Setari Cookie-uri

Cum iti dai seama ca esti inselat sau inselata??

cel mai simplu raspuns....................cand comportamentul persoanei iubite devine altul decat cel obisnuit...ori excesiv de lingusitor ori prostanac de ignorant
concordia
Postat pe 29 Aprilie 2011 15:30
Asta este o intrebare la care poti raspunde doar daca ti-ai pastrat integritatea sufletului si spiritului...in asa fel incat sa poti sa iti dai seama ca ceva lipseste......in adancul sufletului realizezi imediat cum vezi persoana ca CEVA s-a schimbat......daca esti onest cu tine in primul rand vei putea realiza aceasta rotire de busola....o vei vedea in ochii celuilat...in privirile lui evazive...in atitudinea lui poate submersiva....in tacerea lui si inchiderea sau rabufnirea eului sau.....in ochii celorlalti, in gandurile proprii, in amintirile faptelor si cuvintelor celuilalt....suntem toti o carte deschisa pentru cei care stiu sa citeasca.....
kudika_parasga
Postat pe 30 Aprilie 2011 15:20
cam greu iti dai seama daca esti inselat/a....asta daca partenerii ca sa le spun asa nu sunt si niste actori foarte buni....eu una mi-am dat deama cam greu de chestia cu inselatul...dar pana la urma m-am prins...i-am facut o surpriza.....o vizita neanuntata...si bum...ce-am vazut....cred ca stiti deja ce...asa ca aveti grija pe cine iubiti, si cat de multa incredere acordati...sfatul meu : '' nu bagati mana in foc pentru mini, pentru ca va ve-ti arde".
Georgi89
Postat pe 1 Mai 2011 15:45
Sa iti dai seama nu e mare lucru daca ai ceva experienta de viata. Problema e daca vrei sa iti faci singura rau?
Iata totusi citeva ponturi:
1.Isi schimba comportamentul ;e fie prea amabil fie rautacios
2.se ingrijeste mai mult
3. tine tel pe mute
4 e stresat cind totusi e pe tare si suna
buculeiro
Postat pe 2 Mai 2011 00:13
Daca il cunosti foarte bine cred ca este imposibil sa nu iti dai seama daca are pe altcineva ...
Alinutza_Rose
Postat pe 2 Mai 2011 00:15
Orice femeie simte cand e inselata.......
kudika385571
Postat pe 2 Mai 2011 08:53
jenita
Postat pe 2 Mai 2011 08:57
jenita
Postat pe 2 Mai 2011 09:36
......INSTINCTUL.......
meliamelia
Postat pe 2 Mai 2011 10:28
S-au scris atatea materiale despre cum sa-ti dai seama daca esti inselat sau nu de persoana care iti este partener/a incat cred ca subiectul nu mai este interesant. Daca ai rabdare vreo 20 ani poti citi tot ce s-a scris si atunci nu o sa mai ai asemenea curiozitati.
anigusatu
Postat pe 2 Mai 2011 13:46
E foarte simplu ....incep schimbarile -indiferenta ,dezacord in vorbe ,raceala ....etc! Barbatii toti inseala ....iti dai seama foarte usor -ori incepe sa sune telefonul si se fereste ,ori sms .... deci cu alte cuvinte NIMIK NU MAI ESTE CA MAI INAINTE ...
kudika041200
Postat pe 2 Mai 2011 15:22
CAND PARTENERUL TE INSEALA I-SI SCHIMBA COMPORTAMENTULSIGUR.
kudika081088
Postat pe 2 Mai 2011 16:35
CAND PARTENERUL TE INSEALA I-SI SCHIMBA COMPORTAMENTULSIGUR.
kudika081088
Postat pe 2 Mai 2011 16:35
Adevarul este caci viata de familie nu va fi niciodata decenta si cu atat mai putin innobilatoare pana cand se va elibera de aceasta oroare principala a dependentei femeilor de barbati!!!!!
Cei care dau bataie de cap intr-o familie sunt fie idioti,fie oameni de spirit!!!!
kudika041200
Postat pe 2 Mai 2011 17:59
Depinde, uneori stii sigur ca ai fost poate inselat dar nu vrei sa crezi chiar daca comportamentul sau iti arata cu siguranta.
Mocanu_ely
Postat pe 2 Mai 2011 20:31
Depinde, uneori stii sigur ca ai fost poate inselat dar nu vrei sa crezi chiar daca comportamentul sau iti arata cu siguranta.
Mocanu_ely
Postat pe 2 Mai 2011 20:31
Daca stau sa ma gandesc nici nu stiu cum e mai bine: sa stiu ca ma inseala si sa sufar ? sau sa nu stiu ca ma inseala si sa fiu fericita? Daca te inseala din plictiseala, sau in ideaa "hai sa vad si altceva" cu siguranta nu iti vei da seama, dar daca te inseala pentru ca nu il mai atragi, atunci vei sti.
dy_didy
Postat pe 3 Mai 2011 09:27
Daca persoana de langa mine ma iubeste, si m-a inselat doar ca sa vada cum e si cu altcineva, sau pur si simplu din monotonie, vad acestea prin ochii lui...nu mai are curajul sa ma priveasca in ochi o perioada, cere mai multe de la mine, mai multe decat de obicei, devenind oarecum nemultumit, ma vede mai grasa ..sau mai slaba, chiar daca schimbari nu sunt, practic nu prea are chef de mine, si atunci normal ca imi pun un semn de intrebare. Pana acum nu am fost inselata, insa cine inseala tb sa fie prea nesimtit, sau pur si simplu chiar nu iubeste persoana de langa el, sau chiar este prea puternic sa ascunda acest lucru. De obicei femeile daca inseala pun si suflet, barbatii o fac mai mult pt a nu se simti constransi, pt a fi mereu liberi, insa cred cu certitudine ca 90% din barbati iubesc o singura femeie, si nu concomitent cu alta.
kudika389851
Postat pe 3 Mai 2011 09:57
Cred k pur si simplu iti dai seama,difera de la caz la caz...
danalbu
Postat pe 3 Mai 2011 10:34
danalbu
Postat pe 3 Mai 2011 10:36
oricine inseala, fa fi tradat mai devreme sau mai tarziu de propriul comportament. Prin urmare... trebuie doar sa fii foarte atent la comportamentul (schimbator) al partenerului si daca ai un picut de talent in a pune lucrurile "cap la cap", o sa descoperi tot ceea ce ti-a fost ascuns.
mihaela_covrig
Postat pe 3 Mai 2011 10:43
Comportamentul schimbator este primul semn ...cel putin asa s-a intamplat in cazul meu ,apoi apar discutiile contradictori pe niste subiecte banale,urmate de reprosuri spuse de ambele parti ..ppfiu si lista poate continua
Mickey19
Postat pe 3 Mai 2011 10:50
Eu personal cred ca iti dai seama cand esti inselat pt ca cel care inseala trebuie sa fie un actor prea bun ca sa nu tradeze cumva prin gesturi ceea ce a facut.
asa ca de fapt nu ne dam seama noi singuri acest lucru ci pur si simplu suntem ajutati de gesturile sau faptele celor care inseala.
kudika390285
Postat pe 3 Mai 2011 11:03
Parerea mea este ca,orice femeie simte asta,la un moment dat!
Te tradeaza gesturile,pentru ca esti schimbat,persoana inselata nu are cum sa nu-si dea seama!
kudika391089
Postat pe 3 Mai 2011 11:24
Din punctul meu de vedere, rasppunsul la aceasta intrebare depinde si de cel care insala - cat de bine stie sa minta/sa ascunda faptul ca a calcat pe bec, dar si de cel care este inselat - cat de dezvoltat are spiritul de observatie. Logic vorbind, sunt n semne prin care-ti dai seama ca ai fost sau esti inselat/a: ori este mai rece/distant , ori devine brusc foarte sufocant, iesiri neobisnuite fosrte dese etc.
alexa_buburuza
Postat pe 3 Mai 2011 12:13
Detaliile spun totul

cum se imbraca cum iti vorbeste cum se uita la tine . si apoi apar reprosurile nimic nu e bun nimic nu ii convine etc semne ca are pe alcineva

asta mai alas daca pana atunci totul a mers ok si doar nu ti-ai schimbat cu nimic stilul de viata
amira_edu
Postat pe 3 Mai 2011 12:47
Cum iti dai seama dk ai fost inselata? ei bine...dupa un timp in care partenerul a fost numai lapte si miere...se schimba....apar certuri care nu isi au rostul in care bineinteles el este intotdeauna victima...uneri ajungi sa crezi ca tu esti vinovata pentru tot....Iar daca ma intrebi de ce m-a inselat...ei bine ...nu stiu ce a fost in capu lui...chiar nu l=am inteles si nu il inteleg nici acum...
fanniy
Postat pe 3 Mai 2011 13:14
Este foarte greu sa afli k esti inselat, dar si mai greu este sa sti si sa accepti.
kudika392408
Postat pe 3 Mai 2011 13:52
Asa spui acum..cand vei fii in situatia respectiva, nu te vei mai simti la fel. Suntem curajosi, atunci cand nu dam nas in nas cu leul. Inima ti se va frange, sufletul iti va plange, increderea iti va fi tradata..oricati bani ti-ar aduce el si oricat de frumos se va purta cu tine dupa aceea. Mereu te vei intreba ce a avut cealalta in plus sau de ce a ales sa caute..? Ceva nu mai merge intre voi? etc etc
Vei avea atatea intrebari..si nici un raaspuns. Tot ce speram este sa nu ajungem in acea situatie..
AichaK
Postat pe 3 Mai 2011 14:58
Parerea mea este ca depinde de ambele parti, depinde cat de experimentat este cel care inseala, si cat de neexperimentata este cea inselata. O femeie care n-a mai fost inselata, cred ca-si da seama mai greu, mai ales daca da de un barbat experimentat pe acest teren.
kudika390148
Postat pe 3 Mai 2011 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
i am a woman in search of a woman 54 De la: kudika019156 26 Mai 2009 22:50
Schimbarea doar in mintea mea... 15 De la: Barbie30_ 10 August 2011 20:44
teama de o noua relatie? 10 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 19:40
dedicaTIE - Dedicatii speciale, personalizate 1 De la: burunducel 21 Septembrie 2010 11:55
Relatii noi in haine vechi 6 De la: _Rori_ 24 Martie 2013 07:45