA MAI DEA TOT CE AU EI MAI BUN . DE EXEMPLU SUNT CHIAR EU . ORICUM BAFTA ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI SA GASESTI CEA CE CAUTI .


cosmin...ai dreptate...exista baietii buni care au dat peste tot felul de fete sa le spun "neseriose"..si care si-au pierdut incredere in fete...pana apare persoana potrivit in fata caruia isi deschid iar sufletul...si vorbesc din propria experienta,prietenul meu nu mai avea incredere in fete pana sa ma cunoasca pe mine ...deci succes tuturor in cautarea persoanei potrivite
ioanab90
Postat pe 21 Ianuarie 2011 16:00
De la: kudika029282, la data 2011-01-03 17:45:15
De la: miss_darine, la data 2011-01-02 21:21:53
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....

urate experiente ai avut cu barbatii
mai fomeie da proasta mai esti..n-ai inteles nimic..de unde ai scos ca am avut experiente urate cu barbatii...esti nebuna sau te faci..eu am numai experiente frumoase cu iubitul meu si ma respecta fara sa-i fac perversiuni (sex oral) poate tocmai pentru asta sunt si acum tot cu el...


Doamne cat vorbesti nu iti transpira gura aia ?
Si ce fel te exprimi ,nu te-a jignit nimeni si tu totusi ...jignesti ... vezi daca barbatu tau si-ar face treaba cu acel oral ti-ar mai trece ...probabil.
alexo88
Postat pe 22 Ianuarie 2011 05:20
din pacate ai si nu ai dreptate.noi oamenii in general,citeodata nu putem sa ne intelegem pe noi insusi!dar eu imi doresc un suflet cald si curat alaturi de mine.acum tu decizi daca merit eu asta!0764050257.valentin
Vali_Nastase_1
Postat pe 24 Mai 2013 12:42
pt cami_goanga... tu nu ai nici o problema din cate descrii..esti o persoana foarte ok capabila sa duca o relatie serioasa...probabil acei baieti cu care ai stat..au stat doar ca sa nu fie singuri nici decum ca simteau ceva f intens pentru tine...tot din pacate pentru unii nu exista termenul de a invata sa iubesti sau sa te indragostesti pe parcurs de cineva..de felul sau de a fi...daca nu e de la inceput nu e nici pe parcurs si punct. cu ce spui adu0mi mancare la calculator sau cadouri cele mai ieftine si urate..ce ppot sa-ti zic...nu trebuie sa fi sclava nimannui sa duci mancare laa comanda, cat despre cadouri crede-ma ca am facut eu si ce mai cadouri si tot nu am fost apreciat...asa ca asta nu e o problema conteaza peste ce fel de persoane dai
cristi86
Postat pe 24 Mai 2013 13:27
De la: Vali_Nastase_1, la data 2013-05-24 12:42:18din pacate ai si nu ai dreptate.noi oamenii in general,citeodata nu putem sa ne intelegem pe noi insusi!dar eu imi doresc un suflet cald si curat alaturi de mine.acum tu decizi daca merit eu asta!0764050257.valentin
wow!....si cald si suflet....mai....ai dat iama in fondurile bancare...???wow!....iti ei la ore fixe,vitaminele s-au suplimentele????
Lora16
Postat pe 24 Mai 2013 16:40
De la: kudika029282, la data 2011-01-03 17:45:15
De la: miss_darine, la data 2011-01-02 21:21:53
De la: kudika029282, la data 2011-01-02 21:06:05nu cred ca ai sanse sa gasesti un om serios...cei mai multi vreau sa se distreze si nu stiu sa respecte femeile cred ca ele sunt bune numai pentru a face sex iar cand se satura incep cu ALTA la rand....

urate experiente ai avut cu barbatii
mai fomeie da proasta mai esti..n-ai inteles nimic..de unde ai scos ca am avut experiente urate cu barbatii...esti nebuna sau te faci..eu am numai experiente frumoase cu iubitul meu si ma respecta fara sa-i fac perversiuni (sex oral) poate tocmai pentru asta sunt si acum tot cu el...
ma bag in discutie...si crezi ca daca nu-i faci perversiuni te iubeste si te respecta mai mult???ia sa treaca vreo 20 ani sa vezi atunci!!!
fresh_minty
Postat pe 24 Mai 2013 17:37
De la: kudika_939401, la data 2013-10-26 13:35:00Buna numele meu este Petrisor si sunt din Bucuresti, da mai exista baietii care cauta relatie serioasa si de lunga durata si eu caut acelasi lucru ca si tine cred.
Sunt un baiat de treaba la locu meu, romantic, plimbaret si foarte serios, imi place si mie sa gatesc sa fac de toate in casa sa ma plimb ....etc
E cam greu acum sunt generatiile acestea noi sau cele vechii in care nimeni nu mai vor ceva serios.
Eu sunt interesat de o fata sa o cunosc si pe parcurs vedem cum decurg lucruriile,
Idul meu este : petrisor_olandezul
doar fetele care vor ceva de la viata serios si de lunga durata.



Ha!,ha!, ti-au murit laudatorii?
"baiat de treaba"?, zici! si "plimbaret"?, zici!, mai sa fie! si pe deasupra "olandez"!!!!, caut o prietena!!!, dar nu gaseeeeescccccc!!!!!!, toate fetele sa vina la mineeeeee!!!!
kudika_34407
Postat pe 26 Octombrie 2013 14:02
...pe mine de ce nu ma intreaba nimeni daca nu vreau o relatie serioasa?
kudika_939597
Postat pe 27 Octombrie 2013 20:01
Buna numele meu este Petrisor si sunt din Bucuresti, da mai exista baietii care cauta relatie serioasa si de lunga durata si eu caut acelasi lucru ca si tine cred.
Sunt un baiat de treaba la locu meu, romantic, plimbaret si foarte serios, imi place si mie sa gatesc sa fac de toate in casa sa ma plimb


(Sa te plimbi prin casa sau sa te plimbi prin casele altora









E cam greu acum sunt generatiile acestea noi sau cele vechii in care nimeni nu mai vor ceva serios.
Eu sunt interesat de o fata sa o cunosc si pe parcurs vedem cum decurg lucruriile,
Idul meu este : petrisor_olandezul
doar fetele care vor ceva de la viata serios si de lunga durata.[/quote]


Sariti pe el, nu trebuie lasat, cine stie ce olandez pierdeti. Ce preferinte ai? Blonde, brunete? Spune si tu care sunt idealurile tale, sa vada fetele dornice daca corespund cerintelor tale.
cristina_boeru_30
Postat pe 27 Octombrie 2013 21:07
Cred ca dilema e la ambele sexe!
Darius_
Postat pe 27 Octombrie 2013 22:16
eu, ca barbat, as vrea o relatie serioasa cu cineva anume, ba chiar as fi capabil sa o cer. dar imi este prea frica sa ii spun ce simt=))
kudika_941598
Postat pe 8 Noiembrie 2013 11:46
Mai exista oameni seriosi dar, personal, m-am convins, ca nu poti cauta in disperare oameni pentru tine daca tu nu esti in regula cu tine insati, nu te cunosti si nu te placi pentru to ce esti tu. E logic sa gasesti oameni nepotriviti daca nu te cunosti si nu stii ce ti s-ar potrivi. Ar fi bine sa stai o perioada singura, sa iti fie bine singura si atunci iti va fi bine si vei avea o relatie sanatoasa si cu cineva, si va fi si cel potrivit. Ar trebui sa te vindeci de vechi dureri si rani pentru a intra intr-o relatie serioasa asa cum iti doresti. Nici unul dintre noi nu isi doreste sa il vindece pe cel de langa el de dureri si frustrari la nesfarsit. Trebuie sa fim noi insine echilibrati pentru a gasi oameni echilibrati si maturi langa noi. Trebuie sa descoperi caracterul omului atunci cand va cunoasteti, nu e normal sa te iei dupa tot ce zice. E normal sa vezi ce reactii are, ce il caracterizeaza si apoi sa incepi sa te gandesti la ceva serios. Nu te poti plange ca nu gasesti un om potrivit daca nici tu nu esti ok. Avem nevoie de maturizare emotionala si nu de relatii care mor inca din fasa. Dependenta emotionala nu este sanatoasa, iar cei/cele care sunt nesimtiti/tite ii eliminam din start din viata noastra. Se recunosc destul de rapid, asta daca nu te lasi purtata de vorbe dulci si atat. Comportamentele si gandirea omului spune multe. NU te mai poit lua numai dupa copilarii de genul avem chestii comune, gandim la fel si...pac, gata, suntem facuti unul pentru celalalt...E imatur si irational. Avem un cap si o minte ca sa o folosim la rece, pe termen lung, pe termen scurt probabil, e bine orice. Sa o dai din lac in put nu cred ca isi mai doreste nimeni. Sau nu cine pretinde ca vrea ceva serios. O relatie se transforma in relatie si in ceva serios atunci cand oamenii sunt echilibrati si stiu ca nimic nu vine de niciunde, ci stie ca trebui muncit putin, iar in rest trebuie lasate lucrurile si de la sine. Asa cunosti un om, de cele mai multe ori.
kudika_32402
Postat pe 3 Decembrie 2013 11:37
iti pun si eu o intrebare dak nu te superi...oare mai exista fete serioase in ziua de azi?
Ionut_Tolea_1
Postat pe 4 Decembrie 2013 21:52
serios? "imteles"? imi place ca tu esti inteligent... nu am venit aici sa critic dar nu imi place cand cineva critica pe altul si pana la urma si el are o problema...

Andrei_Adrian_2
Postat pe 16 Aprilie 2014 13:59
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,
de unde ii iei dupa strada????mai cauta ...poate dupa anuntul asta o sa iti gasesti jum
NEGRUTTTT
Postat pe 24 Aprilie 2014 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezamagirea intr-o relatie... 13 De la: Rafinata 25 Iunie 2009 11:51
Confuzie 13 De la: Ana_Cata_1 21 Octombrie 2013 14:10
lectura.... 20 De la: kudika023770 23 Octombrie 2009 19:22
ritual 6 De la: Barbie30_ 23 Ianuarie 2011 03:31
Asa sunt eu:P 115 De la: iacinta 29 Ianuarie 2010 10:12