Setari Cookie-uri

Capricornii?

De la: abbeyonce, la data 2010-04-16 18:34:25Motto in viata :banii si nu conteaza metodele prin care ii obtii!
calitati:egoism pana la extreme,avaritie,singuratate,incapatanare in orice situatie,nu accepta pe cineva mai buni ca ei(ceea ce se intampla mai mereu sa fie cazul),lipsa de scrupule,nefamilisti,infideli,mincinosi,foarte saritori cand trebuie admirati,niciodata nu ajuta daca nu au vreun scop ascuns ce ii priveste doar pe ei,pe scurt !una din cele mai proaste zodii alaturi de sagetator.


capricornii sunt foarte muncitori si pun suflet in tot ce fac...pt k ei vor s reuseasca prin propriile forte sa ajunga acolo unde vor...si desi la suprafata pot parea niste superficiali in ale sentimentelor....sunt cei mai sensibili knd vine vorba de dragoste si prietenii din tot zodiacul....faptul k blufeaza mult si nu arata asta este din cauza faptului k ei considera afectiunea si iubirea dovada de slabiciune.k nu o arata e altcevaaaaaaa....
Este melancolic si visator, inclinat sp[re singuratate. In dragoste se manifesta introvertit si chiar daca iubeste cu pasiune, nu face vizibila trairea sa interioara datorita autocenzurii pe care si-o impune. Casatoria sa este dictata mai mult de ratiune decat de sentiment sau atractie fizica. Este ata sa faca multe concesii pentru a mentine o relatie, stiind sa se sacrifice pentru persoana iubita. Poate avea parte de iubiri instabile, mai mult la nivel imaginar, fiind atras de parteneri mai in varsta, casatorindu-se mai tarziu. Este o fire singuratica, serioasa, controlandu-si permanent emotiile. Nu stie sa fie tandru, fiind usor distant si rigid. Este timid si idealist in dragoste.
dark_eye
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:00
Intaresc ice_eye .
_Alexa_
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:35
De la: ice_eye, la data 2010-04-21 18:00:33
De la: abbeyonce, la data 2010-04-16 18:34:25Motto in viata :banii si nu conteaza metodele prin care ii obtii!
calitati:egoism pana la extreme,avaritie,singuratate,incapatanare in orice situatie,nu accepta pe cineva mai buni ca ei(ceea ce se intampla mai mereu sa fie cazul),lipsa de scrupule,nefamilisti,infideli,mincinosi,foarte saritori cand trebuie admirati,niciodata nu ajuta daca nu au vreun scop ascuns ce ii priveste doar pe ei,pe scurt !una din cele mai proaste zodii alaturi de sagetator.


capricornii sunt foarte muncitori si pun suflet in tot ce fac...pt k ei vor s reuseasca prin propriile forte sa ajunga acolo unde vor...si desi la suprafata pot parea niste superficiali in ale sentimentelor....sunt cei mai sensibili knd vine vorba de dragoste si prietenii din tot zodiacul....faptul k blufeaza mult si nu arata asta este din cauza faptului k ei considera afectiunea si iubirea dovada de slabiciune.k nu o arata e altcevaaaaaaa....
Este melancolic si visator, inclinat sp[re singuratate. In dragoste se manifesta introvertit si chiar daca iubeste cu pasiune, nu face vizibila trairea sa interioara datorita autocenzurii pe care si-o impune. Casatoria sa este dictata mai mult de ratiune decat de sentiment sau atractie fizica. Este ata sa faca multe concesii pentru a mentine o relatie, stiind sa se sacrifice pentru persoana iubita. Poate avea parte de iubiri instabile, mai mult la nivel imaginar, fiind atras de parteneri mai in varsta, casatorindu-se mai tarziu. Este o fire singuratica, serioasa, controlandu-si permanent emotiile. Nu stie sa fie tandru, fiind usor distant si rigid. Este timid si idealist in dragoste.


foarte bine se vede ca tu cunosti un capricorn.. ai dreptate
yogeolove
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:47
De la: yogeolove, la data 2010-04-21 20:47:38
De la: ice_eye, la data 2010-04-21 18:00:33
De la: abbeyonce, la data 2010-04-16 18:34:25Motto in viata :banii si nu conteaza metodele prin care ii obtii!
calitati:egoism pana la extreme,avaritie,singuratate,incapatanare in orice situatie,nu accepta pe cineva mai buni ca ei(ceea ce se intampla mai mereu sa fie cazul),lipsa de scrupule,nefamilisti,infideli,mincinosi,foarte saritori cand trebuie admirati,niciodata nu ajuta daca nu au vreun scop ascuns ce ii priveste doar pe ei,pe scurt !una din cele mai proaste zodii alaturi de sagetator.


capricornii sunt foarte muncitori si pun suflet in tot ce fac...pt k ei vor s reuseasca prin propriile forte sa ajunga acolo unde vor...si desi la suprafata pot parea niste superficiali in ale sentimentelor....sunt cei mai sensibili knd vine vorba de dragoste si prietenii din tot zodiacul....faptul k blufeaza mult si nu arata asta este din cauza faptului k ei considera afectiunea si iubirea dovada de slabiciune.k nu o arata e altcevaaaaaaa....
Este melancolic si visator, inclinat sp[re singuratate. In dragoste se manifesta introvertit si chiar daca iubeste cu pasiune, nu face vizibila trairea sa interioara datorita autocenzurii pe care si-o impune. Casatoria sa este dictata mai mult de ratiune decat de sentiment sau atractie fizica. Este ata sa faca multe concesii pentru a mentine o relatie, stiind sa se sacrifice pentru persoana iubita. Poate avea parte de iubiri instabile, mai mult la nivel imaginar, fiind atras de parteneri mai in varsta, casatorindu-se mai tarziu. Este o fire singuratica, serioasa, controlandu-si permanent emotiile. Nu stie sa fie tandru, fiind usor distant si rigid. Este timid si idealist in dragoste.


foarte bine se vede ca tu cunosti un capricorn.. ai dreptate
barbatul capricorn e foarte dificil incapatanat si ii place mereu sa critice si sa faca reprosuri fara motiv..de acea e greu de suportat intr-o relatie
kudika029282
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:58
Nu e asa, principalul motiv fiind ca nu e comunicativ, si ca sa jigneasca trebuie sa comunice .
Capricornul standard, dand la o parte alte variabile .... si printre ele ascendentul .
_Alexa_
Postat pe 21 Aprilie 2010 23:25
ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele
jypricop
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:21
Draga mea fugi cat mai poti de capricorn,desi va fi langa tine fizic ..cu sufletul nu va fi niciodata,pentru ca nu are bietul de el....
jypricop
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:37
De la: kudika011163, la data 2010-04-20 11:48:39Eu tocmai astazi m-am despartit de un capricorn dupa 1 an jumatate.Pot spune ca m-am imbolnavit de nervi...ei ca persoane sunt extraordinare..mai ales sa il ai ca prieten.Da sfaturi mai mult decat excelente la altii dar dupa cum am scris mai sus se pare ca intr-o relatie e dezastru.Asta a recunoscut-o si el...sunt niste persoane extrem de inteligente..apropo el are 38 de ani iar eu 24.La inceputul relatiei noastre aveam si eu personalitate pe care apoi,usor,usor m-a facut sa o pierd ,sa ma faca sa fac numai ce zice el..cu scuza ca ASA ESTE BINE.Tin sa mentionez ca sunt o fata destul de draguta,dar,care a avut multe greutati in copilarie,foarte gospodina de fel.Eu in toata relatia asta am uitat si sa mai rad ..am acceptat multe pentru ca mi-am dorit relatia asta.Este foarte placut ,stie sa se faca in absolut orice situatie dar acasa este un dezastru.Plus ca nici nu mai munceste de 1 an sta numai in fata calculatorului....sunt f f comozi.Daca ar putea numai sa gandeasca si sa nu depuna efort fizic ar fi perfect(nu ca ar fi un lucru foarte rau...dar totusi nu imi explic cum sa stai numai in casa 1 an de zile...zi de zi...numai la calculator).Eu am muncit mereu de cand ne-am cunoscut.Sunt foarte posesivi si banuitori au obiceiul sa intoarca lucrurile pe toate partile si sa le expuna asa cum nu sunt.Am tot zis: m-am bagat in relatia asta ..il iubesc...o sa isi dea seama ce are langa el.La inceput era calm..radea ...se preface foarte bine.Apoi cand pune mana pe tine vai si amar..daca vrei o relatie cu un capricorn trebuie sa fi dispusa sa faci exact ce iti zice .Cu toate ca te face sa crezi pana si tu ca este cel mai bine pentru tine sa faci asa cum zice el.Nu uita niciodata pe cineva care ii greseste ...te lasa si luni intregi, ti-o coace..si apoi te face praf daca are aceasta sansa..Poate jigni foarte usor asa incat nu ai ce sa ii reprosezi(trebuie sa recunosc ca este un lucru al naibii de inteligent).In concluzie ca prieteni sunt cei mai buni..daca ai o problema se da peste cap sa te ajute,par maturi dar nu sunt cel putin intr-o relatie.Vor sa le oferi multa iubire,se implica daca ai probleme..mai bine zis sunt genul de persoane carora le face placere sa se simta utili pentru altii.Imi pare extrem de rau ca s-a terminat,credeti-ma ca m-am schimbat la extrem pentru el,exact cum a vrut incepand de la felul de a vorbi..look-ul..mi-am lasat la o parte orgoliul tot ,tot.Acum imi spune ca are nu stiu ce stari emotionale si psihice care in mod sigur 100%au legatura cu mine.Si de aici s-a rupt relatia.Ma intreba la ce ma gandesc in momentele alea ..ce fac..ca sa isi explice starile pe care le avea.Ma suna si ma intreba acum ce faci ca am o stare nu stiu cum....s-au il luam si statea la munca cu mine ore in sir...aaaa si a spus ca nu este gelos...cu toate ca asta se intelege.Un pic posesiv.
Cert este ca m-a terminat psihic...mereu mi-a spus ca este ca o oglinda amplificata.Daca cineva isi poate da cu parerea...va rog!!Cert este ca mi-am dorit sa mearga...stiu ca nu trebuia sa renunt la mine atat de mult,dar asta este acum.
Multa bafta


Adevarat ca pot evolua si in directii negative unii capricorni.De ce spuneam in alta zi ca "Celui ce i s-a dat mult, mult i se va cere"? Pentru ca celui ce Dumnezeu ii da o "zestre genetica" bogata, adica niste calitati si daruri mari, acela este foarte responsabil de cum le foloseste si in ce directie evolueaza in functie de acestea! Daca se lasa atras de lucruri reprobabile , negative, incet-incet, va da viata acelor defecte de care ar fi fost cazul sa se fereasca: dictator, intolerant, incapatanat in sens negativ si irational, uneori pervers sau fatarnic. Aceasta pentru ca tot ce capatase bun s-a pervertit, au luat o alta forma si fiecare calitate a fost inlocuita de reversul ei. Imagineaza-ti un bolovan urias care incepe sa se rostogoleasca la vale, din ce in ce mai repede, si care din ce in ce se intuneca la culoare pana la negru si urat.....in loc sa urce" devenind mai luminos si devenind din ce in ce mai putin "greu", adica mai putin atras si stapanit in chip egoist de lucruri materiale........e ceva ce iti poti imagina: ce inseamna Binele sau Raul intr-o astfel de persoana. Mai e o mica problema si ascendentul, aduce cu sine multe trasaturi in plus.
Ceea ce este foarte important in relatie, este stabilirea de la inceput a unor limite, si principiile de viata ale fiecaruia ce trebuiesc respectate. Fara sacrificiu de sine din partea amandorura, in sensul ca fiecare este bine sa isi atenueze constient niste mici defecte, fara efortul acesta nu se poate. Iar acest lucru este bine de discutat de la inceputul relatiei. Degeaba striga el (sau ea) "te iubesc!" poate sa insemne foarte bine de fapt "am nevoie de tine sa te folosesc", sau "am nevoie de tine sa imi satisfac orgoliul de a poseda"...Iubirea adevarata se construieste greu si cu eforturi constiente de ambele parti.
Cine nu iti respecta aceste drepturi, NU IL ACCEPTA IN VIATA TA! Ca sa nu isi bata joc si sa te anuleze....Iti spun din experienta personala.
KALYRONA
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:57
Ziceai ca nu le place sa fie singuri indiferent unde se afla... eu sunt capricorn si te contrazic din tot sufletul la chestia asta ;)))
Capricornii chiar au nevoie de singuratate..din cand in cand.. clipe de melancolie, etc...
Cum spuneau fetele.. sunt interiorizati, cateodata...si atunci chiar se simt bine in singuratatea lor unde e liniste si doar ideile, gandurile lor ii inconjoara si pot sa se gandeasca cat de profund vor ei la ceea ce ii framanta... :*
kudika076304
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:16
Da, ai dreptate.. capricornii chiar sunt cam posesivi, desi in cele mai multe cazuri nu recunosc.. si le place sa creada ca detin controlul..mai ales intr-o relatie... Le este foarte greu sa treaca peste orgoliul lor imens (si prostesc de multe ori), sau sa admita ca s-au inselat, chiar si atunci cand tin la cineva... atunci cand iubeste cua devarat, simte nevoia mai mult decat crezi sa fie tandri, sa isi arate sentimentele, dar le este teama sa nu se profite si sa ajunga din nou..sa le fie calcat orgoliul.. Daca inca mai vrei relatia asta si vrei sa-l "bagi un pic in priza", arata-i indiferenta din cand in cand si justific-o spunandu-i ca te-ai saturat sa te straduiesti numai tu sa faci lucrurile sa mearga si ca faptul ca nu se implica asa cum ai vrea tu, te-a facut sa nu mai simti la fel ca la inceput.. si daca chiar te iubeste (si dupa atata timp sunt sigura ca e asa), eu zic ca asta o sa-l determine sa fie mai atent la detalii, la ce-ti place tie si la ceea ce ai nevoie de la barbatul de langa tine.. Deci.. un pic de indiferenta, un pic de mister.. poate chiar si sa-l faci gelos ff putin (nici nu e nevoie de mult la capricorni, care sunt de multe ori gelosi daca nu le dai motive )
Succes si daca chiar nu merge, treci peste... Esti tanara si din cate vad, sociabila, deschisa.. si n-o sa-ti fie greu sa-ti gasesti pe altcineva.. Bineinteles ca n-o sa treci usor peste o evetuala despartire definitiva, dar stii cum e.. timpul le rezolva pe toate
kudika076304
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:36
"
ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele "

At fi prosti sa fie deschisi si calzi cu cei care ii critica, mai ales ca ei sunt deosebiti de sensibili si raceala pe care o afiseaza e o forma de autoprotectie .
Ar fi prosti sa fie altfel decat egoisti cu oameni care nu ii inteleg .

Mai intai trebuie sa intelegi pe cineva, si dc o faci a judeca nu mai era sens in ecuatie .
Cei care nu fac decat sa ceara si apoi dau in cap ca x sau y e egoist ..ar trebui sa invete sa astepte mai intai de la ei ...apoi de la altii , sa se judece mai intai pe ei apoi pe altii ... sa nu mai rada sau sa afecteze pe cei pe care nu ii inteleg, ca nu e nimeni obligat sa le dea lor ceva , inclusiv vreo forma de explicatii .

Capricornii stiu ce vor, isi urmeaza visele , nu dau in cap nimanui si nu se baga in vietile altora, sunt deosebiti de exigenti cu propriile persoane si se protejeaza de cele nepotrivite . Fapt f intelept, de altfel sunt si inteleptii/maturii zodiacului ... poate si de aici echilibrul si integritatea lor .
Nu sunt barfitori , bagaciosi , nu deranjeaza pe nimeni, isi vad de existenta lor . Cei ce raman sa fie deranjati sunt cei care vor ceva de la ei si nu primesc, ca pana la urma nimeni nu e obligat sa raspunda asteptarile altcuiva . Seriosi si muncitori ...zodie pretentioasa si exigenta .
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:44
Nu contest ca exista si buruieni ...dar in mare sunt pers pe care te poti baza si care nu vor cauta metode cu care sa te manipuleze, pentru ca ei cauta esenta .... ce e real in cei de langa si nu ce vor altii sa vada , si dc nu gasesc ca ce se arata este ce e real atunci merg mai departe ... pe calea lor cautand persoane analoage caracterului si naturii lor carora sa le fie aproape si invers .

Sunt puternici ca o stanca si isi pastreaza pozitiile indiferent de furtuni ... si marea de iluzii/minciuni din jur .
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:57
De la: alexa1234, la data 2010-04-22 18:44:10"
ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele "

At fi prosti sa fie deschisi si calzi cu cei care ii critica, mai ales ca ei sunt deosebiti de sensibili si raceala pe care o afiseaza e o forma de autoprotectie .
Ar fi prosti sa fie altfel decat egoisti cu oameni care nu ii inteleg .

Mai intai trebuie sa intelegi pe cineva, si dc o faci a judeca nu mai era sens in ecuatie .
Cei care nu fac decat sa ceara si apoi dau in cap ca x sau y e egoist ..ar trebui sa invete sa astepte mai intai de la ei ...apoi de la altii , sa se judece mai intai pe ei apoi pe altii ... sa nu mai rada sau sa afecteze pe cei pe care nu ii inteleg, ca nu e nimeni obligat sa le dea lor ceva , inclusiv vreo forma de explicatii .

Capricornii stiu ce vor, isi urmeaza visele , nu dau in cap nimanui si nu se baga in vietile altora, sunt deosebiti de exigenti cu propriile persoane si se protejeaza de cele nepotrivite . Fapt f intelept, de altfel sunt si inteleptii/maturii zodiacului ... poate si de aici echilibrul si integritatea lor .
Nu sunt barfitori , bagaciosi , nu deranjeaza pe nimeni, isi vad de existenta lor . Cei ce raman sa fie deranjati sunt cei care vor ceva de la ei si nu primesc, ca pana la urma nimeni nu e obligat sa raspunda asteptarile altcuiva . Seriosi si muncitori ...zodie pretentioasa si exigenta .

barbatul capricorn e foarte rece si indiferent nu-i place sa isi arate sentimentele..e destul de distant fata de partenera sa ceeea ce de multe ori e in defavoarea lui..si sa nu se mire daca ar putea fi parasit pentru comportamentului lui rece si distant...
kudika029282
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:58
Chiar daca ii pasa, ii e aproape imposibil sa comunice asta altfel decat prin prezenta si suportul tacit.
Mai bine spune ca nu ii pasa decat sa comunice ca ii pasa si dupa sa se trezeasca ca ii sunt folosite emotiile de catre celalat . Asta spre deosebire de ala care striga sus si tare iubirea lui si a doua zi nu mai e ...sau ala tandru care ofera iubirea lui tie si restului de pers pe care le "iubeste".
Ia 2 persoane , un capricorn si unul flusturalnic dar cald , pune-i in un mediu crud , in care toate acuzele si dovezile lumii sunt contra ta ..si dupa spune-mi care a ramas .
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 19:14
Aici , evident, depinde f mult de valorile si ceea ce vrea fiecare ...dar eu il prefer pe ala care pare rece dar e acolo si daca lumea se prabuseste in capul meu si are capacitate de suport la greu, decat cel care imi declara non stop iubirea lui si la prima piedica iti da in cap . Ala care crede in tine indiferent de ce se intampla si de toate dovezile contra, pentru ca el a vazut altceva in tine si isi respecta deciziile mergand cu ele pana in panzele albe .Ala care poate si are taria de a fi acolo indiferent de ce se intampla .
Si e acolo, fara reprosuri sau atacuri , pentru ca el a decis ceva si respecta decizia si intuitiile sale.
Ala e valoros ... si sunt putine zodii care au asta , iar una dintre ele, cu cea mai mare concentratie de trasaturi in acest sens e capricornul .
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 19:22
Dar, din pacate pentru cei mai multi, ei cam cer aceleasi lucruri ... si pana ajung sa se convinga ca cel de langa e asa si au taria de a exista langa ei ... dureaza si dc acela cedeaza pe parcurs ... isi va forma o parere destul de nasoala vis a vis de aceste persoane . Sa nu uitam si neincrederea specifica acestui semn ...
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:06
M-am analizat si am ajuns la anumite concluzii chiar azi. Si uite ca intreb: crezi ca mai sunt sanse de impacare? Bineinteles daca imi poti spune, daca nu, nu-i nicio suparare.
ea - 30.01.1961, ora 22, Calnic (langa Resita) jud. Caras Severin
el - 25.12.1964, Resita jud. Caras Severin, ora 11.30
INUKA
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:39
aer/apa cu pamant/apa .....cam greu.
Dar de ex eu stiu relatii intre Capricorn cu Varsator , de amicitie e drept care au fost super ok .
Si conform a ce am citit si Balanta cu pestii merg ok ( ca de acum probabil ati intrat si pe ascendent )
Depinde mult de fiecare ... si zodiacul nu e litera de lege , depinzand de fiecare si cum am mai precizat si de celelalte variabile care formeaza un individ .

Capricornul este foarte stabil in relatii ... mai ales daca au o istorie si nu a fost tradat .
Adica nu a fost vbit pe la spate , jignit , mintit ... sau daca nu s-a trecut peste el . Si nu s-a incercat manipularea lui. Daca s-a intamplat ceva din astea , deja cauta o cale de a iesi/s-a departat . Sau o stie deja si asteapta momentul prielnic . Asta legat de capicorn .
Despre celelalte zodii nu prea ma notiuni, mai putin despre Varsator ,despre care stiu ...si care e si el unul greu de cucerit si face rau la tradare , adica se simt dezamagiti, nu spun, dar se cam departeaza. Si varsatorul e usor ghidat de capricorn, care e mai strong si nu se prea pierde .

Acum, tu stii mai bine ce a fost intre voi ... daca ceva din astea s-a intamplat , mai bine ii spui, decat sa te ascunzi , ca se prind si aici .Si daca afla dupa , din alte surse, nu mai vezi . Dar si la modul de comunicare e sensibil . Adica e mai bine scurt si la obiect , fara inflorituri ... si lectia luata de tine . Oricum, e decizia ta. Iar, sunt mult mai multe variabile, si asta e numai o parte . Nu poti sa te ghidezi numai dupa zodie si ascendent , ele aduc puncte fixe ale caracterului cuiva, dar "si coroana conteaza uneori nu numai cracile copacului" desi e mult spus .

SI daca un capricorn iti simte absenta, se cam intoarce din ce am citit pe aici .
Daca varsatorul ia initiativa si capricornul il mai vede pozitiv, nu va fi respins . Sau nu il va respinge pe moment dar departarea exista . Si aici depinde de varsator .
Daca ia capricornul initiativa, cred ca e mai ok ca varsatorul sa prezinte deschidere ....

Bafta .
_Alexa_
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:30
De la: jypricop, la data 2010-04-22 13:21:11ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele
abbeyonce
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:05
Mi-am amintit de sotia lui John Nash care cica era capricorn . Cat a putut sa creada in omul ala ca sa reziste la tot prin ce a fost trecuta ! Pentru ca efectiv s-a casatorit cu el ... si a stat pana l-a scos din boala ... Eu si cand am vazut filmul am fost putin socata de forta ei ...
Ala om puternic ... el s-a ratacit la orice nivel si ea a fost singura care l-a ghidat si a stat .

Daca a meritat ea a decis ... dar nu a plecat, cati ar fi stat in un asemenea cosmar ?
Cu copil mic ... fara bani ... daca el nu muncea ...
Cred ca tinde spre zero numarul persoanelor capabile de asa ceva .
_Alexa_
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:33
De la: abbeyonce, la data 2010-04-23 18:05:39
De la: jypricop, la data 2010-04-22 13:21:11ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele
exact asa este sunt cei mai rai barbatii capricorn ..fugiti de ei cat puteti..nu merita sa le dai atentie...pentru ca te lovesc cand nu te astepti...
kudika029282
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:58
ioiiiiiiiii abbeyonce esti pornita rauuu....se vede ca ti-a dat q tifla vreun capricorn sau poate mai multi
freakbabe
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:13
Te lovesc verbal, daca i-ai ranit f tare anterior si eventual nu le dai pace .
Nicodata nu vei vedea un capricorn pierzand timpul sa "o coaca" cuiva .
Sunt destul de corecti .
_Alexa_
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:04
De la: freakbabe, la data 2010-04-23 21:13:54ioiiiiiiiii abbeyonce esti pornita rauuu....se vede ca ti-a dat q tifla vreun capricorn sau poate mai multi
sunt foarte pornita impotriva barbatului capricorn..nu mi-a dat cu tifla..dar m-a lovit mai rau cu vorbe grele si jigniri...feriti-va cat puteti de barbatul capricorn este cel mai inrait om pe care l-am cunoscut sunt agresivi badarani mojici si injura ca la usa cortului...
kudika029282
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:02
De la: kudika029282, la data 2010-04-24 15:02:00
De la: freakbabe, la data 2010-04-23 21:13:54ioiiiiiiiii abbeyonce esti pornita rauuu....se vede ca ti-a dat q tifla vreun capricorn sau poate mai multi
sunt foarte pornita impotriva barbatului capricorn..nu mi-a dat cu tifla..dar m-a lovit mai rau cu vorbe grele si jigniri...feriti-va cat puteti de barbatul capricorn este cel mai inrait om pe care l-am cunoscut sunt agresivi badarani mojici si injura ca la usa cortului...


doamne constat ca voi chiar aveti o problema cu zodiile astea! cautati vinovatul !!!


ufffff.......ma intriga cand vad atata ignoranta!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:05
La cum te comporti ii si dau dreptate capricornului ala .
_Alexa_
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:06
Oricum ar fi , nu e un lucru bun sa lasi o zodie sa decida pt tine . ( tine la modul general )
Este vba de o limita autoimpusa...si in loc sa vezi un om pt ce e, il vezi pt ce ii reprezinta zodia si se pot face erori cumplite din aceasta cauza .



_Alexa_
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:14
De la: jypricop, la data 2010-04-22 13:21:11ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele


Capricornul este rece cu persoanele care ii jignesc, care le inseala asteptarile, care ii tradeaza sau ii cred slabi fiind sensibili ceea ce este foarte gresit / si crezand acestea, aceia incearca sa ii duca de nas... iar eu, capricorn fiind, nu o data am ajutat si am dat si hrana care o aveam pe masa si nu imi pare rau, nici nu ma laud. Ceea ce faceam, imi aducea bucurie in suflet.Asta ca raspuns la ceea ce ai scris.
Poate si ascendentul meu in scorpion imi determina manifestarile dar zodia e zodie.
Daca nu ii cunosti, nu baga toti capricornii in oala si nu ii barfi! Caci insistenta ta pe generalizare referitor la parti negative incepe deja sa-ti contureze unul dintre cele mai urate defecte ale femeii: barfeala si al doilea: superficialitatea!
KALYRONA
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:35
Sustin pe KALYRONA .


_Alexa_
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:50
De la: alexa1234, la data 2010-04-24 20:50:49Sustin pe KALYRONA .




Multumesc! :
KALYRONA
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
Eu fecioara, El taur... 11 De la: Cassey 18 Mai 2009 22:23
Ce sansa are un biet Capricorn amorezat de o Sagetatoare? 8 De la: 3u93n 22 Martie 2012 15:27
Eu balanta-el fecioara-ce ziceti de cuplul asta 7 De la: kudika058005 21 August 2009 22:45
Eu leu,el taur...:-?? 18 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 19:35