Setari Cookie-uri

Va rog ajutati-ma!

Stiu ca este mult de citit,dar va rog sa ma ajutati-ma!Am nevoie de o parere.
Timp de 6 luni am fost cu un baiat.El a recunoscut ca la mine a tinut cel mai mult si pot spune ca am fost singura fata din cauza careia a plans candva pentru a nu o pierde.Mi-a fost alaturi in momente bune si in cele rele iar eu am facut acelasi lucru.A recunoscut ca desi am avut o dragostea la distanta am fost singura fata pe care a simtit-o sufleteste alaturi de el.Ce pot spune?I-am fost alaturi in momentele cele mai grele cand toti "prietenii" l-au lasat balta.Am trecut impreuna printr-un proces si multe altele.Dar problema mea de acum incepe..
Anul acesta in februarie ne-am despartit,motivul fiind schimbarea sentimentelor lui.In ultima luna pot spune ca relatia noastra a fost pusa la incercari mult mai grele.Pana acum treceam cu brio peste aceste dificultati dar acum nu s`a mai putut.Noi am inceput sa avem unele certuri iar "prietenii" lui care l`au lasat balta la nevoie cred ca l-au influentat.Intre timp a aparut altcineva in viata lui,dar era o persoana care dorea doar sa ne desparta.El a considerat ca e mai bine sa ne despartim desi i`a fost si lui greu sa ia aceasta hotarare.A avut o saptamana in care s-a tot gandit la ce ar fi mai bine si am simtit durere in vocea lui desi incerca sa o ascunda.A ales sa fie cu acea fata,dar relatia lor a tinut doar 3 zile deoarece:"ma dispera deja nu o mai suportam".Dupa o luna aproape de cand nu am mai vorbit el mi-a trimis un sms pe la 2 noaptea cu nr lui nou si vorbind asa mi-a spus ca ii este dor de mine,intrebandu`ma chiar daca mi-am gasit prieten.Greseala mea a fost ca i-am raspuns foarte sec si el nu a inteles ca sentimentul este reciproc.Urmatoarele zile mi-a tot trimis mesaje si am vorbit cat de cat.Apoi a urmat o perioada de cateva zile in care nu am mai tinut legatura pana cand am avut eu probleme familiale si i-am povestit lui simtind nevoia sa ma descarc iar el m`a linistit.Din cate cred el a inteles ca il caut numai cand am probleme deoarece acesta este motivul pe care il bagam.
O prietena de a mea a vorbit cu el pentru a vedea daca mai simte ceva(el nu stia ca eu voi afla)dar pana la urma si-a dat seama si din acel moment a inceput sa ii dea melodii de impacare.
El este o persoana foarte orgolioasa.In urmatoarele 2 saptamani nu a mai fost cu nimeni dar eu din lipsa curajului nu i-am spus nimic.
La 2 saptamani dupa aceste intamplari el s`a cuplat cu o fata asemanatoare mie(la varsta si in unele situatii la comportament).Cand am aflat i-am dat un mesaj in care i-am marturisit tot ce simt.In acelasi timp prietena mea vorbea cu el si parea foarte suparat desi abia se cuplase cu ea.
Unele lucruri ma fac sa cred ca nu tine la ea cu adevarat deoarece a sters comentariile de pe Hi5 de la ea,isi pune poza cu ea la avatar doar cand se cearta,dar faptul ca incearca sa o convinga sa se impace cand se cearta imi arata contrarul.Din pacate pentru el,ea a acceptat sa fie cu el pentru ca e de treaba si s-a tinut de ea prea mult timp.Sentimente nu sunt puse in aceasta relatie din partea ei.A spus chiar ca sunt destui la rand si vrea sa vada daca e ceva de capul lui.Dar am aflat ca , cu chiu cu vai,ieri el a reusit sa o convinga faptul ca nu isi bate joc de ea do din acel moment este posibil ca ea sa se implice in aceasta relatie.
Aseara varul meu a facut o greseala foarte mare,si i-a trimis un sms in care ii spunea ca inca mai tin la el si alte lucruri asemanatoare(de pe alt nr de telefon).Raspunsul lui m-a dezamagit foarte tare.Nu a spus nici ca mai avem vreo sansa sa fim impreuna,nici ca ar mai fi vreo posibilitate.A preferat sa raspunda cu un sms in care pot spune ca l-a injurat(nu voi folosi limbajul lui)dar l-a trimis undeva mai pe romana.
Astazi dupa ce a primit sms`ul despre mine am avut impresia ca l-a pus pe ganduri desi ma indoiesc.A schimbat poza cu ea si a spus ceva de genul cum ca Pastele lui nu ar fi fost fericit.
Eu regret ca am pierdut acea ocazie,stiu ca daca as fi recunoscut acum am fi fost impreuna din nou.
Multa lume mi-a spus ca este cu acea fata pentru a ma uita.Dar eu nu stiu ce sa cred.
As vrea sa cred ca mai am vreo posibilitate sa ne impacam si ca nu am pierdut din prostie singura pe care am avut-o.Nu stiu daca are legatura,dar relatiile lui anterioare au fost superficiale pot spune,nici una nu a durat mai mult de 3 luni.
Sper sa aveti rabdare sa cititi si va multumesc pentru eventualele sfaturi.Eu as vrea enorm sa ne impacam.Stiu ca pana in acest moment la mine a tinut cel mai mult si a fost singura relatie pe care el o vedea fara sfarsit.
Credeti ca mai simte ceva pentru mine?Schimbarile lui de comportament ma deruta total.Vrea sa para tare dar in acelasi timp face unele lucruri care imi arata ca inca mai simte ceva pentru mine.
Am impresia ca el vorbeste cu mine de pe alt ID,deoarece recent mi-a dat ADD un baiat care tot ce face este sa ma intrebe cum stau cu dragostea,daca mai simt ceva pentru fostul,daca sunt cu altcineva,daca as vrea sa ma impac.
O parere va rog?Credeti ca a trecut peste asa de usor?Ce ar trebui sa fac pentru a ne impaca?
kudika162688
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:07
ai sperat degeaba , cel putin in cazul meu, n'am avut rabdare sa citesc pana la capat. de ce? pt ca m'am saturat de voi, fetitele, care aveti groaznice dileme, care va plafonati la un tip, nu vedeti, parca sunteti chioare, ca lumea e plina de barbati, stati si bociti pt oricine va trece prin fata ochilor. mi'e jena, ca sa ma exprim frumos, de cat de naiva esti
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:17
eu am avut rabdare sa citesc pana la capat..sincer eu cred k tzine la tine dar incearca sa te uite fiind cu acea fata..mai ales cum ai spus tu ca tu si acea fata aveti cateva lucruri in comun..baietii sunt mai orgoliosi,dar dak ti„a dat mesaje cred k ar fi dispus sa renunte si el din orgoliu putin.daca candva a plans sa nu te piarda crezi k nu mai insemni ceva pentru el?eu cred k insemni..lupta pentru el daca il iubesti..daca kiar iti va demonstra sau iti va da de inteles ca nu mai vrea atunci lasa`l si tu,.dar pana atunci sa nu te intereseze de prietena lui,pentru ca daca il iubesti merita sa lupti,,stii cum se zice?mai bine sa regreti ca ai incercat decat sa regreti k nu ai incercat..bafta
babydoll_didy
Postat pe 6 Aprilie 2010 22:25
eu cred ca o discutie fata-n fata te-ar lamuri cel mai bine.asa ai putea sa-i vezi reactiile,sa-i vezi privirea..si multe altele.incearca sa vorbesti cu el si asa vei sti cu siguranta daca mai merita sa te gandesti la el,sa lupti si sa-l astepti sau daca trebuie sa mergi mai departe,indiferent de cat de greu iti va fi
ana_marya_d
Postat pe 6 Aprilie 2010 22:37
Mi-am pierdut interesul dupa primele 5 randuri.Sorry
AnotherWay
Postat pe 6 Aprilie 2010 22:58
De la: y_anm_d, la data 2010-04-06 22:37:03eu cred ca o discutie fata-n fata te-ar lamuri cel mai bine.asa ai putea sa-i vezi reactiile,sa-i vezi privirea..si multe altele.incearca sa vorbesti cu el si asa vei sti cu siguranta daca mai merita sa te gandesti la el,sa lupti si sa-l astepti sau daca trebuie sa mergi mai departe,indiferent de cat de greu iti va fi


din pacate o discutie fata in fata nu cred ca putem avea.asta mi-as dori si eu cel mai mult.iar pana in iunie sincer eu nu am cum sa ajung in oras la el.atunci vrem nu vrem, ne vom intalni la ziua unei prietene comune.el sigur va veni deoarece este vara lui
kudika162688
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:16
AM AVUT RABDARE SA CITESC POATE DEATIT CA AM TRECUT PRIN ASA EXPERIENTA.STII?INCEARCA SAL CHEMI LA O DISCUTIE FATA IN FATA SI NU PRIN SMS.NUSTIU DE CE ,DAR MI SE PARE CINEVA ,POATE EL NU STIE ,DAR POTI FI PROVOCATA CINEVA POATE CHIAR ACTUALA PRIETENA ITI MAI TRIMITE SMESEURI .INTELEG O IUBIRE NU POATE FI UITATA ATIT DE USOR ,INSA DIN CIOBURI NU POTI REFACE LA LOC CE A FOST ,FARA AMINTIRI DUREROASE CARE NU DUC LA NIMIC BUN IN RELATIA DE MAI DEPARTE.TOTUSI INCEARCA SA DISCUTI CU EL... SUCCES
SCCARLET
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:59
Iubita, te-am citit pana la sfarsit. Si tot speram sa gasesc motivul pentru care poti tine si iti poti dori o impacare cu un asemenea pustiulica. Mi-a luat mult pana sa gasesc termenul pe care sa-l folosesc in cazul lui. Nu-i decat un pusti mucos care habar n-are ce vrea, care crede ca e barbat si care isi inchipuie ca asa se poarta un barbat.
Cum, Doamne iarta-ma, sa sari de la una la alta, ba 3 zile, ba o saptamana, ba doar o seara.. ca sa uiti pe alta? Orice om cu scaun la cap se duce frumusel la usa fetei si sta de vorba cu ea.
Acu´sigur, banuiesc ca sunteti foarte tineri. Ca nici tu nu prea ai idee ce sa faci, asata e clar. Si, tare mi-e teama ca vei face aceeasi greseala ca toate copilele: capul in jos, privirea in pamant si statuie lui "iubi".

Chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau care sa te si ajute. Pentru ca tu-l vrei musai pe "mucos".. si eu nu pot sa zic ca-i bine.
rashela
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:56
am citit pana la sfarsit ceea ce ai scris u aici draga mea e asemanator q o rel din trecut la mn care ma facut s ma schimb radical intr-o rel dar aqm i multumesc fostului:P:P in fine s revenim la prb ta poi eo zik k d tinut mai tine la tine dar dp qm ai spus si u este o fire orgolioasa cel vrea sa para tare in fatza ta si indiferen dar el defapt tine la tn asa sunt si eo sunt d fel o pers mai indiferenta si orgolioasa si nu vreau sa arat nik .. eu zik sa nu i mai dai niciun semn de viatza nik fi si u orgolioasa nu-i arata k i dai satisfactie q asta si dp te joaca qm vrea el si nu e bn prt o fata acest lucru .. hai te-am pupat ai grija de u
kudika166145
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:19
De la: kudika166145, la data 2010-04-13 22:19:43am citit pana la sfarsit ceea ce ai scris u aici draga mea e asemanator q o rel din trecut la mn care ma facut s ma schimb radical intr-o rel dar aqm i multumesc fostului:P:P in fine s revenim la prb ta poi eo zik k d tinut mai tine la tine dar dp qm ai spus si u este o fire orgolioasa cel vrea sa para tare in fatza ta si indiferen dar el defapt tine la tn asa sunt si eo sunt d fel o pers mai indiferenta si orgolioasa si nu vreau sa arat nik .. eu zik sa nu i mai dai niciun semn de viatza nik fi si u orgolioasa nu-i arata k i dai satisfactie q asta si dp te joaca qm vrea el si nu e bn prt o fata acest lucru .. hai te-am pupat ai grija de u



nu-i arata k i dai satisfactie q asta si dp te joaca qm vrea el si nu e bn prt o fata acest lucru ..


acel ...prt...l-am citit part, in sensul de flatulatie grosolana si zgomotoasa cu urme de ejectare precoe.
dar te rog mult sa-mi lamuresti creeru' nevrednic de mess, ce-ai insinuat in fraza?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:23
da am avut rabdare sa citesc,cred ca el sta cu fata respectiva sa te faca geloasa sau in cel mai rau caz sa te uite.daca ai ocazia sa vb cu el mai bine spune tot adevarul si o sa fie mai bine. succes
kudika058254
Postat pe 20 Aprilie 2010 23:56
Am avu trabdare sa citesc mesajul tau .Sfatul meu :Nu merita sa plangi ,sa ramai pe loc ,sa-l astepti
si sa plangi dupa o iubire nu stiu daca a fost iubire daca ai primit o palma cu siguranta vei primi si a doua .Cauta sa cunosti si altii baieti sa vezi cum sunt ei inainte de a te ucide pt o relatie care nu sti daca merge.Iar pe de alta parte daca merita sa te sacrifici pt el ,fa-o! pentru ca iubirea nu se naste
in fiecare zi ,nu o gasesti la colt de stada >Daca femeiile ar merge pe acest principu nu s-ar mai
naste infidelitatea.Ps si eu sunt in aceeas situatie hahaha ,numai cine trece intelege .
kudika167995
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:09
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-13 22:23:04
De la: kudika166145, la data 2010-04-13 22:19:43am citit pana la sfarsit ceea ce ai scris u aici draga mea e asemanator q o rel din trecut la mn care ma facut s ma schimb radical intr-o rel dar aqm i multumesc fostului:P:P in fine s revenim la prb ta poi eo zik k d tinut mai tine la tine dar dp qm ai spus si u este o fire orgolioasa cel vrea sa para tare in fatza ta si indiferen dar el defapt tine la tn asa sunt si eo sunt d fel o pers mai indiferenta si orgolioasa si nu vreau sa arat nik .. eu zik sa nu i mai dai niciun semn de viatza nik fi si u orgolioasa nu-i arata k i dai satisfactie q asta si dp te joaca qm vrea el si nu e bn prt o fata acest lucru .. hai te-am pupat ai grija de u



nu-i arata k i dai satisfactie q asta si dp te joaca qm vrea el si nu e bn prt o fata acest lucru ..


acel ...prt...l-am citit part, in sensul de flatulatie grosolana si zgomotoasa cu urme de ejectare precoe.
dar te rog mult sa-mi lamuresti creeru' nevrednic de mess, ce-ai insinuat in fraza?



moni29
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:54
Iubita am avut rabdare sa citesc tot, povestea ta este asemanatoare cu a mea ....de aceea inteleg foarte bine situatia... Sfatul meu este sa incerci sa ai o discutie cu el sa vedeti ce vreti cu adevarat, ,sau sa vezi daca ai pentru cine lupta ..sincer eu in locul tau as lupta . Nu-i arata niciodata ca esti slaba fi tare dar in acelasi timp incearca sa-l intelegi si fi mereu langa el cand are nevoie . Eu zic sa lupti. pusy si asteptam impacarea.:) stiu ca este greu dar lupta pt ce vrei cu adevarat.
mya20
Postat pe 26 Aprilie 2010 00:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla cu barbatii si femeile din ziua de azi? Nu am avansat nici macar un pic? 49 De la: verraa 17 Aprilie 2011 07:06
Iubire sau nu ? 23 De la: kudika_989893 13 Iulie 2015 19:58
viata langa o persoana falsa 12 De la: marco918 5 Ianuarie 2010 02:07
hello again... 10 De la: _dulcik_ 15 Aprilie 2009 22:54
mai merita un astfel de baiat sa ii spui "te iubesc "? 6 De la: maramalos 5 August 2009 22:50