Setari Cookie-uri

Cum iti dai seama ca esti inselat sau inselata??

As fi si eu curioasa sa aud...cate ceva din experientele altora...cum si/au dat ei seama ca au fost inselati de partenerul sau partenera de viatza...ca sa zic sot sau sotie ..poate e prea mult spus..!
Pentru ca stau si ma gandesc la faptul ca unii stiu sa mascheze foarte bine aspectul asta...dar ce vad eu e ca sunt forumurile pline de subiecte pe marginea chestiunii asteia cu inselatul..si stau si ma gandesc ca una e banuiala alta e certitudinea...culmea intr/o lume in care totul e relativ...adica nimic nu e batut in cuie cum s/ar zice..si chiar daca surprinzi uneori anumite gesturi la persoana care reprezinta ..perechea...acelea pot fi interpretate in asha fel incat...chiar daca era ceva...la sfarsit o sa apara drept altceva!
andreea_n_x
Postat pe 31 Martie 2010 00:10
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-31 00:10:35As fi si eu curioasa sa aud...cate ceva din experientele altora...cum si/au dat ei seama ca au fost inselati de partenerul sau partenera de viatza...ca sa zic sot sau sotie ..poate e prea mult spus..!
Pentru ca stau si ma gandesc la faptul ca unii stiu sa mascheze foarte bine aspectul asta...dar ce vad eu e ca sunt forumurile pline de subiecte pe marginea chestiunii asteia cu inselatul..si stau si ma gandesc ca una e banuiala alta e certitudinea...culmea intr/o lume in care totul e relativ...adica nimic nu e batut in cuie cum s/ar zice..si chiar daca surprinzi uneori anumite gesturi la persoana care reprezinta ..perechea...acelea pot fi interpretate in asha fel incat...chiar daca era ceva...la sfarsit o sa apara drept altceva!



Eu zic ca prea despici firu-n patru. Nu cred ca e bine sa-ti urmaresti partenerul si sa scormonesti prea mult in r...t: ia sa vedem, ma inseala sau nu? Atata timp cat se poarta frumos cu mine si nu se simte la bani, restul nu ma intereseaza
goanga2000
Postat pe 31 Martie 2010 11:08
atunci cand inseala incepe sa simta cu musca pe caciula si daca nu se simte inseamna ca e nesimtit/a
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 11:11
Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!

Postat pe 31 Martie 2010 11:26
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!


acu sa vezi ce injuraturi itzi "capetzi"!!
Dontyyy
Postat pe 31 Martie 2010 11:30
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 11:30
De la: Dontyyy, la data 2010-03-31 11:30:04
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!


acu sa vezi ce injuraturi itzi "capetzi"!!


Nici nu pot sa traiesc neinjurata pe fiecare zi!

Postat pe 31 Martie 2010 12:19
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 12:19:13
De la: Dontyyy, la data 2010-03-31 11:30:04
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!


acu sa vezi ce injuraturi itzi "capetzi"!!


Nici nu pot sa traiesc neinjurata pe fiecare zi!


ai grija sa nu te uitzi in ochii ei ca s-ar putea sa te si "deoache"!!
Dontyyy
Postat pe 31 Martie 2010 12:22
De la: Dontyyy, la data 2010-03-31 12:22:26
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 12:19:13
De la: Dontyyy, la data 2010-03-31 11:30:04
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!


acu sa vezi ce injuraturi itzi "capetzi"!!


Nici nu pot sa traiesc neinjurata pe fiecare zi!


ai grija sa nu te uitzi in ochii ei ca s-ar putea sa te si "deoache"!!


O fi Medusa aia din mitologia greaca , ma impietreste cu ocheanele!

Postat pe 31 Martie 2010 16:32
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!
daria88
Postat pe 31 Martie 2010 16:34
Pai eu am fost inselata de un tip cu care ma stat un an jumatate,masca bine treburile si nu-mi dadeam seama,pana la un moment in care:nu avea timp,se rastea,telefon inchis,nu raspundea la tel.Lucrurile sunt simple ..il intrebam :mai ai pe alcineva,vrei sa ne despartim,nuuu te iubesc,esti nebuna,cum sa am pe alcineva..pana mi-a spus prietenul sau ca avea pe alcineva,apoi fostul prieten a recunoscut si punct relatie.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:04
pentru femei e simplu se folosesc de al saselea simt..iar pentru barbati si mai simplu fmeile se dau singure de gol (avem si exceptii)...
dibsi
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:39
De la: dibsi, la data 2010-04-08 10:39:53pentru femei e simplu se folosesc de al saselea simt..iar pentru barbati si mai simplu fmeile se dau singure de gol (avem si exceptii)...

eu nu as putea sa fac asa ceva pt ca vorbesc in somn nici nu ar avea nevoie de probe ca eu as fi cea mai tare proba
MYRYFYK
Postat pe 16 Aprilie 2010 12:04
De la: dibsi, la data 2010-04-08 10:39:53pentru femei e simplu se folosesc de al saselea simt..iar pentru barbati si mai simplu fmeile se dau singure de gol (avem si exceptii)...



al saselea simt?? da' ce, femeia e masina de spalat?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Aprilie 2010 12:48
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-16 12:48:59
De la: dibsi, la data 2010-04-08 10:39:53pentru femei e simplu se folosesc de al saselea simt..iar pentru barbati si mai simplu fmeile se dau singure de gol (avem si exceptii)...



al saselea simt?? da' ce, femeia e masina de spalat?


sa vezi cand intra pe "stoarcere"!!
Dontyyy
Postat pe 16 Aprilie 2010 12:51

iese si apretat si calcat si uscat
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:06
inselat/a ?????? cine inseala ?????
panduru88
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:09
perwoll magic..zici ca-i noua!
one_size
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:12
Eu zic ca o sa simti daca partnerul tau te inseala....ptr ca barbatii sunt destul de ''naivii'' sa nu zic altfel ca sa stie cum sa faca totul ca la carte....asa ca nu trebuie tu sa cauti, daca e ceva va iesi la iveala cu siguranta...dar eu sper sa nu ai parte de asa ceva...
jeanpierre
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:52
ai mare dreptate iese la iveala si inca repede dar daca pasul e facut si vrei sa ierti nu m-ai e la fel stai tot timpul in alerta si nu te gindesti decit ca el inca te inseala.
2606
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:36
Ehee, nu-i deloc chiar asa de usor sa "iasa la iveala"! Chiar deloc.
Va amintiti de cazurile de bigamie? Cand el are doua familii, doua sotii, copii cu fiecare, vieti separate? Si totusi niciuna nu realizeaza ca este inselata pana la moartea lui.
Si alte asemenea situatii cand ea afla doar printr-o pura intamplare, nicidecum prin "semnele" pe care le-ar imprastia masculul.

Citeam undeva pe aici (ma refer la site-urile astea care tot apar in reclame) ca s-ar fi dovedit stiintific ca barbatii care inseala nu ar fi tocmai destepti. La propriu. Cu referire la inteligenta. A insela nu inseamna a fi smecher, a nu fi prins da. Indiferent ca esti femeie sau barbat. Dar nu despre asta e vorba aici, nu?
Parerea mea este ca fie esti foarte obsedata, curioasa, nu-l scapi din ochi, alea-alea si il prinzi cu ceva, fie este atat de imbecil incat face greseli. Altfel, daca nu vrea, chiar nu-l prinzi.
rashela
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:12
femeile chiar au al 6-lea simt ...cu 2 dintre fostii mei iubiti s-a intamplat sa aflu ca ma insala datorita acestui simt...mentionez ca nu am avut dubii pana in momentul respectiv nici cu unul nici cu celalalt si nici nu am cautat sa aflu...La mine apare asa ca o senzatie un sentiment ciudat ,un impuls de a suna sau a merge intr-un anumit loc in momentul respectiv....Cu unul dintre ei eram impreuna de 7 ani cand s-a intamplat sa aflu ...nu stiu cat de bine este sa ai sau nu acest simt ,cert este ca eu nu am putut trece peste intamplare si ne-am despartit!
ali_cia101
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:42
interesant topic :)
o amica a mea mai ciudata din fire ( al 6-lea simt ) isi dadea seama de orice chiar inainte de a se intampla . zicea ca atunci cand are o presimtire, e cam 90% sanse sa se intample si a prins 2 prieteni cu alte fete .si le-a dat papucii urgent ... dar problema era cu al 3 lea prieten la care chiar tinea si care chiar avea o situatie buna financiara si cu care vroia sa se casatoreasca . a avut o presimtire ca ceva nu-i in regula chiar cand tipul nu facuse nimic .. si ce s-a gandit fata ? mai sunt 3 luni pana la nunta ..daca face scandal pierde tot ..asa ca s-a aranjat mai mult , s-a imbracat mai sexy si mai incitant si l-a readus pe tip la ea

Deci depinde si ce faci daca banuiesti ceva..

kudika052198
Postat pe 19 Aprilie 2010 15:03
Ca sa inseli trebuie sa fi destept,ca sa fi inselat trebuie sa fi prost...Daca nu stii sa il tii langa tine ii clar ca te inseala,cand se plictiseste,sau poate ca vrea unele lucruri care stie ca de la tine nu le poate avea..De aici vine si cheful de a insela,unii prefera poate sa iasa o data din monotonie,altii poate vor ceva total diferit...Nu prea ai cum sa stii,cert este ca nu ai sa stii mereu daca esti/ai fost/vei fi inselat/a.
Si eu ii inchideam telefonul prietenei mele,nui raspundeam,dar nu insemna ca o inselam.
Dar ii si raspundeam la telefon cand eram cu altcineva,si chiar atunci nu se prindea,dar un lucru e cert:Nu inselati,nu este frumos :)
djsusp3k7
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:34
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-16 12:48:59
De la: dibsi, la data 2010-04-08 10:39:53pentru femei e simplu se folosesc de al saselea simt..iar pentru barbati si mai simplu fmeile se dau singure de gol (avem si exceptii)...



al saselea simt?? da' ce, femeia e masina de spalat?



Nu dragul meu, masina de spalat s-a inventat cu al 6 lea simt ...dupa femeie!!! Poftim comparatie ce ne dai!!!
Brunette_25
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:16
kudika182799
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:41
dak iti cunosti partenerul,iti dai seama knd a calcat stramb
petronika
Postat pe 25 Ianuarie 2011 16:49
kudika164955
Postat pe 26 Ianuarie 2011 14:25
kudika164955
Postat pe 26 Ianuarie 2011 14:26
Dragii mei vreau sa va povestesc ceia ce mi sa intimplat mie dupa 28 de ani de casnicie .Daca aveti rabdare sa cititi tot ce o sa va povestesc veti vedea ca nu trebuie sa fi nici prost nici destept ca sa afli ca esti inselat.Aveam o casnicie minunata,in grupul nostru de prieteni spuneam ca sunt in stare sa bag mana in foc pentru sotul meu,reusisem sa ne realizam si o dorinta mai veche de a avea o casa de vacanta la tara.Am muncit pe rupte impreuna fara a ne vaita si am terminat-o.Era coltul nostru de rai ,si poate ca va redeveni .Si acum uite cum am descoperit ca sunt inselata.Intr-o zi de augus am observat ca il suna prea multe persoane ,a cerut incarcatorul si i-am spus sa imi dea mie ca il bag eu la incarcat ,nu a vrut si la pus singur la incarcat in casa ,peste putin timp am intrat in casa sa ma odihnesc putin a venit imediat dupa mine si aluat telefonul ,seara ne pregateam de culcare ,sotul meu a zis ca mai bea o bere si vine si el ,a trecut ceva vreme si m-am dus sa vad ce face ,surpriza ,butona de zor telefonul,cu cine vorbea el la ora 22? A doua zi era nervos si atunci l-am itrebat daca nu cumva este nervos din cauza mesajelor de cu seara ,imediat sa calmat .Dupa putin timp a cautat un motiv sa plece pana la un magazin ca sa cumpere ceva.Pana aici nu am banuit nimic .La pranz aveam musafiri niste prieteni ,seara nu stiu cum a venit vorba de telefoane si eu am pus mana pe telefonul lui la care mia spus ca pot sa ma uit in el ,am deschis la apeluri primite si ce sa vezi nu erau decat 2 apeluri,in conditiile in care cu o zi inainte sunase telefonul intr-o veselie.In acel moment am inceput sa ma gandesc ca ceva nu e normal .Nu am mai comentat nimic ,cum am ajuns acasa m-am uitat in telefonul lui si mi-am notat ultimele 3 apeluri.Am cerut desfasuratorul convorbirilor si pana l-am primit nu am vrut sa cred ca ma inseala ,dar cand am avut in mana desfasuratoarele din luna mai pana in septembrie am inebunit .Pe mine nu ma suna zile intregi de la servici iar pe amanta o suna de cate 10 ori ba mai erau si mesaje.Din cele trei numere luate unul era cel al amantei .In acel moment am fost disperata ,m-am uitat in oglinda si m-am intrebat ce nu ii place la mine si am gasit imeduiiat raspunsuri-sunt grasa ,sunt neglijenta ,sunt batrana .Ce sa fac trebuia sa actionez cumva ,nu vroiam sa imi pierd casnicia.Am intrat pe regim alimentar ,am slabit 11 kg.,aveam 70 acum am 59, merg la fitnes,merg la SPA,cand vine acasa sunt tot timpul aranjata .Intr-un cuvant m-am schimbat si eu foarte mult Desfasuratoarele veneau si nu se schimbase nimic,atunci am atacat problema direct si l-am intrebat ce are de gand cu ,casnicia noastra.A fost surpris si nu a recunoscut nimic ,ba mia spus vorbe frumoase .De atunci mai precis din a doua jumatate a lui decembrie a fost si el alt om .Dar acum vine problema mea cea mai mare ,nu mai am incredere in el,mia distrus toate bucuriile pe care le aveam Daca pleaca pana la paine ma intreb oare se duce sa ii dea telefon .Din ianuarie nu mai apare acel numar de telefon ,dar a disparut un telefon mai vechi din casa ,ceia ce ma duce cu gandul ca vorbeste cu amanta de pe alt telefon .Am un suflet distrus ,singurul om din lume in care aveam incredera si daca miar fi spus SARI as fi sarit cu ochii inchisi m-a inselat.Vreau sa uit dar nu pot este o durere care ma macina zi de zi ,sunt intrebari la care nu pot sa imi raspund .Am vrut sa ma sinucid dar m-am gandit la copil ,e destul de mare dar m-am gandit la el .Sunt ca o nava in deriva .Relatia in casa e buna ,e mai atent ,ma suna zilnic sa vada ce fac ,nu mai e asa visator si nici absent .Nu pot spune ca a teminat relatia tocmai de aceia nu ma pot linisti ,sunt tot timpul atenta la ce se intampla in jurul meu ,sunt suspicioasa ,intr-un cuvant sunt cu nervii la pamant. ar mai fi fost multe de detaliat dae v-am plictisit destul . Concluzia =FITI ATENTI (atente) LA DETALII=. Va doresc numa bine si nu ma criticati pre aspru ,daca aveti un sfat pertinent il primesc cu drag ,daca vreti sa radeti de mine ganditiva inaite de doua ori pentru ca si tu poti fi in locul meu in orice clipa .O zi buna sa aveti.
Ella064497
Postat pe 16 Februarie 2011 08:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e de facut ?... 7 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 13:51
CUM SA CONDIMENTEZ RELATIA 9 De la: kudika514482 5 Noiembrie 2012 19:18
Cred ca am luat-o razna de tot... 60 De la: Cassey 31 Decembrie 2008 13:53
Am nevoie de sfaturi 5 De la: kudika_24263 28 Decembrie 2012 10:23
Mutatul impreuna 36 De la: kudika413356 17 Iulie 2011 00:31