Setari Cookie-uri

Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase?

De la: cami_goanga10, la data 2010-04-07 16:54:13
De la: rashela, la data 2010-04-07 09:11:53Hmm, te superi sau nu, dupa felul in care ai raspuns celor ce ti-au facut cinstea (pentru ca da, este o cinste ca un topic unde iti spui pasul sa fie citit si sa capete raspunsuri) cred ca ai uitat sa mentionezi ceva in descrierea pe care ti-ai facut-o. Si anume: nu ai deloc simtul umorului, nu ai deloc rabdare sa-ti asculti interlocutorul, sa-l intelegi, sa ceri lamuriri cand nu pricepi ceva.
Si-or mai fi, cu siguranta!
Dar cand am vazut raspunsul tau incepand cu "MAI, cutarica sa-ti zic o chestie" sau "NU ma faci sa simt nimic"... (desi omul vroia doar sa te faca sa zambesti...





Sunt f vesela:))...Felul meu de a fii probabil ii atrage atat de tare cred (spun asta pentru ca amici mei,colegi de facultate,chiar si 2 verisori, vor sa fie cu mine..nu zic asta sa ma laud,dar uneori ma simt si prost pentru ca nu pot sa ma apropi de nimeni ca amic pentru ca dupa o perioada aud chesti de genu:imi placi,m-am indragostit de tine..si sa zic sincer nu's nici urata,am un corp pe care multe si l-ar dori..
Rabdare am prea multa,,,imi doresc sa mi se povesteasca non-stop daca se poate,si mereu ascult cu atentie...(mi-as fi dorit sa fiu psiholog)
Lamuriri cer cat este nevoie;))..
Mda ,poate am fost un pic acida cu acel baiat,imi pare rau,am fost intr-o pasa proasta..
Ai zis ca am omis ceva in povestea mea: Problema vine de la faptul ca de cativa ani stau singura,nu ma mut cu iubitul pentru ca nu se poate(ne-am impacat,pare ca s-a schimbat,,nu stiu pentru cat timp)..si daca stau singura imi place sa ies afara,sa povestesc,sa ne vedem des(daca se poate zilnic),sa dormim impreuna,sa-l ascult ,sa fac papa bun si sa manacam impreuna,,mai restrans :nu am rudele aproape si toata iubirea ,energia "mi-o vars pe prieten" ...acum ce sa zic ,baiatul s-a cam invatat sa fac eu tot si asta nu este bine,iar urmatoarea problema este ca se joaca f mult pe calculator,are o mica dependenta de jocuri,deci practic,il deranjeaza daca-l iau :hai sa vedem ce facusi azi,ce facui eu,ma place asa cum sunt(spune ca sunt ceea ce si-a dorit,frumoasa,buna.iubitoare,vesela,jucausa,etc),dar totul sa se invarta langa calcuator,mai putin iesit afara,vorba mai putina(ca'i distrag atentia de la joc),gatit mai putin impreuna,venit mai putin la mine.Practic toate calitatile mele devin defecte cand se joaca.

Are si momente in care este exact cum mi-l doresc eu,dar si momente in care-si iese imediat din fire.

Deci ... calculatorul e de vina !! ...
Iti recomand sa faci rost de un parfum cu miros de calculator, te dai cu el ... si el vine imediat dupa tine. Uite asa il dezlipesti de langa calculator si se joaca cu tine.
Ce zici? ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:56
Draga mea, barbati seriosi exista pe toate drumurile, dar probabil ii cauti inconstient pe cei ce te folosesc.
De ce spun asta? zi-mi si mie, de cate ori in relatiile tale, le-ai spus clar si ferm ca te deranjeaza cum te trateaza? de cate ori, le-ai aratat ca te deranjeaza? de cate ori te-ai despartit de un tip pentru un astfel de tratament? de cate ori le-ai aratat ca te respecti?

Tu pui tot pe tava din prima si nu stai sa te gandesti daca el chiar merita sau nu. Te iau pe sus hormonii primelor luni de iubire. Iar apoi el se obisnuieste sa fie rasfatat si te va trata ca atare: "fa-mi, da-mi, rasfata-ma". Tu ce ceri la schimb?
Respecta-te si vei fi si respectata! Daca un barbat nu se ridica la standardele tale, nu-ti fie teama sa spui stop relatiei. Nu numai ca nu iti vei mai pierde timpul langa cineva cu care oricum nu vei mai fi la un moment dat, dar vei fi disponibila sa fii cu cineva care te merita.
kitty_krieger
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:12
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-09 19:12:22Draga mea, barbati seriosi exista pe toate drumurile, dar probabil ii cauti inconstient pe cei ce te folosesc.
De ce spun asta? zi-mi si mie, de cate ori in relatiile tale, le-ai spus clar si ferm ca te deranjeaza cum te trateaza? de cate ori, le-ai aratat ca te deranjeaza? de cate ori te-ai despartit de un tip pentru un astfel de tratament? de cate ori le-ai aratat ca te respecti?

Tu pui tot pe tava din prima si nu stai sa te gandesti daca el chiar merita sau nu. Te iau pe sus hormonii primelor luni de iubire. Iar apoi el se obisnuieste sa fie rasfatat si te va trata ca atare: "fa-mi, da-mi, rasfata-ma". Tu ce ceri la schimb?
Respecta-te si vei fi si respectata! Daca un barbat nu se ridica la standardele tale, nu-ti fie teama sa spui stop relatiei. Nu numai ca nu iti vei mai pierde timpul langa cineva cu care oricum nu vei mai fi la un moment dat, dar vei fi disponibila sa fii cu cineva care te merita.



bun punctul de vedere, eu insa ca barbat aplic varianta mai usoara. accept ce gasesc, dupa care cand gasesc ceva mai bun pun capat si reincep. triez cu s-ar zice.
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:10
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,


Cami_goanga10 ...... cred ca ma cauti pe mine! :) si eu m-am saturat sa tot caut un exemplar de fata ca tine si se pare ca au parte de ele altii care profita si isi bat joc de ele. Parerea mea ...studiaza bine terenul mai intai si cautai cu inima nu dupa job-uri sau nu mai stiu ce ...ca e plin targul de cocalari si badarani. Ai grija de tine...
Apropo daca esti asa cum te descrii esti o raritate si meriti mai mult,sfatul meu e sa nu te arunci in bratele primului sosit,asteapta ca o sa apara si printul tau...ca si in cazul meu...m-am saturat sa tot astept,dar m-am si saturat sa ies cu tot felul de ignorante. partea buna este ca macar acum stiu ce caut :)) In ce zodie esti,intreb din curiozitate?
turcbazat
Postat pe 11 Aprilie 2010 07:42
Nu e nimic anormal la tine.Baetii buni se gasesc rar, si trebue sa-i cauti mult si cu grija.Nu te mai avinta la primul ce-ti ese in cale..De ce sa te simti umilita si jicnita dupa urma lor, cind poti sa cauti pina iti gasesti jumatatea cu adevarat si sa fii fericita?
kudika098645
Postat pe 11 Aprilie 2010 07:53
eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji. daca urmam linia logica a relatilor tale, urmeaza foarte curand una de trei ani care de obicei se termina cu o casatorie fulminanta, asa ca viitorul iti surade, nu?
jenesaispas
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:19
probabil ca in cele doua relatii pe care le-ai avut nu ti-ai gasit ceea ce u iti doreai cu adevarat sa fie,cu toate ca u ai incercat sa faci ca lucrurile sa para normale in relatia voastra nu au fost asa,parerea mea este sa ma incerci,si poate sa nu fii foarte posesiva intr-o relatie,pt ca cu siguranta exista baieti buni......
good luck
truhan
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:22
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-26 22:56:28jigneau*,job-uri*


Sper sa gasesc si eu acea persoana deosebita:(.
clodnavy
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:18
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-26 22:56:28jigneau*,job-uri*


Sper sa gasesc si eu acea persoana deosebita:(.
Nu trebuie sa cauti cand este atat de aproape!!!!!
clodnavy
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:21
Draga mea, nu tot ce zboara se mananca si viata nu-i ca in filmele americane. Orice relatie incepe frumos, fiecare se preface, mai mult sau mai putin, pentru a impresiona. Spunea cineva ca isi schimba partenerul dupa ce descopera ca are defecte. Dar cine-i perfect?Unde se gaseste acel barbat perfect? Daca au stat cu tine mai mult de o noapte, atunci s-au gandit la o relatie.O adevarata relatie se cladeste in timp, cu efort. Nu la primul hop, gata, am renuntat..next. Asa o sa tot cauti si o sa te trezesti ca ramai singura, cu o gramada de idei preconcepute. Renunta la ideea " eu vreau un barbat care trebuie sa fie asa". Incearca sa descoperi ce-ti place si ce nu-ti place la omul cu care esti. In cazul in care lucrurile care nu-ti plac sunt mai importante decat cele care-ti plac, atunci da, cauta alteceva. Comunica, spune-i ca nu iti place cutare lucru sau cutare atitudine. Asta inseamna a avea o relatie serioasa. O relatie in care fiecare lasa ceva pentru a forma un intreg.
kiddcat
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:21
Varsator
cami_goanga10
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:22
atatia barbati seriosi cate femei serioase:)
sa nu dramatizam
Fahnell
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:41
De la: Fahnell, la data 2010-04-12 10:41:05atatia barbati seriosi cate femei serioase:)
sa nu dramatizam



nu prea cred asa sti tu?..din cate stiu eu sunt de 3 ori mai multe femei decat barbati,sau asa erau cand eram eu la generala..deci nu au cum sa fie egali,sau la matematica unora pot fii si egali.
cami_goanga10
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:40
cine
kudika132368
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:16
Mananc si ma amuz ...
Exista barbati/baieti seriosi...De mult ori nu ii putem vedea (cum spune cineva),caci pretentiile noastre cresc in timp.
Si eu am avut de a face cu un tip caruia ii placea calcu` & stuff,dar era doar un idiot.Am dat mai apoi peste un altu`,care si ala "lichit" de calc si nu se mai dadea dus de acolo..
Da`...am mers mai departe.Si acum e mai bine.Ceea ce vroiam am obtinut pt ca am cautat si am rabdat;si toate acestea nu degeaba!
A meu are defecte,dar si calitati;si pun in balans si una si cealalta,si ce bine e...Bineinteles ca "ne-am inteles" de la bun inceput ca atunci cand vreau sa fie asa,pai asa sa fie!Si valabil si invers.Ne-am propus ceva,si merge!Trebuie sa lasi si de la tine,dar nici sa nu te lasi calcata in picioare!
Intr-o relatie,amandoi muncim,amandoi ne distram,dar asta nu inseamna ca el nu mai are voie sa iasa la o bere cu baietii,sau eu la un suc cu fetele...

Iubitul meu,este un inger din orice punct de vedere.De ce?I-am dat voie sa faca orice...si desi l-am lasat,nu s-a bagat sa "calce stramb";pur si simplu,s-a testat si el ca de fapt chiar tine la mine!E greu sa tii o relatie,sa o echilibrezi...chiar e greu!Desi am incredere in el,las o marja de eroare...Omul se poate schimba oricand,mai ales atunci cand te astepti mai putin.

Mentionez ca,la inceput,noi doi nu paream a fi compatibili deloc! Eu am ramas incapatanata,el la fel;si totusi,merge.De ce,?nici eu nu stiu,ca ne mai si certam (asa vad eu o relatie perfecta : cu certuri si tot tacamu`...exceptie facand insultele,bataile...chestiile de prost gust ),dar totul pare a fi in regula.Ce mai la deal la vale?Sunt fericita in sfarsit!E ceea ce mi-am dorit,sincer.(amandoi suntem genu` familistilor)

Daca aveti treburi de facut impreuna,pai impartiti-va sarcinile fratilor!
Tu faci aia,eu fac asta...si tot asa...
E bine totusi sa ai un tip langa tine care sa te-nteleaga din toate punctele de vedere,nu numai pupici,sex & that's all

Ce sa mai spun!?Pff...sunt multe de spus,dar mai bine le traiesti ca sa-ti vezi si propria-ti personalitate,dar si sa mai vezi cu ce fel de persoane ai de a face in viata asta scurta,seaca.

Bafta si...parerea ta conteaza,nu uita!
vss
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:06


Buna si eu ma regasesc printre fetele care nu reusesc sa gaseasca un om care sa ma iubeasca, sa nu ma minta si sa ma respecte oare cer atat de mult? Relatiile mele au durat de la 1 pana la 2 ani. Cred ca o parte din vina o am eu ptr ca astept intotdeuna de la celalalt sa faca primul pas, daca mi-a placut de cineva nu am facut niciodata nimic doar am trecut neobservata. Dar cred ca niciodata nu o sa fiu in stare sa iau eu initiativa.
kudika007634
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:00
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,



Te vreau! (doar sa nu arati ca harry potter)
Borntobewild
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:32
De la: Borntobewild, la data 2010-04-13 16:32:34
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-25 20:20:23 Sincer, este intrebare pe care mi-o adresez de ceva vreme.Pana acum am avut 2 relatii (1 de un an jum,a 2 de 2 ani) si in perioada in care cunosteam baiatul (adica stateam de vorba sa ne cunoatem inainte de a incepe o relatie) paream perfecti ca si cuplu,ne doream aceleas lucruri,ne suparau aceleas lucruri.Insa dupa un timp de relatie observam ca nu erau asa cum se descriau,(cei 2 erau seriosi ca si persoane,aveau job-ri bune,nu erau pierde vara) .
Am ajuns la concluzia ca nu sunt eu normala..O sa ma descriu un pic,asa poate imi spune cineva ce nu este bine la mine.Sunt studenta,dragutza,romantica,locuiesc sg,gatesc,sunt f curata,ordonata,strangatoare(din pacate ma intretin parinti,dar nu cu multi bani),imi place sa povestesc,sa fac surprize,sunt vesela,imi plac plimbarile,etc..imi doresc un baiat cu care sa ies la cumparaturi,sa gatim impreuna,sa-i daruiesc cadourii(indiferent de valoarea lor),sa fie romantic,sa simt ca ma iubeste,sa fie sincer si comunicativ,sa iesim sa ne distram impreuna cu amici,sa fie genul familist..Nu zic ca nu am avut asta,am avut ,dar pt putin timp pentru ca deja incepeau cu figuri:nu-mi place ce-mi luasi ,e urat,n'am chef sa ies,adu-mi mancare la calculator,mancarea nu e buna,romantismul disparea,cadourile ce le primeam,cred ca erau alese ceva de genu: cel mai ieftin si urat lucru,ma jicneau,practic nu ma mai apreciau.
Sunt prea buna pentru ei,sau nu este bine ceea ce-mi doresc?Momentam am iesit din a 2-a relatie,simt iar ca a picat cerul pe mine,,,



Te vreau! (doar sa nu arati ca harry potter)




sagetatorul tot sagetator. percetiunea

lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:10
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-26 22:56:28jigneau*,job-uri*


Sper sa gasesc si eu acea persoana deosebita:(.


Nu nu esti tu anormala, e visul meu din todeauna(sau in cazul asta suntem doi extraterestrii). Oameni romantici sunt, oameni care isi doresc o viata linistita, o dragoste sincera animata de sentimente si nu de interese, oameni care doresc sa traiasca cu micile placeri ale vietii: un apus de soare, o floare frumoasa, o carte care te prinde, o melodie care te face sa vibrezi, o inghetata vara, o baie fierbinte, o cina romantica, o discutie sub cerul liber, briza care se sparge de tarm, o ciocolata. Insa, intr-o societate bazata pe consum in care totul se foloseste si se arunca(si cand zic totul ma refer chiar la tot), oamenii tind sa isi inchida aspiratiile in ei, sa isi construiasca o fatada, o carapace exterioara, si noaptea, cand sunt singuri, deschid geamul, isi iau cainele in brate si ii povestesc tot ce ar vrea sa fie si nu este, tot ce este si nu ar vrea sa fie. Si se aseaza in pat, mai rup o fila din calendar, evadeaza in oniric si totul e posibil. Si a doua zi, iar o iau de la capat: rad, glumesc, respira, mananca, socializeaza, se fac placuti, isi pierd noptile, se intorc acasa, fac un dus, intra in camera curat de toate vopselurile aplicate, deschid geamul, isi iau cainele in brate...

Oameni sunt, tu nu i-ai cunoscut. Nici eu nu mi-am gasit inca jumatatea, dar inca sper. Courage
MSK
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:47
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-06 20:07:18[Sunt pregatita pentru o asemenea persoana!am mai cunoscut,insa nu mi-au placut(ori erau prea vorbareti si ma innebuneau,ori nu aveau nimic care sa ma atraga.etc..).


deci ai dat peste unii barbati neseriosi dar ti-au placut o vreme. altii daca sunt prea vorbareti nu e bine, daca sunt prea tacuti cica nu comunica cu noi. acum daca ai gasi unul serios poate nu ti-ar place de el. ce greu ne multumim cu ceva
kudika166319
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:48
DA! existã!numai cã trbuie sã incerci o mie pana afli unul bun !au ceva comun cu pepenii!
kudika166358
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:57
hmm.. nici eu nu stiuce sa mai zic...am 28 jumate si n am avut decat 3 relatii mari si late....una de 4 ani jumate in adolescenta, a 2a cand trebuia sa ma marit si a ales sa stea cu familia lui s a 3a.............din care am iesit atat de sifonata de nu mai stiu de mine....kiar am iubit persoanele respective si m am lasat p mine pentru ele........sunt desteapta,draguta, stau singura, am un loc d emunca,urmez cursurile unei fac destul de grele,..n am cerut bani la nimeni, .......am foarte multe calitati....dupa spusele la toti....si m am saturat sa mi se spuna "meriti un baiat bun" care s ati faca si sa ti dreaga........... ........ce se intampla?am inceput sa mi fie foarte frica sa mai incep o relatie, sa mai tin la cineva kiar dc mi este foarteeeeeeeee greu singurica..........mi e o frica de mor sa ma marit...s au skimbat barbatii sau noi fetele de azi intre 25 - 30 de ani suntem de moda veke?.....eu una nu ma consider delooocc!! sau sa credem ca intradevar suntem prea buni ptr ei?
blonda_cta
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:42


Of draga de tine , unde ai fost tu acum vreo 20 de ani sau ceva mai putin ( probabil ca nu erau nici macar nu discutau parintii despre tine ) ptr ca si eu imi puneam cam aceasi intrebare ca si tine despre fete , numai ca notiunea de computer nu exista .
Nu face marea greseala de a baga toti barbatii in aceasi categorie , sa stii ca d-zeu ne-a creat si pe noi diferiti nu numai pe voi femeile , nu stiu din ce localitate esti dar daca esti din Bucuresti sau mai bine spus in aceasta localitate traiesti cred ca este mai greu sa gasesti asa ceva , ritmul de viata este mult mai alert si dispare romantism , dragostea este inlocuita de pragmatism sau de noul curent ,, friends with benefits '' .Eu cred ca esti mai mult decat o.k. , practic esti o femeie cu care se poate construii o relatie de mare viitor si perspectiva ptr. ca observ ca ai o infrastructura beton , stai linistita , o sa apara intr-un tarziu si Fat - Frumos , tu nu trebuie decat sa-ti vezi de viata ta in continuare , sa pui cate o caramida in fiecare zi la infrastructura ta , sa crezi si sa te rogi la d-zeu si intr-o zi , el ti-l va scoate in cale.Omul pe care il astepti tu nu il gasesti intr-un club , la Mall , la cinema il poti gasii intr-o librarie , prin piata facandu-si singur cumparaturile , intr-un parc pe o banca , poate intr-o sala de intretinere si cine mai stie pe unde , frecventezi aceste locuri ? Nu as vrea sa vb cu pacat dar parca tare mi-e frica ca la un barbat cu bani multi , sentimentele , romantismul , dragostea sunt invers proportionale cu contul sau salariul sau , sa fie constatarea pacatul meu daca gresesc.
In afara de ajutorul moral pe care ti-l dau prin raspuns , daca vrei iti pot crea profilul lui Fat Frumos care cred ca ti s-ar potrivii , trebuie doar sa-mi dai data de nastere completa si poti stii ce sa cauti si sa fii sigura in momentul in care il intalnesti ca este sufletul tau pereche.Poti intra pe privat si spune cine esti ca nu tin minte toate persoanele cu care vb sau ma contacteaza.
Nu uita , roaga-te la d-zeu si daca iti indeplineste dorintele nu-l uita , roaga-te in continuare si multumeste-i , mie candva mi le-a indeplinit poate mai mult decat mi-am dorit , apoi am uitat putin de el , cred ca l-am suparat si am simtit-o ce fel este , cand te lasa din brate e rau de tot , eu am o vorba si tine-o minte : e mai usor sa inveti din experienta si greselile altora decat ale tale. Eu am mare incredere in sufletul si intelepciunea ta .
banalulanonim
Postat pe 14 Aprilie 2010 12:40
De la: manumarius, la data 2010-04-14 12:40:08

Of draga de tine , unde ai fost tu acum vreo 20 de ani sau ceva mai putin ( probabil ca nu erau nici macar nu discutau parintii despre tine ) ptr ca si eu imi puneam cam aceasi intrebare ca si tine despre fete , numai ca notiunea de computer nu exista .
Nu face marea greseala de a baga toti barbatii in aceasi categorie , sa stii ca d-zeu ne-a creat si pe noi diferiti nu numai pe voi femeile , nu stiu din ce localitate esti dar daca esti din Bucuresti sau mai bine spus in aceasta localitate traiesti cred ca este mai greu sa gasesti asa ceva , ritmul de viata este mult mai alert si dispare romantism , dragostea este inlocuita de pragmatism sau de noul curent ,, friends with benefits '' .Eu cred ca esti mai mult decat o.k. , practic esti o femeie cu care se poate construii o relatie de mare viitor si perspectiva ptr. ca observ ca ai o infrastructura beton , stai linistita , o sa apara intr-un tarziu si Fat - Frumos , tu nu trebuie decat sa-ti vezi de viata ta in continuare , sa pui cate o caramida in fiecare zi la infrastructura ta , sa crezi si sa te rogi la d-zeu si intr-o zi , el ti-l va scoate in cale.Omul pe care il astepti tu nu il gasesti intr-un club , la Mall , la cinema il poti gasii intr-o librarie , prin piata facandu-si singur cumparaturile , intr-un parc pe o banca , poate intr-o sala de intretinere si cine mai stie pe unde , frecventezi aceste locuri ? Nu as vrea sa vb cu pacat dar parca tare mi-e frica ca la un barbat cu bani multi , sentimentele , romantismul , dragostea sunt invers proportionale cu contul sau salariul sau , sa fie constatarea pacatul meu daca gresesc.
In afara de ajutorul moral pe care ti-l dau prin raspuns , daca vrei iti pot crea profilul lui Fat Frumos care cred ca ti s-ar potrivii , trebuie doar sa-mi dai data de nastere completa si poti stii ce sa cauti si sa fii sigura in momentul in care il intalnesti ca este sufletul tau pereche.Poti intra pe privat si spune cine esti ca nu tin minte toate persoanele cu care vb sau ma contacteaza.
Nu uita , roaga-te la d-zeu si daca iti indeplineste dorintele nu-l uita , roaga-te in continuare si multumeste-i , mie candva mi le-a indeplinit poate mai mult decat mi-am dorit , apoi am uitat putin de el , cred ca l-am suparat si am simtit-o ce fel este , cand te lasa din brate e rau de tot , eu am o vorba si tine-o minte : e mai usor sa inveti din experienta si greselile altora decat ale tale. Eu am mare incredere in sufletul si intelepciunea ta .


Hopa, Dumnezeu rezolva si probleme amoroase? Daca stiam... o sa ma rog in fiecare seara sa-mi pice Rihanna in brate.
Apropo de chestia asta, stiam un banc:

O tipã avea o papagaliþã care strigã într-una:
- Sunt curvã, sunt curvã.
Într-o zi vine popa cu botezul ºi aude papagaliþa. Indignat îi cere tipei papagaliþã pentru 2 sãptãmâni spunându-i cã el are doi papagali evlavioºi care spun numai rugãciuni ºi poate o învaþã ºi pe ea lucruri sfinte. Tipa acceptã. Zis ºi fãcut: ia popa papagaliþã, o duce acasã la el ºi o pune în colivie cu papagalii lui. Papagaliþã începe sã strige:
- Sunt curvã, sunt curvã!
La care unul dintre papagali îi spune celuilalt:
- Vezi bã, fraiere, cã nu ne-am rugat degeaba!
MSK
Postat pe 14 Aprilie 2010 18:18
De la: manumarius, la data 2010-04-14 12:40:08

Of draga de tine , unde ai fost tu acum vreo 20 de ani sau ceva mai putin ( probabil ca nu erau nici macar nu discutau parintii despre tine ) ptr ca si eu imi puneam cam aceasi intrebare ca si tine despre fete , numai ca notiunea de computer nu exista .
Nu face marea greseala de a baga toti barbatii in aceasi categorie , sa stii ca d-zeu ne-a creat si pe noi diferiti nu numai pe voi femeile , nu stiu din ce localitate esti dar daca esti din Bucuresti sau mai bine spus in aceasta localitate traiesti cred ca este mai greu sa gasesti asa ceva , ritmul de viata este mult mai alert si dispare romantism , dragostea este inlocuita de pragmatism sau de noul curent ,, friends with benefits '' .Eu cred ca esti mai mult decat o.k. , practic esti o femeie cu care se poate construii o relatie de mare viitor si perspectiva ptr. ca observ ca ai o infrastructura beton , stai linistita , o sa apara intr-un tarziu si Fat - Frumos , tu nu trebuie decat sa-ti vezi de viata ta in continuare , sa pui cate o caramida in fiecare zi la infrastructura ta , sa crezi si sa te rogi la d-zeu si intr-o zi , el ti-l va scoate in cale.Omul pe care il astepti tu nu il gasesti intr-un club , la Mall , la cinema il poti gasii intr-o librarie , prin piata facandu-si singur cumparaturile , intr-un parc pe o banca , poate intr-o sala de intretinere si cine mai stie pe unde , frecventezi aceste locuri ? Nu as vrea sa vb cu pacat dar parca tare mi-e frica ca la un barbat cu bani multi , sentimentele , romantismul , dragostea sunt invers proportionale cu contul sau salariul sau , sa fie constatarea pacatul meu daca gresesc.
In afara de ajutorul moral pe care ti-l dau prin raspuns , daca vrei iti pot crea profilul lui Fat Frumos care cred ca ti s-ar potrivii , trebuie doar sa-mi dai data de nastere completa si poti stii ce sa cauti si sa fii sigura in momentul in care il intalnesti ca este sufletul tau pereche.Poti intra pe privat si spune cine esti ca nu tin minte toate persoanele cu care vb sau ma contacteaza.
Nu uita , roaga-te la d-zeu si daca iti indeplineste dorintele nu-l uita , roaga-te in continuare si multumeste-i , mie candva mi le-a indeplinit poate mai mult decat mi-am dorit , apoi am uitat putin de el , cred ca l-am suparat si am simtit-o ce fel este , cand te lasa din brate e rau de tot , eu am o vorba si tine-o minte : e mai usor sa inveti din experienta si greselile altora decat ale tale. Eu am mare incredere in sufletul si intelepciunea ta .





Multumesc!!!
Camelia 25.01.1988
cami_goanga10
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:03

Te vreau! (doar sa nu arati ca harry potter)[/quote]




M-ai amuzat f tare .
NU arat ca el,poti citi primul post de pe pagina 2.
cami_goanga10
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:07
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-09 19:12:22Draga mea, barbati seriosi exista pe toate drumurile, dar probabil ii cauti inconstient pe cei ce te folosesc.
De ce spun asta? zi-mi si mie, de cate ori in relatiile tale, le-ai spus clar si ferm ca te deranjeaza cum te trateaza? de cate ori, le-ai aratat ca te deranjeaza? de cate ori te-ai despartit de un tip pentru un astfel de tratament? de cate ori le-ai aratat ca te respecti?

Tu pui tot pe tava din prima si nu stai sa te gandesti daca el chiar merita sau nu. Te iau pe sus hormonii primelor luni de iubire. Iar apoi el se obisnuieste sa fie rasfatat si te va trata ca atare: "fa-mi, da-mi, rasfata-ma". Tu ce ceri la schimb?
Respecta-te si vei fi si respectata! Daca un barbat nu se ridica la standardele tale, nu-ti fie teama sa spui stop relatiei. Nu numai ca nu iti vei mai pierde timpul langa cineva cu care oricum nu vei mai fi la un moment dat, dar vei fi disponibila sa fii cu cineva care te merita.





Niciodata nu m-am pus pe tava primului venit niciodata.
cami_goanga10
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:10
De la: leo_, la data 2010-04-11 02:10:06
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-09 19:12:22Draga mea, barbati seriosi exista pe toate drumurile, dar probabil ii cauti inconstient pe cei ce te folosesc.
De ce spun asta? zi-mi si mie, de cate ori in relatiile tale, le-ai spus clar si ferm ca te deranjeaza cum te trateaza? de cate ori, le-ai aratat ca te deranjeaza? de cate ori te-ai despartit de un tip pentru un astfel de tratament? de cate ori le-ai aratat ca te respecti?

Tu pui tot pe tava din prima si nu stai sa te gandesti daca el chiar merita sau nu. Te iau pe sus hormonii primelor luni de iubire. Iar apoi el se obisnuieste sa fie rasfatat si te va trata ca atare: "fa-mi, da-mi, rasfata-ma". Tu ce ceri la schimb?
Respecta-te si vei fi si respectata! Daca un barbat nu se ridica la standardele tale, nu-ti fie teama sa spui stop relatiei. Nu numai ca nu iti vei mai pierde timpul langa cineva cu care oricum nu vei mai fi la un moment dat, dar vei fi disponibila sa fii cu cineva care te merita.



bun punctul de vedere, eu insa ca barbat aplic varianta mai usoara. accept ce gasesc, dupa care cand gasesc ceva mai bun pun capat si reincep. triez cu s-ar zice.






Cred ca asta se poate aplica la baieti ,mai putin la fete,sau poate am eu concepti invechite.Eu cred ca trebuie sa cunosti cat de cat o persoana inainte de a incepe o relatie.NU accept ideea:ne cunoastem azi la discoteca si deja ne sarutam de mama focului.La fete incepe sa devina aiurea treaba cand deja au prea multi iubiti,sunt considerate fete usoare.Si acum sincer cum ar fi sa iesi in oras cu 5 prieteni si cu iubita si 3 din ei sa zica si eu am stat cu ea.Asta se intampla mai ales in orasele mici .
cami_goanga10
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:14
De la: MSK, la data 2010-04-13 18:47:04
De la: cami_goanga10, la data 2010-03-26 22:56:28jigneau*,job-uri*


Sper sa gasesc si eu acea persoana deosebita:(.


Nu nu esti tu anormala, e visul meu din todeauna(sau in cazul asta suntem doi extraterestrii). Oameni romantici sunt, oameni care isi doresc o viata linistita, o dragoste sincera animata de sentimente si nu de interese, oameni care doresc sa traiasca cu micile placeri ale vietii: un apus de soare, o floare frumoasa, o carte care te prinde, o melodie care te face sa vibrezi, o inghetata vara, o baie fierbinte, o cina romantica, o discutie sub cerul liber, briza care se sparge de tarm, o ciocolata. Insa, intr-o societate bazata pe consum in care totul se foloseste si se arunca(si cand zic totul ma refer chiar la tot), oamenii tind sa isi inchida aspiratiile in ei, sa isi construiasca o fatada, o carapace exterioara, si noaptea, cand sunt singuri, deschid geamul, isi iau cainele in brate si ii povestesc tot ce ar vrea sa fie si nu este, tot ce este si nu ar vrea sa fie. Si se aseaza in pat, mai rup o fila din calendar, evadeaza in oniric si totul e posibil. Si a doua zi, iar o iau de la capat: rad, glumesc, respira, mananca, socializeaza, se fac placuti, isi pierd noptile, se intorc acasa, fac un dus, intra in camera curat de toate vopselurile aplicate, deschid geamul, isi iau cainele in brate...

Oameni sunt, tu nu i-ai cunoscut. Nici eu nu mi-am gasit inca jumatatea, dar inca sper. Courage




Ai scris f frumos,si...ai dreptate...Toate la timpul lor!
cami_goanga10
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:16
De la: kudika166319, la data 2010-04-13 18:48:04
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-06 20:07:18[Sunt pregatita pentru o asemenea persoana!am mai cunoscut,insa nu mi-au placut(ori erau prea vorbareti si ma innebuneau,ori nu aveau nimic care sa ma atraga.etc..).


deci ai dat peste unii barbati neseriosi dar ti-au placut o vreme. altii daca sunt prea vorbareti nu e bine, daca sunt prea tacuti cica nu comunica cu noi. acum daca ai gasi unul serios poate nu ti-ar place de el. ce greu ne multumim cu ceva






Am un amic f bun,indragostit de 6 ani de mine,are tot ce poate sa-si doreasca o fata,dar....vorbeste de te innebuneste,ramai cu capul 2 zile daca iesi cu el la un suc....am avut noroc mereu daca era sa iesim,ieseam in grup si mai vb si cu alti.
cami_goanga10
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sfaturi! Chiar imi da batai de cap :( 37 De la: allessya06 11 Aprilie 2011 13:27
Nu stiu ce sa mai fac 8 De la: kudika_961460 4 Mai 2014 10:13
Dragoste vesnica 20 De la: mmar_cella 11 Iulie 2009 20:52
Psiholog 303 De la: felixcat 25 Martie 2011 13:41
femeia berbec 9 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 17:29