Setari Cookie-uri

buna!

Sunt intr-o relatie cu un capricorn de 2 ani.Relatia merge,numai ca eu cateodata sunt in dilema,parca simt eu ca nu ma iubeste asa cum mias fi dorit eu,si nu stiu ce sa fac,imi pun mii de intrebari de ce asa viata asta?Ne intelegem f bine,nu pot sa zic ca nu ma iubeste,pt ca se comporto f frumos cu mine,toate problemele ce st mi le spune,imi cere tot timpul sfaturi cum sa faca si ce sa facem......dar cateodata din cauza vietii astea stresante,parca e un pic mai rece fata de mine.Oare din cauza ca nu ma mai iubeste?...sau din cauza problemelor de zi cu zi?...sau tb sa fiu si eu mai intelegatoare?sau.....sau....poate doar mi se pare mie,si ca st un taur care vrea prea perfect totul,si ca nu se poate?Poate imi dati voi un sfat?Nu ca nu mai vreau sa fiu cu el,sau el cu mine,nu au fost discutii mari,despartiri sau certuri,doar sa ma linistesc eu.Eu un capricorn harnic,ii place sa gateste si imi gateste,e f ordonat,curat,nu am ce sai reprosez,doar ca numi spune in fiecare zi ca ma iubeste,nu pot sa fiu tot timpul. Poate imi spun altii care st trecuti prin asa ceva,si poate cunosc mai bine ca mine.Dati-mi si mie un sfat va rog daca se poate.Multumesc!Paste Fericit toturor si multa multa sanatate!
ellena_5___
Postat pe 2 Aprilie 2010 13:23
Offf....exact problema asta o are si prietenul meu cu mine :P sunt prea rece cu el,ii zic din an in pasti ca il iubesc dar a ajuns,dupa 4 ani,sa inteleaga ca asa sunt eu!Daca nu ii zic "te iubesc" asta nu inseamna ca nu il iubesc...Noi capricornii suntem mai mult cu faptele decat cu vorbele asa ca don't worry
krisutza
Postat pe 2 Aprilie 2010 13:27
tu esti capricorn si prietenul tau ce zodie e?taur cumva?offffff.......capricornii astia,iti mananca sufletul,dar si atre iubaret st,asa e?intradevar chiar daca nu zic,aici ai mare dreptate,ca nu zic in fiecare zi,dar in schimb st cu faptele mai mult.deci tb sa fiu intelegatoare la max si sa fii alaturi de capricornul meu pana la capat dc imi doresc asta???????

ellena_5___
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:15
prietenul meu e scorpion...deci nu prea ne-am plictisit in astia 4 ani :)) el e mai pasional eu n'am nicio treaba cu alintarile,luatul in brate ,mangaieri si alte manifestari de genul...pur si simplu nu pot!Eu zic sa nu te superi pe el din cauza asta...crede-ma ,capricornii sunt foarte fideli si tin mult la familie
Daca il iubesti si tii la relatia voastra ar trebui sa treci cu vederea aceste mici lipsuri pentru ca sunt prea putin importante
krisutza
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:18
eu scorpion..el capricorn...imi zice ca ma iubeste cel putin de trei ori pe zi de ap 2 ani:P

tu ii zici?
poate asta vrea sa auda...
anachronism
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:20
stiu ca asta vrea sa auda...dar eu uit mereu si in astia 4 ani i-am demonstrat ca el este cel mai important pt mine si ca il iubesc.Oricum,s-a obisnuit cu mine si cu personalitatea mea si nu mai imi reproseaza nimic
krisutza
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:28
da intradevar,nici capricornul meu nui plac giugiulelile,alintarile,luat in grate,si dragalasenii de genul asta,e mai simplu si direct.am obs in astia 2 ani ca mie f fidel,ma repecta,si tin intradevar la familie.mersi mult de sfat,am sa incerc sa trec cu vederea la nimicuri,ca intradevar nu merita.Pai nici eu nu prea ii zic asa des ca il ibesc,asta recunosc
ellena_5___
Postat pe 2 Aprilie 2010 18:39
cine imi mai spune parerea despre barb capricorn,cele care st intro relatie cu un capricorn???
ellena_5___
Postat pe 2 Aprilie 2010 19:04
buna . vreau sa iti spun ca eu sunt scorpion iar el este capricorn si este totul ok, doar sa ai rabdarea de ai intelege,iar in privinta ,,,,,,te iubesc asa sunt ei nu prea o spun dar o pun in practica . si sunt foarte familisti
kudika072961
Postat pe 15 Aprilie 2010 13:58
buna...eu sunt rac si al meu e fecioara. suntem de 3 ani impreuna...parerea mea este ca, la un mom dat conteaza sa ti se spuna : esti frumoasa, te iubesc, ma simt minunat cu tine esti pers pe care am asteptat-o...si al meu e la fel de rece in privinta asta.Ma iubeste stiu asta...dar mi-as dori sa mi se spuna cu voce tare din cand in cand...imi lipsesc lucrurile astea...consider ca femeile sunt cam la fel in privinta asta...chiar daca nu recunosc si spun ca nu au nevoie de "vorbe" ...le place totusi sa auda si sa li se spuna vorbe dulci de la pers si de catre pers iubita....eu(noi) rac sunt ceva mai sensibila si mai romantica decat cele din restul zodiilor asa ca mi-ar place sa aud in fiecare zi...m-am obisnuit cu gandul ca nu am nici o sansa la asa ceva...dar macar din cand in cand ar trebui sa am parte de asa ceva...in ani de zile...cred ca am auzit de 2 ori "te iubesc" si 1 data esti frumoasa...sunt convinsa ca le simte dar ma si deranjeaza ca nu le spune sau arata:)...eh...ce vreau sa spun este ca inteleg ceea ce a vrut sa spuna domnisoara care a deschis topicul...dar cred ca e chestia de obisnuinta pana la urma...eu am incercat sa ii explic ca o femeie are nevoie totusi de asa ceva dar nu prea am avut succes...asa ca..nu are rost sa iti racesti gura,,,pt ca trebuie sa iei omul asa cum este..si sa fii convinsa ca acolo inauntru..pe undeva...prin subconstient..le simte si ti le si spune cand se uita la tine...cand iesiti in oras..cand faceti dragoste..etc...mult noroc...si iubiti-va mult
any_fischer
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:31
sunt sagetator cu ascendent in rac

sunt problemele de zi cu zi cu care ne confruntam noi barbatii
avem responsabilitati si trebuie sa ne chinuim sa le facem fata

nu vedeti ce vremuri sunt fiti si voi mai intelegatoare
LOPY_71
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cate femei poate sa tina un barbat???? 46 De la: stardancer 13 Noiembrie 2009 00:07
impas moral 64 De la: LOPY_71 21 Aprilie 2010 00:50
razbunare din dragoste 69 De la: rebby 26 Ianuarie 2012 09:55
Inhibare... 74 De la: Flowers 15 Mai 2011 19:59
L-am inselat desi il iubesc... 157 De la: Eu93llr 8 Noiembrie 2013 12:35