Setari Cookie-uri

Capricornii?

De la: KALYRONA, la data 2010-04-24 20:35:55
De la: jypricop, la data 2010-04-22 13:21:11ocoleste capricornul..e zodia cea mai egoista si mai rece din tot zodiacul ,au si calitati dar nu le compenseaza defectele


Capricornul este rece cu persoanele care ii jignesc, care le inseala asteptarile, care ii tradeaza sau ii cred slabi fiind sensibili ceea ce este foarte gresit / si crezand acestea, aceia incearca sa ii duca de nas... iar eu, capricorn fiind, nu o data am ajutat si am dat si hrana care o aveam pe masa si nu imi pare rau, nici nu ma laud. Ceea ce faceam, imi aducea bucurie in suflet.Asta ca raspuns la ceea ce ai scris.
Poate si ascendentul meu in scorpion imi determina manifestarile dar zodia e zodie.
Daca nu ii cunosti, nu baga toti capricornii in oala si nu ii barfi! Caci insistenta ta pe generalizare referitor la parti negative incepe deja sa-ti contureze unul dintre cele mai urate defecte ale femeii: barfeala si al doilea: superficialitatea!
nu bag toti capricornii in aceasi oala dar eu am cunoscut unul care nu merita nici o atentie este un om sub orice critica mai degraba neom as spune...un curvar pervers vicios risipitor nu-i place sa muncesca numai sa profite si sa sa foloseasca de altii ..trebuie mereu ajutat...nu este in stare sa se intretina singur..mereu are nevoiede sponsori...fugiti de asemenea specii infecte de barbat capricorn pentru ca va maninca zilele
kudika029282
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:58
Ala sigur nu era capricorn standard . Cine stie ce ascendent il domina ...si alte variabile ....
_Alexa_
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:07
capricorn clasic cred ca era mai potrivit spus ...
_Alexa_
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:40
De la: alexa1234, la data 2010-04-24 22:40:04capricorn clasic cred ca era mai potrivit spus ...
era capricorn veritabil din ala foarte incapatanat si ogolios care face numai ce vrea el si nu vrea sa asculte de sfaturile care i se dau face tot ce-i taie capu..e un om de nimic de care e bine sa te feresti cat poti...
kudika029282
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:30
Nu stiu ce fel de om ai intalnit .
Ca nu vrea sa asculte de altii si "face numai ce vrea el si nu vrea sa asculte de sfaturile care i se dau face tot ce-i taie cap" , bine face . Eu una nu suport oamenii care imi dau sfaturi , asa mi-au luat ani de zile din viata , cu hartuiri si "bune intentii" .
In rest , nush ce e acolo . Tu stii .
_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:38
Este interzis sa fii incapatanat si orgolios ? Scrie undeva ca nu se poate ?
Iar , nu ti-a placut ca nu puteai interveni abuziv in viata lui ? ( sfaturile ... ) Asta e ilegal.
Faza ca e poate ai avut ghinion , dar cand intri cu cineva in o rel se presupune ca tre sa accepti pers asa cum e sau schimba persoana . Si gata problema . E mai greu cand nu poti scapa de nebun ... dar cand poti , il schimbi si la revedere .
_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:01
De la: alexa1234, la data 2010-04-25 22:01:22Este interzis sa fii incapatanat si orgolios ? Scrie undeva ca nu se poate ?
Iar , nu ti-a placut ca nu puteai interveni abuziv in viata lui ? ( sfaturile ... ) Asta e ilegal.
Faza ca e poate ai avut ghinion , dar cand intri cu cineva in o rel se presupune ca tre sa accepti pers asa cum e sau schimba persoana . Si gata problema . E mai greu cand nu poti scapa de nebun ... dar cand poti , il schimbi si la revedere .
sigur ca e foarte greu sa mai scap de el..se tine ca scaiul de mine demult ma chinuiesc sa il parasesc dar nu reusesc pentru ca el ma cauta de mama focului si nu ma lasa safug de el..nu stiu ce sa mai fac sa scap de capricornul asta....
kudika029282
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:31
Faci tu cu capricornul cum am patit eu cu gemenii .
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:51
bine spunea cineva ca nu zodia iti garanteaza ca x e minunat sau nu , ea vine cu niste trasaturi de baza si depinde cum le foloseste persoana care le are . constructiv sau nu /
_Alexa_
Postat pe 27 Aprilie 2010 00:08

salut.Mi a placut f mult ce ai scris despre capricorni,insa as vrea sa te rog cand o sa ai timp sa mi faci si mie o interpretare sau o analiza a relatiei mele.Eu sunt taur nascuta in08.05.1985 la ora 15:45 iar el este nascut pe 19.01.1982 la ora 7.00.

kudika042695
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:53
Dragele mele,

va povesteam ca am avut nefericirea de acunoaste un Capricorn si prin prisma imprejurarilor am ajuns sa lucram impreuna,in acest moment nu mai exista nimic intre noi dar de-alungul timpului daca a avut nevoie de ceva l-am ajutat fara aprimi nimic inapoi si am fost mereu langa el chiar daca si eu cateodata aveam nevoie de ajutor,mie mi se parea normal pentru ca il respectam pe el si ceea ce a fost intre noi dar am fost mereu clara ca nu ma intereseaza relatiile lor acutuale si nu vreau sa vorbesc pentru ca ma deranja....si pana de cand mi-a facut o faza greu de uitat,a venit in firma cu prietena lui,nici nu a vorbit cu mine atunci si m-am purtat si eu ca atare.Adevarul e ca m-am simtit destul de naspa si atata timp cat eu am respectat ceea ce a fost m-am gandit ca si el poate respecta dar se pare ca nu a fost asa,totul afost super ok pana atunci si mi-as fi dorit sa ramana asa,nu am fost geloasa chiar deloc doar ca m-a deranjat.Urmatorul meu gand este sa-l ignor total,ca si cum nu va mai exista pentru mine sau ce ar trebui sa fac?? Oricum mi-am dat seama ca nu da doi bani pe mine sau pe ceea ce ma deranjeaza pe mine!
lavvy
Postat pe 1 Mai 2010 00:03
De la: lavvy, la data 2010-05-01 00:03:57Dragele mele,

va povesteam ca am avut nefericirea de acunoaste un Capricorn si prin prisma imprejurarilor am ajuns sa lucram impreuna,in acest moment nu mai exista nimic intre noi dar de-alungul timpului daca a avut nevoie de ceva l-am ajutat fara aprimi nimic inapoi si am fost mereu langa el chiar daca si eu cateodata aveam nevoie de ajutor,mie mi se parea normal pentru ca il respectam pe el si ceea ce a fost intre noi dar am fost mereu clara ca nu ma intereseaza relatiile lor acutuale si nu vreau sa vorbesc pentru ca ma deranja....si pana de cand mi-a facut o faza greu de uitat,a venit in firma cu prietena lui,nici nu a vorbit cu mine atunci si m-am purtat si eu ca atare.Adevarul e ca m-am simtit destul de naspa si atata timp cat eu am respectat ceea ce a fost m-am gandit ca si el poate respecta dar se pare ca nu a fost asa,totul afost super ok pana atunci si mi-as fi dorit sa ramana asa,nu am fost geloasa chiar deloc doar ca m-a deranjat.Urmatorul meu gand este sa-l ignor total,ca si cum nu va mai exista pentru mine sau ce ar trebui sa fac?? Oricum mi-am dat seama ca nu da doi bani pe mine sau pe ceea ce ma deranjeaza pe mine!
asa este si capricornul meu..e greu sa il suport intr-o relatie..e foarte incapatanat,fata de mine e rece si distant ceea cema ingrozeste..este ironic si afemeiat mereu umbla de la una la alta,este foarte vicios,ii place sa xheltuiasca toti banii cand ii are..si in plus e foarte posesiv, nu stiu cum sa ma scap de el pentru ca se tine scai de mine dar cand sunt cu el face pe distantul si nu isi arata deloc sentimentele ceea ce ma deranjeaza pentru ca nu vrea sa-mi spuna daca ma place sau nu, ca sa stiu daca putem merge mai departe..
kudika029282
Postat pe 1 Mai 2010 17:53
da in pacate ei se asteapta sa ii accepti asa cum sunt si prefera ca fetele sa alerge dupa ei iar ei s-o faca pe inabordabilii
eu una m-am lasat pagubasa si il tratez cu cea mai mare indiferenta posibila pentru ca m-am cam saturat de meschinariile astea
lavvy
Postat pe 3 Mai 2010 16:54
OMG!ce vad aici!nici nu mai imi vine sa va spun ca sunt capricorn......
sunt si eu si cunosc multi capricorni si am cunoscut si un specimen din acela atipic, care fuge de munca ca dracu de tamaie si nu are nici strop de moralitate dar......restul sunt okmai ales femeile.
barbatii.........le cam place viata.....dar nu fac excese in gen......le fug ochii dupa mindre.....si...cred ca sunt putin cam plicti la o prima intalnire.....
mania de a detine controlul o avem toti! nu iertam si cand ajungem sa simtim ura...razbunarea noastra va fi una de seama scorpionilor (renumita de altfel )
eu am cateva chestii atipice dar ma bucur pt asta pt ca pesimismul meu saturnian punea deja amprenta pe viata mea dar cred ca a inceput activarea ascendentului ( sagetator )
cheltui bani-dar ai mei pe care i-am muncit si ii merit
imi place distractia
imi place sa calatoresc....
dar bineinteles totul cu o limita autoimpusa....fie ea cat de permisiva
am si defecte....nu ma apuc sa le insir,tot timpul mi le-am asumat dar tind sa cred ca le compenseaza calitatile
ah si sa nu uitam-TOTI AVEM PARERE SUPERBUNA DESPRE NOI INSINE, CHIAR SI CEI CARE NU RECUNOSC NICIODATA,IN SINEA LOR AU!
herminairina
Postat pe 3 Mai 2010 21:13
bun,acum in probleme de servici se ambitioneaza sa nu ma ajute pentru ca eu refuz sa vorbesc cu el...de ce?
lavvy
Postat pe 4 Mai 2010 17:42
Draga mea,nu ai pierdut nimic ca nu mai sunteti impreuna.Fugi cat poti si nu te uita in urma ,intradevar oamenii acesti din Capricorn,barbatii ,hai sa spunem unii ca su ii ofuscam pe toti sunt bolnavi psihic si nu o spun ca pe o insulta la adresa lor ci dimpotriva ,ei sufera si gasesc alinare in distrugerea femeii de langa el ,acesta este medicamentul lor.
Asa ca nu regreta,fugi si cauta un barbat care are suflet ,este viu,capabil sa daruiasca un zambet cald si o imbratisare atunci cand ai tu nevoie de ea......crede-ma stiu ce vorbesc.....
jypricop
Postat pe 5 Mai 2010 16:31
De la: jypricop, la data 2010-05-05 16:31:05Draga mea,nu ai pierdut nimic ca nu mai sunteti impreuna.Fugi cat poti si nu te uita in urma ,intradevar oamenii acesti din Capricorn,barbatii ,hai sa spunem unii ca su ii ofuscam pe toti sunt bolnavi psihic si nu o spun ca pe o insulta la adresa lor ci dimpotriva ,ei sufera si gasesc alinare in distrugerea femeii de langa el ,acesta este medicamentul lor.
Asa ca nu regreta,fugi si cauta un barbat care are suflet ,este viu,capabil sa daruiasca un zambet cald si o imbratisare atunci cand ai tu nevoie de ea......crede-ma stiu ce vorbesc.....


am o intrebare pt voi.. as vrea sa aflu raspunsul mai mult din pura curiozitate nu ca as face vreun apel neaparat la vreo zodie de barbat anume.. capricornii nu va plac ca sunt reci si bolnavi psihic, gemenii nu va plac ca sunt afemeiati si perversi, taurii ca sunt orgoliosi si posesivi,scorpionii iar ca sunt afemeiati.. dar cam ce barbat ar fi pe gustul vostru ?
yogeolove
Postat pe 5 Mai 2010 20:03
De la: yogeolove, la data 2010-05-05 20:03:30
am o intrebare pt voi.. as vrea sa aflu raspunsul mai mult din pura curiozitate nu ca as face vreun apel neaparat la vreo zodie de barbat anume.. capricornii nu va plac ca sunt reci si bolnavi psihic, gemenii nu va plac ca sunt afemeiati si perversi, taurii ca sunt orgoliosi si posesivi,scorpionii iar ca sunt afemeiati.. dar cam ce barbat ar fi pe gustul vostru ?

barbatii punct
miss_darine
Postat pe 5 Mai 2010 20:10
daca e sa o iau asa eu nu am nimic cu nici un barbat din nici o zodie pentru ca datorita firii mele sunt capabila sa accept omul asa cum este dar atata timp cat eu pot sa fac diferenta dintre partea personala si partea profesionala,ma astept ca si cealalta persoana sa faca la fel...nu vorbesc cu el personal dar profesional incerc ca totul sa fie ok...iar el jubileaza in fata mea.Asa ca singura solutie ar fi ca eu sa plec de tot din firma aceasta si sa rup orice legatura pentru ca daca am tacut si m-am dat la o parte m-a criticat,daca am fost draguta imi face faze urate,deci poate aveti dreptate...ar trebui sa fug cat ma tin picioarele.probabil s-a obisnuit ca eu sa fiu acolo sa-l ajut mereu,sa fiu in umbra si sa veghez asupra lui dar nu va mai fi asa.
lavvy
Postat pe 6 Mai 2010 10:17
De la: lavvy, la data 2010-05-04 17:42:34bun,acum in probleme de servici se ambitioneaza sa nu ma ajute pentru ca eu refuz sa vorbesc cu el...de ce?


...1) probabil pentru cã s-a obiºnuit sã primeascã în schimb, atunci când a fãcut un gest cãtre tine tu ai dat ceva în schimb (indiferent ce este acel "ceva") sau þi-a cerut sã îl recompensezi,
2) apoi pentru cã este rãzbunãtor, vrea sã "vezi tu cât de valoros este el" "cã fãrã el nu reziºti, nu e;ti nimic" chestii din astea care aratã de fapt o micime de suflet
3) apoi fiindcã nu este altruist, aºa cum l-ai descris ºi tu....regret cã un capricorn se poate purta astfel, probabil cã este acel model care ºi-a întrebuinþat negativ bagajul genetic cu care a venit în lume ºi la care s-a adãugat probabil un ascendent pe mãsurã....faptul cã ai conºtientizat cã îþi face rãu este o premisã sã te lupþi sã te eliberezi de el. Fiindcã tu, la nivel energetic, e posibil sã fii legatã de el ºi el de tine; asta neînsemnând iubire..."plãteºti" într-un fel pentru faptul cã ai lãsat de la tine ºi ai acceptat un om de genul acesta în viaþa ta.
Legãtura dintre voi de care vorbesc este acel transfer energetic ce se petrece în timpul unui act sexual, de-a lungul timpului....unul din voi este mai slab ca persoanã ºi l-a secãtuit pe celãlalt de putere interioarã, adicã acea energie superioarã de origine divinã pe care o au multe persoane, într-o mãsurã mai mare sau mai micã...cautã cartea "Karma ºi dreptul divin" scrisã de Ovidiu-Dragoº Argeºanu ºi vei înþelege enorm de multe despre înseºi trãirile tale. Eu am citit-o, este extraordinarã!
Nu e uºor sã te regãseºti dar nici imposibil. Aminteºte-þi ce îþi plãcea sã faci, din punct de vedere sufletesc ºi spiritual, ºi încet, încet, vei reuºi sã îþi revii.....sper ca am reuºit sã mã fac înþeleasã, mai ales cã ºi eu am trãit acest gen de "secãtuire" cândva.
KALYRONA
Postat pe 6 Mai 2010 13:42
@ Alexa_ : mi se pare de bun simt, atunci cand dai copy/paste dupa ce a scris altcineva, sa citezi si sursa, caci altfel se intelege ca textul iti apartine, iar chestia asta se numeste plagiat.: http://onutzza.blogspot.com/2009/04/zi-mi-ce-zodie-estisi-iti-zic-cum-sunt.html
Onutzza_
Postat pe 8 Mai 2010 12:36
zodiee slaba sau puternica rege sau cersetor .oricum ar fi forta sa e cea mai puternica desi nu stie asta
Radu_Vasile_1
Postat pe 18 Aprilie 2013 05:49
De la: kudika029282, la data 2010-04-26 18:31:25
De la: alexa1234, la data 2010-04-25 22:01:22Este interzis sa fii incapatanat si orgolios ? Scrie undeva ca nu se poate ?
Iar , nu ti-a placut ca nu puteai interveni abuziv in viata lui ? ( sfaturile ... ) Asta e ilegal.
Faza ca e poate ai avut ghinion , dar cand intri cu cineva in o rel se presupune ca tre sa accepti pers asa cum e sau schimba persoana . Si gata problema . E mai greu cand nu poti scapa de nebun ... dar cand poti , il schimbi si la revedere .
sigur ca e foarte greu sa mai scap de el..se tine ca scaiul de mine demult ma chinuiesc sa il parasesc dar nu reusesc pentru ca el ma cauta de mama focului si nu ma lasa safug de el..nu stiu ce sa mai fac sa scap de capricornul asta....


Eu am patit asa cu un Ppeste,de care sunt divortata de 2 ani si ma suna zilnic .Asta nu inseamna totusi ca toti pestii sunt la fel,desi el are multe trasaturi specifice barbatului Pesti.Dupa cum zicea cineva mai sus ,toate tresaturile zodiei sunt influentate mult de educatie,de istoricul relatiilor lui.
In schimb am cunoscut un Capricorn care se potriveste perfect descrierilor Alexei.Asa ca nu generalizati!
sanatate_libertate_financiara
Postat pe 20 Aprilie 2013 11:37
Ai dreptate 100%
Eu sunt capricorn si nu sunt oameni rai cum se spune,sunt printre cele mai bune zodii...sunt foarte corecti,justitiari,reci cu strainii nu si cu familia sau barbatul iubit...familisti convinsi,loiali si fideli pana la moarte.Alte zodii nu se impaca cu capricornii pentru ca au pacatele lor...sunt infideli,le gresesc foarte mult capricornilor...apoi sunt priviti ca oameni rai...sa fim seriosi!
Am mai cunoscut si eu capricorni care se abat de la calitatile astea dar depinde si de educatie,de experienta,stil de viata etc.
Caracteristicile generale sunt cele de sus si foarte adevarate...nu este absolut deloc greu sa traiesti cu un capricorn daca nu esti un pacatos,daca stii sa respecti si sa nu gresesti!Dupa parerea mea oricine merita a 2 a sansa dar un om care iti greseste constant nu merita nimic!
Este clar ca este greu sa traiesti cu un capricorn care nu-ti accepta greselile constante...este greu sa traiesti de obicei cu un om mai corect si mai curat decat tine!
catalina_raluca04
Postat pe 22 Aprilie 2014 20:08
Sunt capricorn si pot sa ma descriu pe mine,nu stiu sa fi facut rau cuiva in viata asta...probabil cand eram mai mina si inconstienta...la maturitate mi-am dat seama de foarte multe lucruri,sunt mai constienta si lucida decat foarte multi oameni in general,sunt foarte logica si integra...de necorupt...merg pe drumul meu indiferent de ceea ce incearca altii sa faca impotriva mea...sunt destul de critica dar doar arunci cand m-am simtit atacata,cand mi s-a facut rau fara motive,spre deosebire de alti capricorni eu sunt foarte comunicativa cand sunt in preajma cuiva,foarte prietenoasa si sociabila dar si solitara de foarte multe ori.Spre deosebire de alti capricorni sunt un om cald,tandru,pasional cu familia mea si cu barbatul pe care il iubesc.sunt un om care are asteptari mari de la oameni in general si poate fi considerat un defect pentru ca ei nu pot da...sunt un om foarte corect,fidel si loial...a insela i se pare cea mai mare prostie,precum si alte prostii de genul asta.Daca o relatie nu mai merge,paaaaa...nu este nevoie sa inseli sau sa crezi ca asta este o razbunare.Iubesc arta de orice fel(ca dovada ca am voce,o scoala de muzica si am cantat),muzica mea preferata este cea lenta(baladele) si sunt romantica in felul meu,nu in stilul exagerat si penibil.Un om care prefera muzica lenta de dragoste(s-o asculte,s-o cante)nu poate fi un om rece,lipsit de tandrete si dragoste...iubitorii de arta in general sunt iubitori si pasionali!
Sunt foarte inteligenti nativi si rar am intalnit mediocri...!
Sunt foarte familisti si devotati dar nu ii poti apropia daca simt ca nu se merita!
Alexa,te rog...spune-mi parerea ta cu privire la compatibilitatea dintre scorpioni si capricorni...
Am avut mai multe relatii cu scorpioni,au un magnetism aparte...ma simt foarte atrasa si par un magnet pentru ei dar relatiile niciodata nu au functionat!
catalina_raluca04
Postat pe 22 Aprilie 2014 21:27
Of, of capricorni peste tot gasesc si in general imi plac si simt o anumita conexiune, sunt firi incapatanate si orice sfat cat de bun i-ai da si oricat l-ai ajuta nu il accepta, sau il accepta si nu arata asta ;))...eu sunt zodia pesti si din cate m-am documentat eu si pot zice chiar ani de zile asupra zodiilor, zodia mea este foarte compatibila cu cea a capricornului, de curand chiar am cunoscut o domisoara capricorn superba si pe parcurs am observat ca foarte isteata si intuitiva ca si mine de altfel, dar surpriza ca se certase de ceva timp cu fostul si se despartise, trecusera ani din cate imi zisase ea, si eu fiind naiv m-am gandit ca va trece ea pana la urma peste acea iubirea care parea sa nu ii dea pace deloc si imi dadea si mie de inteles ca ar fi interesata de mine , ba nu ar mai fi ,ba sa fim doar amici, dar motivul nu mi-l zicea deloc, asta pana am observat ca s-a impacat cu fostul si pe mn m-a lasat cu inima franta fara vreo explicatie ca nah, nu se preteaza ea la asa cv...in fine, concluzia e ca sunt firi istete si stiu cum sa te atraga cum sa te farmece inca de la inceput asa ca tre sa te asiguri mai intai ca nu are pe nimeni , ca nu tine la nimeni (gen fost iubit) ca altfel ajungi sa suferi dupa ea si ea nici macar nu se va uita inapoi, se mai spunea pe undeva ca femeia capricorn e in stare sa calce si pe cadavre pt a obtine ce vrea fara a se mai uita inapoi, eu cred asta pt ca asa a si facut cu mn...
Asa ce pot spune mi-ar place sa imi gasesc perechea cu o fata in zodia capricorn care sa ma iubeasca la fel cat as iubi-o si eu sau macar pe jumatate si as stii sigur ca relatia ma va tine o viata, pt ca stiu sa ma port cu o persoana in zodia capricorn si stiu sa ii inteleg toate capriciile, in concluzie merita sa iubesti si sa fii iubit de o "capricoarna". :)
Only_One
Postat pe 4 Noiembrie 2014 23:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEL MAI TARE ZODIAC-Taur 120 De la: addiana 13 Octombrie 2010 17:53
buna 11 De la: galina_aceeasi 9 Septembrie 2009 10:47
Eu capricorn el Rac 8 De la: ella_c 5 Aprilie 2009 10:48
il ibesc el este un ticalos 22 De la: fikoadina 8 Martie 2011 16:52
eu scorpion ea fecioara 2 De la: kudika_948873 5 Ianuarie 2014 07:01