Setari Cookie-uri

Mai sunt sanse?

Buna am si eu o problema si vreau sa vad daca mai exista vreo sansa sa o recuceresc.sincer o iubesc enorm desi eu am 18 ani si ea 15.o problema ar fi distanta eu in tm si ea in iasi.cand am fost impreuna ii promisesem ca voi merge in vara la iasi pt ea.totul a fost bine si perfect pana cand intr-o duminica imi spuse de un baiat de care imi zise de mai multe ori ca ii dadea tarcoale, ca o luase de mana si ii ceruse nr de tel si daca o las sa aibe prieten asa de pasti din distractie si ca ea chiar isi doreste sa ii dea nr de telefon baiatului respectiv.povestea totul cu un aer pasiv de parca nu eram impreuna.i-am spus ca nu imi convine ca o iubesc si daca e a mea atunci cu mine sa fie.a inceput sa spuna ca o ranesc cand ii spuneam ca pt mine distanta nu ma impiedica sa o iubesc si sa fiu doar al ei.in fine a fost mai lunga discutia dar ca rezumat i-am spus ca doar pe ea o iubesc si ca nu renunt la ea pt altcineva.a inceput sa insiste ca vrea sa fie cu ala si ca ar fi fericita si distanta pt ea reprezinta o problema.i-am spus bun daca esti fericita cu ala atunci poti fi cu el pt ca deja vedeam ca orice as fi zis tot a ei o tinea.a doua zi tot ea se suparase pe mine pt ca "nu am fost sigur daca o vreau langa mine", ca vrea o perioada sa fie singura si ca nu stie daca o voi recastiga.mi-a aruncat foarte multe a dat vina pt tot pe mine.am luat totul asupra mea si sincer chiar ii placuse ideea.eu cand greseam recunosteam greseala si ii aratam ca imi pare cu adevarat rau.ea in schimb nu a facut-o dar nu i-am reprosat asta.a urmat o discutie in care i-am spus ca nu numai ea a suferit si am spus si ce anume m-a deranjat.a spus ca vrea sa ne impacam si dupa 5 min a si renuntat la aceasta idee.a preferat sa fim prieteni.nu i-a pasat daca sufar sau nu.intr-o seara am fost cu tatal meu in parc sa ma plimb si mi-a trimis mesaje.i-am raspuns la ele.a doua zi dim am salutat-o si m-a acuzat ca merg la c...e.a urmat o cearta mai rea in care iarasi mi-a aruncat o gramada ca ea pt mine nu a existat niciodata ca eu sunt vinovat de toate si a inceput sa faca pe victima.i-am spus ca nu imi mai pasa ce crede despre mine. ultimul mesaj a fost sa isi revina si poate ne impacam.am spus ok eu chiar vreau sa ne impacam.seara cand a intrat a spus ca nu merit nimic, a dat vina pe mine pt tot si nu a mai vrut sa ne impacam.cand i-am spus ca si eu am suferit a facut pe nestiuta.in fine am luat din nou totul asupra mea tocmai sa fie bine.sincer o iubesc si as vrea sa fim din nou impreuna sa retraim toate clipele frumoase ce ne-au legat.din pacate doar 3 luni a durat relatia.acum ma evita pe mess si sincer nu stiu ce sa fac sa fim din nou impreuna.macar sa stiu ca am facut tot ce a depins de mine sa ne impacam.ce pot face? mai sunt sanse? si scz pt textul lung
Felixuc
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:55
Fii atent, numai ochi si urechi ca stiu ce spun :
- fetele la varsta asta se joaca si probabil te-a pacalit cu faza cu ala de Paste ca sa vada ce zici
- a doua zi normal ca a venit tot ea suparata, dupa ce probabil a discutat faza asta cu o prietena de-a ei tot de 15 ani, fiind influentata ca nu tii la ea si ca vezi Doamne, ai renuntat prea usor
- sfat : lasa pustoaica, nu stiu ce , exact, te face sa o iubesti, cum zici tu ; te sfatuiesc sa gasesti pe cineva de varsta ta care are cat de cat personalitatea conturata :-)

Daca mai vrei sa discuti, eu-s pro !
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:03
degeaba daca tu o iubesti si ea se joaca ce sa faca...


sau face pe interesanta ca ea e curtata si daca nu esti la picioarele ei face urat
iar in acelasi timp tu ii accepti tot si faci tot ce spune

esty barbat sau nu?

bine rar mai gasesty barbati care sa lupte pt o relatie dar sa lupte cand trebuie daca ea isi bate joc pt faptu ca ai fost cuminte ce o sa obtii?
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:07
De la: Felixuc, la data 2010-04-08 18:55:33Buna am si eu o problema si vreau sa vad daca mai exista vreo sansa sa o recuceresc.sincer o iubesc enorm desi eu am 18 ani si ea 15.o problema ar fi distanta eu in tm si ea in iasi.cand am fost impreuna ii promisesem ca voi merge in vara la iasi pt ea.totul a fost bine si perfect pana cand intr-o duminica imi spuse de un baiat de care imi zise de mai multe ori ca ii dadea tarcoale, ca o luase de mana si ii ceruse nr de tel si daca o las sa aibe prieten asa de pasti din distractie si ca ea chiar isi doreste sa ii dea nr de telefon baiatului respectiv.povestea totul cu un aer pasiv de parca nu eram impreuna.i-am spus ca nu imi convine ca o iubesc si daca e a mea atunci cu mine sa fie.a inceput sa spuna ca o ranesc cand ii spuneam ca pt mine distanta nu ma impiedica sa o iubesc si sa fiu doar al ei.in fine a fost mai lunga discutia dar ca rezumat i-am spus ca doar pe ea o iubesc si ca nu renunt la ea pt altcineva.a inceput sa insiste ca vrea sa fie cu ala si ca ar fi fericita si distanta pt ea reprezinta o problema.i-am spus bun daca esti fericita cu ala atunci poti fi cu el pt ca deja vedeam ca orice as fi zis tot a ei o tinea.a doua zi tot ea se suparase pe mine pt ca "nu am fost sigur daca o vreau langa mine", ca vrea o perioada sa fie singura si ca nu stie daca o voi recastiga.mi-a aruncat foarte multe a dat vina pt tot pe mine.am luat totul asupra mea si sincer chiar ii placuse ideea.eu cand greseam recunosteam greseala si ii aratam ca imi pare cu adevarat rau.ea in schimb nu a facut-o dar nu i-am reprosat asta.a urmat o discutie in care i-am spus ca nu numai ea a suferit si am spus si ce anume m-a deranjat.a spus ca vrea sa ne impacam si dupa 5 min a si renuntat la aceasta idee.a preferat sa fim prieteni.nu i-a pasat daca sufar sau nu.intr-o seara am fost cu tatal meu in parc sa ma plimb si mi-a trimis mesaje.i-am raspuns la ele.a doua zi dim am salutat-o si m-a acuzat ca merg la c...e.a urmat o cearta mai rea in care iarasi mi-a aruncat o gramada ca ea pt mine nu a existat niciodata ca eu sunt vinovat de toate si a inceput sa faca pe victima.i-am spus ca nu imi mai pasa ce crede despre mine. ultimul mesaj a fost sa isi revina si poate ne impacam.am spus ok eu chiar vreau sa ne impacam.seara cand a intrat a spus ca nu merit nimic, a dat vina pe mine pt tot si nu a mai vrut sa ne impacam.cand i-am spus ca si eu am suferit a facut pe nestiuta.in fine am luat din nou totul asupra mea tocmai sa fie bine.sincer o iubesc si as vrea sa fim din nou impreuna sa retraim toate clipele frumoase ce ne-au legat.din pacate doar 3 luni a durat relatia.acum ma evita pe mess si sincer nu stiu ce sa fac sa fim din nou impreuna.macar sa stiu ca am facut tot ce a depins de mine sa ne impacam.ce pot face? mai sunt sanse? si scz pt textul lung

La 18 ani ia cauta mataluta una majora si lasa minora in pace.Nici nu vreau sa stiu ce fel de relatie ati avut, dar las-o sa-si vada de scoala si tu sa-ti vezi de ale tale cu una de varsta ta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:10
iesencele's obraznice indiferent de varsta
Shhh
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:13
stai linistit nu am avut nici o relatie cu ea ca inca nu am fost la iasi.si la inceput a parut foarte bucuroasa si chiar si-a dorit foarte mult sa fim impreuna.pot spune ca nu este ca celelalte de aceea am si hotarat sa ii spun da.faza este ca ea mi-a spus de ala cu mai mult timp inainte chiar cred ca cu o sapt inainte de pasti.doar ca nu stiu ce anume a schimbat-o.atat vreau sa fiu impacat cu mine insumi ca am facut tot ce s-a putut.
Felixuc
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:15
iiiiiha, tu la 18 ani visezi ca o copila la iubiri pe net. lasa'le da'le'ncolo, tu acuma ar tb sa spargi cat mai multe gaurici. lasa prostiile si apuca'te de treaba, viata trece nu te'asteapta.
Shhh
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:17

Felixuc, chiar vrei sa te agati cu disperare de relatia asta? Asculta gura babelor aici , ca toti credem la fel, din ce se vede. Lasa in pace pustoaica, ca generatiile astea noi sunt tampe rau...mai ales fetele la varsta asta care pun mana pe tehnologie sunt in stare sa insceneze de toate !
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:19
am vazut si eu acum ca nu mai are rost.ms mult oricum de sfaturi:*
Felixuc
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:24
pt ca am vazut acum atitudinea ei fix in momentul acesta.asta chiar mi-a dat de inteles cum sta treaba.ok ms mult de sfaturi:*
Felixuc
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:29
Hai multam, tinere !
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:37
m-am lamurit singur k nu mai are nici o sansa si nici un rost ce a fost a fost.o sa treaca
Felixuc
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:40
De la: Felixuc, la data 2010-04-08 19:15:26stai linistit nu am avut nici o relatie cu ea ca inca nu am fost la iasi.si la inceput a parut foarte bucuroasa si chiar si-a dorit foarte mult sa fim impreuna.pot spune ca nu este ca celelalte de aceea am si hotarat sa ii spun da.faza este ca ea mi-a spus de ala cu mai mult timp inainte chiar cred ca cu o sapt inainte de pasti.doar ca nu stiu ce anume a schimbat-o.atat vreau sa fiu impacat cu mine insumi ca am facut tot ce s-a putut.


Ai scris ceva de cand erati impreuna si credeam ca te referi la impreuna real nu virtual;-)In general sunt impotriva relatiilor cu minorii.

In rest ai ajuns la concluzia babelor;-) sa-ti cauti una de varsta ta si nu o copila . Iincepe sa traiesti "realitatea" ,si pe viitor sa nu te mai implici emotional atat de mult in relatii virtuale;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:11
dar ce naiba te-o facut sa ti asa mult la ea ti so daruit si era virgina e o o copila care nushh ce vrea se joaca nu ii pasa.. baiatoO meoO nu te merita ;);)

hai te-am pupat ai grija de tine si iti dau un sfat dak tot vrei s fi q o fata mai mik k u alege una mai matura putin
posy:*:*:*
kudika166145
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:08
De la: kudika166145, la data 2010-04-12 21:08:30dar ce naiba te-o facut sa ti asa mult la ea ti so daruit si era virgina e o o copila care nushh ce vrea se joaca nu ii pasa.. baiatoO meoO nu te merita ;);)

hai te-am pupat ai grija de tine si iti dau un sfat dak tot vrei s fi q o fata mai mik k u alege una mai matura putin
posy:*:*:*


hop si tu
Tazmanian
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:10
dragule.Tazmanian. qm adik hop si u dar care ti prb nu am voie s i dau un sfat la baiat

k te bagy si u aici in seama am com eo cv de u si nu mai stiu
in fine lasa
kudika166145
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:03
vand renumita carte ARTA IMPACARII, varianta electronica pe CD, la pretul de 15 lei.cine e interesat sa ma caute pe adresa andra18_05@yahoo.com
maryna_27_07
Postat pe 13 Aprilie 2010 23:17
nu te aprinde de acum mai baietelule
doamne cit mai ai de tras daca ai luato asa devreme
iti recomand numai sa le .......... atentionezi ca sunt
minore iar tu mai astimparat cu pusul suflet la virsta ta
stii ca relatiile astea nu o sa tina niciodata
LOPY_71
Postat pe 21 Aprilie 2010 23:24
VIATA LA 18 ANI E SUPER ,SUPER, FRUMOASA ......DISTREAZA-TE ,TRAIESTE ,NU MAI PUNE LA INIMA TOATE FLEACURILE, FETELE SUNT IN MEDIE 5 LA 1 BAIAT ,PUNE OCHII PE CELELALTE 4.VIATA E SIMPLA ,NOI NE-O COMPLICAM!
kudika168226
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:21
ce sa spun, doi copii. nici tu nu ai mai multa minte ca ea. la 15 ani las-o la papusi, de unde sa stie saraca ce e aia o relatie, gandeste-te si tu. ca sa nu mai spun de distanta, mai mare nu se putea. nu te mai incurca cu cele din gimnaziu, abia au invatat sa se machieze. bafta
delicacy
Postat pe 27 Aprilie 2010 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu pe cine sa aleg 37 De la: kiss_kryss 23 Octombrie 2009 00:34
Suport moral 4 De la: kudika505321 14 Septembrie 2012 14:09
cum sa dau 5 kg jos ?cum sa slabesc,,,?, 5 De la: kudika198172 26 Iulie 2010 10:27
Obsesie? 11 De la: kudika_9980 27 Iulie 2012 18:59
il mai iubesc sau e doar obisnuinta? 8 De la: gyana 19 Iunie 2010 23:54